مطالب مرتبط:
تزریق واکسن کرونا میزان کشندگی را کاهش می دهد
تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش می دهد/دانشجویان واکسینه می شوند
مردم مراقب شگردهای کلاهبرداران به بهانه تزریق واکسن کرونا باشند
وزارت بهداشت: اطلاع رسانی برای تزریق واکسن کرونا از طریق ارسال پیامک به سرپرست خانوار انجام می شود
آخرین اخبار از تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 12:052021-04-21پزشكي

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد


معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزیر بهداشت گفت: براساس تجارب کشورهایی که واکسیناسیون خود را به درصد قابل توجهی رسانده اند نکته مهم دیگر این است که با تزریق واکسن، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دکتر سیماسادات لاری ناظر عالی وزیر بهداشت در سفر به مازندران در اجرای طرح شهید حاج به دانشگاه علوم پزشکی بابل سفر کردیم.

*نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی بابل استفاده از مراکز درمانی سرپایی  وی با بیان اینکه در ابتدای ورود به دانشگاه علوم پزشکی بابل نشستی را با حضور رییس و معاونان درمان و بهداشت و فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: در این نشست در ارائه گزارشی دقیق، در جریان روند بیماری در این استان، نحوه واکسیناسیون و چگونگی پذیرش و درمان بیماران کرونایی قرار گرفتیم.

نقطه قوت عزیزان ما در این دانشگاه به کارگیری مراکز درمانی سرپایی است به نحوی که این امر بهبود ظرفیت پذیرش بیمار را به دنبال داشته است.

به صورت" سرپایی ویزیت شده و داروهای خود را دریافت کنند و زیرپوشش خدمات درمانی قرار گیرند.

*نسبت افراد فوت شده به بستری در دانشگاه علوم پزشکی بابل زیر 10 درصد است لاری نسبت تعداد افراد فوت شده به بستری را در فضای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بسیار خوب عنوان کرد و افزود: این نسبت زیر 10 درصد بوده است که این موفقیت در حوزه واکسیناسیون نیز براساس آن چیزی که انتظار داشته ایم، رخ داده است.

به احتمال بسیار قوی تا پنج شنبه پیش رو گروه های باقی مانده از جمله کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص در این دانشگاه نیز واکسینه خواهند شد.

*دانشجویان حاضر در مراکز درمانی جزء اولویت های واکسیناسیون  ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی، دانشجویان حاضر در مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل را نیز جزء گروه هایی که در پارت جدید واکسن مورد واکسیناسیون قرار خواهند گرفت، دانست.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص شرایط کنونی کشور در پیک چهارم کرونا، خاطرنشان کرد: در استان مازندران و به تبع آن شهرستان بابل، مشکل اساسی نزدیکی زمان دو پیک سوم و چهارم بود که فاصله کوتاه این دو موج، فرصتی به مدیریت بیماری نداد، اما به لطف خدا اکنون شرایط تحت کنترل است.

مردم به خانواده" می شود.

*تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد وی در ادامه با تاکید بر این نکته که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را مانند روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور با همان حساسیت بالا رعایت کنند تا واکسیناسیون به درصد قابل توجهی برسد، خاطر نشان کرد: بر اساس تجارب کشورهایی که واکسیناسیون خود را به درصد قابل توجهی رسانده اند نکته مهم دیگر این است که با تزریق واکسن، کشندگی بیماری کاهش خواهد یافت اما قدرت سرایت که همان میزان ابتلا به بیماری را به دنبال دارد تغییری نخواهد کرد.

معاون وزیر بهداشت بر فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک در درجه اول و قرار دادن صحیح ماسک بر روی صورت در وهله دوم تاکید کرد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری به شدت افزایش یافته است و تعداد فوتی های ما در برخی استان ها نگران کننده است.

مشاغل نیز تا حدی می توانند بسته بمانند زیرا فشارها اقتصادی زیاد است بنابراین مردم رعایت های خود را افزایش دهند تا از این شرایط نیز عبور کنیم.

در ادامه دکتر سید فرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیان کرد: در نشست برگزار شده گزارشی مفصل در خصوص بیماری کرونا طی 14 ماه گذشته در دانشگاه علوم پزشکی بابل به محضر سخنگوی وزارت بهداشت ارائه شد.

این گزارش اشاره به تعداد افراد بستری شده، تعداد افراد فوت شده، تعداد تست های کرونایی که انجام شده است و روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طی ماه های گذشته داشته است.

*افزایش تعداد واکسن های تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی بابل  وی در شرایط کنونی مسئله واکسیناسیون را جزء اولویت های بهداشت و درمان کشور و دانشگاه علوم پزشکی بابل دانست و ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی بابل با پارت واکسنی که در سری جدید تا چند روز آینده به دست ما خواهد رسید، تعداد واکسن های تزریقی ما به حدود 12 هزار واکسن خواهد رسید که با این تعداد واکسن، مجموع عزیزان ما در کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل واکسینه خواهند شد.

در این میان تعدادی از بیماران خاص نیز در این مجموعه واکسینه خواهند شد.

این مقام مسؤول با بیان این که تمامی عزیزان در خانه های سالمندان شهرستان نیز واکسینه شده اند، اضافه کرد: امیدواریم با ارسال محوله های واکسن و امکان استفاده واکسن های داخلی که جز بهترین واکسن های جهان نیز خواهند بود، بتوانیم بیماران قرار گرفته در سنین بالا و افراد با عوامل خطر را نیز در شهرستان واکسینه کنیم.

*تعداد تخت علوم پزشکی بابل دو برابر میانگین کشوری رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان این که این دانشگاه تقریبا نزدیک به دو برابر میانگین کشوری، تعداد تخت نسبت به هزار نفر جمعیت تحت پوشش دارد، ابراز داشت: بر این اساس این میزان در کشور میانگین 1/3 تا 1/4 است که در دانشگاه علوم پزشکی بابل حدود 2/3 تا 2/4 است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل در پیک اول کرونا که وضعیت درامی داشت حدود 540 بیمار بستری شده  را پوشش داد که این دانشگاه در همان زمان تخت اضافی در اختیار داشت.

جلالی در تکمیل سخن خود ابراز داشت: در طی این 14 ماه هیچ بیمار عزیزی بدون تخت درمانی نبوده است و اکنون نیز با این که تعداد بیماران ما نسبت به پیک دو و پیک سه افزایش یافته است، اما به تعداد پیک یک نرسیده است و حداکثر بستری های ما حدود 340 بیمار است که حدود یک سوم توان و ظرفیت ما در تعداد تخت درمانی محسوب می شود.

این مقام مسؤول به بخش های بستری موقت در مراکز درمانی اشاره و خاطر نشان کرد: علاوه بر این تمهیدات، بخش های بستری موقت را نیز ایجاد کرده ایم به نحوی که بیمارانی که در چند روز ابتدای بد حالی خود، درمان لازم را دریافت کرده اند و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند، می توانند به این بخش ها به صورت روزانه مراجعه کنند و در عرض 3 تا 4 ساعت پایش شوند و درمان تزریقی را دریافت کنند، که روزانه به این شکل 150 بیمار به مجموعه تحت پوشش ما افزوده می شود.

*دانشجویان رشته بالینی دانشگاه در الویت واکسن وی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: تمامی دانشجویان رشته بالینی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز جز اولویت های دانشگاه در کنار پرسنل بهداشتی و درمانی جهت انجام واکسیناسیون هستند و با اتمام پارت آخر واکسیناسیون، تمامی دانشجویان ما نیز واکسینه خواهند شد.

در ادامه دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دو پروژه در دست ساخت دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید کرد.

*ساخت مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر  دکتر مهدی پورامیر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل در این بازدید اظهار کرد: این مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر دانشگاه است که در مجاورت مجتمع خوابگاهی دختران دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد.

این پروژه دارای دو بخش است که بخش ابتدایی سالن ورزشی و فرهنگی است و بخش دوم بخش اداری است که مجموعا حدود هزار و 500 مترمربع را شامل می شود.

 وی در خصوص روند پیش رو در این پروژه، اضافه کرد: فونداسیون کار انجام شده است و بخشی از سازه مجموعه آماده نصب است که با حمایت مسؤولان عزیزمان در ستاد وزارت بهداشت، هدف گذاری ما که بهره برداری از این پروژه تا تابستان 1400 است، تحقق خواهد گرفت.

برای ساخت این مجموعه تا کنون 700 میلیون تومان هزینه شده است و حدود دو تا دو نیم میلیارد تومان دیگر جهت بهره برداری از این پروژه بودجه نیاز است.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از "سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل" بازدید کرد.

لاری در حاشیه این بازدید، بیان کرد: امیدواریم هر چه زودتر بیماری کرونا در جهان و همچنین کشور عزیزمان ایران ریشه کن شود تا باری دیگر دانشجویان عزیزمان به فضای دانشگاهی خود بازگردند و صدای هیجان و شور و نشاط دانشگاهی بر سکوت ایجاد شده در این مراکز غالب شود.

*ساخت فضاهای فرهنگی و ورزشی  وی افزود: ساخت چنین فضاهای فرهنگی و ورزشی مطمئنا نشاط دانشجویی را به دنبال خواهد داشت زیرا دانشجو می بیند که از سوی مسؤولان دانشگاه دیده شده است و برای برنامه های ورزشی و فرهنگی خود در کنار امور آموزشی، فضای لازم را در اختیار دارد.

*فضای دائمی برای ارائه برنامه های نمایشگاهی  پور امیر در خصوص ساخت سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اظهار کرد: این سازه، سازه ای فضا کار و منحصر به فرد در استان مازندران است و به شکلی ساخته شده است که می توان از فضای داخلی این سازه که حدود 400 مترمربع است به صورت دائمی به عنوان نمایشگاه استفاده کرد و دانشجویان برنامه های نمایشگاهی و کارگاهی خود را در یک فضای مناسب  برگزار کنند.

وی بیان کرد: نوع خاصی از هندسه در ساخت این سازه در کنار ابزارهای هنری استفاده شده است.

برای ساخت این سازه حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است و حدود 400 میلیون تومان جهت تکمیل و بهره برداری بودجه نیاز دارد.

انتهای پیام/86041/ج
کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی بابل - دانشگاه علوم پزشکی - ناظر عالی وزیر بهداشت - علوم پزشکی - دانشگاه - بهداشت - واکسیناسیون - وزیر بهداشت - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - سخنگوی وزارت بهداشت - دکتر سیماسادات لاری - دانشجویی - پزشکی - درمان - بیماران کرونایی - سفر به مازندران - سیماسادات لاری - درمان بیماران - خبرگزاری فارس - برگزار - فرهنگی - بیماری - بابل - علوم - معاون فرهنگی - سخنگوی وزارت - وزارت بهداشت - مراکز درمانی - گزارش - تزریق

آخرین اخبار سرویس:
محمد سلطانی مجاوری مزارع گل گاو زبان در مازندران

بیماران سرطانی واکسن کرونا بزنند؟

شیوع شدید بیماری کووید-19 در هند

هندوانه برای این افراد سم است!

3 علامت در پا ها که نشانه کبد چرب هستند

واکسن کرونای چینی در فهرست اورژانسی سازمان جهانی بهداشت

زمان بندی کشوری واکسیناسیون کرونا بر اساس شغل و سن

کمبود کدام ویتامین عامل احساس درد پس از جراحی زانوست؟

عجیب و غریب ترین انسان ها/ تصاویر

کمبود کدام ویتامین عامل احساس درد پس از جراحی زانوست؟

برخی عوامل تشدیدکننده و روش های مدیریت گُرگرفتگی در زنان

مرگ و میر ناشی از کرونا در خوزستان از متوسط کشوری بالاتر است

در نپال موارد جدید ابتلا به کرونا، 1200 برابر شده است

نوشیدنی های پاک کننده سموم بدن

آنتی اکسیدان ها چطور مراقب سلامت بدن هستند؟

علت درد در سمت چپ بدن چیست؟

5 نوع فعالیت بدنی که در هر مکان و زمانی می توان انجام داد

محققان: مسواک زدن صحیح از التهاب مفاصل جلوگیری می کند

در مصرف دارو های مسکن احتیاط کنید

پنج ماده غذایی مسکّنِ استرس

آغاز واکسیناسیون 75 تا 80 ساله ها در قم

دسترس ترین لکه بر های عرق از روی لباس و راه های پاک کردن آن

اندر فواید روغن زنجبیل

جهش هایی که عامل بروز یک اختلال عصبی نادر هستند

احتمال جهش جدید کرونا در ایران

سالمندان 75 تا 79 سال در برابر کرونا واکسینه می شوند

تذکر نماینده مدیران مسئول رسانه ها: خبرنگاران را سریع تر واکسینه کنید

7 حقیقت جالب درباره وعده صبحانه

فوری مزاج گوشتها را یادبگیرید

کرونا زمینه ساز برخی بیماری های روانی در آینده

سازمان جهانی بهداشت واکسن چینی کرونا را تایید کرد

کرونا جان یک هزار و 178 نفر در هرمزگان را گرفت

ضرورت نوشیدن 8 لیوان مایعات از افطار تا سحر

شهربانو منصوریان در بیمارستان بستری شد

شرایط اهدای خون در دوران کرونا

فوت و فن های تهیه حلیم بادمجان

پزشکان و بیماران باید از خطرات مصرف مسکن ها آگاه باشند

ارتباط قرارگیری در معرض دود سیگار با افزایش احتمال نارسایی قبلی

آغاز ثبت نام 80 ساله ها به بالا که واکسن کرونا تزریق نکرده اند

آلودگی هوا و افزایش خطر بیماری های قلبی در کودکان

سه مخاطره کپسول های اکسیژن

سفر در ایام عید فطر ممنوع است

واکسن چینی کرونا از سازمان بهداشت جهانی مجوز گرفت

70 درصد آمار فوتی ها با واکسینه کردن سالمندان کاهش می یابد

سازمان جهانی بهداشت واکسن چینی را تایید کرد

اهدای 10 کپسول اکسیژن به بیمارستان دهدشت به همت مجمع خیرین سلامت

موارد ابتلای جدید کرونایی در مازندران کماکان 3 رقمی است

خواص بی نظیر پوست هندوانه

ببینید | سفر به همه شهرها در تعطیلات عید فطر ممنوع است

آخرین آمار کرونا در قزوین/6 فوتی و 432 بیمار جدید کرونایی

سازمان جهانی بهداشت واکسن چینی را تایید کرد

افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 619 نفر

افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 619 نفر

آبی شدن رنگ ناخن؛ از دلایل تا درمان

سازمان جهانی بهداشت واکسن سینوفارم را تایید کرد

واکسیناسیون دام ها علیه بیماری طاعون

مرگ و میر ناشی از کرونا در خوزستان از متوسط کشوری بالاتر است

ببینید | تمدید محدودیت ها در تعطیلات عید فطر

شدت بیماری آسم در کلان شهرها در حال افزایش است

آمار کرونا آذربایجان غربی 17 اردیبهشت؛ 21 فوتی و 543 ابتلای جدید

نیروی انتظامی در تعطیلات عید فطر اجازه سفر نخواهد داد

تفاوت کرونا و حساسیت فصلی چیست؟

تغییرات پروتیینی، عامل مهم پیر شدن کلیه ها هستند

ساخت دهان شویه آنتی باکتریال با مریم گلی

صالح حردانی به تمرینات فولاد اضافه شد

سینوفارم در فهرست مصرف اورژانسی WHO

مهدی رستمانه نوازنده تار و کمانچه درگذشت

اردستان از موج چهارم کرونا عبور کرد

کاهش وزن با روشی گرانقیمت

«پیتزا لازانیا»؛ یک خوشمزه بی رقیب

بستری 475 بیمار کرونایی در گلستان/ روند کاهشی ادامه دارد

آخرین وضعیت کرونا در جنوب غرب خوزستان

بستری 475 بیمار کرونایی در گلستان/ روند کاهشی ادامه دارد

وزارت بهداشت: نیروی انتظامی در تعطیلات عید فطر اجازه سفر نخواهد داد

طرز تهیه شربت سرکه شیره

کرونا از یک سال و نیم گذشت؛ برخی رفتند و باقی نیز مشروط ماندند

سالمندان بالای 85 سال استان مرکزی برای واکسیناسیون کرونا مراجعه کنند

اولین ترومبکتومی عروق مغز غرب کشور در کرمانشاه با موفقیت انجام شد

به این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید

چگونگی تشخیص کبد چرب با رنگ ادرار و مدفوع

WHO مجوز استفاده اضطراری از واکسن سینوفارم چین را صادر کرد

ثبت 9 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

سایه مرگبار کرونا بر جنوب غرب خوزستان

ممنوعیت سفر برای عید فطر اعلام شد/ کدام مشاغل از فردا باز می شوند؟

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 619 نفر رسید

ثبت 9 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

چگونه دمای بدن مان را بدون تب سنج تشخیص دهیم؟

از هر 5نفر یک نفر افسردگی گرفته است!

آمار کرونا هرمزگان 17 اردیبهشت؛ 8 فوتی و 396 بستری

آمار کرونا مازندران 17 اردیبهشت؛ 172 بهبودیافته و 107 بستری جدید

ترفند ثبت نام سریع «واکسیناسیون»

واکسن کرونا فوتی و عوارض جدی در آذربایجان شرقی نداشته است

آیا کشته های واکسن کرونا به اندازه کشته های رانندگی خواهد بود؟

571 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زنجان بستری هستند

در تعطیلات عید فطر، نیروی انتظامی اجازه سفر نخواهد داد/فیلم

سازمان جهانی بهداشت پنجمین واکسن کرونا را تایید کرد

آیا دانه های کدو تنبل به لاغری کمک می کنند؟

ابتلای 84 هزار و 546 زنجانی به کووید 19

هرگز این وسایل را با سرکه تمیز نکنید

آبی شدن رنگ ناخن؛ از دلایل تا درمان

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد