مطالب مرتبط:
ثبت 250 امدادگر در سامانه جمعیت هلال احمر در رفسنجان
پذیرش 58 هزار نسخه دارویی در 3 داروخانه اصلی هلال احمر
هلال احمر بوشهر 30میلیارد تومان بسته غذایی بین نیازمندان توزیع کرد
هلال احمر هرمزگان یکی از مجموعه های موفق استان است
میثاق با شهدا به مناسبت هفته هلال احمر در اصفهان به روایت تصویر
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 اردیبهشت 1400 ساعت 13:202021-05-11دانش

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب در هلال احمر


ایرنا - سامانه جامع آموزش همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت و همچنین 15 عنوان کتاب منتشر شده در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران با حضور رییس جمعیت هلال احمر رونمایی شدند.

- " تهران - ایرنا - سامانه جامع آموزش همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت و همچنین 15 عنوان کتاب منتشر شده در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران با حضور رییس جمعیت هلال احمر رونمایی شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در این مراسم که در ساختمان صلح هلال احمر برگزار شد، با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر و هفته هلال احمر، تاکید کرد: دانشگاه و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، ظرفیت عظیمی است که می توان از آن در تربیت نیروهای مورد نیاز هلال احمر چه از میان پرسنل و چه از میان دیگر علاقه مندان، استفاده کرد.

وی در همین راستا و با تاکید بر ظرفیت گسترده هلال احمر ایران در عرصه های گوناگون فعالیت و خدمات رسانی در سطح جامعه گفت: کمتر جمعیت ملی در سطح نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر دارای چنین ظرفیت گسترده ای بوده و به عرصه های مختلف ورود کرده است.

آنچه امروز به آن افتخار می کنیم میراث یکصد ساله ای است که با تمهیدات افراد خیر و دوراندیش در دوران قبل و بعد از انقلاب به دست آمده و باعث شده که شاهد جمعیتی بالنده باشیم که می تواند در داخل کشور، منطقه و در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

همتی افزود: ظرفیت ایجاد سامانه جامع آموزش همگانی هلال احمر، ظرفیت بی نظیری است که چه در دوران کرونا و چه غیر آن و در آینده می تواند منشاء تحولات زیادی باشد.

این برنامه حتی منجر به صرفه جویی ریالی، کاهش ترددها، سهل بودن بی نظیر روند ارئه آموزش ها در فضای مجازی و نظایر آن هم می شود.

تسریع روند آموزش جامعه از طریق استفاده از راهکارهای آموزش در فضای مجازی رییس جمعیت هلال احمر در ادامه اظهار کرد: برای ارائه آموزش های همگانی به اعضای خانه های هلال از طریق آموزش چهره به چهره به زمان طولانی نیاز داشتیم و میزان آموزش ها در مدت کوتاه به عدد و رقم قابل توجهی نمی رسید.

استفاده از ظرفیت صدا و سیما هم به اعداد و ارقام و میزان آموزش های مورد انتظار ما نزدیک نبود.

رایزنی با آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزان، آموزش سربازان وظیفه و نظایر آن نیز به نسبت ارائه آموزش های مجازی، روند طولانی تری نیاز داشت اما استفاده از فضای مجازی با عدد و رقم آموزش هایی که تا امروز ارائه شده می تواند بار زحمت هلال احمر را در زمینه آموزش جامعه بسیار سبک تر کند.

همتی ادامه داد: علیرغم سهولت استفاده از فضای مجازی، باید یک سری نظارت هایی هم بر آن انجام شود.

استفاده از این فضا نباید مانع از نظارت کارشناسان ما و یا حذف آنها شود، امکان سوءاستفاده را به حداقل برسانیم، در یک وضعیت ثابت نمانیم و به دنبال جذابیت کار آموزش در فضای مجازی و ایجاد جذابیت در طراحی آموزش ها باشیم.

با این تدابیر امیدواریم روز به روز آموزش های مجازی هلال احمر پربارتر شده و مخاطبان بیشتری را با خود همراه کنیم.

رفع مشکلات موجود در زمینه فضاهای مورد نیاز آموزشی در جامعه رییس جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ارائه آموزش های حضوری و چهره به چهره گفت: سامانه آموزشی هلال احمر می تواند مشکلات موجود در زمینه فضاهای مورد نیاز آموزشی جامعه را نیز حل کند.

بنابراین با عقد تفاهم نامه و تعامل با سازمان ها از جمله دفاتر بازآموزی وزارت بهداشت بدون اینکه هزینه ای ایجاد کند و با طراحی دوره های پیشرفته آموزشی می توانیم جذابیت بیشتری برای مخاطبان ایجاد کنیم.

ویژگی منحصر به فرد این تعامل و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و پیشرفته این است که نام جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش، بیشتر مطرح می شود.

ظرفیت سامانه آموزش همگانی برای توسعه آموزش های هلال در داخل و در سطح بین الملل همتی همچنین بر ارتباط منطقی میان موضوع خانه های هلال و آموزش مجازی هلال احمر نیز تاکید کرد و گفت: در بسیاری از نقاط محروم، محدودیت دسترسی به اینترنت وجود دارد.

باید ببینیم استفاده از نرم افزار سامانه آموزش همگانی هلال در هر نقطه و با هر موبایلی قابل استفاده است یا خیر؟ رییس جمعیت هلال احمر به ظرفیت و جنبه جهانی شدن آموزش های هلال احمر از طریق استفاده از این سامانه هم اشاره کرد و گفت: از طریق این سامانه و با استفاده از توان داوطلبان می توان با فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر نیز لینک شده تا آموزش های هلال احمر ایران جنبه جهانی پیدا کند.

امروز بسیاری از خبرها و زحمات همکاران هلال احمر ایران در منطقه منا و فدراسیون، انعکاس خوبی پیدا کرده و مورد استقبال قرار گرفته است.

همتی در ادامه از انتشار 15 عنوان جلد در موسسه علمی کاربردی هلال ایران نیز تقدیر کرد و گفت: نوشتن کتاب کار آسانی نیست امروز حتی در میان پرسنل و اعضای هیات علمی دانشگاهها هم رغبت کتاب نوشتن کمتر شده در حالی که کماکان آنچه ماندگار می ماند، کتاب است.

به عنوان مثال هرکس در هلال احمر می تواند روایتی از خدمات این جمعیت در سال 99 داشته باشد اما این خدمات وقتی در قالب کتاب به رشته تحریر درآید قابل استناد بوده و ماندگار می شود.

جایگاه کتاب در تمام اعصار ویژه بوده و در دوران فعلی نیز حتی اگر به شکل فایل صوتی در فضای مجازی هم منتشر شود کار پسندیده ای است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با طراحی و برنامه ریزی و هزینه کرد مناسب در حوزه پژوهش، شاهد بالندگی بیشتر این حوزه در هلال احمر باشیم، تاکید کرد: هلال احمر در این زمینه به دنبال انتفاع معنوی است چراکه انتشار نشریات، کتب و نظایر آن جزو کارهای ماندگار است.

بنابراین ما آمادگی داریم از حوزه پژوهش هلال احمر حمایت کامل داشته باشیم و امیدواریم در یک بازه زمانی 6 ماهه تا یکساله، برنامه های هلال احمر در حوزه آموزش و پژوهش رونق کیفی بیشتری پیدا کرده و شاهد پیشرفت روز به روز هلال احمر در این زمینه باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، هر ساله هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از سوی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.

نام جمعیت هلال احمر می تواند برای افراد مختلف جامعه تداعی کننده خدمات عام المنفعه و بشردوستانه باشد، عده ای آن را سازمانی پیشرو و پاسخگو در ارائه خدمات اولیه امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها آن را تامین کننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه و تک نسخه ای، گروهی ارائه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آنرا سازمانی داوطلبانه و حمایتی می شناسند.

نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از 80 میلیون نفر است که به افرادی که با مشکلات ناشی از بلایا، مخاصمه و مشکلات بهداشتی و اجتماعی مواجهند کمک می کند.

بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را تشکیل می دهند که این اصول در بطن رویکرد نهضت برای کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمه مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارند امسال شعار هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر (18 تا 24 اردیبهشت) جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی است، اما با توجه به اینکه در آستانه صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار داریم شعار یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی برای هفته هلال انتخاب شده است.

با یکصد ساله شدن جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا یک قرن تازه برای دوباره مهربانی کردن، دوباره با هم بودن، دوباره دوستی کردن، دوباره و دوباره و دوباره ارائه خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی آغاز شد.


کلید واژه ها: هلال احمر - هلال - جمعیت هلال احمر - آموزش - رییس جمعیت هلال احمر - آموزش همگانی - علمی کاربردی - احمر - آموزش عالی - پژوهش و فناوری - جمعیت - کاربردی - رونمایی - همگانی - سامانه - روز جهانی صلیب سرخ - ایران - موسسه - ایرنا - معاونت - عالی - جامع - فناوری - علمی - کتاب - منتشر - پژوهش - کریم همتی - هفته هلال - گزارش روز

آخرین اخبار سرویس:
زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور ماه واکسینه می شوند

زندگی دانشجومعلمان خراسان شمالی روی خط بی توجهی مسئولان / کلاس های پردیس خواهران در یک دبیرستان تشکیل می شود!

تخصص دانش بنیان ها برای تامین نیازهای صنعت هوایی به کارگرفته می شود

زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان اعلام شد

اعتراض دانشجویان دانشکده دامپزشکی به برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم

مسئول حراست دانشگاه آزاد اسلامی صحنه معرفی شد

آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان اعلام شد / «ام آی تی» برترین دانشگاه جهان

کاوشگر چینی در آستانه خطری بزرگ قرار گرفت/ ایجاد حفره بزرگ در کنار مریخ نورد

کرمانشاهی: دوچرخه باید حقوقش را از دیگر وسایل نقلیه بگیرد

روشی برای پیش بینی فوران های خورشیدی خطرناک

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد

آزادی 63 زندانی جرایم غیرعمد در فارس

مرکز جدید برای برگزاری آزمون زبان انگلیسی تولیمو اضافه شد

شرط بازگشایی دانشگاه های وزارت علوم / شروع کلاس های حضوری از مهر یا بهمن 1400؟

انجام تست کرونا از مسافران کیش در فرودگاه اهواز

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 22 خرداد

کارگاه «سیستماتیک مولکولی با استفاده از رویکرد Bayesian» برگزار می شود

تقویم تاریخ؛از اولین جنبش درفلسطین تاصدور فرمان انقلاب فرهنگی

دانشگاه ها مجاز به برگزاری 50 درصد کلاس های مجازی بعد از کرونا هستند

امحای 2 هزار قلیان در داراب

ویدئو | ساخت نخستین ساختمان با استفاده از چاپگرهای سه بعدی شرکتی دانش بنیان

نگرانی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص قطعی برق حین امتحانات

حذف کنکور در دستور کار دولت سیزدهم قرار گیرد

مهندس عمران

استخدام رستوران شاندیز فودلند

تار عنکبوت گیاهی جایگزین پلاستیک می شود!

کشف سیاره ای عجیب شبیه به زمین!

راه اندازی 34 شرکت دانش بنیان در پارک پردیس از سوی محققان ایرانی خارج از کشور

صندوقدار رستوران

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد

بازگشت عادل وعده انتخاباتی شد/ عراق بازی مرگ نیست بازی زندگی است

آخرین مناظره با پایان باز/ همفکری برای افزایش مشارکت وظیفه دانشگاه است

کار کابینت سازی

لزوم آشنایی کامل کارشناسان پژوهش دانشگاه با حوزه علوم عملی

فیگور پولداری «بهرام رادان»/ عکس

موسیقی قبل از خواب چه بلایی سرتان می آورد؟

دستیابی به دانش توانبخشی با واقعیت مجازی

چهره باورنکردنی «فرزاد فرزین»/ عکس

راه های رسیدن به انتخاب درست

افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی پارک علم و فناوری کرمانشاه

معاون فرهنگی وزارت علوم سرپرست سازمان امور دانشجویان شد

استخدام سه نفر منشی خانم در شرکت

سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد

آزادی 63 زندانی جرایم غیرعمد در فارس

آزادی 63 نفر از زندانیان نیازمند فارس

چهاردهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در واحد قزوین برگزار شد

ستاره چشمک زن به اندازه 100 برابر خورشید کشف شد

دعوت رییس، معاونان و روسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات 1400

کشف ستاره چشمک زن؛ 100 برابر خورشید

آزادی 63 نفر در استان فارس

غلامرضا غفاری به عنوان سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد

جدول خاموشی های تهران از 22 تا 27 خرداد

سرپرست سازمان امور دانشجویان ایران منصوب شد

ورودی های جدید دانشگاه شریف مهر به دانشگاه نمی روند

بیش از 48 هزار دوز واکسن کرونا در خراسان جنوبی تزریق شد

مراسم اهدای جوایز به نفرات اول تا سوم طرح کمند در استان تهران

طرح استاد دانشگاه تهران در میان طرح های مشترک پژوهشگران ایران و ترکیه

دانش آموخته دانشگاه آزاد قم رتبه دوم جشنواره ملی قرآن و عترت را کسب کرد

امکان شبیه سازی جریان های الکترونی ناشی از مغناطیس درون نانوذرات طلا فراهم شد

مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت علوم تمدید شد

دانشگاه آزاد به دنبال توسعه شبکه ای با رویکرد منطقه ای و عدالت اجتماعی است

استارت آپ ملی اسباب بازی دانش آموزان در ایستگاه پایانی

آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان اعلام شد/ ام آی تی برترین دانشگاه جهان

پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران دانشجو می پذیرد

بازدید مسئولان از مرکز رشد و امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و فناوری واحد شیراز

28خرداد آخرین مهلت دانشجویان برای شرکت در مسابقه سیزده

سرمایه انسجام اجتماعی ولایت پذیری و مشارکت در ایران در مقایسه با سرمایه اجتماعی چین

فعال سازی بخش خصوصی برای رفع چالش های حوزه آب

دعوت به چالش ساخت حسگرهای شیمیایی مورد نیاز صنعت هوایی

معاون رییس جمهور: حل معضل تأمین آب شرب با استفاده از فناوری های نوین در اولویت قرار دارد

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد

زرین آمیزی: مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ثبت نام بیش از 20 هزار داوطلب

ترم تابستانی دانشگاه فردوسی مشهد از 26 تیر آغاز می شود

تشکیل کمیته استانی ارزیابی بخشنامه طرح (الف) و (ب) در دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ نام نویسی 20 هزار نفر

حضور منتخبان رویداد کتاب و کودک

نانوحفره های کنترل شده از ورود ذرات جلوگیری می کنند

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ثبت نام بیش از 20 هزار داوطلب

آخرین خبراز واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و دانشجویان

استخدام نیروی حسابدار برای شرکت

واقعیت مجازی 2 / نشریه «مگیت» انجمن علمی کامپیوتر موسسه آموزش عالی ارشاد دماوند منتشر شد

استخدام تراشکار

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری تمدید شد

سازمان سنجش: کنکور در موعد مقرر برگزار می شود

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1400

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان رتبه نخست تندیس ملی فرشته سلامت را کسب کرد

آغاز ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته؛ فردا

تولد موش های سالم از اسپرم هایی که 6 سال در فضا بودند!

ثبت نام بیش از 20 هزار نفر در آزمون استخدامی وزارت علوم

کنکور طبق زمان بندی مقرر برگزار می شود

صعود پنجاه پله ای دانشگاه صنعتی شاهرود در رتبه بندی تایمز 2021

ظرفیت پذیرش دکتری کاهش یافت

دوره آموزشی «پایتون» برگزار می شود

نشست «هنر انتخاب» از سوی دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود

همایش ملی هزاره شیخ طبرسی برگزار می شود

زمان برگزاری گروه های آزمایشی کنکور 1400 اعلام شد

کاهش پذیرش 117 نفر در مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبایی

تولید 6 محصول تحریمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل

جزییات برگزاری آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شریف اعلام شد

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب در هلال احمر

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب در هلال احمر