مطالب مرتبط:
دولت و بانک مرکزی دلار را گران کردند/ دلار باید 10 هزار تومان شود
رییس بانک مرکزی: نرخ ارز باز هم کاهش می یابد| تزریق پول به بورس تا 2 روز دیگر
امیدواریم نرخ دلار باز هم کاهش یابد؛ارزپاشی نمی کنیم/ گفته نوبخت شوخی است
نرخ دلار را به 20 هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز هم کاهش یابد/ ناترازی بودجه مقصر اصلی تورم
کاهش نرخ ارز ربطی به ارزپاشی بانک ندارد/ تزریق پول به بورس تا 2 روز دیگر
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 02:202021-05-09اقتصادي

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد


همتی با بیان اینکه نرخ فعلی ارز نرخ واقعی نیست و ما نرخ تسعیر ارز بانک ها را نیز 15900 تومان برای پایان سال 99 اعلام کردیم،گفت: بانک مرکزی به ارزپاشی اعتقادی ندارد، - اما روند بازار نزولی است و نرخ ارز کاهش پیدا می کند.

، عبدالناصر همتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح اقدامات و برنامه های بانک مرکزی در حوزه سیاست های پولی و ارزی پرداخت و با اشاره اینکه تورم یک بحث مهم و ساختاری در کشور ما است، اظهار داشت: در مقاطعی شوک هایی ایجاد می شود و ما باید ببینیم تورم ریشه اش در کجاست.

ریشه تورم چند دهه است و در واقع میانگین بلندمدت ما 20 درصد بوده و این میزان امروز کف تورمی است.

وی با بیان اینکه مشکل تورم تنها به سیاست های پولی بر نمی گردد چراکه دو ناترازی مهم داریم که اگر حل نشود تورم ریشه کن نمی شود، گفت: ناترازی اول این است که واردات باید با صادرات غیرنفتی تراز شود و زمانی که تراز نمی شود مجبور می شوید از ذخایر ارزی بانک مرکزی مصرف کنید که باعث تورم می شود.

ناترازی دوم برای بودجه دولت است و اصل بر این است که درآمدهای غیرنفتی باید با هزینه ها برابر باشد.

* حکمرانی اقتصاد ما غلط است/ دلار با تورم هدف باید 17 هزار تومان می شدرییس کل بانک مرکزی ادامه داد: اگر مسئله اصلی را در اقتصاد نتوانیم حل کنیم در کوتاه مدت می توان با سیاست پولی جلوی نوسانات را گرفت.

من معتقدم حکمرانی اقتصادی ما غلط است و با این روشی که است در سال های متعدد که با تثبیت در سال گذشته، تصریح کرد: اواخر سال گذشته فعل و انفعالاتی باعث افزایش یکباره قیمت کالاهای اساسی شد و ما از دی ماه به بعد در حال کنترل بودیم که بعد از آن به خاطر کالاهای اساسی باعث شد نرخ ها بالا برود.

وی افزود: ما در سال هایی 100 میلیارد دلار درآمد داشتیم ولی تورم 30 تا 35 درصد بود و ما امسال درآمد نفت و گاز نسبت به میانگین سال های گذشته تقریبا 80 درصد کاهش پیدا کرد؛ بنابراین وقتی در بودجه وقتی نتوانیم آن را تامین کنیم، از 29 واحد درصد رشد پایه پولی سال گذشته 27 درصد از محل خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی می شود که ناشی از تبدیل دارایی های ارزی خارجی به ریال بود.

* تورم هدف امسال را بزودی اعلام می کنیم همتی خاطرنشان کرد: برای سال جاری ظرف دو هفته آینده هدفگذاری تورمی تعدیل می شود و بزودی اعلام خواهیم کرد.

وظیفه مجموعه دولت و مجلس این است که ناترازی بودجه باید حل شود و بانک مرکزی به تنهایی نمی تواند و سیاست کلان اقتصادی کشور است و صادرات غیرنفتی باید افزایش یابد و واردات کمتر شود تا تراز اتفاق بیفتد.

از سویی، هزینه های دولت اولا نباید بالا برود و درآمدها باید به سمت مالیات و فروش اموال و دارایی ها باشد.

