مطالب مرتبط:
وضعیت اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری 1400/ از ظریفی که شاید بیاید شاید نیاید تا فصل استقلال عارف
اصلاح طلبان پس از رد صلاحیت های گسترده
منابع بانک ها برای پرداخت وام ازدواج
فروشنده اجباری کالا به پرداخت جریمه میلیاردی محکوم شد
ظریف بیاید، اصلاح طلبان به اجماع می رسند /افزایش مشارکت مردم نیاز به معجزه دارد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 اردیبهشت 1400 ساعت 00:052021-05-07سياسي

معاون قالیباف: حناچی 60 درصد شهرفروشی کرد/ ماجرای وام هزاران میلیاردی اصلاح طلبان در شهرداری و پرداخت حقوق!


معاون قالیباف در شهرداری تهران در خصوص مگا پروژه شهرداری مبنی بر شهر نفروشی گفت: فقط در سال 99 شهرداری تهران 60 درصد درآمد خود را از شهرفروشی تامین کرده است.

- گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در نشست مجازی 4 ساعته  درکلاب هاوس که با حضور خبرنگاران داخلی و همچنین خبرنگار بی سی سی و سایر رسانه های خارجی برگزار شد  به موضوعات متعددی پرداخت و تاکید کرد که شهر را نفروخته است.

یکی از موضوعات که مدام در چهار سال گذشته شنیده شده و بهانه مدیران فعلی بوده بدهی مدیریت قبلی که  شهرداری یک سازمان دینامیک است نه استاتیک که اعداد آن ثابت باشد و تغییری نکند.

افرادی به شهرداری مراجعه می کنند و ادعاهایی در مورد بدهی شهرداری به خودشان دارند، این ادعاها مورد بررسی قرار گرفته و اگر حق آنهاست در گزارش های مالی شهرداری وارد می شود.

در ابتدای دوره برآورد گزارش های اولیه نشان می داد شهرداری به طور قطع 20هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد.

بدهی های بانکی روزانه تغییر می کند.

بدهی ها به بانک ها روزانه به دلیل سودی که به آن تعلق می گیرد، تغییر می کند.

  رقم بدهی در 4 سال گذشته مدام تغییر کرد/اسنادی که مدیران فعلی ارائه نکردند البته رقم بدهی در 4 سال گذشته مدام تغییر کرد و از حدود 30 هزار به  حدود 60 هزار رسید  و با وجود اینکه مدیران دوران قالیباف مدام خواستار ارائه اسناد بدهی بودند اما چیزی منتشر نشد.

همچنین معاون قالیباف مناظره ای با میرلوحی عضو شورای شهر تهران داشت و در آنجا هم موضوعاتی مطرح شد و قرار شد اسناد بدهی بیش از 60 هزار میلیاردی از سوی مدیران فعلی ارائه شود که این کار هم نشد.

یکی دیگر از موضوعات که مدام از سوی مدیران این دوره مطرح می شود شهر نفروشی است که البته برخی اعضای شورا این موضوع را رد می کند اماحناچی تاکید دارد که یکی ازمگا  پروژه های این دوره مدیریت شهری، شهر نفروشی است و البته وی اعلام هم کرد که بزرگراهی را ایجاد نکردیم که با وجود آن حجم زیادی از عارضه ها در مناطق دیگر شهر به وجود آید.

باید تعادل و عدالت اجتماعی ایجاد شود.

عدالت اجتماعی راهبردی است که مدیران ارشد شهری باید در تعامل با حاکمیت شهردار تهران معتقد است که در این دوره مدیریت شهری، شهر نفروشی رخ داده است و در اداره شهر به خودشان سخت گرفتند تا شهر فروخته نشود و البته آقای حناچی اعلام کردند می توانستیم بدون توجه به ذخایر آینده شهر، پا را روی گاز بگذاریم و این کار را نکردیم و حال متهم به کم کاری شدیم و به این اتهام افتخار می کنیم.

همچنین شهردار تهران اعلام کرد مگا پروژه های این دوره از جنس توسعه قلمرو عمومی، عدالت اجتماعی، ارزان اداره کردن شهر، ایجاد نشاط و سرزندگی با حداقل هزینه، جلب مشارکت اجتماعی و.

است.

در این باره توضیح می دهید؟ از ابتدای تاسیس بلدیه تا امروز درآمد شهرداری ها بیشتر از صدور پروانه، فروش املاک و سهم شهرداری در پروژه های مشارکتی بوده است و این امر اجتناب ناپذیر است.

 حناچی یا مطلع نیست و یا اینکه اطرافیان به وی اطلاعات غلط می دهند تا سال 62  شهرداری ها از بودجه عمومی دولت استفاده می کردند.

از سال 62 به بعد این بودجه قطع شد و قرار بود که لایحه درآمدهای پایدار در مجلس شورای اسلامی" تصویب شود، اما این کار رخ نداد.

آقای حناچی اعلام کردند که مگا پروژه این دوره مدیریت شهری شهر نفروشی است.

من فکر می کنم که آقای حناچی یا مطلع نیستند و یا این که اطرافیان به وی اطلاعات غلط می دهند.

شهرداری سال 99،  60 درصد درآمد خود را از شهرفروشی کسب کرد در سال 97 میزان شهرفروشی اندکی در تهران کم بوده است، اما در سال 98، 99 و  حتی در بودجه 1400 بخش عمده ای از درآمد به شهر فروشی اختصاص یافته است.

در سال 99 شهرداری  60 درصد از کل درآمد خود را  از محل صدور پروانه و سایر آیتم ها همانند فروش املاک سهم پروژه مشارکتی کسب کرده و عمده درآمد از محل صدور پروانه بوده است.

امسال هم شهرداری برای شهرفروشی برنامه دارد/تامین 58 درصد بودجه از محل صدور پروانه/شعار شهرنفروشی واقعی نیست در سال 1400 قریب به 58 درصد تامین بودجه از محل صدور پروانه است و صحبت شهر نفروشی آقای حناچی یک شوخی بیش نیست.

یا دوستان ارقام ناقص دارند یا ایشان توجهی نکرده اند و شعار شهر نفروشی واقعی نیست و عمده درآمد شهرداری در سال 99 و 1400 از محل صدور پروانه است.

در دوره مدیریت قبلی 35 درصد درآمد از محل درآمدهای پایدار و 64 درصد و خرده ای از محل صدور پروانه و فروش املاک (البته املاک به عنوان تهاتر به پیمانکارانی داده می شد که پروژه هایی در شهر انجام دادند) و ما به صورت" غیرنقد تهاتر می کردیم.

من همین جا اعلام می کنم که دوستان 60 درصد درآمدشان را از محل شهرفروشی تأمین کردند.

از ابتدا که مدیریت فعلی شهری روی کار آمده است، مدام اعلام می کند که ما شهر بدهکار تحویل گرفته ایم.

آقای حناچی حال اعلام می کند که شهرداری 50 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و به طور قطع 20 هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارند و بدهی های بانکی روزانه تغییر می کند.

شما زمانی که شهرداری تهران را بعد از 12 سال تحویل دادید بر اساس کتابچه مالی که تهیه و به شورا ارائه شد، میزان قطعی بدهی های 12 ساله شهر در دوران قالیباف چقدر بوده است در این باره توضیح می دهید.

26 هزار و 465 میلیارد کل بدهی 12 ساله بود/برای 10 هزار میلیارد بدهی به بانک شهر تفاهم کرده بودیم که مدیریت فعلی زیرش زد ما زمانی که شهرداری را تحویل دادیم، کل بدهی های ما از املاک، بیمه، مالیات و بدهی به بانک ها 26 هزار و 465 میلیارد بوده است.

ریز تمام بدهی ها در شهرداری موجود است و برای من جای تعجب دارد چرا مدیران به اسناد رجوع نمی کنند این اسناد چیزی نیست که کسی بتواند به آن دست ببرد.

 در مجموع با سند و مدرک 26 هزار و 465 میلیارد بدهی داشتیم /ماجرای تفاهم نامه با بانک شهر همان زمان ما 10 هزار میلیارد بدهی به بانک شهر بابت اجرای پروژه ها داشتیم.

تفاهمنامه ای با مدیرعامل وقت بانک داشتیم و چندین جلسه برگزار شد و قرار شد که 60 درصد سهام شهروند به بانک واگذار شود و همچنین نمایشگاه شهر آفتاب، ملکی در دردشت و کرج و ملک حاشیه اتوبان چمران به بانک شهر بابت بدهی ها داده شود و اگر ما 10 هزار میلیارد را از 26 هزار و 465 میلیارد کم می کردیم کل بدهی ما 16 هزار و 465 میلیارد می شد که البته وقتی مدیریت جدید روی کار آمد زیر تفاهمنامه زدند .

 همین جا می گویم با توجه به این که مدیریت فعلی زیر تفاهمنامه بانک شهر با مدیریت قبلی شهری زد، ما در مجموع با سند و مدرک 26 هزار و 465 میلیارد بدهی داشتیم و بخش عمده ای از این بدهی مربوط به پروژه هایی بود که برای شهر اجرا کردیم.

بدهی 47 هزار میلیاردی شهرداری تهران به بانک ها/17 هزار میلیارد بدهی در 3 سال/پروژه ای اجرا نشد در حال حاضر مدیریت فعلی شهرداری به دنبال این است که عملکرد خود را ارائه کند و این در حالی است که 47 هزار و 114 میلیارد تومان فقط به بانک هابدهکار است و فقط در یک فقره به بانک شهر 27 هزار و 30 میلیارد بدهکار است.

دوستان یا موضوع بدهی را نمی دانند یا سیاسی کاری می کنند.

ما در آن زمان تسهیلاتی که از بانک ها گرفتیم را تماما صرفا پروژه های زیرساختی و کلان در شهر کردیم حال اینها فقط به بدهی های بانک شهر 17 هزار میلیارد در سه سال و خرده ای اضافه کردند و بیشتر تسهیلات هم در پرداخت حقوق و امور جاری بوده است نه سرمایه گذاری.

حال بدهی پیمانکاران هم که جای خود دارد.

 میزان بدهی به پیمانکاران 8 هزار و 517 میلیارد تومان بود/ به گفته خود مدیران فعلی بدهی به بالای 50 هزار میلیارد تومان رسیده است درآخرین  جلسه بررسی  آخرین وضعیت دیون و تعهدات سنواتی در تاریخ 96/7/1 که ما هم در شهرداری در آن زمان نبودیم، میزان بدهی به پیمانکاران 8 هزار و 517 میلیارد تومان بود که البته بیمه و مالیات هم جزو آن بود، حال میزان بدهی های شهرداری به گفته خود مدیران فعلی به بالای 50 هزار میلیارد تومان رسیده است.

من فکر می کنم مدیران فعلی که مدام گذشتگان می تازند به این دلیل است که یا اطلاع ندارند و یا اینکه با نیت تخریب این صحبت ها را انجام می دهند.

 در  12 سال مدیریت قالیباف 118 هزار میلیارد درآمد داشتیم/مدیران فعلی تا پایان 99 حدود 80هزار میلیارد درآمد داشتند من همین جا می گویم در  12 سال مدیریت قالیباف 118 هزار میلیارد تومان درآمد  و 118 هزار میلیارد تومان هم هزینه داشتیم و تازه کلی هم برای این دوره منابع قابل وصول به جا گذاشته بودیم .

چرا میرلوحی اسناد بدهی را بعد از 48 ساعت ارائه نکرد/75 درصد بودجه در دوران قبل  صرف پروژه های سنگین و سرمایه گذاری می شد من مناظره ای با میرلوحی عضو شورای شهر داشتم و ایشان قرار بود اسناد 69 هزار میلیارد  بدهی دوران قالیباف را 48 ساعت بعد از آن مناظره  ارائه کند.

مدت های زیادی از آن مناظره می گذرد اما هنوز 48 ساعت آقای میرلوحی  تمام نشده و اسنادی ارائه نکردند.

در دوران مدیریت قبلی شهرداری 24 درصد کل بودجه  هزینه جاری بود و بیش از  75 درصد صرف پروژه های سنگین  می شد.

   مدیریت شهری تاکنون  عملکرد چشمگیری نداشته و مدیران با اعداد و ارقام بازی می کنند مدیریت فعلی شهرداری تا پایان سال 99 ،  80 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است که گفته می شود 45 درصد سهم بودجه حقوق و هزینه های جاری بوده و 55 درصد صرف هزینه های سرمایه ای شده است.

این دوره مدیریت شهری تاکنون  عملکرد چشمگیری نداشته و با اعداد و ارقام بازی می کنند.

چرا اینقدر میزان بدهی ها رشد کرد؟ در این دوره 45 درصد بودجه صرف هزینه جاری و حقوق است و بعد شهردار تهران می گوید عمده مگا پروژه ماه شهر نفروشی است وقتی از بانک تسیهلات دریافت می شود و به موقع پرداخت نمی کنند روی آن تسهیلات سود و جرایم می آید، مدیریت فعلی تسهیلات گرفته و بیشتر این تسهیلات را صرف حقوق و هزینه های جاری کرده است.

من به آقای حناچی توصیه می کنم به کتابچه  عملکرد مالی 12 ساله مدیریت قبلی که در پایان دوره کار به  شورای چهارم شهر تهران و همچنین آقایان نجفی و افشانی(که مدتی مسوولیت شهرداری تهران در دوره  شورای پنجم بر عهده داشتند) ارائه  کردیم و تمام عملکرد، دیون و سرمایه های بجا گذاشته در آن ذکر شده و  مراجعه کنند.

تمام اقدامات آنجا درج شده است.

جالب است در این دوره 45 درصد بودجه صرف هزینه جاری و حقوق است و بعد شهردار تهران می گوید عمده مگا پروژه ماه شهر نفروشی است.

آقای حناچی! من اعلام می کنم که شما در سال 99، 60 درصد درآمد خود را از شهرفروشی تأمین کردید.

از روز اول گفتیم  آماده پاسخگویی به همه ابهامات هستیم من همین جا دوباره تاکید می کنم که مناظره ای با آقای میرلوحی عضو شورا داشتم و در آنجا  اعلام کردم که وقتی آقای دکتر نجفی بنده را تودیع کرد در دفتر کارش گفتم که ما قصدمان خدمتگزاری به مردم است و هر زمان که احساس کردید خطایی صورت گرفته و یا ابهامی وجود دارد و ما باید آمار بدهیم ما با جان و دل می آییم و توضیح می دهیم البته جلسه رسمی نبود و صدای ما ضبط نشد.

 فردای آن روز هم آقای مکارم آمد وهمان جا هم عرض کردم که ما آماده پاسخگویی به همه ابهامات هستیم البته کتاب عملکرد 12 ساله مالی شهرداری را هم به آنها دادیم.

همه سوابق موجود است اگر دوستان احصاء کنند و به شما بدهند و شما هم یک کم وقت بگذارید همه چیز روشن می شود.

  در  دوران قبل ما اصلا حرفی از مدیرت قبل خود نمی زدیم وسعی می کردیم شهر را به بهترین شکل اداره کنیم می دانید چیست؟ در کشور ما اشکالاتی وجود دارد هر مجموعه ای  که می آید مدام بنا دارد نیمه خالی لیوان را ببیند و به جای پرداختن به عملکرد خود مدام بر گذشتگان می تازند.

این در حالی است که در دوران قبل ما اصلا حرفی از مدیرت قبل خود نمی زدیم وسعی می کردیم شهر را به بهترین شکل اداره کنیم تا مردم رضایت داشته باشند از شما هم می خواهیم بیایید نیمه پر لیوان را ببینید.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شهرداری - شهرداری تهران - معاون قالیباف در شهرداری - شهرفروشی - تهران - خبرنگار - رسانه های خارجی - قالیباف - برگزار - پرداخت - بدهی شهرداری - اصلاح طلبان - حناچی - معاون - نشست مجازی - خبرنگاران - مورد - میلیاردی - بدهی - درصد - خبرگزاری - اجتماعی - هزاران - مراجعه - مدیران - سازمان - مدیریت - یکی از - تامین - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
بازگشت مجری ممنوع الکار به تنظیمات کارخانه! /عکس

بزرگترین بخش مگا ICU غرب وجنوب کشوردر بیمارستان امام اهواز افتتاح شد

محمود احمدی نژاد از مجمع حذف می شود؟

دعای روز سه شنبه

بازگشت مجری ممنوع الکار به تنظیمات کارخانه! /عکس

استخدام نیروی خانه دار خانم جهت همکاری در مشهد

اخبار قرانی شبکه قران؛ 31 خرداد

اولین دستور رییسی چه خواهد بود؟

جلسه علنی به ریاست نیکزاد آغاز شد/ سؤال از وزیر نیرو در دستور کار مجلس

واقعیت آرای باطله انتخابات اخیر چیست؟

«خجسته »ای که ما می شناسیم!

اعلام آمادگی بورل برای همکاری با دولت جدید ایران

تلاوت سیدمرتضی سادات فاطمی از سوره «مائده»

محمود احمدی نژاد از مجمع تشخیص حذف می شود؟

جذب دانشجوی خارجی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی گناباد قرار گیرد

پیلم تبریک رییس جمهور افغانستان به آیت الله رییسی

تفاوت های پیام تبریک رهبر انقلاب برای انتخابات 1400

بایدها و نبایدهای مزاج سرد

دیدار خدام رضوی با خانواده های شهدای سلامت یزد

اولویت مهم دولت رییسی اعلام شد

حدیث روز/ زیارتی که باعث بخشیده شدن گناهان می شود

آغاز جلسه علنی امروز مجلس

لیست نامزد های انتخابات شورای اسلامی شهر دهدشت به همراه آراء ماخوذه

تلاش دستگاه قضایی کرمانشاه برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها/ اولویت اصلی سازش است

شهرام شب پره به ایران برمی گردد؟

41 شکایت به هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اسکو واصل شده است

شعرا نبایدبه حوادث انقلاب بی تفاوت باشند

عرض ارادت شاعران به امام هشتم/ دلتنگ توام حضرت خورشید طلب کن

قدسیان از عالم بالا صفا آورده اند ؛ نقاره ها صبح میلاد شمس الشموس را بشارت دادند

صلوات خاصه امام رضا و مولودی خوانی در صحن مجلس

حضور اصلاح طلبان در کابینه رییسی و پیام آراء باطله به روایت غفوری فرد

تصویب مقاوله نامه ای برای جلوگیری از خشونت و تعرض در کارگاه ها

برای آینده چه باید کرد

غیبت 7 نماینده در نشست علنی امروز مجلس

بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره خاموشی موقت نیروگاه بوشهر

جابه جایی ریل قطار از میان تپه حصار دامغان ضروری است

«عدالت» مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه استان مرکزی شد

ذکر صلوات خاصه امام رضا (ع) در صحن مجلس

عاشقانه های الهام طهموری و همسرش /عکس

روزنامه های سه شنبه، 1 تیر 1400

کار در کافه

استخدام رسمی بازاریاب

استخدام برنامه نویس در فرتاک سازان پرگاس در تهران

خشم شدید روزنامه حسین شریعتمداری از روزنامه جمهوری اسلامی: شما مدافع اشراف غربگرا و جاده صاف کن اصلاح طلبان هستی

چتر مهربانی امام رضا (ع) بر سر زندانیان؛ 10 زندانی غیرعمد بروجرد آزاد شدند + تصاویر

تلاش یک لک لک برای حفاظت از جوجه هایش

امام رضا(ع) و درفش ایرانیان

جلسه علنی آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار مجلس

ببینید | لحظه خروج فضانورد فرانسوی از ایستگاه فضایی برای نصب پنل خورشیدی

انتظارات معیشتی از دولت جدید /فرمول رشد برجامی /اولویت دولت سیزدهم

اعلام ریز آراء 2072 کاندیداهای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران

اعلام نتایج قانونی در فضایی آرام و سالم هدف مجموعه برگزار کننده انتخابات

حدیث روز/ زیارتی که باعث بخشیده شدن گناهان می شود

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی آغاز شد/ مدیحه سرایی میلاد باسعادت علی ابن موسی الرضا در صحن مجلس

احمدی نژاد از مجمع تشخیص حذف می شود؟

3 تیر؛ زمان برگزاری انتخابات اتحادیه تشکل های قرآنی فارس

نشست های مجامع عمومی شرکت های تابع شرکت ملی گاز برگزار می شود

آغاز نشست علنی مجلس؛ سوال از وزیر نیرو در دستور

40 هزار دوز واکسن کرونا وارد مازندران شد/آغاز مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان

اجازه دخل و تصرف حتی در یک رای شورای شهر اهواز را نخواهم داد

جلسه علنی آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار مجلس

دولت جدید بر اساس ملاک های قرآنی و تخصصی تصمیم گیری کند

شمارش معکوس برای احیای برجام

میراث دولت روحانی بدهی های زیاد برای رییس جمهور بعدی است/ دولتمردان با منتخب مردم هماهنگ باشند

داشتن اهلیت برای فعالیت در حوزه معادن در کمیسیون صنایع بررسی شد

«پُل و پِله» را جایگزین سنت «پول و پَله» کنید!

شهید چمران نمونه بارز استاد تراز انقلاب اسلامی

آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)

خادمیاران کاشانی زائران رضوی را گلاب افشانی می کنند

ویژه برنامه «عالم آل محمد» در شبکه رادیویی قران

لزوم همکاری مسئولان برای ساماندهی گلزار شهدای استان قزوین

همه از عشق او می گویند / با یکدیگر مهربان تر باشیم

اعلام زمان آغاز تمرینات پورتو با حضور طارمی

بادرود زیر سایه خورشید رفت

پولاد کیمیایی و پدرش در خارج از کشور /عکس

66.7 درصد آرای ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی متعلق به رییسی است

11 ذی العقده، میلاد شمس الشموس

کارگر اقا جهت کار در کارگاه فیروزه کوبی صنایع دستی

نیازمند گرافیست و طراح سایت

استخدام مشاور فروش در برند مانگ

استخدام مشاور املاک آقا و خانم ( مبتدی و حرفه ای )

سرایداری مجتمع مسکونی

سالروز اجرای عملیات «نصر5»

سالروز اجرای عملیات «نصر5» ایسنا

طرح بارورسازی ابرها برای مدیریت بحران خشکسالی کاربردی نیست

انتظارات اقتصادی استان سمنان از رییسی/ زنجیره تولید تکمیل شود

دلیل کاهش مشارکت در انتخابات از نگاه کیهان

آغاز جلسه علنی امروز مجلس/ پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات نمایندگان

شخصیت های سمی و پادزهر ارتباط با آنها

مشهد الرضا(ع) مشعوفِ میلاد سلطان سریر ارتضاء

نامه یک شاعر به آیت الله رییسی/ آدم حسابی ها را به ایران برگردانید

تقدیر از مروج نمونه فرهنگ رضوی در عمان

آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار

گفتگوی تلفنی رییس جمهور افغانستان با سید ابراهیم رییسی

میراث دولت روحانی بدهی های زیاد است/ دولتمردان با منتخب مردم هماهنگ باشند

یک خیر در برابر هزاران NO

گل به خودی در مهار تورم/فرصت ها و تهدیدهای اقتصاد ایران

اینجا شکوه فیض دعا پیش چشم هاست

آیین سنتی تعویض پوشش ضریح بارگاه منور رضوی انجام شد

حال خوش آقای بازیگر بر لب ساحل /عکس

معاون قالیباف: حناچی 60 درصد شهرفروشی کرد/ ماجرای وام هزاران میلیاردی اصلاح طلبان در شهرداری و پرداخت حقوق!

معاون قالیباف: حناچی 60 درصد شهرفروشی کرد/ ماجرای وام هزاران میلیاردی اصلاح طلبان در شهرداری و پرداخت حقوق!