موضوعات داغ: - شاهين بندرعامري - شاهين بندر عامري - رژيم صهيونيستي - فراز كمالوند - جشنواره جهاني فيلم فجر - تيم فوتبال پرسپوليس - استقلال و ذوب آهن - تركيب احتمالي - كنعاني زادگان - ليگ قهرمانان - مدافع تيم فوتبال پيكان - آتش نشاني مشهد - سلامت جسمي - نرده - آبهاي آرام - قهرمان ليگ برتر - وضعيت مصدومان پرسپوليس - آشپزخانه رويايي - جوان ترين تيم ليگ برتر - بخشدار قلعه نو - هنرمند ژاپني - شوراي گسترش آموزش عالي - فرانك ريبري

مطالب مرتبط:
تعطیلی کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد/ نحوه حضور کارکنان در سازمان مرکزی/ کلاس های مجازی دانشجویان برقرار است
تعطیلی کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد در شهرهای قرمز تمدید شد | کلاس های مجازی برقرار است
درخشش دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه بندی ایمپکت
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از 6 واحد دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد
پذیرش دانشجو در 21 رشته گرایش دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 ساعت 02:252021-04-22دانش

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند


رییس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورزش حرفه ای یک سر و گردن بالاتر از سایر مؤسسات آموزش عالی است.

- "-علیرضا محمدی؛ ورزش دانشگاهی در سال های متمادی موفقیت های بسیاری با حضور ورزشکاران برجسته رقم زده است.

این ورزش در بین دانشجویان طرفداران بسیاری دارد و هر ساله استعدادهای جدید و خلاق در عرصه ورزش دانشجویی بروز و ظهور پیدا می کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن باشگاه فرهنگی ورزشی، رشته های متعددی در حوزه مردان و زنان دارد و نقش مؤثری در علمی سازی ورزش کشور ایفا کرده است.

این دانشگاه با وجود تیم های حرفه ای ظرفیت بالایی برای توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی در سال 99 علی رغم شرایط کرونایی با کمترین هزینه، بیشترین توفیق را داشته و مقام های خوبی کسب کرده است.

خبرگزاری آنا در همین راستا با امیرعباس لشگری، رییس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به گفت وگو نشسته است که در ادامه می خوانید.

بیشتر بخوانید: کسب 17 کرسی برتر ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ از ظرفیت ورزشکاران نخبه مدارس سما استفاده می شود" درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش حرفه ای آنا: درباره ورزش حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی توضیح بفرمایید.

لشگری: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورزش حرفه ای با بودجه محدودی که داشت، نتایج بسیار خوب و درخشانی را گرفت و در رشته واترپلو قهرمان شد.

همچنین بیش از 40 ساعت شبکه های ورزش و سه سیما پخش مستقیم داشتیم و تیم های دانشگاه آزاد اسلامی به اسم این دانشگاه در مسابقات حضور داشتند که این موضوع به نوعی تبلیغ ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

به تمام مؤسسات آموزش عالی اعلام می کنیم که دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای به خوبی درخشیده است و به جرئت می توانم بگویم که در این زمینه یک سر و گردن نسبت به سایر مؤسسات آموزش عالی بالاتر و پیشرو هستیم.

تربیت بدنی واحدها در سامانه نظارت و ارزیابی رتبه بندی می شوند آنا: آیا نظارت و ارزیابی از ورزش دانشجویی در واحدها انجام می شود؟ لشگری: بنده از 27 اردیبهشت ماه سال 99 مسئولیت ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده گرفتم و اقدامات زیرساختی را در مرکز ورزش و تربیت بدنی آغاز کردیم که یکی از این آن ها، سامانه نظارت و ارزشیابی است.

قبلاً هیچ گونه نظارت و ارزشیابی از تربیت بدنی واحدها نداشتیم اما در حال حاضر 8 شاخص را طراحی و نهایی کردیم که بر اساس آن ها، اداره های تربیت بدنی حدود 280 واحد دانشگاه آزاد اسلامی ارزیابی، رتبه بندی و امتیازدهی می شوند.

همچنین در نهایت کارنامه ورزشی برای تربیت بدنی واحدها در نظر می گیریم که کاری بسیار ارزشمند خواهد بود.

روی این سامانه همکارانمان در مرکز ورزش و مرکز اطلاعات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زحمت بسیاری کشیدند تا توانستیم این سامانه را تقریباً نهایی کنیم.

با این سامانه اداره تربیت بدنی کل واحدها بر اساس شاخص هایی که به آن ها اعلام شده است، اطلاعات خودشان را در این سامانه بارگذاری خواهند کرد و در نهایت بر اساس امتیازهایی که هر واحد تربیت بدنی می گیرد با هم مقایسه و رتبه بندی می شوند.

همچنین واحدها هم در سطح خودشان با هم مقایسه می شوند.

در واقع بر اساس تعداد دانشجو، واحدهایی که زیر 2 هزار و 500 دانشجو دارند با هم مقایسه می شوند، واحدهایی که بین 2 هزار و 500 تا 5 هزار دانشجو دارند نسبت به هم مقایسه خواهند شد، بین 5 تا 10 هزار و همین طور بالا می رود؛ طبیعتاً واحدی که کوچک بوده و تعداد دانشجویان کمتری نسبت به واحدی که در مرکز استان است، دارد، با هم مقایسه نمی شوند بلکه هر واحدی در سطح خود با واحد هم سطح خود مقایسه خواهد شد.

در واقع این موضوع یکی از کارهای ماندگار در مرکز ورزش و تربیت بدنی است که موجب می شود واحدها بدانند در چه سطحی قرار دارند و چه رتبه ای را بر اساس فعالیت هایشان به دست آورده اند و فعالیت هایشان هم دیده شود.

سامانه نظارت و ارزیابی، سامانه بسیار خوب مدیریتی است که نقاط قوت و ضعف اداره تربیت بدنی واحدها را می بینیم و بر اساس آن سعی بر رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خواهیم کرد.

در این سامانه شاخص ها بر اساس مسابقات، ورزش همگانی، موضوع های آموزشی، تسهیلات دانشجویان ورزشکار، تیم های حرفه ای، اماکن و فضاهای ورزشی و.

احصا شده است.

بر اساس این شاخص ها، هر اداره تربیت بدنی در هر واحد امتیاز خودشرا بر اساس فعالیتی که در آن حوزه انجام داده می گیرد و این امتیازها در اختیار مدیریت آن واحد و اداره تربیت بدنی قرار خواهد گرفت.

سعی ما این است که در پایان نیمسال بتوانیم اداره تربیت بدنی واحدها را رتبه بندی کنیم.

راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها آنا: درباره راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش استان ها توضیح بفرمایید.

لشگری: یکی دیگر از کارهای زیرساختی خوبی که بعد از ورزش قهرمانی و سامانه نظارت انجام شد، موضوع راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش استان هاست.

در واقع برای اینکه یک فعالیت ورزشی را در استان داشته باشیم، قاعدتاً باید یک مرکزی، تصمیم گیری هایی را در سطح استان انجام دهد که بتواند تمام واحدهای زیرمجموعه اش را پوشش دهد و همسو با اهداف مرکز ورزش و تربیت بدنی جلو بروند و بتوانند فعالیت خودشان را به خوبی انجام دهند و در سطح استان، این فعالیت ها نظارت و دیده شود.

به همین منظور آیین نامه شورای تخصصی ورزش استان را نوشته و به تمامی استان ها ابلاغ کردیم و در حال حاضر تمامی استان ها شورای تخصصی ورزش را راه اندازی کرده اند.

با ترکیب جدیدی که ابلاغ کردیم، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان به عنوان رییس شورا، معاون فرهنگی و دانشجویی استان به عنوان نایب رییس این شورا و مدیر تربیت بدنی استان به عنوان دبیر این شورا هستند.

همچنین یک دانشجوی ورزشکار و نخبه ورزشی به نمایندگی از دانشجویان در این شورا حضور دارد.

