مطالب مرتبط:
مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد
ترک مقاومت عدالت و اخلاق را از بین می برد
قیمت سکه، طلا و ارز 1400.02.16/ مقاومت طلا و سکه در برابر ریزش قیمت ها
مقاومت مسلمانان و حمایت از فلسطین، نابودی اسراییل را رقم می زند
امام جمعه اصفهان: مقاومت مسلمانان و حمایت از فلسطین نابودی اسراییل را رقم می زند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 اردیبهشت 1400 ساعت 00:002021-05-06سياسي

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد


ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند.

- ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند.

آیت الله رضا رمضانی امشب در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس که در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با تاکید بر لزوم اهتمام مسلمانان نسبت به مسئله روز قدس شریف، اظهار کرد: روز قدس هر سال نه فقط در ایران اسلامی، بلکه در اقصی نقاط دنیا باشکوه خاصی برگزار می شود و این موضوع برای حاکمیت استکبار روشن و واضح است.

وی مقاومت را تنها گزینه برای قدس و ملت فلسطین دانست و افزود: برخی گمان می کنند که مذاکره درباره مسئله قدس سودبخش و در راستای منافع ملی است، اما این خیالی بیش نیست، زیرا فلسطین متعلق به فلسطینیان است و آوارگان فلسطینی باید به سرزمین خود بازگردند و اشتغالگران باید اخراج شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، با بیان اینکه ملت فلسطین باید در سرنوشت خویش حضور داشته باشند، گفت: فلسطینیان این حق را دارند که در حاکمیت سرزمینشان نقش داشته باشند تا مورد توجه و احترام قرار گیرند.

آیت الله رمضانی، با اشاره به تاکید آیات و روایت درباره مفهوم مقاومت، اضافه کرد: در حوزه احکام بیشترین آیات درباره جهاد و مقاومت است و حدود 400 آیه با این مضمون داریم.

قرآن کریم حتی برخی از جنگ ها را بر می شمارد و عوامل و نتایج آن را بررسی می کند و از فلسفه و فضیلت جهاد و مقاومت سخن می گوید.

وی با بیان اینکه برخی مقاومت را ناسازگار با روح حاکم بر شریعت می دانند، عنوان کرد: از آنجایی که اسلام دین رحمت است، برخی معتقدند که مقاومت با روح اسلام منافات دارد و گاها آن را مخالف روح اخلاق می دانند.

عضو خبرگان رهبری، با اشاره به تاکید روشنفکران غرب و شرق مبنی بر لزوم برداشته شدن آیات مربوط به جهاد و مقاومت و صلح محور شدن اسلام، گفت: هدف قرآن از تبیین مسئله جهاد و مقاومت برای استبداد و کشورگشایی و استعمار و استثمار و خودکامگی و سلطه جویی و سلطه گری نیست؛ البته در طول تاریخ جنگ هایی با هدف سلطه جویی و کشورگشایی اتفاق افتاده و برخی با استفاده از همین جنگ ها می خواهند اسلام را دین خشونت معرفی کنند، اما در جریان جنگ جهانی دوم بیش از 100 میلیون انسان کشته شد.

وی با بیان اینکه در مقاومت روح توحید وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای اینکه بشر به سمت سعادت برود، باید پایگاه های توحید را مورد توجه قرار دهد لذا مقاومت برای مقابله با تعدی و تجاوز و خودکامگی و رهایی بشر از ظلم و ستم و خارج کردن مستضعفان عالم از سیطره ظلم جهان استکبار است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، اصل مقاومت را برای مقابله با جریان استکبار دانست و یادآور شد: مقاومت منافاتی با رحمت الهی ندارد، بلکه در ذیل رحمت الهی تعریف می شود.

در واقع مقاومت در اسلام برای این است که جامعه بشری از عدل برخوردار و از تعدی و تجاوز ظالمان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه اگر میدان و جهاد و مقاومت نبود، ظلم و ستم و بی عدالتی و تبعیض کل جامعه بشری را فرا می گرفت، ادامه داد: عدالت نیز در ذیل رحمت الهی تعریف می شود، یعنی عدالت با مقاومت تحقق پیدا می کند و برای مقابله با شکاف طبقاتی باید مقاومت وجود داشته باشد، در غیر این صورت فقر جامعه بشری را هلاک می کند.

آیت الله رمضانی، مقاومت را عین رحمت و اخلاق دانست و بیان کرد: اسلام فقط به دنبال رابطه انسان با خود و با خدا نیست، بلکه توسعه ارتباطات انسانی و رابطه انسان با انسان را مد نظر دارد و لذا احکام اجتماعی کمتر از احکام فردی نیست.

وی با بیان اینکه قرآن همواره بر صلح و زندگی مسالمت آمیز بر مبنای عدل و عدالت تاکید می کند، گفت: صلح بر مبنای عدالت موجب می شود انسان ها به حق و حقوق خودشان برسند و امتیازات براساس ارزش ها و شایستگی ها باشد.

عضو خبرگان رهبری، مقاومت را عامل عزت جامعه دانست و اظهار کرد: اگر مقاومت نباشد ذلت و خواری جامعه بشری را فرا می گیرد، یعنی با ترک مقاومت عدالت و اخلاق از بین می رود و حقوق بشری پایمال می شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، صلح و عدالت را از مظلوم ترین واژگان در دوران پست مدرنینه دانست و خاطرنشان کرد: در پروتکل های 24گانه صهیونیسم شعارهای فریبنده برای استعمار فرانو پیش بینی شده است لذا جریان صهیونیسم مسئله اسلام است؛ نه فقط فلسطین.

وی مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند، بلکه باید از فضای مجازی برای تبیین و تبلیغ روز قدس و معرفی جنایات صهیونیست ها به زبان های مختلف استفاده کنیم؛ البته مافیای رسانه ای صهیونیسم 90 درصد اخبار جهان را در اختیار دارد لذا باید تلاش کنیم به لحاظ سخت افزاری نیز در حوزه تبلیغ روز قدس پیشتاز باشیم.

آیت الله رمضانی، اشغالگری را نخستین نشانه روح خودکامگی و استعمار و استکبار دانست و گفت: صهیونیسم به واسطه پشتوانه قوی ناقض حقوق بشری و قوانین بین المللی است، اما آن چیزی که روح و خوی خودکامگی، استکبار، استثمار و استعمار صهیونیسم را بر ملا می کند، تعدی و تجاوز است، زیرا صهیونیست ها نگاه ماکیاولی دارند و برای رسیدن به قدرت از هر ابزاری استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه فلسطین و قدس برای آزادی بیش از 100 هزار شهید تقدیم کرده است، متذکر شد: روح حاکم بر پروتکل های صهیونیسم زور و تزویر است و لذا در این مسیر از اخلال در معیارهای شرعی و قانونی و استعمار فرانو استفاده می کنند.

عضو خبرگان رهبری، مثلث شوم تل آویو، ریاض، واشنگتن و عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسراییل را فاجعه آمیزترین اتفاق تاریخ دانست و اظهار کرد: مسئله فلسطین فقط مربوط به یک منطقه از مناطق عرب نیست، بلکه با توجه به پروتکل های صهیونیسم، جریان استکبار درصدد سلطه جهانی است.

آیت الله رمضانی، با بیان اینکه نظام سلطه با وجود برخورداری از کلاک های هسته ای جمهوری اسلامی ایران را از دانش هسته ای محروم می کند، گفت: این در حالی است که ولی امر مسلمین فتوای حرمت کشتار جمعی را دارند، اما صهیونیسم هیچ حریمی برای حقوق بشر قائل نیست و می خواهد مدیریت جهانی را عهده دار شود لذا مسلمانان باید آگاه باشند و این اهتمام را نسبت به اصلاح امور امت اسلام داشته باشند.

وی مقاومت اسلامی و روز قدس را یکی از رسالت های جهانی مسلمانان دانست و بیان کرد: روح رحمت الهی و اخلاق در مقاومت وجود دارد و به حکم عقل و فطرت و براساس آموزه های قرآنی باید در برابر خودکامگی ها ایستادگی کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دوران پساکرونا - اسلامی - حقوق بشری - پساکرونا - جهانی - قرآنی - مراسم بزرگداشت - روز قدس - مقاومت - دبیرکل - برگزار - اصیل - روز جهانی قدس - فقط در ایران - اخلاق - دوران - رضا رمضانی - مسلمانان - عالم - پایه - دیگر - رحمت - مجمع - بشری - بزرگداشت - حقوق - در ایران - استکبار - باشکوه - رمضانی

آخرین اخبار سرویس:
ستادهای تبلیغاتی باید بسترساز شور و شعف انتخاباتی باشند

حذف حقوق کارگران و بازنشستگان با طرحِ نجات ایران / بیمه کارگران را خصوصی کنید، قانون کار را استانی و شرکت های پیمانکاری را افزایش دهید!

آیا دلیل فقر مردم، سیاست خارجی ایران نیست؟

تحقیق درباره تلاش دولت ترامپ برای ضبط اطلاعات تلفنی دموکرات ها

سرکشی مستمر مسئولان قضایی از زندان ها در دوره تحول/ بازدید بیش از 1700 زندان در سراسر کشور توسط مسئولان سازمان زندان ها

توضیحات رییس مرکز وکلای قوه قضاییه درباره آزمون 1400

برنامه های تبلیغاتی امروز نامزد ها در رسانه ملی

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر زنجان: برای خدمت به مردم آمده ام + فیلم

رویداد های خبری یکشنبه 23 خرداد ماه 1400؛ مرکز لرستان

کارمند خانم جهت دفتر چاپ وتبلیغات نیازمندیم

آیا دلیل فقر مردم سیاست خارجی ایران نیست؟

عمویی: گزارش مدیر کل آژانس مورد پذیرش ایران نیست

دولت لیبرال- تکنوکرات بیشترین ظلم را در حق کردها روا داشته است

پذیرش برجام توسط رییسی یک آبروریزی تمام عیار است!

دیدار یک رزمنده با شیرزن دارخوین

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دختر شهرستان کرمان برگزار شد+ عکس

کاش قانون «چهار دقیقه» بعد از انتخابات ادامه یابد

آقای کاندیدای پیروز! زنبیل هایی که برای تصدی پستهای دولتی گذاشته اند می بینی؟

آغاز ششمین دور مذاکرات برای احیای برجام / عراقچی: این هفته به جمع بندی نمی رسیم

گفت وگوی عراقچی با روسای هیات های مذاکره کننده روسیه و چین در مذاکرات وین

دولت از دو کانال خبری شکایت می کند

فیلم | روایتی تکان دهنده از هدایت قرآنی همسر شهید

پیشنهادات سخنگوی پیشین وزارت خارجه به دولت بعدی

کارگر ساندویچ و پیتزا

استخدام مشاور املاک با حقوق و پورسانت و بیمه

منشی برای کار در دفتر دکوراسیون با پورسانت فروش

حسابدار و نیرو فعال

استخدام تعدادی نیرو خانم و آقا جهت کبابی

پایان انتخابات پارلمانی الجزایر و آغاز شمارش آرا

رعایت فاصله گذاری اجتماعی لازمه تبلیغات انتخاباتی در سمنان

تاکید علی علیزاده بر تواضع و نقدپذیری محسن رضایی

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: با نگاه های سیاسی در شورا شهر را فلج کرده اند

اجرای پشتیبانی اخذ رأی تمام مکانیزه در سمنان

ویدئو | شوخی رییسی با همتی و مهرعلیزاده

کارگران باید در عرصه های مختلف تصمیم گیری نقش اساسی داشته باشند/ سه جانبه گرایی باید جدی گرفته شود

اقدام محجوب، 400 کارگر کارخانه «تفلون جنوب» را از بیکاری نجات داد/ افزایش سطح آگاهی کارگران مورد توجه دبیرکل خانه کارگر است/ کارگران هفت تپه و زمستان یورت از حمایت های محجوب برخوردار شدند

صدای پای دولت نهم و دهم می آید

اصول گراها شب انتخابات، گلابی برجام را می خواهند/برنده مناظره 11 بدهکار بانکی بودند!

ممنوعیت استفاده تبلیغاتی از امکانات دولتی/مدیران کهگیلویه چرخش مدیریت را بپذیرند

هشدار حسین شریعتمداری به 4کاندیدای اصولگرا

ستاد ملی مقابله با کرونا: در تجمع انتخاباتی آقای رییسی در اهواز پروتکل های بهداشتی رعایت نشد

چه چالشهایی برای قانون نویسی کیفری در کشور وجود دارد؟

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: سکونتگاه های غیررسمی همدان وضعیت خوبی ندارند

«دانشجویان» و تجربه «متدبر» شدن / عمل به قرآن از مسیر تدبر

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر مشهد: کارکرد معاونت فرهنگی شهرداری به بازنگری جدی نیاز دارد + فیلم

کیهان: انتخابات ریاست جمهوری رفراندومی برای ادامه مسیر انقلاب است

خیاط شلوار لی دوز

استخدام نیروی اداری خانم در بخش های مختلف

استخدام نیروی حرفه ای و با سابقه در سالن زیبایی

اصولگراها شب انتخابات، گلابی برجام را می خواهند

کیهان: انتخابات ریاست جمهوری رفراندوم برای ادامه مسیر انقلاب است

تاریخ به ما خواهد خندید به خاطر شعارهای این کاندیداها

پایان انتخابات پارلمانی الجزایر و آغاز شمارش آرا/ میزان مشارکت بیش از 30٪ درصد اعلام شد

رأی دادن اگر مهم نیست، چرا دشمنان از مردم می خواهند در انتخابات شرکت نکنند؟

بهاره کیان افشار در اندیشه ای ناب /عکس

اسامی 21 گزینه جبهه اصلاحات برای شورای ششم

ماجرای عذرخواهی از یک میمون چه بود؟

راهبرد جمهوری اسلامی در انتخابات مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح است

صفحه اول روزنامه های یکشنبه 23 خرداد 1400

اجرای پشتیبانی اخذ رای تمام مکانیزه در سمنان

تصاویر/ مردم و آخرین مناظره انتخابات

انجام تست پی سی آر از مسافران پرواز های کیش - اهواز

استخدام و آموزش دستیار دندان پزشک

همکاری با یک نفر مژه کار و یک نفر تاتو کار

استخدام مشاور املاک حرفه ای

توضیحات رییس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه درباره آزمون 1400

نماز یکشنبه ماه ذیقعده را چگونه به جای آوریم؟/آیا ساعت خاصی برای نماز توصیه شده است؟

میرزا محمدجواد انصاری همدانی که بود؟/چه شد که وی به عرفان روی آورد؟/سفارش سید علی آقا قاضی درباره وی چه بود؟/جمله معروف او درباره امام

حق فرزند بر گردن پدر و مادر چیست؟

مجری خوش تیپ در کنار همسرش /عکس

مقتدایی: فرسایشی شدن مذاکرات وین به ضرر ملت ایران است

چرا امام بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی تاکید داشتند؟

شرط پزشکیان برای حمایت از یک کاندیداها

توضیحات رییس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه درباره آزمون 1400

کیهان:انتخابات ریاست جمهوری رفراندوم است

دستور کیهان روزنامه بیت المال به 4 نامزد پوششی: به نفع نامزد رای آور جریان انقلاب کنار بروید

پایان انتخابات پارلمانی الجزایر و آغاز شمارش آرا/ میزان مشارکت بیش از 30٪ درصد اعلام شد

فروشنده پوشاک بچه گانه

فروشنده محصولات حیوانات خانگی

کارگر جیگرکی

دستیار دندانپزشک خانم

منشی خانم با فن بیان بالا

ندری: «مالیات بر عایدی سرمایه» از تجمیع درآمد خانوار اخذ شود

مجری خوش تیپ در کنار همسرش /عکس

توصیه امام به زنان در تربیت فرزندانشان چه بود؟

آدرس غلط گروه 4+1 به مردم؛ آیا روحانی بانی وضع موجود است؟!

پایان انتخابات پارلمانی در الجزایر و آغاز شمارش آرا/ میزان مشارکت بیش از 30٪ درصد اعلام شد

نارضایتی مردم از وضعیت موجود، زنگ خطری برای مسئولان است + فیلم

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر مشهد: تصفیه خانه های محلی را در مشهد گسترش می دهیم + فیلم

تصاویر | انواع توپ های ضدهوایی ایرانی را بشناسید | راهبردی برای دفاعِ زمین به هوا  

تقویم و اوقات شرعی یکشنبه بیست و سوم خرداد ماه

استخدام رسمی شرکت بیمه

نیازمند نیروی کار جهت فعالیت در فروشگاه لبنیات

نیروی حسابدار خانم

سیاستهای ابلاغی رهبر انقلاب، قانون است یا قانون نیست؟

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: دعواهای سیاسی را در شورای شهر به حداقل می رسانیم

فرسایشی شدن مذاکرات وین به ضرر ملت ایران است

ببینید | شوخی رییسی با همتی و مهرعلیزاده

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر اصفهان: دولت ها کار را برای شهرداری سخت کرده اند / شهردار سیاسی پاسخگو نیست

اظهارات رضایی در سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری 1400

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد