مطالب مرتبط:
دانشگاه های ایران در تراز مراکز علمی جهان
حاصل رشد فعالیت های علمی و فناورانه کشور، رقابت با برترین دانشگاه های جهان است
هشت طرح ورزشی دانشجویی دانشگاه ایلام افتتاح شد
حاصل رشد فعالیت های علمی و فناورانه کشور، رقابت با برترین دانشگاه های جهان است
بانک رفاه کارگران ایلام 10 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی اهدا کرد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 12:052021-05-06دانش

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند


بررسی ها نشان می دهد رتبه دانشگاه ایلام در شاخص کیفیت آموزشی و علمی افت چشمگیری داشته و دانشجویان طعمه انتصابات غیر اصولی شده اند این در حالی است که مسوولین دانشگاه زیر بار آمارها نرفتند.

- سایت یونی رف، مرجع معتبر دانشگاه های ایران نیز بر اساس آمار تولید مقالات علمی در بین دانشگاه های دولتی و در بین کل دانشگاه های کشور، خبرهای خوبی" از رتبه دانشگاه ایلام به ما نداد.

دانشگاه ایلام برخلاف بسیاری از دانشگاه های هم سطح خود از جمله دانشگاه های لرستان، کردستان و رازی کرمانشاه، فاقد شاخص های اولیه ورود به نظام های رتبه بندی جهانی ازجمله تایمز و شانگ های است و در این نظام های رتبه بندی جایی ندارد و به همین دلیل برای بررسی آمار رتبه بندی این دانشگاه به سایر مراجع مربوطه نیز مراجعه کردیم.

نمودار مربوط به این قضیه نمودار افت علمی دانشگاه ایلام طی سال های 2017 تا 2021 بر اساس نظام رتبه بندی معتبر جهانی سایماگو در پایان رتبه دانشگاه ایلام در بین دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران در پایگاه ISC  بر اساس شاخص های مختلف طی سال های گذشته ( 99 تا 94 ) را مورد بررسی قرار دادیم که بر اساس آمارهای منتشر شده، رتبه این دانشگاه در بازه ذکر شده دچار افزایش محسوس شده بود که این امر یک زنگ خطر جدی در این رابطه محسوب می شود.

در سال 1394: رتبه در شاخص پژوهش 32، در شاخص آموزش 43 و در وجهه بین الملل 21 بوده است.

در سال 1398: رتبه در شاخص پژوهش 36، در شاخص آموزش 45 و در وجهه بین الملل 41 بوده است.

در سال 1399: رتبه دانشگاه ایلام در شاخص پژوهش 53، در شاخص آموزش 69 و در وجهه بین الملل 57 بوده تا این دانشگاه همچنان این روند رو به وخامت خود را دنبال کند.

انتصابات غیر اصولی در دانشگاه ایلام یکی از منابع مطلع در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: طی سال های گذشته شاهد کاهش سطح علمی دانشگاه ایلام بودیم و آمارهای منتشر شده از سوی منابع معتبر خود گویای این حقیقت است.

وی افزود: انتصابات غیر اصولی و مبتنی بر روابط سیاسی، حزبی و در برخی موارد قومی- قبیله ای سبب شده تا برخی افراد که فاقد صلاحیت آکادمیک هستند به بدنه دانشگاه وارد شوند و در دراز مدت این وضعیت را به وجود آورند.

عدم توجه به معیارهای آکادمیک در جذب هیات علمی یکی از اساتید دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: یکی از مشکلات اساسی دانشگاه ایلام این است که در جذب هیات علمی و انتخاب مدیران دانشگاه دقت لازم صورت نگرفته و معیارهای آکادمیک در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: وقتی ملاک و معیارهای ما آکادمیک و بر اساس شایسته سالاری نباشد، قطعا در فرآیند آموزش و تولید علم مشکلاتی به وجود می آید که وضعیت کنونی دانشگاه ایلام ناشی از همین انتصابات است.

  ضعف دانش فنی مدیران یکی دیگر از اساتید دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: برخی از مدیران کنونی دانشگاه حضور فعالی در دانشگاه ندارند و تا زمانی که حضور فعال وجود نداشته باشد اشرافی هم بر امور وجود نخواهد داشت که این مسئله در کنار ضعف دانش فنی این افراد سبب شده تا دانشگاه از مسیر اصلی خود منحرف شده و شرایط کنونی به وجود بیاید.

وی ادامه داد: با توجه به انتصابات سیاسی و قومی- قبیله ای، شایسته سالاری در دانشگاه ایلام جای خود را به ناشایسته سالاری داده و در حال حاضر افراد توانمند به عنوان تهدید محسوب شده و به حاشیه رانده می شوند.

دانشگاه ایلام به دنبال تولید داده های تبلیغاتی است! پس از پایان این گفت وگو به سراغ یکی دیگر از اساتید دانشگاه ایلام رفتیم که وی هم ضمن اشاره به برخی از گفته های اساتید قبلی، به سیاست های اشتباه دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر معیارهای دانشگاه ایلام بیشتر عددی و کمی بوده و این دانشگاه بیشتر به دنبال تولید داده های تبلیغاتی یا همان مدیریت ویترینی است.

وی ادامه داد: اصولا هر دانشگاه باید طرح و هدف خاص داشته باشد و برای آن برنامه ریزی و در نهایت در راستای تحقق اهداف بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تلاش کند؛ تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم و پوشش دادن مشکلات جامعه از جمله اهداف اصلی دانشگاه هاست اما تا زمانی که افراد متناسب انتخاب نشوند، دانشگاه نمی تواند در مسیر اصلی خود حرکت کند.

این استاد دانشگاه افزود: در حال حاضر با مدیرانی روبرو هستیم که برخی از پست ها را اشغال کرده و به دلیل عدم دانش فنی و صلاحیت آکادمیک توانایی تحقق اهداف دانشگاه را نداشته و صرفا در راستای منافع شخصی یا سیاسی خود فعالیت می کنند که متاسفانه به دلیل برخی اعمال نفوذها برخوردی نیز با این افراد متخلف صورت نمی گیرد.

افت شدید سطح علمی دانشگاه ایلام یکی دیگر از اساتید دانشگاه گفت: با توجه به آمارهای منتشر شده توسط مراجع معتبر و مشاهداتی که ما از شرایط کنونی دانشگاه داشته ایم، به افت شدید سطح علمی دانشگاه ایلام اذعان داریم و شکی در آن نیست؛ اما ممکن است برخی مدیران و مسوولین تلاش کنند تا این وضعیت را طبیعی جلوه داده و آن را" ماست مالی کنند که قطعا با توجه به آمارهای گویا از مراجع مختلف و معتبر، این امر مسیر نخواهد شد.

پس از شنیدن درد و دل های اساتید دانشگاه ایلام که درخواست داشتند برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از سوی برخی از مدیران، اسمی از آن ها برده نشود به سراغ مسوولین مربوطه در دانشگاه ایلام رفتیم تا نظرشان را در رابطه با وضعیت کنونی دانشگاه و برنامه های احتمالی آن ها برای خروج از بحران فعلی جویا شویم.

جوابیه دانشگاه ایلام روابط عمومی دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: پیرو  اعلام انتشار ارزیابی اخیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، مربوط به بازه زمانی 97 – 96  و اعلام رتبه 41+ دانشگاه ایلام در بین دانشگاه های جامع و رتبه  60 ـ 47  در بین کل دانشگاه های کشور، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی و به ویژه جامعه دانشگاهی به اطلاع می رسد تا ضمن استفاده از این فرصت مطلوب برای ارائه اطلاعات درست و مستند درباره جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه، به سؤالات احتمالی برخی مخاطبان ارجمند و علاقمند به حفظ سرعت پیشرفت دانشگاه پاسخ داده شود.

  1- برابر صراحت اطلاعیه ISC، اطلاعات پژوهشی رتبه بندی مربوط به بازه زمانی 2018 – 2016 و اطلاعات پرسشنامه مربوط به بازه زمانی 1397 – 1395 است فلذا نتایج اعلام شده نمی تواند مبنای ارزیابی جایگاه پژوهش دانشگاه در حال حاضر باشد و ارزیابی سیاست ها و توفیقات پژوهشی دانشگاه مستلزم اعلام نتایج سال های 98 و 99 و 1400 از سوی همان مرجع است تا قضاوت منصفانه تری صورت گیرد.

2- در بازه زمانی 97-96،  جمع آوری (Retract) تعدادی مقاله از نویسندگان ایرانی در سطح جهان، سبب بازنگری در حمایت ها و اجرای سیاست های پژوهشی وزارت عتف، برای سالم سازی پژوهش ها، تدوین آیین نامه تخلفات پژوهشی و اقدامات اصلاحی برای ارتقای کیفیت پژوهش، خروج مجلات غیرمعتبر از فهرست حمایت و کم اثر کردن پژوهش های ضعیف شد که منجر به کاهش تعداد مقالات با ضریب تأثیر کم و افزایش مقالات منتشر شده در چارک اول Q1 و چارک دوم Q2 علم جهان شده است.

3- علی رغم اعمال سخت گیری ها در بازه زمانی مورد مطالعه، دانشگاه ایلام برابر اعلام ISC با 15 دانشگاه هم گروه شده است که دانشگاه های بیرجند، بجنورد، خلیج فارس، گلستان، لرستان و هرمزگان دانشگاه های مرکز استان بوده و از دانشجو، استاد و امکانات بیشتری نسبت به دانشگاه ایلام برخوردار هستند.

4- در ارزیابی اعلام شده، دانشگاه ایلام در شاخص اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی  رتبه 31 و در شاخص امکانات و تسهیلات رتبه 13 را در بین دانشگاه های جامع  کسب کرده؛ کسب این رتبه ها گواه آن است که دانشگاه ایلام در طی چند سال گذشته ضمن حفظ اثرگذاری اجتماعی و اقتصادی خود با بهره گیری از ظرفیت های استانی و ملی توانسته است زیر ساخت،  تجهیزات، آزمایشگاه ها و امکاناتی دایر کند که با بهترین دانشگاه های کشور قابل رقابت است که قطعاً وضعیت این شاخص ها در بهبود و ارتقا سایر شاخص ها نیز در آینده اثرگذار خواهد بود.

5- در خصوص جایگاه فعلی پژوهش دانشگاه ایلام، جهت استحضار مردم شریف اعلام می دارد که با افزایش فعالیت های بین المللی و پذیرش دانشجویان خارجی، دانشگاه ایلام از سال 2017 برای اولین بار به عضویت نظام رتبه بندی جهانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهان (سایمگو) درآمده است و ارزیابی این دانشگاه برای سال های اخیر حاکی از آن است که دانشگاه ایلام در طی این سال ها بین دانشگاه های دولتی، علوم پزشکی و آزاد کشور که به مراتب عددی بیش از دو برابر دانشگاه های جامع و دانشگاه های وابسته به وزارت علوم هستند، در رتبه های هم تراز و بالاتر از دانشگاه های مطرح کشور قرار گرفته است:  1-5- در سال 2018 دانشگاه ایلام رتبه 51 را کسب کرده، درحالی که  دانشگاه لرستان رتبه 59، دانشگاه اراک رتبه 63 و دانشگاه زابل رتبه 79 را کسب کرده اند.

2-5- در سال 2019 دانشگاه ایلام رتبه 76 را کسب کرده، درحالی که  دانشگاه شهید رجایی رتبه 79، دانشگاه سیستان و بلوچستان رتبه 82، دانشگاه گلستان رتبه 85 و دانشگاه اراک رتبه 87 را کسب کرده اند.

3-5- در سال 2020 دانشگاه ایلام و دانشگاه زنجان رتبه 53 را کسب کرده اند، درحالی که دانشگاه لرستان رتبه 58، دانشگاه الزهرا و دانشگاه خواجه نصیرالدین رتبه 59، دانشگاه محقق اردبیلی رتبه 61، دانشگاه مازندران رتبه 62 و دانشگاه سمنان رتبه 63 را کسب کرده اند.

4-5- در سال 2021 تاکنون دانشگاه ایلام با رتبه 50 هم ‍ ردیف دانشگاه خواجه نصرالدین و دانشگاه لرستان و بالاتر از دانشگاه الزهرا، بین المللی امام خمینی، قم، سمنان، زنجان، مازندران و  گلستان قرارگرفته است.

   6- بدون تردید رتبه و جایگاه کسب شده در سایماگو حاصل اجرای سیاست های پژوهشی، تلاش اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان سخت کوش و کارکنان دانشگاه بوده و به حول قوه الهی کماکان شاهد استمرار توفیقات دانشگاه ایلام درکسب جایگاه های منطقه ای، ملی و بین المللی خواهیم بود.

7- دانشگاه ایلام با عنایت به تأثیر شاخص های فناوری و نوآوری در ارتقای جایگاه علمی و فناوری با پیگیری های مستمر و کسب حمایت های ملی موفق به اخذ مجوز ایجاد مجتمع نوآوری و فناوری شد که در بهار سال جاری افتتاح خواهد شد.

8- در خاتمه ذکر این نکته ضروری است که در نظام رتبه بندی دانشگاه ها، تغییر رتبه در سال های مختلف امری طبیعی است، لیکن مهم تر از اعلام رتبه، حفظ جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هم تراز در کشور است که این مهم تاکنون محقق شده است.

اگر کمی به گذشته بازگردید و به افراد دارای مدارک مختلفی مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد توجه کنید، از سطح بالای توانایی و دانش آنها گلایه خواهید کرد، زیرا چنین نکات و تجربه ای در دانشگاه ها در اختیار شما قرار نگرفته است.

با وجود نارضایتی همیشگی دانشجویان و اساتید از شرایط متقابل یکدیگر، باید به این نکته اشاره کرد که هدف فعلی دانشجویان و اساتید نسبت به گذشته بسیار تفاوت کرده است؛ بارها اساتیدی را دیده ایم که نسبت به بی مسوولیتی دانشجویان معترض هستند و در سمت مقابل نیز دانشجویان از عدم انتقال اطلاعات کاربردی نسبت به اساتید اعتراض دارند.

اما در این بین چه کسی مقصر است؟ اهداف دانشجویان از ورود به دانشگاه در موارد بسیاری به دست آوردن موقعیت شغلی بهتر برای کارمندان ادارات، سازمان ها و گذراندن عمر برای جوان ترها به شمار می رود.

  هر چند در این بین افرادی هستند که هنوز به شکل کلاسیک عمل کرده و تنها به درس و تحصیل فکر می کنند، اما در نهایت به این نتیجه می رسند که تلاش و کوشش آنها نتیجه دلخواهی نداشته و مانند سایرین، تنها یک مدرک تحصیلی دریافت کرده اند؛ اما به نظر شما کارشناس رشته نرم افزار که هنوز فرق بین سیستم عامل و کفتر کاکل به سر را نمی داند، لایق در اختیار داشتن این مدرک تحصیلی است؟ آیا استادی که به جای ارائه مباحث درسی کاربردی به تحمیل پروژه به دانشجویان می شود، لایق نام شریف و والای استاد است؟ و آیا قرار است کسی برای حل مشکلی که اساسا وجودش را قبول ندارد کاری انجام دهد؟ انتهای پیام/ 
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه ایلام - رتبه بندی - ایلام - رتبه - دانشگاه های دولتی - علمی - دانشگاه های ایران - آمار - رتبه بندی جهانی - نمودار - بندی - کیفیت آموزشی - مقالات علمی - مراجع - بررسی - مربوط - دانشجویان - شاخص - انتصابات - نظام - شانگ های - کردستان - آموزشی - مراجعه - مقالات - جهانی - تولید - کیفیت - دولتی

آخرین اخبار سرویس:
مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برتر شناخته شد

سامانه رسیدگی به شکایات دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

کاشت 30 نهال امید در 30 سالگی محک

بهاروند: مهم ترین وظیفه حضور گسترده در انتخابات و انتخاب اصلح است

کمپین شبکه نوآوری دیجیتال ایران برگزار می شود

افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی با حضور معاون رییس جمهور

ضرب العجل 48 ساعته استاندار خراسان شمالی برای تخصیص زمین خوابگاه دانشگاه فرهنگیان

برگزاری کارگاه آشنایی با کوادکوپتر 

وبینار «بایومکانیک و معرفی آزمایشگاه های مرتبط در دانشکده» برگزار می شود

استخدام محقق و پژوهشگر در پژوهشگاه فن آوری های نوین علوم زیستی ابن سینا

حمایت ویژه از استارتاپ های فناوری محور و دیجیتالی / سرمایه گذاری های خطرپذیر افزایش می یابد

مدل سازی انتقال آلودگی در آب های زیرزمینی

تسریع در تحقق رسالت جدید دانشگاه با فعالیت مراکز تحقیقاتی

جزییات نحوه برگزاری مصاحبه دوره دکتری 1400 دانشگاه آزاد

میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی جهرم از کنکوری های 1400

رییس پژوهشکده باستان شناسی تغییر کرد

استخدام کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک در شرکت پژواک رایان در تهران

برترین دانشگاه های ایران در 32 رشته علمی معرفی شدند

برترین دانشگاه های ایران معرفی شدند

سامانه رسیدگی به شکایات دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است

دیدار رامین رضاییان با اسطوره فوتبال برزیل+عکس

دفترچه آزمون استخدامی اصلاح شد

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی داور مجله بین المللی شد

دانشگاه های ویژه بانوان بستری برای تحقق عدالت آموزشی هستند

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت پرتو نار در تهران

کشف بزرگ ترین ساختار کهکشانی در چرخش

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی خرمشهر - خلیج فارس منصوب شد

کاشت 30 نهال امید در 30 سالگی محک

آموزش ترکیبی در دانشگاه فنی و حرفه ای در مهر 1400

30 دانشجوی دانشگاه اراک در مسابقات قرآن و عترت ثبت نام کردند

دفترچه آزمون استخدام اصلاح شد

استخدام حسابدار صنعتی در شرکت ژرفا نور پویا در تهران

نشست خبری عبدالناصر همتی

آغاز شمارش معکوس برای برگزاری مصاحبه های دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

تولید آتش از چوب خیس با محصولی فناورانه

قلم رسانای حاوی نانوذرات ساخته شد

محققان ایرانی موفق به کنترل اثر کشش کولونی در مدار های نانوالکترونیک شدند

ثبت روز ملی بزرگداشت بیهقی در شورای عالی انقلاب فرهنگی 

35 سال تلاش و سازندگی | فتح قله های علم و فناوری چگونه ممکن شد؟

استرس و روش های مدیریت آن در 322 صفحه

آموزش ترکیبی در دانشگاه فنی و حرفه ای در مهر 1400

فرخوان تبادل دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران با یکی از دانشگاه های اسپانیا منتشر شد

اهدای نشان عالی مسئولیت اجتماعی به روابط عمومی بانک سینا

چقدر از حیات را فیزیک می تواند توضیح دهد؟

استخدام حسابدار در مرکز تصویر برداری بابک در تهران

درخشش کانون ها و فعلان فرهنگی دانشگاه تهران در جشنواره ملی رویش

اهدای نشان عالی مسئولیت اجتماعی به روابط عمومی بانک سینا

اهدای نشان عالی مسئولیت اجتماعی به روابط عمومی بانک سینا

درخشش کانون ها و فعلان فرهنگی دانشگاه تهران در جشنواره ملی رویش

کاشت 30 نهال امید در 30 سالگی محک

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: روابط عمومی یعنی توجه به یکدیگر

«زوج درمانی با رویکرد سیستمی» بررسی شد

دانشگاه لرستان رتبه ششم فدراسیون سرآمدان علمی ایران را کسب کرد

ستاری: پهنه های نوآوری حمایت از کارآفرینان و فناوران را گسترش دادند

اولین دوره مسابقه سخنرانی انتقادی پیشنهادی دانشگاهیان برگزار می شود

اهدای نشان عالی مسئولیت اجتماعی به روابط عمومی بانک سینا

نمایشگاه مجازی جشنواره رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

ثبت نام 38 هزار نفر در آزمون استخدامی وزارت علوم

آغاز مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر

روابط عمومی یعنی توجه به یکدیگر

زندگی متفاوت انسان در فضا (عکس)

دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی سهند به عنوان محقق سرآمد کشور انتخاب شد

جذب نیروی آقا یا خانم جهت کار در تایپ و تکثیر

برترین دانشگاههای ایران در 32 رشته علمی معرفی شدند

ارسال ایده به مسابقه ایده شو کسب و کار تا 19 مرداد 1400

هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

چهره خاص «بازیگر مشهور» در کودکی/ عکس

مراسم معارفه امیر عرب برگزار شد

برگزاری سومین جلسه خوانش مقالات رویکرد هیجان مدار

جزییات تبادل دانشجو دانشگاه علوم پزشکی تهران با یکی از دانشگاه های اسپاینا

پنج تفاهم نامه فناورانه پارک نوآوری صنعت نفت با وزارت علوم و دانشگاه های وابسته

اصلاح دفترچه ثبت نام استخدام در دانشگاه ها

استخدام مهندس فنی در شرکت پوشش گستر پاسارگاد در تهران

نخستین ماشین مدرن بافندگی فرش در کاشان ساخته می شود

دفترچه آزمون استخدامی اصلاح شد

نامزد اصولگرای شورای شهر زنجان: گره های فساد شهرداری را می شناسم / تخصص کافی در حوزه شهری دارم

مسئول جدید واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج معرفی شد

مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها تمدید شد/ اعلام شغل محل های جدید

مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایذه معرفی شد

ثبت نام در آزمون استخدامی دانشگاه ها تا 28 خرداد تمدید شد

نتایج داوری جشنواره نشریات دانشجویی تا پایان خرداد اعلام می شود

نتیجه بررسی مدارک مرحله اول آزمون فلوشیپ از 29 خرداد اعلام می شود

لزوم تعامل مراکز و واحدهای دانشگاهی در راستای کاهش مشکلات

کاروان زیست بوم فناوری به مازندران رسید / گشایش مرکز نوآوری آمل

افتتاح مرکز نوآوری و رشد آمل

کارگاه آشنایی با مقررات و آیین نامه های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

اصلاح دفترچه آزمون استخدامی+جزییات

نتیجه بررسی مدارک مرحله اول آزمون فلوشیپ 29 خردادماه اعلام می شود

دفترچه آزمون استخدامی اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

بیانیه «کارگروه منتخب جامعه پرستاری» پیرامون شروط شرکت پرستاران در انتخابات 1400 و اعتراض به همایش انتخاباتی

دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی اصلاح شد/تمدید مجدد مهلت ثبت نام

اکران مستند «سلبریتیسم» از سوی جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان برگزار می شود

استخدام حسابدار در شرکت صنایع بال در فارس

دانشگاه آزاد اسلامی با شهرداری بندر چاف و چمخاله همکاری می کند

7 شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفتند

وبینار «دولت سیزدهم و مطالبات دانشگاهیان کردستان» برگزار شد

هسته زمین بزرگ تر می شود

تصویب رشته کارشناسی ارشد روابط عمومی در شورای تحول و ارتقای علوم انسانی

دوره آموزش جامع نرم افزار آردوینو برگزار می شود

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند

سقوط آزاد سطح علمی دانشگاه ایلام/ مسوولین زیربار آمارها هم نرفتند