مطالب مرتبط:
ضرورت اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها از سوی ستاد های استانی مقابله باکرونا/تمدید اعمال محدودیت ها تا پایان هفته آینده در شهر های قرمز و نارنجی
هزینه برای واکسن یک نوع سرمایه گذاری است/ تمدید اعمال محدودیت ها تا پایان هفته آینده
در تزریق واکسن کرونا از کشور عقب نیستیم
8 هزار دوز واکسن در قم تزریق شده است
رونمایی از تزریق دُز استنشاقی واکسن «رازی کوو پارس»
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 اردیبهشت 1400 ساعت 00:452021-04-21پزشكي

هیچ مسئول استانی درخواست تزریق واکسن نکرده است/محدودیت های آبان دوباره باید اعمال شود


رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تاکنون هیچ مسئول استانی درخواست تزریق واکسن نکرده است، گفت: برای کاهش شیوع ویروس باید مجددا محدودیت های آبان ماه سال 99 اعمال شود.

- ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تاکنون هیچ مسئول استانی درخواست تزریق واکسن نکرده است، گفت: برای کاهش شیوع ویروس باید مجددا محدودیت های آبان ماه سال 99 اعمال شود.

محمدحسین صومی عصر چهارشنبه (اول اردیبهشت) در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت در خصوص عدالت در سلامت اظهار کرد: عدالت در سلامت یکی از پایه های بهداشت و درمان است و باید بعد از اتمام و ریشه کنی کرونا صاحبان فکر و اندیشه، عدالت در سلامت را تعریف کنند.

وی ادامه داد: چرا کشوری که واکسن کرونا را تولید کرده به خود حق می دهد که به دیگران واکسن ندهد؟ حتی در کشور ما در برخی استان ها به خاطر افرایش نیاز به اکسیژن، دستور عدم خروج اکسیژن از استان خود را صادر کرده اند در حالیکه هیچ کس بررسی نکرده که در کدام استان نیاز به اکسیژن بیشتر است.

تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در آذربایجان شرقی وی در تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در آذربایجان شرقی گفت: تا صبح امروز(چهارشنبه) 1606 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که این عدد 8 درصد بیشتر از آخرین تعداد ثبت شده در زمان پیک سوم این بیماری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: در حال حاضر 304 بیمار در تخت های ویژه و 150 نفر نیز زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار دارند و در طول 24 ساعت گذشته نیز 306 نفر بستری شده اند و همچنین آخرین عدد فوتی نیز 23 نفر است.

تحویل واکسن به تعداد 41536 نفر در استان وی در رابطه با میزان واکسن های وارد شده به استان و همچنین تعداد واکسن تزریق شده در استان نیز خاطرنشان کرد: تاکنون برای 41536 نفر واکسن تحویل داده شده است که از این تعداد به 11190 نفر واکسن اسپوتنیک وی، 5286 نفر واکسن سینوفارم، 2110 نفر واکسن بهارات و 22950 نفر نیز آسترازنکا تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: واکسن اسپوتنیک وی برای کادر درمان و بهداشت، نظام پزشکی، اورژانس 115، سالمندان در حال نگهداری در مراکز سالمندی، جانبازان معرفی شده از سوی بنیاد شهید، کارکنان آرامستان ها، کادر آزمایشگاهی و پزشکی قانونی و همچنین واکسن سینوفارم نیز به تعداد محدود به کادر درمان، پاکبانان و بیماران خاص اعم از (دیالیزی، پیوندی، سرطان ها با بیماری فعال، بیماران هموفیلی و تالاسمی ماژور، ام اس و پروانه ای) تزریق شده است.

صومی اضافه کرد: واکسن بهارات برای کادر بهداشت و درمان باقی مانده و همچنین واکسن آسترازنکا نیز علاوه بر از کادر بهداشت و درمان برای جانبازان و برخی از اعضای نظام پزشکی تزریق شده است.

وی افزود: 70 درصد واکسن کادر بهداشت و درمانگ دولتی و زیر نظر نظام پزشکی، تزریق شده است و بعد از اتمام دوره اول، برای گروه دوم نیز واکسن درخواست کرده ایم.

جلوگیری از انتقال تزریق واکسن به اشخاص غیر اولویت دار وی در خصوص حفظ و نگهداری از واکسن و همچنین صیانت از گروه های دارای اولویت تزریق واکسن تاکید کرد: بر اساس سند ملی واکسیناسیون از روز اول دقت در انتخاب افراد و همچنین در حفظ، نگهداری و صیانت از واکسن و سرعت در انتقال واکسن در کمترین زمان ممکن در دستورکار ما قرار گرفت و سرعت انجام گرفت به طوریکه تاکنون هیچ کدام از افراد صاحب قدرت در استان اعم از امام جمعه، استاندار، فرماندار، شهردار و .

تقاضای تزریق واکسن نکرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص یک مورد تخلف انجام شده در تزریق واکسن گفت: تنها یک مورد تخلف داشتیم که یکی از کادر درمان واکسن فرد دیگری را که ظاهرا قصد تزریق نداشت، به پدر خود تزریق کرده بود که بعد از مشخص شدن این تخلف، متخلفین موقتا به مدت سه ماه اخراج شده اند تا پرونده بررسی شود.

لذا به هیچ عنوان امکان جایگزینی نفرات در تزریق واکسن وجود ندارد.

وی ادامه داد: یک مورد هم در یکی از شهرستان ها اتفاق افتاده بود و فردی که از کارکنان خدمات شهری شهرداری بود، که بعد مشخص شد فرد مورد نظر به عنوان نیرو در غسال خانه قبرستان آن شهرستان کار می کرد.

وی متذکر شد: حتی معاونین بنده که به عنوان پزشک در واحدهای بیمارستان به معالجه می پردازند، بعد از اینکه همه همکارانشان واکسن زدند، حاضر شدند واکسن تزریق کنند و خود بنده نیز در تاریخ 28 اسفند سال 99 بعد از همکارانم واکسن زدم.

صومی در رابطه با میزان عوارض ناشی از واکسن کرونا نیز گفت: هر ماده ی خارجی که وارد بدن می شود عوارض خواهد داشت و واکسن ها نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ در مورد واکسن آسترازنکا تنها عوارض مشاهده شده لخته شدن و کاهش پلاکت است البته این واکسن به وفور در غرب استفاده شده است.

وی متذکر شد: هیچ واکسنی مسیر عادی واکسیناسیون- ازجمله فاز پست مارکتینگ- را طی نکرده است و علیرغم اینکه کل دنیا در مقابل ویروس کرونا زانو زدند، اما واکسن را در کمترین زمان ممکن تولید کردند که این یک افتخار است.

وی ادامه داد: اگر هر فردی قصد ندارد که این واکسن(آسترازنکا) را تزریق کند، باید منتظر نوع بعدی واکسن باشد البته جامعه ی پزشکی معتقد است که بهترین نوع واکسن آن است که در دسترس باشد.

خبرنگاران جزو گروه سوم واکسیناسیون هستند صومی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خبرنگاران نیز جزو گروه های اولویت دار برای تزریق واکسن محسوب می شوند، گفت: فعلا در حال واکسیناسیون گروه اول قرار داریم و خبرنگاران جزو گروه سوم هستند و علاوه بر خبرنگاران سایر مشاغل از جمله نیروی انتظامی، بانک ها و .

بستگی به میزان مواجه با ویروس دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی گفت: در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم و آخرین اطلاعاتم همان مطالبی است که آقای دکتر رییسی روز شنبه در خبر ها اعلام کرد.

البته تلاش می شود تا مرداد ماه واکسن های ایرانی وارد بازار شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در پیک چهارم شیوع ویروس قرار داریم، ادامه داد: با توجه به اینکه ویروس ناشناخته بوده و برای اولین بار است که تمامی استان ها در حال افزایش هستند، انتظار داریم که بعد از اتمام دو هفته ابتدایی اردیبهشت ماه، وضعیت رو به کاهش باشد.

تمامی محدودیت ها بخاطر مشکلات مربوط به اکسیژن است صومی در تشریح مشکلات مربوط به کمبود تخت در برخی بیمارستان ها از جمله در شهرستان ها تاکید کرد: در حال حاضر 8 هزار تخت فعال در سطح استان داریم و هزار تخت دیگر نیز آماده کرده ایم تا در صورت نیاز استفاده شود اما مشکل اصلی ما تخت نیست بلکه موضوع اکسیژن است و محدودیت های مربوط به تخت ها به دلیل مشکل اکسیژن به وجود آمده است.

وی ادامه داد: مصرف اکسیژن بیماران کرونایی به شدت بالا است و تنها محدودیت ما در این موضوع است و اکنون در وضعیتی قرارداریم که نمی توانیم از نقاهتگاه ها استفاده کنیم؛ البته بجز چند بیمارستان در بقیه ی بیمارستان ها مشکل اکسیژن نداریم و این چند مورد نیز به دلیل بدقولی شرکتی است که قرار بود به ما اکسیژن تحویل دهد.

حال عمومی استاندار خوب است وی در خصوص آخرین وضعیت استاندار آذربایجان شرقی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه ی خانگی است نیز اظهار کرد: حال عمومی ایشان خوب است و امروز نیز تلفنی باهم صحبت کردیم و دو روز دیگر مجددا از ایشان تست خواهیم گرفت که در صورت منفی بودن، بعد از چند روز استراحت دوباره در محل کار خود حاضر خواهند شد و در این مدت نیز که در خانه حضور دارند، تمامی کارهای مربوط به استانداری را از خانه پیگیری می کنند؛ در مورد وضعیت آقای نوین(شهردار اسبق تبریز) تنها خبر ابتلای ایشان را شنیده ام و ظاهرا در تهران بستری هستند و اگر بیمارستانی را که در آن بستری هستند، مشخص شود، وضعیت ایشان را نیز پیگیر می شوم.

لزوم اعمال مجدد محدودیت های آبان ماه سال 99 صومی با گلایه از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی خاطرنشان کرد: عملا به غیر از مشاغل، تعطیلی دیگری را اجرا نکرده ایم و تاکنون تمامی آمار و ارقام افزایشی است و دلیل اصلی انتشار گسترده ی ویروس در یک ماه گذشته مراودات متعدد و بی توجهی مردم است که موجب عادی انگاری ویروس شده است و متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت کاهش یافته است و اگر به محدودیت های آبان ماه سال 99 برگردیم، شاهد کاهش انتشار ویروس خواهیم بود.

وی در ادامه در خصوص میزان پاداش کرونایی کادر درمان خاطرنشان کرد: پاداش کرونا را به میزان مواجه با بیماران توزیع کرده ایم و طبیعتا میزان پاداشی که به کادر درمان بخش آی سی یو که مستقیما با بیماران کرونایی درگیر هستند، متفاوت تر از رانندگان اورژانس 115 خواهد بود که شاید در طول 24 ساعت چند بیمار (کرونایی یا غیر کرونایی) را جابجا کرده اند البته ما هرگز تلاش عزیزان را نادیده نمی گیریم ولی باید بر اساس میزان مواجهه با ویروس پاداش در نظر بگیریم.

وی در خصوص سامانه ی سیب نیز گفت: وزارتخانه در حال آماده سازی سامانه ای است که بتواند اطلاعات افراد را ساماندهی کند اما تاکنون هیچ تصمیمی در مورد اینکه افراد به مراکز مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند گرفته نشده است و به محض اینکه تمامی شرایط فراهم شد، از طرف معاونت بهداشت وزارت اطلاع رسانی خواهد شد.

تشریح وضعیت داروهای تاثیرگذار در روند بهبود بیماران کرونایی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد دارو های تاثیرگذار در بهبود بیماران کرونایی نیز بیان کرد: داروی رمدسیویر فقط در بیمارستان ها موجود است و قرص فاوی پراویر نیز در 60 داروخانه موجود است که با نسخه ی پزشکان متخصصی داخلی، ریه، عفونی و پزشکان عمومی مراکز 16 ساعته به قمیت 150 هزار تومان در 350 داروخانه (از 650 داروخانه موجود) که به سامانه تی تک متصل هستند، قابل خریداری است تا بیمارانی که وضعیت شان شدید نیست با تهیه این دارو در خانه تحت درمان قرار بگیرند.

صومی در پایان سخنان خود در خصوص طرح شهید قاسم سلیمانی نیز گفت: تاکنون چهار طرح برای پیشگیری از ویروس کرونا ابلاغ شده است که طرح شهید سلیمانی، چهارمین طرح بود و اکنون این طرح تحت عنوان گام پنجم در حال تدوین است که مهم ترین هدف این گام تشدید گام چهارم و همچنین تاکید بر درمان سرپایی بیماران است.

تمامی بیمارستان ها موظف به پذیرش بیماران کرونایی هستند معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز طی سخنانی گفت: وضعیت تخت ها کاملا سیال است و ممکن است یک روز ظرفیت تخت ها تکمیل شودکه در این صورت با انجام جابجایی در بخش های بیمارستان ها وضعیت را کنترل می کنیم.

روزبه رجایی ادامه داد: در حال حاضر تمامی بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی موظف هستند بیماران کرونایی را بستری کنند که این موضوع باعث می شود فشار از روی بیمارستان ها کم شده و خدمات مختل نشود.

در پایان این نشست خبری، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همراه خبرنگاران از مرکز رصد سلامت تبریز نیز بازدید کرده و طی سخنانی گفت: هدف از راه اندازی مرکز رصد سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز کنترل کردن واحدهای اورژانسی بیمارستان ها و توزیع بیماران در بیمارستان های مختلف استان است و این مرکز روندی کاملاً پویا است تا وضعیت بیماران استان را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: قصد داریم تمامی بیمارستان های دولتی، خصوصی و شمالغرب کشور را به این مرکز متصل کنیم البته تمامی اطلاعات عملیاتی بیمارستان ها در اختیار ما است که فعلا در این مرحله بیمارستان های دولتی را به صورت تصویری تحت کنترل قرار داده ایم.


کلید واژه ها: رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز - دانشگاه علوم پزشکی تبریز - رییس دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه علوم پزشکی - تزریق واکسن - علوم پزشکی تبریز - واکسن - رییس دانشگاه - محدودیت - درخواست - استان - سلامت - علوم پزشکی - شیوع ویروس - استانی - عدالت - تزریق - آبان ماه - دانشگاه - بهداشت و درمان - محمدحسین صومی - آبان - واکسن کرونا - ویروس - تبریز - پزشکی - کرونا - هفته سلامت - سال 99 - نشست خبری

آخرین اخبار سرویس:
تاثیر رژیم غذایی مدیترانیه ای در پیشگیری از آلزایمر

تصاویر | واکسیناسیون کووید 19 در خودرو

دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی به معیشت دستیاران پزشکی

واکسیناسیون کووید 19 در خودرو

ششمین پایگاه اورژانس جاده ای در سردشت راه اندازی شد

این افراد نباید واکسن کرونا تزریق کنند

توضیحات رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق واکسن بالای 75 سال

تزریق واکسن با دریافت خون و فرآورده های خونی در بیماران هموفیلی و تالاسمی نباید همزمان باشد

مهمترین خبر های جامعه که در 19 اردیبهشت ماه رخ داد

کاهش تب کودک بدون دارو در خانه

واکسیناسیون کرونا در 16 مرکز تربت حیدریه

واقعا مردان بیشتر از زنان به کرونا مبتلا می شوند؟

تهدید سلامت روان مردم در موج چهارم کرونا/ در پساکرونا وضعیت بدتر می شود

واکسیناسیون 300 نفر از سالمندان روستاهای اسفراین

گردش بالای ویروس کرونا و خطر بازگشت بیماری به سطوح بالاتر در جامعه

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

دانشگاه علوم پزشکی تبریز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت

تفاوت واکسن اسپوتنیک وی و واکسن اسپوتنیک لایت

واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

انجام واکسیناسیون کرونا در 16 مرکز تربت حیدریه

چند خبر کوتاه از استان یزد

واکسن عامل اصلی مهار شیوع کووید-19 است

حرف زدن بدون ماسک قدغن

کاهش 14 درصدی تلفات کرونا در کشور

آغاز واکسیناسیون تجمیعی سالمندان بالای 80 سال در نیشابور

چه کفش هایی برای کنترل درد زانو بهتر هستند؟

لیست مراکز بهداشت اهواز جهت انجام واکسیناسیون سالمندان 75تا 79 سال

ادعای برخی محققان: آمار واقعی قربانیان کرونا در جهان 7 میلیون نفر است

واکسیناسیون کرونا اجباری نیست/ واکسن کرونا در داروخانه ها توزیع نشده است

هیجانات ناشی از کووید 19 مسری است

ویدئو / راه اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا برای سالمندان

چی را با چی نخوریم؟

جهش آمار فوت بیماران کرونایی در قم؛ فوت 14 نفر در یک روز/ حال 103 نفر دیگر وخیم است

ویدئو / راه اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا برای سالمندان

خطر جدی کرونای آفریقایی و هندی در مازندران

اداره کل ورزش استان تهران برای واکسیناسیون شهروندان آمادگی دارد

اساتید علوم پزشکی در دوران کرونا افتخار آفریدند

توسعه دستگاههای ردیابی فعالیت مغز به منظور درمان بیماری های مغزی

چه کسانی نباید واکسن کووید-19 تزریق کنند؟

ابتلا به سرطان روده با مصرف نوشیدنی شیرین

نشانه های هشداردهنده پایین بودن سطح اکسیژن در مبتلایان به کرونا

روز سیاه کرونایی در خراسان شمالی؛ 9 فوتی در 24 ساعت

آمار کرونا همدان 19 اردیبهشت؛ 15 فوتی و 77 ابتلای جدید

راه اصلی ابتلا به کرونا مشخص شد

بانک مهر ایران 386 قلم تجهیزات پزشکی به کردستان اهدا کرد

توسعه دستگاههای ردیابی فعالیت مغز به منظور درمان بیماری های مغزی

استرس کرونا، بیشترین درخواست مشاوره تلفنی از بهزیستی

یک بام و دو هوای مدیریت ورزش وجوانان سنندج در مواجهه با کرونا / وقتی بی مدیریتی صدای باشگاه داران و ورزشکاران را درآورد

روشی عالی برای تمیز و استریل کردن آشپزخانه

واکسیناسیون خودرویی سالمندان در مشهد

آیا ویتامین ها از بیماری های قلبی و سرطان پیشگیری می کنند؟| دو ویتامینی که ممکن است مضر هم باشند

آغاز اجرای فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا از فردا

آمار کرونا سمنان 19 اردیبهشت؛ 39 بستری جدید

آمار کرونا کرمان 19 اردیبهشت؛ 5 فوتی و 36 ابتلای جدید

آمار کرونا زنجان 19 اردیبهشت؛ 4 فوتی و 321 ابتلای جدید

آمار کرونا قزوین 19 اردیبهشت؛ 8 فوتی و 103 ابتلای جدید

آمار کرونا البرز 19 اردیبهشت؛ 24 فوتی و 139 بستری جدید

غربالگری تنبلی چشم کودکان 3تا6 سال در گلستان

آمار کرونا قم 19 اردیبهشت؛ 14 فوتی و 108 ابتلای جدید

حرف زدن بدون ماسک ممنوع !

فواید جادویی کاهو برای دیابتی ها

ماجرای عجیب تولد نوزادی در خرمشهر با بازوی شکسته

14 خانه هلال در استان اردبیل افتتاح می شود

پسر نوجوان ناجی بیماران نیازمند شد

راه اندازی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در تهران

برنامه ریزی برای واکسیناسیون همه گروه های هدف در جهرم شده است

حرف زدن بدون ماسک قدغن

موفقیت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رتبه بندی دانشگاهها

احتمال شیوع کرونای آفریقایی و هندی در مازندران

آشنایی با قرص متفورمین از عوارض تا ویژگی ها!

ضرورت داشتن پرونده الکترونیک سلامت برای دریافت واکسن کرونا

با پایان محدودیت ها آماربستری های کرونا در ایلام افزایشی شد

راه اندازی سامانه سلامت برای دریافت واکسن کرونا

افزایش 25 درصدی بستری های کرونایی در قزوین / فوتی ها 34 درصد افزایش یافت

تفاوت واکسن اسپوتنیک وی و واکسن اسپوتنیک لایت

تاثیر رژیم غذایی مدیترانیه ای در پیشگیری از آلزایمر

هنوز سهمیه ای برای واکسن پاک بانان به قوچان اختصاص نیافته است

اعلام نحوه اعمال محدودیت های تردد در عید فطر/ تردد بین تهران-کرج جریمه دارد؟

واکسیناسیون کووید 19 در خودرو

حمید هیراد امروز از بیمارستان مرخص می شود

آمار کرونا سیستان و بلوچستان 19 اردیبهشت؛ 5 فوتی و 8 بستری جدید

آغاز واکسیناسیون بیماران خاص و مبتلا به سرطان از اواخر خرداد

تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای در پیشگیری از آلزایمر

ویروس کرونا از طریق چشم می تواند وارد بدن شود

آمار کرونا استان مرکزی 19 اردیبهشت؛ 17 فوتی و 227 ابتلای جدید

آمار کشته شدگان کرونا امروز

احتمال شیوع کرونای آفریقایی و هندی در مازندران

ارائه خدمات رایگان بهزیستی در مراکز غربالگری

مرگ 35 نفر براثر کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته/ انجام حدود یک میلیون تست کرونا

نشانه های هشداردهنده پایین بودن سطح اکسیژن در مبتلایان به کرونا

تاثیر رژیم غذایی مدیترانیه ای در پیشگیری از آلزایمر

بیش از 3000 نفر در نوشهر واکسینه شدند

خوزستانی ها از برگزاری تجمع در عید فطر پرهیز کنند

5538 بیمار در ICU

طرز تهیه آبگوشت؛ غذای سنتی ایرانی ها به چند شیوه پخته می شود؟

واکسیناسیون کرونا برای سالمندان هرمزگان/ اعلام شیوه های نوبت دهی

آداب احوال پرسی تلفنی از مبتلایان به کرونا/ جملات ممنوعه کدامند؟

راه اندازی نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی در تهران

تولید باتری بدون فلز با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست

بستری 36 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های کرمان

هیچ مسئول استانی درخواست تزریق واکسن نکرده است/محدودیت های آبان دوباره باید اعمال شود

هیچ مسئول استانی درخواست تزریق واکسن نکرده است/محدودیت های آبان دوباره باید اعمال شود