وی افزود: ما اگر به همین نحو جلو برویم و به سیستم بانکی تکالیف سنگین بدهیم و بانک های دولتی نتوانند افزایش سرمایه بدهند، مجموعه ای از مشکلات و بدهی های دولت که جمع شده را داریم که اینها در طول سال های گذشته اتفاق افتاده و ما باید یک اصلاح ساختار جدی در اقتصاد انجام بدهیم وگرنه اینکه فکر کنیم بانک مرکزی می تواند با سیاست پولی اینها را حل کند، نمی شود.

* یارانه نقدی کفاف اقساط وام ازدواج را نمی دهدرییس کل بانک مرکزی درباره مشکلاتی که در خصوص پرداخت وام ازدواج وجود دارد گفت: سال گذشته بانک ها 900 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 43 هزار میلیارد تومان پرداخت کردند، اما هیچ کس به این موارد اشاره ای نکرده و رسانه ها تنها به موارد اندکی که مشکلاتی بر سر وثیقه و غیره پیش آمده اشاره می کنند.

همتی ادامه داد: مجلس امسال وام ازدواج را تقریباً دو برابر کرد که بار مالی حدود 80 هزار میلیارد تومان به بانک ها تحمیل کرده است، مجلس می گوید 600 هزار میلیارد تومان مانده قرض الحسنه است که 15 درصد آن را می توان وام پرداخت کرد اما مشکل اینجاست که مجلس باید مصارف را نیز ببیند و این مانده قرض الحسنه، مصرف شده و اقساط آن باید به بانک ها برگردد و منابع قرض الحسنه اضافه شود.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: وثیقه اعلامی مجلس برای وام ازدواج سفته و یارانه بوده که یارانه با توجه به مبلغی که به خانوارها پرداخت می شود، کفاف اقساط وام ازدواج را نمی دهد و در نتیجه بانک ها سفته و اعتبارسنجی را در دستور کار قرار داده اند، چرا که آنها نیز باید از بازگشت تسهیلات اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: بانک ها در مواردی که اعتبارسنجی افراد ضعیف باشد درخواست یک ضامن می کنند و اگر مواردی بوده که بانک ها بیش از یک ضامن درخواست کرده اند، مردم می توانند به سامانه بانک مرکزی شکایت خود را اعلام کنند.

رییس شورای پول و اعتبار یادآور شد: سال گذشته تسهیلات تکلیفی به بانک ها 120 هزار میلیارد تومان بوده که امسال به 608 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و تقریباً 5 برابر شده است که این افزایش به بانک ها فشار وارد می کند و از طرفی بانک ها باید در موضوع، بورس، کرونا خرید گندم و اعطای تسهیلات به خانوارهای آسیب دیده از بلایای طبیعی نیز تسهیلات پرداخت کنند که به منابع بانک ها فشار می آورد.

همتی تصریح کرد: این در حالی است که بانک ها باید به بخشی تولید نیز تسهیلات بدهند، سال گذشته 42 درصد تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی داده شده و بنابراین بانک ها در ارائه تسهیلات محدودیت منابع دارند، قصد دفاع از بانک ها را نداریم اما نباید خدماتی که ارائه می دهند، نادیده گرفته شود.

وی تاکید کرد: بانک ها در سال گذشته 85 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای کوچک و بزرگ SME ها پرداخت کردند که برای امسال برنامه داریم به 100 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند و همچنین تسهیلات به واحدهای بزرگ، بازار سرمایه، بخش خدمات و وام ازدواج نیز پرداخت شده است.

لیست قرض الحسنه در قانون بودجه 50 مورد است و بانک ها در این زمینه کمک های زیادی کردند.

* واکنش همتی به حواشی کاهش کاهش پیدا می کند.

همتی تاکید کرد: روند مداخله در بازار طی سال های گذشته تغییر کرده و مداخله در بازار متشکل ارزی و توسط خود صادرکنندگان انجام می شود.

همانطور که امروز بانک مرکزی حتی یک دلار هم ارز در بازار عرضه نکرده، اما ارزهای عرضه شده در بازار متشکل متقاضی نداشته که نشان می دهد دلار پتانسیل پایین رفتن زیر 20 هزار تومان را هم دارد.

* تازه ترین خبرها از منابع بلوکه شده ایران/ فرایند کار پیشرفت داشته استرییس کل بانک مرکزی درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در برخی کشورها، گفت: خبرها مثبت و فرآیند کار نسبت به گذشته پیشرفت داشته است، اما زمانی که اطلاعات دقیق تر شد، وضعیت را اعلام خواهیم کرد.

