مطالب مرتبط:
روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران/ تقدیر در تویتتر؛ فشار و بدنام کردن در صحن شورا و کلاب هاوس
روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران/ تقدیر در تویتتر؛ فشار و بدنام کردن در صحن شورا و کلاب هاوس
روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران/ تقدیر در تویتتر؛ تهدید و بدنام کردن در صحن شورا و کلاب هاوس
شهردار تهران در کلاب هاوس چه مسائلی را افشا کرد؟
ببینید | واکنش خبرساز کرباسچی به انتخاب نکردن محسن هاشمی به عنوان شهردار تهران
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 اردیبهشت 1400 ساعت 00:252021-05-07سياسي

روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران


انتشار گزارش «تزریق واکسن پاکبانان به مدیران و کارکنان شهرداری منطقه 6 تهران» بازتاب های فراوانی در میان رسانه های داخلی و خارجی داشت؛ شورای شهر تهران بلافاصله به موضوع ورود کرد و در نهایت پیروز حناچی در صحن علنی شورا حاضر شد و موضوع را تایید کرد و توضیح .

- انتشار گزارش تزریق واکسن پاکبانان به مدیران و کارکنان شهرداری منطقه 6 تهران بازتاب های فراوانی در میان رسانه های داخلی و خارجی داشت؛ شورای شهر تهران بلافاصله به موضوع ورود کرد و در نهایت پیروز حناچی در صحن علنی شورا حاضر شد و موضوع را تایید کرد و توضیح داد که افرادی که حتی رابطه استخدامی با شهرداری تهران نداشته اند، از واکسن کرونا استفاده کردند.

بخش مهم سخنان پیروز حناچی در صحن علنی فرافکنی در مواجهه با این اتفاق بود و به جای آنکه پاسخگوی اقدام غیرانسانی و غیراخلاقی در سایه ضعف مدیریتی زیرمجموعه خود در شهرداری باشد، بار ماجرا را به دوش رسانه رویداد24 انداخت که موضوع را افشا کرده بود و با کنایه ای نالازم و البته کذب گفت که سایتی که خبر را منتشر کرده، برای مذاکره با مرکز ارتباطات شهرداری تهران ارتباط برقرار کرده اما ما نیازی به جلسه ندیدیم و کار خودمان را انجام دادیم.

مشابه این جملات شب گذشته در کلاب هاوس عنوان شد و حناچی برای بار دیگر ادعایی کذب و ناروا علیه رویداد24 عنوان کرد که این رسانه قبل از انتشار خبر درخواست مذاکره داشته است.

در حالیکه این موضوع کاملا دروغ بود و از اساس حقیقت نداشت.

این رسانه در رفتاری کاملا حرفه ای و به دلیل اهمیت بالا و احتمال بازتاب فراگیر موضوع چندساعت قبل از انتشار گزارش با مدیر رسانه ای شهردار تماس گرفته و درخواست کرده اگر شهرداری تا قبل از انتشار مطلب برای ساعت 12 شب توضیحی دارد اعلام کند تا توضیحات در گزارش اعمال شود.

این رسانه تحت هیچ عنوان و شرایطی در خواست هیچگونه جلسه، دیدار، ملاقات یا مذاکره ای به صورت مستقیم و غیرمستقیم به هیچ فرد یا مقامی در شهرداری تهران نداده است.

پس از حواشی به وجود آمده مدیر ارشد تیم رسانه ای شهردار در چت واتس آپ به صراحت اعلام کرده که این رسانه درخواست هیچ جلسه یا مذاکره ای نکرده و صرفا موضوع را به رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران منتقل کرده است.

رویداد24 حاضر است برای شفافیت بیشتر آن را منتشر کند.

با این حال مدیران رسانه ای شهرداری برای کاهش بار فشاراز روی خودشان نسبت ناروایی به یک رسانه داده اند تا از این طریق مشکل را حل کنند.

رویداد24 نه اکنون و نه در هیچ زمان دیگر قرارداد رسانه ای یا رپرتاژ و کلا هیچ مراوده مالی با شهرداری تهران نداشته است و بسیار عجیب است که یک رسانه منتقد که طی تمام این سالها ارتباطی با شهرداری نداشته، اکنون که دوماه به عمر این دوره مدیریت شهری مانده، بخواهد اعتبار خود را اینگونه بفروشد.

