مطالب مرتبط:
در دهمین روز از عملیات «بیت المقدس» چه گذشت؟
ابراز انزجار پاکستانی ها از جنایات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس
تاکید اردوغان بر حمایت جهانیان از بیت المقدس و مسلمانان فلسطینی
90 هزار نمازگزار در مسجدالاقصی گردهم آمدند/ زخمی شدن 90 فلسطینی در درگیری های اطراف بیت المقدس
مفتی بیت المقدس به کشورهای عربی: بیانیه نیاز نیست؛ وارد عمل شوید
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 13:102021-05-09بين الملل

در دهمین روز از عملیات «بیت المقدس» چه گذشت؟


با گذشت 10 روز از آغاز عملیات بیت المقدس، مرحله سوم این عملیات با هدف تأمین قسمتی دیگر از نوار مرزی و پیشروی به طرف جاده خرمشهرـ شلمچه برای بستن راه های عقب نشینی دشمن و تکمیل محاصره خرمشهر آغاز شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا،ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺑﯿﺖ اﻟﻤﻘﺪس که در اداﻣﻪ ﺳﻠﺴﻠﻪ عملیات های آزادﺳﺎزی ﻣﻨﺎﻃﻖ اﺷﻐﺎﻟﻰ ﺟﻨﻮب ﮐﺸﻮر ﻃﺮاﺣﻰ و اﺟﺮا ﺷﺪ، ﺗﻮاﻧﺴﺖ ﻓﺼﻠﻰ ﺟﺪﯾﺪ و ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ ﺳﺎزی را در روﻧــﺪ ﺟﻨﮓ ﺗﺤﻤﯿﻠﻰ ﺑﻪ  وﺟﻮد آورد.

در پی ﭘﯿﺮوزی اﯾﺮان در اﯾﻦ ﻋﻤﻠﯿﺎت و آزادﺳﺎزی ﺧﺮﻣﺸﻬﺮ، ﺗﺤﻮﻟﻰ راﻫﺒﺮدی در روﻧﺪ ﺟﻨﮓ اﯾﺠﺎد ﺷﺪ و رژﯾﻢ ﺑﻌﺜﻰ ﻋﺮاق در دﺳﺘﯿﺎﺑﻰ ﺑﻪ اﻫﺪاف تجزیه طلبانه اش در اﯾﺮان و ﺑﺮاﻧﺪازی ﻧﻈﺎم ﻧﻮﭘﺎی ﺟﻤﻬﻮری اﺳــﻼﻣﻰ ﻧﺎﮐﺎم ﻣﺎﻧﺪ.

ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺎ آزادی ﺧﺮﻣﺸــﻬﺮ ﺟﺮاﺣﺘﻰ ﮐﻪ ﺑﺮاﺛﺮ اﺷﻐﺎل آن ﺑﺮ روح و ﺟﺴﻢ ﻣﻠﺖ اﯾﺮان وارد ﺷﺪه ﺑﻮد، اﻟﺘﯿﺎم ﯾﺎﻓﺖ و ﺧﺮﻣﺸﻬﺮ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﻧﻤﺎد ﺷﮑﺴﺖ و ﺣﻘﺎرت ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺻﺪام و ﭘﯿﺮوزی ﻣﻠﺖ اﯾﺮان ﺷﺪ.

اﯾﻦ روﯾﺪاد ﻣﻬﻢ ﺑﺮ اﯾﺠﺎد ﺛﺒﺎت ﺳﯿﺎﺳﻰ در داﺧﻞ اﯾﺮان و ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ ﻣﻨﻄﻘﻪ ای و ﺟﻬﺎﻧﻰ ﮐﺸﻮر ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮔﺬاﺷﺖ و رژﯾﻢ ﺑﻌﺜﻰ ﻋﺮاق را ﮐﻪ ﻋﻨﺼﺮی ﺗﻬﺪﯾﺪﮐﻨﻨﺪه ﺑﻪ ﺷﻤﺎر می آمد، ﺑﻪ ﮐﺸﻮری بی ثبات ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﺮد.

با توجه به اینکه عملیات بیت المقدس از دهم اردیبهشت سال 1361 تا سوم خردادماه 1361 انجام شد، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بر آن شده است تا اتفاقات این رویداد بزرگ و مهم را به صورت روزبه روز از کتاب روزشمار جلد نوزدهم جنگ ایران و عراق با عنوان آزادسازی خرمشهر به صورت گزارش بیان کند.

تداوم عملیات و شکست دشمن قبل از عقب نشینی نیروهای عراقی به دنبال عقب نشینی اجباری ارتش عراق از شمال منطقه عملیات بیت المقدس (جنوب کرخه کور)، امروز فرماندهی قرارگاه فجر نیز از منطقه شرق فکه گزارش داد که نیروهای عراقی از رودخانه دویرج تا پشت نوار مرزی عقب رفته اند.

درهمین حال، نماینده امام خمینی در شورای عالی دفاع هم در تماس با فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به آخرین مصوبه شورای عالی دفاع گفت قبل از اینکه دشمن به پشت مرزها برود و بگوید که با اختیار خودم آمدم، عملیات را تا داخل عراق ادامه دهید.

[1] بررسی طرح مانور مرحله سوم عملیات بیت المقدس با حضور فرماندهان ارتش و سپاه به منظور بررسی طرح مانور مرحله سوم عملیات بیت المقدس، امروز جلسه ای با حضور فرماندهان ارتشی و سپاهی در قرارگاه مرکزی کربلا تشکیل و مقرر شد که امشب علاوه بر قرارگاه فتح که باید قسمتی دیگر از نوار مرزی شمال شلمچه را تأمین کند، قرارگاه نصر، در حدفاصل جاده اهواز خرمشهر (جنوب گرمدشت) و نوار مرزی به طرف جاده خرمشهر شلمچه وارد عمل شده و ضمن آزادسازی این جاده، محاصره خرمشهر را در خشکی تکمیل کند.

[2] ابلاغ طرح مانور مرحله سوم عملیات بیت المقدس به قرارگاه های عملیاتی پس از جلسه صبح امروز فرماندهان سپاه و ارتش در قرارگاه مرکزی کربلا، دستور جزءبه جزء طرح مانور مرحله سوم عملیات بیت المقدس تهیه و به قرارگاه های عملیاتی ابلاغ گردید.

در این دستورالعمل مقرر شد قرارگاه فتح ضمن انهدام قوای زرهی عراق در حاشیه غربی نوار مرزی، برای تأمین مرز اقدام کرده، سپس در این محور به سمت جنوب (شلمچه) پیشروی کند.

به قرارگاه نصر هم دستور داده شد علاوه بر ادامه پیشروی در جبهه غربی (از خاکریز دژ تا نوار مرزی) در منطقه جنوبی خود (از شمال سیل بند عرایض) نیز به طرف جاده خرمشهرـ شلمچه پیشروی و هم زمان با قطع راه های عقب نشینی ارتش عراق از شلمچه، حدفاصل نهر عرایض تا نوار مرزی شلمچه، و سپس خرمشهر را آزاد و پاک سازی کند.

برای اجرای این دستور، یگان های سپاه و ارتش می بایست بدین نحو وارد عمل شوند: فتح1 (تیپ14 امام حسین(ع) سپاه و تیپ1 زرهی لشکر92 ارتش) در نوار مرزی تقاطع جاده حسینیه مرز.

فتح3 (تیپ8 نجف سپاه و تیپ3 زرهی لشکر92 ارتش) در نوار مرزی جنوب فتح1.

نصر1 (تیپ7 ولی عصر(عج) سپاه و تیپ1 پیاده لشکر21 ارتش) در نوار مرزی جنوب فتح3.

نصر2 (تیپ27 محمد رسول الله(ص) سپاه و تیپ2 پیاده لشکر21 ارتش) در نوار مرزی جنوب نصر1.

نصر3 (تیپ31 عاشورای سپاه و تیپ3 پیاده لشکر21 ارتش) در منطقه مجاور شرق نوار مرزی به طرف جاده شلمچه خرمشهر و تأمین منطقه مرزی شلمچه.

