مطالب مرتبط:
معرفی داوران اولین جشنواره تصویرگری جلد کتاب های درسی
اهدا 386 قلم تجهیزات پزشکی به مراکز کردستان اهدا شد
اهدا 386 قلم تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی کردستان
تجهیزات پزشکی ایرانی فراتر از مرزها/ گسترش بازار محصولات ایرانی در جهان
برگزیدگان المپیاد به وقتِ نوجوانی در اصفهان معرفی شدند
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 01:052021-05-09دانش

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی


برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه حمایت از پژوهشگران در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است.

- "- علیرضا محمدی؛ دانشگاه ها با داشتن اساتید و دانشجویان نخبه و با انگیزه می توانند اقدامات مؤثری در حوزه علم و فناوری انجام دهند و همیشه در مسیر اعتلای علم و پژوهش ایران اسلامی گام بردارند.

اگر دانشگاه ها مسئله محور باشند، به تربیت دانشجویانی ایده پرداز، کارآفرین و با انگیزه می پردازد تا با دانش خود بتوانند علم را با تکنولوژی روز ارتقا دهند و در مسیر رشد پرشتاب علمی کشور مؤثر واقع شوند.

حضور دانشجویان نخبه و با تجربه که دارای کارهای علمی و پژوهشی مختلف هستند، هر کدام گنجینه ای برای دانشگاه ها محسوب می شوند.

به تازگی هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و هزار و 856 اثر بدون احتساب آثار اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه در 27 محور به دبیرخانه جشنواره فرهیختگان ارسال شد و از این تعداد 70 اثر برگزیده و 9 اثر مورد تقدیر قرار گرفت.

این 70 اثر برگزیده از 21 استان و 37 واحد دانشگاه آزاد اسلامی بود که استان تهران با 14 اثر برگزیده رتبه اول، استان اصفهان با 13 اثر برگزیده رتبه دوم، استان آذربایجان شرقی با 7 اثر برگزیده رتبه سوم، استان یزد با 5 اثر برگزیده رتبه چهارم و استان قزوین با 4 اثر برگزیده رتبه پنجم را به خود اختصاص دادند.

در همین راستا خبرگزاری آنا" با احسان طاهری، برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در محورهای انجمن علمی، ادبی و هنری و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی، عضو هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی پزشکی، دبیر کانون علمی فرهنگی هور و نایب دبیر هیئت دانشجویی حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به گفت وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

بیشتر بخوانید: ساخت صابون گیاهی با فناوری نانو/ پژوهش در مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی پررنگ است" آنا: انتخاب شما به عنوان برگزیده جشنواره فرهیختگان در محورهای انجمن علمی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر اساس چه شاخص ها و مؤلفه هایی بوده است؟ طاهری: با توجه به شاخص هایی مانند مقالات علمی، فعالیت های علمی انجام شده توسط انجمن، فعالیت های علمی فردی، برگزاری کارگاه ها و.

این انتخاب توسط هیئت داوران این جشنواره انجام شد.

در واقع فعالیت های مؤثر و متعددی در سال های اخیر توسط انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی انجام شده که در نهایت موفق به کسب رتبه در میان انجمن های کشور شده است.

تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی آنا: برخی از فعالیت های پژوهشی اعضای انجمن علمی مهندسی پزشکی را که باعث انتخاب انجمن علمی برتر شد، بفرمایید.

طاهری: بازدیدهای متعدد علمی از بیمارستان ها و مراکز تولیدی تجهیزات پزشکی، ثبت اختراع و طرح پژوهشی توسط اعضای انجمن، تشکیل چهار گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی، برگزاری کارگاه های آموزشی عملی و تئوری برای دانشجویان، برگزاری و همکاری در همایش هایی نظیر استارت آپ ویکند و ورکشاپ های تخصصی در رشته مهندسی پزشکی، ترجمه و تألیف کتاب توسط اعضای انجمن، فعالیت های تخصصی در دوران کرونا در حوزه های پزشکی، برگزاری وبینارهای تخصصی برای دانشجویان، طراحی دیاگرام پیشنهادی رشته و کمک در انجام امور آموزشی و مشاوره های تحصیلی، برگزاری کلاس های کمک آموزشی برای دانشجویان و چاپ نشریه علمی با نام +BME توسط هیئت تحریریه انجمن از جمله فعالیت هایی بود که انجمن علمی مهندسی پزشکی واحد تهران مرکزی به عنوان انجمن علمی برتر معرفی شد.

حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از پژوهشگران در سال های اخیر آنا: موانع پیش روی پژوهشگران و در مجموع فعالیت پژوهشی در ایران را چه می دانید؟ طاهری: عدم حمایت، مهم ترین و کلیدی ترین مانع برای پژوهشگران و فعالیت پژوهشی در ایران است و می توان به کمبود توجه و عدم در اختیار گذاشتن امکانات لازم برای پژوهشگران اشاره کرد.

