مطالب مرتبط:
بزودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
بزودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر خواهد شد
وزارت خارجه: به زودی بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد
برای رسیدن به گندم خیالی ری دروغ های شاخدار منتشر می کنند / مستند، سریال و خبر تحریف شده علیه تیم مذاکره کننده پخش می کنند، آن هم با هزینه های میلیاردی از جیب ملت تحت فشار ایران
-144 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 اردیبهشت 1400 ساعت 22:202021-04-22سياسي

بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر می شود


به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد و نشان خواهد داد تا چه میزان برجام و چارچوب آن ماحصل ابتکار و قدرت تیم ایرانی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی یکتا پرس، وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم این روزها و درحالی که فرزندان این آب و خاک سخت در تلاشند تا از فرصتی که به یمن مقاومت همه جانبه ملت بزرگ ایران به دست آمده، برای رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران بهره گیرند، اقلیتی کوچک ولی پرهیاهو، غافل از اینکه در یک بزنگاه تاریخی بر علیه خواست و منافع ملت قدم بر می دارند، هرآنچه در توان دارند را برای هدف قرار دادن نمایندگان ایران در رویارویی دیپلماتیک وین، به میدان آورده اند؛ از پخش مستندنماهای سریالی و نمایش نخ نمای رسانه ای درز اطلاعات تحریف شده و غلط گرفته تا توهین، تخریب و بهتان به اعضای تیمی که رهبر معظم و فرزانه انقلاب آنان را صادق ، امین و بچه های انقلاب خوانده اند.

جریانی که در هفته های گذشته و همزمان با گفت وگوها در وین، هر شب نمایندگان این مرز و بوم را هدف حمله های بی امان و ناجوانمردانه قرار داده، با گاندو تیم مذاکره کننده را جمعی نفوذی و ساده لوح می خواند، با فروشنده آنان را انشاءبنویس اندیشکده ای خارجی به تصویر می کشد و در قرارداد 1919 آنان را با دولتمردان خائن قاجار مقایسه می کند؛ وهمه با هزینه های میلیاردی از جیب ملت تحت فشار و نجیب ایران.

همزمان، شبکه انگلیسی زبان صدا و سیما که ماهیتاً می بایست سخنگو و صدای وحدت بخش جمهوری اسلامی ایران در فضای رسانه ای بین المللی باشد، بی توجه به همه همکاری ها و دسترسی هایی که به تیم مذاکره کننده داشته و دارد، و همچنین نصایح، توصیه ها و نهایتاً بیانیه های مکرر وزارت امور خارجه در رد استناد به منابع مطلع بی نام و نشان، نه تنها با اهداف کاملاً سیاسی داخلی—که در پخش انبوه خبر به زبان فارسی از سوی مدیرکلش برای ارباب جراید داخلی و درخواست انتشار وسیع کاملاً هویداست—با انتشار اخبار تحریف شده و مجعول در خصوص محتوای گفت وگوها به زبان انگلیسی مذاکره کنندگان را در برابر حریف تخریب کرده و به تلاش های دیپلماتیک لطمه می زند، که در بدعتی حیرت انگیز به جدل با مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

این جریان سیاسی بر خلاف خط مشی مقام معظم رهبری و توصیه های همیشگی ایشان، با رانت آشکار رسانه ای، و ظاهراً به واسطه بغض و کینه ای نابجا، چنان از واقعیات دور شده است که هنگام وصف تاریخ پرافتخار چهار دهه ای جمهوری اسلامی در روابط خارجی به خودکم بینی ملی و تحقیرآمیزی دچار است که بواقع حیرت انگیز است و اما در مقابل، صهیونیست ها و آمریکایی ها را در قامت موجوداتی قدر قدرت با قدرت خارق العاده، زیرک و زبردست به تصویر می کشند که بارها و بارها از ابتدای انقلاب اسلامی، از اولین روزهای جنگ و قطعنامه 598 گرفته تا توافقات منطقه ای و بین المللی و علی الخصوص توافقات هسته ای، از توافق سعدآباد تا برجام، به جمهوری اسلامی ایران رودست زده اند.

دردناک است که بر خلاف ادعاهای بیشمار، این جریان فراموش کرده است که تنها قدر قدرت عالم، ذات لایزال باریتعالی است و بس، که به مدد همین قدرت بی انتها، جمهوری اسلامی ایران توفیقات بی نظیری را در مقابل استکبار جهانی داشته و از این پس نیز خواهد داشت، ان شاءالله.

روایتگران این جریان، مذاکرات منتهی به برجام را چنان تصویر می کنند که گویی ماه ها مذاکره شبانه روزی، به شدت چالشی و سخت ایران و گروه 1+5، صرفاً صحنه سازی برای انشاءنویسی از روی متنی از پیش نوشته شده، بوده است و از بالاترین مذاکره کننده تا کوچک ترین فرد تصمیم گیر و موثر در این مذاکرات همه در حال نمایش و خیانت به ملت بوده اند.

حیرت انگیز تر اینکه این جریان اقلیت ولی پر سر و صدا، تغافل می کنند که همه مذاکرات قدم به قدم به اطلاع کلیه مراجع ذیربط رسانده شده و زیر نظر مقام های عالی کشور جلو رفته است.

جالب تر اینکه این کشفیات خیالی را در حالی در بوق و کرنا می کنند که هیچکدام از اعضاء حاضر در برجام از چین و روسیه گرفته تا اروپایی و آمریکایی، در هیچ جایی از اظهارات بی شمار و اسناد منتشره خود، جز از مذاکرات فشرده، چالشی و پر از دعواهای دیپلماتیک همراه با سرسختی هیات مذاکره کننده ایرانی، و ماه ها رفت و برگشت میان پایتخت ها صحبتی نکرده اند.

حتی در خاطرات آمریکایی ها—که همین جریان مستندساز با وسواس بیمارگونه ای نوشته های آنان را زیر و رو کرده به امید آنکه در آنها نکاتی برای دستاویز قراردادن و حمله به مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی ایران شکار کنند—نیز هیچ دیده نمی شود مگر شکایت از ماه ها جدال طولانی دیپلماتیک و پافشاری مذاکره کنندگان ایرانی بر منافع ملت ایران، تا جایی که به روایت خود آنها چندین بار مذاکرات تا شکست کامل پیش رفته است.

هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز و در خوشبینانه ترین حالت، کم اطلاعی و ساده دلی بیش از حد این جریان که از پول بیت المال ارتزاق می کند و از رانت های وسیع رسانه ای برای انتشار دروغ های شاخدار خود در جهت رسیدن به گندم خیالی ری استفاده کرده، و از آبرو و عزت ملت بزرگ ایران خرج می کند.

به یاری خدا به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد که آنچه اکنون با نام برجام شناخته می شود، نه نوشته یک گروه مطالعاتی و نه حتی نوشته هیئت های غربی، بلکه تا حد قابل توجهی حاصل ابتکارات و متونی است که نمایندگان ایران در جلسات متعدد، از 13 اکتبر 2013 برابر با 21 مهر 1392 یعنی اولین دور مذاکرات و پیش از توافق موقت ژنو—گرفته تا 11 فوریه 2014 برابر با 22 بهمن 92 و 3 مارس 2014 برابر با 12 اسفند 92، یعنی ماه ها قبل از گزارش کذایی گروه بین المللی بحران—که این جریان تخریب برای تحقیر دستاوردهای مذاکراتی برجام به آن استناد می کند—روی میز گذاشته اند؛ متونی که تماماً در سابقه سازمانی نهاهادی ذیربط کشور نیز قابل دسترسی است و ان شاءالله بزودی همه مردم به آن دسترسی خواهند یافت.

این اسناد نشان خواهد داد تا چه میزان برجام و چارچوب آن ماحصل ابتکار و قدرت تیم ایرانی است، که البته باعث افتخار تاریخی ملت بزرگ ایران است که چنین فرزندان شجاع و کاردانی در دامن خود پرورانده است.

مضاف بر اینکه، مراجع ذیربط و عالی کشور به خوبی در جریانند که مبنای فکری و منطق مسلط بر تدوین برجام حتی به سال ها پیش از دولت یازدهم بر می گردد.

این مبنا در پاورپوینتی که دکتر ظریف در روز 3 فروردین 1384 (9 سال قبل از مذاکرات دولت یازدهم و قبل از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت و تحمیل آن همه تحریم به ملت ایران) در پاریس—پس از تصویب در بالاترین سطوح کشور—ارائه داد به روشنی دیده می شود.

آن سند نیز بزودی در اختیار مردم فهیم کشور قرار داده خواهد شد تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد.

این چنین است که حاصل تمام ابتکارات و مذاکرات تیم ایرانی، پس از ماه ها مذاکره عزتمند و تاریخ ساز، سندی شد که نتانیاهو و ترامپ آن را بدترین توافق تاریخ برای اسراییل و آمریکا خواندند و با وجود تلاش همه جانبه شان برای نابودی اش، بارها در شورای امنیت و مجامع بین المللی از آن شکست خوردند.

امروز نیز همزمان با نمایان شدن فرصت رفع تحریم های ظالمانه آمریکا و احیای این توافق، بار دیگر رژیم صهیونیستی، منافقین و ورشکستگان سیاسی چون پمپئوی جنایتکار در تلاش برای تخریب گفت وگوهای وین هم پیمان شده اند، تا از تکرار تجربه بهبود فضای اقتصادی و بین المللی ایران که تا پیش از خروج آمریکا از برجام در همه بخش های جامعه ایران مشهود بود، جلوگیری کنند.

وا اسفا که برخی در داخل، دانسته و یا ندانسته، با این تلاش ها همنوایی می کنند.

بدیهی است که در چنین فضایی، تلاش برای بی اعتبار کردن مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور، جز دامن زدن به ادعای بدخواهان ایران مبنی بر حاکمیت دوگانه و خدشه دار کردن حیثیت جمهوری اسلامی و در نتیجه دشوارتر کردن مسیر رفع تحریم هایی که نه یک جریان و حزب، که عموم جامعه را هدف قرار داده، ثمر دیگری نخواهد داشت.

به نظر می رسد در سناریویی خوش بینانه دو سوء برداشت عامل این حجم از مطالب علیه تیم مذاکره کننده باشد؛ اول اینکه برخی براین گمانند که موفقیت در احیا برجام و کاهش فشارهای تحریمی، دارای اهداف انتخاباتی است، درحالی که بارها این امر تاکید شده که رفع موانع تحریمی مردم بزرگ ایران وظیفه حیاتی هر شخصی است که مسئولیت دارد و بنابر فرموده مقام معظم رهبری نباید حتی یک ساعت به تاخیر بیافتد.

ضمن اینکه رفع تحریم های مردم، صاف کردن جاده برای دولت مردانی است که ان شاءالله در چند هفته آینده با رای قاطع و با حضور گسترده ملت آگاه و تاریخ ساز انتخاب خواهند شد.

دوم اینکه برخی دیگر تصور می کنند که احیا برجام به معنای دوستی ایران و ایالات متحده است و این روایت ساده لوحانه را ترویج می کنند که برجام محملی برای بازگشت آمریکا به ایران است؛ حال آنکه متن برجام همانطور که همواره تأکید شده چیزی بیش از توافق برای حل یک تنش پرهزینه در پرونده هسته ای و رفع تحریم ها نیست و در بهترین حالت، مدیریت تخاصم در یک موضوع خاص است، و نه معاهده اخوت میان ایران و آمریکا.

و اتفاقاً همانطور که بعد از برجام اتفاق افتاد و تمامی آمارها نیز موید آن است، منفعت اصلی اقتصادی ناشی از رفع تحریم ها، مستقیماً نصیب مردم نجیب ایران و در مرحله بعد شرکای تجاری اش در منطقه، همسایگان و آسیا می شود.

سرانجام آنکه همه آنان که دل در گرو عزت ایران و ایرانی دارند باید بدانند که برای بدخواهان ایران عزیز تفاوتی ندارد که چه کسی در مقابلشان قرار دارد.

امروز که این بدخواهان تمامیت ایران را هدف قرار داده اند، خصومت و درگیری های داخلی، جز بازی در زمین بیگانه نخواهد بود؛ که به فرموده امیر المومنین (ع): به خدا سوگند! غم و اندوه انسان را فرا می گیرد که آنها در مسیر باطل خود، چنین متّحدند و شما، در طریق حقّتان، این گونه پراکنده.

در پایان این یادداشت که در ایام مقدس ماه رمضان نگاشته می شود، برادرانه به تمامی جریان ها و منتقدانی که شاید به گفت وگوهای وین نگاهی انتخاباتی و سیاسی داشته باشند، توصیه می کنیم، سیاست خارجی و امنیت ملی را دستمایه رقابت سیاسی قرار نداده و در تلاش برای تخریب تلاش وزارت امور خارجه، اعتبار کشور را به بازی نگیرند.

وزارت امورخارجه در طی سال های گذشته همواره بر طریق صبر و سکوت حرکت نموده و تلاش نموده در چارچوب ماموریت ها و اختیارات، فارغ از فشار جریانات و گرایش های سیاسی، اهداف والای مردم و کشور را در این دنیای به شدت متلاطم و متغیر محافظت کرده و تامین نماید.

اما اکنون برای محافظت و تامین همین منافع لازم میداند به جریان تخریبی که با هیاهوی فراوان در پی تضعیف دستگاه دیپلماسی و فرزندان این ملت است، هشدار دهد.

اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای، همه فرزندان همین آب و خاک هستند که مظلومانه در حال تحقق منافع عالیه مردم و کشور هستند، و نه برای نفع شخصی و یا این جناح و آن جناح، که صادقانه و صرفاً به امید رفع بخشی از دشواری های ملت غیور ایران در میدان مذاکرات پای گذاشته اند و در این مسیر بهتان ها، تهمت ها و تخریب ها را به جان می خرند، اما از پیگیری منافع ملی ذره ای کوتاه نمی آیند تا به فرموده رهبر معظم انقلاب، ضمن دوری از مذاکرات فرسایشی و در جهت رفع تحریم ها، با چشم باز و دل محکم و با توکل به خدا به پیش بروند و به توفیق الهی ملت را خرسند و خوشحال کنند.

در پایان از همه مردم مومن و روزه دار ایران اسلامی درخواست می کنیم در این روزها و شبهای مبارک ضیافت الله و بخصوص در شبهای قدر پیش رو، فرزندان و خادمین خود در دستگاه دیپلماسی را از دعای خیر فراموش نکنند.

حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ انتهای پیام/
کلید واژه ها: ایران - برجام - تحریم های ظالمانه - اسناد - وزارت امور خارجه - نمایندگان ایران - انتشار - بیانیه - امور خارجه - تیم ایرانی - دیپلماتیک - نمایندگان - رفع تحریم - ملت ایران - علیه - ظالمانه - آب و خاک - فرزندان - مقاومت - تاریخی - ابتکار - ایرانی - منتشر - گزارش - آورده - سیاسی - اعلام - میدان - خارجه - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
تأکید رؤسای جمهور قزاقستان و روسیه بر تداوم همکاری های استراتژیک

اعلام نرخ زکات فطره بر اساس نظر مقام معظم رهبری و مراجع تقلید

مجلس از مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان حمایت کرد

پیام تبریک مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی صلیب سرخ

حضور حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات مشکل گشا است

اعلام نرخ زکات فطره بر اساس نظر رهبری و مراجع تقلید

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی از آغاز دوره ترامپ در سال 2017

مهلت مجدد برای ثبت نام در انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران

سلیمی: مراقب باشیم که قصه تلخ «برجام» در وین تکرار نشود

تالارهای تخصصی کتابخانه ملی بازگشایی شدند

گزارش مرکز پژوهش ها: دولت تاکنون در اجرای تمام مفاد فنی قانون اقدام راهبردی تأخیر داشته است

کوچکی نژاد: فایل صوتی ظریف اقدامی ضد امنیتی بود

اظهار نظر جدید قالیباف درباره فایل صوتی ظریف | دوگانه سازی میدان و دیپلماسی ضدمنافع ملی است

ذره بین دستگاه قضایی بر عملکرد دستگاه های اجرایی در حفظ اراضی ملی

لزوم سیاست گذاری در تصحیح و تسهیل نقش آفرینی مؤثر و کارآمد زنان

تاخیر در برگزاری انتخابات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت

کسب رتبه دوم مسابقه بین المللی مالزی 2021توسط کارتونیست کرمانشاهی

رسیدگی به پرونده تخلفات برخی مدیران در استان گلستان/ مدیران کارنکن تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند

احساس تکلیف فراموش شده ای به نام رعایت اخلاق انتخاباتی

آغاز طرح واکسیناسیون خودرویی سالمندان در مشهد

افکارسنجی؛ راهکار علمی برای رفع مشکلات و چالش های دستگاه ها

قرائت گزارش تحقیق و تفحص از قراردادهای شرکت رسا تجارت و سه شهید

دولت آینده و توسعه روستایی

نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب درباره حوادث قدس

نمایش کلاب هاوسی برای توجیه ناکارآمدی های شهری!

برنامه 11 کاندیدای اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری

اولیانوف: گفت وگوهای برجامی بعد از 31 اردیبهشت با مخاطرات بیشتری همراه خواهد بود

جزییات نحوه برگزاری نماز عید سعید فطر در سراسر کشور

عواقب قُلدری در محل کار

راه اندازی خانه هلال شهید سلیمانی در سرفاریاب

مشکلات چند واحد تولیدی در سفر رییس قوه قضاییه به همدان بررسی می شود

آغاز عملیات اجرایی ساخت پلاک های ملی شهر اسدآباد

آماده ارایه الزامات و شاخص های تشکیل دولت توسعه گرای انقلابی هستیم

طرح ساخت مسکن ارزان قیمت اعلام وصول شد

فائزه هاشمی: گوگوش و هایده را دوست دارم +فیلم

راه اندازی کانون های طلاب جمعیت هلال احمر در گیلان؛ تعداد خانه های هلال به 425 رسید

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می شود

مقام شورای انتقالی چاد: ناگزیر به گفتگو با همه گروه ها هستیم

11 کاندیدای اصلاح طلبان برنامه خود را ارائه کردند/ جهانگیری، ظریف و عارف برنامه ندادند

توجه به ظرفیت های داخلی و عملکرد انقلابی ویژگی اصلی اقای رییسی است

4 نکته طلایی در اصلاح ابرو!

تایید صلاحیت 18 کاندیدای نمایندگی مجلس آستانه اشرفیه

سکوت ابهام آمیز محیط زیست درباره قاچاق حیات وحش

ممکن است «رتبه بندی معلمان» به 1400 هم نرسد!

اعلام وصول پنج سوال از شریعتمداری در مجلس

نگران تکرار قصه تلخ برجام در مذاکرات وین هستیم

کمیته امداد یزد از نوزادان سه قلو به بالا حمایت مادی می کند

 مدارک لازم برای ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری اعلام شد

دنبال رفع کامل تحریم ها هستیم/ سردار سلیمانی با هم افزایی قدرت میدانی و دیپلماسی توطئه دشمنان را خنثی کرد

نماینده ایران در امور افغانستان حمله تروریستی به مدرسه ای در کابل را محکوم کرد

مجلس/ درخواست تحقیق و تفحص از فایل ظریف

آغاز بکار تیم تفحص از فایل صوتی ظریف

استخدام 500نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان مرکزی هدف گذاری شد

ماجرای اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها چه بود؟

پناه بردن عجیب سگ باهوش دست شکسته به اورژانس

حوادث سال 88، خط قرمز شورای نگهبان برای کاندیداها

قصد دارند حقوق و مستمری بازنشستگی را کاهش دهند؛ در مجلس یازدهم چه می گذرد؟

غلامعلی رجایی: شورای نگهبان انتخابات را به عهده مردم بگذارد

دودمه «مکن ای صبح طلوع» چگونه ماندگار شد؟

گزارش خروج مهارت از غربت در هشتمین نشست از سلسله نشست های تخصصی

مجلس قرار نیست دستکاری در بودجه را بررسی کند

بنیاد رودکی برای اجرای آثار آهنگسازان ایرانی فراخوان داد

تشریح جزییات نشست غیرعلنی مجلس/ دو تحقیق و تفحص به دنبال اظهارات ظریف کلید خورد

چه خبر از انتخابات در استان سمنان؟

نماینده مجلس: چرا ظریف اینقدر کینه دارد؟!

نیروی دریایی سپاه محموله بزرگ دام قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرد

تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد

5 سوال از «شریعتمداری» اعلام وصول شد/ عملکرد شستا زیر تیغ مجلس

بیش از 6 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد همدان ایجاد شد

تیم تحقیق و تفحص در خصوص فایل صوتی ظریف شروع به کار کرده است/ نمایندگان درخواست اعمال ماده 234 را دارند

28 خانه هلال در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود

دیدنی های امروز؛ از افطارهای رمضانی تا یاقوت کبود کشمیری

دغدغه حفظ بقایای باغ های شیراز

انتشار «وصیت نامه شهدا» ویژه استان های مازندران و هرمزگان

میزان زکات فطره 1400 /حضرت الله خامنه ای و سایر مراجع

انتقاد تند نمایندگان مجلس از ظریف

اعلام نتیجه تایید صلاحیت شدگان نهایی سمنان طی چند روز آینده

چرا باید از دشمنی مثل آمریکا و انگلیس واکسن کرونا بخریم؟!

صادق خان، شهردار لندن ماند

کارگزاران به نامزدی لاریجانی تمایل دارد

احیای مجازی یک ونیم میلیون نفری در شب های قدر 1400

عضو هیات رییسه مجلس: تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشار یافته ظریف کلید خورد

عضو هیات رییسه مجلس: تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف کلید خورد

آلودگی هوا در کرمان

نماینده سوریه: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به نفع مردم سوریه است

فایل صوتی ظریف اقدامی ضد امنیتی بود

داداستان سمنان ابعاد حادثه معدن طزره را مورد بررسی قرار دهد

حکم انتصاب فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اهدا شد

استاندار بوشهر: ورودی های این استان از سه شنبه بسته می شود

رییس دادگستری آذربایجان شرقی: برخی موسسات در صدد دورزدن قانون هستند

تدارک صداوسیمای خوزستان به مناسبت عیدسعید فطر

نحوه برگزاری نماز عید سعید فطر در سراسر کشور

کلاهبرداری میلیونی از طریق هک شبکه های اجتماعی

گرامیداشت شهدا پاسخگویی به نیاز اصلی و روز جامعه است

11 کاندیدای اصلاح طلبان برنامه خود را برای ریاست جمهوری ارائه کردند

اهدای 1000 بسته معیشتی و 500 تبلت به مددجویان کمیته امداد در کرمانشاه

تقویت تفکر بسیجی در جامعه/ شرایط مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود

آمادگی دانشگاه شهرکرد برای برگزاری کنکور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

تقدیر و حمایت نمایندگان از مصوبه اخیر شورای نگهبان

آغاز مسابقات مجازی قرآن، عترت و نماز دانش آموزی مازندران

بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر می شود

بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام منتشر می شود