موضوعات داغ: - فوق العاده ويژه - رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش - لايحه رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش و تحقيقات - مربي ايتاليايي - حقوق بازنشستگان - سازمان برنامه و بودجه - شهرداري تهران - مسابقات انتخابي تيم ملي تنيس - آب انتقالي - قحطي - شاد زيستن - كارگاه مترو - اسناد ملي - ابراهيم پرسا - يونان - جام ملت هاي آفريقا 2021 - بي احتياطي - مناطق مركزي مازندران - معاون قضايي دادستان كل كشور - اطلاعيه باشگاه استقلال - مدير ورزشي

مطالب مرتبط:
رای شورا به تحقیق و تفحص از سازمان املاک شهرداری | میرلوحی: تاراج سرمایه شهر از سال 94 آغاز شده است
شرکت رسا تجارت نوین 4200 میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد
بدهی 4200 میلیارد تومان شرکت رسا تجارت نوین به شهرداری
کارکنان شرکت توزیع برق مقابل مجلس تجمع کردند/ مطالبه لغو آزمون استخدامی و همسازان سازی حقوق
مهرنشینان پردیس همچنان در انتظار ساماندهی فازهای جدید/ شرکت عمران: شهرداری تحویل نمی گیرد؛ شهرداری: پس از تکمیل تحویل می گیریم
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 18:502021-05-09سياسي

الزام شهرداری به مطالبه خسارت از قرار داد با شرکت رسا تجارت | میرلوحی: آشفتگی حقوقی عظیمی در قرار داد با شرکت رسا تجارت موج می زند


قیـق و تفـحص از عمـلکرد قــراردادهــای شهرداری با شرکت رسا تجارت و واگذاری املاک موسوم به طرح 3 شهید در صحن شورا، شهرداری ملزم به مطالبه خسارت وارده و ارائه گزارش آن به شورا شد.

- الزام شهرداری به مطالبه خسارت از قرار داد با شرکت رسا تجارت میرلوحی: آشفتگی حقوقی عظیمی در قرار داد با شرکت رسا تجارت موج می زند" پس از تصویب گزارش تحـقیـق و تفـحص از عمـلکرد قــراردادهــای شهرداری با شرکت رسا تجارت و واگذاری املاک موسوم به طرح 3 شهید در صحن شورا، شهرداری ملزم به مطالبه خسارت وارده و ارائه گزارش آن به شورا شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباط و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و نود و دومین جلسه علنی شورا گزارش تحـقیـق و تفـحص پــیرامـون مبــانی حـقـوقی و گــزارش عمـلکرد قــراردادهــایی با شرکت رسا تجارت و واگذاری املاک موسوم به طرح 3 شهید توسط سید محمود میرلوحی ارائه شد.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا در ارائه گزارش تحقیق و تفحص از قراردادهای شرکت "رسا تجارت و سه شهید گفت: با محدودیت های فراوانی در اجرای این تحقیق و تفحص روبرو بودیم.

اوافزود: طرح تحقیق و تفحص در تاریخ 11 آبانماه سال 1398 به تصویب شورا رسید و قرار شد این تحقیق و تفحص در چندین بند شامل بررسی شود.

به گفته میرلوحی، بررسی توافقنامه و قراردادهای شهرداری تهران که سقف آن بالای 500 میلیارد تومان است، بررسی انطباق این قراردادها با برنامه دوم توسعه، بررسی اختیارات قانونی و وظایف شهردار و شهرداری تهران در عقد توافقنامه ها و بررسی قراردادهای منعقده فیمابین شهرداری، رسا تجارت و انطباق با تفاهمنامه ها و قراردادها از جمله مواردی بود که قرار بود در این گزارش بررسی شود.

میرلوحی ادامه داد: همچنین تطبیق عملکرد این قراردادها با قانون منع مداخله کارکنان دولت و تعارض منافع و بررسی موانع حقوقی همکاری و گزارش عملکرد رسا تجارت، هولوگرام های صادره، برآورد خسارت های ناشی از آن به شهرداری از حیث انحراف در اجرای مفاد قراردادها و آثار مالی و اقتصادی و بررسی عملکرد کمیته راستی آزمایی در زمینه هولوگرام ها و میزان هولوگرام های تایید و ابطال شده در دو سال گذشته در این گزارش بررسی شد.

وی با اشاره به محدودیت های این اجرای این تحقیق و تفحص تصریح کرد: دو توافقنامه تحت عنوان فاینانس یک و دو برای قراردادهای بالای 500 میلیارد را شامل می شد که هر دو مورد محرمانه ذکر شده بود و به این دلیل مدت های زیادی برای بررسی آن با محدودیت در دسترسی به مدارک و اسناد روبرو بودیم.

قرارداد دوبرابری بودجه شهرداری رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با بیان اینکه از مدیران وقت برای بررسی پرونده ها دعوت شد، گفت: اما آن ها به بهانه های مختلف از حضور استنکاف کردند.

قراردادهای فاینانس یک و دو در دامنه تحقیق و تفحص بررسی شد که یک قرارداد دو هزار میلیارد تومانی و یک قرارداد 20 هزار میلیارد تومانی بسته شده است.

یعنی دو برابر بودجه شهرداری تهران در آن زمان توافقنامه بسته شده است.

وی با بیان اینکه قرار بود این توافقنامه پنج ساله اجرا شود گفت: الحاقیه ای به توافقنامه اول معروف به فاینانس یک زده شده است و از 2000 میلیارد تومان به 2600 میلیارد تبدیل شده است.

در قرارداد دوم قرار بوده است که 10 هزار میلیارد تومان آن نقدی باشد و 10 هزار میلیارد تومان به صورت غیرنقدی ملک به تعاون سپاه در یک قرارداد چهار ساله داده شود.

هر دو در یک روز نوشته شده است که یکی به مبلغ 3000 میلیارد تومان و دیگری به مبلغ 4000 میلیارد تومان بوده است که علت آن را نمی دانیم چرا در یک روز چنین اقدامی رخ داده است.

؟، میرلوحی تاکید کرد: دو فقره قرارداد در بهمن 93 و مرداد 95 با سازمان املاک و موسسه اعتباری ثامن منعقد شده است که موضوع آن تملک املاک واقع در طرح ها به نام شهرداری و تسویه مطالبات طلبکاران بوده است.

بحث بر این بوده است که طرف های قرارداد پول تزریق کنند و پول پیمانکاران و طلبکاران طرف ما را پرداخت کنند و شهرداری به صورت نقد و نسیه معوض را به آن ها بدهد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در کنار آن قرارداد واگذاری موسوم به طرح سه شهید نیز مطرح است، گفت: در این قراداد 34 فقره املاک شهرداری واگذار شده است.

ارزیابی کلی قراردادهای تامین مالی موسوم به "فاینانس یک" نشان می دهد اسم آن ها توافقنامه است اما از هر قراردادی قراردادتر بوده است.

در صورت جلسات هیات مدیره سازمان املاک وقتی شماره "فاینانس 2 " ذکر می شده است یعنی از هر مصوبه شورا محکم تر بوده است.

جالب است توافقنامه ای که بین شهرداری و آنها امضا می شده، روی سربرگ آن ها بوده است و کارگزار روی سربرگ خود متن را آماده می کرد و زیر آن شماره توافقنامه را می نوشت و قراردادها امضا می شد و در حالی که باید براساس اساسنامه سازمان دو امضا انجام می شد اما با یک امضا به اجرا می رسید.

12 هزارو 900 میلیارد تومان قربانی یک امضا این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اسم آن توافقنامه بود اما در اسناد حقوقی و مدارک، منجر به انتقال منابع شهرداری شده و 12 هزار و 900 میلیارد منابع شهرداری قربانی این امضا شده است.

اسم آن فاینانس بوده اما رسم آن فاینانس نبوده است.

براساس توافقنامه سه طرف شامل شهرداری، قرارگاه خاتم و بنیاد تعاون است، اما موافقتنامه تامین منابع مالی شامل چهار قسمت شده است و موسسه انصار نیز در مرحله بعدی وارد کار شده است.

در مقدمه موافقتنامه آمده است که این توافق بین شهرداری تهران و سپاه منعقد می گردد، اما در ماده یک بعد از معرفی شهرداری تهران به عنوان طرف اول، بنیاد تعاون نیز حضور دارد و یک آشفتگی حقوقی عظیمی را می بینیم.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر افزود: واقعیت این است که قراردادهای فاینانس یک و دو با توجیه استفاده از ظرفیت های عظیم اجرایی و مالی سپاه جهت بهبود و توسعه شهر تهران و تحت عنوان تامین مالی پروژه های عمرانی شهرداری تهران منعقد شده است، اما این تامین مالی رخ نداد.

بنیاد متعهد بوده از طریق بانک عامل به ایجاد خط اعتباری در سقف مقرر مبادرت کند؛ اما ذیل تبصره یک مقرر شده است منابع مذکور تامین پرداخت های بنیاد به صورت غیرنقدی به عنوان آورده نقدی رخ دهد اما برعکس آن شده است و شهرداری 12 هزار و 900 میلیارد هم پول داده است و بعد از شش سال نتوانسته آن را پس بگیرد.

گفتند آورده نقدی در خرید ملک و تراکم و مجوزهای صادره آورده ایم اما تخفیف هم گرفته اند.

به رغم آنکه براساس قرارداد مقرر شده بود بانک عامل در هر مرحله به میزان مجوزهای تراکم و پروانه به صورت قطعی در قالب پرداخت اقساط نسبت به تامین مالی پروژه های شهرداری اقدام کند اما در پرتو چنین سازوکاری بانک عامل و بنیاد تعاون تسهیلاتی عملا در اجرای پروژه های عمرانی در اختیار شهرداری قرار نمی دهند تا مشمول سود شوند.

میرلوحی ادامه داد: همچنین مقرر شده بود هرگونه پرداختی به پروژه ها از طریق بانک عامل، مشمول 25 درصد سود تسهیلات شود.

این قرارداد ویژگی های قرارداد تامین مالی را ندارد.

آداب کار بر این است که یک فاینانسر و یا صاحب سرمایه منابعی را برای سرمایه پذیر تامین کند، اما در اینجا چنین اتفاقی رخ نداده است.

او تاکید کرد: در موافقت نامه فاینانس یک و دو بین شهرداری و بنیاد تعاون مقرر شده است در ابتدا و ظرف مدتی محدود املاک و مجوزهای تراکم، پروانه؛ مجوزها و هولوگرام مورد درخواست بنیاد تعاون سپاه تا سقف مبلغ قرارداد به صورت قطعی از سوی شهرداری به بنیاد تعاون واگذار و سپس در دو مرحله به میزان مجوزهای صادره برای املاک واگذار شده با درخواست بنیاد تعاون، بانک عامل مبادرت به فعال کردن خط اعتباری نموده و به صورت قسطی هزینه های اجرای پروژه های عمرانی را پرداخت کند.

وی ادامه داد: یک سویه بودن قراردادها و عدم رعایت غبطه و مصلحت شهرداری مساله دیگر است و نقطه نظرات قراردادها دو سویه نیستند.

بروز انحراف در اجرای قراردادهای فاینانس، عدم پایبندی به تعهدات مذکور منجر به بروز انحرافات اساسی در اجرای این قراردادها شده است.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری به موازات املاکی که به رساتجارت می داده به صورت مستقیم چک هایی هم به پیمانکار می داده است، گفت: آنچه مسلم است هم اقدام قرارگاه در خروج از قرارداد و پروسه تامین مالی و موافقت شهرداری با این امر و همچنین با درخواست قرارگاه خاتم جهت پرداخت مستقیم هزینه های اجرای طرح های عمرانی مغایر با مفاد قرارداد و فاقد وجاهت قانونی است.

