مطالب مرتبط:
جزییات واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی
جزییات واکسیناسیون سالمندان و بیماران خاص
جزییات واکسیناسیون بیماران خاص علیه کرونا / حمایت از 14 بیماری خاص و نادر
زمان واکسیناسیون اعضای تیم ملی فوتبال مشخص شد
لزوم تعیین یک مرکز واحد برای واکسیناسیون هنرمندان پیشکسوت
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 21:452021-05-09پزشكي

جزییات واکسیناسیون؛ ایمنی بعد از دُز دوم


رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: بعد از تزریق دُز اول واکسن کرونا ایمنی در بدن ایجاد نمی شود و از هفته سوم سطح ایمنی بدن بالا می رود و دو هفته بعد از تزریق دوم به سطح ایمنی دلخواه می رسند.

- جعفر صادق تبریزی، که در برنامه زنده گفتگوی 18:30 شبکه خبر حضور یافته بود، با بیان اینکه بعد از تزریق دُز اول واکسن کرونا ایمنی در بدن ایجاد نمی شود و از هفته سوم سطح ایمنی بدن بالا می رود و دو هفته بعد از تزریق دوم به سطح ایمنی دلخواه می رسند، گفت: ولی در آن زمان هم نباید ماسک ها را کنار بگذاریم و فاصله اجتماعی را برهم بزنیم و در تجمع ها حضور پیدا کنیم و دلیلش این است که واکسن ایمنی 100 درصد را نمی دهد.

وی در ادامه درباره واکسیناسیون گروه سنی بالای 80 سال گفت: تا دیروز (شنبه 18 اردیبهشت) یک میلیون و 656 هزار نفر واکسینه شدند که از این تعداد 420 هزار نفر بالای 80 سال بودند.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه حدود یک میلیون و یکصد هزار نفر در کشور بالای 80 سال سن دارند، گفت: تعدا واکسن مورد نیاز برای واکسیناسیون افراد بالای 80 سال را داریم و این تعداد در کل کشور توزیع شده و هیچ مشکلی نیست و تا نفر آخر را واکسینه خواهیم کرد.

وی افزود: برای واکسیناسیون افراد 75 سال به بالا منتظر ورود واکسن هستیم و به محض ورود واکسن، تزریق افراد بالای 75 سال آغاز می شود.

تبریزی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه یا جمعه این اتفاق خواهد افتاد و ما از روز جمعه یا شنبه انجام واکسیناسیون افراد 75 سال به بالا را اعلام خواهیم کرد، گفت: طبق برنامه واکسیناسیون جلو میرویم و با توجه به ظرفیتی که وجود دارد از افراد برای انجام واکسیناسیون دعوت می کنیم.

به گفته رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت تا چند روز آینده واکسیناسیون افراد بالای 80 سال به اتمام خواهد رسید.

هیچ کسی را از پایگاه های واکسیناسیون برنمی گردانیموی خاطرنشان کرد: همه پایگاه های واکسیناسیون ما بصورت دو شیفته کار می کنند و هیچ کسی را برنمی گردانیم مگر اینکه واکسن دِپوی آن مرکز تمام شده باشد، که آن هم برای فردا صبح اش هماهنگ می شود و واکسن تزریق می شود.

تبریزی در عین حال تصریح کرد: البته ناهماهنگی ها ممکن است زمانی بوجود بیاید که خارج از پیش بینی ما مراجعه کننده حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه علاوه بر پایگاه های واکسیناسیون قبلی که داشتیم حدود 494 پایگاه واکسیناسیون تجمیعی با هزار و 868 تیم واکسیناسیون اضافه شدند، گفت: این پایگاه های تجمیعی جا هایی مثل سالن های ورزشی و مدارس هستند که به ظرفیت ما افزوده شدند.

به گفته رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در کلانشهر تهران 48 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون را داریم که با حدود 321 تیم کار واکسیناسیون را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در تهران بیش از 50 پایگاه ثابت واکسیناسیون داریم و به این ظرفیت 48 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون اضافه شده است، گفت: این هفته تعداد پایگاه های تجمیعی هم افزایش پیدا می کند و از 48 پایگاه به 100 پایگاه تجمیعی افزایش خواهد یافت؛ و حدود 900 تیم در پایگاه های تجمیعی کار واکسیناسیون را انجام خواهند داد.

تبریزی افزود: حدود 10 پایگاه خودرویی واکسیناسیون هم تا روز شنبه راه اندازی خواهد شد که تا الان 2 پایگاه آن راه اندازی شده است و 8 پایگاه دیگر هم تا روز شنبه راه اندازی خواهد شدوی با بیان اینکه حدود 840 هزار نفر بالای 75 سال و تا 80 سال داریم و یک هفته برای واکسیناسیون این افراد زمان در نظر گرفتیم، گفت: دو روز اول پیامک می زنیم به این افراد و بعد از آن درخواست می کنیم افرادی که برای آن ها پیامک ارسال نشده به پایگاه اینترنتی (www.

salamat.

gov.

ir) مراجعه و ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام دو روز بعد برای آن ها پیامک ارسال می شود و زمان و مکان واکسیناسیونشان اعلام خواهد شد.

توصیه نمی کنیم کسی واکسن کرونا را از بازار سیاه تهیه کندرییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه هنوز واکسن کرونا از طریق بخش خصوصی وارد کشور نشده که مراکز خصوصی بخواهند این واکسن را بفروشند و تزریق کنند، گفت: این تبلیغات هم که در فضای مجازی می شود کلاهبرداری است.

وی افزود: به هیچ وجه توصیه نمی کنیم کسی واکسن کرونای قاچاق را از بازار سیاه تهیه کند و اصلا مورد تایید وزارت بهداشت نیست، چون مشخص نیست این واکسن ها به چه شکلی حمل و نگهداری شده است و ممکن است این واکسن ها در بازار سیاه فاسد شده باشند.

تبریزی با اشاره به اینکه لیست بیماران خاص در معاونت درمان وزارت بهداشت وجود دارد و به آن ها پیامک می شود و واکسن کرونا را دریافت می کنند، گفت: برنامه واکسیناسیون برای بیماران صعب العلاج از دو سه هفته دیگر شروع خواهد شد و زمانی که نوبت واکسیناسیون افراد بالای 64 سال برسد برای آن ها هم پیامک ارسال خواهد شد و در زمان و مکان های خاص واکسیناسیونشان انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه بیماران خاص شامل بیماران تالاسمی، بدخیمی های فعال، بیماران دیالیزی و هموفیلی است، گفت: پیش بینی ما این است که حدود 4 میلیون نفر بیمار خاص هستند که در این دوره علاوه بر 8 میلیون نفر گروه های سنی 60 سال به بالا واکسن را در فاز دوم دریافت می کنند.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: بیش از 70 درصد بیماران صعب العلاج بیش از 60 سال سن دارند و کمتر از 30 درصد زیر 60 سال هستند که آن ها را هم از طریق ارسال پیامک، فراخوان می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: واکسن کرونای بنیاد برکت و پاستور تا آخر خرداد عرضه خواهد شد و بعد از آن هم واکسن خارجی که تعدادش زیاد نخواهد بود با واکسن داخلی کار را جلو خواهیم برد.

به گفته این مقام مسئول محموله واکسن کرونای وارداتی که پنجشنبه یا جمعه بدستمان خواهد رسید حدود یک میلیون و 500 هزار دُز خواهد بود.

وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین واکسن ها وجود ندارد و سازمان بهداشت جهانی اعلام می کند، اولین واکسنی که بدستتان می رسد بهترین واکسن است، گفت: هر نوع واکسنی باشد ایمنی را بالا می برد و تعداد بستری ها را کاهش خواهد داد.

بروز عوارض واکسن کرونا در حدود 7 هزار نفر رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: تاکنون حدود 7 هزار مورد عوارض از تزریق واکسن کرونا گزارش شده است که حدود 99 درصدش علائم شبه آنفلوآنزا بوده است که با مصرف مسکن و خوردن 3 تا 4 لیتر آب در روز به حداقل می رسد.

وی افزود: درخواست واکسن خیلی زیاد است و این درخواست ها در کمیته فنی بررسی می شود.

تبریزی با تاکید براینکه همه مشاغل حساس برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده است، گفت: در فاز سوم نیرو های مسلح، پلیس، آتش نشانی، معلمان، اساتید دانشگاهی، زندان ها و محافظین زندان ها، رانندگان تاکسی و رانندگان اتوبوس که حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر هستند را واکسینه می کنیم و این افراد فارغ از محدودیت گروه بندی سنی برای واکسیناسیون هستند.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: پیش بینی مان این است که از اواسط تیر یا اوایل مرداد کار واکسیناسیون این گروه را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد از کادر درمان واکسینه شده اند و 10 درصد باقیمانده افرادی بودند که تازه بیمار شده بودند و نمی توانستند واکسن کرونا را دریافت کنند و تعدادی هم مرحله اول واکسن را دریافت کرده اند و هنوز نوبت مرحله دوم تزریق واکسن شان نشده است و تعدادی هم شاید دوست نداشته باشند این واکسن را بزنند که البته تعداشان خیلی کم است.

تبریزی گفت: همه دانشجویان علوم پزشکی که فعالیت بالینی دارند و به بیمارستان می روند واکسن را دریافت کردند یا دریافت می کنند.

وی در پایان گفت: در مبادی ورودی همچنان تست های کرونا را انجام می دهیم.


کلید واژه ها: ایمنی - واکسیناسیون - واکسن کرونا - تزریق - هفته - واکسن - هفته سوم - فاصله اجتماعی - شبکه - مدیریت - وزارت بهداشت - برنامه زنده - وزارت - کرونا - هزار - رییس - حضور - شبکه خبر - گروه سنی - واکسینه - اجتماعی - 100 درصد - میلیون - برنامه - بهداشت - گفتگوی - تعداد - ادامه - تجمع - جعفر

آخرین اخبار سرویس:
535 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ 5 نفر

ابتلای 309 تن به کرونا در آذربایجان غربی

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا

متولدین فصل بهار باغ وحش تهران

در سازمان غذا و دارو به لانه زنبور دست کردم/ مجوز مصرف اضطراری واکسن پاستور؛ سه شنبه

رونمایی از واکسن اسپوتنیک ایرانی؛ هفته آینده

زنان بیش از مردان در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند

اختصاص 98 هزار دُز واکسن کرونا به کردستان/آغاز تزریق دُز دوم واکسن

آمار کرونا اصفهان 31 خرداد، 5 فوتی و 535 ابتلای جدید

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونا

طرح پزشک خانواده گامی مهم در جهت ارتقا پزشکان عمومی استان کرمانشاه/ کسب رتبه پنجم بیمه سلامت استان در نسخه نویسی الکترونیک

با کودک بی اشت ها چه کنیم؟

106 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد

تخم مرغ بخوریم یا نخوریم؟

کلر استخر ها ضد کرونا است

دوز دوم و واکسیناسیون گروه سنی جدید در سمنان انجام می شود

واکسینه کردن دانشجویان ورودی 1400 تا مهرماه امکان پذیر نیست

نمکی: واکسن پاستور فردا اجازه مصرف اضطراری می گیرد | اسپوتنیکِ ایرانی در ایستگاه آخر

تجلیل از 80 خادم نمونه در آران و بیدگل

آخرین آمار وضعیت کرونا در استان مازندران / یکشنبه 30 خرداد 1400

آخرین وضعیت جسمانی سپند امیر سلیمانی

آخرین وضعیت جسمانی سپند امیرسلیمانی

افزایش 50 درصدی بستری های کرونا در یک استان

جهش «نپالی» کرونا چیست و چقدر خطرناک است؟

دوز دوم و واکسیناسیون گروه سنی جدید انجام می شود

نمکی: واکسن پاستور فردا اجازه مصرف اضطراری می گیرد/ اسپوتنیکِ ایرانی در ایستگاه آخر

زمان واکسیناسیون دانشجویان تغییر کرد

کلر استخرها ضد کرونا است؟ | استخر برویم یا نرویم؟

شیوع موج پنجم بیماری کرونا در استان مرکزی

مراقب شادی های انتخاباتی باشید!

535 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ 5 نفر

حذف آیتم فاصله و جمعیت در تأسیس داروخانه /رویکرد وزارت بهداشت

کمبود واکسن کرونا در آذربایجان غربی نداریم

تعیین حوزه کنکور در شهرهای با حداقل 150 داوطلب/ اعمال پروتکل های بهداشتی آزمون

احتمال از دست رفتن ماده خاکستری مغز در مبتلایان به کووید-19

توصیه هایی برای تندرستی در فصل گرما/ آبدوغ خیار یکی از بهترین غذاها در فصل تابستان

اگر علائم کرونا پس از بهبودی از بین نرفت، چه کنیم؟

کباب لبنانی، غذای خوش طعم مدیترانه ای

کمین تب کریمه کنگو با آغاز فصل گرما

آخرین خبر ها از ثبت نام دیابتی ها برای انسولین قلمی/ سرپیچی مراکز درمانی از ثبت نام را گزارش دهید

مراقبت های پس از دریافت واکسن کرونا

موردی از ابتلا به سرخک در زنجان مشاهده نشده است

رونمایی از واکسن اسپوتنیک ایرانی؛ هفته آینده

علائم یک بیماری خطرناک در روده که هیچ درمانی ندارد

آخرین وضعیت کرونا در اردبیل

هل و فواید شگفت انگیز آن

وزیربهداشت: واکسن اسپوتنیک وی ایرانی پنجم تیر رونمایی می شود

کلر استخرها ضد کرونا است؟

درمان بیماری صرع با کمک اثر برجسته پیانیست مشهور جهان

موردی از ابتلا به سرخک در زنجان مشاهده نشده است

زمان رونمایی از واکسن اسپوتنیک ایرانی/ واکسن پاستور 6 برابر اثربخش تر از آسترازنکا

وضعیت شیوع کرونا در بنارویه بحرانی است

واکسن اسپوتنیک ایرانی هفته آینده رونمایی می شود

ثبت 190 ابتلای جدید و یک فوتی کرونا در لرستان

آخرین وضعیت جسمانی سپند امیر سلیمانی

آخرین خبرها از ثبت نام دیابتی ها برای انسولین قلمی | سرپیچی مراکز درمانی از ثبت نام را گزارش دهید

عامل چک های برگشتی مردم را ببینید!

معاون علوم پزشکی یزد: مراکز تجمیعی واکسن در استان آغاز بکار کرد

وضعیت کرونا در شهرستان دیلم از زمان شیوع

تسریع در کلنگ زنی بیمارستان طالقانی/ 34هزار دوز واکسن تزریق شد

واکسیناسیون دانشجویان جدیدالورود تا پیش از آغاز سال تحصیلی امکان ناپذیر است

تداوم روند واکسیناسیون در هرسین با ورود دُز جدید واکسن

اطلاع از زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان

ازدحام ادامه دارِ سالمندان برای تزریق واکسن

اطلاعیه درباره زمان تزریق دُز دوم واکسن

توضیح سازمان غذا و دارو درباره آیین نامه جدید داروخانه ها

روژین تاک، واحد نمونه روز جهانی ایمنی غذا

علائم سکته گرمایی

آخرین خبرها از ثبت نام دیابتی ها برای انسولین قلمی | تخلف مراکز درمانی را گزارش دهید

مبتلایان به کووید-19 دچار اختلالات شناختی و رفتاری بلندمدت می شوند

کلر استخر ها ضد کرونا است

آغاز به کار مراکز تجمیعی واکسن در یزد/ اعلام زمان بندی تزریق دوز دوم واکسن در استان

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا

طبخ غذای مامان پز در تلویزیون

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا

واکسن اسپوتنیک ایرانی در راه

آخرین خبرها از ثبت نام دیابتی ها برای انسولین قلمی | اتخلف مراکز درمانی را گزارش دهید

آسایار در اورژانس بوشهر راه اندازی شد

اضافه وزن چه عوارضی برای مادر و جنین دارد؟

11 فوتی و 600 مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان

وقتی نیترات آب باعث آسیب به کلیه می شود

هفته آینده از واکسن اسپوتنیک ایرانی رونمایی می شود

بار ویروسی مسئول انتقال بیشتر گونه های جهش یافته کروناویروس نیست

تضمین سلامت قلب با مصرف این ماده خوشمزه

نمکی: شنبه از واکسن اسپوتنیک ‎وی رونمایی می شود

روش های درمان اندومتریوز

واکسن اسپوتنیک ایرانی در راه

نمکی: واکسن پاستور فردا اجازه مصرف اضطراری می گیرد | اسپوتنیکِ ایرانی در ایستگاه آخر

تاثیر رفتار والدین بر آینده تحصیلی فرزندان

واکسینه کردن دانشجویان ورودی 1400 تا مهرماه امکان پذیر نیست

عوارض خطرناک چاقی

واکسن هراسی؛ حربه سودجویان برای تداوم پاندمی کرونا

اجرای طرح های پژوهشی رصدخانه اجتماعی کووید 19

تشخیص آلزایمر با هوش مصنوعی

استرس بالا احتمال سندرم قلب شکسته را افزایش می دهد

تلاش بر حفظ روند کاهش ابتلا به کرونا در گیلان

رونمایی از واکسن اسپوتنیک ایرانی؛ هفته آینده

کلر استخرها ضد کرونا است

آموزش و پرورش: بازگشایی مدارس در مهر فقط در حد پیشنهاد است

کلر استخرها ضد کرونا است

جزییات واکسیناسیون؛ ایمنی بعد از دُز دوم

جزییات واکسیناسیون؛ ایمنی بعد از دُز دوم