همتی با بیان اینکه مشکلی در تامین ارز واکسن کرونا نداریم، تصریح کرد: به دستور رییس جمهوری تامین و تهیه واکسن جزو اولویت های کاری قرار گرفته است.

ما نیز اعلام کردیم که در حال حاضر تا یک میلیارد دلار برای واکسن در نظر گرفته ایم و اقداماتی در دستور کار داریم که براین اساس 9 میلیون دوز طی یک ماه آینده به کشور ارسال خواهد شد؛ خرداد ماه نیز بخش دوم واکسن از سبد کوواکس وارد می شود که به طور کلی هزینه خرید آن 178 میلیون دلار بود و بخش اول پرداخت شده و بخش دوم نیز مانده است.

همچنین خریدهایی از روسیه داشتیم که بخشی از ارز مورد نیاز را حواله کردیم و بخش دیگری نیز به زودی حواله خواهد شد.

وی ادامه داد: هرچند اعلام کرده اند که خرداد ماه تولیدات واکسن به طور جدی وارد بازار خواهد شد، اما منتظر تولید داخل نمانده ایم و احساس می کنیم هرچه زودتر باید انجام شود.

ما مشکل تهیه واکسن نداریم نه منابع ارزی مورد نیاز برای خرید آن.

قبلا هم اعلام کردم که هر درخواستی از وزارت بهداشت بیاید فورا ارز آن را تامین خواهیم کرد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین از تامین 2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و دارو خبر داد و گفت: امسال در کمتر از دو ماه 1.

5 میلیارد دلار برای نهاده های دامی و محصولات کشاورزی و 500 میلیون دلار نیز برای دارو و تجهیزات پزشکی تامین کردیم که البته 2 میلیارد دلار هم در نیما تامین شده است.

همتی در واکنش به این پرسش که این منابع چطور تامین شده است؟ پاسخ داد: ما 3 سال است که در جنگ اقتصادی محکم ایستاده ایم و منابع ارزی مورد نیاز کشور را تامین کرده ایم و طبیعتا در این شرایط نمی توان جزییات و نحوه تامین را اعلام کرد، همانطور که در جنگ نظامی اطلاعات و جزییاتی منتشر نمی شود و موارد محرمانه ای وجود دارد.

به گفته وی، در فروردین ماه کاهش شدید تورم ماهانه را براساس آمار مرکزی داشتیم که 1.

1 درصد بوده است.

البته تصمیم گرفتیم از این پس از اطلاعات مرکز آمار برای اعلام نرخ تورم استفاده کنیم و در نتیجه آمار اردیبهشت ماه مرکز آمار هم این کاهش را نشان خواهد داد.

رییس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه شرایط ارزی کشور بهتر شده و بهتر هم خواهد شد، گفت: درباره تامین ارز و بازار ارز مطمئن باشید سیاسی برخورد نکرده و نمی کنم و در راستای منافع اقتصادی عمل خواهیم کرد.

همتی با بیان اینکه 400 هزار واحد امسال از بانک ها وام گرفته اند و فعالیت می کنند، تاکید کرد: سود مرکب از نظر بانک مرکزی منتفی است و مهلت داده ایم تا شهریور ماه کسانی که سود مرکب برایشان حساب شده است، اعتراض کنند و آن را پس بگیرند.

وی درپاسخ به این سوال که طبق تبصره 18 قانون بودجه 1400 مکلف شدید، نظام بانکی 360 هزارمیلیارد تومان معادل 20 درصد تسهیلات برای ساخت مسکن هزینه کند و یکسری تکالیف از جمله سهمیه هر بانک و دستورالعمل آن هم مشخص شده، چه کاری برای آن انجام داده اید؟ گفت: انجام آن را ابلاغ کردیم، البته بانک ها به لحاظ تامین منابع مشکل دارند.

360 هزار میلیارد، 30 هزار میلیارد تومان در ماه می شود و هنوز 5 دقیقه از زمانی که درباره قرض الحسنه صحبت شد و 10 دقیقه از وقتی که درباره واحدهایی که باید داده شود، بحث شد، نگذشته است.

تمام این موارد وجود دارد و تنها موضوع اشاره شده فوق نیست، اما به بانک ها گفته شد که باید تلاش کنند تا قانون به اجرا درآید.

