مطالب مرتبط:
بزودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
بزودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
وزارت خارجه: به زودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد
اتحادیه اروپا: اسراییل عضو برجام نیست و ارتباطی با مذاکرات وین ندارد
-78 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 اردیبهشت 1400 ساعت 22:202021-04-22سياسي

اسناد غیرمحرمانه مذاکرات برجام منتشر خواهد شد


به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد و نشان خواهد داد تا چه میزان برجام و چارچوب آن ماحصل ابتکار و قدرت تیم ایرانی است.

- ،وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم این روزها و درحالی که فرزندان این آب و خاک سخت در تلاشند تا از فرصتی که به یمن مقاومت همه جانبه ملت بزرگ ایران به دست آمده، برای رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران بهره گیرند، اقلیتی کوچک ولی پرهیاهو، غافل از اینکه در یک بزنگاه تاریخی بر علیه خواست و منافع ملت قدم بر می دارند، هرآنچه در توان دارند را برای هدف قرار دادن نمایندگان ایران در رویارویی دیپلماتیک وین، به میدان آورده اند؛ از پخش مستندنماهای سریالی و نمایش نخ نمای رسانه ای درز اطلاعات تحریف شده و غلط گرفته تا توهین، تخریب و بهتان به اعضای تیمی که رهبر معظم و فرزانه انقلاب آنان را صادق ، امین و بچه های انقلاب خوانده اند.

جریانی که در هفته های گذشته و همزمان با گفت وگوها در وین، هر شب نمایندگان این مرز و بوم را هدف حمله های بی امان و ناجوانمردانه قرار داده، با گاندو تیم مذاکره کننده را جمعی نفوذی و ساده لوح می خواند، با فروشنده آنان را انشاءبنویس اندیشکده ای خارجی به تصویر می کشد و در قرارداد 1919 آنان را با دولتمردان خائن قاجار مقایسه می کند؛ وهمه با هزینه های میلیاردی از جیب ملت تحت فشار و نجیب ایران.

همزمان، شبکه انگلیسی زبان صدا و سیما که ماهیتاً می بایست سخنگو و صدای وحدت بخش جمهوری اسلامی ایران در فضای رسانه ای بین المللی باشد، بی توجه به همه همکاری ها و دسترسی هایی که به تیم مذاکره کننده داشته و دارد، و همچنین نصایح، توصیه ها و نهایتاً بیانیه های مکرر وزارت امور خارجه در رد استناد به منابع مطلع بی نام و نشان، نه تنها با اهداف کاملاً سیاسی داخلی—که در پخش انبوه خبر به زبان فارسی از سوی مدیرکلش برای ارباب جراید داخلی و درخواست انتشار وسیع کاملاً هویداست—با انتشار اخبار تحریف شده و مجعول در خصوص محتوای گفت وگوها به زبان انگلیسی مذاکره کنندگان را در برابر حریف تخریب کرده و به تلاش های دیپلماتیک لطمه می زند، که در بدعتی حیرت انگیز به جدل با مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

این جریان سیاسی بر خلاف خط مشی مقام معظم رهبری و توصیه های همیشگی ایشان، با رانت آشکار رسانه ای، و ظاهراً به واسطه بغض و کینه ای نابجا، چنان از واقعیات دور شده است که هنگام وصف تاریخ پرافتخار چهار دهه ای جمهوری اسلامی در روابط خارجی به خودکم بینی ملی و تحقیرآمیزی دچار است که بواقع حیرت انگیز است و اما در مقابل، صهیونیست ها و آمریکایی ها را در قامت موجوداتی قدر قدرت با قدرت خارق العاده، زیرک و زبردست به تصویر می کشند که بارها و بارها از ابتدای انقلاب اسلامی، از اولین روزهای جنگ و قطعنامه 598 گرفته تا توافقات منطقه ای و بین المللی و علی الخصوص توافقات هسته ای، از توافق سعدآباد تا برجام، به جمهوری اسلامی ایران رودست زده اند.

دردناک است که بر خلاف ادعاهای بیشمار، این جریان فراموش کرده است که تنها قدر قدرت عالم، ذات لایزال باریتعالی است و بس، که به مدد همین قدرت بی انتها، جمهوری اسلامی ایران توفیقات بی نظیری را در مقابل استکبار جهانی داشته و از این پس نیز خواهد داشت، ان شاءالله.

روایتگران این جریان، مذاکرات منتهی به برجام را چنان تصویر می کنند که گویی ماه ها مذاکره شبانه روزی، به شدت چالشی و سخت ایران و گروه 1+5، صرفاً صحنه سازی برای انشاءنویسی از روی متنی از پیش نوشته شده، بوده است و از بالاترین مذاکره کننده تا کوچک ترین فرد تصمیم گیر و موثر در این مذاکرات همه در حال نمایش و خیانت به ملت بوده اند.

حیرت انگیز تر اینکه این جریان اقلیت ولی پر سر و صدا، تغافل می کنند که همه مذاکرات قدم به قدم به اطلاع کلیه مراجع ذیربط رسانده شده و زیر نظر مقام های عالی کشور جلو رفته است.

جالب تر اینکه این کشفیات خیالی را در حالی در بوق و کرنا می کنند که هیچکدام از اعضاء حاضر در برجام از چین و روسیه گرفته تا اروپایی و آمریکایی، در هیچ جایی از اظهارات بی شمار و اسناد منتشره خود، جز از مذاکرات فشرده، چالشی و پر از دعواهای دیپلماتیک همراه با سرسختی هیات مذاکره کننده ایرانی، و ماه ها رفت و برگشت میان پایتخت ها صحبتی نکرده اند.

حتی در خاطرات آمریکایی ها—که همین جریان مستندساز با وسواس بیمارگونه ای نوشته های آنان را زیر و رو کرده به امید آنکه در آنها نکاتی برای دستاویز قراردادن و حمله به مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی ایران شکار کنند—نیز هیچ دیده نمی شود مگر شکایت از ماه ها جدال طولانی دیپلماتیک و پافشاری مذاکره کنندگان ایرانی بر منافع ملت ایران، تا جایی که به روایت خود آنها چندین بار مذاکرات تا شکست کامل پیش رفته است.

هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز و در خوشبینانه ترین حالت، کم اطلاعی و ساده دلی بیش از حد این جریان که از پول بیت المال ارتزاق می کند و از رانت های وسیع رسانه ای برای انتشار دروغ های شاخدار خود در جهت رسیدن به گندم خیالی ری استفاده کرده، و از آبرو و عزت ملت بزرگ ایران خرج می کند.

به یاری خدا به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد که آنچه اکنون با نام برجام شناخته می شود، نه نوشته یک گروه مطالعاتی و نه حتی نوشته هیئت های غربی، بلکه تا حد قابل توجهی حاصل ابتکارات و متونی است که نمایندگان ایران در جلسات متعدد، از 13 اکتبر 2013 برابر با 21 مهر 1392 یعنی اولین دور مذاکرات و پیش از توافق موقت ژنو—گرفته تا 11 فوریه 2014 برابر با 22 بهمن 92 و 3 مارس 2014 برابر با 12 اسفند 92، یعنی ماه ها قبل از گزارش کذایی گروه بین المللی بحران—که این جریان تخریب برای تحقیر دستاوردهای مذاکراتی برجام به آن استناد می کند—روی میز گذاشته اند؛ متونی که تماماً در سابقه سازمانی نهاهادی ذیربط کشور نیز قابل دسترسی است و ان شاءالله بزودی همه مردم به آن دسترسی خواهند یافت.

این اسناد نشان خواهد داد تا چه میزان برجام و چارچوب آن ماحصل ابتکار و قدرت تیم ایرانی است، که البته باعث افتخار تاریخی ملت بزرگ ایران است که چنین فرزندان شجاع و کاردانی در دامن خود پرورانده است.

مضاف بر اینکه، مراجع ذیربط و عالی کشور به خوبی در جریانند که مبنای فکری و منطق مسلط بر تدوین برجام حتی به سال ها پیش از دولت یازدهم بر می گردد.

این مبنا در پاورپوینتی که دکتر ظریف در روز 3 فروردین 1384 (9 سال قبل از مذاکرات دولت یازدهم و قبل از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت و تحمیل آن همه تحریم به ملت ایران) در پاریس—پس از تصویب در بالاترین سطوح کشور—ارائه داد به روشنی دیده می شود.

آن سند نیز بزودی در اختیار مردم فهیم کشور قرار داده خواهد شد تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد.

این چنین است که حاصل تمام ابتکارات و مذاکرات تیم ایرانی، پس از ماه ها مذاکره عزتمند و تاریخ ساز، سندی شد که نتانیاهو و ترامپ آن را بدترین توافق تاریخ برای اسراییل و آمریکا خواندند و با وجود تلاش همه جانبه شان برای نابودی اش، بارها در شورای امنیت و مجامع بین المللی از آن شکست خوردند.

امروز نیز همزمان با نمایان شدن فرصت رفع تحریم های ظالمانه آمریکا و احیای این توافق، بار دیگر رژیم صهیونیستی، منافقین و ورشکستگان سیاسی چون پمپئوی جنایتکار در تلاش برای تخریب گفت وگوهای وین هم پیمان شده اند، تا از تکرار تجربه بهبود فضای اقتصادی و بین المللی ایران که تا پیش از خروج آمریکا از برجام در همه بخش های جامعه ایران مشهود بود، جلوگیری کنند.

وا اسفا که برخی در داخل، دانسته و یا ندانسته، با این تلاش ها همنوایی می کنند.

بدیهی است که در چنین فضایی، تلاش برای بی اعتبار کردن مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور، جز دامن زدن به ادعای بدخواهان ایران مبنی بر حاکمیت دوگانه و خدشه دار کردن حیثیت جمهوری اسلامی و در نتیجه دشوارتر کردن مسیر رفع تحریم هایی که نه یک جریان و حزب، که عموم جامعه را هدف قرار داده، ثمر دیگری نخواهد داشت.

به نظر می رسد در سناریویی خوش بینانه دو سوء برداشت عامل این حجم از مطالب علیه تیم مذاکره کننده باشد؛ اول اینکه برخی براین گمانند که موفقیت در احیا برجام و کاهش فشارهای تحریمی، دارای اهداف انتخاباتی است، درحالی که بارها این امر تاکید شده که رفع موانع تحریمی مردم بزرگ ایران وظیفه حیاتی هر شخصی است که مسئولیت دارد و بنابر فرموده رهبر معظم انقلاب نباید حتی یک ساعت به تاخیر بیافتد.

ضمن اینکه رفع تحریم های مردم، صاف کردن جاده برای دولت مردانی است که ان شاءالله در چند هفته آینده با رای قاطع و با حضور گسترده ملت آگاه و تاریخ ساز انتخاب خواهند شد.

دوم اینکه برخی دیگر تصور می کنند که احیا برجام به معنای دوستی ایران و ایالات متحده است و این روایت ساده لوحانه را ترویج می کنند که برجام محملی برای بازگشت آمریکا به ایران است؛ حال آنکه متن برجام همانطور که همواره تأکید شده چیزی بیش از توافق برای حل یک تنش پرهزینه در پرونده هسته ای و رفع تحریم ها نیست و در بهترین حالت، مدیریت تخاصم در یک موضوع خاص است، و نه معاهده اخوت میان ایران و آمریکا.

و اتفاقاً همانطور که بعد از برجام اتفاق افتاد و تمامی آمارها نیز موید آن است، منفعت اصلی اقتصادی ناشی از رفع تحریم ها، مستقیماً نصیب مردم نجیب ایران و در مرحله بعد شرکای تجاری اش در منطقه، همسایگان و آسیا می شود.

سرانجام آنکه همه آنان که دل در گرو عزت ایران و ایرانی دارند باید بدانند که برای بدخواهان ایران عزیز تفاوتی ندارد که چه کسی در مقابلشان قرار دارد.

امروز که این بدخواهان تمامیت ایران را هدف قرار داده اند، خصومت و درگیری های داخلی، جز بازی در زمین بیگانه نخواهد بود؛ که به فرموده امیر المومنین (ع): به خدا سوگند! غم و اندوه انسان را فرا می گیرد که آنها در مسیر باطل خود، چنین متّحدند و شما، در طریق حقّتان، این گونه پراکنده.

در پایان این یادداشت که در ایام مقدس ماه رمضان نگاشته می شود، برادرانه به تمامی جریان ها و منتقدانی که شاید به گفت وگوهای وین نگاهی انتخاباتی و سیاسی داشته باشند، توصیه می کنیم، سیاست خارجی و امنیت ملی را دستمایه رقابت سیاسی قرار نداده و در تلاش برای تخریب تلاش وزارت امور خارجه، اعتبار کشور را به بازی نگیرند.

وزارت امورخارجه در طی سال های گذشته همواره بر طریق صبر و سکوت حرکت نموده و تلاش نموده در چارچوب ماموریت ها و اختیارات، فارغ از فشار جریانات و گرایش های سیاسی، اهداف والای مردم و کشور را در این دنیای به شدت متلاطم و متغیر محافظت کرده و تامین نماید.

اما اکنون برای محافظت و تامین همین منافع لازم میداند به جریان تخریبی که با هیاهوی فراوان در پی تضعیف دستگاه دیپلماسی و فرزندان این ملت است، هشدار دهد.

اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای، همه فرزندان همین آب و خاک هستند که مظلومانه در حال تحقق منافع عالیه مردم و کشور هستند، و نه برای نفع شخصی و یا این جناح و آن جناح، که صادقانه و صرفاً به امید رفع بخشی از دشواری های ملت غیور ایران در میدان مذاکرات پای گذاشته اند و در این مسیر بهتان ها، تهمت ها و تخریب ها را به جان می خرند، اما از پیگیری منافع ملی ذره ای کوتاه نمی آیند تا به فرموده رهبر معظم انقلاب، ضمن دوری از مذاکرات فرسایشی و در جهت رفع تحریم ها، با چشم باز و دل محکم و با توکل به خدا به پیش بروند و به توفیق الهی ملت را خرسند و خوشحال کنند.

در پایان از همه مردم مومن و روزه دار ایران اسلامی درخواست می کنیم در این روزها و شبهای مبارک ضیافت الله و بخصوص در شبهای قدر پیش رو، فرزندان و خادمین خود در دستگاه دیپلماسی را از دعای خیر فراموش نکنند.


کلید واژه ها: مذاکرات - ایران - برجام - تحریم های ظالمانه - اسناد - نمایندگان ایران - انتشار - بیانیه - امور خارجه - تیم ایرانی - دیپلماتیک - نمایندگان - رفع تحریم - ملت ایران - علیه - رسانه ای - ظالمانه - آب و خاک - فرزندان - مقاومت - تاریخی - ابتکار - ایرانی - منتشر - آورده - اعلام - نمایش - میدان - خارجه - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
درخواست میلیاردی سپیدرود توسط شهردار رشت امضا شد

از هرج و مرج تا تحریم

برگزاری مجمع عمومی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری

نیازمندی تحقق «تمدن بزرگ» در گام دوم همراهی قوای سه گانه است

استقبال کم هیاتهای دوچرخه سواری از نشست با آقای کاندیدا

آغاز ثبت نام شرکت های خلاق حوزه پویانمایی برای دانش بنیانی از فردا

تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف کلید خورد

واعظی: مذاکرات وین پیشرفت های مناسبی داشته است

احتمال حضور آقای رییسی در انتخابات بسیار قوی است

اعلام وصول پنج فقره سوال از وزیر کار

اگر صداوسیما جلسه روحانی با تولید کنندگان واکسن کرونا را سانسور نمی کرد...

ممنوعیت چاپ هر گونه اطلاعیه مراسم های نوعید در اسدآباد

دیدار آیت الله رییسی با قضات استان همدان

اگر صدا و سیما جلسه روحانی با تولید کنندگان واکسن کرونا را سانسور نمی کرد...

رسانه ملی بی طرفی کامل را در انتخابات رعایت کند

مشکل اصلی کشور قانون گریزی است

ادامه رایزنی های فشرده در وین برای احیای برجام

مشوق های تأمین اجتماعی برای اجرای نسخه الکترونیک

تصویر حاج قاسم بر روی دیوارنگاره ی جاده بیروت/عکس

نشست مجمع عمومی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری 1400

رسیدگی قضایی به تخلفات وزرا نیرو و نفت

رژیم صهیونیستی با همبستگی امت اسلامی از صحنه روزگار محو خواهد شد

واکسیناسیون سالمندان محله هرندی با حداکثر پذیرش انجام می شود

سردار حاجی زاده: پیشرفت های زیادی در سامانه های پدافندی داشته ایم

نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری را بشناسید

پیشرفت های زیادی در ساخت سامانه های پدافندی داشته ایم

تهیه طرح حمایت از سرمایه گذاری خارجی ضد تحریمی در مجلس

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس با «ظریف» در حال برگزاری است

روایت عضو دفتر روحانی از نشستی با حضور رییس جمهوری که صداوسیما پخش نکرد

اقامه نماز عید فطر در مصلی و  مساجد شهرهای مازندران با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

آمریکا پس از شکست در سوریه و عراق به دنبال نا امن کردن افغانستان است

منصوری: ظریف، جهانگیری و عارف هنوز برنامه نداده اند

راه اندازی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در شرق تهران

روایت شیرین یک روحانی از چگونگی حفظ قرآن کریم

مقاله «تنها راه رهایی قدس، وحدت مسلمانان است» در سریلانکا منتشر شد

کتاب «در آستانه تمدن» منتشر شد

دانش بنیان ها سامانه ای برای مدیریت محتوای سایت طراحی کردند

اقلیم کردستان عراق: در ترور سردار قاسم سلیمانی دخالت نداشتیم

جدیدترین ادعای انتخاباتی ؛ رییسی به جمع بندی نهایی رسید

تلاش جاکارتا برای ایجاد بهترین مرکز مطالعه قرآن در جهان

امکان ثبت نام مجدد متقاضیان آزمون ارشد 25 اردیبهشت

استقبال مسئولان در همدان از رییس دستگاه قضا

ساعت کاری شعبه هرمزگان تغییر کرد

واکنش کاربران به بازگشت هفت تپه به بیت المال

ببینید | نمایی عجیب از گرد و غبار در شهرستان های استان کرمان

حذف موازی کاری آماری/ آمار محرمانه را تعیین تکلیف کنید

نشست مجمع عمومی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری

موافقت کمیسیون ماده پنج با طرح راهبردی احیاء و بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی

آغاز عملیات اجرایی ساخت پلاک های ملی شهر اسدآباد

سازمان های مردم نهاد باید تخصصی تر شوند

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه داخلی «محجوبه»

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می شود

واکنش وزیر کشور به مصوبه اخیر شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

نتایج گزارش تحقیق و تفحص از دو قرارداد پرحاشیه شهرداری تهران در سالهای 88 تا 95

واکنش قالیباف به انتشار فایل صوتی ظریف/فیلم

مهدی سبحانی سفیر جدید ایران در سوریه شد

عضو شورای وحدت: احتمال حضور رییسی بسیار قوی است

تحرک جریانات سیاسی موجب تقویت حضور مردم در انتخابات می شود

عمر کوتاه دوران مدیریت توزیع برق در مازندران/سپری از مازندران رفت

معاون استاندار: بسیج سازندگی نقش موثری در محرومیت زدایی دارد

راه اندازی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در تهران

18 شهرستان در وضعیت نارنجی

واعظی: دورنمای مذاکرات وین امیدوار کننده است

ممنوعیت صدور شناسنامه دو روز مانده به انتخابات

مهاجرت بازی سازان حرفه ای در سایه کمبود سیاست های حمایتی

آیین های قوم ترکمن خراسان شمالی در ماه رمضان/از مراسم «یا رمضان» تا نماز عیدفطر

امکان ثبت نام مجدد در آزمون ارشد فراهم شد

اولین ضربه به خصوصی سازی رانتی

قاضی القضات وارد پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین شد

تصاویر/ آیین تکریم ومعارفه مدیرمدرسه علمیه آیت الله ابوتراب امامی کاشانی(ره)

تصویب طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت ملی

امکان ثبت نام مجدد در آزمون ارشد فراهم شد

زنان خوزستان در فرهنگسازی برای زدودن رسم تیراندازی مشارکت کنند

پیشنهاد رشوه 3 عضو شورای شهر تهران برای تایید صلاحیت شدن

اخبار جوانه ها شبکه دو سیما؛ 19 اردیبهشت

تجلیل از ماماهای برتر و کارگران نمونه بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت

بر مبنای تفسیر حقوقی معاونت حقوقی ریاست جمهوری عمل می کنیم

نتیجه انفعال مدیران در حوزه اقتصادی مشهود است/ ورود دستگاه قضا به «تَرک فعل» منجر به انجام وظیفه مسئولان می شود

وزیر کشور: شورای نگهبان یک گام به سمت شفافیت حرکت کرده است

تیر کاندیدای فدراسیون دوچرخه سواری به سنگ خورد

اولین جلسه کمسیون مالکیت معنوی در سال جدید برگزار شد

یگان مبارزه با تروریسم منطقه کردستان عراق مشارکت در ترور سردار سلیمانی را تکذیب کرد

چرایی تعطیلی «مجتمع فولاد میبد» و اقدامات دستگاه قضایی برای احیای این واحد تولیدی

رییس قوه قضاییه در بیست و ششمین سفر استانی خود وارد همدان شد

پیام تسلیت آیت الله رییسی در پی انفجار تروریستی در کابل و شهادت و مجروحیت دهها تن از دانش آموزان دختر

تصویب گزارش حسابرسی سال94سازمان املاک شهرداری تهران/وظیفه شهرداری وشورابرای پیگیری قضایی تخلفات

ضرب الاجلی در گفت‎وگوهای وین نیست

تصویب گزارش حسابرسی سال94سازمان املاک شهرداری تهران/وظیفه شهرداری وشورابرای پیگیری قضایی تخلفات

نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب درباره حوادث قدس

میرسلیم: قحط الرجال نداریم که فقط رییسی و قالیباف کاندیدا شوند

مصوبه اخیر شورای نگهبان فرایند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را کیفی تر می کند

توییت یک نماینده مجلس: رسیدگی قضایی به تخلفات وزرای نیرو و نفت به قوه قضاییه ارسال می شود

محدودیت ‎های کرونایی ایام عید سعید فطر در فارس

اخطار قانون اساسی روحانی به شورای نگهبان

برگزاری نماز عید سعید فطر در سراسر کشور

انتصاب سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سوریه

اعلام میزان و مبلغ زکات فطره 1400 از سوی دفتر حضرت آیت الله شبیری زنجانی

توضیحات وزیر کشور در خصوص مصوبه جدید شورای نگهبان

زنی که برای ترامپ دردسرساز شد + عکس

اسناد غیرمحرمانه مذاکرات برجام منتشر خواهد شد

اسناد غیرمحرمانه مذاکرات برجام منتشر خواهد شد