البته دانشگاه آزاد اسلامی در امر حمایت از پژوهشگران و طرح های پژوهشی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است.

باید جوان ایرانی در تمام میدان ها اول باشد آنا: آیا کشور در حوزه پژوهش و فناوری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی جایگاه مناسبی دارد؟ طاهری: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود به حدیث العلم سلطان اشاره کرده اند و طبق توصیه های ایشان باید به نقش علم در افزایش قدرت کشور، منطقه و جهان توجه کرد.

امروزه به لطف خداوند و همت پژوهشگران کشور پیشرفت مناسبی در حوزه فناوری و پژوهش در ایران عزیز ما صورت گرفته است.

اما با توجه به اینکه باید کشور ایران و جوان ایرانی در تمام میدان ها اول باشد، هنوز جای کار بسیار باقی است.

دانشجویان در راستای علاقه خود گام بردارند آنا: توصیه های شما برای موفقیت جوانان، دانشجویان و پژوهشگران چیست؟ طاهری: بنده در جایگاه توصیه نیستم.

اما برای دوستان خودم می گویم که همیشه در راستای علاقه خود گام بردارید.

اگر به کاری علاقه مند باشید نهایت سختی ها و درگیری ها در آن کار برای شما شیرین می شود، اما اگر شوق به کاری نداشته باشید حتی شیرین ترین لحظات آن کار نیز برایتان مثل زهر می شود.

در نتیجه دانشجویان باید در راستای علاقه خود در زندگی گام بردارند و مطمئن باشند که موفق خواهند شد.

اگر هم موفق نشدند حداقل وجدانشان راضی است، چرا که در راستای چیزی گام برداشتند که قلب آنان گفته است.

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند آنا: برای تشویق دانشجویان به سمت شرکت در جشنواره های علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی چه راهکارهایی وجود دارد؟ طاهری: برای تشویق دانشجویان راه های بسیاری وجود دارد اما این که صرفاً جوایزی داده شود و بعد از آن جشنواره، دانشجو رها شود این کار غلطی است و باید از طرح ها و ایده های آن دانشجو استفاده شود.

همچنین افراد موفق و فعال از جانب جشنواره های علمی به مدیران صنعتی و.

معرفی شوند، چرا که با این کار ایجاد انگیزه برای شرکت در جشنواره ها برای دانشجویان صورت می گیرد و می دانند که جشنواره هدفمند است و موجب پیشرفت آن ها می شود.

وزارت علوم در زمینه حمایت از دانشجویان نمونه عملکرد خوبی ندارد آنا: رویکرد وزارت علوم را در خصوص حمایت کردن از دانشجویان نمونه کشوری چگونه ارزیابی می کنید؟ طاهری: متأسفانه عملکرد خوبی از سوی وزارت علوم برای حمایت از دانشجویان نمونه صورت نمی گیرد اما امیدوارم در سال 1400 که سال تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها است، تغییراتی در عملکرد این وزارتخانه صورت بگیرد.

فراهم بودن بستر لازم برای شرکت دانشجویان در جشنواره های علمی دانشگاه آزاد اسلامی آنا: آیا بستر لازم برای شرکت دانشجویان در مسابقات و همایش های علمی و پژوهشی و انگیزه دادن به آنان از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد؟ طاهری: خوشبختانه با زحمات و تلاش های خوبی که در بخش های پژوهشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته بستر لازم برای شرکت دانشجویان در جشنواره ها و مسابقات علمی از طریق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و انجمن های علمی و حتی کانون های فرهنگی و علمی فراهم شده است که دانشجویان علاقه مند می توانند به این تشکل ها مراجعه کنند و فعالیت خود را انجام دهند.

ارتباط دانشگاه با صنعت نقطه ضعف آموزش عالی در کشور است آنا: در پایان اگر نکته ای دارید، بفرمایید.

طاهری: ارتباط دانشگاه با صنعت نقطه ضعف آموزش عالی در کشور است.

از تمامی مسئولان آموزشی و دانشگاهی می خواهم که به عنوان عضو کوچکی از این جامعه، توجهشان را در این قسمت و رفع این نقطه ضعف بیشتر کنند.

زیرا دانشجویان اگر بدانند این آموزشی که می بینند در آینده بدون دغدغه به شغلی برایشان تبدیل می شود، پیشرفت چشمگیری در آن ها رخ می دهد و علاقه مندی آن ها به درس و فعالیت های پژوهشی نیز بیشتر می شود که در نتیجه به پیشرفت کلی کشور منتهی می شود.

