مطالب مرتبط:
شعار سال، فرصت استثنایی برای شناسایی موانع و مانع زدایی در بخش تعاون
سهامداران شرکت «تولیدی و صنعتی درخشان تهران» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
انرژی برق مشکل اصلی بخش صنعت در شهر صنعتی کاوه است
نامه 250 اساتد دانشگاه / تأخیر در مانع زدایی رسیدن به دانشگاه اجتماعی و مرجع، خسارت بار است
حضور شرکت‎ های جدید نگرانی برای صنعت بیمه ندارد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 اردیبهشت 1400 ساعت 02:152021-04-21اقتصادي

روزگار ناخوش نماد صنعت برق ایران / شرکت پارس سوییچ غرق در حواشی / این صنعت به مانع زدایی نیاز دارد


با اینکه شرکت پارس سوییچ روزی نماد صنعت و افتخار در استان بود ولی متاسفانه در سال های اخیر به دلیل مشکلات مدیریتی، رشد و توسعه در این کارخانه سلب شده است.

- از زنجان، کارخانه "پارس سوییچ" به عنوان نخستین و بزرگترین سازنده کلیدها و سکسیونرهای فشار قوی و متوسط در ایران است که در اواسط دهه 50 تاسیس شد.

این کارخانه که در زمینه صنعت برق در خاورمیانه حرفی برای گفتن دارد و روزی نماد افتخار و صنعت در استان بود متاسفانه در دو دهه اخیر اسیر برخی از حواشی و بی مدیریتی ها شده است.

حواشی که متاسفانه اجازه نداده است این شرکت در راستای جهش تولید گام بردارد و همواره درجا زده است.

اعتصاب کارگران در 17 آبان سال گذشته به خاطر همین مسائل بی مدیریتی بود؛ هدف کارگران از این اعتصاب این بود که وجود مشکلات شدید مدیریتی را به گوش مسئولان استانی برسانند.

ضعف مدیریتی، واگذاری بخشی از سهام این شرکت به یک فرد غیربومی، عدم پیشرفت و به روزرسانی این کارخانه، عدم تاسیس شرکت های اقماری، از بین رفتن مشتریان داخلی، عدم جذب نیرو و نهایتا از بین رفتن انگیزه کارگران مهمترین مسائلی بود که کارگران در آبان ماه سال گذشته چند روزی دست به اعتصاب زدند و خواستار عزل "ولی الله بیات" مدیرعامل کارخانه بعد از 14 سال شدند.

البته اینچنین هم شد و هیئت مدیره این کارخانه مجبور شد بیات را بلافاصله عزل کند و "قاسم کرمی" را به عنوان مدیرعامل جدید این کارخانه معرفی کند.

یکی از مشکلاتی که سبب اعتراض کارگران در این کارخانه شده است واگذاری بیش از 45 درصد سهام کارخانه به یک فرد غیربومی است که کارگران خواستار شفاف سازی فرآیند واگذاری این سهام هستند.

یکی از اعضای شورای کارگری شرکت پارس سوییچ در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: متاسفانه بخشی از سهام شرکت پارس سوییچ به یک فرد غیربومی واگذار شده است و ما این موضوع را به شکل مکتوب به نهادهای قضایی و امنیتی اعلام کرده ایم.

همچنین در اوایل دهه 90 بیش از 50 هکتار زمین پارس سوییچ به قیمت 30 میلیون ریال به این فرد فروخته شده است.

همینطور این فرد در بازار سرمایه در سهم پارس سوییچ مداخلاتی داشته و سبب بیچاره شدن دیگر سهامداران این شرکت شده است.

سوال ما از مسئولان شرکت این است چرا این مقدار زمین با این قیمت بسیار پایین به این فرد فروخته شده است؟وی افزود: متاسفانه این گونه مسائل مدیریتی اجازه نداده است که پارس سوییچ رشد کند و به جایگاه واقعی خود دست یابد.

اگر این کارخانه در سال های گذشته خوب مدیریت می شد امروزه پارس سوییچ همانند دیگر کارخانه های بزرگ زنجان همانند ایران ترانسفو باید دارای چندین شرکت اقماری بود ولی متاسفانه فقط از پارس سوییچ یک اسم باقی مانده است.

این عضو شورای کارگری شرکت پارس سوییچ گفت: البته در آبان سال گذشته دستگاه قضایی در زمینه واگذاری سهام این کارخانه وارد شد و حجت الاسلام صادقی نیارکی، رییس کل دادگستری استان زنجان وعده داد که با دقت فرآیند واگذاری شرکت پارس سوییج زنجان را بررسی خواهد کرد.

وی ادامه داد: روزی پارس سوییچ دارای بیش از یک هزار پرسنل بود و اگر این کارخانه گسترش پیدا می کرد باید تعداد کارگران به بیش از 3 تا 4 هزار نفر می رسید ولی متاسفانه این روزها پارس سوییچ فقط با 350 کارگر به فعالیت خود ادامه می دهد.

اگر آن 50 هکتار به سهامدار شرکت با قیمت پایین فروخته نمی شد قطعا با راه اندازی شرکت های اقماری در آن 50 هکتار بیش از 4 هزار نفر از جوانان این استان می توانستند در آن جا مشغول به کار شوند.

البته اخیرا حدود 25 نفر به این مجموعه اضافه شدند که این تعداد اصلا قابل قبول نیست.

این عضو شورای کارگری شرکت پارس سوییچ تشریح کرد: یکی از واحدهایی که قرار بود در این شرکت تاسیس شود قسمت GIS بود که در کشور می توانست غوغایی را ایجاد کند ولی متاسفانه سال هاست هیچ برنامه ریزی در این راستا نشده و حتی سوله آن نیمه کاره به حال خود رها شده است.

البته مدیریت جدید پس از معارفه وعده های در زمینه گسترش و پیشرفت این کارخانه داده است.

از سوی دیگر یکی از مهمترین مسائلی که سبب اعتراض کارگران در این روزها شده موضوع "تعاونی مسکن" این کارخانه است که سالیان سال است به حال خود رها شده است.

در این راستا یکی از اعضای شورای کارگری شرکت پارس سوییچ در گفت وگو با تسنیم در این زمینه گفت: مهلت اعضای تعاونی مسکن این کارخانه قبل از دوران کرونا به اتمام رسیده و معلوم نیست چرا مجددا رای گیری برای ورود اعضای جدید نمی شود.

بارها به مدیریت و اعضای هیئت مدیره اطلاع دادیم که رای گیری مجدد برای اعضای تعاونی مسکن برگزار کنید ولی حرف ما به جایی نمی رسد و مشخص نیست در پشت پرده اعضای تعاونی مسکن با مدیریت چه اتفاق های وجود دارد که ما از آن بی خبر هستیم.

سریال بلاتکلیفی کارگران "ایران ترانسفو" ادامه دارد/ چه مشکلاتی سبب اعتصاب کارگران شد؟"وی گفت: مدیرعامل تعاونی مسکن این کارخانه شخصی به نام رسولی فر است که چند سال پیش از این کارخانه اخراج شده و جالب است اعتبار این شخص در تعاونی مسکن ابطال نشده و همچنان سمت خود را دارد.

معلوم نیست آن شخص با چه قانونی همچنان می تواند مدیرعامل باقی بماند.

این عضو شورای کارگری شرکت پارس سوییچ ادامه داد: اعضای تعاونی مسکن این شرکت یک زمینی در شهرک اندیشه خریداری کرده اند که به 30 قطعه تقسیم بندی کرده اند.

جالب است فقط پنج قطعه آن به پرسنل این کارخانه واگذار شده است.

وی تشریح کرد: بارها این موضوعات را به "اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی" استان زنجان گزارش دادیم ولی متاسفانه مدیران این اداره هیچ قدمی در راستای بهبود وضعیت تعاونی مسکن این شرکت برنداشتند.

حتی چندین بار کار ما در آن اداره به دعوا کشیده شده است ولی جالب است آن اداره اصلا اعتقادی به بررسی مطالبه ما ندارد.

همین رفتار آن ها ما را مشکوک می کند که در پشت پرده بین اعضای اداره کار با تعاونی مسکن شرکت پارس سوییچ چه خبر است که آقایان راضی نیستند اعضای قبلی تعاونی مسکن این شرکت برکنار شوند و اعضای جدید با رای گیری انتخاب شوند.

اما از سوی دیگر سید محمدحسن حسینی معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در گفت وگو با تسنیم مدعی شد: اعضای شرکت پارس سوییچ در رابطه با تعاونی مسکن به این اداره مراجعه نکرده اند.

ما آماده هستیم در اسرع وقت مراجعه کنند و مشکلشان را حل کنیم.

وی در واکنش به سوال تسنیم مبنی بر اینکه چرا نظارتی بر انتخابات تعاونی مسکن این شرکت نشده است پاسخی نداد و گفت: اطلاعی ندارم.

همین طور اصغر نجاری دبیر اجرایی خانه کارگری استان زنجان در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: مهلت قانونی اعضای تعاونی مسکن این شرکت بیش از 2 سال است که به پایان رسیده است و جالب است اینکه چرا این شرکت انتخابات مجددی برگزار نکرده است؛ جالبتر آن که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان چرا نظارتی بر این امر نکرده است.

وی افزود: از حسینی معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان پیگیر این موضوع شدم چرا تاکنون انتخابات برگزار نشده است با اینکه دو سال است که مهلت قانونی اعضای قبلی به پایان رسیده است، آقای حسینی وعده دادند که این موضوع را بررسی کند و در اسرع وقت پاسخ دهد.

دبیر اجرایی خانه کارگری استان زنجان تشریح کرد: سئوال ما این است معاون وقت اداره کل کار آقای پاک منش چرا به وضعیت تعاونی شرکت پارس سوییچ رسیدگی نکرده است؟ همینطور آقای رسولی بازرس این اداره کل چرا نظارت درستی از اعضای تعاونی این شرکت نداشته است؟ با چه قانونی اعضای هیئت مدیره تعاونی مسکن که از کارخانه رفته اند بازهم در سمت خود باقی مانده اند؟وی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول نظارت بر انتخابات اعضای تعاونی ها است و متاسفانه از سوی این اداره غفلت صورت گرفته است.

ما بر خود وظیفه می دانیم این مشکل را در سطح استان پیگیری کنیم و اگر به جوابی نرسیدیم قطعا این موضوع را به اتاق تعاون تهران و خانه کارگر منعکس می کنیم.

حال با این تفاسیر مشخص است که شرکت با سابقه پارس سوییچ که روزی نماد صنعت و افتخار بود به جای اینکه در این سال ها در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری گام بردارد متاسفانه اسیر برخی حواشی و بی مدیریتی ها شده که البته انتظار می رود پس از تغییر و تحولاتی که در پاییز 99 در این کارخانه روی داد هرچه سریعتر مشکلات این کارخانه حل شود و پارس سوییچ بار دیگر به عرصه قدرت در تولید برگردد.

همچنین امیدواریم مسئولان استانی در راستای پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مشکلات این کارخانه بزرگ را حل کنند.

انتهای پیام/ش
کلید واژه ها: کارخانه - صنعت - حواشی - سوییچ - استان - صنعت برق - کارگران - صنعت برق ایران - اعتصاب - مشکلات - پارس - شرکت - افتخار - نماد - رشد و توسعه - ایران - خاورمیانه - جهش تولید - روزی - بزرگترین - در ایران - مسئولان - نخستین - سازنده - استانی - 17 آبان - توسعه - تولید - متوسط - مسائل

آخرین اخبار سرویس:
استخدام اپراتور دستگاه تزریق پلاستیک با حقوق و بیمه در کمالشهر البرز

استخدام برنامه نویس Javascript Full Stack در شرکت فرتاک نگاه آسیا در اصفهان

داستان دنباله دار آلودگی های معدنی

ترفند هایی برای تهیه «دسر کایزر»

راه اندازی نظام ارجاع منجر به کاهش هزینه های تحمیلی به بخش سلامت می شود

نرخ بیکاری ترکیه بلاخره کم شد

خانه های 40 تا 60 متری در تهران چند؟

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت صنایع ایلیا کو در البرز

پیشنهاد عراق برای خرید 350 میلیون دلاری سهم اکسون

استوری نگران کننده داور بین المللی فوتسال ایران/عکس

واکسن تولید مشترک ایران و کوبا با ایمنی بالا می آید

استخدام انباردار و مهندس صنایع در روشنا نورانه آپادانا در اصفهان

بورس در انتظار برجام

اصرار دولت به برگزاری انتخاباتی غیرقانونی علیرغم مشارکت صفر درصدی

رقم پول های بلوکه شده ایران در دیگر کشور ها اعلام شد

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از کردستان

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از همدان

راه اندازی نظام ارجاع منجر به کاهش هزینه های تحمیلی به بخش سلامت می شود

اصرار دولت به برگزاری انتخاباتی غیرقانونی با مشارکت صفر درصدی

مرگ مشکوک زنبورهای عسل در سراب

تمهیدات دولت آینده برای نجات اقتصاد کشور/ از چگونگی مهار تورم تا تفکیک اقتصاد از سیاست!

افزایش شدید شکاف طبقاتی در دولت روحانی/ ضریب جینی به سمت سطوح بحرانی بالا رفت

استخدام کارشناس حسابداری در مدیریت سرمایه نکسا هزاره سوم در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در شرکت تامین صنعت آمن در اصفهان

ایستگاه بعدی طلا پس از ثبت بزرگ ترین رشد

چند راهکار برای کاهش قیمت گوشت

استخدام استادکار مبل شویی و فاکتور نویس فرش و مبل در زنجان

استخدام خیاط و راسته دوز در بافندگی تاپتکس در کمالشهر

استخدام کارشناس فروش در الکو پارس در البرز

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از یزد

استخدام تحصیل دار در توسعه ایده های مجازی نود (پینکت) در تهران

راه هست-22| راهکارهای دولت آینده برای مبارزه با سوداگری و فرار مالیاتی چیست؟+ویدئو

استخدام کارشناس کنترل کیفیت یارد و کارشناس تولید از کرمان جهت مازندران

استخدام کارشناس کنترل کیفیت یارد و کارشناس تولید از کهگیلویه و بویراحمد

استخدام 7 عنوان شغلی در شرکت پیشگامان معماری آریا در تهران

5 راز که افراد بسیار موفق هر روز از آن ها پیروی می کنند

استخدام کارشناس فروش و توسعه بازار در خوزستان

اشتغالزایی 80 درصدی برای زندانیان تا پایان 1400/ کاهش قیمت ارز در ترازوی واقعیت های اقتصادی

راهکار تقویت ارزش ریال چیست؟

ریزش و رویش خطوط هوایی

استخدام معامله گر بازار سرمایه در یک کارگزاری معتبر در تهران

تفاوت های نمایشگاه مجازی با نمایشگاه فیزیکی قرآن/ افزایش فروش کتاب در نمایشگاه مجازی

تعمیر نفتکش آرگو به اتمام رسید

استخدام مدیر مالی در شرکت پدیده آذران در البرز

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از گلستان

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از لرستان

استخدام استادکار مبل شویی و فاکتور نویس فرش و مبل در سیستان و بلوچستان

سوت قطار تا دو ماه دیگر در کردستان به صدا در می آید

هلدینگ توسعه توکا، کارآمدترین هلدینگ فولاد مبارکه

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

اعلام میزان دقیق فطریه و کفاره

فاز نخست بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس تا پایان تیرماه تکمیل می شود

صعود ضریب جینی به منطقه بحرانی

رشد اجاره بها علیرغم شرایط کرونایی

مظلومیت شهدای گمنام در هویزه ثانی/ وعده تکمیل یادمان 10 ساله شد

آسیب های کاهش نرخ ارز با اهداف سیاسی

استخدام پیمانکاری سرویس و نگهداری ماشین آلات سنگین از آذربایجان غربی

استخدام کارشناس فروش با بیمه و مزایا در شرکت هیدرو پردازش صنعت در تهران

جزییات عملکرد بودجه 99/ دولت تنخواه بانک مرکزی را پس نداد+ جدول

استخدام 3 عنوان شغلی در شتاب آذر شرق در تهران

استخدام سرپرست فروش با بیمه و مزایا در کارخانه سالار شیراز

استخدام کارشناس کنترل کیفیت آقا (رشته شیمی پلیمر) در نظر آباد

استخدام کارشناس کنترل کیفیت یارد و کارشناس تولید از خراسان جنوبی

لزوم اولویت بخشی به مشکلات و تعیین وضعیت آبی خرمشهر

هیچکس زورش به غول ناقص الخلقه ی خودروسازی نمی رسد

افزایش اثر آسترازنکا با کم شدنِ فاصله دو تزریق

استخدام کارشناس مانیتورینگ در گروه نرم افزاری پارت در خراسان رضوی

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت تابلو صنعت توان در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور داروخانه ( آرایشی-بهداشتی) در مازندران

استخدام کارشناس IT در گروه صنعتی لینا در قم

عبور کریدور نفتی از میدان شهر از معضلات بندر ماهشهر است

لزوم اولویت بخشی به مشکلات و تعیین وضعیت آبی خرمشهر

شرایط نقل و انتقال معلمان در شهر تهران

استخدام منشی و مسئول دفتر در بازرگانی بزرگ عالی منتخب نیاوران در تهران

استخدام 7 عنوان شغلی در سپاهان ماشین رهیار در شهرک صنعتی مورچه خورت

گره کور جذب سرمایه در اکتشاف

تزریق 21هزار میلیارد ریال نقدینگی به بانک ها

شرایط نقل و انتقال معلمان در شهر تهران

تزریق 21 هزار میلیارد ریال نقدینگی به بانک ها

استخدام مدیرعامل در صنایع آرایشی و بهداشتی سبز گلسار در تهران و البرز

استخدام مهندس عمران آقا در شرکت هندسه پارس در تهران

استخدام کارشناس فروش خانم در بازرگانی اوج گوهر گیتی در پاسداران تهران

افزایش اثربخشی آسترازنکا با کم شدنِ فاصله دو تزریق

کشف «فسیل زنده» 273 میلیون ساله در کف اقیانوس

برق جایگزین نفت می شود

نفت زیر سایه خورشیدمحو می شود

قیمت جهانی نفت امروز 99/12/16

سناریوهای سه گانه تورم تا پاییز

سنجش ارزپاشی در دولت ها

استقراض دولت از بانک مرکزی صحت ندارد

واکسن تولید مشترک ایران و کوبا با ایمنی بالا به بازار می آید

استخدام 5 عنوان شغلی در فروشگاه های زنجیره ای سلام در تهران

کاهش نرخ بیکاری در ترکیه

آزادی هفت تپه درسی به مدعیان بود

پدیده «کوه خواری» در شهر ایلام

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در محدوده توحید

واحد رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی راه اندازی شد

اجرای پنج طرح جهادی در مناطق محروم اردستان

استخدام مهندس محصول (رشته الکترونیک) در اتصال صنعت میانه در البرز

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در شهرک صنعتی جی

روزگار ناخوش نماد صنعت برق ایران / شرکت پارس سوییچ غرق در حواشی / این صنعت به مانع زدایی نیاز دارد

روزگار ناخوش نماد صنعت برق ایران / شرکت پارس سوییچ غرق در حواشی / این صنعت به مانع زدایی نیاز دارد