مطالب مرتبط:
روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است
روز قدس نماد اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است
روز قدس یک مسئولیت است / رژیم صهیونیستی خطری برای ملت ها و امت اسلامی است
«رفراندوم» طرح پیشنهادی رهبرانقلاب پیرامون مسئله فلسطین است/ رژیم صهیونیستی یک تهدید دائمی در جهان اسلام است
امت اسلامی پاسخ قاطعانه ای به شیطنت های رژیم صهیونیستی بدهد
-78 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 23:402021-05-06سياسي

فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت امت اسلامی است


اهیت و فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی، از ابتدای تاسیسِ آن، توسط نظام سلطه، تا به امروز مبتنی بر تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت و انسجام امت اسلامی بوده است - ،محمد باقر قالیباف در پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، نوشت: عمیقاً معتقدم مقاومت و وحدت میان گروه های فلسطینی تنها گزینه های مردم فلسطین در مبارزه با رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی است و صهیونیستها به هیچ وجه حقوق بشر و طرح های دموکراتیک را درک و مراعات نمی کنند.

همه ما وظیفه داریم که ملت فلسطین را در این جهاد مقدس یاری رسانیم.

وی تاکید کرد: امروز موازنه قدرت در فلسطین و منطقه به نفع مقاومت است که می تواند ملت فلسطین را به گام نهایی و آرمانی خود بیش از هر زمان دیگری نزدیک سازد.

تحقق این آرمان، وظیفه همه فلسطینیان و تمامی گروه ها و نهادهای سیاسی و مقاومتی و مردمی فلسطین و امت اسلامی است.

متن پیام رییس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است: با درود به روح پرفتوح امام راحل عظیم الشأن حضرت امام خمینی (رضوانا.

تعالی علیه) که هوشمندانه با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، رسالتی جهانی را برای آزادی سرزمینهای اشغالیِ فلسطین و مسجدالاقصی، از لوث وجود رژیم جعلی صهیونیستی تبیین نمودند؛ این روز را گرامی میداریم و از خداوند متعال مسالت می نماییم که به مجاهدین فلسطین و مقاومت برای ریشه کن کردن این غدهی سرطانی از منطقه، ثباتِ قدم و پیروزی عاجل عطا فرماید.

نگاهی به دست آوردهای برگزاری سالانه روز جهانی قدس نشان می دهد که ابتکار عمل امام راحلِ عظیم الشأن و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب نه تنها قضیه فلسطین را پویا و بالنده نموده، بلکه علیرغم توطئه های مکرر آمریکا و صهیونیست ها در حذف نام فلسطین از منطقه، همچنان مسئله مقاومت، اشغال فلسطین و آوارگی 7 میلیون فلسطینی را در صدر موضوعات بین المللی قرار داده است.

در این راستا برگزاری تظاهرات بازگشت فلسطینی ها، فراخوان و پیام مهمی مبنی بر عزم ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین مادری می باشد که تداوم آن به اهداف مقاومت و نزدیکتر شدن به آزادی مسجدالاقصی قبله اول مسلمین بیش از پیش کمک کرده است.

ماهیت و فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی، از ابتدای تاسیسِ آن، توسط نظام سلطه، تا به امروز مبتنی بر تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت و انسجام امت اسلامی بوده است.

این فلسفه شوم، همچنان به قوت خود باقی است و از نگاه نظام سلطه، هیچ کشوری در منطقه نباید از نظر قدرت ِاقتصادی و نظامی و حتی علمی و صنعتی بر رژیم صهیونیستی برتری داشته باشد.

به باور ما هر حرکتی که جهان اسلام را از اولویت اصلی آن یعنی حمایت از فلسطین و آزادی قدس شریف منحرف سازد، بدون شک در مسیر خدمت به رژیم صهیونیستی و دیگر دشمنان جهان اسلام و قدس عزیز قرار دارد.

به رغم تلاش و اعمال فشار برای عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی، با تعداد اندکی از حاکمان عربی و اسلامی، اما امت اسلامی، همه ملت های منطقه و بسیاری از دولت ها، از آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف و تشکیل دولت مستقل فلسطینی از بحر تا نهر منحرف نخواهند شد.

بی تردید فلسطین متعلق به فلسطینیان است و باید با ارادهی آنان اداره شود.

جمهوری اسلامی ایران طرح دموکراتیک همه پرسی را بعنوان راهکارِ سیاسی در سازمان ملل به ثبت رسانده است.

طرح همه پرسی از همه ی ادیان و اقوام فلسطینی، راه حلی است که می تواند بر چالش های امروز و فردای فلسطین فائق آید.

این طرح نشان می دهد که ادعای یهودی ستیزی که نظام سلطه و صهیونیست ها آن را تکرار میکنند، بکلی بی اساس است.

در این طرح، فلسطینیانِ اصیل، اعم از یهودی و مسیحی و مسلمان، در یک همه پرسی شرکت و سرنوشت خود را تعیین میکنند.

آنچه قطعاً در آینده منطقه جایی ندارد نظام جعلی صهیونیستی است.

عمیقاً معتقدم مقاومت و وحدت میان گروه های فلسطینی تنها گزینه های مردم فلسطین در مبارزه با رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی است و صهیونیست ها به هیچ وجه حقوق بشر و طرحهای دموکراتیک را درک و مراعات نمی کنند.

همه ما وظیفه داریم که ملت فلسطین را در این جهاد مقدس یاری رسانیم.

امروز موازنه قدرت در فلسطین و منطقه به نفع مقاومت است که می تواند ملت فلسطین را به گام نهایی و آرمانی خود بیش از هر زمان دیگری نزدیک سازد.

تحقق این آرمان، وظیفه همه فلسطینیان و تمامی گروه ها و نهادهای سیاسی و مقاومتی و مردمی فلسطین و امت اسلامی است.

وجود این روحیه جهادی و مقاومتی، رمز بسیار مهم و کلید موفقیتِ پیروزی های آینده ملت فلسطین و مقاومت خواهد بود و دشمن صهیونیستی با اطلاع از اهمیتِ این رویکرد، تمام تلاش خود را صرف کشتار زنان و کودکان فلسطینی ،توسعه شهرکسازی ، آوارگی بیشتر فلسطینیها از خانه و کاشانه خود و تخریب آثار اسلامی در قدس شریف نموده تا هویت اسلامی و فلسطینی قدس و سرزمینهای اشغالی را محو کند.

اینجانب آمادگی کامل مجلس شورای اسلامی را برای همراهی و همکاری با مجالس کشورهای اسلامی و جهان در مسیر نیل به هدف تعیین شده در روز جهانی قدس که همان تشکیل دولت واحد فلسطین در سراسر سرزمین مادری و به پایتختی قدس است اعلام و بر مواردی تأکید می نمایم: اول- بی تردید وضعیت امروز سرزمین های اشغالی ایجاب می کند که همه کشورها و سازمان های بین المللی در جهت تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین به وظیفه و مسئولیت خود عمل کنند.

این رسالت جهانی زمانی اهمیت پیدا می کند که ما در پرونده ننگین و نکبت بار رژیم صهیونیستی در طول 73 سال اشغال سرزمین فلسطین، غیر از جنایت و ترور، تداوم محاصره غزه، کودک کُشی، اسارت، تخریب منازل، سرکوب آزادیها، پایمال کردن ابتدایی ترین حقوق بشر، نژادپرستی، ادامه الحاق اراضی فلسطین، شهرکسازی، تبعیض در واکسیناسیون پاندومی کرونا و ممانعت از تزریق واکسن کرونا به زندانی ها، نقطه مثبتی نمی ینیم.

دوم - جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که به عنوان یک کشور حامیِ فلسطین و با هدف تأمین حداکثری امنیت ملی و امنیت منطقه غرب آسیا، ضمن حمایت از گفتمان مقاومت، همزمان، راه حل سیاسی و دموکراتیک، برگزاری همه پرسی در سرزمینهای اشغالی با مشارکت همه ساکنین اصیل را برای تعیین سرنوشت، در سازمان ملل به ثبت رسانده است و پیگیر اجرای این راه حل میباشد.

انتظار داریم که این ابتکار عمل مشروع توسط سازمان همکاری های اسلامی، اتحادیه های بین المجالس اسلامی، آسیایی و جهانی و جنبش عدم تعهد نیز مورد حمایت قرار گیرد.

سوم - با توجه به شرایط منطقه و جهان، از پارلمان های اسلامی میخواهم بار دیگر با تشکیل کمیته های ویژه فلسطین، اقدامات تأثیرگذار خود را به منظور حرکت منسجم و یکپارچه در حمایت از حقوق ملت فلسطین باز تعریف نمایند.

چهارم دولت ها و پارلمان ها می توانند با جدیت، ضمن رصد و پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی و مستندسازی از جرایم ارتکابی سیستماتیک و مکرر رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، پیگیری حقوقی و جنایی این جنایات در محاکم بینالمللی را در اولویت قرار دهند.

پنجم ضروریست اجرای مصوبات کمیته تحریم سازمان همکاری اسلامی علیه رژیم صهیونیستی مورد توجه مشترک پارلمان های کشورهای اسلامی قرار گرفته و نمایندگان محترم در این زمینه قانونگذاری های ملی صورت گرفته را عملیاتی سازند.

ششم انتظار می رود، پارلمان های کشورهای اسلامی، دولت خویش را مکلف سازند، با تشکیل یک کمیته تحقیق بین المللی، جنایتکاران جنگی رژیم صهیونیستی را در محاکم رسمی محاکمه نمایند.

مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در این خصوص رایزنی های لازم را با پارلمان های اسلامی به صورت فعال به عمل آورند.

از خداوند متعال مسالت داریم که به ملت فلسطین و مقاومت توفیق دهد تا بتوانند با ادامه مسیر جهادی، رسالت آزادی قبله اول مسلمین را هر چه زودتر محقق سازند و همه ادیان الهی بتوانند در منطقه عاری از وجود صهیونیستهای اشغالگر، آزادانه در مسجدالاقصی به درگاه خداوند راز و نیاز نمایند.


کلید واژه ها: فلسطین - امت اسلامی - صهیونیستی - رژیم صهیونیستی - اسلام - ملت فلسطین - جهان اسلام - مقاومت - اسلامی - گروه های فلسطینی - وحدت امت اسلامی - فلسطینی - ممانعت - رژیم - جهان - وحدت - باقر قالیباف - مردم فلسطین - تضعیف - فلسفه - صهیونیستها - امروز - وظیفه - گرامیداشت - دموکراتیک - فلسطینیان - گروه - مردم - حقوق بشر - مقاومتی

آخرین اخبار سرویس:
زنان در شورای فعلی فراموش شدند/عقب ماندگی در شهر زیاد است

دعوت سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی از مردم انقلابی برای حضور در انتخابات سرنوشت ساز 1400

انتخابات شورای شهر در بجنورد و شیروان الکترونیکی است

فعالیت 70 ستاد مردمی آیت الله رییسی در آذربایجان غربی

اقدامات دولت در بخش بهداشت و درمان استان قزوین امید آفرین است

نامزد اصولگرای شورای شهر همدان: شأنیت شورا با وعده های دروغ پیش مردم مخدوش شده است

تلاش فولاد مبارکه برای مشارکت حداکثری و برگزاری شکوهمند انتخابات

انتخابات؛ نماد اراده مردم/ مشارکت حداکثری برای تحولی ملی

رییس ستاد انتخاباتی رییسی در استان مرکزی: آیت الله رییسی عامل وحدت و انسجام در کشور خواهد بود

همراه داشتن شناسنامه در انتخابات الزامی است

حضور دانش آموزان آینده ساز

فعالیت حدود 6 هزار نفر پلیس در برقراری نظم انتخابات در گلستان/ قدم یاری رسان سپاه و بسیج به پلیس

برگزاری جشن دهه کرامت در پل معلق مشگین شهر

عکس| حال عجیب نعیمه نظام دوست

رقبای اصلاحات از ابراهیم رییسی هم عبور می کند/ رقیب اصلاح طلبان پژواک صدای حسن عباسی در مناظره ها بود

اعضای هیئت علمی نیروی فکری و پشتوانه بزرگ دانشگاه هستند

فعالیت بیش از 13 نفر از نیرو های ناجا در فرآیند انتخابات

حجت الاسلام سالک: جمعه مردم برای آینده بهتر پای صندوق رای می آیند

برخی برنامه های دهه کرامت تنها بر روی کاغذ مانده است

شعار «رای بی رای» خواسته دشمن است

روحانی: جفاست اگر با سیاه نمایی حماسه افزایش تولید کشور در هنگامه فشار حداکثری بدلیل ملاحظات سیاسی و جناحی نادیده گرفته شود

تحریم و جنگ اقتصادی به عنوان جنایتی خاموش علیه بشریت ثبت شود

شهرداری جای اقدام سلیقه ای نیست/ باید ذهن مردم به سمت احیای هویت اصفهان هدایت شود

انتخابات شورا ها در 1389 شهر و 40 هزار روستا برگزار می شود

تنها دولتی که با مشارکت بالا تشکیل شده، به مردم پاسخگو خواهد بود/ عده ای، از محدود کردن سبد انتخاباتی شان گلایه دارند/ دولت مداخله ای در امر بورس نداشته است

نماینده نامزدهای ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان مناظره می کنند

مرکز نوآوری و رشد شهرستان آمل افتتاح شد

چگونگی استفاده از دستگاه های مکانیزه اخذ رأی

اخبار انتخابات + تصاویر

سوره عبس با صدای عبدالباسط عبدالصمد

تعیین میزان افزایش فوق العاده شغل کارکنان دولت

ایجاد 1800 فرصت شغلی ویژه مددجویان کمیته امداد استان مرکزی

برگزاری نشست بین المللی امام رضا(ع) و ادیان الهی با عنوان «مودت»

افرادی در پرونده انتشار فایل صوتی ظریف ممنوع الخروج شدند/ رأی پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی به زودی صادر می شود

برگزاری مناظره ها را از دوره دانش آموزی آغاز کنیم

استخدام مشاور خانم یا آقا

استخدام نیروی تشریفات و پذیرایی در کترینگ دونا در تهران

ویزیتور خانم فعال در زمینه آرایشی

استخدام نگهبان در یک شرکت معتبر در تهران

ورزقان اولویت اول محرومیت زدایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در آذربایجان شرقی

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه عمان

منشی،مشاور خانم و آقا

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مایه اقتدار سیاسی کشوراست

استخدام منشی در مرکز تصویربرداری پزشکی بابک در تهران

معرفی تعدادی از مدیران اردبیل به تخلفات اداری

گم شدن مشکلات دانش آموزان در هیاهوی تبلیغات انتخاباتی

مرکز نوآوری ورشد شهرستان آمل افتتاح شد

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در 11 شهر انگلیس برگزار می شود

انتخابات نشان دهنده التزام نظام اسلامی، به نقش آفرینی مردم است

پرونده های ناشی از توافقات فاقد پروانه ساختمانی در دوره قبل را نمی توان با فوریت بررسی کرد

چرا مادر بابک خرمدین در قتل فرزندانش همراهی کرد؟

پاسخ دکتر محقق داماد به پرسشی درباره شرکت در انتخابات

شمارش ماشینی آرا و کاهش تهدید تقلب/ فناوری و راه های بی نقصش برای انتخابات

فیلم کامل قسمت سوم مستند «غیر رسمی»

مراسم وداع با پیکر شهید اسحاقی برگزار شد

برنامه های فرهنگی هنری توسط سازمان بسیج هنرمندان استان تهران

احتمال ریاستم بر قوه قضاییه مطرح نیست/ هرجا جوانان ورود کردند پیروزی به دست آوردیم

نامزدهای انتخاباتی آخرت خود را برای مقام های دنیوی نسوزانند

چگونگی رای گیری در حوزه هایی که انتخابات مکانیزه برگزار می شود

تکمیل پروژه خط انتقال گاز هنزا ظرف سه ماه

خسارت سنگین آثار تبلیغات انتخاباتی به سیما و منظر شهری لاهیجان

مراقب لیست های جعلی به نام شورای ائتلاف باشید + تصویر لیست اصلی

دیدار رییسی با دختران (عکس)

مرمت و ثبت جهانی مشترک پل های تاریخی خداآفرین با جمهوری آذربایجان

عکس دختران خوشتیب و زیبا در همایش رییسی!

اسماعیلی: تبعه چینی منتشرکننده فیلم دختران ممنوع الخروج شد/آخرین وضعیت پرونده های مفاسد اقتصادی

افشای هویت پرچمداران عدم مشارکت در انتخابات از سوی ربیعی /عراق، بدون اجازه آمریکا پول خرید واکسن را انتقال نداد /دولت دخالتی در بورس نداشت

تقدیر نماینده و فرماندار دامغان از بانک صنعت و معدن

شرکت در انتخابات مقدمه واجب است

#رأی_می دهم ترند برتر در فضای مجازی استان مرکزی شد

نگاهی به سایه سنگین خانم الف | مهدی کریمی

تجدید نظر در صلاحیت نامزدهای تأییدشده، منوط به نظر شورای نگهبان است

اعلام فرصت نهایی تبلیغات انتخابات کاندیداها، شوراها تا ساعت 24 روز چهارشنبه/ ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس و خبرگان تا ساعت 7 صبح روز پنجشنبه

خبر فوری: لغو ممنوعیت تردد شبانه خراسان رضوی در شب انتخابات (28 خرداد 1400)

مردم بخاطر آینده ایران پای صندوق رأی بیایند

روحانی: جفاست اگر با سیاه نمایی حماسه افزایش تولید کشور در هنگامه فشار حداکثری بدلیل ملاحظات سیاسی و جناحی نادیده گرفته شود

42 هزار خانوار اردبیلی تحت پوشش کمیته امداد هستند

زاکانی: پنجه در پنجه مفسدان قرار داده ایم

چهره خسته فریبا نادری پس از یک روز کاری سخت /عکس

اعتراض بانک مرکزی به اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره بدهکاران بانکی

ائتلاف تا آخر به اجرای سیاست «اشتراک صفر» مصمم است/ چمران و سروری صرفا درلیست ائتلاف هستند

71 شعبه برای اخذ آرای مردم پاوه پیش بینی شده است

شفافیت و معرفت لازمه انتخاب نامزد اصلح است

دعوت به همکاری جهت اعطای کد نمایندگی بیمه در هرمزگان

یکتا ناصر از لیلا حاتمی عقب نماند/ عکس

جنایت های ضد بشری دولت ترامپ علیه ملت ایران باید به گوش تمام دنیا برسد

ببینید | برنامه های دولت سلام برای ایثارگران

گام های قوی برای توسعه بیشتر گرگان/توزیع عادلانه خدمات لازم است

شرکت در انتخابات مظهر اقتدار ملی

سازمان جهانی بهداشت: کرونا سریعتر از روند واکسیناسیون در حال گسترش است

بی توجهی به سرنوشت کشور پایمال کردن خون شهداست

همتی پیش از پایان سوالات نشست خبری را ترک کرد

انتخابات شورا ها در 1389 شهر و 40 هزار روستا برگزاری می شود

روحانی: سند جنایت جنگ اقتصادی و اعمال کنندگان تحریم باید منتشر شود

کاهش قطعی برق در بوشهر به یک چهارم سال 90

نمرات ثلث سوم نامزدها و بررسی نتایج نهایی انتخابات

برپایی نمایشگاه مجازی آثار تجسمی انتخابات در یزد

هم افزایی و مشارکت در انتخابات سربلندی نظام را رقم می زند

کمدین های مشهور بر سر میز بیلیارد /عکس

آسمانی امن، مطمئن و آرام بخش را برای کشور فراهم کرده ایم

فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت امت اسلامی است

فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت امت اسلامی است