در نهایت بر خود لازم می دانم از تیم انجمن علمی مهندسی پزشکی (کیوان انصاری، عرفان یحیایی، مهدی یزدانی، مهدیه قراگوزلو، لعیا محوی، حانیه امیدوار، زینب جلیل زاده، نگین خسروی جهان، آتنا وحید، پارمیس سلطانی، مینا نخعی، معصومه ستاری، شمیم عابدینی، فرشته آتینوند، زهرا گل محمدی، نیکتا فرشباف و تمامی اعضای کارگروه علمی انجمن) که با زحمات و تلاش های خالصانه توانستند به موفقیت در جشنواره فرهیختگان دست پیدا کنند، تشکر کنم.

همچنین از حمایت ها و راهنمایی های اساتید گرانقدری همچون آقامیری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، فهیمی نجم رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی، شاهرخ شجاعی، مدیر گروه مهندسی پزشکی، فقیهی رضایی، استاد واحد تهران مرکزی و دیگر اساتید بزرگوارم نهایت سپاسگزاری و قدردانی دارم.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانش - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - دانشگاه ها - دانشجویان نخبه - دانشجویان - دانشگاه آزاد - جشنواره - پژوهش - اسلامی - با انگیزه - علمی - تجهیزات پزشکی - پژوهشی - فناوری - انگیزه - ایران اسلامی - علم و فناوری - پژوهشگران - فرهیختگان - آزاد - کارآفرین - مسیر - نخبه - تکنولوژی - توانبخشی - تجهیزات - برگزیده - اقدامات

آخرین اخبار سرویس:
پروژه های فناورانه کاشان امروز افتتاح می شوند / بازدید از رصدخانه ملی ایران

نرم افزار آثار مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تولید و عرضه شد

رصدخانه ملی ایران اوایل مهرماه نورگیری می شود

کارت آزمون دکتری گروه پزشکی منتشر شد

شریعتی؛ متفکری که می خواست در مرز زندگی کند

رصدخانه ملی ایران اوایل مهرماه نورگیری می شود

تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد خرمشهر

نرم افزار آثار موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تولید و عرضه شد

همه باید برای کاهش آسیب های شیمیایی به محیط زیست بسیج شوند

انتشارکارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی پزشکی

اسکان تابستانی در خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

رشد قابل ملاحظه اعتبارات دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، فناوری در برنامه ششم توسعه

آغاز مرحله دوم پذیرش 12 هزار دانشجوی دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

سالن های تربیت بدنی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نوسازی و تجهیز می شوند

شرط حضور در امتحانات دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه الزهرا(س) اعلام شد

خانه خلاق و نوآوری گردشگری محور کاشان راه اندازی شد

فراوانی عناصر ستاره ها و تاریخچه ستاره زایی

«جمع بندی ریاضی» در دانشگاه الزهرا

آیین افتتاح مرکز نوآوری رسانه همشهری

6 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف

ایجاد 6 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

دانشگاه شریف 4 روز تعطیل است

مشارکت حداکثری چرا و چگونه؟

متفکر آزاد: فضای سیاسی وارد مرحله جدیدی شده است

پارچه هایی که نیاز به شستن ندارند!

عاملی:ساماندهی کنکور فردا درجلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی می شود

2215 نفر در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد مشهد شرکت کردند

برگزاری دوره «نرم افزار msp» در دانشگاه خواجه نصیر

نحوه ثبت نام تأسیس شرکت های اعزام دانشجو اعلام شد

راه اندازی پلتفرمی نوآورانه / برای متخصصین و استادکاران صنعت ساختمان اشتغال زایی شد

آغاز ثبت تاسیس مؤسسات و شرکت های اعزام دانشجو از 5 تیرماه

کارت آزمون دکتری گروه پزشکی منتشر شد/ الزام تکمیل خوداظهاری کرونا

دانشگاه شیراز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت

روایت کاربزرگ شهید چمران در جنگ

کشف کهکشانی غیرعادی

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری پزشکی منتشر شد

دانشگاه تبریز در نظام رتبه بندی شانگ های در جمع برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت

جزییات طرح دانشگاه آزاد برای «دفاع دانش بنیانی» از رساله دکتری

انتخاب پنج استاد دانشگاه شیراز به عنوان سرآمد علمی

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی پزشکی منتشر شد

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف

6 ساعت پیاده روی در فضا برای نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی

شناخت با پیامک و کافی شاپ رفتن به دست نمی آید

فراخوان همکاری در هسته سلامت نصر در دانشکده پرستاری ملایر منتشر شد

دانشگاه کردستان جزو دانشگاه های برتر در رتبه بندی شانگهای

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف/ ورود دانشجویان ممنوع می شود

ساخت پرنده عمود پرواز الکتریکی در دانشگاه آزاد نجف آباد

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مدیر فنی تیم ملی هاکی بانوان شد

دبیر شورای سیاست گذاری سال بزرگداشت علوم پایه منصوب شد

طرح ساماندهی کنکور فردا با حضور «روحانی» و «رییسی» بررسی می شود

پیشگامی اساتید جوان برای انجام پژوهش های کاربردی / یزدان دوست: مشارکت در قرارداد های ارتباط با صنعت لازمه ترفیع سالانه اساتید

رویکرد جدید آموزش و پرورش توسعه کیفی و کمی رشته های فنی و حرفه ای است

دو دانشجوی علوم پزشکی سیرجان موفق به کسب مقام دوم تیمی المپیاد ورزش های همگانی شدند

مسابقه کتابخوانی دانشجویی «هشت بهشت» 4 تیرماه برگزار می شود

امکان رفع نقص مدارک آزمون دستیاری از امروز

مهلت ثبت نام اسکان تابستانی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد

رییس مرکز تحقیقات ژنومیک منصوب شد

طرح ساماندهی کنکور فردا با حضور «روحانی» و «رییسی» بررسی می شود

مسابقه سخنرانی علمی-ترویجی با موضوع فناوری نانو در دانشگاه پیام نور ایلام

وبینار «آشنایی با گرایش فیزیولوژی گیاهی» برگزار می شود

اجرای دو فراخوان موفق از طرح های پژوهشی مشترک دانشگاه تبریز و ترکیه

تقدیر دانشجو معلمان از مردم به خاطر حضور پرشور در انتخابات

تصاویری هیجان انگیز از راهپیمایی فضانوردان

دانشگاه ارومیه از جاماند ه های دکتری دعوت به مصاحبه کرد

تصاویر هیجان انگیز از راهپیمایی فضایی فضانوردان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت | لیست رشته ها و افتخارات

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف/ ورود دانشجویان ممنوع می شود

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف

برگزاری یک کرسی ترویجی در دانشگاه هنر

پرونده کیفری اخلال گران شرکت رشت الکتریک روی میز دادگاه / ورود دستگاه قضا به احیای واحد های بزرگ تولیدی در گیلان

انتظار دانشگاه خواجه نصیر از اعضای هیئت علمی / یزدان دوست: مشارکت در قرارداد های ارتباط با صنعت لازمه ترفیع سالانه اساتید

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برای همکاری علمی با صنعت

ورود دانشجویان به دانشگاه صنعتی شریف،ممنوع!

ساخت پرنده عمودپرواز الکتریکی توسط پژوهشگر اصفهانی

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف/ورود دانشجویان ممنوع می شود

سلوک شهید چمران در حفظ ارزش ها و مبارزه الگوی رفتاری استادان قرار گیرد

تعطیلی 4 روزه دانشگاه صنعتی شریف/ورود دانشجویان ممنوع می شود

تکرار برخی خشونت های خانگی منجر به مرگ زنان می شود/ خانه امن برای زنان کجاست؟

بیوگرافی بازیگر خانم سریال «صبح آخرین روز» / تصاویر

نیازمند به فروشنده خانم با فن بیان قوی

استخدام کارمند آشنا به زبان انگلیسی در موسسه دانش گستر کوه نور در تهران

استخدام کارشناس طرح و برنامه

زمان در کوه سریع تر از روی دریا می گذرد!

زمان در کوه سریع تر از روی دریا می گذرد!

مشغول شدن فکر دانشمندان با ستاره ی چشمک زن عجیب

سبک مربیان روسی به والیبال ایران نمی خورد/ زمان نداریم اسکوچیچ باید بماند

ضرورت بازتنظیم برنامه دانشگاه ها برای ترم آتی/از تجارب ارزشنمد دوران کرونا استفاده کنیم

مشارکت حدود 2 هزار عضو هیئت علمی در مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی/ 6 هزار نفر در دوره دکتری بدون آزمون ثبت نام کردند

رویکرد امتیازدهی به پژوهشگران و محققان دگرگون شود

حامد لک اهل کجاست + عکس

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در قزوین

راه اندازی نخستین مرکز نوآوری رسانه کشور | حناچی: نوآوری در ذات همشهری نهفته است | سورنا ستاری: قدرت یک کشور در توسعه شرکت های فناور است

شروع مصاحبه مجازی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد واحد بین المللی کیش

7 فوتی کرونا در هرمزگان در 30 خرداد

آغاز همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دومین دانشگاه برتر بنگلادش

آموزش ترم آینده دانشگاه ها حضوری شد/پذیرش علوم پزشکی از بهمن ماه

استخدام سرپرست حسابداری در شرکت آلستار شمال

چهارگونه مهدویت پژوهی در میان مستشرقان

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در قزوین

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی