مطالب مرتبط:
شهرداری و شورا موظف به پیگیری قضایی تخلف ها شدند
استخدام حسابدار خانم در شرکت توسعه بافت و تکمیل آپادانا در تهران
استخدام مهندس عمران در یک شرکت مهندسین مشاور در تهران
استخدام حسابدار خانم در شرکت تولیدی تکمیل پارچه تهران در غرب تهران
شرکت رسا تجارت نوین 4200 میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 15:352021-05-09اقتصادي

مهرنشینان پردیس همچنان در انتظار ساماندهی فازهای جدید/ شهرداری: پس از تکمیل تحویل می گیریم؛ شرکت عمران: شهرداری موظف به تحویل بی قید و شرط است


مهرنشینان پردیس همچنان در انتظار ساماندهی فازهای جدید هستند تا خدمات مناسب دریافت کنند ولی همچنان کشمکش شهرداری و شرکت عمران برای حل این معضل ادامه دارد.

- خبرگزاری فارس از پردیس: چند ماه از زمان اعلام مدیر عامل شرکت عمران پردیس مبنی بر تحویل فازهای جدید به شهرداری می گذرد اما پس از گذشت 10 ماه هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و مهرنشینان همچنان در انتظار تحویل فازها به شهرداری برای دریافت خدمات بهتر و بیشتر هستند.

سیدمهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در خصوص دریافت مصوبه تحویل فازهای جدید به شهرداری و مصوب شدن این مدرک در شورای اسلامی شهر در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: شرکت عمران برای ارائه خدمات مضاعف و بهتر به ساکنان در فازهای مختلف تصمیم به واگذاری فازهای جدید به شهرداری پردیس گرفته اما شهرداری هنوز فازها را از ما تحویل نگرفته است.

وی گفت: وظیفه ذاتی شرکت عمران ساخت وساز و تحویل واحد به مالکان و متقاضیان است و انجام امور خدمات شهری مانند نظافت، رُفت وروب ، نگهداری و برف روبی باید توسط شهرداری انجام شود تا ما زمان کافی برای آماده سازی مساکن مهر را در اختیار داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در قانون ایجاد شهرهای جدید به صراحت اعلام شده که شهرداری موظف به تحویل بی قید و شرط و بدون دریافت هزینه فازهای آماده سازی شده است، افزود: مصوبه خوبی برای تحویل فازها از مجمع گرفته شده و شرکت عمران برای توانمندسازی شهرداری با مصوبه شرکت مادر تخصصی مبلغ 100 میلیارد ریال بابت کمک به شهرداری دریافت کردیم که در زمان تحویل فازها به شهرداری پرداخت خواهیم کرد.

هدایت عنوان کرد: ما کارهای آماده سازی و خدمات رسانی را انجام دادیم و خواهیم داد و برای شروع خدمات شهرداری به ساکنان فازهای جدید مبلغ یاد شده به شهرداری پرداخت می شود.

وی بیان کرد: از شهردار پردیس در خواست و انتظار داریم تا دستور تسریع در واگذاری فازها را صادر کنند تا مهرنشینان فازهای جدید از خدمات بهتری برخوردار شوند و ما هم در این راستا به وظایف ذاتی خود که آماده سازی و تکمیل واحدهای مسکن مهر، احداث مترو، تصفیه خانه فاضلاب، زیرساخت ها، ساخت مساجد، مدارس، درمانگاه، کمک به انتقال آب و رفع مشکلات زیر بنایی بپردازیم.

شهرداری: فازهای جدید را پس از تکمیل تحویل می گیریم/ چندهزار میلیارد هزینه واگذاری فازهای جدید به شهرداری است مرتضی همتی شهردار پردیس گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه هنوز فازهای مسکن مهر به شهرداری تحویل نشده این دستگاه به ساکنان مسکن مهر مانند سایر فازها که تحویل شهرداری شده است، خدمات رسانی می کند و فازهای جدید را پس از تکمیل تحویل می گیریم.

وی با اشاره به بارش های اخیر و خدمات رسانی شهرداری به فازهای مسکن مهر، اعلام کرد: زمستان سال 99 بارش های سنگین برف مسیرهای ارتباطی فازهای 5، 8 و 11 را مسدود کرد و شهرداری پردیس برای رفع مسدودی با ارائه خدمات اقدام کرد.

شهردار پردیس افزود: شهرداری پردیس برای خدمات رسانی به ساکنان هیچ تمایز و تفاوتی قائل نمی شود و به فازهایی که هنوز تحویل نگرفته نیز خدمات رسانی دارد.

