موضوعات داغ: - انتخابات شوراي شهر - رتبه بندي معلمان - ابراهيم رييسي - پرسپوليسي ها - جام قهرماني - انتخابات رياست جمهوري - كيم كارداشيان - بازي پرسپوليس - ميليارد تومان - رياست جمهوري - نمايشنامه خواني - خير آباد - وزير امور خاروه - تسهيل زيارت - نماينده اسكار - حذف 4 صفر پول ملي - يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي - طرح ها - امنيت شغلي معلمان - دكتر ستاري - احداث خط انتقال - فوتسال بانوان - گروه موسيقي آواي تبري

مطالب مرتبط:
توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع کوچک و متوسط
رشته های تحصیلی متناسب با صنایع استان در دانشگاه ها افزایش یابد
ضرورت پیوند تولیدکنندگان صنایع فرهنگی با مجموعه های توسعه دهنده
استخدام مهندس صنایع و کارشناس فروش در شرکت نیرومند پلیمر پارس در تهران
وحدت، کیلید توسعه بازار مسکن
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 11:352021-05-09دانش

توسعه نوآوری های کارآفرینانه در صنایع باهمکاری 2 دانشگاه


ایرنا- توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع خرد، کوچک و متوسط با امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرایی می شود.

- " تهران- ایرنا- توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع خرد، کوچک و متوسط با امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرایی می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز یکشنبه پارک علم وفناوری دانشگاه تهران، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، محمد حسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی، عباس زارعی هنزکی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و احمدرضا پیش بین مشاور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در سالن همایش پندار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به ارایه گزارشی از برنامه پیشران 1400 پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و تفاهم نامه جامع علمی کاربردی پرداخت.

زارعی اظهار داشت: برنامه پیشران 1400 پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با نام ecosystem building و با مخفف EB1400 تعریف و تدوین شده است، برنامه پیشران، متشکل از چند پروژه پیشران است که شامل شهر دانش، شبکه فناوری، ناحیه نوآوری، دهکده نوآوری هوشمند، ناحیه نوآوری اینترنت اشیا، مرکز فناوری های جامع و دقیق کشاورزی است.

وی از شهر دانش به عنوان اولین طرح پیشران یاد کرد و گفت: مشخصا دنیا در قرن بیست و یکم، به دنبال این است که با تغییر زاویه دید و پذیرفتن یکسری رشته های مشخص، رشد بعدی خود را در انقلاب صنعتی چهارم و پنجم ایفا کند.

وی تصریح کرد: شاهدیم که در اروپا industry 4، در چین Made in china 2025، در آسیا smart cities، در ژاپن society 5 و در آمریکای شمالی industrial internet، این مفاهیم تعریف و پیاده سازی شده است.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در دانشگاه تهران برای انقلاب صنعتی چهارم و پنجم، مفهوم شهر دانش را برنامه ریزی و راه اندازی کرده ایم، شهردانش بر مفاهیم هوشمندی، سبز و کارآفرین بودن متکی است، ضمن اینکه اعتقاد داریم شهر دانش ما قابل تعمیم به کل کشور نیز است.

زارعی از شبکه فناوری به عنوان دومین پروژه پیشران یادکرد و گفت: شبکه فناوری دانشگاه تهران شبکه ای است هوشمند و پویا از شبکه های بازیگران اصلی اکوسیستم فناوری و نوآوری دانشگاه تهران در پردیس ها، دانشکده ها، و موسسات و مراکز مرتبط با دانشگاه تهران است، این شبکه منطبق بر اصول و قوانین حاکم بر پارک های علم و فناوری نسل سوم و چهارم بنا نهاده شده است تا بستری تعاملی و بین رشته ای در کشور برای ایجاد و توسعه نوآوری، فناوری، بهبود سبک زندگی و اثرگذاری پایدار بر اقتصاد کشور فراهم آورد.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به نواحی نوآوری به عنوان سومین پروژه پیشران اشاره کرد و افزود: ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، پلی بین صنایع سنتی و فناوریهای نوین ودستیابی به اهداف شهر دانش (با مشارکت بخشهای عمومی و خصوصی) است.

در حقیقت، جریانات نواحی نوآوری، زمینه ای را فراهم می آورد تا صنعت سنتی که از مفاهیم انقلاب صنعتی دوم و سوم پیروی میکند، به فناوری های نوین نزدیک شود.

وی تاکید کرد: تحقق اهداف پارک علم و فناوری دانشگاه تهران زمانی روی میدهد که تفکر پارک دانشگاه تهران، تبدیل شدن به پارک نسل چهارم باشد و این امر از طریق نواحی نوآوری میسر است.

زارعی به راهبردهای کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و افزود: در فاز اول همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ اهداف بهره برداری از ظرفیت های نیروی انسانی تکنولوژیست، صنعتگر و کارآفرین، ایجاد اشتغال و تامین نیروی انسانی میانی کشور، تاکید بر بومی گزینی و تربیت برای بوم در دانشگاه جامع علمی کاربردی، توسعه آموزش های شایستگی محور و شغل مدار و متناسب با نیازهای شاغلین و جویندگان کار، حمایت از محققان، مدرسان و دانشجویان در تولید و انتقال فناوری و انجام پژوهش های کاربردی بیشترین تطابق و اتصال را با شبکه فناوری و شهر دانش دارد.

وی یادآور شد: در فاز اول این همکاری در نظر داریم تا به توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع خرد، کوچک، متوسط بپردازی و تلاش خواهیم کرد تا فناوری های سنتی را به فناوری های نوین نزدیک کنیم و در تحول این صنایع سنتی موثر باشیم، دانشگاه جامع علمی کاربردی بر آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف صنعتی، فرهنگی و اقتصادی تمرکز دارد و ما با توجه به این امر، برنامه آموزش نوآوری کارآفرینانه مطرح کرده ایم، وی تاکید کرد: در حقیقت نوآوری همان محوری است که به دنبالش هستیم، در راستای اجرای این برنامه ما می بایست به انتخاب مراکز علمی کاربردی برای اجرای برنامه و انتخاب اساتید و مهارت آموزان بپردازیم، سپس برنامه ریزی در جهت مهارت آموزی با روشهای یادگیری مبتنی بر پروژه، یادگیری مبتنی بر استارت آپ استودیو، یادگیری مبتنی بر بازی، یادگیری ترکیبی صورت خواهد گرفت.

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، آموزش تخصص و مهارت روز دنیا در کسب و کارهای موجود کشور، بالابردن سطح مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی است.

این تفاهم نامه با هدف انجام همکاری در حوزه فناوری و کارآفرینی ذیل همکاری و مشارکت در اجرای پروژه های پژوهشی- فناوری داخلی و بین المللی، استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب و کار طرفین برای کمک به صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکت های فناور، اجرای برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک، حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید به صورت مشترک، اولویت داشتن پارک و شرکت های مستقر آن برای انجام طرح های پژوهشی و مشاوره ای منعقد شد.

همچنین انتخاب ایده های مناسب سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ایجاد زمینه تعامل سه جانبه بین دانشگاه، پارک و شرکت های فناور مستقر در پارک به منظور تسهیل تجاری سازی ایده ها و محصولات دانش بنیان، اجرای دوره های مشترک برای فارغ التحصیلان و دانشجویان و ارائه مدرک معتبر با لوگوی هر دو طرف تفاهم نامه، همکاری در برنامه های مربوط به مراکز رشد و مراکز نوآوری، مشارکت و بهره مندی دانشجویان پژوهشگر دارای ایده های برتر استارت آپی در صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و همکاری دو جانبه در رویدادهای استارتاپی اهداف انعقاد تفاهم نامه همکاری بوده است.


کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی - دانشگاه - دانشگاه تهران - امضای تفاهم نامه همکاری - دانشگاه جامع - علمی کاربردی - پارک علم و فناوری دانشگاه تهران - رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی - تفاهم نامه همکاری - پارک علم و فناوری - امضای تفاهم نامه - تهران - کاربردی - رییس دانشگاه - علم و فناوری - تفاهم نامه - رییس پارک علم - فناوری - همکاری - جامع - رییس - علمی - محمود نیلی احمدآبادی - نوآوری - پارک - توسعه - صنایع - تفاهم - نیلی احمدآبادی - محمد حسین امید

آخرین اخبار سرویس:
مشارکت حدود 2 هزار عضو هیئت علمی در مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی/ 6 هزار نفر در دوره دکتری بدون آزمون ثبت نام کردند

رویکرد امتیازدهی به پژوهشگران و محققان دگرگون شود

حامد لک اهل کجاست + عکس

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در قزوین

راه اندازی نخستین مرکز نوآوری رسانه کشور | حناچی: نوآوری در ذات همشهری نهفته است | سورنا ستاری: قدرت یک کشور در توسعه شرکت های فناور است

شروع مصاحبه مجازی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد واحد بین المللی کیش

7 فوتی کرونا در هرمزگان در 30 خرداد

آغاز همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دومین دانشگاه برتر بنگلادش

آموزش ترم آینده دانشگاه ها حضوری شد/پذیرش علوم پزشکی از بهمن ماه

استخدام سرپرست حسابداری در شرکت آلستار شمال

چهارگونه مهدویت پژوهی در میان مستشرقان

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در قزوین

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 30 خرداد

معرفی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

اعلام جزییات کنکور دکتری تخصصی رشته های زیرمجموعه وزارت بهداشت

تجهیز 10 کتابخانه به منابع علمی

ارزیابی بهتر خطر بیماری با آزمایشگاهی روی تراشه

افتتاحیه کنگره بین المللی امام رضا (ع)، اقتصاد، اشتغال و تولید در مشهد برگزار می شود

ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی نظام جدید آغاز شد

مصاحبه های دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه علامه طباطبایی با دومین دانشگاه برتر بنگلادش تفاهم نامه همکاری امضا کرد

سایت جدید دانشگاه آزاد اسلامی میناب رونمایی شد

شکل گیری صندوقی برای حمایت مالی از رزیدنت های دانشگاه علوم پزشکی تهران

تقدیر دانشجو معلمان از مردم به خاطر حضور پرشور در انتخابات/ بار سنگینی بر دوش رییس جمهور منتخب است

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه فسا اعلام شد

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی تمدید شد

دفتر محصولات دانش بنیان زیستی ایرانی در مالزی دایر شد

مصاحبه های مجازی دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد آغاز شد

استایل هالیوودی «لاله اسکندری» در خارج/ عکس

جزییات برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

مصاحبه های مجازی آزمون دکتری دانشگاه آزاد آغاز شد

استخدام بازاریاب میدانی (سنگ ساختمانی) در شرکت chalipa در تهران

بازدیدهای میدانی عاملی بر ترغیب تحقق برنامه ها و دستاوردهاست

80 طرح فناورانه به اجرا درآمد / توسعه اشتغال و فناوری در حوزه آب

نخستین ارمنی که در انتخابات ایران رأی داد + ویدئو

موفقیت دانشگاه تبریز در نظام رتبه بندی شانگهای 2021

مسکن ارزان و جذابیت شهرها از علل محتوایی حاشیه نشینی است

زمان مصاحبه جامانده های دکتری دانشگاه صنعتی شاهرود اعلام شد

مشکل تامین پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو حل شد

همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دومین دانشگاه برتر بنگلادش

دو عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی عضو شورای گسترش زبان فارسی شدند

صف آرایی تیراندازان اهداف پروازی در مسابقات کشوری

آغاز مصاحبه مجازی دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد از امروز

تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی

دانشجوی دانشگاه آزاد قائم شهر در مسابقات تکواندوی بانوان آسیا موفق به کسب مدل شد

انجمن صنفی مجسمه سازان شکل می گیرد

این 6 جمله را به کنکوری ها نگویید

برگزاری دوره «آموزش اکسل»

مصاحبه های مجازی دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد آغاز شد

تلاش ناکام ناسا برای احیای هابل

افتتاحیه طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به تحصیل

درس اعتیاد و مدل برخورد با هیجانات تدریس شود/ حمایت از پایان نامه هایی با موضوع دخانیات

نام نویسی دوره های کاردانی نظام جدید آغاز شد/اعلام جزییات ثبت نام

پذیرش دانشگاه باقرالعلوم(ع)در مقطع کارشناسی ارشد در رشته اخلاق کاربردی

چهره ماندگار کشور، دبیر شورای آینده نگری فرهنگستان علوم شد

فردا، آخرین مهلت ثبت نام خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر

آغاز همکاری دانشگاه علامه طباطبایی با دومین دانشگاه برتر بنگلادش

زمان انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی و حرفه ای و موسسات غیر دولتی تعیین شد

جذب 100 نوآوری برتر صنعتی کشور برای ورود به بازار چین

اعطای مجوز ایجاد کارشناسی ارشد نرم افزار در دانشگاه تربت حیدریه

تشریح برنامه های ارتقای علوم پایه در سال 1401

آموزش ترم آینده دانشگاه ها، حضوری می شود/پذیرش علوم پزشکی از بهمن ماه

ضرورت تقویت کنشگری و ارتقای مهارت های حرفه ای دانشجویان

برگزاری بخش مناطق بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی تا 15 تیرماه

آغاز مصاحبه مجازی داوطلبان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت دریافت واکسن از مردادماه/امیدوارم ترم آینده حضوری باشد

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

نماینده امور زنان و خانواده واحد کرمانشاه، مسئول برتر استانی امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد شد

ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی نظام جدید آغاز شد

دانشگاه ها از ترم آینده حضوری می شوند؟

برنامه زمان بندی ترم تابستان 1400 دانشگاه خوارزمی منتشر شد

آغاز ثبت نام آزمون دوره های کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی

تبدیل عکس به فیلم با روش هوش مصنوعی ( ویدیو )

کلاس های دانشگاه ها امسال حضوری برگزار می شوند یا غیرحضوری؟

انتقاد بسیج دانشجویی از ضعف مجریان برگزاری انتخابات در استقرار صندوق های رای در مراکز درمانی

اطلاعیه درخصوص اعلام شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1400

رحیم اکرامی رییس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد شد

قدردانی اساتید بسیجی دانشگاه آزاد از مردم برای حضور میلیونی در انتخابات

موفقیت پژوهشگر گلستانی در جشنواره بین المللی اختراعات خیام

پوست الکترونیکی با ترانزیستور تک اتمی ساخته شد

جشن دانش آموختگی دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

رتبه دانشگاه تبریز در نظام بندی شانگ های 2021

دانشگاه شریف به مدت 4 روز تعطیل می شود

مصاحبه آزمون دکتری گروه علوم پزشکی حضوری برگزار می شود

تبعات دوری دانشجویان از عقلانیت، منطق و مستندات در کرسی های آزاداندیشی

انتصاب دو استاد دانشگاه فردوسی در شورای علمی و برنامه ریزی گسترش زبان و ادبیات فارسی

تفاهم نامه همکاری بین دانشکده های مهندسی دانشگاه های کردستان و SDU دانمارک منعقد شد

استخدام نماینده علمی در یک شرکت معتبر در تهران

نقش دانشکده علوم انسانی در چرخه نظریه پردازی به منظور توسعه علمی کشور

انتصاب دو تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در هیئت ممیزه مشترک مراکز و مؤسسه های آموزش عالی

اعلام جزییات برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت

توسعه نوآوری های کارآفرینانه در صنایع باهمکاری 2 دانشگاه

توسعه نوآوری های کارآفرینانه در صنایع باهمکاری 2 دانشگاه