مطالب مرتبط:
از هرگونه برگزاری مراسم افطاری به طور جدی پرهیز کنید.
از هرگونه برگزاری مراسم افطاری به طور جدی پرهیز کنند
از هرگونه برگزاری مراسم افطاری به طور جدی پرهیز کنند
به روز رسانی| کمالوند: بازی سختی مقابل الدحیل داریم
خلاصه بازی گوا 1 - پرسپولیس 2 (فیلم)
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 10:352021-04-21دانش

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال


آیین رونمایی ازکتاب «دیپلماسی بازی های دیجیتال: مفهوم شناسی، جایگاه و ارزیابی» با دکتر اکبرنصراللهی و دکتر فرزانه شریفی مولفان کتاب و معاوناان بنباد ملی بازی های دیچیتال برگزار شد.

- آیین رونمایی ازکتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال: مفهوم شناسی، جایگاه و ارزیابی با دکتر اکبرنصراللهی و دکتر فرزانه شریفی مولفان کتاب و معاوناان بنباد ملی بازی های دیچیتال برگزار شد.

- اخبار فرهنگی - "به گزارش سایت قطره و به نقل ازباشگاه خبرنگارا پویا، دکتر نصراللهی رییس دانشکده علوم اجتماعی ، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت : شرکت های غربی به ویژه آمریکایی تولید بازی های دیجیتال با حمایت و پشتیبانی دستگاه های امنیتی سعی کرده اند محیط پیرامون را در جهت اهداف خود شبیه سازی و تحریف و اهداف راهبردی خود را در حوزه های مختلف از جمله دیپلماسی از طریق صنعت بازی های دیچیتال پیگیری و تامین کنند.

وی بازی های دیجیتال را یکی از کارآمدترین قالب های رسانه ای برای اثر گذاری و آماده سازی افکار عمومی و همراه سازی آنها با نظام سلطه به ویژه آمریکا دانست و افزود : امروزه دیپلماسی فقط به اتاق ها و پشت درهای بسته محدود نمی شود و کشورهای مختلف به ویژه آمریکایی ها برای مشروعیت زدایی از دیگران و مشروعیت افزایی برای خود ، آماده سازی افکار عمومی ، قبل از اقدامات فراملی ، اسلام هراسی ، تغییر سبک زندگی ،ترویج فرهنگ خود ، از صنعت بازی استفاده حداکثری می کنند .

دکتر نصراللهی گفت : بررسی ها نشان می دهد صهیونیست ها و آمریکایی ها روایت های که در گذشته در مورد کشورهای اسلامی در حوزه گیم داشته اند و یا داستان هایی که در مورد آینده این کشورها اتفاق می افتد ، از ظرفیت بازی های دیجیتال استفاده کرده اند .

وی همچنین با اشاره به تاثیرات تکنولوژه ها بر آرایش رسانه ای گفت : ابزارهای تولید و انتشار پیام و اثرگذاری بر افکار عمومی همانند قبل به رادیو و تلویزیون ، خبرگزاری ها و مطبوعات محدود نیست بلکه مردم و کنشگران رسانه ای و حاکمیتی با تنوع ، تعدد و تکثر ابزارهای رسانه لای مواجهه هستند که یکی از مهمترین ، جذاب ترین ،چاالشی ترین ابزار و قالب رسانه ای بازی های دیجیتال است .

رییس دانشکده علوم اجتماعی ، ارتباطات و رسانه صنعت بازی های دیجیتال را ابزار و رسانه مردم به ویژه نوجوانان و جوانان دانست گفت : جذابیت صنعت بازی به گونه ای است که برخلاف گذشته افراد همه سنین از آن استفاده می کنند و متوسط جهانی استفاده مردم از آن 93 دقیقه در روز است .

وی با اشاره 2 میلیارد و 200 میلیون بازیگر فعال صنعت بازی های دیجیتال و روند رو به افزایش اقتصاد این صنعت بازی گفت : گردش مالی بازی های دیجیتالی از 22 میلیلارد دلار در سال 2005 به 250 میلیلارد دلار در سال 2019 رسیده است و پیش بینی می شود این عدد در سال 2022 به 190 میلیارد دلار افزایش یاید .

اکبر نصراللهی تصریح کرد: امروز بازی دیجیتال صرفا سرگرمی نیست و کنشگران سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تلاش می کنند تا از ظرفیت سرگرمی برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنند.

وی گفت: کاربران بازی امروز فقط نوجوانان و جوانان نیستند، بلکه پژوهش ها و آمارهای ارائه شده در این زمینه نشان می دهد که افراد میانسال و سالمند هم درگیر انجام بازی هستند و زمان زیادی از مصرف رسانه ای خود را صرف بازی می کنند.

وی با اشاره به موضوع اقتصاد بازی های دیجیتال و سرعت رشد آن گفت: با اطمینان می توان گفت که بازی های دیجیتال یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار رسانه ای و از ابزارهای جنگ نرم است که نتیجه رساله دکترای دکتر شریفی نیز نشان می دهد که آمریکایی ها از بازی ندای وظیفه در همین راستا استفاده کرده اند.

رییس دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از کم توجهی مسئولان به صنعت بازی کشور گفت: با وجود توانمندی جوانان کشور و ظرفیت بالای این صنعت در اشتغال زایی گفت به علت سواد رسانه ای پایین مسئولان ، استفاده از روش های قدیمی برای پیشبرد دیپلماسی و مهیا نبودن بسترهای قانونی و زیر ساختی از صنعت بازی در کشور حمایت کافی نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه بازی های دیجیتال ابزار نوین دیپلماسی سایبری است گفت جمهوری اسلامی ایران باید در اسرع وقت حلقه های مفقوده و اشکالات را شناسایی و آن ر اها را مرتفع کند .

وی همچنین بازی های دیچیتالی را با توجه به استقبال از آن در همه سنین چند وجهی و محصول استراتژیک دانست و از مسئولان خواست بازی های دیجیتالی را بازی یعنی شوخی نگیرند و در عین حال مشخص کنند در این میدان بازی جدی چه نقشی برای خود قایل هستند .

دکتر اکبرنصراللهی با اشاره به دستور صریح مقام معظم رهبری در سال 92 در مورد این که تولید بازی های رایانه ای مفید ترویج و ترویج آن در دستور کار قرار گیرد بازی های دیجیتالی باید دغدغه ملی شود و مسئولان با زی های دیجیتالی را بازی نگیرند و از آن حمایت کننددر این مراسم همچنین حامد نصیری معاون پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای طی سخنانی با اشاره به آغاز دوره جدید فعالیت نشر بنیاد گفت: بنیاد در ابتدای شروع کار خود اقدام به تاسیس نشر خود کرد و کتاب هایی با رویکرد فنی بازی های منتشر شد.

در دوره مدیریت قبلی روند فعالیت نشر بنیاد متوقف شد.

اما در این مدت نیز کتاب های مختلفی در حوزه مطالعات بازی با حمایت بنیاد و توسط ناشران دیگر منتشر شد.

تا اینکه از سال گذشته فعالیت انتشارات بنیاد با تمدید مجوز نشر آن از سرگرفته شد تا بتوانیم آرشیوهای اطلاعاتی موجود در بنیاد و حمایت های انجام شده از پایان نامه ها را به چاپ برسانیم.

فرزانه شریفی مدیر انستیتو ملی بازی سازی نیز که این کتاب براساس رساله دکترای او تدوین شده است طی سخنانی ضمن معرفی فصل های مختلف این کتاب گفت: این کتاب در 7 مقوله اصلی به تحلیل دیپلماسی بازی های دیجیتال که در آمریکا تولید شده پرداخته است.

نکته مهم اینکه این پژوهش نیاز به یک نظریه علمی داشت که نظریه شرق شناسی ادوارد سعید و امپریالیسم فرهنگی چهارچوب مفهومی و نظری این پژوهش را شکل داد.

وی گفت: روش پژوهشی این کار هم مبتنی بر تحلیل محتوای کیفی است و در 7 فصل مفهوم بازی های دیجیتال، واژه شناسی و تحلیل بازی های دارای بار ایدئولوژی سیاسی و فرهنگی را مورد بررسی قرار داده است.

سیدمحمدعلی سیدحسینی، معاون حمایت بنیاد نیز در این جلسه گفت: به نظر می رسد که توجه به رسانه بازی کمک می کند ما اهداف جدی تری فراتر از سرگرمی دنبال کنیم.

موضوع کتاب نیز نشان می دهد که مسئله دیپلماسی را از روش های دیگری غیر از روش های مرسوم می توان دنبال کرد و رسانه بازی یکی از ابزارهای دیپلماسی است که با توجه به تعاملی بودن آن و ایجاد حس غوطه وری در مخاطب از تاثیرگذاری زیادی نیز برخوردار است.

وی افزود: تلاش های زیادی در عرصه بازی های دیجیتال در ایران انجام شده است و بازی های خوبی داریم که در عرصه بین المللی حائز رتبه شده اند.

اما توجه استراتژیک مسئولان و نهادهای حاکمیتی به این رسانه، به بارورتر شدن آن کمک می کند.

سیدحسینی تصریح کرد: استعدادهای بسیار خوبی در صنعت بازی ایران وجود دارد که حتی در شرایط تحریم و محدودیت های ناشی از آن، باز هم بازی های ایرانی توانسته اند در عرصه های جهانی بدرخشند.

حمایت از این صنعت می تواند به گسترش و توسعه آن کمک کند تا هم به لحاظ اقتصادی منافع خوبی را کسب کنیم و هم از نظر فرهنگی به ابزار انتقال فرهنگی به کشورمان تبدیل شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دیپلماسی - بازی - دیجیتال - کتاب دیپلماسی - رونمایی - کتاب - دکتر - مراسم رونمایی از کتاب - برگزار - دانشگاه آزاد اسلامی - حمایت و پشتیبانی - ارتباطات و رسانه - ارزیابی - رونمایی از کتاب - مراسم رونمایی - فرزانه - علوم اجتماعی - دانشگاه آزاد - مفهوم - شریفی - مراسم - شبیه سازی - ارتباطات - آیین - آمریکایی - دانشگاه - دانشکده - اجتماعی - راهبردی - دستگاه

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه تهران پذیرش دانشجویان در خوابگاه را شروع کرد

سیارات فراخورشیدی و روش های آشکارسازی آنها

30 مرکز درمانی و دانشگاهی با همکاری دانش بنیان ها تجهیز شد

فراخوان پذیرش پژوهشگر پسادکتری و دانش آموخته دکتری در دانشگاه فردوسی

دانشگاه تهران اعلام کرد : آغاز پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها از هفته آینده

زمان امتحانات دانشگاه تهران تغییر نمی کند/ اعلام زمان مصاحبه دانشجویان دکتری در روز شنبه

فرماندار دزفول: مساجد زمینه ساز رشد تشکل های دانشجویی خلاق هستند

تقاضای روزافزون بازار کار در انتظار فارغ التحصیلان رشته سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)

استخدام حسابدار با مزایا در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

استخدام نگهبان در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در اردبیل

استخدام 9 عنوان شغلی در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در گیلان

تصاویر شگفت انگیز از سیاره مشتری در سه طول موج مختلف + تصاویر

آغاز پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها از هفته آینده

استخدام 9 عنوان شغلی در فرآیند صنعتی پویا چوب در زنجان

جذب دانشجوی دکترای بدون آزمون برای سالتحصیلی 1401_1400 در دانشگاه صنعتی سهند

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه ثمین قیطریه در تهران

فیلم| خیرانی که 10 سال پای سفره اطعام مهدوی می نشینند

جذب دانشجوی دکترای بدون آزمون برای سالتحصیلی 1401_1400 در دانشگاه صنعتی سهند

سیدمهدی پناهی عکس| استهلال ماه شوال در اردبیل

برگزاری بیش از 1300 برنامه ذیل پویش ملی در بهشت

آداب و اعمال شب و روز عید فطر

«سرای زندگی» فرصتی در تداوم طرح «پویش» برای اشتغال دانشجویان

تصویر متفاوت از یک دانشجوی زن در محضر رهبری

استخدام سرپرست کارگاه آقا (رشته مهندسی مکانیک) در تهران

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در آزمایشگاه اوستا در تهران

تصویری ویژه از دیدار رهبری با دانشجویان| یک دانشجو به همراه نوزادش

قطب نمای کوسه در مهاجرت اقیانوسی!

تصویری متفاوت از یک دانشجو در محضر رهبری

جایزه جوان نوآور ماندگار، ارج نهادن شهیدان و نوآوری اهداف اصلی

پرتاب 130 موشک مقاومت به سمت عسقلان و تل آویو+ فیلم

استخدام نقشه کش صنعتی (رشته مکانیک) در شرکت میراب در تهران

سالانه سکوت 1200 کودک ناشنوا در کشور می شکند

شرایط اخذ 6 واحد درسی به جای پایان نامه کارشناسی ارشد چیست؟/ محدودیت دانش آموختگان در شیوه آموزش محور

استخدام نگهبان در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در زنجان

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 22 اردیبهشت

نحوه دریافت گواهی ویرایش نیتیو و ترجمه تخصصی برای مقاله علمی

استخدام نگهبان در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در قزوین

استخدام 9 عنوان شغلی در گروه صنعتی پویا (شرکت پارکو) در قزوین

امتیازات پژوهشی شرکت در همایش «علوم انسانی و حکمت اسلامی»

استخدام تراشکار ماهر و مکانیک صنعتی ماهر در شرکت مبتکران صبا در اصفهان

آبروی سحر

نتیجه 219 تست کرونا روزانه در قم مثبت شد

جدیدترین تصاویر از سیاره مشتری با جزییات خیره کننده

تغییر تاریخ امتحانات الکترونیکی پایان ترم دانشگاه پیام نور گیلان + جدول

تشکیل 15 صندوق جسورانه بورسی با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی

دعوت از دانشجویان علوم پزشکی برای شرکت در مسابقه «سلسبیل»

انتصاب سرپرست دفتر جذب دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن ملی خرمای ایران

استقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر کرد

اقدام برای راه اندازی پارک فناوری سلامت علوم پزشکی ایران

بکارگیری روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی

امکان استفاده دانشجویان دانشگاه تهران از نسخه الکترونیکی کتاب های جهاددانشگاهی

امضای تفاهم نامه همکاری میان واحد تهران شمال و مرکز نوآوری پژوهشگاه قوه قضاییه

شناسایی صدای همهمه ای فراتر از منظومه شمسی

تنهایی و انزوا به اندازه سیگار شما را می کشد

تجلیل از برگزیدگان جشنواره فرهیختگان و برترین های دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

تأسیس مدارس سما با رویکرد قرآنی در دانشگاه آزاد اسلامی

توزیع بیش از 3 هزار پرس غذا توسط دانشجویان دانشگاه آزاد قزوین

ساخت کوچکترین تراشه قابل تزریق جهان

پرداخت معوقه های اساتید دانشگاه علم و صنعت در سال 1400

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در اهواز

پادری هوشمند ضدعفونی کننده ساخته شد

اعداد ریاضی شعبده بازان قهاری هستند/ امضای دانشجویان پای معادلات دیفرانسیل

عابدزاده سرپرست دبیرخانه شورای نظارت و هماهنگی سمای آذربایجان شرقی شد

کارمندان کم برخوردار 80 بسته معیشتی دریافت کردند

مرحله پایانی سومین لیگ ملی نوآوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

وبینار «پلوتو: از کشف تا اخراج»

امضای تفاهم نامه بین معاونت میراث فرهنگی و دانشگاه مالک اشتر

همایش «اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض» در دانشگاه گیلان برگزار می شود

کمک 160 میلیون تومانی نیکوکاران برای آزادی زندانیان

رونمایی از نشریه دانشجویی «کیمیاگران» در دانشگاه آزاد شیراز

نخستین فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری مرکز کوانتوم شریف

استخدام مدیر تضمین کیفیت در یوژه پارت آریا در تهران

مراسم تشییع مسعود ولدبیگی

مراسم تشییع عبدالوهاب شهیدی

کمک مالی 150 میلیون دلاری به دانشجویان رشته های مهندسی

مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

کلاس های مجازی «تجوید و آواشناسی» برگزار می شود

پایان سکوت زندگی 1200 کودک در سال با حمایت هیأت امنای صرفه جویی ارزی

تجمع دانشجویان انقلابی خوزستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین + عکس

ارائه خدمات و طراحی قطعات مورد نیاز صنایع در دانشگاه آزاد خوزستان

نمایندگان دانشجویان در کمیته ناظر بر انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انتخاب شدند

ربات ایرانی «سورنا» در جمع 10 ربات برتر دنیا

طراحی پادری هوشمند خشک کننده و ضدعفونی کننده

فروپاشی شوروی، دلیلی برای خیز فناوری در سرزمین تزارها

اجرای طرح سه شنبه های کارآفرینی و راه اندازی مدرسه کار

همایش «حکیمان خراسان؛ از حکیم طوس تا حکیم نیشابور» برگزار می شود

استقامت فیلمی از بزرگنمایی سنگ های مریخ منتشر کرد

مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه امیرکبیر تمدید شد

مانتو چهل تیکه و لاکچری الهام حمیدی + عکس

پاسخ به 2 تصور اشتباه در مورد روزه گرفتن/ روزه داری قدرت عضلات را کاهش نمی دهد

عملکرد مثبت صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان

دانشگاه آزاد اسلامی اقدام تروریستی در مدرسه سیدالشهدا کابل را محکوم کرد

رویدادهای علمی| آیا «استقامت» با خود میکروب به مریخ برده است؟

استِپ آپ؛ طرحی با موضوع سلامت اجتماعی و ورزش

30 مرکز درمانی و دانشگاهی با فناوری های شناختی تجهیز شد

فراخوان جذب و پذیرش شرکت ها و واحد های فناور برای استقرار در منطقه آزاد کیش

همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر دنیا با مراکز علمی کشور

پایان سکوت زندگی 1200 کودک در سال

تصاویر جدید از سیاره مشتری

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال

برگزاری مراسم رونمایی از کتاب دیپلماسی بازی های دیجیتال