همتی با اشاره به توافقات انجام شده بین شهردار پیشین و شرکت عمران برای تحویل فازها، بیان کرد: توافقاتی برای واگذاری فازهای جدید به شهرداری انجام شده بود که پس از طی چندین ماه در شرکت مادر تخصصی تصویب شد و اخیراً این مصوبه به امضای اعضاء رسیده و ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تحویل فازها و مطالبات مردم مطابق آنچه که به شهرداری تحویل خواهد شد، تعریف می شود، تأکید کرد: پس از تحویل فازها تمام مطالبات مجموعه مدیریت شهری از سوی شهرداری انجام می شود و در مذاکرات ما با شرکت عمران در خصوص تحویل کامل فازها هنوز توافق نشده و تنها در خصوص خدمات تیمی مانند رُفت وروب به شهرداری تحویل خواهد شد.

شهردار پردیس یادآور شد: زمانی که شهرداری در نقطه ای مستقر می شود باید تمام مطالبات ناحیه شهری را برآورده کند، در مصوبه شرکت عمران از واگذاری 100 میلیارد ریال زمین به ازای دریافت فازهای جدید صحبت شده و این در حالی است که تحویل فازهای جدید به همراه خدماتی نظیر حمل و نقل، فضای سبز، خدمات شهری، نگهداری راه های موجود چند هزار میلیارد برای شهرداری هزینه دارد.

همتی عنوان کرد: آماده سازی این فازها به اتمام نرسیده و بر اساس قانون هر زمان که آماده سازی فازها به اتمام رسید باید به شهرداری تحویل داده شود و در این راستا برای تحویل گرفتن فازهای جدید هیچ مانعی نداریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر زباله فازهای جدید مسکن مهر را بدون دریافت هیچ هزینه ای به گندک دماوند منتقل می کنیم و در فصل بارش هم برای رفع انسداد راه ها و برف روبی در فازهای جدید فعالیت و همیاری داشتیم.

شهردار پردیس با اشاره به راه اندازی ساختمان خدمات شهری در فاز 8 مسکن مهر پردیس، اذعان کرد: استقرار ساختمان خدمات شهری در فاز 8 به منزله آغاز خدمات رسانی به مهرنشینان است و شرکت عمران تنها خدمات رُفت وروب را به شهرداری واگذار می کند و با این شرایط شهرداری امکان پاسخگویی به مطالبات ساکنان فازهای جدید را نخواهد داشت.

همتی اضافه کرد: در فازهای 1 تا 4 شهر پردیس زمینی برای ساختمان خدمات شهری شهرداری برای ارائه خدمات تحویل داده نشده است و در حال حاضر با توجه به مطالبات متنوع شهروندان هنوز خدمات اساسی به ساکنان فازهای یک تا 4 ارائه نمی شود.

وی مطرح کرد: ارائه خدمات متنوع و گسترده تنها با گسترش چارت سازمانی امکان پذیر است و ما با فضای موجود و یک ساختمان مرتبط در مرکز شهر نمی توانیم به فازهای جدید خدمات رسانی داشته باشیم.

شهردار پردیس اظهار کرد: ساختمان خدمات شهری در فاز 8 به منظور تمرکز زدایی ساخته شده و با گسترش چارت سازمانی، احداث ساختمان های جدی و به کارگیری نیروهای مخصص و کارآمد خدمات رسانی در شأن شهروندان داشته باشیم.

همتی ادامه داد: زمینی برای آرامستان از سوی شرکت عمران تأمین شده که هنوز به شهرداری تحویل داده نشده و علاوه بر مشکلات زیست محیطی، زمین ناهموار با راه دسترسی نامناسب است که آماده سازی آن هزینه بسیار بالایی دارد.

فرماندار: نارضایتی شهرداری و عمران از توافق قبلی/ با تقویت شهرداری زمینه برای رفع مشکلات مردم مهیا می شود عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در خصوص واگذاری فازهای جدید به شهرداری اظهار کرد: توافقات اولیه در این خصوص انجام گرفته اما مجمع شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور ایراداتی بر این واگذاری داشت و شهرداری نیز از این مصوبه استقبالی نکرده است.

وی گفت: دو طرف از این توافق قبلی راضی نبودند و اخیراً جلساتی در این خصوص برگزار شده است و به توافق جدید نزدیک شده اند.

فرماندار پردیس یادآور شد: اما این اتفاق باید هرچه زودتر انجام شود و در فاز 8 و 11 ناحیه شهرداری به محض تحویل فازها تکمیل و ساخته شود زیرا شرایط سختی را در این فازها در فصول پربارش شاهد هستیم.

رضایی ادامه داد: در زمان بارش برف و باران با توجه به توپوگرافی خاص شهرستان، سراشیبی ها، سرازیری ها و موارد دیگر داخل شهر با مشکلاتی مواجه می شویم و باید ساختمان های شهرداری تقویت شده و هر حوزه مسؤولیت منطقه ای را برعهده بگیرند تا خدمات را به سرعت به شهروندان ارائه بدهند.

وی ضمن بیان اینکه با تقویت شهرداری زمینه برای رفع مشکلات مهیا می شود، تأکید کرد: اگر این اقدامی ضربتی و جهادی انجام نگیرد بعد از بارش برف ممکن است زمین دچار یخ زدگی شده و دو تا سه روز این یخ زدگی ادامه داشته باشد و زندگی مردم مختل شود.

فرماندار پردیس گفت: به همین خاطر بحث خدمات شهری در ایام زمستان و فصول پربارش بسیار مهم است و اگر شهرداری در فاز 8 و 11 مستقر شود خدمت به شهروندان به سرعت انجام می شود.

رضایی اذعان کرد: شهرداری خدمات جدی در این فازها انجام نمی دهد زیرا مسؤولیت رسمی ندارد و تلاش می کنیم هرچه زودتر این خدمات مطلوب به شهروندان فازهای جدید داده شود.

انتهای پیام/67016/گ/س
کلید واژه ها: شرکت عمران - شهرداری - عمران - پردیس - تحویل - شرکت - جدید - انتظار - ساماندهی - شرکت عمران پردیس - خدمات - شورای اسلامی شهر - خبرگزاری فارس - شورای اسلامی - خبرنگار فارس - ارائه خدمات - زمان اعلام - مدیر عامل - عامل - مدیر - فارس - خبرگزاری - مصوب - واگذاری - خبرنگار - گفت وگو - اسلامی - تصمیم - مختلف - مناسب

آخرین اخبار سرویس:
صندوق تخصصی حمایت از انجیر ایجاد شود

پیش بینی 8000 میلیارد تومان یارانه در بودجه برای بخش کشاورزی

اطلاعاتی در ارتباط با کفپوش پارکت و نحوه نصب آن!

افزایش مالیات مقطوع خریداران سکه تا سقف 155 قطعه

پیگیری فرار مالیاتی دارندگان کارت بازرگانی در همدان

احتمال اعمال خاموشی در همدان با افزایش 5 درجه ای دما

موفقیت سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در صادرات عصاره های دامی

نقش دولت روحانی در میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری چیست؟

قدرت خرید مردم باید افزایش یابد نه میزان یارانه نقدی

روایتی از ممانعت روحانی بر اختصاص بنزین به کد ملی

رسانه ها یکی از محور های توسعه متوازن در قشم هستند / هم افزایی رسانه های جزیره برای معرفی برند گردشگری قشم به کشور

قرعه کشی نهمین مرحله از طرح فروش فوق العاده سایپا برگزار شد

قیمت انواع مچ بند های پر فروش در بازار + لیست قیمت

گنج پنهان را دریابیم؛ قزوین رنگین کمان معادن

پیگیری شرکت واحد برای اجرای بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

ثبت رکورد تحویل روزانه 3 هزار و 752 تن اسیدسولفوریک به مشتریان

استخدام کارشناس ارشد فروش

تامین 30 درصد خدمات زیربنایی مسکن مهر از محل اعتبارات دولتی

استخدام ویزیتور حضوری آقا و خانم در نادری دفتر رشت

استخدام فروشنده اقا

پرسپولیس در آستانه هت تریک در محرومیت بین المللی در طول یکسال

8 هزار میلیارد تومان یارانه تسهیلات کشاورزی در بودجه 1400 دیده شده است

صندوق دار خانوم

صادرات کدام کالاها در اردیبهشت ماه بیشتر شد؟

انیمه »ارباب حلقه ها« ساخته می شود

قیمت دلار 23 خرداد 1400 به 23 هزار و 526 تومان رسید

ثبت نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در 7 شهر فارس

فروشندگی در مغازه خانه کالباس

عرضه مسکن در بورس چه مزایایی دارد؟

این هفته کدام خودرو های میان رده گران شدند

راننده بیل لاستیکی 912 هپکو

سفر به مشهد ممنوع شد

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز 1400/03/23

برنامه رییس جمهور آینده برای کنترل واردات بی رویه چیست؟

استخدام ویزیتور و بازاریاب پاره وقت

برداشت 14 هزار تن هلو در کرمان

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

نرخ ارز دولتی امروز 23 خرداد 1400

قیمت فروش و اجاره مسکن در اصفهان

واکسن های ایرانی به چه کسانی تزریق می شوند؟

پرداخت 77 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در خراسان جنوبی

جیلی ویژن استاربرست | شاهکار یک خودروساز چینی

دولت به نامزدهای انتخاباتی درباره اصلاح قیمت بنزین در آبان 98 پاسخ داد

خداحافظی با خودروی محبوب جوانان ایرانی از مدار تولید؟

سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام در 23 خرداد 1400

آزادی 63 زندانی جرایم غیرعمد در فارس

جدول زمان بندی قطعی برق در شهرستان های استان تهران منتشر شد

واقعیت قیمت دلار در روزهای پایانی دولت

نوسانات قیمت در بازار موبایل کم شد / کدام گوشی های موبایل ارزان شده اند ؟

قیمت روز خودرو های ایران خودرو امروز یکشنبه 23 خرداد 1400

قیمت خودرو های سایپا، پراید و تیبا امروز یکشنبه 23 خرداد 1400

قیمت خودرو 2 تا 9 میلیون تومان در بازار افزایش یافت (جدیدترین قیمت خودرو امروز 23 خرداد 1400)

معرفی دنا پلاس و مقایسه با سورن پلاس+ مشخصات فنی و تصاویر

قیمت سکه امروز یکشنبه 23 خردادماه 1400 + جدول

تسهیلات قرض الحسنه یاری دهنده کسب وکارهای خرد

تحلیل بورس امروز 23 خرداد

برداشت گیلاس از باغات شهرستان اهر

پایان 1400؛ پایان سامان دهی بستر کشف رود مشهد

افزایش 150 هکتاری کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی کلید خورد

جیره بندی آب نزدیک است؟

واکسن ایرانی کرونا در مراحل نهایی تولید

پول خرید 50 اتوبوس برقی تا پایان هفته تامین می شود

روحانی نبود، قیمت پراید 7 برابر نمی شد

افتتاح فاز 2 انبار افق کوروش در کرمان

توزیع برنج و شکر دولتی در کهگیلویه

راهکار تهیه اقلام تراشکاری در ایام کرونا

چگونه کسب و کارمان را با خیال راحت شروع کنیم؟

6 مرحله‌ای که باید قبل از خرید ارزهای دیجیتال بدانید

موتور از ما کار از شما

استخدام کارمند فروش(خانم)

استخدام نیروی فروش پوشاک زنانه بهبود

کارشناس فروش

دعوت به همکاری مدیر و کارشناس فروش شرکت بازرگانی

استخدام اقا جهت اجرای فونداسیون

پرداخت مابه التفاوت مستمری فروردین بازنشستگان به تیرماه موکول شد

ملخ های صحرایی در یک میلیون هکتار از مزارع کشاورزی هرمزگان ردیابی می شوند

بهترین گزینه برای انتخاب کفپوش خانه چیست؟

حمایت بهزیستی از خانواده های دارای فرزندان چندقلو/ حمایت ها چیست و تا کی ادامه دارد؟

یک میلیون دوز واکسن کرونا در راه ایران | واکسن های ایرانی به چه کسانی تزریق می شوند؟

چاپ اولین اسکناس ها در ایران

پرداخت 921 میلیون یارانه 45 هزار و 500 تومانی

مزارع آبیاری شده با فاضلاب معدوم شد

درخواست ایثارگران وزارت نفت برای تبدیل وضعیت استخدامی

وزارت نفت | بهره مندی 98 درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی

همکاری های جدید برقی ایران و روسیه در نیروگاه سیریک

7600 نفر متقاضی صندلی 28 میلیون دلاری سفر به فضا

پرداخت 921 میلیون یارانه 45 هزار و 500 تومانی

ارزیابی کارشناسان از مناظره ها/کسی وعده های اقتصادی را باور می کند؟

علت بلوکه شدن ارز های صادراتی ایران در عراق

حذف امضای طلایی با راه اندازی سامانه سماک

بانک مرکزی | مصوبات بانکی ستاد ملی کرونا

بنگاه های املاک از فرآیند تمدید قراردادهای اجاره حذف شدند

پاسخ دولت به نامزدهای انتخاباتی درباره اصلاح قیمت بنزین در آبان 98

تجارت هفت میلیارد دلاری در اردیبهشت ماه

اشتغال 54 درصدی زندانیان / واکسن کرونا در اختیار زندان ها قرار گیرد

مصوبات بانکی ستاد ملی کرونا

آب تهران جیره بندی می شود؟ | کرونا و گرما دو عامل افزایش مصرف آب

پذیرش بیش از 100 بیمار مشکوک به کرونا در شبانه روز گذشته

اختصاص 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بخش کشاورزی

مهرنشینان پردیس همچنان در انتظار ساماندهی فازهای جدید/ شهرداری: پس از تکمیل تحویل می گیریم؛ شرکت عمران: شهرداری موظف به تحویل بی قید و شرط است

مهرنشینان پردیس همچنان در انتظار ساماندهی فازهای جدید/ شهرداری: پس از تکمیل تحویل می گیریم؛ شرکت عمران: شهرداری موظف به تحویل بی قید و شرط است