موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - واكسيناسيون - ارديبهشت 1400 - قهرمانان آسيا - مرحله گروهي ليگ قهرمانان - باشگاه استقلال - مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا - هواداران سپاهان - ماه مبارك رمضان - علي شهودي - ستاد فهما - گل فشان چابهار - موسويان - نيروي انتظامي غرب استان تهران - 750 هكتار - كوچك كردن معده - گل وبلبل - قهرماني استقلال خوزستان - تركيه و ايران - سهروفيروزان - ليگ برتر كرواسي - آموزش مسائل جنسي

مطالب مرتبط:
دامنه نوسان بورس از امروز تغییر می کند
دامنه نوسان بورس از امروز تغییر می کند
دامنه نوسان بورس از امروز تغییر می کند
دامنه نوسان بورس تغییر می کند
تغییر دامنه نوسان بورس از امروز
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:452021-04-21اقتصادي

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان


ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایجاد تعادل و شفافیت در معاملات بورس را مشروط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان، - تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایجاد تعادل و شفافیت در معاملات بورس را مشروط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان، بازار با هیجان شدیدی همراه شود اما بعد از آن به طور حتم به ریل اصلی خود باز می گردد و کمتر شاهد چنین روزهای نگران کننده ای در بازار خواهیم بود.

"بهزاد احمدی نسب" امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به تداوم افت شاخص بورس از ابتدای سال جاری افزود: اکنون بازار تحت تاثیر دو مولفه مهم است، در ابتدا زمزمه برگزاری نشست ها با دیدگاه ایجاد توافق، برداشته شدن تحریم ها و آزاد شدن منابع ایران در سایر کشورها مطرح شده است که این اتفاق به طور حتم با روند نزولی قیمت دلار، تاثیرگذاری بر بازار سرمایه و افت شاخص بورس همراه خواهد شد.

وی اظهار داشت: نخستین علت خوش بینی نسبت به نشست ها، امضای توافق نامه است که می تواند زمینه روند نزولی دلار را فراهم کند.

احمدی نسب به دیگر مولفه ای که منجر به ایجاد چنین وضعیتی در بازار سهام شده است اشاره کرد و گفت: تا حدودی اعتماد سرمایه گذاران برای ورود سرمایه هایشان به این بازار از بین رفته است، عملا سهامداری که از دانش و علم مناسبی برای ورود سرمایه های خود به این بازار برخوردار باشد کم است که این اتفاق بیشتر تحت تاثیر جو هیجانی حاکم در بازار و روند صعودی غافلگیرکننده شاخص بورس رخ داد.

بازار پویا نیازمند سرمایه گذار با دانش است این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: عدم تحلیل از سوی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بورس زمینه ایجاد هیجان های کاذب و روند نزولی معاملات را در این بازار فراهم کرد.

وی بازار پویا را نیازمند سرمایه گذار با دانش دانست و گفت: افرادی که به دنبال ورود سرمایه های خود به بازار هستند باید در موقعیت صعودی و نزولی شاخص بورس، تحلیل درستی را از بازار داشته باشند و بتوانند با تصمیم گیری های درست مانع از ایجاد جو فعلی در بازار شوند.

احمدی نسب با بیان اینکه سخت گیری چندانی از سوی مسوولان برای حضور افراد در این بازار صورت نگرفت، خاطرنشان کرد: هیچگونه الزامی جهت ورود این افراد به بازار از مجرای شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری انجام نشد و سهامداران فقط به دلیل جهت دهی های اشتباه از یک سهام وارد بازار شدند که این امر موجب شد تا مسیر بازار تغییر کند و از روند منطقی معاملات خود فاصله بگیرد.

بازار بر سر دو راهی تا زمان انتخابات این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: به نظر می رسد بازار سهام تا زمان مستقر شدن دولت جدید که می تواند تا حد زیادی سبب کاهش شک و تردید سهامداران برای ورود سرمایه های خود به این بازار شود با روند چندان معقولی همراه نباشد.

به گفته وی، بازار سهام از مهر و آبان ماه از رکود خارج می شود و با توجه به اعمال سیاست های جدید مسیر خود را مشخص می کند و به راه خود ادامه می دهد.

احمدی نسب با بیان اینکه بازار اکنون از لحاظ عملکردی با توجیه چندانی همراه نیست که بتواند روزهای پر رونقی را تجربه کند، افزود: تا اوایل فصل پاییز اتفاق چندان مثبتی در بازار رخ نخواهد داد اما در صورت ایجاد توافق ممکن است بازار تحت تاثیر کاهش نرخ دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد.

اقداماتی که زودتر معاملات بورس را متعادل می کند این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اقداماتی که سازمان بورس باید برای بهبود وضعیت بازار در دستور کار قرار دهد اشاره کرد و گفت: سازمان بورس باید در کل تصمیماتی برداشته شدن دامنه نوسان را برای این بازار اتخاذ کند که به طور حتم در ابتدا با تبعات زیادی همراه خواهد شد، با توجه به جوی که اکنون در بازار حاکم است معاملات بورس از این طریق به طور حتم بعد از مدتی به تعادل می رسد.

وی با اشاره به اینکه در همه جای دنیا بازار تابع عرضه و تقاضا است و تعیین کننده قیمت خواهد بود، افزود: بازار تا زمانی که جو روانی در افراد ملاک تصمیم گیری افراد برای سرمایه گذاری باشد و در صف های خرید و فروش هیجانی قرار گرفته باشند، نمی تواند به تعادل برسد.

احمدی نسب خاطرنشان کرد: زمانی که سهمی در بازار از ارزش زیادی برخوردار نباشد چه دلیلی دارد که با قیمتی مانند قیمت طلا در بازار مورد معامله قرار گیرد، بلکه باید اجازه داد تا سهام با حذف هیجان های ایجاد شده در بازار با قیمت پایین معامله شود.

حذف دامنه نوسان، لازمه بهبود وضعیت بازار این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ایجاد محدودیت در دامنه نوسان باعث شده تا سهام نتوانند به قیمت اصلی خود نزدیک شوند، گفت: دامنه نوسان باید از بازار برداشته شود تا قیمت سهام زودتر به ارزش ذاتی خود برسند و شدت جو هیجانی ایجاد شده در بازار کاهش یابد.

وی با بیان اینکه قیمت سهام در بازار باید با تحلیل قیمت گذاری شود، اظهار داشت: زمانی که بازار به سمت معاملات تخصصی پیش رود دست افرادی که از دانش چندانی از سرمایه گذاری در بورس برخوردار نیستند کوتاه و از مجرای درست مانند شرکت های سبدگردان و صندوق های سرمایه گذاری وارد این بازار می شوند که بازار سهام از این طریق به بازاری پویا تبدیل خواهد شد.

احمدی نسب خاطرنشان کرد: در این موقعیت حمایت هایی که از بازار از سوی مسوولان صورت می گیرد سم است و باید اجازه دهند تا هر چه زودتر بازار به ارزش واقعی خود نزدیک و بعد از آن معاملات به مسیر خود هدایت شوند.

معاملات بورس تحت تاثیر هیجان های کاذب این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار با مشکلی مواجه نیست که برخی از مسولان به دنبال این هستند تا از طریق حمایت های خود مانع از ریزش بازار شوند، اما باید توجه داشت که این بازار اکنون و در وضعیت فعلی فقط تحت تاثیر هیجان های ایجاد شده قرار گرفته است.

وی ایجاد شفافیت در بازار را منوط به برداشته شدن دامنه نوسان دانست و گفت: ممکن است در آن زمان بازار با هیجان شدیدی همراه شود اما بعد از آن به طور حتم بازار به ریل اصلی خود باز می گردد و کمتر شاهد چنین روزهای نگران کننده ای در بازار خواهیم بود.

احمدی نسب با بیان اینکه سهامداران بهتر است با توجه به وجود چنین وضعیتی در بازار بیشتر از صندوق های سرمایه گذاری با در آمد ثابت استفاده کنند، گفت: با توجه به وجود چنین وضعیتی در بازار اکنون این صندوق ها محل بهتری برای سرمایه گذاری هستند و تا زمان روشن شدن تکلیف برجام و خروج بازار از رکود مانع از ضرر و زیان های شدید سهامداران می شود.

شاخص کل در بازار بورس دیروز (سه شنبه، 31 فروردین ماه) دو هزار و 824 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 219 هزار واحد رسید.

دامنه نوسان قیمت ها در بورس پیش از این، مثبت 6 و منفی 2 درصد بود که از امروز (یکم اردیبهشت ماه) تغییر و به مثبت 6 و منفی سه درصد افزایش پیدا کرد.


کلید واژه ها: معاملات بورس - دامنه نوسان - بازار - بازار سرمایه - معاملات - بورس - دامنه - نوسان - ایرنا - تعادل - کارشناس - سرمایه - شفافیت - افت شاخص بورس - سایر کشورها - روند نزولی - شاخص بورس - تحریم ها - گفت و گو - برگزاری - خبرنگار - اقتصادی - دیدگاه - کشورها - اتفاق - تداوم - منابع - مولفه - ایران - احمدی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام منشی مدیر عامل، کارشناس فروش، راننده پایه دو و پیک و تحویل دهنده

یکهزار و 350 تن شیشه از گناوه به قطر صادر شد

وزیر راه: قیمت ها در بازار ملک کاهشی است

استخدام منشی مدیر عامل و کارشناس فروش در شرکت کارا پستا در تهران

استخدام کارشناس فروش حضوری در یک شرکت تولیدی، بازرگانی در تبریز

اشتغال زایی، حلقه گم شده در بازپروری معتادان متجاهر

بازدید مسوولان از مناطق سیل زده خور و بیابانک

آبیاری محصولات کشاورزی در شرق اصفهان با پساب صحت ندارد

دولت روحانی، دولت چاپ پول

استخدام مهندس مکانیک یا صنایع جهت کنترل کیفی در اصفهان

خسارت بیش از 488 میلیارد تومانی سرما به باغ های شیراز

راه اندازی صندوق مبتنی بر رمز ارز

پیش بینی کارشناسان بورسی از وضعیت امروز بازار بورس 1400/2/18

خسارت 630 میلیارد ریالی سیل در چایپاره

بهره مندی بیش از 3000 روستای سیستان وبلوچستان از نعمت آب شرب

کرونا هم زورش به باجه های عوارضی آزادراه ها نرسید

معرفی هیوندای i10 و مقایسه با کیا پیکانتو+ مشخصات فنی و تصاویر

افزایش قیمت 29 ارز در بازار بین بانکی

استخدام کمک انباردار - قطعات آقا در شرکت Ronix در تهران

جذاب تر از همیشه با دامن توری!

قیمت روز خودرو های داخلی 1400/02/18

درخواست وزیر راه از مردم | خویشتنداری کنید و فعلا سفر نروید!

ابتلای بیش از 157 میلیون نفر به کرونا در جهان

قیمت انواع خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400

فرودگاه جاجرم در خراسان شمالی در مسیر راه اندازی

اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق 15 روستا در تهران

خرید تضمینی محصولات کشاورزی؛ خواسته اصلی مردم شمال کشور

گران فروشی ارز های دیجیتال در صرافی های ایرانی

تخلف برخی مدیران برای ماندن مافیای بازار سرمایه در قدرت

خرجی خانوار های ایرانی از کجا می آید؟

آغاز فعالیت مجدد مشاغل گروه 2 از امروز / بازار گچساران بازگشایی شد

صف های فروش بی پایان در بازار سهام

5 کارگاه غیرمجاز جمع آوری زباله در بوشهر پلمب شد/ ورود با حکم دادستانی

لیست ارزان ترین خانه ها در تهران

بورس هفته را با رشد آغاز کرد

استخدام مهندس مکانیک در شرکت رایان انرژی در شیراز

تلاش فعالان بخش خصوصی آذربایجان شرقی برای سفارش و خرید واکسن کرونا

مرز تمرچین بسته شد

قرن 21 و بازار مکاره فال و احضار روح

احتمال افزایش کودک همسری در دوران پساکرونا | خروج 1.6 برابری زنان از بازار کار نسبت به مردان | خانواده ها به دلیل بیکارشدن فقیرتر شده اند

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟| تغییر سبک زندگی ملت ها با ترویج بازی های رایانه ای غربی

قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه 1400/02/18

کرونا و دغدغه اشتغال زنان

کمک 1000 بسته ای کارکنان کارخانه کویرتایر به نیازمندان

افزایش امنیت مبادلات با ثبت چک در سامانه صیاد

پیش بینی مسیر حرکت بورس در خرداد 1400

استخدام نقشه کش صنعتی در پاسارگاد ماشین پرشیا جنوب در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام کارشناس فنی آقا در شرکت ایمن حصار پویا در تهران

استخدام کارشناس فروش ( سیستم حفاظتی) و کارشناس فنی در تهران

استخدام کارشناس حسابدار در صام آلومینیوم در تهران

10 برابر شدن طول خطوط ریلی استان همدان

سالانه 240 هزار میلیارد ریال به شهرداری ها و دهیاری ها کمک می شود

محصولات تولیدی صادرات محور برند قشم خواهند داشت

استخدام سرپرست فروش با حقوق ثابت مکفی در زاگرس زرین پارس در اهواز

گامی در جهت جهش تولید با بازچرخانی آب صنایع استان سمنان

ورود کمیسیون صنایع مجلس به گران کردن خودرو توسط شواری رقابت

منطقه آزاد چابهار در آستانه شکوفایی اقتصادی

جذب سرمایه عراقی ها در قصر شیرین

اتمام مسکن مهر؛ پاس به دولت سیزدهم

استخدام جوشکار برق CO2 با سابقه کار در کرج

7 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان کازرون دارای سند تک برگ است

شالیکاران گیلانی تا اواخر اردیبهشت نشای زمینهایشان را انجام دهند

پاسخگویی آنلاین مدیرعامل بیمه رازی در روز تعطیل

نزدیک به 120 میلیون دلار صنایع دستی صادر شد

استخدام سرپرست کارگاه عمران در کشت و صنعت تخته فشرده پاک چوب در خوزستان

ممنوعیت جلوگیری از صادرات با هدف تنظیم بازار داخلی

راه بازگشت سرمایه از بازار مسکن به بورس چیست؟ / نفع سه جانبه اخذ مالیات سالانه از بازار ملک

توزیع 16 هزار تن بذر اصلاح شده بین روستاییان خراسان رضوی

استخدام کارشناس فنی، کارشناس برنامه ریزی و کارشناس تولید آقا در فارس

تشریح جزییات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تشریح جزییات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

ریزش 8.5 درصدی ارزش دلار در یک هفته

پیش بینی جدید از قیمت بیت کوین | بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد؟

ضرورت بازنگری در قوانین نظارتی صنعت ساختمان

مقایسه دمای هوای تهران نسبت به 30 سال گذشته

افزایش قیمت نان در زنجان مصوب نیست

فرودگاه جاجرم در خراسان شمالی در راه اندازی

عشایر چرداول در انتظار حمایت مسئولان

استخدام مدیر داخلی، مدیر حسابداری و مدیر فروش (سرپرست فروش) در گیلان

استخدام کارشناس فروش تلفنی در گروه صنعتی پتروتجارت برسام در گیلان

استخدام کارشناس فروش حضوری، نگهبان (حفاظتی) و راننده نیسان در گیلان

زنجان رتبه اول کشوری در صدور اسناد مالکیت برای واحد های مسکونی شهری و روستایی

استخدام کارشناس تولید محتوا در رادیان عایق هیرمان در قم

استخدام 7 عنوان شغلی در گروه صنعتی پتروتجارت برسام در گیلان

مدیریت ناکارآمد و مدارای نجیبانه جامعه با فقر

استخدام حسابدار در شرکت راتا طرح پارس در تهران

محدودیتی برای ثبت نام تسهیلات بافت فرسوده در ایلام وجود ندارد

بهبود قطره چکانی محیط کسب وکار

وزیر صمت رسما از افزایش قیمت خودرو رقابت دفاع کرد

واسطه گران فولادی از بازار حذف می شوند

صادرکنندگان 72 درصد از تعهدات صادراتی خود را ایفا کرده اند

واردات گاز طبیعی چین با بهبود اقتصاد این کشور افزایش یافت

بهره برداری از گلخانه هیدروپونیک صنعتی در سلطانیه

پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلافی صندوق توسعه و بورس باز شد

مصوبه ای برای افزایش قیمت نان در سال 1400 ابلاغ نشده است

ثبت کد شهاب سهامداران و ناشرین در کلیه تراکنش های بانکی الزامی شد

بازار مکاره فال و احضار روح!

بررسی مسئله بی آبی در شهرک ها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری

دستاوردهای انتقال نفت به پایانه جاسک

هند واردات نفت از عربستان را به دنبال کاهش قیمت آن افزایش داد

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان

بازگشت تعادل به معاملات بورس در گروی حذف دامنه نوسان