مطالب مرتبط:
تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش می دهد/دانشجویان واکسینه می شوند
مردم مراقب شگردهای کلاهبرداران به بهانه تزریق واکسن کرونا باشند
وزارت بهداشت: اطلاع رسانی برای تزریق واکسن کرونا از طریق ارسال پیامک به سرپرست خانوار انجام می شود
آخرین اخبار از تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی
فوت 2 پاکبان در مشهد پس از تزریق واکسن کرونا/ توضیح معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 11:152021-04-21پزشكي

تزریق واکسن کرونا میزان کشندگی را کاهش می دهد


معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت معتقد است تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییری نخواهد داد.

- سیما سادات لاری در حاشیه بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بابل و در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی به منظور نظارت بر انجام هر چه سریعتر واکسیناسیون کرونا، اظهار کرد: با توجه به این که با ارائه پارت جدید واکسن به دانشگاه های علوم پزشکی کشور، 50 درصد باقی مانده از کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص واکسیناسیون خواهند شد.

وی با بیان این که در ابتدای ورود به دانشگاه علوم پزشکی بابل نشستی را با حضور رییس و معاونان درمان و بهداشت و فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار کردیم، خاطر نشان کرد: در این نشست در ارائه گزارشی دقیق، در جریان روند بیماری در این استان، نحوه واکسیناسیون و چگونگی پذیرش و درمان بیماران کرونایی قرار گرفتیم.

نقطه قوت در این دانشگاه به کار گیری مراکز درمانی سرپایی است به نحوی که این امر بهبود ظرفیت پذیرش بیمار را به دنبال دارد.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: استفاده از این مراکز موجب شده است ظرفیت بستری برای بیماران بدحال کرونایی ذخیره شود و بیمارانی که شرایط بهتری داشته اند به صورت سرپایی ویزیت شده و داروهای خود را دریافت کنند و تحت پوشش خدمات درمانی قرار گیرند.

نسبت افراد فوت شده به بستری در دانشگاه علوم پزشکی بابل زیر 10 درصد است لاری نسبت، تعداد افراد فوت شده به بستری را در فضای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل بسیار خوب عنوان و اظهار کرد: این نسبت زیر 10 درصد بوده که این موفقیت در حوزه واکسیناسیون نیز بر اساس آن چیزی که انتظار داشته ایم، رخ داده است.

به احتمال بسیار قوی تا پنج شنبه پیش رو گروه های باقی مانده از جمله کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص در این دانشگاه نیز واکسینه خواهند شد.

دانشجویان حاضر در مراکز درمانی جزء اولویت های واکسیناسیون ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی، دانشجویان حاضر در مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل را نیز جزء گروه هایی که در پارت جدید واکسن مورد واکسیناسیون قرار خواهند گرفت، دانست.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص شرایط کنونی کشور در پیک چهارم کرونا، ابراز کرد: در استان مازندران و به تبع آن شهرستان بابل، مشکل اساسی نزدیکی زمان دو پیک سوم و چهارم بود که فاصله کوتاه این دو موج، فرصتی به مدیریت بیماری نداد اما به لطف خدا اکنون شرایط تحت کنترل است.

مردم به خوبی طی یک ماه گذشته این نکته را لمس کردند که زمانی که عادی انگاری در کشور صورت می گیرد، سرعت ابتلا به ویروس کرونا چندین برابر می شود.

مردم مراقب اجتماعات خانوادگی خود باشند لاری به ویروس جهش یافته انگلیسی اشاره کرد و افزود: این ویروس اکنون در کشور گسترش پیدا کرده است و قدرت سرایت به شدت بالایی دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در گزارش خود اشاره کرد که در یک مجلس عروسی که تنها 20 نفر مهمان داشته است، یک ناقل توانسته است 17 نفر دیگر را مبتلا کند که این خطر در اجتماعات خانوادگی نیز وجود دارد که موجب ابتلای اکثر افراد خانواده می شود.

