موضوعات داغ: - وزير ارتباطات - مرحله يك چهارم نهايي جام حذفي - يك چهارم نهايي - يك چهارم نهايي جام حذفي - وزارت اطلاعات - وزير اطلاعات - پرسپوليس و استقلال - هواداران استقلال - محمود احمدي نژاد - حقوق بازنشستگان - معاون آموزش و پرورش - محمود شكيبا - سفر افغانستان - ومهوري اسلامي - جشنواره پژوهش و فناوري - اير 2 - مديران اجرايي - معاون اوقاف لرستان - احترام گذاشتن - اقبال عباسي - جورج جرداق - ورزش و مردم - معاونت فرهنگي تبليغي

مطالب مرتبط:
ترک مقاومت عدالت و اخلاق را از بین می برد
قیمت سکه، طلا و ارز 1400.02.16/ مقاومت طلا و سکه در برابر ریزش قیمت ها
مقاومت مسلمانان و حمایت از فلسطین، نابودی اسراییل را رقم می زند
امام جمعه اصفهان: مقاومت مسلمانان و حمایت از فلسطین نابودی اسراییل را رقم می زند
موازنه قدرت در فلسطین و منطقه به نفع مقاومت است
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 23:552021-05-06سياسي

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند.

- ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند.

آیت الله رضا رمضانی امشب در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس که در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با تاکید بر لزوم اهتمام مسلمانان نسبت به مسئله روز قدس شریف، اظهار کرد: روز قدس هر سال نه فقط در ایران اسلامی، بلکه در اقصی نقاط دنیا باشکوه خاصی برگزار می شود و این موضوع برای حاکمیت استکبار روشن و واضح است.

وی مقاومت را تنها گزینه برای قدس و ملت فلسطین دانست و افزود: برخی گمان می کنند که مذاکره درباره مسئله قدس سودبخش و در راستای منافع ملی است، اما این خیالی بیش نیست، زیرا فلسطین متعلق به فلسطینیان است و آوارگان فلسطینی باید به سرزمین خود بازگردند و اشتغالگران باید اخراج شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، با بیان اینکه ملت فلسطین باید در سرنوشت خویش حضور داشته باشند، گفت: فلسطینیان این حق را دارند که در حاکمیت سرزمینشان نقش داشته باشند تا مورد توجه و احترام قرار گیرند.

آیت الله رمضانی، با اشاره به تاکید آیات و روایت درباره مفهوم مقاومت، اضافه کرد: در حوزه احکام بیشترین آیات درباره جهاد و مقاومت است و حدود 400 آیه با این مضمون داریم.

قرآن کریم حتی برخی از جنگ ها را بر می شمارد و عوامل و نتایج آن را بررسی می کند و از فلسفه و فضیلت جهاد و مقاومت سخن می گوید.

وی با بیان اینکه برخی مقاومت را ناسازگار با روح حاکم بر شریعت می دانند، عنوان کرد: از آنجایی که اسلام دین رحمت است، برخی معتقدند که مقاومت با روح اسلام منافات دارد و گاها آن را مخالف روح اخلاق می دانند.

عضو خبرگان رهبری، با اشاره به تاکید روشنفکران غرب و شرق مبنی بر لزوم برداشته شدن آیات مربوط به جهاد و مقاومت و صلح محور شدن اسلام، گفت: هدف قرآن از تبیین مسئله جهاد و مقاومت برای استبداد و کشورگشایی و استعمار و استثمار و خودکامگی و سلطه جویی و سلطه گری نیست؛ البته در طول تاریخ جنگ هایی با هدف سلطه جویی و کشورگشایی اتفاق افتاده و برخی با استفاده از همین جنگ ها می خواهند اسلام را دین خشونت معرفی کنند، اما در جریان جنگ جهانی دوم بیش از 100 میلیون انسان کشته شد.

وی با بیان اینکه در مقاومت روح توحید وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای اینکه بشر به سمت سعادت برود، باید پایگاه های توحید را مورد توجه قرار دهد لذا مقاومت برای مقابله با تعدی و تجاوز و خودکامگی و رهایی بشر از ظلم و ستم و خارج کردن مستضعفان عالم از سیطره ظلم جهان استکبار است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، اصل مقاومت را برای مقابله با جریان استکبار دانست و یادآور شد: مقاومت منافاتی با رحمت الهی ندارد، بلکه در ذیل رحمت الهی تعریف می شود.

در واقع مقاومت در اسلام برای این است که جامعه بشری از عدل برخوردار و از تعدی و تجاوز ظالمان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه اگر میدان و جهاد و مقاومت نبود، ظلم و ستم و بی عدالتی و تبعیض کل جامعه بشری را فرا می گرفت، ادامه داد: عدالت نیز در ذیل رحمت الهی تعریف می شود، یعنی عدالت با مقاومت تحقق پیدا می کند و برای مقابله با شکاف طبقاتی باید مقاومت وجود داشته باشد، در غیر این صورت فقر جامعه بشری را هلاک می کند.

آیت الله رمضانی، مقاومت را عین رحمت و اخلاق دانست و بیان کرد: اسلام فقط به دنبال رابطه انسان با خود و با خدا نیست، بلکه توسعه ارتباطات انسانی و رابطه انسان با انسان را مد نظر دارد و لذا احکام اجتماعی کمتر از احکام فردی نیست.

وی با بیان اینکه قرآن همواره بر صلح و زندگی مسالمت آمیز بر مبنای عدل و عدالت تاکید می کند، گفت: صلح بر مبنای عدالت موجب می شود انسان ها به حق و حقوق خودشان برسند و امتیازات براساس ارزش ها و شایستگی ها باشد.

عضو خبرگان رهبری، مقاومت را عامل عزت جامعه دانست و اظهار کرد: اگر مقاومت نباشد ذلت و خواری جامعه بشری را فرا می گیرد، یعنی با ترک مقاومت عدالت و اخلاق از بین می رود و حقوق بشری پایمال می شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، صلح و عدالت را از مظلوم ترین واژگان در دوران پست مدرنینه دانست و خاطرنشان کرد: در پروتکل های 24گانه صهیونیسم شعارهای فریبنده برای استعمار فرانو پیش بینی شده است لذا جریان صهیونیسم مسئله اسلام است؛ نه فقط فلسطین.

وی مقاوت اسلامی را یک اصل اصیل قرآنی دانست که بر پایه رحمت و اخلاق و حقوق بشری است و عنوان کرد: انقلابیون عالم نباید فکر کنند در دوران پساکرونا دیگر نسبت به مسئله قدس مسئولیتی ندارند، بلکه باید از فضای مجازی برای تبیین و تبلیغ روز قدس و معرفی جنایات صهیونیست ها به زبان های مختلف استفاده کنیم؛ البته مافیای رسانه ای صهیونیسم 90 درصد اخبار جهان را در اختیار دارد لذا باید تلاش کنیم به لحاظ سخت افزاری نیز در حوزه تبلیغ روز قدس پیشتاز باشیم.

آیت الله رمضانی، اشغالگری را نخستین نشانه روح خودکامگی و استعمار و استکبار دانست و گفت: صهیونیسم به واسطه پشتوانه قوی ناقض حقوق بشری و قوانین بین المللی است، اما آن چیزی که روح و خوی خودکامگی، استکبار، استثمار و استعمار صهیونیسم را بر ملا می کند، تعدی و تجاوز است، زیرا صهیونیست ها نگاه ماکیاولی دارند و برای رسیدن به قدرت از هر ابزاری استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه فلسطین و قدس برای آزادی بیش از 100 هزار شهید تقدیم کرده است، متذکر شد: روح حاکم بر پروتکل های صهیونیسم زور و تزویر است و لذا در این مسیر از اخلال در معیارهای شرعی و قانونی و استعمار فرانو استفاده می کنند.

عضو خبرگان رهبری، مثلث شوم تل آویو، ریاض، واشنگتن و عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسراییل را فاجعه آمیزترین اتفاق تاریخ دانست و اظهار کرد: مسئله فلسطین فقط مربوط به یک منطقه از مناطق عرب نیست، بلکه با توجه به پروتکل های صهیونیسم، جریان استکبار درصدد سلطه جهانی است.

آیت الله رمضانی، با بیان اینکه نظام سلطه با وجود برخورداری از کلاک های هسته ای جمهوری اسلامی ایران را از دانش هسته ای محروم می کند، گفت: این در حالی است که ولی امر مسلمین فتوای حرمت کشتار جمعی را دارند، اما صهیونیسم هیچ حریمی برای حقوق بشر قائل نیست و می خواهد مدیریت جهانی را عهده دار شود لذا مسلمانان باید آگاه باشند و این اهتمام را نسبت به اصلاح امور امت اسلام داشته باشند.

وی مقاومت اسلامی و روز قدس را یکی از رسالت های جهانی مسلمانان دانست و بیان کرد: روح رحمت الهی و اخلاق در مقاومت وجود دارد و به حکم عقل و فطرت و براساس آموزه های قرآنی باید در برابر خودکامگی ها ایستادگی کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دوران پساکرونا - اسلامی - حقوق بشری - پساکرونا - جهانی - قرآنی - مراسم بزرگداشت - روز قدس - مقاومت - دبیرکل - برگزار - اصیل - روز جهانی قدس - فقط در ایران - اخلاق - دوران - رضا رمضانی - مسلمانان - عالم - پایه - دیگر - رحمت - مجمع - بشری - بزرگداشت - حقوق - در ایران - استکبار - باشکوه - رمضانی

آخرین اخبار سرویس:
روحانی متهم است /لیست بدهکاران به ملت /سرمشق هایی برای دولت سیزدهم

تحقق حمایت از تولید با ساخت قطار ملی در کشور

دهه کرامت فرصتی برای حمایت از خانواده زندانیان است

دیپلماسی فضایی اصولگرایان

پیام آیات عظام سبحانی، مکارم شیرازی و نوری همدانی به مناسبت انتخابت 1400

رییسی: 25 نفر از مجموعه بانک مرکزی دستگیر کردیم

اوقات شرعی دوشنبه 24 خرداد زنجان

پرسنل ساده در چایخانه

استخدام نیرو در فروشگاه قهوه اروند

دولت سیزدهم برای کشاورزان گره گشا باشد

پیشینه و ظهور نوگرایی در ایران

چالش معیشت مردم اولویت اول/تعادل و مردم سالاری چاره ساز خواهد بود

اجرای امینانه نیت واقفان، مهمترین وظیفه سازمان اوقاف است

کشور در مقطع تاریخی خطیری قرار گرفته است

خطاب به احمدی نژاد: روان درمانی خود را پیگیری کنید

بیانات مهم رهبر انقلاب درباره مصوبه اصلاح قیمت بنزین

الیکا عبدالرزاقی در کنار جمعی از بازیگران /عکس

توضیح ابطحی درباره موضع انتخاباتیِ خاتمی

انتقاد سرپرست حجاج ایرانی از نحوه اعمال محدودیت برای حج 1400

موسوی لارگانی: آقایان کاندیدا! مردم به ‎برنامه و کارنامه اعتماد می کنند

واکنش قاضی زاده هاشمی به خبرها درباره انصرافش از کاندیداتوری

اصحاب رسانه برای افزایش مشارکت در انتخابات فعالیت کنند

سازور در جمکران توسل می خواند

نقش رای اولی ها در انتخابات 28 خرداد/ ظلم دولت به جوانان

ایران امسال حاجی ندارد

مصلحی: گفتم به مصلحت نظام است که هاشمی رد صلاحیت شود

تصمیم جدیدی برای سفر به مشهد اتخاذ نشده است

پیشینه و ظهور نوگرایی در ایران

ستاد مهرعلیزاده از هم پاشید

آیا دروغ گفتن در تبلیغات انتخاباتی قانونی است؟

مقدمه چینی زاکانی برای انصراف از نامزدی در انتخابات /اگر کاندیدایی بگوید فقط به من رأی بدهید، حتما ریگی در کفش دارد

استخدام منشی و دستیاردندانپزشک

تعدادی مشاور مبتدی و حرفه ای با پورسانت

استخدام با حقوق مشاور املاک ستاره

نیروی کارآموز عمران و معماری

استخدام نظافتکار خانم جهت نظافت منزل و شرکت

نیروی کار خانم جهت کار اداری

چرا شرکت در انتخابات یک کنش عقلانی است؟

جذب نیروی خانم 20 تا 40 سال علاقه مند به کار تلفنی و نظرسنجی

متجاوزگران به حریم جنگل دستگیر شوند

احیای مطالبات زنان از مسیر انتخابات

پیک موتوری

پیشگامی رسانه های محلی در انتخابات

مقدمه چینی زاکانی برای انصراف از نامزدی در انتخابات /اگر کاندیدایی بگوید فقط به من رأی بدهید، حتما ریگی در کفش دارد

ببینید | اعتراف وزیر اطلاعات احمدی نژاد: در انتخابات 92، به شورای نگهبان گفتم به مصلحت است که هاشمی رد صلاحیت شود

مداحان برای گرم کردن تنور انتخابات به میدان آمدند + عکس

آموزش و پرورش جزو اولویت های دولت بعدی باشد

سیدمحمد خاتمی مدیریت اصلاح طلبان را رها کرده است؟ /مرعشی: رأی همتی صعودی و رأی رییسی نزولی شده است

رونمایی از لیست های انتخاباتی شوراها

عراقچی: تا هر زمان که لازم باشد به رایزنی ها ادامه می دهیم

«سفرهای استانی» با عکس های سیاه و سفید!

رییسی: عنصر رانت خوار باید کنار گذاشته شود/ چرا فردی که در بانک مرکزی باید نظارت کند با یک جعبه سکه پایش می لرزد؟

شیوع کرونا مسیر جدیدی پیش روی هلال احمر باز کرد/ نگاه ها در هلال احمر سیاسی نیست

الیکا عبدالرزاقی در کنار جمعی از بازیگران /عکس

این سخنان زاکانی، نشانه قصد او برای انصراف است؟

هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم

نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده مجلس است

آموزش و پرورش جزو اولویت های دولت بعدی باشد

ترتیل صفحه 121 قرآن/ دشمنان اصلی مسلمانان+فیلم، متن و مفاهیم

اعتماد به رسوخ فناوری در کشورداری/انتخابات الکترونیکی با شفافیت آرا تضادی ندارد

جشن خیابانی دهه کرامت در تهران

دیدگاه نائب رییس شهید الحشد الشعبی درباره فتوای مرجعیت

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان

اعلام برنامه های دهه کرامت در بقاع متبرکه فارس

اوقات شرعی به افق یاسوج

معاون دفتر رییس جمهور: یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری گره گشا است

خیابان های تهران میزبان جشن «کاروان آوای رضوی» می شود

گروه های جهادی از هیچ فرد و گروهی در انتخابات حمایت نمی کنند

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 23 خرداد

مجلسی از جنس خبرگان

زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی روند/آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

کنایه معنادار روحانی به کاندیداهای انتخابات

تصویری گرم از خورشید!

بابایی: اصلاح طلبان 32 سال در این کشور قوه مجریه را در اختیار داشتند

ایران در آستانه ورود به باشگاه ابرقدرت ها قرار دارد

ظرفیت بالای کشورهای اسلامی در صیانت از کرامت زنان و خانواده / پیشگام شویم

اوقات شرعی بیست و چهارم خرداد در سمنان

کنایه معنادار روحانی به کاندیداهای انتخابات

بیانیه خاتمی ربطی به بیانیه موسوی ندارد

بانوان کشورهای اسلامی نقش گفت و گوی تعاملی در تحکیم خانواده را بررسی کردند

برای تزریق دوز دوم واکسن نیازی نیست حتماً همان برند دوز اول تزریق شود

واکسن های جدید «خود پخش شونده»

چهار برابر شدن شمار ثبت نام کنندگان مسابقات قرآن خراسان شمالی

وقت انتخاب 11 -مناظره | آیتی: نظارت استصوابی پس از فوت امام درشورای نگهبان باب شد/آجرلو: ناکارآمدی دولت روحانی منجر به کاهش مشارکت شده است

راه نجات کشور استقرار دولت انقلابی، شفاف و جوان است/ دولت ارز را به جای تولید به واردات موز اختصاص داد

سردار سلیمانی: هنر دف نوازی ریشه در اعماق تمدن اسلامی دارد

قهر کمتر سیاستمداری را به اهداف سیاسی خود رسانده است

قهر با صندوق رأی پایه های قدرت را به خارج کشور منتقل می کند

رضایی: استان ایلام می تواند دروازه مبادلات تجاری با دیگر کشورها باشد

نسخه الکترونیک تامین اجتماعی در مرحله نهایی است

فضیلت ماه ذی القعده

مرگ مرموز پسر 6 ساله در پارک رازی

واکنش سخنگوی جبهه اصلاحات به ادعای مرعشی

زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی روند/آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

شغل و کسب و کار جهت کار در کارواش

استخدام ویتر (سالن کار) حرفه ای خانم / آقا

استخدام همکار خانم در نمایندگی قطعات سایپا

استخدام-منشی و ادمین

به دونفر کارگر جهت کار در کارواش

خیاط ماهر مبل

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد