موضوعات داغ: - درگيري بازيكنان - بازيكنان پرسپوليس - پرسپوليس و سپاهان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - سپاهان و پرسپوليس - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - ديدار پرسپوليس - كمال كاميابي نيا - ايران خودرو - ضد سرطان - دكتر شهرياري - حمل و نقل بار و مسافر - شهرستان سرخس - سهم آب - مارك زاكربرگ - تيم ملي فوتبال كرواسي - بدنسازي - تيمور كرمي مقدم - بني هاشم - شبنم نعمت زاده - مذاكرات آستانه درباره سوريه - جويبار

مطالب مرتبط:
اعطای انشعاب جدید به پروژه های ساختمان سازی از دستور کار خارج شد
اعطای انشعاب آب به ساختمان های جدید از دستور کار خارج شد
بهره برداری از 7 پروژه سازمان مدیریت پسماند با حضور جهانگیری
7 پروژه سازمان مدیریت پسماند استان تهران بهره برداری شد
7 پروژه سازمان مدیریت پسماند استان تهران بهره برداری شد
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:352021-04-21اقتصادي

مدیریت فشار آب در ساعات پایانی شب/ به پروژه های ساختمان سازی جدید انشعاب داده نمی شود


معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به کاهش نزولات جوی و اُفت حجم ذخایر آبی از اقدامات این شرکت جهت عبور از شرایط سخن گفت.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج همدان، حمیدرضا نیکداد"، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان از مدیریت مصرف آب به وسیله بهره گیری از شیرهای فشار شکن و کنترل گرها خبر داد و گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و افت حجم ذخایر آبی مدیرت فشار آب در ساعات پایانی شب در دستور کار آّبفای استان است.

کاهش 39 درصد نزولات جوی در سال جاری به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی آبفای استان همدان، حمید رضا نیکداد ضمن اشاره به کاهش 39 درصدی میزان نزولات جوی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: با توجه به شرایط موجود و کاهش حجم ذخایر آبی، رخداد سالی دشوار به لحاظ کمبود ذخایر آبی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در راستای عبور از شرایط پیش بینی شده ازابتدای سال جاری جلسات متعددی به منظورمدیریت شرایط برگزار شده است عنوان کرد: از جمله این جلسات میتوان به تشکیل کمیته مدیرت بحران و انسجام بخشی آب و آبفا، برگزاری جلسات مشترک با شرکت آب منطقه ای و برگزاری نشست مشترک با ستاد مدیریت بحران استانداری همدان اشاره کرد.

نیکداد با اذعان به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان همدان از نخستین ساعات پس از تعطیلات نوروز کمیته های مدیریت بحران را تشکیل داد خاطرنشان کرد: در شرایطی که منابع آبی استان محدود و منابع آبی جدیدی نیز تعریف نشده است، لذا مدیریت مصرف از سوی مشترکین و انجام برنامه های متعدد از سوی شرکت آب و فاضلاب از الزامات می باشد.

وی با تاکید بر اینکه امسال به لحاظ کمبود منابع آبی سال خاصی را پیش روخواهیم داشت گفت: در راستای مدیریت هرچه شایسته تر منابع موجود شرکت آب و فاضلاب همدان ضمن اجرای دستورالعملی، سعی دارد کنترل شرایط موجود را امکان پذیرتر نماید.

به پروژه های ساختمان سازی جدید انشعاب داده نمی شود معاون بهره بردری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان توضیح داد: درهمین راستا و بر اساس مصوبات کمیته مدیریت بحران، اعطاء انشعابات جدید به پروژه های ساختمان سازی از دستور کار خارج شده و متقاضیان می توانند در صورت نیاز آب مصرفی خود را از چاههای خصوصی تامین نمایند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای مدیریت مصرف مشترکین، بهره گیری از شیرهای فشار شکن و کنترل گرها در دستور کارقرارگرفته که بر همین اساس طی ساعاتی مشترکین شاهد افت فشار آب مصرفی در منازل خود خواهند بود.

وی ضمن ارائه توضیحاتی عنوان کرد: ازآنجا که افزایش فشار آب در زمان هایی از شبانه روز که میزان مصرف مشترکین کاهش می یابد میتواند موجب ایجاد آسیب به انشعابات و شبکه و هدر رفت آب شود، لذا شیرهای فشار شکن و کنترل گرها در ساعات مذکور ضمن کاهش فشار آب، به پرشدن مخازن بالادست برای روز بعد کمک می کنند.

حمیدرضا نیکداد با بیان اینکه درحقیقت بهره گیری از فشار شکن ها به معنای ذخیره و توزیع عادلانه آب در شرایط موجود است خاطرنشان کرد: چنانچه ازشیرهای فشار شکن استفاده نشود، فشار آب در برخی نقاط شهر زیاد و در برخی نقاط دیگر نامناسب است که همین خود موید تصمیمات آبفا مبنی بر توزیع عادلانه آب می باشد.

توزیع عادلانه آب همواره در دستور کار ما است وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با نصب 66 دستگاه فشار شکن و 44 دستگاه کنترل گر در شهر همدان توزیع عادلانه آب را دروضعیت موجود را در دستور کارداریم، بیان کرد: کنترل گرها به گونه ای تنظیم شده اند که در ساعات اعمال افت فشار، شهروندان تا طبقه سوم آپارتمان آب با فشار کم و ازطبقه سوم به بالا نارسایی هایی احساس خواهند کرد که البته عمده اعمال افت فشار در ساعات پایانی شب از ساعات 12 بامداد تا 4 صبح می باشد.

نیکداد همچنین اعلام کرد: درتمامی شهرهای استان به جز شهر همدان بین 1 تا 5 کنترل گر به منظور مدیریت فشار آب استفاده می شوند.

وی با تاکید براینکه با افت فشار آب در ساعات پایانی شب به وسیله کنترل گر ها، مخازن ما در روز بعد پرترخواهند بود گفت: افت فشار آب بر مبنای نزدیکی یا دوری منزل نسبت به فشار شکن ها حادث میشود و برهمین اساس هرچه منزل مسکونی از کنترل گر و فشار شکن دورترباشد افت فشار دیرتر و هرچه نزدیکتر باشد افت فشار آب توسط شهروندان زودتر احساس می شود.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان توضیح داد: بهره گیری از این امکانات موجب می شود تا چنانچه با شرایط بحرانی مواجه شدیم مدیریت امکان پذیر تر شود.

وی عنوان کرد: درشرایط بحرانی امکان استفاده از کنترل گرها و شیرهای فشار شکن 2 تا 3 مرتبه در طول شبانه روز میسر می باشد.

وی تصریح کرد: چنانچه همکاری مشترکین با شرکت آب و فاضلاب بیشتر باشد افت فشار آب مصرفی تنها یک مرحله در طول شب اتفاق می افتد.

40 درصد حجم سد اکباتان خالی است نیکداد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت آب منطقه ای، در حال حاضر تنها 60 درصد از حجم سد اکباتان پر می باشد عنوان کرد: بر اساس گزارشات دریافتی هم اکنون حجم ذخایر آبی سد اکباتان در حدود 20 میلیون متر مکعب می باشد.

وی با ارائه این توضیح که درحال حاضر هیچگونه منبع آبی جدید وجایگزینی وجود ندارد اظهارداشت: رودخانه عباس آباد، رودخانه خاکو و سد آبشینه بخش دیگری از ذخایر آبی ما را تشکیل می دهند که در صورت عدم بارش ذخایر رودخانه ای نیز از دسترس خارج خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قطع آب در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان همدان نیست عنوان کرد: با توجه به اینکه در 9 سال گذشته شرکت آبفا از قطع آب مشترکین در شرایط مشابه جلوگیری کرده است، لذا در حال حاضر نیز تنها مدیریت فشار را در برنامه های خود لحاظ نموده ایم و امیدواریم که با عنایت خداوند و همکاری مردم فهیم از قطع آب در تابستان سال جاری نیز خودداری نماییم.

روستاییان 4 تا 8 برابر الگوی مصرف، آب برداشت می کنند وی درادامه به مصرف آب در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه مصرف آب در روستاها 4 تا 8 برابرالگوی مصرف است که این خود در کاهش ذخایر آبی تاثیرات مخربی دارد.

حمیدرضا نیکداد بر لزوم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکین شهری و روستایی تاکید کرد واظهارداشت: از مشترکین عزیز روستایی تقاضا داریم به منظور امورات غیر از شرب، ازآب غیر شرب استفاده نمایند تا مدیریت مصرف در روستا نیز اتفاق بیافتد.

وی همچنین به مجموعه اقدامات دردستورکار شرکت آبفای استان به منظور فرهنگسازی وآگاهی بخشی به مشترکین اشاره کرد وگفت: درهمین راستا حضور مبلغین در مساجد، مراکز عمومی و روستاها، بهره گیری از رسانه های عمومی نظیر صدا و سیما و جراید و استفاده از ظرفیت فضای مجازی به منظور آگاهی بخشی به هم استانی ها در دستور کار است.

وی درنهایت تاکید کرد: مدیریت وضعیت موجود نیازمند عزم و اراده همگانی است.


کلید واژه ها: معاون بهره برداری - استان همدان - شرکت آب و فاضلاب - بهره برداری - کاهش - آب و فاضلاب - همدان - استان - ذخایر - مدیریت مصرف آب - فشار آب - فاضلاب - شرکت - مدیریت - فشار - بهره - ساختمان سازی - روابط عمومی - مدیریت مصرف - توسعه - گزارش - شرایط - اشاره - معاون - دستور کار - بهره گیری - حمید - درصد - خبرگزاری - اقدامات

آخرین اخبار سرویس:
کلیپ| حمایت جهاد کشاورزی لرستان از کاشت چغندر به جای برنج

ریزش قیمت ها دامن گیر گوشی های لاکچری شد+ جدول

کرونا به جریان سرمایه چه شوکی وارد کرد؟

تزریق واکسن کرونای پاستور به 8000 نفر تاکنون / عوارضی گزارش نشده است

تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد

حرکت به سوی نقشه های زمین شناسی نسل 2

بومی سازی 33 نوع قطعه نیروگاهی در نیروگاه رامین اهواز

حشره ای که هر 17سال یک بار از زیر زمین بیرون می آید

تحریک تقاضا با تسهیلات ارزان و توسعه صادرات

مجاز به تاخیر در واکسیناسیون نیستیم

دورهمی های خانوادگی عامل 80 درصد موارد مثبت کرونا در دشتی است

رشد 111 درصدی ایجاد و توسعه مراکز جوارکارگاهی در کشور

گفتگوی ویژه خبری؛ مشکل تورم ناشی از تراز نبودن تجارت خارجی و بودجه است (کامل)

دورهمی های خانوادگی عامل 80 درصد موارد مثبت کرونا در دشتی است

تیتر امشب؛ تحریک تقاضا با تسهیلات ارزان و توسعه صادرات

زندگینامه مانی خوشبین میلیاردر ایرانی ساکن کالیفرنیا

بهره مندی هر 44 روستای شهرستان محروم میامی از طرح توسعه

جزییات دریافت وام صد میلیون تومانی قرض الحسنه ازدواج اعلام شد

جزییات پرداخت وام 70 میلیون تومانی ازدواج

ترفند هایی برای داشتن شیشه هایی براق

الزام صدور شناسنامه فنی ساختمان برای متراژ 1500 متر به بالا

نوبخت: مطلقاً کاندیدا نمی شوم

همتی: دو ناترازی مهم در کشور موجب ایجاد تورم می شود/ قیمت ارز پایین تر هم می آید+ فیلم

فریاد بی صدای اَنترن ها از جهان به گوش می رسد!

بهبود بازار مرغ خوزستان در روزهای آینده / تخصیص 2 هزار میلیارد تومان به فاضلاب و آب شرب

برکت اردیبهشت برای چایکاران گیلانی

ادامه حمایت از خانوارها و کسب و کارهای آسیب دیده تا پایان کرونا

بازار جهانی نفت در انتظار ایران

تردید ها در بازار ارز های دیجیتالی بیشتر شد

بیشترین سهم تسهیلات کرونایی ,وزارت ارشاد نصیب چه کسانی شد؟/ تهرانی ها در صدر دریافت!

احتمال گرانی بنزین در پی تعطیلی بزرگترین شبکه خط لوله آمریکا

واکنش تند آقای وزیر به گرانی های بازار

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد

بهبود بازار مرغ خوزستان در روزهای آینده / تخصیص 2 هزار میلیارد تومان به فاضلاب و آب شرب

بدهی 4200 میلیارد تومانی شرکت رسا تجارت نوین به شهرداری

رانندگان بدحساب سد راه الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی

مشکلی در تأمین ارز واکسن کرونا نداریم / بانک ها می توانند به شرکت های سرمایه گذاری وام بدهند

یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سهام

تز چینی برای جنگ جهانی دوم /کاهش نرخ ارز موقتی است /انتقاد تند به ظریف در مجلس

دوج کوین بیش از هر چیز دیگری در دنیا سوددهی داشته است!