نصر7 (تیپ25 کربلای سپاه و تیپ55 هوابرد ارتش) در جناح چپ (شرق) نصر3 به طرف جاده شلمچه خرمشهر به منظور قطع کلیه راه های ارتباطی دشمن.

نصر5 (تیپ22 خرمشهر سپاه و تیپ23 نوهد ارتش) در جناح چپ (شرق) نصر7 به طرف غرب نهر عرایض و پل نو و محاصره خرمشهر از سمت غرب و آزادسازی آن.

نصر6 (تیپ46 فجر سپاه) در محور جاده اهواز خرمشهر (از کیلومتر103) به طرف نهر عرایض و پل نو همراه با نصر5 برای محاصره و آزادسازی خرمشهر.

نصر8 (تیپ2 زرهی لشکر92 ارتش) به عنوان احتیاط.

نصر4 (تیپ4 زرهی لشکر21 ارتش) به عنوان احتیاط.

نصر9 (تیپ17 علی بن ابی طالب(ع) سپاه) به عنوان احتیاط.

[3] قرارگاه قدس نیز در مرحله سوم عملیات، مأموریت دارد پس از رسیدن به دژ مرزی (دو کیلومتری شرق نوار مرزی) در حدفاصل نوار مرزی کیلومتر28 شمال شلمچه تا کوشک، وضعیت پدافندی اتخاذ کند و با اعزام و گسترش نیروهای تأمین به جلو، مرز را پوشش دهد.

[4] آغاز مرحله سوم عملیات بیت المقدس قرارگاه مرکزی کربلا (فرماندهی مشترک سپاه و ارتش) در ساعت 22:45 با اعلام رمز مبارک بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله القاصم الجبارین، لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیم.

یا علی بن ابی طالب(ع) فرمان آغاز سومین مرحله از عملیات بیت المقدس را صادر کرد.

یگان های فتح1 (تیپ14 امام حسین(ع) سپاه و تیپ1 زرهی لشکر92 ارتش) و فتح3 (تیپ8 نجف سپاه و تیپ3 زرهی لشکر92 ارتش) به سمت تانک های دشمن، که گفته می شود متعلق به تیپ مستقل10 زرهی عراق بوده و در سه کیلومتری غرب مرز (روی جاده مرزی عراق) مستقر هستند، حرکت خود را آغاز کردند.

نصر1(تیپ7 ولی عصر(عج) سپاه و تیپ1 پیاده لشکر21 ارتش) و نصر2 (تیپ27 محمد رسول الله(ص) سپاه و تیپ2 پیاده لشکر21 ارتش) نیز در جناح چپ قرارگاه فتح و از دژ مرزی به سمت نوار مرزی و نصر3 (تیپ31 عاشورای سپاه و تیپ3 پیاده لشکر21 ارتش)، نصر7 (تیپ25 کربلای سپاه و تیپ55 هوابرد ارتش )، نصر5 (تیپ22 خرمشهر سپاه و تیپ23 نوهد ارتش) و نصر6 (تیپ46 فجر) به ترتیب از حاشیه شرقی نوار مرزی تا جاده اهواز ـ خرمشهر به طرف جنوب وارد عمل شدند.

دقایقی پس از آغاز عملیات، اعلام شد که اغلب یگان ها با دشمن درگیر شدند.

به توپخانه دستور داده شد که منطقه استقرار عراقی ها را زیر آتش قرار دهد.

تا ساعت 23:30، نصر3، نصر5 و نصر6 اعلام کردند که خط اول دشمن را شکسته اند و به طرف جنوب در حال پیشروی هستند.

نصر7 هنوز در خط اول نیروهای عراقی درگیر بود.

در جناح راست منطقه عملیات هم اگرچه نصر1 و نصر2 هنوز اقدام مؤثری نکرده اند، فتح 1 و فتح3 در غرب نوار مرزی با تانک های عراقی درگیر و در حال انهدام آن ها بودند.

به این ترتیب، یگان های خودی تا آخرین دقایق امروز همچنان با نیروهای عراقی درگیر بودند و هنوز به اهداف پیش بینی شده خود دست نیافته اند.

[5] انفجار بمب در مقابل سفارت سوریه در تهران امروز یک بمب در مقابل سفارت سوریه در تهران منفجر شد.

سفیر سوریه این حادثه را به دولت عراق نسبت داد، اما عراق این ادعا را رد کرد.

[6] تحلیل روزنامه های آمریکایی از عقب نشینی اجباری نیروهای عراقی از خاک خوزستان روزنامه های نیویورک تایمز و واشنگتن پست در شماره های امروز خود خبر عقب نشینی اجباری نیروهای عراقی از بخشی از خاک خوزستان را بررسی و تحلیل کردند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود عقب نشینی نیروهای عراق را دومین عقب نشینی اجباری آن ها از خوزستان دانسته و اعلام کرد: به نظر می رسد که جریان جنگ خلیج فارس به سود ایران تغییر کرده است.

روزنامه واشنگتن پست نیز در گزارش خود با اعلام اینکه در پی حمله شدید قوای ایران، حدود سی هزار سرباز عراقی عقب نشسته و در نزدیکی اروندرود موضع گرفته اند، این عقب نشینی را شکستی بزرگ برای ارتش عراق دانست.

[7] منابع: [1]سند شماره 2706/پ ن مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: عملیات بیت المقدس، (قرارگاه کربلا، 19/2/1361، نوار شماره 4974)، عبدالله درویشی، صص 36 33؛ و - سند 38/د مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: دفترچه ثبت جنگ راوی قرارگاه کربلا در عملیات بیت المقدس، عبدالله درویشی، 21 / 1 / 1361 تا 30 / 2/ 1361، صص 220 - 216.

[2]سند شماره 2737/پ ن مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: (آخرین وضعیت قرارگاه های فتح و نصر) عملیات بیت المقدس، (قرارگاه کربلا، 19/2/1361، نوار شماره 4975)، عبدالله درویشی، صص 43 1.

[3]سند شماره 7517 مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: دستور جزءبه جزء شماره 3 قرارگاه کربلا، 19 / 2/ 1361.

[4]سند شماره 118034 مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: از فرماندهی سپاه در قرارگاه قدس به فرماندهی قرارگاه مرکزی کربلا، 19 / 2/ 1361؛ و سند شماره 7516 مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: دستور جزءبه جزء شماره 4 قرارگاه کربلا، 19 / 2/ 1361.

[5]سند شماره 38/د مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ، پیشین، صص 224 و 225؛ و سند شماره 2795/پ ن مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ: عملیات بیت المقدس، (قرارگاه کربلا، 19 / 2/ 1361، نوار شماره 5029)، عبدالله درویشی، صص 21 ـ 1.

[6]خبرگزاری جمهوری اسلامی، نشریه گزارش های ویژه، شماره 51، 20 / 2/ 1361، ص5، تهران خبرگزاری جمهوری اسلامی، 19 / 2/ 1361.

[7]واحد مرکزی خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی، بولتن رادیوهای بیگانه، صص 4 ـ 2، رادیو صدای امریکا، 19 / 2/ 1361.

انتهای پیام
کلید واژه ها: عملیات - خرمشهر - عقب نشینی - آغاز - محاصره - پیشروی - گزارش - شلمچه - تکمیل - مرحله - آزادی - مرزی - نوار - جاده - دیگر - دشمن - بستن

آخرین اخبار سرویس:
مذاکرات تلفنی پوتین با صدراعظم آلمان و رییس جمهوری کوبا

رسول موسوی: نگرانی ایران جابه جایی قدرت در افغانستان نیست

جزییات توقیف وب سایت رسانه های زیرمجموعه صداوسیما | اقدام ایران در واکنش به این عمل قلدرمآبانه آمریکا

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در جهان

اینفوگرافیک / واکسیناسیون کرونا در جهان تا 2 تیر

مشاوره حقوقی آنلاین/ مجازات جرم زورگیری

مصرف مشروبات الکلی در المپیک 2020 ممنوع شد

مشاور ارشد اشرف غنی: مناطق تحت کنترل طالبان را پس می گیریم

رایزنی های رییس پارلمان عراق در فرانسه با محوریت مبارزه با تروریسم

تاکید سازمان ملل برای ترغیب طالبان و دولت کابل به گفت وگو

واکنش پرس تی وی به توقیف دامنه وب سایت شبکه توسط آمریکا

واکنش ایران به توقیف دامنه وب سایت های ایرانی از سوی آمریکا

بحرین: قطر در سیاست هایش وحدت کشورهای حوزه خلیج (فارس) را حفظ کند

سلفی جدید الهام اخوان /عکس

یمن علت بستن رسانه های مقاومت از سوی آمریکا را تاثیرگذاری آنها دانست

تروریسم رسانه ای آمریکا اثر ندارد/ فعالیت خود را در دامنه ir ادامه می دهیم

اردوغان، واکسن کرونای ملی ترکیه را «تُرکوواک» نامید

عوامل سعودی قاتل خاشقچی در آمریکا آموزش دیده بودند

واکنش پرس تی وی به توقیف دامنه وب سایت شبکه توسط آمریکا

آمریکا از روسیه خواست تا دو شهروند آمریکایی را آزاد کند

اقدام ایران در واکنش به توقیف وب سایت رسانه های زیرمجموعه صداوسیما

توانی برای موج جدید احتمالی خشونت در افغانستان نیست

ممنوعیت فروش این برند موبایل در سوئد

افزایش ناامنی در شاهراه های افغانستان پس از هجوم اخیر طالبان

چین عبور ناو آمریکایی از تنگه تایوان را محکوم کرد

برندگان خوش شانس واکسن در جهان (+عکس)/ از غذای رایگان تا ماری جوانا

گرانی نان برای پنجیمن بار طی یک سال معترضان لبنانی را به خیابان کشاند

خودکشی بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی در 20 سال گذشته

ایران خواستار حمایت موثر از نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان شد

آمریکا حتی از خاک پاکستان نیز نمی تواند در جنگ افغانستان پیروز شود

شورای همکاری خلیج فارس برای بهبود روابط با ایران تلاش کند

پیام اسد به انصارالله یمن

160 مظنون امنیتی و تروریستی در ترکیه بازداشت شدند

عمران خان: به آمریکا پایگاه هم بدهیم، در جنگ افغانستان پیروز نمی شود

دولت اسپانیا رهبران جدایی طلبان کاتالونیا را عفو کرد

درخواست تزریق پلاسما نسبت به سال گذشته کمتر شده است/ ذخایر خونی، مطلوب است

سودان به شورای امنیت متوسل شد

روانچی: منطقه و جهان توان موج جدید احتمالی خشونت در افغانستان را ندارد

نیویورک تایمز: قاتلان خاشقچی در آمریکا آموزش شبه نظامی دیدند

توافق در وین؛ لغو تحریم ها در دستور است یا تعلیق تحریم ها؟

فشار بر مسلمانان فرانسه از طریق کنترل دولتی مساجد

موج جدید احتمالی خشونت در افغانستان چیزی است که منطقه و جهان توانایی آن را ندارند

گرانی نان برای پنجیمن بار طی یک سال معترضان لبنانی را به خیابان کشاند

وزیر خارجه آلمان خواستار طرح جایگزین در برابر جاده ابریشم جدید چین شد

نیازمند یک خانم مجرد جهت امور منزل

استخدام کارشناس فروش اینترنتی مواد و تجهیزات آزمایشگاهی در غرب تهران

وساطت بین دمشق و واشنگتن، موضوع اصلی دیدار آتی پادشاه اردن با بایدن

واکنش ایران به توقیف دامنه وب سایت های ایرانی از سوی آمریکا

پیام اسد به انصارالله یمن

بزرگترین عملیات شناسایی هوایی در دیالی عراق

اسامی وب سایت های عراقی توقیف شده توسط آمریکا/ المسیره واکنش نشان داد

خودکشی نظامیان آمریکایی 4 برابر تلفات جنگی

چین عبور اخیر ناو آمریکایی از تنگه تایوان را محکوم کرد

آمریکا: در حال پیشبرد روند بازگشایی کنسولگری در قدس هستیم

چگونگی امکان تحقق درخواست تضمین ایران از آمریکا در قبال برجام

اولین موضع گیری ایران نسبت به توقیف وبسایت های ایرانی

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در توجیه توقیف وب سایت های ایرانی

آمریکا دسترسی پرس تی وی به دامنه دات کام را مسدود کرد

آمریکا: در حال پیشبرد روند بازگشایی کنسولگری در قدس هستیم

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در توجیه توقیف وب سایت های ایرانی

خیز ایتالیا برای گرفتن میزبانی فینال از انگلیس

درخواست کنگره آمریکا از روسیه برای آزاد کردن شهروندان زندانی این کشور

تروریسم رسانه ای آمریکا بی اثر است/ کارمان را در دامنه «ir» ادامه می دهیم

تیم ترور «خاشقچی» در آمریکا آموزش نظامی دیده بود

عکس| استایل دهه شصتی لیلا اوتادی

آمار جهانی قربانیان و مبتلایان کرونا تا 2 تیر

چین عبور اخیر ناو آمریکایی از تنگه تایوان را محکوم کرد

بیش از 30 هزار نظامی آمریکایی طی 2 دهه خودکشی کرده اند

تاریخ سیاه سازمان ملل و رقص بر اجساد کودکان یمنی

واکنش تحلیلگر عراقی به مسدود شدن وب سایت های مقاومت توسط آمریکا

روزنامه گاردین| سرها بالا، سرها پایین

سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی جانبداری می کند

هشدار تخت روانچی در نشست شورای امنیت درباره وضعیت امنیتی افغانستان

پیش بینی ها از پیروزی حزب آبی احمد در انتخابات پارلمانی اتیوپی

احمدرضا عابدزاده در کنار همسر خنده رویش /عکس

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان هندی از 30 میلیون نفر + جدول تغییرات

واکسیناسیون کرونا در جهان تا 2 تیر (اینفوگرافیک)

انعقاد قرارداد همکاری 8 میلیون یورویی دانش بنیان با ترکیه در نمایشگاه شهر هوشمند

تحریم واکسن کرونا چرا لغو شد؟

رکورد بی سابقه عدم مشارکت فرانسوی ها در انتخابات

واکنش پرس تی وی به توقیف دامنه وب سایت شبکه توسط آمریکا

ایران خواستار احترام به حاکمیت قانون و گفت وگوی فراگیر در افغانستان است

ممنوعیت فروش هواوی در سوئد تایید شد

خودداری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر درباره توقیف وبسایت پرس تی وی و العالم

توقیف دامنه ی سایت پرس تی وی، العالم و المیسره توسط آمریکا

صف آرایی روسیه و ناتو در دریای سیاه

عمران خان: به آمریکا پایگاه نظامی بدهیم هدف حمله تروریست ها قرار می گیریم

اسامی وب سایت های عراقی توقیف شده توسط آمریکا

تقویم تاریخ؛ از تاسیس اولین پارلمان در جهان تا کشته شدن میشل عفلق

هشدار ارتش چین به آمریکا

اسامی وب سایت های عراقی توقیف شده توسط آمریکا

«آماده باش» در کتابفروشی ها

ترامپ تهدید به افشاگری کرد

واکنش به توقیف وب سایت های ایران ازسوی آمریکا

آمریکا وب سایت پرس تی وی و دو تلویزیون دیگر وابسته به ایران را توقیف کرد

طالبان با خروج نیروهای خارجی هیچ توجیه و بهانه ای برای توسل به زور ندارد/ هر روند صلحی که سایر بازیگران غایب باشند، نتیجه نخواهد داد

احتمال بالای درگیری مجدد مقاومت فلسطین و رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه/ مسدود شدن چندین وب سایت نزدیک به محور مقاومت از سوی واشنگتن/ احتمال تغییر طرح عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان

لبنان| تلاش های جدی حزب الله برای تسهیل روند تشکیل دولت/ سفر یک هیئت پارلمانی به سوریه

وزیر خارجه آلمان خواستار طرح جایگزین در برابر «جاده ابریشم جدید» چین شد

مسدود ساختن سایت های محور مقاومت به مثابه راهزنی آمریکایی ها است

در دهمین روز از عملیات «بیت المقدس» چه گذشت؟

در دهمین روز از عملیات «بیت المقدس» چه گذشت؟