موضوعات داغ: - انتخابات شوراي شهر - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - رنگ بندي كرونايي - ترانه عليدوستي - ابراهيم رييسي - فوتبال ايران - سيد ابراهيم رييسي - انتخابات رياست جمهوري 1400 - ارزشمندترين بسكتباليست آسيا - فداكاري - پارسا - ويژه خواري - تابلو نقاشي - سنگنورد اصفهاني - روز جهاني تالاب ها - ژائو موتينيو - شيريني بدون فر - آلماني - محمدقاسمي - گازرساني به روستا - «رمانتيسم عماد و طوبا»

مطالب مرتبط:
«هفت سال ده روز کم» برگزیده جشنواره هالیوود سیلور اسکرین شد
«هفت سال ده روز کم» برگزیده جشنواره هالیوود سیلور اسکرین شد
فیلم کوتاه ساخت مشهد به جشنواره بین المللی انگلستان راه یافت
در مورد مسیری که باید برویم تفاهم داریم؛ گرچه موانع جدی وجود دارد
اختراع کفش مخصوص روشندلان که موانع را تشخیص می دهد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 اردیبهشت 1400 ساعت 12:452021-05-07دانش

موانع پیش روی پژوهشگران از نگاه برگزیده جشنواره فرهیختگان


هرچند در تولیدات علمی از جایگاه درخور و مناسبی در عرصه بین المللی و به ویژه منطقه ای برخوردار هستیم؛ اما در ورطه نخوت علمی گرفتار شده ایم.

- "، هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان و مراسم تجلیل از برگزیدگان این جشنواره با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیئت رییسه و مدیران دانشگاه عصر 7 اردیبهشت جاری به صورت مجازی در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد و با معرفی برگزیدگان برتر به کار خود پایان داد.

در هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی 22 استان و 39 واحد دانشگاهی (استان های تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با بیشترین برگزیده) حضور پیدا کردند و پراکندگی خوبی میان برگزیدگان صورت گرفت و 720 اثر به جشنواره ارسال شد؛ البته با حوزه های بررسی شده توسط سازمان مرکزی مانند مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، سراهای نوآوری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مدارس سما و.

مجموع آثار و زیرساخت ها به حدود هزار و 900 رسید و از هفت پژوهشگر برتر و یک فناور برتر دعوت شد تا به نمایندگی از طرف دیگر برگزیدگان در مراسم اختتامیه و تجلیل حضور پیدا کنند.

سهیل سبحان اردکانی عضو هیئت علمی و دانشیار گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان است که نام او سال 99 در فهرست 2 درصد دانشمندان برجسته و ممتاز جهان قرار گرفت.

سبحان اردکانی انتشار بیش از 78 عنوان مقاله در مجله های ISI، انتشار 117 عنوان مقاله در مجله های علمی-پژوهشی، انتشار 29 مقاله در نشریات غیر ISI نمایه شده در اسکوپوس، ارائه 97 عنوان مقاله در همایش های معتبر ملی و بین المللی، تألیف دو عنوان کتاب، مجری 17 عنوان طرح پژوهشی، همکاری در اجرای 27 عنوان طرح پژوهشی، راهنمایی و مشاوره بیش از 160 عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد و 12 رساله دکتری تخصصی را در کارنامه علمی خود دارد.

حاصل این فعالیت ها موجب شده افتخاراتی مانند پژوهشگر برتر رشته تخصصی محیط زیست پانزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور در سال 1393، پژوهشگر برتر گروه آموزشی کشاورزی و دامپزشکی دومین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی (فرهیختگان) در سال 1393، پژوهشگر منتخب 6 دوره ستاد ملی هفته پژوهش استان همدان و پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان طی هفت سال متوالی شود.

حالا او در سال 1400 نخستین موفقیت علمی خود را تجربه کرد و در هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان و در گروه کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شد.

سبحان اردکانی به همین مناسبت در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا" درباره دلایل و شاخص های انتخابش به عنوان پژوهشگر برتر در جشنواره فرهیختگان اظهار کرد: از مهم ترین شاخص ها و معیارهای انتخاب پژوهشگران برتر هشتمین دوره جشنواره فرهیختگان می توان کسب حداقل 100 امتیاز از مقاله های منتشرشده در نشریه های معتبر داخلی یا بین المللی و یا همایش های علمی معتبر را یادآور شد.

وی بیان کرد: طرح های پژوهشی برون دانشگاهی پایان یافته دارای حسن انجام کار از کارفرما؛ اجرای طرح های پژوهشی، پایان نامه، رساله که به مرحله فناوری رسیده باشد؛ تصنیف، تألیف و ترجمه کتاب، اکتشاف، ابتکار، نوآوری، اختراع، اثر بدیع و ارزنده هنری مورد تأیید مراجع علمی معتبر، سردبیری نشریات علمی و یا عضویت در هیئت تحریریه نشریه های علمی و هیئت مدیره انجمن های علمی و داوری مقالات از دیگر شاخص های انتخاب پژوهشگران برتر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اظهار کرد: جوایز دریافت شده از جشنواره ها یا سایر مراجع معتبر؛ برخورداری از بیش ترین شاخص هرش (شاخص ارزیابی پژوهشگران) در رشته موضوعی در پایگاه Scopus و بیش ترین تعداد ارجاعات در رشته موضوعی در پایگاه Scopus از بازه زمانی فروردین 1395 تا مهر 1398 نیز از دیگر شاخص هایی است که در انتخاب پژوهشگران برتر می توان ذکر کرد.

سبحان اردکانی گفت: ازجمله دلایل انتخاب این جانب به عنوان پژوهشگر برتر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی نیز می توان انتشار 78 عنوان مقاله در نشریه های معتبر داخلی یا بین المللی، ارائه دو عنوان مقاله در همایش های علمی معتبر، اجرای یک عنوان طرح پژوهشی پایان یافته دارای حسن انجام کار از کارفرما، داوری بیش از 200 عنوان مقاله نشریه های علمی داخلی و بین المللی؛، برخورداری از شاخص هرش برابر با 20 در رشته موضوعی در پایگاه Scopus و 375 مورد ارجاع در رشته موضوعی در پایگاه Scopus در بازه زمانی فروردین 1395 تا مهر 1398 را نام برد.

برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان در تشریح جزییاتی از پژوهش های خود به آنا گفت: ازجمله مهم ترین موضوعات پژوهشی که به صورت نظام مند توسط این جانب در سال های اخیر انجام یافته است، می توان مباحث ایمنی غذایی و سنتز نانوساختارهای جدید با هدف حذف آلاینده های آلی و معدنی از آب و فاضلاب و به ویژه فاضلاب های صنعتی را ذکر کرد.

کمبود و کاهش اعتبارات پژوهشی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان درباره موانع پیش روی پژوهشگران اظهار کرد: کمبود و کاهش اعتبارات پژوهشی، تجهیزات و امکانات لازم و نبود حمایت مالی، ضعف در اجرای پژوهش های کاربردی، توسعه ای و هدفمند و حرکت در مرز دانش به واسطه فقدان حلقه واسط میان پژوهشگران و حوزه اجرا ازجمله مشکلات پیش روی پژوهشگران است.

سبحان اردکانی افزود: نبود نیازسنجی اولویت ها و مشکلات کشور و فقدان مدیریت اصولی؛ بهره نگرفتن از همه توان و امکانات موجود به واسطه نبود اعمال مدیریت صحیح و همه جانبه ناشی از مدیریت بخشی نگر و جزیره ای، نبود تبیین یک هدف صریح، دقیق و کلان برای جهت دادن به مسیر پژوهش و فناوری در کشور؛ صرف اعتبارات برای اهداف خرد و توزیع نامتوازن اعتبارات و تجهیزات پژوهشی میان حوزه های مختلف علوم از دیگر مشکلات پژوهشگران است.

وی درباره جایگاه ایران در عرصه پژوهش در سطح بین المللی و منطقه ای اظهار کرد: هرچند از حیث کمیت تولیدات علمی از جایگاه درخور و مناسبی در عرصه بین المللی و به ویژه منطقه ای برخوردار هستیم؛ اما حقیقت امر آن است که متأسفانه در ورطه نخوت علمی گرفتار شده ایم.

برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اظهار کرد: از طرفی، بیشتر پژوهشگران ما به جای توجه به حل مسائل جاری مردم و مشکلات اصلی کشور ازجمله بیکاری، بحران آب، تخریب محیط زیست و تهدید دهشتناک تنوع زیستی، نظام اداری و نظایر آن از طریق اجرای پژوهش های بنیادی و کاربردی هدفمند، نظام مند و مسئله محور در دام واردات مسئله و صادرات مقاله گرفتارشده و ازاین رو، تقریباً هیچ مسئله اساسی را از کشور حل نمی کنند؛ بنابراین به نظر می رسد زمان آن فرارسیده که رویکرد کیفی گرایی را جایگزین کمی گرایی کرده و برای حل مسائل مبتلابه حوزه پژوهش و فناوری کشور که در پرسش قبل به تفصیل به آن پرداخته شد، اقدام کرد.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - جشنواره - جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - برگزیدگان - فرهیختگان - دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه آزاد - محمدمهدی طهرانچی - معرفی برگزیدگان - برگزیده - آذربایجان شرقی - واحد دانشگاهی - اسلامی - سازمان - علمی - تولیدات علمی - رییس دانشگاه - مراسم تجلیل - مراکز - مرکزی - استان - بین المللی - هیئت رییسه - شهید مطهری - پژوهشگران - آذربایجان - آزاد - رییس - اردیبهشت

آخرین اخبار سرویس:
ششمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات برگزار می شود

پویش دانشجویی «اهدای خون، تداوم زندگی» در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

میزان قبولی داوطلبان آزمون ارتقای دستیاری حداقل معادل سال های گذشته خواهد بود

وزارت علوم پیگیر چندین پرونده موسسات متخلف علمی در دادسرای فرهنگ و رسانه است

زرین آمیزی: تعداد ثبت نامی های آزمون استخدامی دانشگاه ها از 51 هزار نفر گذشت

درخشش دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رتبه بندی موضوعی موسسه بین المللی شانگ های

آخرین خبر از احتمال بازگشت کی روش به ایران

4 عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا در فهرست سرآمدان علمی قرار گرفتند

تبریک رییس دانشگاه آزاد به رییس جمهور منتخب

دکتر شیخ جباری یکی از 3 سرآمد علمی کشور در سال 1400

جزییات مسابقه چالش های حوزه فناوری اطلاعات/آخرین مهلت ثبت نام

دکتر شیخ جباری یکی از 3 سرآمد علمی کشور در سال 1400

دانشگاه کردستان برای نخستین بار در رتبه بندی موضوعی شانگهای حضور یافت

پیام تبریک دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به حجت الاسلام رییسی

جزییات ششمین دوره مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات/آخرین مهلت ثبت نام

توانایی های لازم و وظایف یک مهندس عمران کدامند؟

آخرین ملهت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم امشب 29 خرداد

ثبت نام و انتخاب رشته بیش از 22 هزار نفر برای دوره های کاردانی به کارشناسی

جلوگیری از هدر رفت آب با سامانه ایران ساخت هوشمند

امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها

تبریک رییس دانشگاه آزاد به رییس جمهور منتخب

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان اقدام به اجرای پویش اهدای خون کردند

امشب هم تردد آزاد است

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم اعلام شد

لزوم واکسیناسیون 10 درصدی کشورها تا ماه سپتامبر

دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع 75 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت

استخدام طراح تیزر در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

استخدام حسابدار با مزایا در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی تولید شد

استخدام تکنسین مکانیک در فراماشین جهان فیدار در تهران

استخدام نقشه کش صنعتی در طراحی و ساخت گروه صنعتی ابویی فرهان در تهران

تردد شبانه خودر وها امشب هم آزاد است

سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی تولید شد

6 طرح توانمندسازی آزمایشگاه های کشور به اجرا درآمد

یک دستگاه کانکس از سوی کانون های جهادی و خیریه علوم پزشکی بم به خانواده ای بی سرپناه اهدا شد

نخستین ربات چهارپا مریخ را کاوش می کند+فیلم

موافقت با پذیرش دانشجو در 7 رشته دانشگاه های علوم پزشکی

شرکتی دانش بنیان با طراحی سامانه ای هوشمند از هدر رفت آب جلوگیری می کند

اعلام نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد

استخدام مشاور و کارشناس اعزام دانشجو در شرکت آذین سپهر سامان در تهران

رویای تحصیل در ایتالیا دست یافتنی است

خطری فراتر از ترالرها دریای عمان را تهدید می کند/ هزینه هایی که توسعه به محیط زیست سواحل مکران تحمیل می کند+ فیلم

بیش از 51 هزار نفر در آزمون استخدامی دانشگاه ها ثبت نام کردند

وبینار «دانستنی های آنالیز مواد معدنی» برگزار می شود

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد+ لینک

وبینار «دانستنی های آنالیز مواد معدنی» برگزار می شود

در مورد زمان برگزاری کنکور 1400 چه می دانید؟

آزادی 8 زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان

پیام تبریک طهرانچی به سید ابراهیم رییسی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از لنز دوربین

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد

مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی فرهنگی «پروین» تا 31 خرداد

نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد اعلام شد

کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان نهم تیرماه منتشر می شود

دانشگاه علوم پزشکی با راه اندازی دکتری «اقتصاد سلامت» موافقت کرد

مجوز 120 رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای صادر شد

نتایج آزمون زبان دانشگاه آزاد اعلام شد

رشته «کاردیوانکولوژی» در مرکز قلب و عروق شهید رجایی راه ‍ اندازی شد

نتایج آزمون EPT خردادماه 1400 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

راه اندازی رشته های جدید نیازسنجی و آسیب شناسی شود

خودکفایی و باروری بنیه دانش و فناوری در ارتباط دانشگاه و صنعت

رونمایی از سایت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

رضا کیانیان: مهرجویی به خاطر قد من را برای «هامون» انتخاب نکرد/ لذت کارم را زمان اجرا و ساخته شدن می برم

ضرروت ساماندهی دانشگاه ها در تربیت نیروی مهندس/ از برگزاری دوره های تکنسینی برای مهندسان حمایت می کنیم

نتایج آزمون EPT اعلام شد

اعلام نتایج آزمون Ept خرداد 1400 دانشگاه آزاد

استخدام کارمند آشنا به زبان انگلیسی در موسسه دانش گستر کوه نور در تهران

استخدام PHP Full Stack Developer در پژوهشگران نانوفناوری در تهران

محققان ایرانی دستگاه درمان سکسکه اختراع کردند

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه پاتوبیولوژی قصر در تهران

آخرین مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها امروز پایان می یابد

ساخت سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند شرایط محیطی در کشور

آموزش ترکیبی در دانشگاه جامع علمی کاربردی از مهر 1400

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس معرفی شد

نتایج آزمون EPT خرداد دانشگاه آزاد اعلام شد

شریعتی؛ مردی در فرایندِ «شدن»

زمان برگزاری دوره چهارم آزمون درس آشنایی با طب ایرانی اعلام شد

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

بر اساس تفاهم نامه انتشارات علمی و فرهنگی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور؛ اپلیکیشن اختصاصی کتابخوان انتشارات علمی و فرهنگی عرضه می شود

راه اندازی پارک های سلامت و مزارع نمونه و الگویی در حوزه علوم کشاورزی

اعلام اسامی منتخبین مردم در شورا های شهری چهارمحال و بختیاری

امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها

نتایج آزمون EPT خرداد دانشگاه آزاد اعلام شد

تاریخ برگزاری و نحوه پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1400 اعلام شد

مقام نخست رتبه بندی سرآمدان علمی کشور برای دانشگاه شریف

دکتری «اقتصاد سلامت» در دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شد/ موافقت با پذیرش دانشجو در 7 رشته

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها اعلام شد

استخدام مکانیک و جلوبندی ساز ماهر در تهران

سهم 6 تا 10 درصدی مشهد از محموله جدید واکسن کرونا

جزییات ترم تابستانه دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

مطالبات تکنیسین های دانشگاه فنی و حرفه ای از دولت سیزدهم / از سربازی تخصصی تا جذب فارغ التحصیلان در صنعت

نشست «بایسته های مقاله نویسی ویژه دانشجویان الهیات» برگزار می شود

آموزش ترکیبی در دانشگاه جامع علمی کاربردی در مهر 1400

تماس مشکوک با شاعران و نویسندگان برای تزریق خارج نوبت واکسن

کارگاه بین المللی دانش افزایی نظام های رتبه بندی دانشگاه ها

فناوری نانو ظرفیت هارددیسک ها را تا 10 برابر افزایش می دهد

نبوغ در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است

5 شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز

مهلت ثبت نام اسکان تابستانی خوابگاه های شهید بهشتی فردا به پایان می رسد

موانع پیش روی پژوهشگران از نگاه برگزیده جشنواره فرهیختگان

موانع پیش روی پژوهشگران از نگاه برگزیده جشنواره فرهیختگان