فوت و فن های تهیه حلوا

تحویل لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان به دولت تا هفته آینده / امکان تجمیع پرداخت یارانه به صورت یکجا وجود دارد

پروژه توسعه فاضلاب کوی عشایر خرمشهر تا 2 ماه آینده پایان می یابد

هیات دولت نصاب معاملات در سال1400 را تعیین کرد

سود سهام عدالت شب عید فطر واریز می شود

مشکل تورم در کشور ساختاری است

ممنوعیت و جریمه های سفر در تعطیلات عید فطر

زمانی برای استراحت دلار

تزریق پول به بورس تا 2روز دیگر

سیاست های مخرب در اقتصاد

رانندگان بدحساب سد راه الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی

عرضه مسکن در وضعیت قرمز

8 شغل با بیشترین میزان استخدام ها در 2021

زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت ماه 1400

ارزش سهام عدالت امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

اوج گیری تورم در ارمنستان و آذربایجان

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 + جدول لحظه ای قیمت خودرو

طراحی شبکه حمل و نقل درون شهری با درخواست و نیاز شهروندان

طلای 18 عیار نرخ ارز دلار سکه طلا یورو| امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400+ جدول تغییرات لحظه ای طلا

فروش فوق العاده ایران خودرو برای عید فطر اردیبهشت 1400 + لینک ثبت نام

ثبت نام خودرو سایپا ویژه عید فطر 1400+ شرایط پیش فروش سایپا و لینک ثبت نام امروز دوشنبه 20 اردیبهشت

فروش خودرو ایران خودرو ویژه عید فطر 1400/ شرایط فروش اقساطی و نقدی ون وانا ایران خودرو امروز 20 اردیبهشت 1400

اوج گیری تورم در ارمنستان و آذربایجان

انجمن صنفی ویراستاران، کشوری شد

دو فلزی که از موج گرانی جا ماندند

لرستان به وقت خشکسالی/ کاهش 100 درصدی بارندگی ها در اردیبهشت ماه

دو فلزی که از موج گرانی جا ماندند

تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد

عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد

آمریکایی ها از مالیات های بالا شاکی هستند

احتمال گرانی بنزین در پی تعطیلی بزرگترین شبکه خط لوله آمریکا

دوج کوین بیش از هر چیز دیگری در دنیا سوددهی داشته است!

کرونا درآمد نصف مردم جهان را کم کرد

رییس کل بانک مرکزی: روند بازار ارز رو به کاهش است

دوج کوین بیش از هر چیز دیگری در دنیا سوددهی داشته است!

فروش اقساطی مدیران خودرو امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400/ قیمت محصولات مدیران خودرو

جدول قیمت گوشی شیائومی امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

ثبت نام پیش فروش سایپا امروز دوشنبه 20 اردیبهشت ویژه عید سعید فطر 1400/ شرایط و نحوه ثبت نام سایپا

ممنوعیت سفر در خوزستان در تعطیلات پایان هفته

طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی سقز تا تیرماه تکمیل می شود

تجهیز بیمارستان جدید سید الشهدا در جهرم

قیمت روز گوشی موبایل امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

جریمه یک میلیون تومانی برای سفر در عید فطر

وضعیت واکسن های ایرانی و خارجی درخصوص اثربخشی در مقابل جهش های جدید

جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

بحران تراشه و میلیون ها خودرویی که فعلا تولید نمی شوند!

دکل 54 فتح ملی حفاری در مغان مستقر می شود

سامانه الکترونیکی مدیریت پسماند شرکت ملی نفت رونمایی شد

آغاز عملیات گازرسانی به محور صنعتی شمال شرق شیراز

دریافت حق التحریر 7 میلیارد تومانی دفتر اسناد رسمی از تنظیم فقط یک سند در سال 92!

دولت روحانی در احیا دریاچه ارومیه شکست خورد؟ عقب گرد بزرگ دولت محیط زیستی؛ دریاچه ارومیه در حال بازگشت به وضعیت سال 92 (فیلم)

انجام بیش از 20 هزار ضخامت سنجی در تأسیسات آغاجاری

خبر مهم برای سهامداران/ دامنه نوسان بازار سهام تغییر کرد

ممنوعیت سفرها در تعطیلات پایان هفته خوزستان

اگر روحانی نبود| با اجرای «ایران کد» و «شبنم» قاچاق حذف و واردات مدیریت می شد

وام ازدواج بدون وثیقه امکان ندارد/ گفته نوبخت شوخی است

اولویت بندی مترو در خطوط مختلف/نشست زمین فعلا خطری برای مترو ندارد

رییس بانک مرکزی: نرخ ارز باز هم کاهش می یابد| تزریق پول به بورس تا 2 روز دیگر

ویلایی که به خاک سیاه نشسته است!

طرز تهیه شیرینی ترکیه ای تاتلیسی گل

مدیریت فشار آب در ساعات پایانی شب/ به پروژه های ساختمان سازی جدید انشعاب داده نمی شود

مدیریت فشار آب در ساعات پایانی شب/ به پروژه های ساختمان سازی جدید انشعاب داده نمی شود