از دیگر اعضای شورا می توان به اعضای هیئت علمی رشته تربیت بدنی و مدیرکل ورزش و جوانان استان که از خارج از دانشگاه آزاد اسلامی به شورا دعوت شده است، اشاره کرد.

هدف ما این است که ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را گسترش دهیم و فقط در چارچوب خود دانشگاه نباشد بلکه بتوانیم با سایر سازمان ها، نهادها و وزارتخانه ها از جمله وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و.

ارتباط داشته باشیم.

لذا مدیرکل ورزش و جوانان استان در شورای تخصصی استان می تواند یک زمینه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت های ورزشی که زیر نظر این مدیرکل است، باشد.

در هر استانی حدود 50 هیئت ورزشی وجود دارد که نظارت و مدیریت کامل آن ها برعهده اداره کل ورزش و جوانان استان است و وقتی این فرد در شورای تخصصی ورزش ما حضور داشته باشد، یقیناً می تواند منشأ خیر برای تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

همچنین از اعضای دیگر این شورا، نماینده مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی هستند که قبلاً حضور نداشتند و در ترکیب جدید قرار دارند.

این موضوع می تواند ارتباط نزدیکی را بین واحدهای آموزشی و مدارس سما ایجاد کند و موضوع استعدادیابی و شناسایی دانش آموزان نخبه ورزشی از طریق حضور نماینده سما در کنار واحدهای دانشگاهی اتفاق خواهد افتاد.

طراحی سامانه آنلاین مسابقات غیرحضوری ورزش دانشگاه آزاد اسلامی آنا: درباره سامانه مسابقات مجازی توضیح دهید.

لشگری: متأسفانه بیماری کرونا در سال 99 خیلی شیوع پیدا کرد و منجر به تعطیلی واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شد، لذا باید سامانه ای را ایجاد می کردیم که فعالیت های غیرحضوری ورزشی تدوام داشته باشد و دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی بتوانند با امنیت کامل در این فضا قرار گرفته و فعالیت خودشان را انجام دهند.

بنابراین سامانه ای به نام سامانه مسابقات غیرحضوری در اسفندماه 99 طراحی و آماده شد.

البته حدود 5 ماه زمان برد تا این سامانه راه اندازی شود.

در این سامانه مسابقات مختلف طراحی و برنامه ریزی می شود.

دانشجویان با شماره دانشجویی و کد ملی خود وارد این سامانه خواهند شد و رشته ای که علاقه مند آن هستند را انتخاب کرده و در آن شرکت می کنند.

سپس این مسابقات را داوری کرده و به نفرات برتر جایزه تعلق خواهد گرفت.

این مسابقات در بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی قابل استفاده خواهد بود.

در واقع با سامانه غیرحضوری مسابقات کاری کردیم که ورزش توقف نکند، ادامه پیدا کند و فعالیت های جسمی را افرادی که در منزل هستند و به علت بیماری کرونا نمی توانند در دانشگاه حضور پیدا کنند، این فعالیت ها را انجام دهند تا بتوانیم این مسابقات را برگزار کنیم.

با توجه به اینکه این سامانه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه است، از نظر امنیتی قابل قبول خواهد بود و بر روی امنیت فیلم هایی که ارسال می شود خیلی حساس بودیم و با موفقیت این روند ادامه دارد.

در ایام عید نوروز نیز جشنواره ای در نظر گرفتیم و در حال حاضر این مسابقات غیرحضوری از اسفند 99 در سراسر کشور در چهار رشته بارفیکس، شنای سوئدی، روپایی و طناب زنی در بخش آقایان و بانوان شروع آغاز که در سراسر کشور در حال برگزاری است.

در ایام عید نوروز، جشنواره فرهنگی دانشجویی برای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت بسیج کارکنان آغاز شد و کارکنان تا 26 اردیبهشت ماه سال 1400 فرصت دارند که در این مسابقات شرکت کنند.

این هم توفیقی است که برای دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاد و شاید جزو معدود مؤسسات آموزش عالی باشیم که این سامانه را به صورت اختصاصی برای خود ایجاد کرده اند.

تهیه اطلس اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی آنا: در حال حاضر اطلس اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شده است؟ لشگری: بله.

اطلس اماکن 31 استان و دو واحد مستقل تهیه شده و بر روی سایت مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس varzesh.

iau.

ir بارگذاری شده است.

در واقع واحدها تصاویر اماکن ورزشی خود را به صورت حرفه ای گرفته اند و با ذکر مشخصات این مکان ها و فضاهای ورزشی در سایتی که گفتم، بارگذاری شده است.

این موضوع را با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در میان می گذاریم تا بتوانیم تعامل بیشتری با آن ها داشته باشیم و این فضاهای ورزشی بتواند در اختیار تیم های ملی قرار بگیرد.

بنابراین این اقدام یک درآمدزایی غیرشهریه ای برای دانشگاه آزاد اسلامی دارد همچنین و افتخار می کنیم که میزبان ورزشکاران ملی پوش هستیم.

از سوی دیگر نام دانشگاه در بین فدراسیون ها، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و جامعه ورزش شناخته می شود و می تواند کمک کند به اینکه سطح ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - ورزش - اسلامی - آزاد - تربیت بدنی - حرفه - ورزش دانشگاهی - ورزش دانشجویی - شرایط کرونایی - تربیت - آموزش عالی - توسعه ورزش - ورزشکاران - دانشجویان - رتبه بندی - طرفداران - دانشجویی - حوزه - خبرگزاری - قهرمانی - بیشترین - کرونایی - موفقیت - باشگاه - فرهنگی - بالایی - توسعه - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
آزمون کننده آزمایشگاه سیار ترازو

پشتیبان کانون قلم چی

پوشش متفاوت سپیده خداوردی در دانشگاه /عکس

نصب پیام رسان داخلی، برای انجام امور دانشجویی!

50 درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی اردبیل جذب بازار کار شدند

کنکور امسال 2 بار برگزار می شود

استخدام پژوهشگر در گروه پژوهشی سیستم های هوشمند واژه در تهران

امسال خشک ترین سال نیم قرن اخیر است/ ترافیک روان واکسیناسیون

همراه اول از شرکت های دانش بنیان و فناور حمایت می کند

کنکور 2بار در سال برگزار می شود

دولت برای کاهش قیمت کتاب و مجلات علمی هزینه کند

استخدام فروشنده

اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی نمونه ای از ایثار هستند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 29 اردیبهشت

برگزاری 2 کنکور در سال تصویب شد

برگزاری 2 کنکور در سال تصویب شد

کنکور حذف نه ساماندهی می شود+ جزییات

برگزاری 2 کنکور در سال تصویب شد

کنکور 2 بار در سال برگزار می شود

40 درصد دانشجوهای کشور باید مهارتی باشند/فعالیت 25 هزار مدرس

هایپر مارکت صنعتی فامکو

کنکور هر سال 2 بار برگزار می شود/ سوابق امتحانی هم بررسی خواهد شد؟

استخدام پژوهشگر در گروه پژوهشی سیستم های هوشمند واژه در تهران و کرمان

جزییات برگزاری 2 بار کنکور در سال

ضرب و شتم خبرنگار خانم توسط حراست دانشگاه شهید بهشتی

پرستار هفت حوض نارمک

کنکور 2 بار در سال برگزار می شود

هنر، نجات بخش نسل آینده است

کنکور 2بار در سال برگزار می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع سرآمدان آموزش عالی کشور

کنکور 2 بار در سال برگزار می شود/ احتمال اعمال سوابق امتحانی پایه یازدهم در کنکور

کنکور 2 بار در سال برگزار می شود/ زمان آن به اطلاع داوطلبان می رسد

آزمون جامع دکتری به تعویق افتاد + فیلم

کنکور 2بار در سال برگزار می شود

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی در برگزاری آزمون ها

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اسامی پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

ساماندهی کنکور از سال 1401

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 28 اردیبهشت

انتشار نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری 1400

انتشار نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری 1400

گسترش تولید بذرهیبرید در دانشگاه آزاد دهاقان

انتشار نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری 1400

تحصیل 10 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های علمی کاربردی/ اهمیت توجه به دیپلماسی علمی

95 مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان ایلام شناسایی شد

شرایط آموزش از راه دور در دانشگاه ها مهیا شده است

منشی دندانپزشک

تجلیل از روابط عمومی های برتر

اعلام نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری 1400+ مدارک، شرایط مصاحبه و جزییات

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد

25 درصد دانشگاه های کشور زیرساخت آموزش الکترونیک داشتند

اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد

استخدام پژوهشگر در گروه پژوهشی سیستم های هوشمند واژه در کرمان

ساده زیستی زیبای «آقای بازیگر»/ عکس

جریان سازی در حوزه نشر با نشان «شانزده»

استخدام طراح پارچه در یک شرکت معتبر در تهران

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد

معرفی 38 هزار داوطلب آزمون دکتری به دانشگاه ها

دانشجویان البرزی «نقش رسانه ها در انتخابات 1400» را بررسی می کنند

معاون آموزشی وزارت علوم: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان ثبت نام اولیه سال تحصیلی جدید را انجام دهند

رستگار: باید از پتانسیل دانشجویان رشته های مهندسی برق در صنعت بیشتر استفاده شود

تصویب 200 رشته در طرح آمایش دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان

انگیزه اساتید برای تولید محصولات دانش بنیان افزایش یافت

38 هزار و 222 نفر به مرحله دوم کنکور دکتری معرفی شدند

تکثیر مصنوعی یک گونه ماهی در خطر انقراض

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری اعلام شد/ امکان اعتراض داوطلبان به نتایج

خیّران و 32 بازنشسته دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد تجلیل شدند

تکثیر مصنوعی یک گونه ماهی در خطر انقراض

استخدام دانشجوی روانشناسی و علوم تربیتی خانم

خاکی صدیق: پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری اعلام شد/امکان اعتراض داوطلبان به نتایج

مصوبات نشست هیئت امنای صندوق توسعه ملی

دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان به دنبال اخذ مجوز آزمایشگاه همکار جوش و ژئوتکنینک

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری اعلام شد/امکان اعتراض داوطلبان به نتایج

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد/ بیش از 38 هزار داوطلب به دانشگاه ها معرفی شدند

اسامی معرفی شدگان آزمون دکتری 1400 اعلام شد

فناوری هایی مانند 5G موجب تشدید شیوع کرونا می شوند/ کنترل مردم با تکرار اپیدمی ها

تغسیل و تکفین بیش از 30 هزار کرونایی در بهشت زهرا(س)

تجلیل از استادان نمونه دانشگاه جامع علمی کاربردی در سمنان

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد/ بیش از 38 هزار داوطلب به دانشگاه ها معرفی شدند

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در جمع سرآمدان آموزش عالی کشور قرار گرفت

38 هزار نفر به مرحله دوم کنکور دکتری 1400 معرفی شدند/ کارنامه انتخاب رشته منتشر شد

مهلت ثبت نام در آزمون زبان پیام نور تمدید شد

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی هستیم

کافه گردی سیاوش خیرابی /عکس

فوت روزانه 170 تهرانی بر اثر کرونا |سعید خال :40 درصد تلفات کرونای کشور در تهران است

کافه گردی سیاوش خیرابی /عکس

کسب رتبه درجه یک توسط بیمارستان امام سجاد(ع) دانشگاه آزاد اسلامی

اطلاعیه اعلام فهرست اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1400

دانشگاه آزاد اسلامی امکان افزایش شهریه را هم تراز با تورم ندارد

تغسیل و تکفین بیش از 30 هزار بیمار کرونایی در بهشت زهرا(س)

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تلاش های مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در مدیریت بحران کرونا تقدیر کرد

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند