مطالب مرتبط:
پایان عملیات نجات در معدن طزره پس از 6 روز؛ پیکر بی جان معدن چیان محبوس پیدا شد
برج عاج آموزش و پرورش، کرونا و خانواده های نگران/ دو راهکار ساده برای غیرحضوری شدن امتحانات نهم و دوازدهم؛ بی آن که آسمان به زمین بیاید!
پیام توییتری وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز قدس
مقاومت تنها راه نجات فلسطین است
روسیه سهم دلار از ذخایر ارزی خود را 3.3 درصد کاهش داد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 اردیبهشت 1400 ساعت 15:352021-05-07دانش

بطحایی: سهم آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد/ مهرمحمدی: راه نجات آموزش و پرورش از بی عدالتی ملی کردن مدارس است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اولین نشست از سلسله نشست های آینده روشن با موضوع آینده تعلیم و تربیت در ایران از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار شد.

- بطحایی: سهم آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد/ مهرمحمدی: راه نجات آموزش و پرورش از بی عدالتی ملی کردن مدارس است " اولین نشست از سلسله نشست های آینده روشن با حضور کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت و با موضوع آینده تعلیم و تربیت در ایران از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اولین نشست از سلسله نشست های آینده روشن با موضوع آینده تعلیم و تربیت در ایران از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار شد.

در این نشست حبیب رحیم پور پژوهشگر تعلیم و تربیت، محمود مهرمحمدی سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان، سیدمحمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش و حجت الاسلام محمد امین نخعی عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی به بررسی مسائل حوزه تعلیم و تربیت پرداختند.

راه نجات آموزش و پرورش از چرخه بی عدالتی و بی کفایتی در رواج گفتمان ملی کردن مدارس است محمود مهرمحمدی سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان در ابتدای این نشست فقر کیفیت و فقر عدالت را به عنوان دو مسئله و مشکل آموزش و پرورش دانست و گفت: ما در طی این سال ها نتوانستیم آموزش و پرورش را از فقر کیفیت و فقر عدالت نجات دهیم.

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: اگر قرار باشد در آینده از این دو عارضه یعنی فقر کیفیت و فقر عدالت عبور کنیم و سلامت را به پیکر آموزش و پرورش برگردانیم چاره ای نداریم جز اینکه نهضت ملی کردن مدارس را در آموزش و پرورش ایران پایه گذاری کنیم و آن را به عنوان گفتمان بدیل تحول در آموزش و پرورش بدانیم.

مهرمحمدی با اشاره به بحث نهضت ملی کردن مدارس بیان کرد: مدرسه دولتی و خصوصی مشکلاتی را دارد و ما باید به نهضت ملی کردن برای آینده بهتر آموزش و پرورش فکر کنیم.

وی ادامه داد: راه نجات آموزش و پرورش از چرخه بی عدالتی و بی کفایتی در رواج گفتمان ملی کردن مدارس است و نه خصوصی.

ما باید در هایی را بر روی مردم در صحنه مدرسه داری باز کنیم و امکان مشارکت اساسی و اظهار وجود مردم در آموزش و پرورش را فراهم کنیم.

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: در شکل اول ما باید عرصه را برای مشارکت مردم باز کنیم و عرصه خدمات و آموزش با تاسیس مدارس ملی، با رعایت سیاست های کلان آموزش و تربیتی باشد.

در واقع عینیت بخشیدن مدرسه به عنوان نهاد ملی، و اینکه زمینه برای مشارکت هرچه گسترده عرضه خدمات آموزش و تربیت فراهم شود.

مهرمحمدی افزود: در شکل دوم، عرصه را برای بهره برداری از خدمات آموزشی و تربیتی توسط مردم و با تدبیر تشخیص خود والدین با استفاده از منابع دولتی فراهم کنیم؛ بنابراین ملی کردن مدرسه به عنوان یک نهاد اجتماعی، به معنای فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در نهاد مدرسه است.

وی گفت: با مدارس ملی در عمل با توزیع منابع دولتی بین آحاد مردم و دادن حق انتخاب به گزینه های مختلفی که پیش روی والدین وجود دارد، خرید خدمت آموزشی توسط والدین اتفاق می افتد.

سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان افزود: این اقدام موجب توزیع منابع دولتی بین خانواده های دارای فرزند می شود به گونه ای که به عدالت نزدیک تر باشد.

سهم نظام آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد سیدمحمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش در این نشست گفت: وقتی صحبت از نظام آموزش و پرورش می کنیم بسیار خطای بزرگ انجام دادیم اگر نظام آموزش و پرورش را مترادف تعلیم و تربیت قرار دهیم.

با این حال وقتی آموزش و پرورش را مورد نقد قرار می دهیم نظام آموزش و پرورش را مترادف نظام تعلیم و تربیت و هم وزن نظام تعلیم و تربیت تصور می کنیم.

وزیر سابق آموزش و پرورش تاکید کرد: ضرورت هایی که وجود دارد باعث شده بعد از پیروزی انقلاب ما دائما به فکر تحول در آموزش و پرورش بیفتیم و تلاش هایی در این مسیر انجام بدهیم.

بعد از پیروزی انقلاب حداقل در چهار نوبت سعی کردیم که در آموزش و پرورش تغییر بنیادی ایجاد کنیم.

بطحایی گفت: آخرین مرحله برای تعییر در نظام تعلیم و تربیت تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که چندین سال است روی میز مانده و فقط به آن نگاه می کنیم.

آن سه مرتبه قبلی هم متاسفانه به دلیل غفلت و توجه نکردن به فلسفه تعلیم و تربیت با شکست مواجه شد.

وی تاکید کرد: ما تحول در آموزش و پرورش را صرفاً از نظام آموزش و پرورش توقع داریم و ضرورت تبیین و توجه به فلسفه تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های ملی و دینی را مورد کم توجهی قرار دادیم.

وزیر سابق آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر روندی که در گذشته در حوزه تعلیم و تربیت داشتیم و روندی که الان داریم را بررسی کنیم و همچنین آینده را پیش بینی کنیم حتما متوجه می شویم که سهم نظام آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد.

وی بیان داشت: آموزش و پروش با تجاربی که در گذشته به دست آورده، الان سندی با عنوان سند تحول بنیادین دارد، سندی که نقشه راهی برای رفتن به آینده است، البته ممکن است این سند خطایی هم داشته باشد، اما امروز محور اصلی برای حرکت به آینده است و همه گفتنی ها در سند وجود دارد.

بطحایی تصریح کرد: ما همواره تلاش کردیم نظام آموزش و پرورش را متحول کنیم، اما شکست خوردیم، اکنون مسائل نظام آموزش و پرورش همان مسائل 40 سال پیش است، الان سند تحول در مقابل ما قرار دارد و نباید دیگر به سمت طراحی سند برویم.

وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک سند تقریبا کامل است، باید اجازه بدهیم قطار اجرای سند حرکت کند بعد اصلاحات مورد نیاز را هم انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما باید همه انرژی خود را برای اجرای سند تحول بگذاریم.

پیشنهاد من این است که اجرای سند تحول باید به عنوان یک کلان پروژه دیده شود.

در سند تحول مسائل مختلف دیده شده است، ممکن است کاستی هایی هم داشته باشد، ولی اگر این قطار حرکت کند می شود کاستی ها را برطرف کرد.

بطحایی تاکید کرد: اصلا صلاح نیست به سمت طراحی های جدید برویم، ما اجرای سند تحول را فقط از نظام تعلیم و تربیت توقع داریم، این کار نباید فقط بر دوش نظام تعلیم و تربیت باشد، اجرای این سند باید به شکل یک پروژه ملی دیده شود.

وزیر سابق آموزش پرورش اظهار داشت: ما باید به سمت اجرای یک برنامه عملیاتی برای اجرای سند تحول برویم، اگر ما مجددا شروع کنیم به سمت طراحی و مطالعات، سال ها خواهد گذشت و نسل های بعد باز هم باید مثل ما درباره عدم تحول در آموزش و پرورش به گفتگو بنشینند.

فقدان رویای آموزشی موجب شده تا آینده ای برای تعلیم و تربیت نداشته باشیم حبیب رحیم پور پژوهشگر تعلیم و تربیت هم در ادامه این نشست گفت: در آموزش و پرورش ایران ما به نحوی با زمان مفقودی روبرو هستیم، گویا عنصر زمان دیده نمی شود و موجودیت ندارد.

وی افزود: ما به تعلیم و تربیت به منزله یک امر اجتماعی در سایه یک امر تاریخی نگاه می کنیم.

ما تصمیمی برای بحث تعلیم و تربیت برای آینده ایران نداریم.

رحیم پور با بیان اینکه ما باید یک رویای ملی در حوزه تعلیم و تربیت داشته باشیم، گفت: ما رویای ملی در حوزه آموزش و پرورش را نتوانستیم ترسیم کنیم.

این پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت تصریح کرد: ایرانیان در سال 1400 رویای ملی درباره آموزش ندارند، این فقدان رویای آموزشی موجب شده تا آینده ای برای تعلیم و تربیت نداشته باشیم و، چون آینده ای در این حوزه نداریم، حال هم نداریم.

وی ادامه داد: نهضت سواد آموزی مصداق طراحی یک رویای ملی آموزشی بود، اما ما در سال 1400 یک رویای ملی در حوزه آموزش نداریم.

امروز آموزش ایران نیاز به یک رویای ملی آموزش دارد.

رحیم پور در بخش دیگری از سخنانش ضمن مخالفت با بخشی از سخنان بطحایی و مهرمحمدی برای اجرای سند تحول گفت: من موافقم که باید نحوه اجرای سند را مدیریت کنیم، ما باید آموزش و پرورش را همزمان از انحصار دولتی و خصوصی در بیاوریم و این راهی ندارد جز ملی کردن و اجتماعی کردن آموزش و پرورش.

این پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت ادامه داد: گویا آموزش و پرورش ایران دارد به یک بازار تبدیل می شود.

باید ببینیم چطور می شود سازو کاری را در نظر بگیریم که آموزش و پرورش از انحصار دولت به انحصار خصوصی در نیاید.

وی بیان کرد: ما با طرح های روی زمین مانده ای در حوزه آموزش و پرورش روبرو هستیم، اما آموزش و پرورش رسمی دیگر بدون فضای مجازی امکان ندارد.

البته ما به ضرب کرونا فضای مجازی را برای آموزش و پرورش پذیرفیتم و قبول کردیم که آموزش و پرورش را به فضای مجازی ببریم.

وضعیت حال ما در حوزه آموزش و پرورش وضعیت خوبی نیست حجت الاسلام محمد امین نخعی عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی هم در این نشست گفت: وضعیت حال ما در حوزه آموزش و پرورش وضعیت خوبی نیست، آموزش و پرورش را چه تنها نهاد تعلیم و تربیت به حساب بیاوریم و چه یکی از نهاد های تعلیم و تربیت ساز در کشور، به هر حال ماشین تعلیم و تربیت فرسوده است.

عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی افزود: ماشین تعلیم و تربیت، ماشینی فرسوده است و باید فکری برای این حوزه کنیم و تلاش کنیم اراده مردم را به نوعی وارد حوزه حل مشکلات تعلیم و تربیتی کنیم.

وی با اشاره به راهکاریی که برای حل مشکل عدالت آموزشی و کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت وجود دارد، گفت: مشکلاتی در نظانم تعلیم و تربیت وجود دارد که باید آن را حل کنیم، اما نه به گونه ای که 5 سال بعد یک انحصار بزرگ ایجاد شود، اگر درست عمل نکنیم ما با یک بی عدالتی در آینده مواجه خواهیم بود.

نخعی بیان کرد: هر تحوالی باید وابسته به الگوی توسعه باشد.

هر تغییری باید بگوید چه الگوی توسعه ای را در نظر گرفته است.

ما نباید بگوییم نظام تعلیم و تربیت معادل آموزش و پرورش است، آموزش و پرورش یکی از نهاد های انسان ساز است.

وی گفت: نهاد های انسان ساز دیگری مثل نهاد هیئت، اربعین، نهاد های مذهبی و.

هم وجود دارند که بازتولید یک انسان جدید می کنند، این نهاد ها هر کدام یک انسان متفاوت را تربیت می کنند.

پس دو نوع انسان دارند در جامعه تولید می شوند که در آینده با هم روبرو خواهند شد، این ما را دچار یک از هم گسیختگی در جامعه خواهد کرد.

ما باید برای این ها تدبیر داشته باشیم.


کلید واژه ها: تعلیم و تربیت - آموزش و پرورش - دانشگاه فرهنگیان - بسیج دانشجویی - دانشگاه - تربیت - برگزار - آینده - نشست - تعلیم - فرهنگیان - دانشجویی - تربیت کودکان - در ایران - آموزش - پرورش - بی عدالتی - خبرگزاری - سلسله - موضوع - ایران - اولین - خبرنگار - بسیج - عدالتی - روشن - کودکان - گزارش - مدارس - کارشناسان

آخرین اخبار سرویس:
احداث اولین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی در کشور

تنها 12 درصد دانشجویان کشور در رشته های فنی و حرفه ای هستند

تنها 12 درصد دانشجویان کشور در رشته های فنی و حرفه ای هستند

باید زندگی دانشجویی را ارتقاء ببخشیم

کنکور و مصائب تمام نشدنی کرونا | اعتراض دانش آموزان به برگزاری کنکور

مرحله دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

رویداد دانش آموزی تبدیل ایده به محصول نوآورانه «کمان» برگزار شد

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

درخشش کرمانی ها در انتخابات1400

احداث اولین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی در کشور

ترم تابستانی دانشگاه زنجان از 26 تیر آغاز می شود

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

عرضه دستگاه تولید فیلترهای آنتی ویروس و آنتی باکتریال/تست دستگاه جوان سازی پوست

هشدار ناسا درباره گرمای بیش از حد زمین

جشنواره ملی نوآوری در علوم اجتماعی از سوی دانشگاه تبریز برگزار می شود

ششمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات برگزار می شود

پویش دانشجویی «اهدای خون، تداوم زندگی» در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

میزان قبولی داوطلبان آزمون ارتقای دستیاری حداقل معادل سال های گذشته خواهد بود

وزارت علوم پیگیر چندین پرونده موسسات متخلف علمی در دادسرای فرهنگ و رسانه است

زرین آمیزی: تعداد ثبت نامی های آزمون استخدامی دانشگاه ها از 51 هزار نفر گذشت

درخشش دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رتبه بندی موضوعی موسسه بین المللی شانگ های

آخرین خبر از احتمال بازگشت کی روش به ایران

4 عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا در فهرست سرآمدان علمی قرار گرفتند

تبریک رییس دانشگاه آزاد به رییس جمهور منتخب

دکتر شیخ جباری یکی از 3 سرآمد علمی کشور در سال 1400

جزییات مسابقه چالش های حوزه فناوری اطلاعات/آخرین مهلت ثبت نام

دکتر شیخ جباری یکی از 3 سرآمد علمی کشور در سال 1400

دانشگاه کردستان برای نخستین بار در رتبه بندی موضوعی شانگهای حضور یافت

پیام تبریک دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به حجت الاسلام رییسی

جزییات ششمین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات/آخرین مهلت ثبت نام

توانایی های لازم و وظایف یک مهندس عمران کدامند؟

آخرین ملهت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم امشب 29 خرداد

ثبت نام و انتخاب رشته بیش از 22 هزار نفر برای دوره های کاردانی به کارشناسی

جلوگیری از هدر رفت آب با سامانه ایران ساخت هوشمند

امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها

تبریک رییس دانشگاه آزاد به رییس جمهور منتخب

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اقدام به اجرای پویش اهدای خون کردند

امشب هم تردد آزاد است

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

لزوم واکسیناسیون 10 درصدی کشورها تا ماه سپتامبر

دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع 75 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت

استخدام طراح تیزر در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

استخدام حسابدار با مزایا در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی تولید شد

استخدام تکنسین مکانیک در فراماشین جهان فیدار در تهران

استخدام نقشه کش صنعتی در طراحی و ساخت گروه صنعتی ابویی فرهان در تهران

تردد شبانه خودر وها امشب هم آزاد است

سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی تولید شد

6 طرح توانمندسازی آزمایشگاه های کشور به اجرا درآمد

یک دستگاه کانکس از سوی کانون های جهادی و خیریه علوم پزشکی بم به خانواده ای بی سرپناه اهدا شد

نخستین ربات چهارپا مریخ را کاوش می کند+فیلم

موافقت با پذیرش دانشجو در 7 رشته دانشگاه های علوم پزشکی

شرکتی دانش بنیان با طراحی سامانه ای هوشمند از هدر رفت آب جلوگیری می کند

اعلام نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد

استخدام مشاور و کارشناس اعزام دانشجو در شرکت آذین سپهر سامان در تهران

رویای تحصیل در ایتالیا دست یافتنی است

خطری فراتر از ترالرها دریای عمان را تهدید می کند/ هزینه هایی که توسعه به محیط زیست سواحل مکران تحمیل می کند+ فیلم

بیش از 51 هزار نفر در آزمون استخدامی دانشگاه ها ثبت نام کردند

وبینار «دانستنی های آنالیز مواد معدنی» برگزار می شود

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد+ لینک

وبینار «دانستنی های آنالیز مواد معدنی» برگزار می شود

در مورد زمان برگزاری کنکور 1400 چه می دانید؟

آزادی 8 زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان

پیام تبریک طهرانچی به سید ابراهیم رییسی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از لنز دوربین

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد

مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی فرهنگی «پروین» تا 31 خرداد

نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد اعلام شد

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان نهم تیرماه منتشر می شود

دانشگاه علوم پزشکی با راه اندازی دکتری «اقتصاد سلامت» موافقت کرد

مجوز 120 رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای صادر شد

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد

رشته «کاردیوانکولوژی» در مرکز قلب و عروق شهید رجایی راه ‍ اندازی شد

نتایج آزمون EPT خردادماه 1400 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

راه اندازی رشته های جدید نیازسنجی و آسیب شناسی شود

خودکفایی و باروری بنیه دانش و فناوری در ارتباط دانشگاه و صنعت

رونمایی از سایت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

رضا کیانیان: مهرجویی به خاطر قد من را برای «هامون» انتخاب نکرد/ لذت کارم را زمان اجرا و ساخته شدن می برم

ضرروت ساماندهی دانشگاه ها در تربیت نیروی مهندس/ از برگزاری دوره های تکنسینی برای مهندسان حمایت می کنیم

نتایج آزمون EPT اعلام شد

اعلام نتایج آزمون Ept خرداد 1400 دانشگاه آزاد

استخدام کارمند آشنا به زبان انگلیسی در موسسه دانش گستر کوه نور در تهران

استخدام PHP Full Stack Developer در پژوهشگران نانوفناوری در تهران

محققان ایرانی دستگاه درمان سکسکه اختراع کردند

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه پاتوبیولوژی قصر در تهران

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها امروز پایان می یابد

ساخت سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی در کشور

آموزش ترکیبی در دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهر 1400

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس معرفی شد

نتایج آزمون EPT خرداد دانشگاه آزاد اعلام شد

شریعتی؛ مردی در فرایندِ «شدن»

زمان برگزاری دوره چهارم آزمون درس آشنایی با طب ایرانی اعلام شد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

بر اساس تفاهم نامه انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور؛ اپلیکیشن اختصاصی کتابخوان انتشارات علمی و فرهنگی عرضه می شود

راه اندازی پارک های سلامت و مزارع نمونه و الگویی در حوزه علوم کشاورزی

اعلام اسامی منتخبین مردم در شورا های شهری چهارمحال و بختیاری

امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها

نتایج آزمون EPT خرداد دانشگاه آزاد اعلام شد

تاریخ برگزاری و نحوه پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1400 اعلام شد

بطحایی: سهم آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد/ مهرمحمدی: راه نجات آموزش و پرورش از بی عدالتی ملی کردن مدارس است

بطحایی: سهم آموزش و پرورش در تربیت کودکان کاهش پیدا خواهد کرد/ مهرمحمدی: راه نجات آموزش و پرورش از بی عدالتی ملی کردن مدارس است