موضوعات داغ: - علوم انساني اسلامي - تيم فوتبال پرسپوليس - علوم انساني - كميته انضباطي - كالاهاي اساسي - علمي كاربردي - شاهين بندر عامري - فرهاد مجيدي - دانشگاه جامع علمي كاربردي - شبكه هاي اجتماعي - روزهاي پاياني - حسن قاليباف اصل - زندان تبريز - كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي - درامدزايي - نمايشگاه اصفهان - دفاتر خدمات مسافرتي - دولت فرانسه - كيسون پرند - مدرسه موش ها - آرامگاه حافظ - جمعه سياه - بنياد بيماري هاي خاص

مطالب مرتبط:
نقش بانک مرکزی در سقوط کم سابقه بورس؟
عزم جدی سران ایران و پاکستان برای افزایش تعاملات و رفع موانع
فعالان فضای مجازی نقش مهمی در برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری دارند
ورود محموله بانک سلولی تولید واکسن اسپوتنیک وی به ایران
نقش بانک مرکزی در سقوط کم سابقه بورس؟
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 ساعت 00:352021-04-22سياسي

بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند


رییس قوه قضاییه در نشست «بررسی موانع تولید در حوزه بانکی»، بانک‎ها را نظام مورد اعتماد حاکمیت خواند و گفت: بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند.

- رییس قوه قضاییه در نشست بررسی موانع تولید در حوزه بانکی ، بانک‎ها را نظام مورد اعتماد حاکمیت خواند و گفت: بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس سیاسی خبرگزاری رسا"، آیت الله سید ابراهیم ِرییسی در جلسه هم‎اندیشی با اساتید، صاحب‎نظران و مدیران شبکه بانکی برای بررسی حقوقی و قضایی موانع تولید در حوزه بانکی ، حمایت از تولید و رفع موانع برای رونق تولید را نیاز جدی امروز کشور دانست و گفت: همه بخش‎ها از دستگاه های اجرایی تا نظام بانکی و سیستم حقوقی و قضایی باید با اقدام و عمل در مسیر تحقق شعار سال حرکت کنند.

رییس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم رفع سریع موانع تولید افزود: بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند و نمونه ای از اقدامات خوبی که در این جهت شده اولویت قرار دادن ارائه تسهیلات برای تولید ماسک و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در دوره شیوع کرونا و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان لوازم خانگی در مقطع قطع همکاری برخی شرکت های خارجی به خاطر تحریم ها است.

آیت الله رییسی اظهار داشت: در سال‎های اخیر کارخانه‎ها و کارگاه‎های زیادی به تملک بانک ها درآمدند، فارغ از اینکه بانک ها در تعطیلی یا نیمه تعطیلی آن ها نقش داشته اند یا این مشکل به دلایل دیگری به وجود آمده، این وظیفه بانک هاست که همت خود را صرف رونق دوباره این واحد ها کنند.

رییس دستگاه قضا افزود: بانک ها برای راه اندازی این واحد های تولیدی امکاناتی دارند که بخش خصوصی از آن ها برخوردار نیست و حتی اگر بانک ها بخواهند این واحد ها را واگذار هم بکنند به سود آنهاست که چراغ تولید آن ها روشن باشد.

آیت الله رییسی با اشاره به بازدید های متعدد خود از واحد های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در سفر های استانی گفت: درصد تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها بالاست و بخش مهمی از این واحد ها نیز در تملک بانک ها قرار دارند.

این بانک‎ها هستند که لازم است همه تلاش خود را برای راه اندازی آن ها در به حرکت درآمدن چرخه تولید و اشتغالزایی به کار گیرند.

رییس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: اگر این مجموعه های تولیدی فعال شوند سپرده های مردمی و امکاناتی که در اختیار بانک‎ها قرار دارند در مسیر حمایت از تولید قرار می گیرند و این مسئله از کار های مهم و اولویت ها است.

آیت الله رییسی اعتبارسنجی مشتریان برای پرداخت تسهیلات را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: کسی که می خواهد مبلغ کلانی از بانک تسهیلات بگیرد باید سوابق او و تعاملاتی که با بانک داشته و نحوه دریافت و بازپرداخت احتمالی تسهیلات به او مورد بررسی قرار گیرد.

رییس دستگاه قضا بر همین اساس راه اندازی سامانه اعتبارسنجی، مشتریان و دریافت کنندگان تسهیلات از بانک ها را امری مهم و ضروری خواند.

شفافیت در دریافت سود و جرایم آن شفافیت در دریافت سود و جرایم آن از دیگر نکات مورد تأکید رییس دستگاه قضا بود و آیت الله رییسی در این باره گفت: الان مشخص نیست که برخی مشتریان در چه فرآیندی جریمه سود پرداخت می کنند و برای روشن شدن مسئله باید پرداخت تسهیلات و سود آن شفاف باشد.

آیت الله رییسی افزود: طبق قانون بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار مرجع تعیین نرخ سود بانکی هستند و هیچ بانکی نباید خارج از ضوابط و بیش از میزان تعیین شده سود بگیرد.

رییس قوه قضاییه این نکته را متذکر شد این حرف درستی است که بانک مرکزی باید در تعیین نرخ همه مقتضیات و مبانی شرعی و قانونی مد نظر قرار دهد، اما پس از تعیین و ابلاغ نرخ سود رقم اعلام شده باید ملاک عمل قرار گیرد.

آیت الله رییسی بر همین اساس خاطر نشان کرد که هم در بخشنامه صادره و هم بر اساس رای وحدت رویه دیوان عالی کشور هیچ یک از واحد های قضایی و قضات اجازه ندارند ضامن اجرای سود غیرقانونی در رسیدگی به دعاوی مطرح شده در این خصوص باشند.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملکرد برخی بانک ها که موجب تعطیلی با نیمه تعطیلی واحد های تولیدی شده اظهار داشت: اینکه گفته شود بانک ها نقشی در توقف فعالیت واحد های تولیدی ندارند خیلی خوب است، اما گاهی بانک‎ها به گونه ای رفتار می کنند که شریان اقتصادی یک واحد تولیدی را قطع می کنند و آن واحد مجبور به تعطیلی می شود.

آیت الله رییسی افزود: تولید مسئله مهمی است و ما در رسیدگی به پرونده های قضایی واحد های تولیدی نیز اعلام کردیم که به گونه ای عمل شود که فرایند دادرسی خللی در فعالیت واحد های تولیدی ایجاد نکند.

این خط قرمز ماست.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: الان پرونده های زیادی در مراکز قضایی در دست بررسی است، اما اجازه نداده ایم که نفس واحد های تولیدی و کارخانجات بریده شود بلکه تأکید کردیم چراغ تولید همواره باید در کشور روشن بماند و بانک‎ها هم در پیگیری مطالبات خود باید همین گونه عمل کنند.

آیت الله رییسی بانک‎ها را نظام مورد اعتماد حاکمیت خواند و گفت که بانک ها پشتیبانی از تولید و حکمرانی در حوزه بانکی اقتضا می کند که بانک ها به دنبال سوداگری و ورود به بازار ملک، طلا و ارز و خودرو نروند.

رییس دستگاه قضا افزود: انتساب بانک ها به حکومت ایجاب می کند که آن ها حقوق عامه را رعایت کنند و در مقام امانت دار پول مردم این سپرده ها و سرمایه ها و نقدینگی را به جای آنکه صرف سودآوری برای خود کنند به تولید سوق دهند.

آیت الله رییسی حرکت نقدینگی به سوی تولید را از ضرورت های کشور دانست و گفت: اینکه هم نقدینگی بالا است و هم تولید با مشکل مواجه است معلوم می کند در هدایت این نقدینگی اشکال وجود دارد و به همین دلیل این حجم از سرمایه هرجا برود مانند سیل بنیان کن آنجا را تخریب می کند.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: یکی از موانع تولید این است که بانک‎ها به دنبال سود بردن و کسب منافع بدون توجه به مسئله تولید باشند و فراموش کنند که این امکانات می تواند موجب رفع موانع و رونق تولید شود.

آیت الله رییسی نقش بانک مرکزی را در نظارت بر عملکرد بانک‎ها مهم دانست و گفت: بانک مرکزی باید با ایجاد سامانه های لازم نظارت بر خط خود بر بانک‎ها را تقویت کند تا بانک‎ها در مسیری درست حرکت کنند.

رییس دستگاه قضا ایجاد سامانه های ذینفع واحد و ثبت وثایق را در این خصوص مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد با ایجاد سامانه ملی ثبت وثایق، وثایق منقول دارای شناسنامه شده و به عنوان یک پشتوانه قابل اعتنا مورد استفاده قرار گیرند.

آیت الله رییسی توجه به مالیات تنظیمی برای کنترل نقدینگی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: مالیات نباید فقط برای کسب درآمد به منظور رفع مشکلات دولت نباشد بلکه می تواند ابزاری برای تنظیم گری در نظام اقتصادی باشد.

رییس دستگاه قضا افزود: کسی که به دنبال سفته بازی در بازار می رود باید مالیاتی متفاوت از یک تولیدکننده پرداخت کند.

آیت الله رییسی در خصوص پرداخت تسهیلات به مردم نیز اظهار داشت: مردم باید به تسهیلات دسترسی داشته باشند، اما اینکه چگونه می توان مشکلات در این حوزه را حل کرد نیازمند تدبیر جدی است.

رییس قوه قضاییه افزود: گاهی برخی ترک فعل ها مشکلاتی به وجود می آورد که انجام یک فعل به آن اندازه مشکل زا نیست و به نظر می رسد باید در کنار دادسرای کارکنان دادسرایی هم برای کارنکنان ایجاد و به ترک فعل های مسئولان و دست اندرکاران که با عدم انجام به موقع وظیفه در زمان خود فرصت سوزی می کنند، رسیدگی کنیم.

آیت الله رییسی در بخش پایانی سخنانش تأکید کرد: در سال جاری باید با کار و تلاش مضاعف برای حمایت از تولید و رفع موانع از آن تلاش کنیم و با نیروی انسانی کارآمد و نخبگانی که در کشور داریم و با استفاده از ایده ها و نظرات اندیشمندان علم اقتصاد و ظرفیت های موجود در کشور می توانیم به موفقیت برسیم.

ربیس قوه قضاییه گفت: اگر مردم آرامش یابند که مجموعه نظام بانکی و پولی و مالی کشور به سوی حمایت از تولید حرکت می کند و به دنبال رونق اشتغال و استقلال اقتصادی کشور است، دشمنان بیش از پیش مأیوس شده و دلدادگان انقلاب و آحاد ملت بیش از پیش امیدوار می شوند.

آیت الله رییسی بر همین اساس خاطر نشان کرد: که همه بخش های نظارتی و قضایی قوه قضاییه همچون سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی کل کشور و دادگستری ها حامی و پشتیبان تولیدگران و همه کسانی خواهند بود که به دنبال رفع موانع تولید در کشور هستند.

راهکار های پیشنهادی مدیران شبکه بانکی و صاحب نظران برای کمک نظام بانکی کشور به روند تولید پیش از سخنان رییس دستگاه قضا، مدیران بانکی کشور به همراه صاحب نظران حوزه های اقتصادی و تولیدی، نقطه نظرات خود را در خصوص رفع موانع تولید در کشور از طریق مشارکت بانک ها بیان کردند.

تاکید شورای هماهنگی بانک ها بر عدم مصادره و تعطیلی واحد های تولید فعال، ضرورت ایجاد سامانه تسهیلات نظام بانکی برای شفاف سازی شرایط سود و جرایم تسهیلات، ضرورت برقراری ارتباط بین سود تولیدکننده و سود پرداختی به بانک، استفاده از ابزار های مالی کارآمد برای توزیع و مولدسازی دارایی ها، رفع مسئله بهره مرکب و معظل گرداب پولی، ضرورت نظارت برخط بانک مرکزی بر عملکرد بانک ها و اصلاح نظام نرخ گذاری تعیینی، ضرورت اصلاح الگوی اعتبارسنجی برای کسب و کار های خرد و کوچک، ضرورت تزریق منابع جدید به تولید و ایجاد دسترسی همه مردم به تسهیلات، بهینه سازی کانال های هدایت نقدینگی به سمت تولید از طریق مالیات های تنظیمی، نهاد های مکمل و نوآوری های مالی، چاره اندیشی برای تحرک بی قید و شرط منابع پولی بین بانک ها و بخش های مختلف اقتصادی، ضرورت هدایت نقدینگی به سمت بخش های مولد از طریق الگو های مالیاتی اثربخش، ضرورت رفع مسئله تسهیلات ارزی و فشار زیاد بر تولیدکنندگان بزرگ در بازپرداخت جهشی نرخ ارز، ضرورت همراهی شهرداری ها با تسریع در صدور پروانه ساخت برای تسهیل در جذب منابع تخصیص یافته در بخش مسکن و همچنین ضرورت کاهش نرخ سود بانکی و منع ورود بانک ها به عرصه های سوداگری، مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بودند.

حجت الله عبدالملکی دانشیار دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اهمیت بانک در مقوله تولید اظهار کرد: همانگونه که بانک می تواند مهمترین پشتیبان مسیر تولید در کشور باشد ممکن است به بزرگترین مانع مسیر تولید نیز تبدیل شود.

حسین زاده مدیرعامل بانک ملی و رییس شورای هماهنگی بانک ها با اشاره به برگزاری جلسات گذشته مدیران عامل بانک ها با رییس قوه قضاییه اظهار کرد: مباحث مطروحه در این جلسات در قالب چندین دستورالعمل در شورای هماهنگی بانک ها ارائه شده و اجرای آن ها به صورت مرتب رصد می شود.

وی با اشاره به برگزاری مرتب جلسات شورای هماهنگی بانک ها با سازمان بازرسی کل کشور در راستای کاهش موانع تولید در کشور گفت: تاکید کرده ایم که هیچ بانکی اجازه ندارد یک واحد تولیدی فعال را هم تملیک کند.

محمدکاظم چغازردی مدیرعامل بانک سپه نیز با اشاره به ادغام بانک های نیرو های مسلح در بانک سپه، ابراز امیدواری کرد که افزایش منابع شعبه ای، پرسنلی و مالی بانک سپه بتواند در افزایش روند تولید در کشور موثر باشد.

وی همچنین بر لزوم ایجاد انگیزه برای صاحبان سرمایه های هنگفت در جهت سپرده گذاری در بانک ها به جای بازار های ارز، طلا و .

تاکید کرد.

صالح آبادی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت کاهش فعالیت های سفته بازی از طریق بکارگیری قانون مالیات ها، گفت که راه اندازی سامانه ذی نفع واحد در کشور به سالم سازی فعالیت های اقتصادی در کشور کمک می کند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از پرداخت وام های ارزی به شرکت های بزرگ گفت: تولیدکننده در مرحله بازپرداخت وام های ارزی که از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت یک بانک تامین مالی می شوند، با توجه به افزایش چند برابری قیمت ارز توان بازپرداخت را ندارد و دچار مشکلات بسیار زیادی می شود.

رییس قوه قضاییه در واکنش به این سخنان که در خصوص مشکلات وام گیرندگان وام های ارزی بود، گفت: پیشنهاد مشخصی باید در این زمینه ارائه شود تا در مجامع تصمیم گیری مورد بررسی قرار گیرد.

طالبی دبیر کل بانک مرکزی نیز با بیان اینکه پیشنهادات و راهکار های مطرح شده در جلسه امروز، در جلسه هیئت عامل بانک مرکزی مورد بررسی قرار خواهند گرفت، به اقدامات بانک مرکزی در خصوص جلوگیری از تملک واحد های تولیدی از سوی بانک ها اشاره کرد و گفت: پس از تاکیدات رییس قوه قضاییه در خصوص تملک واحد های تولیدی از سوی بانک ها، این موضوع در شورای پول و اعتبار مطرح و در پی آن با کارگروهی که تشکیل شد، دستورالعملی تهیه و تدوین شد که به موجب آن حداقل صدمه به واحد های تولیدی تملک شده از سوی بانک ها برسد.

وی افزود: در سال گذشته اوراق گام به نوعی اعتبار را جایگزین تسهیلات کرد و ان شاالله در سال جاری استفاده از این اوراق گسترش پیدا خواهد کرد.

طالبی همچنین گفت که بانک مرکزی نظارت خود را بر مقوله دریافت سود بانکی بانک ها از مشتریان بسیار بیشتر از قبل کرده و به این روند همچنان ادامه خواهد داد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن نیز گفت: مجلس شورای اسلامی تکلیف کرده که در سال جاری 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش مسکن برای یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی داده شود که رقم بسیار پایینی است.

وی با بیان اینکه در بانکداری تخصصی سعی بر آن است که منابعی که تامین می شوند به سمت تولید حرکت کنند، از شهرداری ها بابت عدم صدور پروانه ساخت واحد مسکونی در زمان مورد نظر انتقاد کرد.

پرویز داودی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه با اشاره به میزان رشد نقدینگی در کشور گفت: اختلاف میزان تولید با میزان نقدینگی کشور، منشا بسیاری از مشکلات اقتصادی است.

داودی با بیان اینکه سیستم های الکترونیکی و اطلاعاتی سامانه نظام اعتبارسنجی مشتریان آماده است و تنها نیازمند یک همت برای راه اندازی است، تصریح کرد که بانک مرکزی باید از ابزار های نظارتی خود بسیار بیشتر از گذشته استفاده کند.

وی ضمن انتقاد از آمار بالای شعب بانک ها در سراسر کشور گفت: چندین برابر متوسط دنیا شعبه بانکی در کشور ما وجود دارد؛ باید از تعداد شعبه ها کاسته شده و بر مدیریت بهتر شعب موجود تمرکز شود.

رییس قوه قضاییه در واکنش به اظهارات داودی گفت: تعداد شعب بانک ها در کشور ما بیش از آمار معمول است و باید فکری برای کاهش آن کرد.

فرهاد رهبر عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز کفایت سرمایه را یکی از مشکلات جدی بانکداری کشور عنوان کرد و گفت: باید در زمینه افزایش سرمایه واقعی سیستم بانکی از طریق مشارکت سرمایه گذاران، یک تدبیر جدی اندیشیده شود.

وی علت اصلی عدم هماهنگی سیستم بانکی با برنامه های توسعه را نامناسب بودن مدل نظارتی بانک مرکزی دانست و گفت: متاسفانه مدل نظارتی بانک مرکزی، یک مدل منفعلانه و مبتنی بر خوداظهاری است که امیدواریم این مدل هر چه سریع تر اصلاح شود.

سید مهدی نیازی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز در خصوص موانع تولید شناخته شده در کشور از سوی این ستاد گفت: عدم شفافیت میزان سود و جرایم و بدهی بنگاه ها، ایجاد فوری محدودیت برای بخش تولید، وضعیت صدور اجرایی ها و واحد های تولید تحت تملک، عدم تامین کافی سرمایه ثابت برای توسعه سرمایه گذاری، عدم تناسب تسهیلات بخش های تولیدی، ضعف نظام اعتبارسنجی در حوزه بانکی، غلبه اقدامات نظام بانکی به سمت میزان افزایش بدهی و همچنین نسبت کفایت سرمایه بانک ها و ذی نفعان واحد، از جمله موانع اصلی تولید در کشور هستند.

وی با اشاره به اقدامات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خصوص راه اندازی سامانه نظام تسهیلات بانکی برای شفاف سازی نرخ سود و میزان مطالبات و تسهیلات، ابراز امیدواری کرد که بانک ‎ها در سال جاری سقف سرمایه در گردش بنگاه ها را تا 140 درصد سال قبل محاسبه کنند.

ابوالحسنی استاد دانشگاه و از مدیران سابق شبکه بانکی نیز طی سخنانی ضمن ابراز تاسف از حرکت نکردن نقدینگی در مسیر افزایش تولید کشور، این سوال را مطرح کرد که تولیدکننده با توجه به نرخ موثر تسهیلات در شبکه تولیدی کشور که بالای 23 تا 24 درصد است، چقدر باید سود داشته باشد که بتواند این درصد را به بانک بازگرداند؟ وی ضمن انتقاد از عدم دسترسی آسان مردم به تسهیلات بانکی، بر استفاده از روش های نوین بانکی تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد که قوانین متزاحم در راستای ارائه تسهیلات به مردم اصلاح شوند.

یونس سلمانی مشاور بانک کارآفرین نیز ضمن انتقاد از عدم توزیع عادلانه تسهیلات بانکی در کشور گفت: حدود 80 درصد تسهیلات بانکی فقط در دست 20 درصد سپرده گذاران است و مشخص نیست که از این تعداد تسهیلات گیرنده چه میزان در بخش تولیدی فعال هستند.

توتونچیان استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه هر موقع ربا وجود داشته باشد سفته بازی صورت می گیرد، خواستار حذف بهره و غیرقانونی اعلام شدن ربا شد.

وی با بیان اینکه نگرانی امروز مدیران واحد های تولیدی، دریافت وام با بهره های مرکب است، عنوان کرد: متاسفانه معیار عملکرد بانک های کشور میزان دریافت سپرده است درحالیکه معیار آن ها باید میزان اشتغالزایی در کشور باشد.

عیوض لو عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) نیز با بیان اینکه مشکل ساختاری نظام بانکی آن است که به صورت واقعی در خدمت بخش اقتصادی کشور نیست، گفت: مسائل بانکی صرفا با عقود حل نمی شود و بانک ها باید در ابتدا در خصوص خلق پولی که انجام می دهند فکری کنند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در زمینه تعیین استاندارد های بانکداری اسلامی عنوان کرد: بانک مرکزی می توانست تنوعی از بانکداری در حوزه های مختلف را تعیین و برای آن ها استاندارد های متنوعی را مشخص کند و از این جهت تولید در کشور را رونق دهد، اما متاسفانه هیچگاه این اقدامات را انجام نداد.

محمد جلیلی مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی و اعتبارسنجی ایران با اشاره به خوش حساب بودن اکثر قریب به اتفاق بنگاه‎های خرد در برابر سیستم بانکی، گفت: بنگاه های خرد و کوچک تفاوت های بنیادین بسیار زیادی با بنگاه های بزرگ دارند و ضرورت دارد که روش های اعتبارسنجی این بنگاه ها متفاوت از یکدیگر باشد.

درودیان کارشناس امور بانکی نیز طی سخنانی در این جلسه با بیان اینکه بانکداری فعالیتی است که جنبه تصدی گرانه و حاکمیتی اش کاملا در همدیگر ممزوج است، عنوان کرد: مسئله اصلی در نظام بانکی، نسبت بانکداری با مقوله تولید است و ما باید توجه داشته باشیم که اگر بانک در خدمت تولید نباشد یقینا مانعی بر سر راه تولید است.

مجید کریمی مشاور بازار متشکل ارزی نیز تخصیص منابع مالی را مساله اصلی نظام بانکی در کشور دانست و با بیان اینکه تسهیلات بانک های تجاری، بانک های توسعه ای و صندوق های تامین مالی، کانال های هدایت نقدینگی در کشور هستند تصریح کرد: بنگاه داری و املاک داری بانک ها به این دلیل است که تخصیص منابع مالی در سیستم بانکی کشور ما ناکارآمد است.

سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور نیز در این جلسه ضمن قدردانی از همکاری بانک ها در زمینه رفع موانع تولید طی یک سال گذشته، بر لزوم همراهی همه بانک ها در جلوگیری از تعطیلی واحد های تولیدی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی که دشمن آن را بر ما تحمیل کرده است، بانک ها باید تا آنجا که امکان دارند در مقابل تولیدکنندگان کوتاه بیایند.

/998/
کلید واژه ها: تولید - بانک - موانع تولید - رییس قوه قضاییه - موانع - رونق تولید - رفع موانع - قوه قضاییه - بانک ها - قضایی - بانکی - حقوقی و قضایی - دستگاه های اجرایی - رییس - رونق - بررسی - حمایت از تولید - نظام - اعتماد - تحقق شعار سال - حوزه - حاکمیت - آیت الله سید - سید ابراهیم - حقوقی - شبکه بانکی - نظام بانکی - تحقق شعار - مورد - نشست

آخرین اخبار سرویس:
بعد از کرونا هم آموزش مجازی را رها نمی کنیم

نقش مشارکت مردم در احیا و انجام امر به معروف و نهی از منکر

دومین جلسه از سلسله جلسات ماهانه «روایت بیداری» برگزار می شود

عصرانه خبری شهرهای ایران در 28 اردیبهشت ماه

چه کسی ایران را «بدهکار» کرد؟

لزوم همکاری صدا و سیما در مسائل فرهنگی/حل بسیاری از مشکلات در گروی توجه به مسائل فرهنگی

توسعه فناوری های شهری توسط استارت آپ ها

استخدام کارشناس فنی آقا (رشته IT یا مهندسی برق) در تهران

گلایه یک حقوقدان اصلاح طلب از کاندیداتوری ابراهیم رییسی

رسیدگی به مشکلات زندانیان تهران بزرگ با حضور دو دادیار دیوان عالی کشور

«فملی» 6 ستاره طلایی گرفت

حدادعادل: بعد از کرونا هم آموزش مجازی را رها نمی کنیم

تشریح خدمات 230 مسجد شهرری به نیازمندان / توزیع 10 هزار بسته معیشتی

جدیدترین و به روزترین اخبار سیاسی انقلاب اسلامی به روایت «جامه سرخ»

نشست مشترک اعضای هیئت رییسه شورای ائتلاف و شورای وحدت

آخرین وضعیت لیست واحد شورای ائتلاف و وحدت در انتخابات شورای شهر تهران

کاربردی شدن فناوری ها در شهرداری ها/پست بانک به کمک دانش بنیان ها آمد

موشن گرافیک نقش بهاییت در تخریب قبور ائمه بقیع را از تلویزیون تماشا کنید

صدمین سال تاسیس حوزه در یونسکو ثبت شود

استان گیلان آماده اجرای طرح پایلوت مراتع دست کاشت کشور است

نظم و انضباط لازمه کار نظامی گری و محیط های نظامی است

ملا منان نیازی، قصاب شیعیان افغانستان

حضور معنادار و پرشور مردم در انتخابات نشان دهنده پشتوانه مردمی نظام اسلامی است

ظرفیت های علمی حوزه باید به گوش جهانیان برسد

نامه یک استاد دانشگاه به کاندیداهای انتخابات 1400

ضرورت حمایت قاطع از جریان انقلابی در انتخابات

معرفی سِت (SCET) و رویکرد روابط عمومی دیجی کالا در شبکه های اجتماعی

سرتیپ نصیرزاده: دشمن امروز به جنگ سایبری و شناختی روی آورده است

مجری شبکه چهار بر اثر کرونا درگذشت

بازدید میدانی مسؤولین کشور از استان ها موجب شناسایی بهتر قوت و ضعف می شود

هرگونه تجمع تبلیغاتی توسط داوطلبان انتخابات ممنوع است

فراهم شدن زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیک

تسهیل امور مردم توسط مسئولین ادارات الزامی است

ویدئو | گردشگری به پیش از کرونا برنمی گردد | راهکارهایی برای زنده نگه داشتن موزه ها در پساکرونا به روایت سیدمحمد بهشتی

برگزاری رویدادهای هنری تمرینی برای مشارکت کودکان در خلق آینده بهتر شهرهاست

نشست مشترک هیات رییسه شورای ائتلاف و شورای وحدت

پهلوگیری کشتی های حامل جو در بندرامام خمینی

چه کسی ایران را «بدهکار» کرد؟

محمدرضا عمرانی، عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما، درگذشت

استخدام ظرف شور با حقوق و بیمه در رستوران پینار در تهران

آغاز به کار نخستین بانوی ملوان ایرانی در دریای خزر

روشن بودن چراغ مطالعه با بهره گیری از منابع دیجیتالی

جنگ آب در انتظار روستاهای ایران؟

فیلم| واکنش مردم به دروغ های گذشته درباره کاندیدا ها

حکم قصاص خواننده رپ نقض شد

شفافیت کاندیداها در انتخاب مردم تأثیرگذار است

رسیدگی به مشکلات زندانیان تهران بزرگ با حضور دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در پی دستور دادستان کل کشور

هرگونه تجمع تبلیغاتی توسط داوطلبان انتخابات ممنوع است

گفتگوی تلفنی ولایتی و سخنگوی جنبش انصارالله یمن

رونمایی از 20 جلد کتاب مجموع تنقیح قوانین و مقررات تأمین اجتماعی

درخواست آیت الله محقق داماد از یونسکو برای ثبت صدمین سال تأسیس حوزه علمیه قم

سید جاسم موسوی مقام اول مسابقات قرآن هلند را کسب کرد

کاندیداهای دولتی حرفی برای گفتن ندارند

پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات نمایندگان در کمیسیون انرژی

چرا خیام نیشابوری در جهان محبوب است؟

شهرداری های معین در استان خوزستان تعیین شدند

اینفوگرافیک/ شهید «حسین شیرکوند»

امشب چه کسانی مهمان آصفی می شوند؟

بخشی از درآمد و فعالیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریاچه اوان به مردم روستای اوان واگذار شود

شهدای شهرستان «ابرکوه» به روایت تصویر (23)

ضرورت کمک رسانی، اسکان موقت و امداد به زلزله زدگان و آسیب دیدگان زلزله شهرستان جاجرم

کلاهبرداری که با شهید مغنیه عکس دارد!

سازمان بازرسی به موضوع حیف و میل بودجه سیل لرستان ورود کند

عملیات بیت المقدس؛ نماد تعهد ملت ایران به انقلاب اسلامی

واکسن روی کرونای آفریقایی اثر ندارد/ خبرنگاران میدانی در اولویت تزریق واکسن کرونا

انتخابات شورای شهر ساری تمام مکانیزه برگزار می شود

تجمع تبلیغاتی توسط داوطلبان ممنوع است

مرحله دوم تزریق واکسن کرونا به جانبازان ایلام آغاز شد

رکن سوم لشکر 16 زرهی قزوین در آزادسازی خرمشهر نقش بزرگی ایفا کرد

محمدرضا عمرانی، عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما، درگذشت

ویدئو| حمله تند احمدی نژاد به نیروهای امنیتی

تاکید بر حفظ جایگاه شهدای دانش اموز

اگر این 5 نشانه را دارید باهوش هستید

اوج مدیریت مدرنیته در سبک زندگی جهانی

روحانی: دولت تا آخرین روز تمام توانش را به حمایت از تولید معطوف می کند

احمدی نژاد: گویی مردم مکلفند به هرکس که اینها می گویند رای دهند!

تجمع تبلیغاتی برای انتخابات ممنوع است

جوهره حکمت و خرد ایرانی و اسلامی، خیام را به جامعیت رسانده است

آشنایی با 6 موزه قدیمی جهان در روز جهانی موزه

قدیمی ترین در کاخ گلستان باز شد

محمدرضا عمرانی، عضو هیات علمی دانشگاه صدا و سیما، درگذشت

شما نظر دهید/ پروسه واکسیناسیون سالمندان در کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟

رکوردشکنی فقر و بیکاری و جاماندن از توسعه یافتگی

برخورد با تجمعات و تبلیغات غیرمجاز انتخاباتی/ برگزاری میتینگ منوط به نظر ستاد کرونا

انتخابات تمام مکانیزه در شهر ساری

تجلیل از نویسندگان زن حوزه دفاع مقدس در گیلان

دیدار ظریف با رییس مجلس نمایندگان ایتالیا

ضرورت ایجاد دفاتر تسهیل گری در تمام شهرستانهای ایلام

استخدام حسابدار *نمایندگی سایپا

مدرنیته در اوج مدیریت خود یک چهارم جمعیت جهان را زاغه نشین کرد

منشی برای کار در دفتر ساختمانی

پذیرش طلاب در رشته معارف نماز

سخنان آیت الله خامنه ای نقشه راه مجاهدان آزادی قدس است

برگزاری اختتامیه جشنواره استانی علامه حلی در لرستان

پیشرفت چشمگیر زنبورداری ایران در سالهای اخیر

لزوم بازطراحی الگوی رسانه ای انقلاب اسلامی

امشب چه کسانی مهمان آصفی می شوند؟

سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان خوشاب

مردم شیعه و سنی پایتخت وحدت ایران داغدار شهادت دختران مکتب سیدالشهدا(ع) در کابل + فیلم

سخنان امام خامنه ای اهداف و آرزوهای شرافتمندان امت اسلامی است

بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند

بانک ها در رونق تولید و رفع موانع از آن نقش مهمی دارند