مطالب مرتبط:
چرا دولت ها نمی توانند مشکلات را حل کنند؟
امیدواری برای حل مشکلات کارگری نیشکر هفت تپه با واگذاری به دولت
امیدواری برای حل مشکلات کارگری نیشکر هفت تپه با واگذاری به دولت
دولت از نوسازی بافت فرسوده بندرعباس حمایت کند
راهکارهای دولت برای کاهش کسری بودجه
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 03:502021-05-08سياسي

چرا دولت ها نمی توانند مشکلات را حل کنند؟


رییس جمهور بودن در ایران قصه پرغصه ای است.

فردی که قبای ریاست جمهوری را بر تن می کند، فرشته ای می شود که مردم را از چنگال دولت پیشین نجات داده است اما بعد از شش یا هفت سال همه بر سر نخواستن او دعوا می کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، رییس جمهور در جشن پیروزی در میان هواداران خود  قول می دهد تا پایان بر عهد خود بماند و مردم هم منتظر تحقق این وعده ها، روزها را شب می کنند و برای اینکه به عقب بازنگردند یکبار دیگر هم به او رای می دهند.

این منجی چند سال ابتدایی را به مرور فجایع پیشینیان می پردازد و از مردم برای تحقق وعده های خود صبر می خواهد تا ابتدا ویرانه ای که تحویل گرفته را خاک برداری کند و سپس عمارتی از نو بنا کند.

 با طولانی شدن خاک برداری و محقق نشدن وعده ها، رییس جمهور به موانع سر راه خود اشاره می کند اما مردم که پیش از این او را ناجی می دانستند کم کم امیدشان کمرنگ شده و وقتی درگیر مشکلات روزافزون خود می شوند، از رییس جمهور پیشین یاد کرده و می گویند صد رحمت به او.

رییس جمهور فعلی هم می شود عامل سیه روزی ها.

  این چنین می شود که معمولا مردم در دو سال پایانی دولت ها، چشم انتظار این هستند که روزها سریعتر گذشته و انتخاباتی دیگر فرا رسد تا طرحی نو دراندازند.

شاید رییس جمهور و کابینه اش هم منتظر تمام شدن دوره مسئولیت خود باشند تا کمتر بدوبیراه بشنوند.

همین رییس جمهور چند سال بعد از پایان دوره مسئولیت خود به منتقد وضع موجود تبدیل شده و نسخه شفابخش برای مشکلات ارائه می کند.

انتخابات بعدی که می رسد، وعده ها و شعارها گوش فلک را کر می کند و دوباره چرخه معیوب تکرار می شود.

رییس جمهور مستقر دیو و مسبب همه مشکلات معرفی شده و رییس جمهور بعدی با وعده گشودن افق های جدید و نشان دادن در باغ سبز وارد پاستور می شود.

اما در بین این جابجایی ها و وعده و وعیدها چرا مشکلات کشور حل یا حداقل کم نمی شود؟ چرا هر سال نرخ تورم و بیکاری بیشتر می شود و رشد اقتصادی، تولید داخلی، درآمد سرانه و ارزش پول ملی کمتر و سفره مردم کوچکتر می شود؟ چرا تورم تک رقمی و رشد اقتصادی صفر درصدی دستاورد بزرگی محسوب می شود؟ چرا مشکلاتی از قبیل آلودگی هوا، تخریب محیط زیست، کاهش سطح آب زیرزمینی و ریزگردها حل نمی شود؟ چرا مهاجرت، حاشیه نشینی، کولبری، سوخت بری، آب آشامیدنی مناطق حاشیه ای کشور و سایر آسیب های اجتماعی ادامه دارد؟ چرا نمی توانیم سهم قابل قبولی از تجارت بین المللی دشته باشیم؟ چرا تولیدات ایرانی قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را ندارند؟ چرا دعواهای سیاسی تمامی ندارد؟ خبرگرازی ایسنا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، برای یافتن پاسخ این پرسش ها و به منظور کمک به دستیابی به دولتی کارآمد، به سراغ اساتید دانشگاه، رییس جهاد دانشگاهی، دبیرشورای عالی امنیت ملی، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، فعالین سیاسی و داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری رفته و با آن ها درباره دلایل حل نشدن مشکلات کشور گفت وگو کرده است.

