مطالب مرتبط:
بازار سیاه در کمین واکسن/ نگرانی های مهم درباره واردات خصوصی واکسن چیست؟
واکسن های وارداتی کرونا از سوی بخش خصوصی باید رایگان به مردم تزریق شود/ مخالف واردات واکسن برای پولدارها هستیم
بخش خصوصی برای کارگران واکسن کرونا وارد می کند
چگونگی واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی
جزییاتی از چگونگی واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:352021-04-21اقتصادي

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟


نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران گفت: شرکت های تولید کننده واکسن کرونا تنها در صورت مجوز وزارت بهداشت با خریداران واکسن بخش خصوصی وارد مذاکره می شوند.

- ناصر ریاحی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد واردات واکسن توسط بخش خصوصی، گفت: واکسن های را از کمپانی های معتبر تولید کننده واکسن  در سراسر دنیا خریداری می کند و فقط با دولت ها برای فروش آن مذاکره و معامله می کند.

  وی افزود: برای خرید واکسن کرونا توسط بخش خصوصی، وزارت بهداشت مجوزی خطاب به شرکت های تولید کننده و فروشنده  واکسن صادر می کند مبنی بر اینکه خریدار بخش خصوصی مجاز به خرید واکسن است اما واکسیناسیون و سایر امورات مربوط به واکسن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

  * مجوز رسمی واردات واکسن برای بخش خصوصی صادر شده است نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این سوال که براساس برخی اطلاعات ظاهرا علیرغم مقدمات انجام شده برای خرید واکسن توسط بخش خصوصی هنوز مجوز رسمی خرید این واکسن ها صادر نشده است، گفت: خیر، شرکت های وارد کننده واکسن بخش خصوصی،  قبل از هر اقدامی باید یک نامه ای از وزارت بهداشت به کمپانی های بزرگ فروش واکسن و حتی خرده فروشی های واکسن ارائه دهند مبنی بر اینکه  مجوز خرید واکسن را از سوی وزارت بهداشت کشور خود را دارند.

  وی افزود: کمپانی های فروش واکسن تحت این شرایط یعنی با ارائه نامه یا مجوزی مبنی بر اینکه این شرکت مجاز به خرید است و تحت نظارت وزارت بهداشت توزیع واکسن های خریداری شده انجام می شود، با شرکت های خصوصی خریدار واکسن وارد مذاکره می شوند.

  ریاحی بیان داشت: بنابراین ارائه این نامه به هر شرکت واردکننده  به مفهوم موافقت برای واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی است.

  * قیمت احتمالی واکسن کرونا حدود 250 هزار تومان است وی در مورد قیمت تمام شده واکسن وارداتی کرونا بیان داشت: قیمت تمام شده آن هنوز بصورت دقیق مشخص نشده است زیرا علاوه بر هزینه خرید واکسن هزینه های دیگری از قبیل هزینه حمل، هزینه گمرک و هزینه نگهداری نیز باید به آن اضافه شود اما براساس برآورد اولیه قیمت تمام شده واکسن کرونا حدود 200 الی 250 هزار تومان است.

  * زمان دقیق واردات اولین محموله  واکسن بخش خصوصی هنوز مشخص نیست عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تهران در مورد زمان دقیق واردات اولین محموله واکسن کرونا توسط بخش خصوصی، اظهار داشت: اولین محموله واکسن کرونای وارداتی توسط بخش خصوصی دو هفته پس از دریافت کلیه مجوزها و تامین ارز و ارسال ارز برای خریدار،  به کشور وارد می شود و سپس سایر محموله های واکسن خریداری شده توسط بخش خصوصی به کشور وارد خواهد شد اما چون بخشی از این موارد خارج از اراده خریدار است بنابراین بصورت دقیق نمی توان زمان واردات اولین محموله را تعیین کرد.

  * توقف واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی در صورت ورود واکسن تولید داخل به بازار وی اظهار داشت: شرکتهای بخش خصوصی فروشندگان زیادی را برای فروش واکسن در سطح دنیا پیدا کرده اند اما طبیعتا واردات آن با احتیاط انجام می شود زیرا با محض ورود تولیدات داخلی واکسن به بازار، بخش خصوصی واردات واکسن را متوقف می کند زیرا قطعا واکسن تولید داخل با قیمت مناسب تر عرضه خواهد شد و دسترسی آن نیز برای مردم آسان تر خواهد بود.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا واردات واکسن کرونا توسط شرکت های غیر دارویی نیز امکان پذیر است، گفت: خیر، طبیعتا این امکان برای شرکت های غیر دارویی وجود نخواهد داشت و شرکت های غیردارویی حتی مجاز به واردات قرص مسکن هم نیستند.

  * واردات واکسن کرونا توسط شرکت های با سابقه بخش خصوصی وی افزود: واکسن کرونا را شرکت های  با سابقه دارویی وارد می کنند که علاوه بر مجوز واردات دارو مجوز واردات و فعالیت روی داروهای بیولوژیک را نیز دارند و مسئول فنی و کارشناس این داروها در شرکت وجود دارد و طبیعی است که واکسن های وارداتی تایید سازمان بهداشت جهانی را دارد.

  ریاحی بیان داشت: تمام واکسن های وارداتی کشور از جمله واکسن های هپاتیت، سه گانه، چهارگانه و پنج گانه، مننژیت و امثال آنها توسط بخش خصوصی وارد کشور می شود و اگر قرار است این واکسن ها به صورت" سراسری تزریق شود، معاونت بهداشت وزارت بهداشت واکسن ها را از بخش خصوصی خریداری می کند و روند مصرف آن زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود.

  * واکسن کرونای وارداتی بخش خصوصی در گمرک تحویل وزارت بهداشت می شود وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که واکسن کرونای وارداتی توسط بخش خصوصی وارد بازار سیاه نشود، گفت: واردات این واکسن به این صورت نیست که بخش خصوصی این واکسن ها را برای خود وارد کند و یا به پرسنل خود تزریق کند، قطعا واکسن های وارداتی در گمرک تحویل وزارت بهداشت یا مرجعی می شود که وزارت بهداشت تعیین کرده است.

  نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: نه شرکت ها امکان نگهداری این واکسن ها را دارند و نه پرسنلی برای تزریق دارند، ضمن اینکه تزریق واکسن کرونا باید به صورت سراسری انجام شود و و اطلاعات مربوط در سامانه وزارت بهداشت" ثبت می شود تا هم مشخص شود که واکسن کرونا به چه افرادی تزریق شده و هم عوارض احتمالی تزریق این واکسن ها بررسی شود.

  وی با بیان اینکه چنین امکاناتی اصلا در اختیار بخش خصوصی نیست ، بیان داشت: با توجه به اهمیت بخش تولید و در راستای جلوگیری از توقف بخش های تولیدی و اهمیت فعال بودن بخش های تولیدی در راستای تامین معیشت مردم مقرر شده تا واکسن های وارداتی بخش خصوصی برای کارگران واحدهای تولیدی تزریق شود.

  وی در پاسخ به این سوال که مردم معتقدند که بخش خصوصی کاری را بدون منفعت مالی انجام نمی دهد و چه توضیحی در این رابطه دارد، بیان داشت: این کم لطفی است، زیرا در این شرایط ریسک های احتمالی بر سر را وارد کنندگان وجود دارد.

  * واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی در استای عمل به مسئولیت اجتماعی ریاحی بیان داشت: شرکت های خصوصی تولیدی، خدماتی و وارداتی دارای مسئولیت اجتماعی هستند و در بسیاری از موارد و در گذشته این قبیل کارها را انجام داده اند بطوری که همین الان هم بسیار از شرکت های خصوصی داروهای ضروری و مورد نیاز مردم را وارد کرده اند و این داروها در جامعه توزیع شده و به مصرف رسیده اما هنوز ارز آن را" از دولت نگرفته اند.

  وی افزود: این در حالی است که با تغییرات نرخ ارز که همیشه احتمال آن وجود دارد این شرکت های وارد کننده متضرر می شوند و این اتفاق نیز افتاده اما بنا به مسئولیت اجتماعی شرکت های دارویی از توزیع آن به جامعه دریغ نکرده اند.

  ریاحی بیان داشت: کسی که وارد حوزه سلامت می شود نمی تواند به پول فکر کند و نمی شود دارویی داشته باشد و بداند که افرادی به علت عدم مصرف آن دارو دچار آسیب یا مرگ می شود اما آن دارو را به علت منفعت مالی در اختیار جامعه قرار ندهد.

  وی با تاکید بر اینکه واردات واکسن در شرایط فعلی کار پرریسک و سختی است،  گفت: اما واردات واکسن کرونا در شرایط فعلی توسط بخش خصوصی در راستای منفعت جامعه انجام خواهد شد.

   انتهای پیام/   
کلید واژه ها: واکسن - بخش خصوصی - وزارت بهداشت - تولید کننده - خصوصی - واردات - واردات واکسن - رییس کمیسیون - واکسن کرونا - خرید - رییس کمیسیون اقتصاد - اتاق بازرگانی تهران - بهداشت - نایب رییس - تولید - وزارت - کمیسیون - کمیسیون اقتصاد - اتاق بازرگانی - خبرگزاری فارس - توسط - مذاکره - مجوز - اقتصاد - اقتصاد سلامت - واکسیناسیون - کرونا - بازار سیاه - ناصر ریاحی - صادر

آخرین اخبار سرویس:
تسلا پشت بیت کوین را خالی کرد

سقوط بیت کوین به 50 هزار دلار

همتی درباره قیمت ارز چه گفت؟

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم

استخدام پروموتر فروش در هایپر

ثبت نام راننده با خودرو در تپسی (در محل شما)

استخدام فروشنده / پرداختی

استخدام مدیر اجرایی و عملیات و کارشناس فروش و توسعه بازار در اصفهان

استخدام معلمان و دانشجویان و تمام معلمان قراردادی

مانتو دوز وسط کار اتوکار

احداث کانکس کتابخانه در بوستان ها برای افزایش سرانه مطالعه

کرونایی های جهان 161 میلیون و 838 هزار و 102 تن شدند

تولد لاک پشت های پوزه عقابی - جزیره کیش

تولید 4 میلیون دوز واکسن کرونای تولید ایران - کوبا تا 5 ماه آینده

ساماندهی رمزارز ها وظیفه بانک مرکزی است

هشدار به متخلفان: با گران فروشی نان برخورد می شود!

پیش بینی قیمت نفت در ماه های پیش رو

قیمت جهانی طلا امروز 1400/02/24

با گران فروشی نان برخورد می شود

لیر ترکیه در قعر تاریخی

158 طرح آموزشی در لرستان به بهره برداری رسید

وضعیت پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی

اجرای طرح های کاهش خطرپذیری سیلاب در سمنان

سوت زنی| عرضه فرآورده غذایی تهیه شده با گوشت خرچنگ در یک فروشگاه اینترنتی مشهور

زن همسایه حرف های تحریک کننده ای زد و مرا به خانه اش برد !

یک پیش بینی جذاب از بازار خودرو

جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز جمعه 24 اردیبهشت 1400

سهم موکب های مازندران در رزمایش ضیافت الهی

احتمال بحرانی شدن ذخایر خون تهران

سقوط آزاد ارزهای دیجیتالی

جریمه بیش از هزار و 350 خودرو به دلیل تخلف تردد شبانه در مهاباد

متاسفانه وزارت نیرو به علت نبود راهبرد مشخص، می خواهد این مجموعه را متوقف کند

چرا دولت بورس را سپر بلای خود کرد؟

جزییات وام قرض الحسنه بازنشستگان تامین اجتماعی

شهرستان سیمرغ تازه تاسیس است این شهرستان باید بسمت توسعه سوق پیدا کند

عادت زیبا دیدن را فراموش نکنیم

سرمایه گذاری فارکس

آموزش حسابداری ببینید و استخدام شوید

استخدام کارشناس فروش (رشته الکترونیک) در بازرگانی میکرو مدرن در تهران

استخدام نیروی خدماتی آقا با حقوق و مزایا در شهریار تهران

معلمین و اساتید ، دانشجویان گرامی

بورس و فخوز بازارگردان دار شدند

نسخه اولیه دستورالعمل صدور مجوز تأسیس و فعالیت کارگزاری های بورس تصویب شد

ارزش بیت کوین سقوط کرد

برای سومین روز پیاپی تعداد فوتی های روزانه کرونا در هند از 4 هزار مورد فراتر رفت

واردات 7 تا 10 میلیون دوز واکسن کرونا در خرداد

مهارت آموزی ماهانه هزار و 700 مددجو در زندان های البرز

روایتی از روزهای پرکار برنج کاران مازندرانی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

واردات 10 میلیون دوز واکسن کرونا در خرداد؟

سردرگمی بورس های جهان

ناامیدی 420 هزار تحصیلکرده دانشگاهی از یافتن شغل در کشور

برنامه ریزی برای افتتاح عجولانه یک پروژه نیمه تمام در دولت دوازدهم

افزایش شکاف طبقاتی کشور محصول سوء مدیریت و توزیع رانت است

پیش بینی قیمت نفت در ماه های پیش رو

آزادی 55 زندانی جرائم غیرعمد در آذربایجان شرقی

کمک 22 میلیارد ریالی خیرین یزدی به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه مبارک رمضان

سیل پنج میلیارد ریال به راه های سبزوار خسارت زد

کارگر ساده در بستنی فروشی

به چند مکانیک وارد و نیمه وارد نیازمندیم

استخدام بنا و کارگر

بازاریاب ماشین آلات و تجهیزات صنعتی

استخدام نیروی کار بازاریاب تلفنی و فروش اینترنتی

وسطکار

مونتاژ کار ماهر و نیمه ماهر

استخدامی نیروی کار فست فود

روزانه چند هزار ارز دیجیتال در کشور معامله می شود؟

اغلب کشاورزان رشت سن بالا هستند

کاهش 24 درصدی تردد در محورهای برون شهری

مهارت آموزی ماهانه یک هزار و 700 مددجو در زندان های البرز

بورس و دو مسکن جدید!

بهترین رنگ برای هر قسمت خانه چه رنگی است؟

رویکرد دستگاه قضا درباره «حقوق عامه» مانع آزمون و خطا شدن فضای اقتصادی توسط برخی مدیران جوان می شود

ارزان شدن لوازم خانگی با کاهش نرخ ارز

مسکن در کما/ 2 اتفاق تاثیرگذار بر بازار مسکن

870 میلیارد ریال بودجه برای مدیریت شهری شازند تصویب شد

هشت طرح صنعتی در منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید

پیش بینی قیمت نفت در ماه های پیش رو

وقتی محرومیت محدودیت نمی شود/ خلاقیت کشاورز نورآبادی که منجر به تولید شد

تسلا پشت بیت کوین را خالی کرد

ظرفیت تجارت 10 میلیارد دلاری ایران و سوییس با اجرای برجام

جذب کارآموز مهندسی معماری

استخدام پذیرشگر خدمات پس از فروش آقا در نمایندگی

درآمد و سرمایه گذاری

ساماندهی رمزارز ها وظیفه بانک مرکزی است

جذب مدرس

حال کشور چطور بود، وقتی «برجام» بود؟

بزرگترین کشتارگاه صنعتی با 850 میلیارد ریال در ارومیه ایجاد می شود

احتمال واردات 7 تا 10 میلیون دوز واکسن کرونا در خرداد

بازنشستگان ابر وزارتخانه، گرفتار یک بی قانونی!

کاهش قمیت نفت با شیوع گسترده ویروس کرونا در هند

شهردار منطقه 13 | کیفیت نگهداشت شهر در منطقه افزایش یافته است

طرح توسعه شهرک های صنایع تبدیلی در اردل مورد توجه قرار می گیرد

چند راهکار قانونی برای حل مشکل عدم پرداخت شارژ ماهانه در آپارتمان ها

حضور فریدون عباسی در ستاد انتخابات کشور /سونامی دولتمردان احمدی نژاد ادامه دارد +عکس

وضعیت ترددهای بین شهری در 24 ساعت گذشته

گوشت قرمز ارزان شد

71 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خمین پرداخت شد

تشویق شهروندان به تفکیک زباله با راه اندازی فروشگاه های سبز

استادیوم تختی سقز بازسازی می شود

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟

زمان واردات اولین محموله واکسن بخش خصوصی/ تضمین وارد نشدن واکسن های وارداتی به بازار سیاه چیست؟