مدیران شهری هر بار پس از انتشار یک گزارش در این رسانه از همین نسبت ناروا و غیراخلاقی استفاده کرده اند تا مثلا مشکل را برای خودشان حل کنند؛ چنانچه در قبال انتشار سلسله گزارش هایی درباره سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی، اینگونه پاسخ دادند که رویداد24 با مدیر آن سازمان مشکل شخصی دارد؛ حال آنکه برای خود آنها روشن بود که چنین نسبتی کاملا دروغ است؛ چنانچه نه تنها در دوره شکرالله بنار که در دوره مدیریت قبلی سازمان (علی نیازی) هم این رسانه منتقد قراردادهای مبهم آن سازمان بود و در دوره مدیریت جدید هم انتقادات وجود داشت.

اما اگر فرض محال را هم در نظر بگیریم که مشکل شخصی وجود داشته، سوال اینجاست که چرا به حجم تخلفات روی داده در آن مجموعه رسیدگی نشده است؟ فقط به خاطر آنکه تصور مدیران شهرداری بر این بوده که مشکل شخصی وجود داشته، چشمشان را بر هر تخلف بسته اند؟ رفتار مدیران شهرداری شبیه فردی است که گفته اند فرزندش را می کشد تا داغ روی دل همسایه بگذارد! مگر می شود آن حجم اتفاقات عجیب و غریب و نامه های مستمر سازمان بازرسی را نادیده گرفت، فقط چون آقایان تصورشان این بوده که مشکل شخصی وجود دارد؟ اگر مدیران شهرداری تصورشان بر مشکل شخصی بوده، پس درباره هشدارهای سازمان بازرسی کل کشور چه باید گفت؟ آیا آنهم به خاطر مشکل شخصی با رویداد24 بوده است؟ مدیران شهرداری تهران مجموعه تحت مدیریت خود را ملک خصوصی انگاشته اند و منتقدان را با انگ های مختلف حذف می کنند و شهردار تهران نیز در همین فضای غیراخلاقی گام برمیدارد.

اگر فرض آنها درست باشد، پس به این ترتیب رویداد24 با رییس سازمان بازنشستگی شهرداری، مدیرعامل سازمان عمران کارکنان شهرداری، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری، شهرداران مناطق مختلف چه در دوران قالیباف چه در دوران افشانی و نجفی و حناچی، معاونت منابع انسانی، معاونت شهرسازی، معاونت فرهنگی، معاونت امور مناطق و .

همگی مشکل شخصی داشته زیرا در تمام این موارد اسنادی که در اختیار رویداد24 بوده یا نقدهایی که وجود داشته، به صورت سلسه گزارش منتشر شده است.

بنابراین اینکه مدیران شهرداری به چنین شیوه مذبوحانه ای بدترین واکنش را در قبال انتشار گزارش های مختلف داشته باشد که فلان رسانه مشکل شخصی دارد، وقیح ترین جمله ای است که می توان انتظار آن را داشت؛ آنهم از مجموعه ای که خود را نماد اتاق شیشه ای می داند.

اتفاقا این همان واکنشی است که شهرداری تهران در دوره قالیباف داشت و در مقابل انتشار اسناد املاک نجومی، رسانه را به باج خواهی متهم کردند و خبرنگاران و پیگیرکنندگان فساد را به زندان انداختند.

بی شک اگر مدیران کنونی شهرداری، قدرت نظامی شهردار اسبق تهران را داشتند، اکنون به جای اینکه در صحن علنی یا در کلاب هاوس علیه یک رسانه به دروغ لجن پراکنی کنند، حتما ترجیحشان آن بود که مدیران آن رسانه را در بازداشت ببینند.

فعلا این قدرت نظامی در اختیار آنها نیست بنابراین از شیوه لکه دار کردن نام رسانه و خبرنگار استفاده می کنند تا از این طریق هم خودشان را توجیه کنند هم ظاهر ماجرا را حفظ کنند.

آنچه در ادامه می خوانید قسمت دردناک ماجراست که نه تنها رویداد24 مطلقا هیچ درخواست جلسه ای نداشته، بلکه این مدیران ارتباطات و همچنین یکی از معاونان شهردار تهران بودند که چندین بار درخواست جلسه داشتند.

بهتر است رییس مرکز ارتباطات شهردار تهران از رییس دفتر خود بپرسد بنا به چه دلیل به دفتر کاری مدیر مسئول این رسانه مراجعه کرده است؟ یا چرا یکی از مالکان مال های بزرگ تهران که طرف قرارداد سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران است با پیشنهادهای اغوا کننده به تحریریه رویداد24 آمد؟ یا بهتر است سوال شود حضور بلافاصله مدیران شرکت سرمایه گذاری شهرداری تهران که مدعی وجود مشکل شخصی هستند بعد از جلسه بی نتیجه مالک یکی از مجتمع های تجاری بزرگ تهران در دفتر سایت خبری رویداد24 با چه هدفی بوده است؟ مدیران رویداد24 هیچگاه این موارد را رسانه ای نکردند، اما اینک ظاهرا باید چوب آن را بخوریم که چرا همان موقع چنین پیشنهادهایی را رسانه ای نکردند.

ماجرا اکنون به ضرب المثل نگیرم دزد، گیرد مرا دزد شبیه شده است.

عجیب آنکه در فرآیندی کاملا مزورانه شهرداری تهران اعلام کرده از رسانه هایی که فساد را افشا کنند، تقدیر خواهد شد.

در تظاهری دیگر حناچی در توییتر از رسانه به خاطر پیگیری تشکر می کند اما در عالم واقع وقتی در صحن علنی شورا حاضر می شود، دروغ هایی به رسانه نسبت می دهد که وقاحتی بی پایان است و همین سخن را در کلاب هاوس تکرار می کند و زمانی که به او می گویند سخنانش دروغ است، تنها به این جمله بسنده می کند که این اطلاعاتی است که به من داده اند! به این ترتیب شهردار تهران بی آنکه از سخنش یقین داشته باشد یا پیگیری بیشتری بکند که بداند آیا چنین اتفاقی افتاده یا آنکه اطرافیانش هزار دروغ و مهمل را سر هم کرده و تحویل او داده اند، او نیز طوطی وار همان دروغ های بیشرمانه را تکرار می کند.

این مطلب قرار بود روز حضور حناچی در شورای شهر منتشر شود، اما بهتر دیدیم که سکوت کنیم اما سخنان شب گذشته شهردار تهران در کلاب هاوس و تکرار ادعای دروغ، روشن کرد که چقدر به خطا رفتیم که همان روز مطلب را منتشر نکردیم و اینگونه به ما آموخت ترحم بر پلنگ تیز دندان، ستمکاری بود بر گوسفندان .

پیروز حناچی به جای تکرار ادعای دروغ، اطلاعات اطرافیان خود را بررسی کند نه آنکه هر رطب و یابسی که به خورد او می دهند را تکرار کند.

روند متظاهرانه شهرداری آنقدر کژ و ناراست است که سخت است خودشان آن را باور کنند؛ چنانچه همان روزی که از شفافیت در ماجرای واکسن سخن می گویند، فردای آن متوجه می شوند اگر چنین اطلاعاتی منتشر شود، آبروریزی بسیار گسترده تر از آنی خواهد شد که اکنون وجود دارد، بنابراین فقط بخشی از اطلاعات را منتشر می کنند که به هیچ کاری نمی آید (شهرداری تهران فقط کد ملی کسانی که واکسن دریافت کردند را منتشر کرده، در حالیکه قرار بود اسامی با سمت رسمی دریافت کنندگان منتشر شود چراکه خود مدیران شهرداری می دانند، انتشار یک کد ملی تا چه اندازه به سخره گرفتن شفافیت است) در رفتار متظاهرانه دیگر شهردار در کلاب هاوس اعلام کرده از رسانه ها در دوره او نباید شکایت شود.

این سخنان در حالی مطرح می شود که در حال حاضر فقط هفت شکایت از شهرداری تهران علیه رویداد24 ثبت شده و یک شکایت نیز توسط اداره حقوقی شهرداری تهران به نمایندگی از پیروز حناچی علیه این رسانه انجام شده است.

جالب آنجا که شهردار تهران از شکایت خود نامی به میان نمی آورد و درباره شکایت سازمان سرمایه گذاری هم، آن را شکایت شخصی می نامد، در حالیکه این شکایت ها کاملا حقوقی و توسط وکلای شهرداری و با پول و هزینه بیت المال انجام شده است، بنابراین ادعای حناچی کاملا عاری از حقیقت است.

همانگونه که در کلاب هاوس نیز گفته شد این رسانه حق شکایت از شهردار بی اخلاق تهران را در نسبت دادن این دروغ کثیف برای خود محفوظ می داند تا به پیروز حناچی یاداور شود در دنیای امروز دوران بزن در رو تمام شده است.


کلید واژه ها: شهرداری منطقه 6 تهران - پیروز حناچی - تهران - شهردار - کارکنان شهرداری - رسانه های داخلی - شورای شهر تهران - شهرداری - شهرداری منطقه 6 - واکسن پاکبانان - صحن علنی - تزریق واکسن - حناچی - موضوع - شهر تهران - شورای شهر - شورا - پاکبانان - پیروز - واکسن - فراوانی - کارکنان - شهرداری تهران - منطقه 6 - انتشار - بازتاب - مدیران - علنی - شهردار تهران - ضعف مدیریتی

آخرین اخبار سرویس:
سرمنشاء مشکلات پیش آمده پس از گرانی بنزین بی تدبیری دولت بود

تیپ جالب خانم بازیگر و همسرش /عکس

جذب مشاور املاک خانم مبتدی و حرفه ای

استخدام ویزیتور در پخش ابزار

کارگر ساده 2نفر آقا و یک نفر تعمیر کار

استخدام کارشناس پشتیبانی و عملیات شبکه در شرکت هایپر فامیلی در فارس

اصلاح قانون انتخابات شوراها از اولویت کاری کمیسیون امورداخلی کشور

استخدام نیروی فنی (جوشکار ، برقکار ) آقا در هرمزگان

استخدام نماینده علمی و فروش در یک شرکت معتبر بهداشتی در کردستان

لزوم تغییر در مهندسی شهر برای رفاه حال سالمندان

«دولت سرّی» ایرانی ها در دل بعثی ها/ ماجرای تألیف کتاب های درسی در اردوگاه های عراق

لزوم تغییر در مهندسی شهر برای رفاه حال سالمندان

جذب نیرو قهوه مادیل

کارگر وردست گچ کاری

استخدام بازاریاب و راننده و موزع در صداقت فروزان ایرانیان در قم

چرا اسرار بعد از مرگ پنهان است؟

استخدام مهندس اجرایی و مهندس دفتر فنی در شرکت فن آوران سازه گهر در خوزستان

نیمه پنهان روشنک گرامی /عکس

مدیر برنامه کلاس های آموزشی

استخدام رسمی منشی مدیر عامل//مدیر داخلی

منشی خانم و مدیریت داخلی خانم

چرخکار خانوم

آشپز فست فود پیتزا زن فر کار پیک موتوری

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت پدیده شیمی غرب در البرز و تهران

فاجعه انسانی هر 5 دقیقه یک کودک

سه اولویت اصلی دولت آینده از نگاه یک کارشناس مسائل بین الملل

کارپرداز خانوم جهت مسافرت کاری

باغ مجالس گلدن پارک نیازمند چندین نیرو می باشد...

جذب نیروی کارشناس املاک

جذب همکار مشاور املاک

دعوت به همکاری نیروی بازرگانی

سپیده خداوردی پیش به سوی کار /عکس

دعوت فعالان صنعت IT برای حضور گسترده در انتخابات

نیازمند 2 کارشناس برق الکترونیک جهت کار در شرکتی فعال و عالی

نظافتچی خانوم

استخدام تکنسین فنی آقا (برق- الکترونیک)

همکاری با مشاوراملاک

کارگر ماهریا نیمه ماهر درقصابی

خانم با ظاهری اراسته جهت انجام کار های خدماتی

استخدام منشی خانم در دفتر گروه ساختمانی

پذیرش نیرو برای نمایندگی بیمه

استخدام حسابدار در شرکت خدماتی آنای کیش در محدوده جردن - تهران

حضور گسترده مردم در انتخابات رابطه مستقیم با اقتدار کشور دارد

تمهیدات سفارت ایران در فنلاند برای انتخابات ریاست جمهوری

افتر؛ جزو برترین های طرح ملی روستای فعال قرآنی

علت تاکید رهبر انقلاب برای انتخاب فرد اصلح

سلفی ماشینی آقای مجری و دخترانش /عکس

رییس جمهور شایسته از منظر اسلام| چرا نباید منصب دولتی طعمه دنیادوستان باشد؟

فرماندارتهران: برگزاری 4 انتخابات در شهر تهران/ استفاده از نرم افزار شعبه یاب جهت انتخاب شعب خلوت تر

سلفی ماشینی آقای مجری و دخترانش /عکس

استخدام منشی خانم در دفتر املاک واقع در فرهنگیان

استخدام پشتیبان دستگاه های کارتخوان با حقوق ثابت و پورسانت در قزوین

از منشی خانم دعوت به همکاری میشود

فروشنده مبلمان- ادمین پیج و سایت مبلمان-کارگر ساده

حمایت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها از همتی

قدیری ابیانه: چهار نامزد اصولگرا به نفع سید ابراهیم رییسی کنار بروند

مجید واشقانی: فصل چهارم«از سرنوشت»از سه فصل قبل جذاب تر است

حمایت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها از همتی

استخدام منشی دفتر وکالت

به یک اقا یا خانم جهت همکاری در غذار خوری

به یک فروشنده خانم جهت کار در پلاسکو نیازمندیم

استخدام خیاط و برشکار تریکو دوز ماهر

عکس| زنان موتورسوار حامی ابراهیم رییسی

تیپ شبنم قلی خانی در تولد دوستش /عکس

جذب نیروی ساده خانم و آقا در کارگاه چاپ

منشی خانم ( یک یا دو روز در هفته )

به یک نقاش ماشین نیازمندیم

استخدام مشاور املاک

استخدام منشی خانم ثابت و پاره وقت

استخدام کارمند فروشگاهی در فروشگاه هایپراستار در تهران

نظرات متفاوت محسن رضایی در مورد سید محمد خاتمی، احمدی نژاد و لاریجانی

برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در شهرهای «مادرید» و« بارسلون» اسپانیا

همتی باز هم به رای اولی ها پیام داد

محمود صادقی در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟

پذیرش نیروی انسانی در شرکت فراگامان پاسارگاد

نیرو خانم بابت اشپزی و نظافت

تکذیب توافق نظام روانشناسی با بهزیستی برای صدور مجوز مراکز مشاوره

آمریکا مطابق با خواست ایران به برجام بر نمی گردد

قول محسن رضایی در مورد پیگیری ماجرای پخش مصاحبه ظریف

استخدام Med Rep در زیبایی آفرین آرمانی در تهران، البرز و آذربایجان شرقی

استخدام نیروی حفاظتی در شرکت خدمات حفاظتی و مراقبتی نظم و امنیت پارسا مهر

«رادیو انتخابات» و تلاش برای ارتقاء سواد رسانه ای/ رسانه کلاسیک جور رسانه نوین را می کشد؟

غربی ها منتظرند نتیجه انتخابات ایران را ببینند | با یک دولت ضعیف مسأله های بزرگ و مهم حل نمی شود

استخدام منشی خانم

اعطای کد کارشناسی بیمه

انباردار و ارسال بار

استخدام نیروی اداری خانم هتل بدون نیاز به سابقه

نیروی خانوم یا اقا برای کافی نت

جشن خیابانی دهه کرامت در محله نازی آباد

چگونه احمق نباشیم!

فعالیت فرزندان شهدا در طرح «نائب الشهید» ویژه انتخابات+عکس و فیلم

انتفاد شدید مجید انصاری از شورای نگهبان و حیدر مصلحی

اولویت های شورای شهر ششم چیست؟

به 5 ادمین با سابقه کار نیازمندیم

استخدام کارمند آژانس هواپیمایی ثابت بیمه پورسانت

استخدام حسابدار

استخدام منشی در شرکت بازرگانی بین المللی فرقان شیمی شیراز در تهران

شال خوشرنگ فریبا نادری /عکس

مناظره نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری پیرامون خانواده و سلامت

تکذیب توافق نظام روانشناسی با بهزیستی برای صدور مجوز مراکز مشاوره

روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران

روایتی از فریب و تظاهر حناچی شهردار تهران