پرداخت 645 میلیارد تومان مازاد بر قرارداد میرلوحی افزود: طی سال های 88 تا 93 طی اجرای موافقتنامه فاینانس یک شهرداری تهران، 43 فقره قرارداد واگذاری ملک به مبلغ 2645 میلیارد تومان به بنیاد تعاون سپاه پرداخت می کند که 645 میلیارد تومان از آن مازاد بر قرارداد است.

وی ادامه داد: گزارش ها نشان می دهد، 12 هزار و 940 میلیارد تومان از منابع شهرداری شامل املاک، عوارض، هولوگرام، حواله و همچنین پرداخت های نقدی از طرف شهرداری به رساتجارت ارائه شده بوده است که این حجم از بدهی نشان دهنده ناکارآمدی و سوءمدیریت بوده است.

بدهی بنیاد تعاون سپاه به شهرداری در اسفند 99 مبلغ 4294 میلیارد تومان بوده است پس از پس گرفتن املاک هم هنوز این مبلغ از بدهی باقی مانده است.

قانون آیین نامه معاملاتی شهرداری تهران مصوبه 55 و آیین نامه مالی معاملاتی شهرداری های کشور مصوب 46، نحوه قراردادها را روشن کرده است.

شهرداری نمی توانست با رقم دو هزار میلیارد قرارداد ببندد.

وجود 40 مورد تخلف با مستندات در گزارش میرلوحی در ادامه تخلفات را برشمرد و گفت: تخلفات مربوط به انعقاد قراردادهای فاینانس، عدم اختیار قانونی شهردار و قائم مقام ایشان در انعقاد قرارداد، عدم تصویب قراردادهای مذکور توسط شورای اسلامی شهر تهران، عدم رعایت صرفه و صلاح شهرداری تهران در انعقاد قراردادها، تخلف مربوط به ترک تشریفات مناقصه در واگذاری پروژه های عمرانی به قرارگاه خاتم الانبیا سپاه، خلف در محرمانه قلمداد کردن قراردادها، عدم پیش بینی ساز و کار نظارت، کنترل و ارزیابی اجرای قراردادها، عدم اخذ ضمانت از بنیاد تعاون سپاه، پرداخت مستقیم به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه بدون تسویه مطالبات شهرداری از بنیاد تعاون سپاه، واگذاری املاک، مستغلات و سهم الشرکه و پروانه (هولوگرام) مازاد بر میزان واریزی بنیاد تعاون سپاه، پرداخت خسارات و جرایم ناشی از عدم ایفای تعهدات بنیاد تعاون سپاه، حذف بدهی بنیاد تعاون سپاه در گزارش حسابرسی های سازمان املاک و مستغلات، عدم اعمال نظارت در خصوص این قراردادها از سوی مراجع نظارتی بالادستی، صدور حواله های کارگزاری غیر قانونی، پرداخت بابت خریدهای انجام نشده، عدم ثبت معاملات واگذاری املاک به بنیاد تعاون بدون قرارداد از جمله تخلفاتی است که در این گزارش احصا شده است.

رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با توجه به مجموعه مطالب ارائه شده در گزارش و تخلفات ذکر شده نظر هیئت تحقیق و تفحص بر این است که تخلف افراد ذیل مستند به مواد قانونی مورد اشاره محرز است و به استناد آن درخواست تعقیب و پیگرد قانونی آنها را در مراجع صالح قضایی و هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری دارد.

همچنین برای احقاق حقوق تضییع شده شهرداری تهران و شهروندان تهرانی با تقدیم دادخواست حقوقی، وجوه و اموال خارج شده از مالکیت شهرداری برگشت شده و خسارت وارد جبران شود.

لذا رای و نظر هیأت بر این است که پرونده ها حسب مورد از ابعاد حقوقی کیفری و تخلفات اداری تا حصول نتیجه نهایی مورد پیگیری قرار گیرد.

او افزود: چهل مورد تخلف را احصاء کرده ایم و مستندات آن را هم آورده ایم.

مطالبه شورا و شهرداری میرلوحی در پایان با قرائت نظر هیئت تحقیق و تفحص تاکید کرد: تخلفات متعدد و مکرر صورت گرفته و اقدامات شهرداری دردوره پنجم نیز متناسب باحجم گسترده تخلفات نبوده است وپیگیری جدی تروقانونی و سریع می تواند بخشی ازخسارت ها را جبران و موجب بازگشت منابع و اموال و املاک شهرداری شود.

بنابراین شهرداری تهران موظف است: 1-با جدیت بیشتراسترداد اصل وجوه ومعوض املاک واگذارشده به تعاون سپاه راهمراه با سود و خسارت وارده مطالبه کرده و باتوجه به امضاء فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ذیل توافقنامه ها در صورت تاخیراز طریق مراجع قضایی و نیز مکانیزم مقرر در قانون بودجه از طریق سازمان برنامه وبودجه پیگیری نموده ونتیجه را ظرف سه ماه به شورا گزارش نماید.

2-استرداد تفرجگاه میرحسینی و ملک طرشت را نیز با جدیت و از طریق مذاکره و درصورت عدم تحویل ازطریق مراجع قضایی وتاحصول نتیجه پیگیری نماید و نتیجه راتاپایان خردادماه 99به شورای شهرگزارش دهد.

3-مستند به موارد بخش سوم تخلفات مدیران وقت را به هیئت رسیدگی به تخلفات شهرداری ووزارت کشور و ریاست جمهوری(درمواردمدیران مربوط) ارجاع داده ونتیجه را به شورای شهرگزارش کند.

4- با اصلاح سازوکارهای شناسایی وحفظ املاک واموال شهرداری وآموزش مدیران والزام آنان به رعایت قوانین ومقررات ونظارت مستمرنسبت به عملکردآنان هرگونه امکان تکرار رفتارهای غیرقانونی درآینده محدود ومسدود شود.

او ادامه داد: بر اساس نظر هیئت تحقیق و نفحص رییس شورای شهرموظف است: باتوجه به احراز تخلف گسترده مدیران وقت شهرداری وسازمان املاک، وفق ماده 71مکررقانون تکالیف ووظایف شوراها مصوب 20/4/96فهرست بخش هفتم این گزارش راشامل فهرست تخلفات صورت گرفته(بند7الف) ومتخلفین(بند7ب) همراه مستندات قانونی (بند7ج) به مرجع قضایی معرفی و تعقیب و پیگرد قانونی مرتکبین وجبران وخسارت های وارده به اموال عمومی را تقاضا کند.

پس از استماع گزارش تعدادی از اعضای شورای شهر پرسش های خود را مطرح کردند و درنهایت گزارش به رای گذاشته شد که با با 18 رای قاطع به تصویب رسید.


کلید واژه ها: شهرداری - قرار داد - تجارت - گزارش - واگذاری املاک - شرکت - مطالبه - شورا - خسارت - قرار - شورای اسلامی شهر - واگذاری - آشفتگی - شورای اسلامی - الزام - حقوقی - ارائه - عظیمی - املاک - جلسه علنی - بین الملل - شهید - معاونت - آنلاین - همشهری - اسلامی - ارتباط - تصویب - شورای - علنی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام دو نفر همکار خانوم جهت انجام کار های کامپیوتری

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت راهکار هوشمند سینا در تهران

استخدام مسئول دفتر و منشی در یک شرکت مهندسی در تهران

کار در فست فود

استخدام منشی

جذب مهندس جهت گرید بندی شرکت پیمانکاری

نیازمند استاد کار کابینت فلز

استخدام مسئول دفتر خانم با حقوق، بیمه ، مزایا در آدیش اذر مهر در تهران

رییس سازمان تبلیغات اسلامی: در عرصه فرهنگی غفلت کرده ایم

جداول خاموشی های منتشره توسط شرکت های توزیع نیروی برق در کشور احتمالی است

فوق العاده ویژه فرهنگیان برقرار شد

جزییات طرح ملی قرآنی 1455/ پخش افتتاحیه از شبکه قرآن

به جز سه شهر، سایر شهرهای تهران در وضعیت نارنجی قرار دارند

استخدام کارمند اداری در شرکت بهنام سرویس کارآمد سهامی خاس (کارما) در تهران

استخدام دفتر خدماتی

استخدام منشی خانم

استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت مهندسین مشاور آرکا سازان برنا در تهران

شرکت پتروپالایشگاهی وصنعتی آماتیس فراخوان استخدام

روایتی از همدلی ایران کوچک برای یک تغییر بزرگ

بهترین ضمانت برای عدم نقض مجدد برجام توسط آمریکا

استفاده از ظرفیت کتابخانه های عمومی برای پرورش و هدایت افراد مستعد

جشن میلاد امام رضا(ع) ||| در حرم مطهر رضوی

اصلاح قانون حمل سلاح در دستور کار مجلس

جشن شکرانه حضور در انتخابات در حرم شاهچراغ (ع)

چشمان آهویی مریم معصومی /عکس

جشن ولادت امام رضا (ع) در رشت

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت فرزند علیرضا محجوب

جشن خیابانی میلاد امام رضا (ع) در شهریار

رشد 35 درصدی پرونده های مختومه در شورای حل اختلاف استان مرکزی

چهره پردازی در ایران با دنیا رقابت می کند

جوانان موتور اصلی تحرک دولت هستند/ مدیران برآمده از حوزه و دانشگاه می توانند به آیت الله رییسی کمک کنند

سفیران فرهنگی اهل سنت حفاظت از منابع طبیعی را در بین مردم فرهنگ سازی کنند/ ظرفیت گیاهان دارویی با اشتغال درآمد بالا برای گنبدی ها

پیشگامی آرای باطله در انتخابات شورا ها

تصاویر / مراسم تودیع و معارفه رییس مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر

استخدام در خانه کیک لاله

تراشکار

استخدام کارمند اشتراک و تبلیغات در شرکت زنبورداران پیشرو در تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت عدالت سودا گستر ایرانیان در تهران

اموزش طراحی تاسیسات الکتریال

مداحان فرماندهان نبرد فرهنگی علیه دشمنان هستند

پیام بشار اسد به صنعاء؛ تأکید سوریه به تقویت روابط با یمن

دهه کرامت فرصتی برای دستیابی به معرفت است

انتصاب فرمانداران دو شهرستان جدید استان قم

نقشه های شوم در کیف انگلیسی

حجت الاسلام والمسلمین حسن عرفان درگذشت

مهران غفوریان و ناز دخترش /عکس

پیام تسلیت معاونت استان ها به مناسبت درگذشت «حمید مجتهدی»

پیام بشار اسد به صنعاء؛ تأکید سوریه به تقویت روابط با یمن

محمد معتمدی: قید واکسن خارجی را زدم/ در فاز سوم تست انسانی «برکت» شرکت می کنم

آیت الله رییسی: دولت در نظام اسلامی خدمتگزار مردم است نه منت گذار | واکسیناسیون عمومی کرونا اولین اقدام دولت جدید خواهد بود

فوق العاده ویژه فرهنگیان برقرار شد

حماسه انتخابات آغازی برای گام دوم انقلاب است

کارآموز جهت آموزش پیرایش تخصصی و پاکسازی

نیروی منشی برای دفتر

استخدام در مجتمع آموزشی.

توزیع 360 بسته معیشتی توسط کارگران زنجانی

شب شعر سمنان با موضوع ولادت امام رضا(ع) برگزار شد

در شهر یاسوج چه خبر است؛ آشوب یا اعتراض مسالمت آمیز؟

بایدن و معمای جدید؛ رییسی تحریم باشد یا نباشد؟!

سامانه شفافیت، ریل گذاری مدیریت شیشه ای است

حماسه انتخابات آغازی برای گام دوم انقلاب بود

مداحان فرماندهان نبرد فرهنگی علیه دشمنان هستند

مثلث راهبردی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سال 1400

محمود احمدی نژاد: زیرآب من را زدند!

برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان سمنان تجربه ای موفق بود

افزایش حمایت قانونی و بهبود معیشت محیطبانان

شیوع کرونا 10 الی 19 درصد مشارکت در انتخابات را کاهش داد

شرایط کارآمدی یک دولت

فرمانده ناجا: هیچ مشکل امنیتی در انتخابات نداشتیم

آیین خطبه خوانی خادمیاران رضوی در مرقد مطهر امام خمینی(ره)

همسر جانِ حسن معجونی /عکس

بی تدبیری در برگزاری انتخابات 1400؛ سنگی پیش پای مشارکت مردم

مهدی بلوکات قائم مقام شبکه سه سیما شد

ترتیل صفحه 130 قرآن/لجاجت بزرگترین مانع هدایت+فیلم، متن و مفاهیم

از آتش به اختیاری دانشگاه آزادی ها تا کورکردن نطق دشمن در کرسی های آزاداندیشی

دادستان کل کشور: با رفتن آیت الله رییسی رویکرد قوه‎قضاییه تغییر نمی‎کند

همکاری با ناسا در 30 پروژه مهم فضایی/ «اکتبر آسمان» فیلمی که دنیای مرا دگرگون کرد

چرا این صفحات اینستاگرامی آسیب زاست؟

برنامه سیاست خارجی دولت رییسی ؛ از حرف تا عمل

عدالت و مبارزه با فساد، دو بال لازم و ملزوم همدیگر هستند

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 1 تیر

جذب نیروی همکار آقا و خانوم پوشاک

استخدام مشاور املاک در شرکت مهندسی

اکیپ پیراهن اسپرت مردانه

استخدام مشاور حرفه ای املاک خانم و آقا

استخدام کارمند روابط عمومی در مرکز استعدادیابی وارستگان در مشهد

یک نفر نظافتچی خانم یا آقا جهت هتل

پیش به سوی اجرای عدالت

حجت الاسلام منتظری: گلایه ما از وضعیت فضای مجازی ربطی به فیلترینگ ندارد

حسین معمری عکس | کاروان خودرویی حماسه حضور در بجنورد

دولت آینده باید در گام اول برای رفع بحران ناشی از شیوع کرونا تدبیری بیندیشد

نرجس دختر سردار سلیمانی در انتخابات شورای شهر چند رای آورد؟

دولت آیت الله رییسی دولت مبارکی است/برای خدمت به مردم نیش ها را به جان می خرم

ناگفته های مسئول سابق حفاظت مسعود رجوی

مستند داستانی گره| روایتی از کرامت ویژه امام رضا(ع) نسبت به کودکی با بیماری لاعلاج

فرمانده ناجا: هیچ مشکل امنیتی در انتخابات نداشتیم

بررسی آخرین خبرها از دستگاه قضا توسط دادستان کل کشور

گلایه ما از وضعیت فضای مجازی ربطی به فیلترینگ ندارد

محمود احمدی نژاد: زیرآب من را زدند

عکس نوشت | دیدار رییس دفتر مقام معظم رهبری با رییس جمهور منتخب

الزام شهرداری به مطالبه خسارت از قرار داد با شرکت رسا تجارت | میرلوحی: آشفتگی حقوقی عظیمی در قرار داد با شرکت رسا تجارت موج می زند

الزام شهرداری به مطالبه خسارت از قرار داد با شرکت رسا تجارت | میرلوحی: آشفتگی حقوقی عظیمی در قرار داد با شرکت رسا تجارت موج می زند