موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - رياست جمهوري - وزير ارتباطات - بهزاد غلامپور - رييس هيات مديره - ارديبهشت 1400 - فرهاد مجيدي - سود سهام عدالت - رييس هيات مديره پرسپوليس - دادگاه مفاسد اقتصادي - مدير برنامه هاي بشار رسن - سازمان بين المللي كار - كواكب - متل قو - بيكاري فارغ التحصيلان - شهردار كليبر - كارداني نظام جديد - سريال نتفليكس - نوراباد - لسترسيتي انگليس - عزيزي خادم در فدراسيون - باشگاه نساجي

مطالب مرتبط:
بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان
بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان
بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان
بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان
دامنه نوسان بورس از امروز تغییر می کند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 12:052021-04-21اقتصادي

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گرو حذف دامنه نوسان


ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایجاد تعادل و شفافیت در معاملات بورس را مشروط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان، - تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایجاد تعادل و شفافیت در معاملات بورس را مشروط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان، بازار با هیجان شدیدی همراه شود اما بعد از آن به طور حتم به مسیر اصلی خود باز می گردد و کمتر شاهد چنین روزهای نگران کننده ای در بازار خواهیم بود.

"بهزاد احمدی نسب" امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به تداوم افت شاخص بورس از ابتدای سال جاری افزود: اکنون بازار تحت تاثیر دو مولفه مهم است، در ابتدا زمزمه برگزاری نشست ها با دیدگاه ایجاد توافق، برداشته شدن تحریم ها و آزاد شدن منابع ایران در سایر کشورها مطرح شده است که این اتفاق به طور حتم با روند نزولی قیمت دلار، تاثیرگذاری بر بازار سرمایه و افت شاخص بورس همراه خواهد شد.

وی اظهار داشت: نخستین علت خوش بینی نسبت به نشست ها، امضای توافق نامه است که می تواند زمینه روند نزولی دلار را فراهم کند.

احمدی نسب به دیگر مولفه ای که منجر به ایجاد چنین وضعیتی در بازار سهام شده است اشاره کرد و گفت: تا حدودی اعتماد سرمایه گذاران برای ورود سرمایه هایشان به این بازار از بین رفته است، عملا سهامداری که از دانش و علم مناسبی برای ورود سرمایه های خود به این بازار برخوردار باشد کم است که این اتفاق بیشتر تحت تاثیر جو هیجانی حاکم در بازار و روند صعودی غافلگیرکننده شاخص بورس رخ داد.

بازار پویا نیازمند سرمایه گذار با دانش است این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: عدم تحلیل از سوی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بورس زمینه ایجاد هیجان های کاذب و روند نزولی معاملات را در این بازار فراهم کرد.

وی بازار پویا را نیازمند سرمایه گذار با دانش دانست و گفت: افرادی که به دنبال ورود سرمایه های خود به بازار هستند باید در موقعیت صعودی و نزولی شاخص بورس، تحلیل درستی را از بازار داشته باشند و بتوانند با تصمیم گیری های درست مانع از ایجاد جو فعلی در بازار شوند.

احمدی نسب با بیان اینکه سخت گیری چندانی از سوی مسوولان برای حضور افراد در این بازار صورت نگرفت، خاطرنشان کرد: هیچگونه الزامی جهت ورود این افراد به بازار از مجرای شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری انجام نشد و سهامداران فقط به دلیل جهت دهی های اشتباه از یک سهام وارد بازار شدند که این امر موجب شد تا مسیر بازار تغییر کند و از روند منطقی معاملات خود فاصله بگیرد.

بازار بر سر دو راهی تا زمان انتخابات این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: به نظر می رسد بازار سهام تا زمان مستقر شدن دولت جدید که می تواند تا حد زیادی سبب کاهش شک و تردید سهامداران برای ورود سرمایه های خود به این بازار شود با روند چندان معقولی همراه نباشد.

به گفته وی، بازار سهام از مهر و آبان ماه از رکود خارج می شود و با توجه به اعمال سیاست های جدید مسیر خود را مشخص می کند و به راه خود ادامه می دهد.

احمدی نسب با بیان اینکه بازار اکنون از لحاظ عملکردی با توجیه چندانی همراه نیست که بتواند روزهای پر رونقی را تجربه کند، افزود: تا اوایل فصل پاییز اتفاق چندان مثبتی در بازار رخ نخواهد داد اما در صورت ایجاد توافق ممکن است بازار تحت تاثیر کاهش نرخ دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد.

اقداماتی که زودتر معاملات بورس را متعادل می کند این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اقداماتی که سازمان بورس باید برای بهبود وضعیت بازار در دستور کار قرار دهد اشاره کرد و گفت: سازمان بورس باید در کل تصمیماتی برداشته شدن دامنه نوسان را برای این بازار اتخاذ کند که به طور حتم در ابتدا با تبعات زیادی همراه خواهد شد، با توجه به جوی که اکنون در بازار حاکم است معاملات بورس از این طریق به طور حتم بعد از مدتی به تعادل می رسد.

وی با اشاره به اینکه در همه جای دنیا بازار تابع عرضه و تقاضا است و تعیین کننده قیمت خواهد بود، افزود: بازار تا زمانی که جو روانی در افراد ملاک تصمیم گیری افراد برای سرمایه گذاری باشد و در صف های خرید و فروش هیجانی قرار گرفته باشند، نمی تواند به تعادل برسد.

احمدی نسب خاطرنشان کرد: زمانی که سهمی در بازار از ارزش زیادی برخوردار نباشد چه دلیلی دارد که با قیمتی مانند قیمت طلا در بازار مورد معامله قرار گیرد، بلکه باید اجازه داد تا سهام با حذف هیجان های ایجاد شده در بازار با قیمت پایین معامله شود.

حذف دامنه نوسان، لازمه بهبود وضعیت بازار این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ایجاد محدودیت در دامنه نوسان باعث شده تا سهام نتوانند به قیمت اصلی خود نزدیک شوند، گفت: دامنه نوسان باید از بازار برداشته شود تا قیمت سهام زودتر به ارزش ذاتی خود برسند و شدت جو هیجانی ایجاد شده در بازار کاهش یابد.

وی با بیان اینکه قیمت سهام در بازار باید با تحلیل قیمت گذاری شود، اظهار داشت: زمانی که بازار به سمت معاملات تخصصی پیش رود دست افرادی که از دانش چندانی از سرمایه گذاری در بورس برخوردار نیستند کوتاه و از مجرای درست مانند شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری وارد این بازار می شوند که بازار سهام از این طریق به بازاری پویا تبدیل خواهد شد.

احمدی نسب خاطرنشان کرد: در این موقعیت حمایت هایی که از بازار از سوی مسوولان صورت می گیرد سم است و باید اجازه دهند تا هر چه زودتر بازار به ارزش واقعی خود نزدیک و بعد از آن معاملات به مسیر خود هدایت شوند.

معاملات بورس تحت تاثیر هیجان های کاذب این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار با مشکلی مواجه نیست که برخی از مسولان به دنبال این هستند تا از طریق حمایت های خود مانع از ریزش بازار شوند، اما باید توجه داشت که این بازار اکنون و در وضعیت فعلی فقط تحت تاثیر هیجان های ایجاد شده قرار گرفته است.

وی ایجاد شفافیت در بازار را منوط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان بازار با هیجان شدیدی همراه شود اما بعد از آن به طور حتم بازار به ریل اصلی خود باز می گردد و کمتر شاهد چنین روزهای نگران کننده ای در بازار خواهیم بود.

احمدی نسب با بیان اینکه سهامداران بهتر است با توجه به وجود چنین وضعیتی در بازار بیشتر از صندوق های سرمایه گذاری با در آمد ثابت استفاده کنند، گفت: با توجه به وجود چنین وضعیتی در بازار اکنون این صندوق ها محل بهتری برای سرمایه گذاری هستند و تا زمان روشن شدن تکلیف برجام و خروج بازار از رکود مانع از ضرر و زیان های شدید سهامداران می شود.

شاخص کل در بازار بورس دیروز (سه شنبه، 31 فروردین ماه) دو هزار و 824 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 219 هزار واحد رسید.

دامنه نوسان قیمت ها در بورس پیش از این، مثبت 6 و منفی 2 درصد بود که از امروز (یکم اردیبهشت ماه) تغییر و به مثبت 6 و منفی سه درصد افزایش پیدا کرد.


کلید واژه ها: معاملات بورس - دامنه نوسان - بازار - بازار سرمایه - معاملات - بورس - دامنه - نوسان - ایرنا - تعادل - کارشناس - سرمایه - شفافیت - افت شاخص بورس - سایر کشورها - روند نزولی - شاخص بورس - تحریم ها - گفت و گو - برگزاری - خبرنگار - اقتصادی - دیدگاه - کشورها - اتفاق - تداوم - منابع - مولفه - ایران - احمدی

آخرین اخبار سرویس:
ادامه همه گیری بیماری کووید 19

کشف و پلمب یک واحد تولید و فروش داروهای دامی تقلبی در تبریز

اجرای 104 پروژه عمرانی در شهرکرد

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار (25 اردیبهشت) + جدول

سومین دوره قرعه کشی جشنواره پذیرندگان پایانه های فروش بانک ایران زمین

خودروسازان با کمبود تراشه 110 میلیارد دلار ضرر می کنند

مردم سنندج تا کِی منتظر آب شرب با کیفیت بمانند؟

پایان هفته سبز بازارهای سهام آمریکا

راهکار هایی که می تواند دولت آینده را برای مهار غول تورم کمک کند

آخوندی: آمده ام درمقابل شبکه های فساد بایستم

قیمت طلا 25 اردیبهشت 1400/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

عقب ماندن خراسان جنوبی از برنامه کشوری واکسیناسیون کرونا

باز شدن گره های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

رسیدگی به یک میلیون و 754 هزار پرونده در پزشکی قانونی طی سال 99/کاهش 9.1 درصدی جانباختگان تصادف

استخدام مدیر فروش با مزایا در یک شرکت در البرز

استخدام مدیر فروش با مزایا در یک شرکت در خوزستان

استخدام سرپرست فروش در شرکتی مطرح و دارای برند معتبر در تهران

همکار فروشنده نقره و بدلیجات نیازمندیم

همکاری با کارشناس گیاهپزشکی

ظرفیت سردخانه های کرمانشاه به 300 هزار تن افزایش می یابد

استخدام مدرس دوره های طراحی طلا و جواهر با رایانه (ماتریکس) در تهران

استخدام بازاریاب حضوری در شعبه هیبرید ویتانا در اصفهان

استخدام راننده آژانس ملت

ایجاد یک پیست، اتومبیل رانی کردستان را جهانی خواهد کرد

ثبت نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد

200 پروژه محرومیت زدایی در استان گلستان افتتاح شد

کار آنلاین با درآمد و پاداش

پرونده سهام عدالت باید برای همیشه بسته شود

بازارگردانی دو نماد فرابورسی از فردا آغاز می شود

بازار ارز دیجیتال امروز 25 اردیبهشت 1400 + تحلیل و اخبار

جزییات پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی

کاهش 80 درصدی مسافرت های خارجی در سال 1399

برنامه ریزی برای بیمه کردن مربیان ورزش همگانی

مصرف بیش از 5 هزار مگاوات برق در بخش صنعت

حیوانات خوش شانسی که صاحب ارثیه میلیاردی شدند!

صرفه جویی 25 درصدی در مصرف به دلیل تنش آبی در استان/40 روستا آبرسانی سیار می شوند

خرید و فروش خودروهای گذرموقت ممنوع است

تست کرونا در منزل و محل کار؛ انتخاب مطمئن در روزهای کرونایی

سود بیمه پاسارگاد 332 درصد رشد کرد

کسب رتبه نخست توسط سازمان صمت استان در ارزیابی سالانه

احتمال قطع برق با گرم تر شدن هوا

ابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

همه چیز درباره ارزهای مجازی؛ از شگردهای کلاهبرداری تا پشت پرده نوسانات

روند صعودی قیمت سکه و طلا / سکه 10 میلیون و 100 هزار تومان+جدول

ثبت نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد

قیمت طلا و سکه در 25 اردیبهشت ماه 1400

ارزش خانه های خالی، برابر با نصف رقم تفاهم 25 ساله ایران و چین!

تولید انبوه موتور کم مصرف سه استوانه در دستور کار ایران خودرو

سیب زمینی کبابی در فر به روشی متفاوت

افزایش حق مسکن کارگران در 5 نوبت طی 20 سال

5 فوتی و 37 بستری جدید کرونا در اردبیل

فعال قضایی: 41درصد پرونده های شوراهای حل اختلاف کرمان به مصالحه ختم شد

شرایط آب و هوایی اردیبهشت ماه گیلان به نفع برنج

امکان پرداخت زکات فطره و وجوهات شرعی از طریق درگاه های پرداخت بانک تجارت

مبارزه با آفت شاخک دار در مزارع استان

خرید خانه در ترکیه

واحد فروش داروهای دامی تقلبی در تبریز پلمب شد

نفت روسیه 58 سال دیگر تمام می شود

نقدینگی های جدید در راه بازار سرمایه است

قیمت سکه و طلا در 25 اردیبهشت 1400

قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار در روز شنبه 25 اردیبهشت 1400

دامنه نوسان بورس از امروز تغییر کرد

ببینید | پاسخ روحانی به ادعای احمدی نژاد: واکسن نزده ام چون نوبتم نشده است

دومین پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال 1400

ادامه همه گیری بیماری کووید 19

تعداد شهرهای قرمز به عدد سه رسید / آغاز واکسیناسیون 75 سال به بالا

4 ویژگی بهترین صرافی ارز دیجیتال

تعداد بیکاران 18 تا 35 ساله کشور چقدر است؟

کاهش شوک های تورمی در بورس با کنترل تقاضای سفته بازانه

پاسخ به سوالات رایج درباره واکسن کرونا/ از ایمنی زایی مقابل کرونای جهش یافته تا احتمال ناقل بودن پس از تزریق

کاهش 20 میلیارد دلاری دارایی ایلان ماسک

کمک های مردمی در استان مرکزی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمدی رشد 90 درصدی داشت

موفقیت محققان کشور در تولید بذر ایرانی هویج با 2 برابر بازده محصول

اعلام علت کمبود رمدسیور توسط سازمان غذا و دارو

لبخند بورس به دامنه نوسان متقارن

چهار استان هنوز واکسن مرحله دوم را دریافت نکرده اند

راهکارهای دولت آینده برای مهار غول تورم

میلان ضررهای خود را کاهش و درآمدهایش را افزایش داد

اجرای 27 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در مشهد

سقوط آزاد بیت کوین؛ رشد چشمگیر ارزش دوج کوین

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز شنبه 25 اردیبهشت ماه 1400

اوج گیری دوباره نرخ سکه

قیمت جهانی طلا امروز 1400/02/25

قیمت طلا و سکه امروز شنبه 25 اردیبهشت

کاهش 80 درصدی تردد مسافرت های خارجی ناشی از کرونا درسال 99

ببینید | درگیری طرفداران ضرغامی با نیروهای انتظامی هنگام ورود وی به وزارت کشور

بیش از 80 درصد درآمدهای شهرداری از محل منابع ناپایدار تامین می شود

مذاکرات صندوق ضمانت صادرات و کشور های عضو اتحادیه اوراسیا

نرخ دلار و یورو در صرافی بانک ها

اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین شایعه است

کاهش 15 تا 20 درصدی مصرف سرانه برنج/ شکر فعلا گران نمی شود/ افزایش قیمت نان به وزارت صمت ابلاغ نشده است

بازار مرغ در بوشهر عادی شد

اهالی روستای تنگ رواق 18 سال منتظر تکمیل 5 کیلومتر آسفالت جاده دسترسی نشسته اند

ایجاد 40 مزرعه تحقیقی و ترویجی دیم در کشور

پیشرفت 20 درصدی راه آهن زاهدان-بیرجند-مشهد در خراسان جنوبی

ساده ترین روش تمیز کردن لباسشویی و رفع بوی آن

مالیات خودرو لوکس چند؟

ضرب و جرح به جای ساماندهی بازار!

مخالفی برای تمام فصول

عرضه های متنوع امروز در بورس کالا

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گرو حذف دامنه نوسان

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گرو حذف دامنه نوسان