حاصل این گفت وگوها استخراج مولفه های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، سیاست داخلی و سیاست خارجی به عنوان علل اصلی و ثابت بروز مشکلات بوده است.

  در واقع این افراد معتقد هستند که مشکلات متعدد کشور معلول علت های ثابتی هستند که تا این علت ها رفع نشوند، هر دولتی با هر گرایش سیاسی قادر نخواهد بود که مشکلات را حل کند و در این شرایط نباید انتظار داشت که دولت ها آنچنان رشد اقتصادی ایجاد کنند و مشکلات را یکی پس از دیگری حل و فصل کنند.

  هدف ما در این گزارش مرور عوامل فرهنگی اجتماعی در ناکارآمدی دولت هاست.

مصاحبه شوندگان در گفت وگوهای خود با ایسنا عواملی همچون فردگرایی و ایجاد کارنامه کوتاه مدت، بی اعتنایی به قانون، پاسخگو نبودن، بی توجهی به تجارب گذشته، حرکت سیکلی و گردشی، بی توجهی به شایسته سالاری در انتخاب مدیران، آسیب دیدن اعتماد متقابل مردم و حاکمیت، کم اعتنایی به نخبگان،عوامگرایی و عوام فریبی، انتخاب هیجانی، رفتار ناسالم در مقطع انتخابات، امنیتی کردن مسایل اجتماعی، عدم قطعیت و ناآرامی، تلاش برای تغیییر راس هرم جامعه، پروپاگاندای زمان انتخابات، عدم توافق نخبگان، فقدان حافظه تاریخی مشترک، شنیدن انتقاد و پذیرش شکست، نبود گفت وگوی اقناعی با جامعه، ذهنیت جامعه نسبت به دولت، انحصار، رانت، دروغگویی، رفیق بازی، تبارسالاری، پنهان کاری، قبیله گرایی و گروه گرایی را به عنوان عوامل فرهنگی و اجتماعی که موجب ناکارآمدی(با نگاه بدبینانه) یا کاهش کارآمدی(با نگاه خوش بینانه) دولت ها شده است، اشاره کرده اند.

در ادامه نظر مصاحبه شوندگان درباره این علل فرهنگی و اجتماعی را مرور می کنیم: _محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس فراکسیون امید مجلس دهم و رییس بنیاد امید ایرانیان:" 1-بی اعتنایی به قانون: مدیر  افتخار هم می کند که به قانون بی اعتنا است چون قانون را خودش ننوشته است.

2-فردگرایی و ایجاد کارنامه کوتاه مدت: یک مدیر می خواهد مطرح کند که من چه کرده ام نه اینکه ما چه کرده ایم و دنبال ایجاد کارنامه کوتاه مدت برای خود است.

3-عدم پاسخگویی: اگر ما می توانستیم به جای فرد، جمع را به پاسخگویی مجبور کنیم، این مسائل پیش نمی آمد.

اگر دولت ها و مدیران حزبی انتخاب می شدند و مجبور بودند به حزب پاسخگو باشند و حزب هم پاسخگوی مردم باشد  فردگرایی کاهش می یافت.

4-بی توجهی به شایسته سالاری: ممکن است فرد درستی را جای نامناسب گذاشته ایم یا هدف گذاری غیرواقعی انجام داده ایم.

اگر عملکرد چهاردهه گذشته را بررسی کنیم، متاسفانه در برخی موارد بخاطر ناکارآمدی مدیریتی به عقب برگشته ایم.

5-حرکت سیکلی و گردشی: از یک نقطه شروع می کنیم به نقطه ای دیگر می رسیم ولی مدیر بعد که لزوما مدیر دولت بعدی هم نیست و در همان دولت منصوب می شود، مسیر را ادامه نمی دهد.

6-بی توجهی به تجارب گذشته: چقدر نمایندگان مجلس با نمایندگان قبلی جلسه گذاشته و از آنها مشورت می گیرند؟ چند وزیر از مشورت و مشاوره وزیران قبلی استفاده می کنند؟ چقدر به مصوبات و تصمیمات قبلی احترام گذاشته می شود؟ اگر فرهنگ مشورت با مسئولان پیشین، کار جمعی و احترام به قانون نهادینه شود، بخشی از مشکلات ما هم حل می شود.

7-آسیب دیدن اعتماد متقابل مردم و حاکمیت: بدون رودربایستی باید بررسی کنیم که چرا سرمایه اجتماعی آسیب دیده است؟ این واقعیت وجود دارد که سرمایه اجتماعی نظام، جریان های سیاسی و حتی شخصیت های برجسته آسیب دیده است.

8-کم اعتنایی به نخبگان: نگاه علمی و نخبگی برای حل مسائل، یک نگاه چالشی و انتقادی است.

ما یا این نگاه را نمی بینیم یا اگر انتقادی مطرح شود، بلافاصله حمله می کنیم و مسئله را امنیتی می کنیم.

_جهانبخش محبی نیا مدرس دانشگاه و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی" عوامگرایی و عوام فریبی:  متأسفانه بخشی از بدنه فرهنگ سیاسی و رقابت های ما به عوامفریبی آلوده است.

مسئله یا عادت است یا اعتیاد.

ما به عنوان رأی دهندگان و مشارکت کنندگان در برخی زمینه ها به این عوامگرایی و عوامفریبی عادت کرده ایم.

آن لحظه ای که حرف ها را می شنویم خوشمان می آید و شاید بلافاصله خود را ملامت کنیم که چرا موجب بازارگرمی کسی شده ام که علم، سواد، تجربه، انصاف و ادب لازم را ندارد.

وقتی این هیزم آتش بگیرد به این راحتی مهار نمی شود.

  _علی مطهری نماینده ادوار مجلس شورای اسلمی و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری" -انتخاب هیجانی: باید دو شاخص را برای پست های اجرایی در نظر بگیریم، یکی تخصص و دیگری تقوا و تدین.

ما یک مرتبه و تحت هیجانات، دست به انتخاب هایی می زنیم و فردی را در نقطه بالا قرار می دهیم که ظرفیت اش را ندارد و احتمال افسادش زیاد است.

اگر این دو شاخص را در نظر بگیریم فساد هم کم می شود.

_غلامرضا مصباحی مقدم نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصولگرا" 1-نگاه کوتاه مدت: دولتی می آید اقدامات دولت قبلی را خنثی کند و نادیده بگیرد و هر مجلسی می آید تلاش های مجلس قبلی را خنثی کند و نادیده بگیرد.

اگر به فرض ساختاری شکل گرفته که شما نمی پسندید، از یک نگاه کوتاه مدت ناشی می شود و نه بلند مدت و چون چنین اتفاقی افتاده، مجالس و دولت ها یکدیگر را خنثی می کنند و در این بین منابع است که هدر می رود و هزینه هاست که افزایش پیدا می کنند و مردم هستند که در رنج قرار می گیرند.

2-انتخاب احساسی: در هنگام انتخابات احساسات تحریک می شود و مسائل بسیار حاشیه ای در متن قرار می گیرد و همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد، در حالی که آنچه مهم است اساس مشکلات کشور است.

3-رفتار ناسالم در مقطع انتخابات: متاسفانه برخی رسانه های ما مترصد این هستند که کاندیداهای نهایی مشخص شود و توپخانه را متوجه او کنند برای همین تصور من این است که کاندیداهای اصلی و نهایی کسانی هستند که رو پنهان می کنند و تا ماه های آخر صبر می کنند که وقتی می آیند خیلی توپخانه آن را تخریب نکند.

الان ببینید کسانی که تاکنون مطرح شده اند چقدر حملات متوجه شان شده است.

با اندکی مساله به حق یا ناحق طرف را به طور کامل نابود می کنند و از دور خارج می کنند.

این غلط است.

در انتخابات سالم رفتار کنیم، حسن ها و توانایی کاندیدای خود را بیان کنیم نه ضعف کاندیدای رقیب را.

اگر این اتفاق بیفتد آن وقت بهتر فضای انتخابات شکل می گیرد.

_عباس آخوندی وزیر پیشین راه و شهرسازی" 1-امنیتی کردن مسایل اجتماعی:  وقتی می خواهند مسئله را حل کنند آن را اجتماعی نمی کنند و فکر می کنند باید آن را به صورت امنیتی حل و فصل کنند.

 بزرگترین مشکل آقای روحانی نیز این است که نمی تواند مسئله را با جامعه در میان بگذارد، لذا ممکن است برجام را درست تشخیص دهد ولی نمی تواند مسئله را حل و فصل کند، زیرا توان همراه کردن جامعه با خود را ندارد.

  2-عدم قطعیت و ناآرامی: شما به عنوان شهروند صبح که از خواب بیدار می شوید چقدر فکر می کنید شرایط تا آخر شب آرام است و چقدر فکر می کنید ممکن است تا آخر شب صد اتفاق پیش بینی نشده بیفتد؟ کشور پر از عدم قطعیت است.

ایرانیان صبح که بیرون می آیند، تا به هم می رسند می گویند چه خبر؟ یعنی هر لحظه منتظرند که اتفاقی بیفتد یا قیمت کالایی افزایش یافته یا یکی در گوش دیگری زده و چالشی ایجاد شده و یا دادگاهی اظهارنظری کرده و عدم مشروعیتی در جایی ایجاد شده و مسائلی از این دست.

نهاد جامعه در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به شدت ناآرام است.

_محمدرضا تاجیک مدرس دانشگاه:" 1- کاهش سرمایه اجتماعی دولت ها: جامعه از رمه بودن خسته شده و به اشکال مختلف نشان می دهد که این نوع رابطه قدرت را نمی پذیرد و این موجب شده که سرمایه اجتماعی دولت ها هر روز ضعیف تر شود و چون دولت ها به تعبیر فوکویی حکومت مندی نمی دانند، هیچ تدبیری برای این مساله در نظر نمی گیرند.

2-پروپاگاندای زمان انتخابات: نمی شود یک حکومت با فرهنگی متفاوت با فرهنگ جامعه بر آن جامعه حکومت کند بنابراین باید به سمت و سویی برویم که به تعبیری که کانت به کار می برد و آن را طلیعه مدرنیته قرار می داد، از صغارت خودخواسته و دیگر خواسته خارج شویم و به بلوغی برسیم که از بازنمایی های زیبایی که برای ما ایجاد می شود خود را رها کرده، واقعیات را ببینیم و انتخاب های آگاهانه و درستی داشته باشیم و اسیر پروپاگاندای آستانه انتخابات و اسیر دیگری بزرگ نشویم و از این توانایی و استعداد برخودار شویم که خودمان تاریخ را آگاهانه و مسئولانه ورق بزنیم در غیر این صورت همواره می گوییم آنچه می بینیم را نمی خواهیم و آنچه می خواهیم را نمی بینیم و همیشه در شرایط نارضایتی به سر می بریم.

وقتی جامعه به بلوغ و آگاهی می رسد، سیاست و سیاستمدارش هم تغییر می کند.

3-تلاش برای تغیییر راس هرم جامعه: مشکل جامعه ما این بوده است که همواره تلاش کرده ایم که با تغییر راس جامعه، قاعده هرم جامعه را تغییر دهیم.

ما باید تلاش کنیم که تغییر جامعه را از ریزبدنه ها شروع کنیم و مناسبات و رفتارهای اجتماعی، فرهنگ عمومی و حالات و احوال مردم و خودمان را تغییر دهیم در این صورت سیاست و سیاستمداران ما هم تغییر می کنند در غیر این صورت این توالی را خواهیم داشت زیرا دیگری بزرگ را می طلبیم و وقتی در خیابان جمع می شویم تا تغییری ایجاد کنیم، دست طلب به دیگری بزرگ دیگر ی دراز می کنیم تا او مشکل اکنون ما را مرتفع کند.

دنبال یک شاهزاده با اسب سفید هستیم تا بیاید ما را از این وضعیت نجات دهد.

به محض اینکه دیگری بزرگ دیگری می آید، دچار نوستالژی می شویم که چه می خواستیم و چه شد و صد رحمت به گذشته.

در این توالی تاریخ ما باید گسست ایجاد شود.

ما باید تغییرات اجتماعی را معطوف به آگاهی جمعی خود ایجاد کنیم نه اینکه طلب شاهزاده ای داشته باشیم که برای ما آزادی بیاورد.

چنین اتفاقی هیچ گاه برای ما رخ نداده است.

ما شش هزار سال سابقه تاریخی داریم و شما یک مقطع خاص تاریخی نشان دهید که آن شاهزاده ای که آمده، توانسته است آنچه مردم می خواستند را برآورده کند.

_مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام" -فقدان اعتماد جامعه به دولت: اگر سرمایه اجتماعی وجود داشته باشد، وقتی دولت وعده ای داد مردم این اطمینان را دارند که آن وعده محقق خواهد شد.

در این شرایط همکاری مردم فرق می کند با وضعیتی که دولت می گوید تورم را مهار می کنم، اما مردم مطمئن هستند که تورم بیشتر می شود.

وقتی اعتماد جامعه به دولت وجود نداشته نباشد، کارآمدی دولت هم کاهش پیدا می کند.

کارآمدی دولت و اعتماد مردم به دولت رابطه متقابل دارند.

مردم وقتی مشاهده می کنند که مجموعه قوانین کشور روان است و نظام اداری کارآمد بوده و مشکلی برای آنها ایجاد نمی کند، به دولت اعتماد پیدا می کنند.

با این حال سرمایه اجتماعی دولت ها در روزی که سر کار می آیند در مقایسه با پایان دولت قابل مقایسه نیست.

دولت ها وعده هایی می دهند که به دلیل مشکلات نظام حقوقی، نظام اداری و بودجه کشور قابل تحقق نیست.

_حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی" -توافق نخبگان: وقتی ما می گوییم باید وفاق ایجاد شود به این معنی نیست که هر دولتی می آید وظیفه خود بداند که با تمام اقدامات دولت قبل مقابله کند.

این مشکل جدی است که در کشور ما تبدیل به فرهنگ شده است.

در مسائل ملی کشور در حوزه اقتصاد، سیاست داخلی و سیاست خارجی نیازمند توافق نخبگان هستیم.

ما هم همین را درخواست داریم که در بحث برنامه ریزی جامع باید این اتفاق بیفتد و اینطور نباشد که هر جناح سیاسی روی کار می آید خود را موظف به تخریب دولت قبل بداند.

) _حسین دهقان وزیر دفاع دولت اول روحانی، مشاور رهبر انقلاب و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری" 1-فقدان حافظه تاریخی مشترک: هر حزب و گروهی که سر کار آمده جابه جایی گسترده ای را در نیروی انسانی اعمال کرده است و در چنین وضعیتی هم افراد برکنار شده تجارب خود را در اختیار مسئولان جدید قرار نداده اند.

بر این اساس هیچگاه امکان استفاده از تجارب افراد قبلی در  توسعه کشور فراهم نشده و حافظه تاریخی مشترک به عنوان پشتوانه حرکت جمعی بوجود نیامده است.

2-شنیدن انتقاد و پذیرش شکست: اگر  وعده تورم تک رقمی دادیم اما موفق به اجرای آن نشدیم، مسئولیت شکست را بپذیریم و تقصیر را به گردن عوامل داخلی و خارجی نندازیم.

در واقع هر زمان از موضع دفاع از عملکرد خود خارج شدیم، می توانیم مشکلات را حل کنیم.

چرا روسای جمهور همه سرمایه خود را صرف می کنند تا به همه ثابت کنند حق با آنهاست؟! انتقادها را بشنویم مخصوصاً اگر از سوی مخالفان ابراز شده باشد.

_محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی" -قبیله گرایی، گروه گرایی: اما عامل دیگر اتکاء به نیروی غیرمتخصص در حوزه های تصمیم گیری است و این فارغ از بحث های سیاسی و حزبی است.

ممکن است قبیله گرایی، گروه گرایی و توجه به مجموعه های پیرامونی را به دنبال داشته باشد که گاهی صدمات سنگینی به تصمیمات و ماموریت های دولت ها زده است.

خیلی وقت ها وقتی بررسی می کنیم می بینیم فردی که هیچ تخصصی در حوزه ای که ماموریت اصلی اش بوده نداشته، ولی منصوب شده و بعد هم عملکرد او دچار چالش شده و هزینه سنگینی را به نظام وارد کرده است و بعد دوره آن فرد تمام شده بدون آنکه اساسا پاسخگو باشد.

بنابراین عامل دوم عدم استفاده از نیروهای متخصص است که نقطه مشترک دولت هاست ممکن است در یک دولت در حوزه اقتصادی و در دولت دیگر در حوزه سیاسی نمود پیدا کند.

_عزت الله ضرغامی رییس اسبق صداوسیما" -انحصار، رانت، دروغگویی، رفیق بازی، تبارسالاری و پنهان کاری: باید زیر میز بزنیم، زیر میز انحصار، رانت، دروغگویی، رفیق بازی، تبارسالاری و پنهان کاری.

چاره ای نداریم جز اینکه زیرمیز بزنیم.

راه دیگری نیست وگرنه با کارهای رفرمی چیزی حل نمی شود.

خود میز تبدیل به حجاب شده است.

افراد پشت میز می نشینند و یک حالت ریاست و مدیرکلی به آن ها دست می دهد.

در این شرایط نمی فهمند که مردم چه می گویند.

_حسن سبحانی مدرس دانشگاه" 1-کاهش سرمایه اجتماعی: جامعه ایران باسواد است و اگر با او صحبت شود، می تواند متوجه مسایل  کشور شود اما مشکل افت سرمایه اجتماعی وجود دارد.

جامعه ما با وجود همه گرفتاری هایی که دارد اگر از کارگزاران نظام صداقت ببیند و احساس کند که مشکلات عادلانه توزیع می شود، با اصلاحات ساختاری همراهی می کند.

توزیع عادلانه مشکلات یعنی در روند اصلاحات ساختاری نباید نسبت به کسی که دارا است با کسی که دارا نیست، یکسان عمل شود.

مردم باید احساس کنند که فشار اصلاحات فقط برروی دوش عده ای نیست.

2-ذهنیت جامعه نسبت به دولت: ساده اندیشی است که اینگونه فکر شود در کوتاه مدت مشکلات حل می شود.

نباید  از دولت تصویر یک منجی در ذهن مردم ایجاد کنیم  تا مردم در فردای روز رای خود از دولت مطالبه گر شوند بلکه باید کمک کرد تا حمایت خود از دولتی که با رای خود سر کار آورده اند را بیشتر کنند.

-پاسخگو نبودن مسئولان: استبداد تاریخی ما چه قبل انقلاب، چه در ضمیر دولتمردان بعد انقلاب در دولت ها ریشه در همین پاسخگو نبودن است و این به یک فرهنگ تبدیل شده است.

به طور مثال دولت طرح افزایش قیمت بنزین را اجرا کرد و همه می دانستند این کار خلاف است، اما بعد از ایجاد اعتراضات رییس جمهور اعلام کرد که من بی خبر بودم.

اگر من جای رییس جمهور بودم اعلام می کردم این جراحی برای اقتصاد کشور لازم است و اگر لازم باشد من جانم را در این راه می دهم.

در حالیکه رییس جمهور اینگونه رفتار نکرد و بدتر از آن یکی از نزدیکان رییس جمهور گفت باید از روحانی ممنون باشیم که خود را در معرض اتهام قرار داد و ایثار کرد.

  این نوع ادبیات، ناکارآمدی را امری واقعی می کند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: رییس جمهور - جمهور - مردم - مشکلات - رییس - وعده - ریاست جمهوری - پیشین - پیشینیان - هواداران - دولت - تحقق - در ایران - ابتدایی - طولانی - پیروزی - جمهوری - ویرانه - چنگال - گزارش - درگیر - موانع - پایان - ایران - اشاره - ریاست - تحویل - منتظر - فرشته - محقق

آخرین اخبار سرویس:
انتخابات ریاست جمهوری ایران در افغانستان

استقبال امام زمان نیازمند تزکیه نفس است

حضور همتی ستاد انتخابات کشور

حشد الشعبی اتحاد ارزشمندی را میان اهل سنت و شیعیان ایجاد کرد

فیلم| مردم: به تغییر وضع موجود خیلی امیدواریم

تصاویر | قاب های خاطره انگیز از جشن انتخابات در شهرهای مختلف کشور

فرماندار کرمانشاه: به شایعات پیرامون نتیجه انتخابات توجه نکنید

مشارکت پرشور ملت ایران در عرصه انتخابات الگوی بارزی برای دیگر کشورهاست

گزارش تسنیم از آخرین وضعیت برگزاری انتخابات 1400 از جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی

توییت عضو شورای نگهبان از حضور مردم در پای صندوق های رأی

نامه مدیرکل انتخابات شورای نگهبان به وزارت کشور درباره اسامی نامزدها در برگه های رای

حضور همتی در ستاد انتخابات کشور

مشارکت کننده ها چه می خواهند

آغاز شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری

«جوزف بورل» خواستار ادامه تعهد ایران شد

واکنش ستاد انتخابات به ادعای خریدوفروش آراء

فرماندار کرمانشاه: به شایعات پیرامون نتیجه انتخابات توجه نکنید

آنتونیو گوترش 5 سال دیگر دبیرکل سازمان ملل شد

تخلف امنیتی در کرمانشاه رخ نداده است/ چندین متخلف انتخاباتی دستگیر شدند

حضور گسترده زائران حرم رضوی در آخرین دقایق اخذ رای + تصاویر

مشارکت 95 درصدی مهریزی ها در انتخابات

میزان مشارکت در استان قزوین از مرز 50درصد عبور کرد

عبدالناصر همتی به ستاد انتخابات کشور رفت

اعلام نتایج رای گیری در فرانسه به ستاد انتخابات

مشارکت گلستانی ها به 57 درصد رسید

همتی راهی وزارت کشور شد

همتی به وزارت کشور رفت؛ دلیل حضور همتی در وزارت کشور چیست؟

پیام آیت الله جنتی به ناظران شورای نگهبان

گزارش تصویری| مشارکت حداکثری مردم اصفهان در انتخابات 1400

میزان مشارکت مردم در انتخابات 29 و 30 خرداد اعلام می شود

رای دادن با شلوارک در شعبه اخذ رای! + عکس

حضور پرشور ایرانیان مقیم وین در پای صندوق های رای

70 بازرس بهداشتی برفرآیند برگزاری انتخابات کرمانشاه نظارت کردند

واکنش روزنامه ها به انتخابات روز جمعه

مشارکت حداکثری ایرانیان مقیم پاکستان در انتخابات

اجرای طرح حامیان سلامت در 1871حوزه انتخاباتی اخذ رأی

حضور همتی در ستاد انتخابات کشور

حماسه حضور در گرمای بالای 45 درجه/ گزارش تسنیم از مشارکت باشکوه مردم خوزستان در پای صندوق رای + فیلم

گلستانی ها حضور مناسبی در انتخابات داشته اند

همتی به وزارت کشور رفت

(تصاویر) چهره های متفاوت پای صندوق رای انتخابات 1400

«جوزف بورل» خواستار ادامه تعهد ایران شد

عراقچی و گروسی در وین دیدار کردند

حضور رییس شورای ستادهای مردمی آیت الله رییسی در خبرگزاری تسنیم

رای دادن با شلوارک در شعبه اخذ رای!

حضور همتی در ستاد انتخابات کشور

عبدالناصر همتی وارد وزارت کشور شد

انتخابات 1400؛ چه دولتی در راه است؟

اطلاعیه ستاد رییسی درباره اعلام نتایج انتخابات

نتایج انتخابات ریاست جمهوری 1400/ برنده انتخابات کیست؟

مهدی خانلری آخرین ساعات اخذ رای در شهرری

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه: 45 درصد مردم استان کرمانشاه در انتخابات مشارکت کردند

اعلام آخرین آمار مشارکت در انتخابات استان

ویدئو / انتخابات به وقت بامداد

حضور بیشمار مردم در شعب اخذ رای

اعلام نتایج رای گیری در فرانسه به ستاد انتخابات کشور

مشارکت 44 درصدی مردم آذربایجان شرقی تا ساعت 24

اجرای طرح حامیان سلامت در 1871حوزه انتخاباتی اخذ رأی در لرستان

غبارروبی مزار شهدای مدفون در حرم رضوی

درباره »چشم ها نبودند«

حالا وقت حمایت مردم از تئاتر است

برخی هنوز در برابر کارکرد آموزشی ادبیات جبهه می گیرند

موضعی انتزاعی در برابر موضوعی عینی!

حماسه حضور در چهار گوشه ایران

حضور گسترده جامعه عشایری و روستایی در انتخابات

اجرای طرح حامیان سلامت در 1871حوزه انتخاباتی اخذ رأی

استخدام نیروی کار آقا در شهرک صنعتی علویجه

مشارکت کرمانشاهیان از 45 درصد گذشت

یک نماینده مجلس: برخی کاندیداها چون رأی نمی آورند، به تخلفات دامن می زنند

70 بازرس بهداشتی برفرآیند برگزاری انتخابات کرمانشاه نظارت کردند

حدیث فقیری گزارش تصویری| لحظات پایانی اخذ رأی در مشهد

نیروی کار خانم جهت همکاری در تولیدی کفش

کهگیلویه و بویراحمد از استان های شاخص در زمینه میزان مشارکت است

کمبود تعرفه در شعبه های اخذ رأی کرمانشاه نداشتیم

مشارکت یزدی ها 57 درصدی شد

فیلم|روایتی از حضور مردم مازندران در انتخابات

آغاز شمارش آرای حوزه های روستایی قزوین/ مشارکت قزوینی ها از 50 درصد عبور کرد

ادعای عجیب نیکزاد درباره پیروزی چشمگیر ابراهیم رییسی /اعلام نتایج رای گیری در فرانسه به ستاد انتخابات کشور

ساعت یک بامداد، سنندج به وقت انتخابات

آمار مشارکت در خراسان رضوی از 50 درصد گذشت

فائزه هاشمی رای داد

تمدید مهلت رای گیری تا ساعت 2 بامداد

مشارکت 44 درصدی مردم آذربایجان شرقی تا ساعت 24/ افزایش مشارکت نسبت به انتخابات مجلس

«جوزف بورل» خواستار ادامه تعهد ایران شد

تصاویر/ آخرین ساعات انتخابات 1400 در مسجد مقدس جمکران

حضور 57 درصدی گلستانی ها در انتخابات

پرواز بالگرد امداد هوایی برای جان بیمار 30 ساله در چلو اندیکا

مشارکت 44 درصدی مردم آذربایجان شرقی تا ساعت 24/ افزایش نسبت به انتخابات مجلس

فیلم| حضور پرشور مردم بندر ماهشهر در انتخابات 1400

رای دادن با شلوارک در شعبه اخذ رای!

دریافتی انتخابات 1400||| سوریه

بازدید رییس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت الله رییسی از خبرگزاری تسنیم

ساعات پایانی رای گیری با حضور پرشور کرمانی ها/تصاویر

صف های شبانه انتخابات در گلستان/ مشارکت مردم به شنبه کشید

جدول قطعی برق اصفهان 29 خرداد 1400

به بهانه پخش مسابقه«دورهمی»؛کپی رایت باعث می شود ما هیچگاه صادرکننده محصولات فرهنگی نشویم

بهت دشمنان ایران از مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری

فرماندار اصفهان: هیچ کمبودی در تعرفه های رأی نداشتیم/ مردم استان مشارکت در انتخابات را افتخار می دانند /مشارکت مردم نجف آباد در حال افزایش است

نظارت 2200 بازرس بر حسن اجرای قانون در انتخابات مشهد

شاهد وجود مشکلاتی در شعب اخذ رأی بودم

چرا دولت ها نمی توانند مشکلات را حل کنند؟

چرا دولت ها نمی توانند مشکلات را حل کنند؟