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییری نخواهد داد وی در ادامه با تاکید بر این نکته که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را مانند روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور با همان حساسیت بالا رعایت کنند تا واکسیناسیون به درصد قابل توجهی برسد، خاطرنشان کرد: بر اساس تجارب کشورهایی که واکسیناسیون خود را به درصد قابل توجهی رسانده اند نکته مهم دیگر این است که با تزریق واکسن، کشندگی بیماری کاهش خواهد یافت اما قدرت سرایت که همان میزان ابتلا به بیماری را به دنبال دارد تغییری نخواهد کرد.

معاون وزیر بهداشت بر فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک در درجه اول و قرار دادن صحیح ماسک بر روی صورت در وهله دوم تاکید کرد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری به شدت افزایش یافته است و تعداد فوتی های ما در برخی استان ها نگران کننده است.

مشاغل نیز تا حدی می توانند بسته بمانند زیرا فشارها اقتصادی زیاد است بنابراین مردم رعایت های خود را افزایش دهند تا از این شرایط نیز عبور کنیم.

در ادامه دکتر سید فرزاد جلالی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیان داشت: در نشست برگزار شده گزارشی مفصل در خصوص بیماری کرونا طی 14 ماه گذشته در دانشگاه علوم پزشکی بابل به محضر سخنگوی وزارت بهداشت ارایه شد.

این گزارش اشاره به تعداد افراد بستری شده، تعداد افراد فوت شده، تعداد تست های کرونایی که انجام شده است و روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طی ماه های گذشته داشته است.

افزایش تعداد واکسن های تزریقی در دانشگاه علوم پزشکی بابل به 12 هزار با اضافه شدن پارت جدید واکسن وی در شرایط کنونی مسئله واکسیناسیون را جزء اولویت های بهداشت و درمان کشور و دانشگاه علوم پزشکی بابل دانست و ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی بابل با پارت واکسنی که در سری جدید تا چند روز آینده به دست ما خواهد رسید، تعداد واکسن های تزریقی ما به حدود 12 هزار واکسن خواهد رسید که با این تعداد واکسن، مجموع عزیزان ما در کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل واکسینه خواهند شد.

در این میان تعدادی از بیماران خاص نیز در این مجموعه واکسینه خواهند شد.

این مقام مسؤول با بیان این که تمامی عزیزان در خانه های سالمندان شهرستان نیز واکسینه شده اند، اضافه کرد: امیدواریم با ارسال محوله های واکسن و امکان استفاده واکسن های داخلی که جز بهترین واکسن های جهان نیز خواهند بود، بتوانیم بیماران قرار گرفته در سنین بالا و افراد با عوامل خطر را نیز در شهرستان واکسینه کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی بابل دو برابر میانگین کشوری، تعداد تخت نسبت به هزار نفر جمعیت تحت پوشش دارد رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان این که این دانشگاه تقریبا نزدیک به دو برابر میانگین کشوری، تعداد تخت نسبت به هزار نفر جمعیت تحت پوشش دارد، ابراز داشت: بر این اساس این میزان در کشور میانگین 1/3 تا 1/4 است که در دانشگاه علوم پزشکی بابل حدود 2/3 تا 2/4 است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل در پیک اول کرونا که وضعیت درامی داشت حدود 540 بیمار بستری شده را پوشش داد که این دانشگاه در همان زمان تخت اضافی در اختیار داشت.

جلای در تکمیل سخن خود ابراز داشت: در طی این 14 ماه هیچ بیمار عزیزی بدون تخت درمانی نبوده است و اکنون نیز با این که تعداد بیماران ما نسبت به پیک دو و پیک سه افزایش یافته است، اما به تعداد پیک یک نرسیده است و حداکثر بستری های ما حدود 340 بیمار است که حدود یک سوم توان و ظرفیت ما در تعداد تخت درمانی محسوب می شود.

این مقام مسؤول به بخش های بستری موقت در مراکز درمانی اشاره و خاطر نشان کرد: علاوه بر این تمهیدات، بخش های بستری موقت را نیز ایجاد کرده ایم به نحوی که بیمارانی که در چند روز ابتدای بد حالی خود، درمان لازم را دریافت کرده اند و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارند، می توانند به این بخش ها به صورت روزانه مراجعه کنند و در عرض 3 تا 4 ساعت پایش شوند و درمان تزریقی را دریافت کنند، که روزانه به این شکل 150 بیمار به مجموعه تحت پوشش ما افزوده می شود.

تمامی دانشجویان رشته بالینی دانشگاه علوم پزشکی بابل جز اولویت های دانشگاه جهت انجام واکسیناسیون هستند وی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: تمامی دانشجویان رشته بالینی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز جز اولویت های دانشگاه در کنار پرسنل بهداشتی و درمانی جهت انجام واکسیناسیون هستند و با اتمام پارت آخر واکسیناسیون، تمامی دانشجویان ما نیز واکسینه خواهند شد.

در ادامه دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دو پروژه در دست ساخت دانشگاه علوم پزشکی بابل بازدید کرد.

ساخت مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی بابل در حاشیه بازدید معاون وزیر بهداشت از پروژه ساخت "مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل" به گفت وگو با دکتر مهدی پورامیر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل پرداختیم که وی در خصوص این پروژه، بیان داشت: این مجموعه ورزشی مختص دانشجویان دختر دانشگاه است که در مجاورت مجتمع خوابگاهی دختران دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد.

این پروژه دارای دو بخش است که بخش ابتدایی سالن ورزشی و فرهنگی است و بخش دوم بخش اداری است که مجموعا حدود هزار و 500 مترمربع را شامل می شود.

وی در خصوص روند پیش رو در این پروژه، اضافه کرد: فونداسیون کار انجام شده است و بخشی از سازه مجموعه آماده نصب است که با حمایت مسؤولان عزیزمان در ستاد وزارت بهداشت، هدف گذاری ما که بهره برداری از این پروژه تا تابستان 1400 است، تحقق خواهد گرفت.

برای ساخت این مجموعه تا کنون 700 میلیون تومان هزینه شده است و حدود دو تا دو نیم میلیارد تومان دیگر جهت بهره برداری از این پروژه بودجه نیاز است.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از "سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل" بازدید کرد.

لاری در حاشیه این بازدید، بیان داشت: امیدواریم هر چه زودتر بیماری کرونا در جهان و همچنین کشور عزیزمان ایران ریشه کن شود تا باری دیگر دانشجویان عزیزمان به فضای دانشگاهی خود بازگردند و صدای هیجان و شور و نشاط دانشگاهی بر سکوت ایجاد شده در این مراکز غالب شود.

ساخت فضاهای فرهنگی و ورزشی مطمئنا نشاط دانشجویی را به جهت دیده شدن دانشجو دنبال خواهد داشت وی بیان داشت: ساخت چنین فضاهای فرهنگی و ورزشی مطمئنا نشاط دانشجویی را به دنبال خواهد داشت زیرا دانشجو می بیند که از سوی مسؤولان دانشگاه دیده شده است و برای برنامه های ورزشی و فرهنگی خود در کنار امور آموزشی، فضای لازم را در اختیار دارد.

ایجاد فضایی دائمی جهت ارایه برنامه های نمایشگاهی و کارگاهی دانشجویان پور امیر در خصوص ساخت سازه نمایشگاه دایمی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفت وگو با مفدا ابراز داشت: این سازه، سازه ای فضا کار و منحصر به فرد در استان مازندران است و به شکلی ساخته شده است که می توان از فضای داخلی این سازه که حدود 400 مترمربع است به صورت دائمی به عنوان نمایشگاه استفاده کرد و دانشجویان برنامه های نمایشگاهی و کارگاهی خود را در یک فضای مناسب برگزار کنند.

وی بیان داشت: نوع خاصی از هندسه در ساخت این سازه در کنار ابزارهای هنری استفاده شده است.

برای ساخت این سازه حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است و حدود 400 میلیون تومان جهت تکمیل و بهره برداری بودجه نیاز دارد.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی بابل - دانشگاه علوم پزشکی - واکسیناسیون - علوم پزشکی - دانشگاه - طرح شهید حاج قاسم سلیمانی - تزریق واکسن - دانشگاه های علوم پزشکی - کرونا - سخنگوی وزارت بهداشت - بهداشت - دانشجویی - حاج قاسم سلیمانی - پزشکی - واکسن - درمان - بیماران کرونایی - بیماران - سیما سادات لاری - استان های شمالی - بهداشت و درمان - درمان بیماران - فرهنگی - بیماری - علوم - کشندگی - قاسم سلیمانی - معاون فرهنگی - سخنگوی وزارت - وزارت بهداشت

آخرین اخبار سرویس:
تاکنون 1787 کرمانشاهی براثر کرونا فوت شده اند/ کرمانشاه از وضع قرمز خارج شد

نکاتی برای چاق شدن

ورود بیش از 1.4 میلیون دُز واکسن آسترازنکا ساخت ایتالیا به کشور؛ امشب

ماجرای فوت اولین کودک مبتلا به کرونا در ایران

چرا مصرف روغن های مایع به جای روغن های جامد و نیمه جامد توصیه می شود؟

پروبیوتیک ها و اوتیسم کودکان

پایین آوردن تب با چند روش خانگی

استخدام کارشناس it آقا در یک شرکت معتبر در البرز

روش های ارزان پاکسازی پوست با مواد طبیعی

عوارض جدی پس از واکسیناسیون را به سامانه 1819 اطلاع دهید 

شیرینی سرای متخلف در گرگان پلمب شد

آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای 75 سال

واکسن چینی سینوفارم بزنیم یا نه

ورود بیش از 1.4 میلیون دُز واکسن آسترازنکا ساخت ایتالیا به کشور؛ امشب

عوارض دیابت در چشم

آمار مبتلایان به کووید 19 در زنجان به 86 هزار و 990 نفر رسید

ورود بیش از یک میلیون و 400هزار دُز واکسن آسترازنکا ساخت ایتالیا به کشور؛ امشب

ابلاغ برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

آمار کرونا سمنان 26 اردیبهشت؛ 12 بستری جدید

بستری شدن 37 بیمار جدید مبتلا به کرونا در منطقه کاشان / تعداد کل بستری ها 192 بیمار

رییس علوم پزشکی: هفت تن بر اثر کرونا در قم جان باختند

شناسایی 29 هزار کرمانشاهی بالای 75 سال جهت تزریق واکسن کرونا

این دستگاه از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند

وزیر بهداشت: اغلب مرگ های کرونا در سالمندان و بیماران زمینه ای است

وضعیت قرمز ذخایر خونی گلستان

عوارض واکسن کرونا را سریعا اطلاع دهید

110 مبتلای جدید به کرونا در کردستان شناسایی شد

تأثیر مصرف خاک شیر و تخم شربتی در پیشگیری از سرطان گوارش

صالحی امیری: آموزش و پرورش نقطه استعداد یابی برای ورزش قهرمانی است

کرونا جان هفت بیمار بوشهری را گرفت

افتتاح مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونای بوستان ولایت در تهران

1800 نفر از بیماران خاص و سرطانی در استان کرمانشاه واکسن کرونا را دریافت کردند

سالمندان واکسن بزنند

زالی: بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

افرادی که اضافه وزن دارند برای مقابله با عفونت تنفسی پروبیوتیک مصرف کنند

به این 12 دلیل از خوردن بادام غافل نشوید

کاهش 95درصدی مرگ ناشی از کرونا با یک دُز واکسن استرازنکا

افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی در تهران

کاهش چشمگیر آمار کرونایی ها در رومشکان

درخواست سلطانی فر از وزیر بهداشت برای بازگشایی باشگاه ها

کرونا جان هفت بیمار بوشهری را گرفت

دستگاهی که از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند

5 بیمار مبتلا به کرونا در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند

محمدحسن ظریف منش مراسم پایانی طرح ||| کنترل وزن دانش آموزان

شناسایی 258 مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی

تولد اولین فیل در ایران (فیلم)

مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در پاکدشت افتتاح شد

شناسایی 48 بیمار کرونایی در کاشان و آران و بیدگل

24 هزار نوزاد کرمانشاهی غربالگری شنوایی شدند

2834 نفر به علت ابتلا به کرونا در کرمان جان باخته اند

22 بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد

آمار واکسن های تزریقی کرونا در کشور

2834 نفر به علت ابتلا به کرونا در کرمان جان باخته اند

ممنوعیت تزریق واکسن کرونا به افراد زیر 18 سال

تولید واکسن کرونای خوراکی با طعم توت فرنگی توسط روسیه

بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در پایتخت

24 هزار نوزاد کرمانشاهی غربالگری شنوایی شدند

بار بیمارستانهای کشور بر دوش رزیدنتها است/رزیدنت ایرانی زیر خط فقر

پیشگیری از سکته بیماران قلبی با یک جراحی ساده

مرگ و میر کرونا در کودکان چاق / علت آغاز واکسیناسیون با گروه سالمندان

کرونا جان 303 نفر دیگر را در ایران گرفت

تازه ترین آمار از مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران 26 اردیبهشت 1400

التهاب داخلی بدن یکی از پیامدهای افسردگی

تابستان با واکسن ایرانی - کوبایی می آید

چطور می توان از فشارخون بالا در امان ماند؟

زمان بازگشایی سامانه ثبت نام واکسن

به زودی بهره برداری از 4 پروژه در شهر چمران

شایع ترین علائم کمبود کلسیم چیست؟

شروط وزارت بهداشت برای امتحانات نهایی دانش آموزان

راه اندازی کلینیک های آموزش سلامت در شیراز

آیا می دانستید آلزایمر یک بیماری خود ایمنی است

ممنوعیت تزریق واکسن کرونا+ جزییات

اسدالله یکتا به آی سی یو منتقل شد

22 بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد

بروز 87 درصد مرگ ومیر کرونا در افراد بالای 60 سال و بیماران زمینه ای

کرونا و خرافات در هند/ شایعه درمان با مدفوع گاو

این ویتامین ضد چاقی است

16 ترفند برای خرد کردن پیاز بدون اشک ریختن

چراغ روشن پیک چهارم در استان فارس؛ 148 تذکر کتبی به سازمان ها و ادارات متخلف

تغییر رنگ بندی کرونایی در گیلان؛ همچنان 10 شهرستان در وضعیت نارنجی است

جنین کشی با خیال راحت!

تزریق 34 هزار دوز واکسن کرونا برای گروه های هدف

امار چدید مبتلایان به کرونا دراستان چهارمحال وبختیاری

تجلیل از اساتید و دانشجویان برگزیده دانشگاه علوم پزشکی سمنان

در ایام کرونا به دندانپزشکی برویم؟

مغز انسان در کدام فصل بهتر کار می کند؟

چاقی و بی تحرکی در مرگ های کرونایی دخیل است

ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D علوم پزشکی هرمزگان تا 31 خرداد ادامه دارد

تداوم روند کاهشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در گلستان

دستگاهی که از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند

خوک ها می توانند در شرایط اضطراری از راه روده تنفس کنند!

خوراکی های مفید برای سلامت روده

بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در پایتخت

واکسن چینی سینوفارم بزنیم یا نه؟!

9 علامت پنهان قند خون

اسدالله یکتا به بخش آی سی یو منتقل شد

اجرای دوسالانه طرح کنترل چاقی دانش آموزان ضروری است

استان بوشهر همچنان در تب کرونا می سوزد

ارزیابی آسیب های مغزی با کمک نور

آمار کرونا قزوین 26 اردیبهشت؛ 5 فوتی و 88 ابتلای جدید

تزریق واکسن کرونا میزان کشندگی را کاهش می دهد

تزریق واکسن کرونا میزان کشندگی را کاهش می دهد