مطالب مرتبط:
ایران برتری هوایی آمریکا در منطقه را به چالش کشیده است
انتقال هوایی تجهیزات طرح آبرسانی به روستای سخت گذر خوزستان
انتقال هوایی تجهیزات طرح آبرسانی به منطقه محروم ٱرزو
روایت شهادت حسین شهسوار/ وعده 45 روزه به مادر محقق شد
وعده برنده شدن خودرو خارجی؛ دامی برای کلاهبرداری سایبری
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:352021-04-21اقتصادي

طرح تاکسی هوایی وعده ای که محقق نشد!/ چالش ها و مشکلات پیش رو چیست؟


سال گذشته به دفعات وعده اجرایی شدن کامل طرح تاکسی هوایی تا پایان سال در کشور داده شد، اما هنوز خبری از تاکسی هوایی نیست و دلایل محقق نشدن این وعده ها هم بازگو نمی شود در حالی که رونق هواپیماهای کوچک می تواند فصل تازه ای از صنعت هوایی را رقم بزند.

- تسنیم" خبر داد که فاز اول اجرایی شدن طرح تاکسی هوایی تا پایان مهر سال 99 انجام می شود و تا پایان همین سال هم طرح تاکسی های هوایی کامل شده و در کشور قابلیت اجرایی پیدا می کند! اما هنوز خبری از اجرایی شدن این وعده نیست.

این طرح برای ساماندهی شبکه حمل و نقل کشوری نقش حیاتی دارد و با انحصاری که توسط ایرلاین ها ایجاد شده می توان تاکسی های هوایی را مسیری در راستای ارتقای کیفیت حمل و نقل هوایی دانست.

با وجود 75 فرودگاه در کشور تنها 15 فرودگاه به صورت کامل فعالیت دارند و حضور تاکسی های هوایی می تواند به فعال شدن این فرودگاه ها کمک کند و خط اتصالی بین استان ها را برقرار کند.

بنابراین می توان گفت یکی از ارکان اصلی برای ایجاد تاکسی هوایی تأمین زیرساختهای فرودگاهی است که تاحدودی در کشور فراهم است.

برای راه اندازی تاکسی های هوایی به هواپیما های کوچکی نیاز است که از ظرفیت 4 تا 19 نفر برخوردارند و سازندگان مختلفی در کشور هستند که بر روی ساخت این هواپیماها فعالیت می کنند؛ پس این پتانسیل هم در کشور وجود دارد.

در نهایت نیاز به یک مرکزیتی برای راهبری این تاکسیهای هوایی وجود دارد که برای این منظور هم سازمان فرودگاه های کشور یک زیرمجموعه دارد که مختص همین موضوع است و هر هواپیمایی که قصد فعالیت در حوزه تاکسی های هوایی را داشته باشد می تواند زیرنظر این نهاد فعالیت کند.

موضوع دیگری که وجود دارد این است که باید هزینه های فعالان این بخش را هم تا اندازه زیادی کاهش داد، مثلا فکری به حال بنزین آنها کرد و از پالایشگاه های داخلی برای تأمین این بنزین استفاده شود.

بحث سوخت رسانی به این هواپیماها اهمیت زیادی دارد و باید برنامه ریزی درستی در این زمینه صورت پذیرد.

در نهایت هم بحث بازاریابی و جذب مسافر مطرح می شود که در این زمینه هم مشکل چندانی وجود نخواهد داشت و خود فرودگاه ها می توانند متصدی این امر باشند.

به عنوان مثال اگر یک فرودگاه کم تردد در کنار یک شهرک صنعتی قرار دارد به کارکنان آن شهرک اعلام کنند ما امکان حمل و نقل کارمندان آن شهرک را با استفاده از تاکسی های هوایی داریم.

دلیل تعلل های سازمان هواپیمای کشوری در راستای تدوین قوانین مربوطه چیست؟بنابراین از سال گذشته مقدمات این طرح به صورت کامل آماده سازی شده و زیرساختها برای اجرایی شدن آن فراهم است؛ اما مشکل کجاست که اجرای این طرح مدام به تأخیر می افتد؟! چرا متصدیان امر همچنان از تدوین قوانین مربوط به هوانوردی، ایجاد زیرساخت ها و سوخت رسانی به هواپیماهای کوچک به عنوان چالش این عرصه یاد می کنند.

دلیل تعلل های سازمان هواپیمای کشوری در راستای تدوین قوانین مربوطه چیست؟ و در واقع سوال اساسی تر این است که چرا طی سالهای اخیر قوانین مشخص و مدونی در راستای هوانوردی عمومی که شامل تورهای هوایی و .

می شود تدوین نشده است.

باید جدای از هواپیماهای با ظرفیت بالا سامانه فرودگاهی مجزایی در این راستا تدارک دیده شود و ترمینال مجزایی برای تاکسی های هوایی وجود داشته باشد.

برای شکل گیری تمام اینها هم چند نهاد متفاوت باید با هم همکاری کنند و در نهایت یک نهاد بالادستی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشد نقش هماهنگی این نهادها را به عهده بگیرد تا تعامل بین سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت نفت به یک نتیجه درست منجر شود.

شاید بتوان گفت پرداخت به این سرفصل از صنعت هوایی دیر همه شده باشد و راه اندازی تاکسی هوایی و توسعه هوانوردی عمومی در تمام نقاط دنیا صورت گرفته است.

اما ایران با وجود فراهم بودن ظرفیت ها و وجود بازار تقاضا برای این صنعت همچنان درگیر تعلل است.

این صنعت می تواند فرصت کاری قابل توجهی برای نیروهای متخصص حوزه حمل ونقل هوایی ایجاد می کند و باعث افزایش تعداد پرواز در فرودگاه های کوچک کشور شده و درآمدها و اقتصاد این فرودگاه ها را بهتر می کند.

پرداخت به این سرفصل از صنعت هوایی دیر همه شده باشد و راه اندازی تاکسی هوایی و توسعه هوانوردی عمومی در تمام نقاط دنیا صورت گرفته است.

درست است که رفع موانع بروکراتیک در ایران برای راه اندازی یک صنعت به خودی خود یک مشکل فزاینده محسوب می شود اما نهادهای مسئول از جمله ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یک نهاد بالادستی می توانست بسترهای را برای درک نخبگانی و عمومی در این زمینه فراهم کند و با اطلاع رسانی درست حداقل تفاوت بین ایرلاین و تاکسی هوایی را برای عموم شفاف کند.

وقتی مزایا و امکانات راه اندازی تاکسی هوایی تشریح شود سرمایه گذاری و اقبال عمومی برای ورود به این صنعت خود باعث می شود که زمان کمتری به تعلل بگذرد.

در حال حاضر سفرهای با برد کمتر از 300 کیلومتر که برای هواپیماهای با گنجایش بالا توجیهی ندارد، می تواند بازار رواج تاکسی های هوایی باشد و متقاضی برای آنها هم کم نیست.

مسیرهایی مانند تهران به همدان و یا تهران به سمنان و قزوین و.

دنیا سالهاست که از این شکل سفر برای مقاصد کوتاه استفاده می کند.

فرودگاه های بسیاری از این شهرها مانند همدان، اراک، قزوین، زنجان، سمنان، شاهرود و شهرهای دیگر سالهاست که کمترین تردد را دارند و تقریبا بلا استفاده شده اند که با راه اندازی تاکسی ها هوایی رونق به آنها باز می گردد و یک جریان اقتصادی تازه در آنها جان می گیرد.

در باره نگرانی های ناشی از افزایش ترافیک هوایی باید گفت که در حال حاضر هواپیماهای تجاری در داخل کشور در ارتفاع بیش از 20 هزارپا پرواز می کنند و ترافیک هوایی هواپیماهای کوچک کمتر از این ارتفاع است، بنابراین هیچ تداخلی با ترافیک هوایی در کشور ندارد.

این تنها یکی از کاربردهای رونق هواپیماهای کوچک است و در مرحله بعد می توان از بیزینس جتها و گردشگری هوایی هم بهره برد.

از مزایای دیگر هم حمل بار با ظرفیت حمل کمتر از 2 تا 5/ 2 تن را در کشور است که خود تحولی در این شبکه و شبکه پستی کشور ایجاد می کند.

این صنعت با سرمایه گذاری های بسیار کمتر از یک ایرلاین قابل راه اندازی است و اگر برای راه اندازی یک ایرلاین نیاز به مبالغ سرمایه گذاری بالای 800 میلیارد تومان باشد برای فعالیت در صنعت هواپیماهای کوچک 40 میلیارد تومان هم کافی است.

ورود به صنعت هواپیماهای کوچک، راهی برای نجات از تحریم و شرکتهای اروپایی و آمریکاییدر کنار این صنعت، صنایع دیگری مانند قطعه سازی هواپیما هم رونق خواهد گرفت و بر تعداد آنها اضافه خواهد شد، چرا که در حال حاضر تعداد شرکت هایی که در زمینه تأمین قطعات هواپیما فعالیت می کنند بسیار اندک است.

همچنین می توان از زیر بار انحصار و تحریم اعمالی از جانب شرکت های بزرگ هواپیمایی هم نجات پیدا کرد، چرا که بیشتر هواپیماهای بزرگ مسافربری در دنیا توسط تعداد معدودی از شرکت ها مانند شرکت های بویینگ، ایرباس، بمباردیر و امبرائر ساخته می شود.

اما تعداد شرکتهای هواپیمایی فعال در زمینه ساخت هواپیماهای کوچک به بیش از 40 شرکت می رسد و محدود به تولید کنندگان آمریکایی و اروپایی هم نیست، همچنین امکان ساخت داخلی آنها هم در کشور وجود خواهد داشت.

در صورتی که بازار استفاده از آنها گسترش پیدا کند می توان به رونق تولید هواپیمای کوچک در کشور هم رسید چرا که ظرفیت تولید وسایل پرنده کوچک (زیر 19 صندلی) را از نظر دانش و طراحی در کشور داریم، ولی چون بازار نداشته این موضوع مغفول مانده است.

شرکتهای دانش بنیان داخلی توانسته اند ملخ، موتور، بخش الکترونیک هواپیما را بومی سازی کنند.

با ذکر تمام این مزایا که قطعا مسئولان امر هم از آن باخبرند دوباره باید پرسید دلیل این تعلل ها در راستای رونق این صنعت چیست؟ آیا با ورود تاکسی های هوایی رقبای تازه ای برای ایرلاین ها به وجود خواهد آمد؟! در واقع اینطور هم نیست و تنها یک خلا در حمل و نقل عمومی جبران خواهد شد؛ خلایی که در حوزه های دیگر مانند حمل بار، جابجایی مسافر، آتش نشانی هوایی، پست هوایی و … وجود دارد.


کلید واژه ها: هوایی - تاکسی هوایی - تاکسی - فرودگاه - کشور - حمل و نقل - وعده - پایان - حمل و نقل هوایی - توان - صنعت هوایی - ایرلاین ها - پایان سال - خبری - ساماندهی - محقق - فعال - ایرلاین - انحصاری - ارتقای - مشکلات - قابلیت - فعالیت - کشوری - کیفیت - گذشته - حیاتی - سال 99 - توسط - شبکه

آخرین اخبار سرویس:
حق مسکن کارگران طی سه سال اخیر 400 درصد رشد کرد

سایپای نوین باید به سمت تولید و صادرات حرکت کند

انتخابات سرمایه گذاری های استانی،بزرگترین خصوصی سازی تاریخ است

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مدیر تولید و کارگر خط تولید در قزوین

استخدام مهندس فروش در نوین نگرش ویوان در اصفهان

شاخص کل بورس امروز 25 اردیبهشت 1400

ساخت بیش از 178 کیلومتر راه روستایی سال گذشته در سیستان و بلوچستان

رفع کمبود آب در خواف خراسان رضوی نیازمند هزار میلیارد ریال است

قرعه کشی نخستین طرح پیش فروش سایپا در 1400

استخدام کارشناس فروش (تجهیزات پزشکی) در آبان طب آپادانا در اصفهان

شاخص کل بورس امروز 25 اردیبهشت 1400

ایجاد 800 فرصت شغلی به همت بسیج سازندگی استان مرکزی

آخرین قیمت اوراق مسکن/ تقاضا کاهش یافت

تنش آبی درکهگیلویه و بویراحمد را مصرف بهینه آب حل می کند

استخدام مهندس فروش در شرکت نوین نگرش ویوان در تهران

استخدام راننده دارای خودرو سواری و وانت آقا در اصفهان

سرنوشت رقیبان نفت ایران در دوران پساتحریم

مشاوره حقوقی آنلاین/ با خشونت خانگی در همسایگی مان چه کنیم؟

حق مسکن کارگران تنها 5 بار افزایش یافت

هدف گذاری احیای 2 هزار واحد راکد صنعتی در سال جاری

آخرین مهلت ثبت نام مجدد در کنکور کارشناسی ارشد 1400

صنایع دستی مردانه ایران را بشناسید

این فرآورده انگور شهرت جهانی دارد + عکس

معضل مهم رمزارزها در اقتصاد ایران

بخش های مختلف اقتصادی چقدر وام گرفتند؟

شرایط کرونایی پایتخت شکننده است؛ امیدواری به واکسیناسیون

کشف 100 میلیارد تخلف در حوزه نهاده های دامی یزد

بانک توسعه تعاون 24 هزار و 500 میلیارد ریال وام اشتغال پایدار روستایی پرداخت کرد

تعادل عرضه گوشت مرغ در بازار بوشهر

کرونا کدام صنعت را به خاک سیاه نشاند؟

حق مسکن کارگران در سه سال گذشته چقدر شد؟

ابلاغ سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در سال جاری به بانک ها

آمار فوتی های ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در سال گذشته

16 میلیارد متر مکعب گاز در نفت و گاز شرق برداشت شد

امروز ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

نرخ بیمه موتورسیکلت 1400چگونه محاسبه می شود؟

آیا برای استفاده از شیشه بالکن نیاز به پرداخت هزینه های زیاد وجود دارد؟

استخدام کارشناس حسابداری در سیرود کالای خاورمیانه کارا در تهران

استخدام جوشکار برق آرگون CO2 ماهر در شرکت کرج صنعت در البرز

استخدام نیروی خدماتی با حقوق ثابت،بیمه در کلینیک جراحی محدود غزال در تهران

مترو هشتگرد آماده بهره برداری است/ تمدید 6 ماهه مصوبه ستاد کرونا برای توسعه حمل و نقل عمومی

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت پوبر در آذربایجان غربی

گرانی و عدم تهیه مواد اولیه غده سرطانی تولیدکنندگان

حق مسکن کارگران تنها 5 بار افزایش یافت

قیمت اوراق مسکن امروز 25 اردیبهشت 1400+ جدول

استخدام مدیر بازرگانی خارجی آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس مالی با حقوق و بیمه در پایا مدرن کاسپین در رشت

آمار تغییرات قیمتی برخی از کالاهای اساسی تا پایان سال 99 / افزایش 113 درصدی قیمت برنج

استخدام تکنسین تعمیرات تلفن همراه در گروه بازرگانی نیک مهر عمرانی در تهران

جلوگیری از خروج 30 هزار متر مکعب آب در شهریار و ملارد

استخدام رییس حسابداری در یک شرکت تولیدی خوراک دام در شیراز

تملک واحد تولیدی نباید منجر به تعطیلی آن واحد شود

رویارویی غول های دیجیتالی و انرژی آمریکا و ایتالیا؛ گوگل 100 میلیون یورو جریمه شد