* سیاست های حمایتی از بورس اجرا شد؟رییس کل بانک مرکزی در رابطه با بحث بورس و نشست سران سه قوه که برخی از آنها به بانک ها برمی گشت و درباره استقبال بانک ها از این تصمیم بیان کرد: بانک ها علاقمند هستند که به بورس کمک کنند و حتما این کار را انجام خواهند داد.

یک بخش از مصوبات مورد اشاره تصویب شده و یک قسمت آن هم به جلسات بعدی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا موکول شد که پس از تایید مقام معظم رهبری ابلاغ خواهد شد و هنوز ابلاغ نشده است.

وی افزود: در این مسئله چند تصمیم مهم وجود دارد که انتشار اوراق توسط سازمان بورس که با تضمین دولت انجام می شود، مقداری از مالیات و کارمزدهایی که دریافت می شد به صندوق برخواهد گشت.

پیش از این هم مخالفتی برای وام به کارگزاری نکرده بودیم و با انجام این کار با وجود بخشنامه هایی مخالفت نشد، ولی امسال اعلام شد که به شرکت های سرمایه گذاری که قبلا ممنوع بود، وام دهند.

همتی تأکید کرد: در مورد 200 میلیون دلار صندوق هم خرد خرد به فروش خواهد رسید، اما اشکال این است که تقاضای ارز کم شده، اما انشاالله به فروش می رسانیم.

همین امروز هم صحبت شد که بخش اول آن در صورت فروش در طی یک یا دو روز آینده به صندوق تثبیت ریخته شود.

وی در خصوص مبلغ آن اظهار داشت: مبلغ را نمی دانم، ولی باید تدریجا به فروش برسد زیرا امسال از انجام تسعیر منع شدیم و این نظر مقام معظم رهبری است و از ایشان تشکر می کنم که همواره حمایت کردند از مسائلی که مایل به انجام آن هستیم تا جلوی رشد نقدینگی گرفته شود.

ارزهای مختلف در اختیارمان قرار می گیرد که انشاالله در بازار به فروش برسانیم و ریال آن را وارد صندوق کنیم.

امروز هم تصمیماتی در بورس گرفته اند، این موارد حتما کمک می کند و چنانچه مقداری اعتماد به این مجموعه برگردد، وضع بورس بهترخواهد شد.

* آیا بانک مرکزی بزرگترین بدهکار دولت است؟/ حتما شوخی کردند!همتی در رابطه با بدهکاری دولت به بانک مرکزی یا بانک مرکزی به دولت و اظهار نظر رییس سازمان برنامه و بودجه در این رابطه که بانک مرکزی را بدهکار دانسته، بیان کرد: حتما (رییس سازمان برنامه و بودجه) شوخی کردند.

دولت به بانک مرکزی بدهکار است و بانک مرکزی در دو سال گذشته 13 میلیارد دلار ارز بابت خرید کالای اساسی به دولت داده است، مقام معظم رهبری هم فرمودند، بدهی دولت به بانک مرکزی باید در مدت سه سال پرداخت شود و در ترازنامه بانک مرکزی هم بیش از 100 هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم که مربوط به این دولت هم نیست از دولت های گذشته باقی مانده است.

قبلا هم مطرح کردم هر موقع بانک مرکزی به دولت بدهکار شد، حکمرانی اقتصادی درست شده یعنی دولت دست به سرمایه گذاری زده است.

وی درباره قانون جدید چک افزود: قانون جدید چک پیشرفت خوبی دارد و بانک ها به تدریج از نظر اپلیکیشن ها و دیگر موارد در حال تجهیزهستند، یک روش هم دنبال می کنیم که ازطریق ATM هم بتوانند این کار را انجام دهند که کار سختی است و یک یا دو ماه به طول می انجامد که با راه اندازی آن امکان چک کردن در ATM هم وجود خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی در ادامه ابراز کرد بابت تصویب این قانون از مجلس تشکر می کنم زیرا هم قانون خیلی خوبی است و هم ما در اجرا جدی هستیم.

انشاالله که بتوانیم آن را در کل کشور نهادینه کنیم.

همتی درباره طرح بانک مرکزی در مجلس گفت: از مجلس بابت این طرح تشکر نمی کنم.

دوستان در مجلس خیلی زحمت کشیدند و نیت خوبی هم داشتند.

روح کلی آن را هم قبول دارم، ولی مدام رفت و تحلیل هایی شد که نگران کننده بود.

اوایل با بانک مرکزی طرح را چک می کردند، ولی در نهایت خروجی با قصد بانک مرکزی تفاوت زیادی کرد که نگرانی هایی بابت آینده بانک مرکزی به وجود می آورد.

وی درباره معوقات 90 هزارمیلیارد تومانی که در اختیار بدهکاران بانکی است، تاکید کرد: بانک مرکزی با نمایندگان قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی و قضایی در حال پیگیری این مسئله است که الحمدالله به جاهای خوبی هم رسیده و بخش قابل توجهی از آن ها وصول شده است.

یک خبر خوب هم بیان کنم که نسبت معوقات به تسهیلات به 7.

6 درصد رسیده، الان هم مانند سابق وام بدون حساب و کتاب پرداخت نمی شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بانک مرکزی - تورم - برنامه گفتگوی ویژه خبری - بانک - تسعیر ارز بانک ها - مرکزی - گفتگوی ویژه خبری - اعتقادی - عبدالناصر همتی - همتی - برنامه - نرخ تسعیر ارز - گفتگوی ویژه - تومان - سیاست - پایان سال - بیان - پولی - نرخ دلار - پتانسیل - میانگین - اقدامات - نرخ ارز - بانک ها - واردات - گفتگوی - پرداخت - تشریح - اعلام - بازار

آخرین اخبار سرویس:
میوه تا هفته آینده ارزان می شود

تا 5 روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود

توصیه کانون صرافان به خریداران ارز

مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم پایتخت جدی تر می شود

قیمت بلیت هواپیما کاهش می یابد

معامله 89.5 میلیون دلار در سامانه نیما

اعلام شروط پنج گانه پرداخت وام ودیعه مسکن

بورس پرچمدار اخبار اقتصادی

تفویض بخشی از وظایف صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر به دفاتر مدیریت استان ها و کارگزاری ها

جدیدترین قیمت مسکن در بازار امروز

بازدید مدیر صندوق استان خراسان رضوی از طرح های اشتغالزای شهرستان سبزوار

تصمیمات مجمع «شبهرن»

9 طرح عمرانی کیش توسط رییس جمهوری افتتاح شد

ارزانی 20 درصدی میوه تا هفته آینده

ثبت 50 هزار مسئله و مشکل مردم به همت امامان مساجد کشور

اعلام شروط پنج گانه پرداخت وام ودیعه مسکن

متولی فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی تعیین شدند

تیگو8 پرو مدیران خودرو با چه امکاناتی می آید؟

با محله پونک و قیمت آپارتمان در این محله آشنا شوید

آخرین مهلت رجیستری موبایل واره ها اعلام شد

حل مشکلات 65 واحد تولیدی ورشکسته و جلوگیری از بیکاری 1600 کارگر در آذربایجان شرقی

قیمت واکسن برکت 4 برابر آسترازنکا؟

130هزار تُن صادرات ریلی از اینچه برون در بهار امسال

سهمیه بنزین تیر ماه چه زمانی واریز می شود و چقدر است؟

نیروگاه اتمی بوشهر به زودی به مدار برق بازمی گردد

صدور موافقت اصولی احداث یک هتل کویری در یزد

آی پی ثابت برای بایننس

محاسبه عوارض ساختمانی بر اساس مرغوبیت مکانی

ذخایر کافی بانک صادرات در حساب ها برای تعهدات اکچوئری منظور شد

مهلت رجیستری موبایل واره ها مشخص شد+جزییات

ببینید | رونمایی هیجان انگیز تویوتا از نسل جدید لندکروزر با امکاناتی شگفت انگیز

تشخیص تقلبات زعفران با هوش مصنوعی

متولی فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی تعیین شدند

طرح ایلان ماسک برای حمل و نقل تغییر کرد

اعلام آخرین مهلت رجیستری موبایل واره ها

واریز حقوق خرداد بازنشستگان کشوری

توقف چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت از فردا

دلیل جایگزینی آمپلی فایر تحت شبکه با آمپلی فایرآنالوگ در صنایع مختلف چیست؟

نیرو اشپزخانه بیمه .ناهار شام .جای خواب

ویزیتور و موزع شرکت طبیعت

استخدام کارشناس فروش ( لوازم خانگی ) در شرکت پلاستیران در تهران

استخدام کارشناس صادرات، سرپرست فروش مویرگی (مواد غذایی) و گرافیست در تهران

استخدام کارشناس پایگاه داده (dba) در شرکت مدیریت صنعت نکو در تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت آراد استیل پایتخت در تهران

استخدام مدیر تولید در شرکت خاوران صنعت پاسارگاد در تهران

کارگر کشاورزی

حل مشکلات 65 واحد تولیدی ورشکسته و جلوگیری از بیکاری 1600 کارگر در آذربایجان شرقی

تولید زباله شهری در یزد کمتر از میانگین کشوری

جولان کرونا در زنجان

در تیر ماه منتظر این 4 واریزی های نقدی باشید؟

ریزش معدن نمک در کیلومتر 25 محور گرمسار به قم

هزینه یک میلیارد و 700 میلیونی استقلال برای دفاع از پرونده استراماچونی!

کلنگ 120 هزار مسکن زده شد

زنان مجرد وام اجاره دریافت می کنند

با آسان خرید از دیجی کالاخرید کنید

معاون بیمه سلامت: صدور دفترچه بیمه تیر ماه پایان می یابد

کشت آبدوست ها در اراضی دیم ممنوع/محصولات را به کم آبیاری عادت دهید

اعلام شروط 5 گانه پرداخت وام ودیعه/ کدام زنان و مردان مجرد مشمول دریافت هستند؟

نیروگاه شهیدرجایی آماده تولید برق پایدار در پیک تابستان

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 21 طرح عمرانی درکیش

حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد

ساعت کاری در این استان تغییر کرد

کدام کشورها دنبال کنترل بازار بیت کوین هستند؟

نگاهی به بیکران تنهایی | ناصر صمدی

توقف فرایند کاهشی کرونا در تهران / کاهش فوتی ها به دلیل واکسیناسیون سالمندان

ارزانی 20 درصدی میوه تا هفته آینده

مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل تا 15تیر

46 درصد پرونده های مربوط به قاچاق حیات وحش و ادوات شکار بسته شد

توقف فرایند کاهشی کرونا در تهران

بحران دارو در لبنان به دلیل افزایش قیمت دلار

جزییاتی از پرداخت فوق العاده ویژه به فرهنگیان

تداوم روند سینوسی شاخص تا زمان اجرای سیاست های راهبردی | سازمان بورس به 10 سبدگردان مجوز داد

بورس پرچمدار اخبار اقتصادی

کاهش ساعت کار سازمان منطقه آزاد کیش با هدف صرفه جویی در مصرف برق

واکسیناسیون 76 درصد افراد بالای 70 سال در آذربایجان غربی

کدام بازارها در خرداد بیشترین بازده را داشتند؟

استان تهران در وضعیت نارنجی آب

خروج کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر کرونایی | گران فروشی بلیت هواپیما با دستور سازمان هواپیمایی متوقف شد

جزییات ریزش نیروی کار؛ 1/2 میلیون زن غیرفعال شدند

جزییاتی از پرداخت فوق العاده ویژه به فرهنگیان

مازاد تقاضا در بازار نفت

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی واریز می شود؟

دریافتی کارکنان صنعت نفت نباید تبعیض آمیز باشد/تحقیق و تفحص از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تصویب شد

پرواز یاسوج - مشهد از سه شنبه 15 تیرماه برقرار می شود

بدهی باشگاه بارسلونا از مرز یک میلیارد یورو گذشت!

آغاز بهره برداری از 15 پروژه بزرگ در قشم با 24800میلیارد ریال سرمایه گذاری

تولید برگ سبز چای در حد انتظار نبود

رتبه اول مردم قم در پرداخت صدقات کشور

فروش بدل «مونالیزا»، 10 برابر ارزش تخمینی!

ساخت دستگاه ایرانی تنفس مصنوعی در شیراز

جمع آوری و معدوم سازی شیر های فاسد در مرودشت

کدام مشاغل بیشترین بیکاری را داشت؟

اعمال مدیریت بار در شبکه توزیع برق استان، یکم تیرماه

(تصاویر) نمایشگاه مارها، عقرب ها و مارمولک ها

کالاهای اساسی بدون وقفه ترخیص می شود

روز بدون فوتی کرونایی در استان مرکزی

نشست نقش سپرده گذاری مرکزی در بازار سرمایه ایران برگزار می شود

برداشت سیب زمینی در مرودشت

ستاد کرونا: افزایش 3.3 درصدی مراجعان به بیمارستان ها / کاهش مرگ سالمندان به دلیل واکسیناسیون

افزایش بهره وری و کارایی شعب رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد