مطالب مرتبط:
سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی اسراییل ترکید
سردار سلامی: آمریکایی ها مجبورند منطقه را ترک کنند
اسراییل در تلاش برای ایجاد دوستی با ملت های منطقه
امنیت قابل مذاکره نیست/ نیروی قدس حلقه گمشده دیپلماسی در منطقه
مجلس عبور از خطوط قرمز در مذاکرات وین را نمی پذیرد/ ظریف و عراقچی هفته آتی به کمیسیون امنیت ملی می آیند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 00:452021-05-05سياسي

سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی اسراییل ترکید/ آمریکایی ها در حال خروج تدریجی از منطقه هستند


اسراییلی ها دچار پدیده زوال هستند و اتفاقاً این بار به نظر می رسد که فروپاشی رژیم صهیونیستی می تواند از درون باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، سردار سرلشکر پاسدار یاد می کنم که یاد و خاطره او همیشه در دل های ما زنده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، وی با اشاره به اینکه از ملت عزیزان درخواست می کنیم تا برای شادی روح آن عزیز سفر کرده دعا کنند افزود: ما با یک پدیده سیاسی جدیدی در سطح جهان و منطقه روبرو هستیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به زوال و غروب تدریجی سیاسی قدرت های بزرگ بیرون از منطقه و درون منطقه ادامه داد: این آرایش قدرت در حال گسسته شدن است، آن پیوستگی که در جبهه ائتلافی از شیاطین و مستکبران عالم می دیدیم در حال شکسته شدن است.

وی با اشاره به سیمای سیاسی، امنیتی و جغرافیایی منطقه غرب آسیا و جهان افزود: آن ها می خواستند اسلام را  تغییر دهند لذا فاصله زیادی از هم گرفتند و قادر به کمک و امداد به یکدیگر نیستند و از هم گسسته شده اند و برای یکدیگر هزینه نمی کنند و لذا با یک هویت های سیاسی مجزا از هم مواجه هستیم که هر کسی در راستای منافع خود عمل می کند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا نمی تواند کمکی به آن ها کند، امروز آمریکا نمی تواند برای ی شود و مجبور است که به تدریج منطقه را ترک کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا مجبور است تحولات منطقه را ترک کند گفت: آمریکایی ها تحت فشار سیاسی بر افکار عمومی و تحت فشار جریانات و گروه هایی هستند که عراقی اند و عراقی ها تمایلی به ماندن آمریکا در صحنه جغرافیایی عراق را ندارند و تلاش می کند به هر شکل ممکن آمریکا را از منطقه اخراج کنند.

وی بیان کرد: شکنندگی و آسیب پذیری را در سیستم امنیت ملی اسراییل می بینیم، ولی آمریکا نمی تواند کمکی به رژیم صهیونیستی کند، با فرسایش، کهولت و فرسودگی در قدرت هایی مواجه هستیم که قبلاً بسیار قوی عمل می کردند و امروز هیچ شادابی سیاسی در سیاست خارجی آن ها نمی بینیم، سیاست خارجی آن ها فعال نیست.

سرلشکر سلامی گفت: منطقه تحت تاثیر چنین شرایطی قرار دارد، موازنه قوا به طرز واضحی به نفع یمن در حال تغییر است و سعودی ها تحت ضربات بسیار مداوم قرار گرفته اند، هیچ یک از سامانه های پدافند هوایی و ضد موشک سعودی ها که همه آمریکایی هستند، قادر نیست از عملیات پهپادی یمنی ها جلوگیری کند.

وی ادامه داد: در میدان جهاد علیه متجاوزان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نیروی قدس یک برانگیختگی از قدرت در مقابل دشمن ایجاد می کند، تصریح کرد: نیروی قدس توانست در لبنان و فلسطین قدرت سوزان ایجاد کرده و فلسطینی ها را در قدرت خودکفا کند.

ما قدرت را از ایران منتقل نمی کردیم، زیرا اصلا به دلیل محدودیت ها و محاصره ها امکان انتقال سلاح به آنجا میسر و مقرون به صرفه نیست.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه حباب امنیت ملی اسراییل ترکیده است عنوان کرد: اسراییلی ها دچار پدیده زوال هستند و در غروب سیاسی به سر می برند و اتفاقاً این بار به نظر می رسد که فروپاشی رژیم صهیونیستی می تواند از درون باشد.

وی ادامه داد: این پوسیدگی در تمام ارکان این رژیم کاملا موج می زند یعنی در افول اقتصادی فوق العاده بالایی به سر می برند، شاهد از بین رفتن انسجام اجتماعی در ناکارآمدی سیاسی و اغتشاش سیاسی آن ها هستیم، هر شنبه اعتراضات عمومی در رژیم اشغالگر صهیونیستی بر قرار است، تاکنون 4 انتخابات برای تعیین نخست وزیر انجام دادند، ولی نتوانستند و احتمالاً به سمت انتخابات پنجم می روند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: سیستم صهیونیستی از درون دچار فروپاشی، تزلزل و ریزش شده است، آن ها سعی کردند ظرف یک سال و نیم گذشته از خودشان یک فیگور اقتدار نشان دهند یعنی مثل یک بادکنک خودشان را باد کردند.

وی افزود: آن ها آسیب های فوق العاده ای دارند، یکی دو ماه قبل تمام آسیب های رژیم صهیونیستی نشان داده شد، نشان داده شد که دریانوردی و کشتیرانی تجاری رژیم صهیونیستی در هر نقطه ای از عالم آسیب پذیر است در حالی که 90 درصد تجارت و بازرگانی این رژیم از طریق دریاست، زیرا هیچ مرز زمینی ندارد.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: هیچ کس فکر نمی کرد که رژیم صهیونیستی چنین آسیب های بزرگی در عرصه تجارت دریایی داشته باشد، خیلی ساده می توان تجارت دریایی رژیم صهیونیستی را با اخلال جدی مواجه کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آن ها می خواستند نشان دهند که اصلا سیستم امنیت ملی اسراییل شکننده نیست، وقتی انفجار مهیب با آن قارچ بزرگ که شبیه انفجار هسته ای بود در کارخانه ساخت موتور های پدافند هوایی صورت گرفت و آن کارخانه ای که ماهواره های رژیم صهیونیستی را می ساخت، به یکباره این بادکنک با یک سوزن تمام بادش خالی شد یعنی نشان داده شد که چقدر آسیب پذیر هستند و این یک دومینو بود.

وی افزود: بعد از آن در حیفا پالایشگاه بزرگ منفجر شد، مخازن آمونیاک نشت کرد و اعلام کردند که 80 شرکت تحت تاثیر حملات سایبری قرار گرفته و نزدیک فرودگاه بن گوریون انفجار رخ داد، یا جاسوسانشان در باشد، آن ها ضعیف هستند، آمریکایی ها هم فرمولی برای حل مسائل آن ها ندارند و این ناکامی و این شکست های افسرده کننده در کنار اغتشاشات درون رژیم صهیونیستی اعتراضات فلسطینی ها، ناکارآمدی دولت بر اساس نظام سیاسی اسراییل در تشکیل دولت و تضاد های اجتماعی درون آن ها یک فضای بسیار ناخوشایند و واقعاً شکننده ای را ایجاد کرده است که باید مراقب رفتار هایشان از این به بعد باشند.

وی ادامه داد: آن ها باید رفتارهایشان را بر اساس واقعیت تنظیم کنند، بزرگترین شکست نظام های سیاسی بی خرد و شیطانی مانند آمریکا و اسراییل در این است که آن ها قدرت برآورد واقع بینانه و صحیح از محیط و صحنه را ندارند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه در تشک کشتی طرف مقابل قدرت حریف را بهتر از خود حریف درک می کند گفت: فشار هایی که کشتی به طرف مقابل وارد می کند آن حریف این فشار ها را بیشتر احساس می کند قدرت ما توسط دشمن بهتر درک می شود و این یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه در تمام عرصه ها این پیشرفت های مدرن و شگفت انگیز اتفاق افتاده است افزود: ما صادقانه با مردم صحبت می کنیم و یک عبارتی وجود دارد که می گوید فضیلت آن چیزی است که دشمن به آن شهادت می دهد، قدرت پهپادی ما یک قدرت مدرن است یعنی یک قدرت پیشرفته است که با همه قدرت های پهپادی پیشرفته جهان رقابت می کند، در عرصه اوج گیری و ارتفاع امروز کاملاً جایگزین پرنده های با سرنشین شده است و هم در برد و هم در قدرت تهاجمی بی نظیر هستند، پهپاد ها تنها عناصر شناسایی نیستند بلکه خودشان مانند یک موشک هستند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دو خصوصیت دقت و برد پهپادهای ایرانی گفت: این دقت به گونه ای است که مثلا در یک ساختمان، هر نقطه ای را که بخواهیم مورد اصابت قرار می دهیم، دقت ها آن قدر بالا رفته که نقاط بسیار ریز قابل هدف گذاری هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به خط مشی سپاه درباره حضور نامزد های نظامی در انتخابات آتی ریاست جمهوری افزود: نظامی ها هم مثل بقیه افراد این مملکت بر اساس قانون اساسی و قوانین جمهوری اسلامی ایران می توانند در انتخابات شرکت کنند و این موضوع صرفا انتخاب شخصی آنهاست و هیچ ربطی به سازمان ندارد یعنی اگر یک پاسدار و یک نظامی در انتخابات شرکت کند این تمایل شخصی است و هیچ گونه تشویق و یا حمایت از سوی سازمان وجود ندارد.

وی افزود: ما صادق و متعهد هستیم و مکلفیم که ابداً در انتخابات به نفع و یا علیه هیچ کاندیدی عمل نکنیم، سپاه در موضوع انتخابات متشکل است از مجموعه ای از پاسدارانی که هر کدام به کاندید مورد نظر خودشان رای می دهند و یک جریانی در سپاه وجود ندارد که بخواهد نسبت به اینکه به چه کسی رای داده شود و یا نشود تصمیم بگیرد.

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در راهبرد دشمنان ما جغرافیای جهان اسلام و غرب آسیا خاورمیانه نامیده می شود، در منطق راهبردی آنها این منطقه یک منطقه به هم پیوسته است یعنی منطقه ای یکپارچه است و از دید آنها سکوی پرش هر قدرتی به تراز قدرت جهانی است.

وی ادامه داد: سیاست دشمنان ما برای اینکه تحولات سیاسی و امنیتی را در خاورمیانه با مطلوبیت های سیاسی و منافع خودشان هم راستا کنند این بود که تک تک به واحدهای سیاسی و به کشورهای منطقه حمله کنند و آنها را از هم منفک کنند و به هر جزء مستقل و منفرد حمله کنند و آن جز را تسلیم کنند و بعد به سراغ جزء دیگر بروند.

فرمانده کل سپاه در پایان یادآور شد: نقطه نهایی اقدامات آنها مثلا جمهوری اسلامی ایران است، اگر آنها می توانستند سیاست هایشان را پیاده سازی کنند که به هر جزء مستقل جدا حمله کنند و تمرکز قوا را در یک نقطه قطعی قرار دهند و آن نقطه را تسلیم کنند و دوباره به سراغ نقطه دیگری بروند، این استراتژی خطرناک می توانست آنها را به موفقیت نزدیک کند کاری که نیروی قدس انجام داد این بود که این جبهه های منفصل در اقصا نقاط دنیای اسلام را به هم متصل کرد.

انتهای پیام/  
کلید واژه ها: منطقه - سیاسی - اشاره - فرمانده کل سپاه - اسراییل - رژیم صهیونیستی - منطقه غرب آسیا - قدرت های بزرگ - آمریکایی ها - پدیده - گزارش - امنیت - صهیونیستی - امنیت ملی - قدرت - درون - فارس - زوال - جهان - اسراییلی - خبرگزاری - آمریکایی - غرب آسیا - فروپاشی - فرمانده - درخواست - باشگاه - امنیتی - پاسدار - شیاطین

آخرین اخبار سرویس:
«عزت الله اکبری» مجددا رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شد

تواشیح «ضیفانک» در مدح امام رضا(ع)

بحران کرونا در سیستان و بلوچستان/لزوم تعطیلی بازار و مراکز جمعیتی به ویژه مساجد و تالارهای عروسی

آغاز ثبت نام شناسایی استعدادهای برتر در حوزه علمیه خراسان

البناء: 5 نتیجه استراتژیک پیروزی آیت الله رییسی در انتخابات ایران

ظرف چند ماه آینده هر نوع واکسنی که مردم بخواهند در اختیارشان قرار می گیرد

امام جمعه پاوه به رییسی تبریک گفت

رقابت 5 هزار نفر در آزمون کتبی مجازی پذیرش حوزه خراسان

دغدغه ما واکسیناسیون دو گروه سنی است/نگران دانش آموزان هستیم

آخرین وضعیت کرونا در پایتخت: تنها 3 شهر در وضعیت زرد

«فریدون حسنوند» رییس کمیسیون انرژی مجلس شد

حسنوند رییس کمیسیون انرژی شد/اکبری رییس کمیسیون صنایع ماند

دخترخوانده «قاضی منصوری» نمی خواهد پرونده پیگیری شود

تبریک رییس دفتر مقام معظم رهبری به آیت ‎الله رییسی

فعالیت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم در قالب 25 کمیته تخصصی

وزارت کشور در حق هیئت های نظارت و بازرسان تبعیض قائل شد

انتخاب هیئت رییسه جدید کمیسیون صنایع مجلس/ اکبری تالارپشتی رییس ماند

جلیلی: دولت سایه به یک حرکت اجتماعی تبدیل شد

نظرات مهم دکتر احمدی نژاد در گفت و گو با روزنامه سانکای ژاپن

اهدای تابلو حدیث«سلسله الذهب» به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)

پیام تبریک قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به منتخب مردم

کدام فرد واکسینه شده نیازمند آزمایش آنتی بادی است؟

آیین رونمایی از «مدرسه تبلیغ» برگزار شد

از حاشیه تا متن یک نشست مطبوعاتی / وقتی عقلانیت خودنمایی می کند

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از قصرشیرین

دیدار رییس ستادکل نیرو های مسلح و فرماندهان ارشد نظامی با آقای رییسی

نیاز به همکار خانم برای مارکتینگ شبکه های اجتماعی

استخدام در استارت آپ موادغذایی

آزادی زندانیان گیلانی با وساطت امام هشتم+عکس

دارابی: «خجسته» مدیری دانشمند است/ گیل آبادی: این مدیر تمام زندگی اش شرافت مبارزه است

استخدام پرسنل ارایشگری در همه ی لاین ها

استخدام مراقب سالمند در آسایشگاه سالمندان

 اجرای طرح سیپا در تالاب انزلی

حمید وکیلی مراسم افتتاح رویداد ملی نشر خوبی ها

تصاویری از حرم امام رضا(ع) در دوران قاجار

ثبت 1804 مسئله در طرح مهرواره محله همدل خراسان جنوبی

رییس اقلیم کردستان عراق انتخاب آیت الله رییسی را تبریک گفت

استخدام 5 عنوان شغلی در یک موسسه رسانه ای و خبری در تهران

ثبت 1804 مسئله در طرح مهرواره محله همدل خراسان جنوبی

از رنجی که محیط بان ها می برند

رشد نوسازهای بی هویت در شهرکرد

نقش رسانه های مازندران در انتخابات ستودنی بود

کریمی: علی رغم توطئه ها شاهد لبیک مردم به فرمایش رهبری برای مشارکت در انتخابات بودیم

«فریدون حسنوند» رییس کمیسیون انرژی شد

رییسی عصر امروز در حرم امام رضا (ع) سخنرانی می کند

حقوق خرداد بازنشستگان کشوری کی واریز می شود؟

گازرسانی به مناطق بالادست با همکاری دستگاه های مسئول، اجرایی خواهد شد

چه کسی از دفتر رهبری با رییسی دیدار کرد؟

افتتاح آسایشگاه جانبازان قطع نخاعی در یزد

فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی شد

همایش «دانشگاه تراز انقلاب اسلامی» برگزار می شود

تصاویر/ مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در سنندج

رییس دادگستری همدان: طرح های مبتکرانه دستگاه قضایی همدان مورد استقبال آیت الله رییسی قرار گرفت

در حاشیه اسپارانی | نورا موسوی نیا

برگ سبز خودرو قطعا در حکم سند است/ الزام مراجعه به دفاتر اسناد مبهم است

مهم ترین پیامد برگزاری مجازی جشنواره رسانه های دیجیتال صرفه جویی در هزینه ها است

انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون انرژی/ حسنوند رییس شد

مکتب حسینی از منظر امام رضا (ع)

پروژه ای جدید در «پترول» / تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی لردگان

نماز باران امام رضا(ع)؛ روایت علم لدنّی و مستجاب الدعوه بودن

فرار از خدمت سربازی؛ بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه های نظامی خراسان جنوبی

مشکلات جوانان در مسیر تشکیل خانواده

تصاور/ حضور کاروان خادمان رضوی در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان

بیانیه حداد عادل: پیروزی رییسی، زمینه ساز همکاری مجلس و دولت است

زاکانی: انقلاب از دست «نامحرمان و نااهلان» آزاد شد / پایان دوران سیاه عناصر غرب گرا در کشور را اعلام کنیم

فال امروز - سه شنبه 01 تیر

توییت عجیب حسن عباسی در حمایت از خاتمی، کروبی، بهزاد نبوی، عارف و ...

خط و نشان رییس جمهور فیلیپین برای واکسن گریزان

تجلیل از 40 مُبلغ برتر چهارمحال و بختیاری

گلباران سردیس شهید چمران در بیروت

هیئت رییسه جدید کمیسیون صنایع انتخاب شد

استخدام کارشناس فروش بیمه در شرکت بیمه سامان نمایندگی 1166 در زنجان

ظرف 2ـ3 ماه آتی هر نوع واکسنی که مردم بخواهند در اختیارشان قرار می گیرد

بازگشت طالبان؛ سقوط سریالی شهرهای افغانستان/ فراخوان دولت برای تشکیل بسیج مردمی علیه طالبان

دیدار رییس ستاد کل نیرو های مسلح با رییس جمهور منتخب

شیوع اعتیاد در خوزستان بالاتر از میانگین کشوری / تمایل به مصرف کانابیس

استخدام کارشناس اجرایی در شرکت کاردوجین در تهران

دیدار جهانگیری با رییس جمهور منتخب

فرار از خدمت سربازی؛ بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه های نظامی خراسان جنوبی

مشاور وزیر بهداشت: کنکور در زمان مقرر برگزار می شود

تمدید مهلت راه اندازی خط تولید کارخانه نساجی

لزوم رفع تبعیض در میان بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور

تعریف 68 طرح جهت جمع آوری آثار دفاع مقدس

قالیباف: وظیفه داریم مشکلات مردم را بدون توجه به گرایش های سیاسی حل کنیم

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با آیت الله رییسی دیدار کرد

شانزدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان تمدید شد

قالیباف: ارادت ما به کدخدا بیشتر از خدا بود

درخواست بسیج دانشجویی برای شفاف سازی درباره مسائل مالی شبکه شاد

شاهرخ استخری و دخترها در تعطیلات /عکس

دیدار رییس دفتر مقام معظم رهبری با رییس جمهور منتخب

جهانگیری با رییسی دیدار کرد

حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه‏ های فرهنگی برای ناشران

دیدار رییس دفتر رهبر انقلاب با آیت الله رییسی

محمد آهنگر حضور خدام رضوی در بیمارستان های اهواز

حضور کاروان زیر سایه خورشید در لشکر 28 پیاده سنندج

انتقادات سعید محمد از ردصلاحیتش توسط شورای نگهبان/تا یک ماه پیش رییسی نمی دانست می آید یا نمی آید

3 نماینده جدید استان تهران در مجلس خبرگان رهبری مشخص شدند

جهانگیری با رییس جمهور منتخب دیدار کرد

در برگزاری انتخابات و شمارش آرا هیچ دخالتی نداشتم

نگاهی به اصول و مبانی اقتصاد اسلامی

سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی اسراییل ترکید/ آمریکایی ها در حال خروج تدریجی از منطقه هستند

سرلشکر سلامی: حباب امنیت ملی اسراییل ترکید/ آمریکایی ها در حال خروج تدریجی از منطقه هستند