رسیدگی به 457 پرونده تخلف اصناف در استان قزوین

استخدام کارشناس مهندسی محصول (رشته مکانیک) در روبینا صنعت پارسیس در تهران

تاکسی های اینترنتی فقط یک چهارم هزینه تبدیل به دوگانه سوز را می پردازند

مبلغ جدید وام مسکن چه زمان اعلام می شود؟

افزایش تولیدات فولاد مبارکه موتور محرکه اقتصادی کشور/مقررات دست و پاگیر بزرگ ترین مانع برای تولید فولاد

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر تولیدی و صنعتی در شهرک وردآورد

تخصیص 200 میلیارد تومان بودجه برای فعال سازی زیرساخت های معادن کوچک

خدا به پیک چهارم رحم کند!

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی آقا در یک شرکت معتبر در تهران

مجوز پروژه توسعه مفخم بجنورد از وزارت خانه مربوط پیگیری شود

چمبره خشکسالی بر آینده دامداران کردستانی

اعطای جایزه صادراتی به 20 شرکت برتر دانش بنیان/حمایت بلاعوض 10 میلیاردی برای توسعه صادرات

برداشت سیب زمینی بهاره در ایرانشهر

استخدام مدیر تضمین کیفیت (رشته صنایع) در شرکت متین گذر در البرز

روند نزولی ابتلای کرونا در استان خراسان جنوبی شکننده است

نگرانی کرونایی خندابی ها از طبیعت گردی اراکی ها

مستمری ماهیانه مددجویان کمیته امداد 62 درصد افزایش یافت

این فرآورده انگور شهرت جهانی دارد + عکس

روایت عباس آخوندی از رفتار های چین در دوران تحریم/ چینی ها گفتند معادل پول تان اعتبار می دهیم آن هم با بهره

دلار پایین رفت

تقویت 5500 واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته

جشنواره کیک و شیرینی شمال غرب به تعویق افتاد

کرونا کدام صنعت را به خاک سیاه نشاند؟

استخدام کارشناس it در پارسیان پخش بیژن در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت مبلمان تندیس اعتماد در تهران

استخدام حسابدار فروش، حسابدار مالیاتی و حسابدار انبار در تهران

ادمین تبلیغات و فروش

تعدادی نیرو کارجوشکار نیازمندیم

جذب ویزیتور برای بهشهر

استخدام حسابدار در شرکت تولید قطعات خودرو سلامت در آذربایجان شرقی

استخدام سرپرست تولید در شرکت آفاق خودرو موتور در تهران

استخدام محدود

حق مسکن کارگران در سه سال گذشته چقدر شد؟

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در روشان روز در تهران

مناسب سازی حقوق بازنشستگان دراردبیل امیدواری را دو چندان کرده است

کاهش 57 درصدی سفر های جاده ای به خراسان رضوی

قیمت موبایل به کف رسید

استخدام کارشناس بیمه

عبدالناصر همتی وارد وزارت کشور شد

افزایش پایداری شبکه برق با تعویض مقره های سد گتوند - اهواز

پیش بینی غبار و افزایش دما برای خوزستان

تصویب طرح افزایش حریم شهر بهشهر به عباس آباد

مخازن ذخیره آب شهر پول عاری از هرگونه مسمومیت

فرماندار: محل احداث پالایشگاه گازی شهرستان گیلانغرب جانمایی شد

استفاده از کولر گازی در ادارات تهران تا اطلاع ثانوی ممنوع

تعداد روزهای سالم در اراک 26 درصد کاهش یافته است

طرح تاکسی هوایی وعده ای که محقق نشد!/ چالش ها و مشکلات پیش رو چیست؟

طرح تاکسی هوایی وعده ای که محقق نشد!/ چالش ها و مشکلات پیش رو چیست؟