مطالب مرتبط:
تصویب لایحه اصلاح چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق شهرداری
وزیر آموزش وپرورش از دانش آموز مروج برتر کتاب خوانی کشور تجلیل کرد
استخدام سرپرست اداری و منابع انسانی و مسئول آموزش در شرکت خوشگوار در مشهد
تجلیل وزیر آموزش وپرورش از «دانش آموز قصه گو و مروج برتر کتاب خوانی کشور»
مذاکره قالیباف برای تصویب اصلاح قانون انتخابات
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 فروردین 1400 ساعت 15:452021-04-20دانش

اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش وپرورش /آغاز فرآیند تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس


وزیر آموزش و پرورش به اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: ورود نیروی انسانی به آموزش وپرورش را اصلاح کردیم و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، - وزیر آموزش و پرورش به اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: ورود نیروی انسانی به آموزش وپرورش را اصلاح کردیم و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرکس می خواهد وارد آموزش وپرورش شود، تنها از مبادی ورودی دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می تواند اقدام و پس از کسب صلاحیت های معلمی وارد عرصه تعلیم و تربیت شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محسن حاجی میرزایی در گفت وگوی مستقیم با مدیران مدارس استان قزوین؛ که به صورت ویدئوکنفرانس و در بستر شاد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم ترین پیش نیازهای مدیریت و از وظایف مهم یک مدیر، ارزیابی از وضع موجود مجموعه مدیریتی خود، بررسی موقعیت های قرارگیری و تعیین چشم اندازی برای رسیدن به مقصد و هدف نهایی است.

حاجی میرزایی افزود: آموزش وپرورش ایران همواره مشکلاتی داشته و از مسائل و مشکلات عدیده ای رنج می برد، برخی از این مشکلات در طول زمان ماندگار و به صورت مزمن رسوب یافته است که مدیران امروز باید برای رفع این چالش ها تدبیر کنند.

وی مهم ترین سرمایه آموزش وپرورش را نیروی انسانی برشمرد و اظهار کرد: آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف بلند نظام تعلیم و تربیت، باید به منابع انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه خود اتکا کند.

نیروی انسانی، باید از توانایی کافی برخوردار باشد و همواره مورد سنجش قرار گیرد تا در صورت لزوم، توانایی های آن ها، ارتقا یابد.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: برای ارتقای آموزش، گام هایی برداشته شد.

و در همین راستا، بسته های تحولی و یادگیری را برای 11 پایه تحصیلی تهیه، تدوین و اجرایی کردیم تا آموزش ها را ارتقا دهیم.

وی اضافه کرد: امروز با اطمینان می توان گفت که در حوزه آموزش وضعیت بهتری نسبت به سال قبل داریم؛ بخش بزرگی از یک صد هزار نیروی آموزشی که علیرغم همکاری با آموزش وپرورش، سال ها بلاتکلیف و نگران استخدام خود بودند را تعیین تکلیف و استخدام کردیم و تعداد کمی هم که باقی مانده اند، تا پایان فصل بهار، استخدام خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش به اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: ورود نیروی انسانی به آموزش وپرورش را اصلاح کردیم و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرکس می خواهد وارد آموزش وپرورش شود، تنها از مبادی ورودی دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می تواند اقدام و پس از کسب صلاحیت های معلمی وارد عرصه تعلیم و تربیت شود.

وی به طرح رتبه بندی معلمان اشاره و عنوان کرد: تلاش کردیم لایحه رتبه بندی معلمان را تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم و این مهم انجام شد و خوشبختانه فرآیند تصویب لایحه رتبه بندی معلمان از روز گذشته در مجلس آغاز شده؛ امیدواریم با اجرای نظام رتبه بندی، معلمان تلاشگر و توانمندتردر موقعیت های بهتری قرار گیرند.

وی ادامه داد: در راستای خانه دار شدن فرهنگیان نیز گام هایی در قالب مسکن فرهنگیان برداشتیم و این وضعیت نسبت به سنوات گذشته، بهبود پیداکرده است، بنابراین در راستای مساعدت در تأمین آورده اول متقاضیان مسکن فرهنگیان، تسهیلاتی را در اختیار آن ها قراردادیم تا فرآیند خانه دار شدن فرهنگیان تسهیل شود.

وزیر آموزش وپرورش در خصوص بیمه فرهنگیان گفت: برای ارتقای وضعیت بیمه فرهنگیان امسال گام هایی برداشتیم؛ تعدادی از شرکت های بیمه گر را دعوت کردیم و تلاش کردیم با توجه به میزان حق بیمه ای که از فرهنگیان دریافت می کنیم، بهترین خدمات بیمه ای را انتخاب و ارائه کنیم، همچنین تلاش شده زمان پرداخت های بیمه ای همکاران در سال جاری کاهش پیدا کند.

وزیر آموزش وپرورش وضعیت نیروی انسانی در آموزش وپرورش را بهتر از گذشته ارزیابی کرد و افزود: برنامه درسی، رکن اصلی تعلیم و تربیت است و نیازمند تحّول جدی است.

هدف اصلی تعلیم و تربیت، انتقال دانش به افراد نیست بلکه ایجاد قدرت درک مسئله، تصمیم گیری، تعامل با دیگران، دفاع از ارزش ها و باورها و توانایی حل مسئله است؛ بنابراین، مصمم شدیم، گام هایی در این زمینه برداریم و بسته های یادگیری را برای 11پایه تحصیلی تهیه و ارائه کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید، اظهار کرد: بدون ارزیابی درست نمی توان به هدف رسید و یکی از چالش های نظام تعلیم و تربیت، ارزیابی و سنجش است، در این زمینه نیز گام های بلندی برداشتیم و مقررشد، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، هرساله اطلاعاتی ارائه دهد تا بدانیم در چه موقعیتی قرار داریم.

وی با اشاره به برخی توانایی های مدیران، اظهار کرد: مدیر باید قادر به حل مسئله باشد، باید هدفمند کارکنیم، تصمیمات سنجیده اتخاذ کنیم و آگاهانه کارها را به انجام برسانیم.

پس باید عمیقاً به مفاهیم بیندیشیم و دانش تخصصی خود را توسعه دهیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: همه مجموعه تعلیم و تربیت، یک هدف را دنبال می کنند و آن؛ رشد و بلوغ انسان است؛ بنابراین قبل از انجام مأموریت باید خودمان را رشد دهیم و اگر رشد و توسعه فردی نداشته باشیم، نمی توانیم دیگران را رشد دهیم.

*اعتبارکار مجموعه تعلیم و تربیت به اعتبار مدیران آن بستگی دارد وزیر آموزش وپرورش، مدیران مدارس را اصلی ترین عامل تحقق اهداف تعلیم و تربیت برشمرد و عنوان کرد: مدیران مدارس اند که اهداف و خروجی برنامه های آموزش وپرورش را ترسیم می کنند، اعتبار کار مجموعه تعلیم و تربیت، به اعتبار مدیران آن بستگی دارد.

وی ادامه داد: مدیر موفق، مدیری است که با همه دانش آموزانش پیوند برقرار کرده و اطمینان دارد که حتی یک دانش آموزش از آموزش ها محروم نمانده است، لذا باید برای سربلند بیرون آمدن از این آزمون، پیوندهای خود را با معلمان، دانش آموزان و جامعه محلی، تقویت کنیم.

وزیر آموزش وپرورش گفت: ماه پایانی سال تحصیلی را می گذرانیم، باید حداکثر استفاده از این ماه را داشته باشیم و آموخته های دانش آموزان را بررسی کنیم و اگر دانش آموزی عقب ماندگی درسی داشت، به جبران عقب ماندگی اش کمک کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید، تصریح کرد: شبکه شاد و سایر رسانه ها نظیر تلویزیون و بسته های آموزشی، ابزاری در دست معلم است و مهم ترین موضوع در شرایط کنونی این است که مدیر مطمئن شود، همه دانش آموزانش، آموزش ها را دریافت کرده اند.

حاجی میرزایی تدریس معلمان به صورت آموزش مجازی را بسیار سخت تر از آموزش حضوری آنان در مدرسه عنوان و اعلام کرد: در دوره شیوع کرونا، مأموریت مدیران و معلمان نه تنها کاهش نیافته بلکه سخت تر و پیچیده تر نیز شده است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به افزایش دو برابری سرانه مدارس در سال تحصیلی 1400-1399، اظهار کرد: اعتبارات مدارس را از 210میلیارد تومان در سال تحصیلی گذشته، به 420میلیارد تومان در سال جاری افزایش پیدا کرد.

همچنین؛ بیش از200میلیارد تومان تجهیزات در اختیار هنرستان ها قراردادیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش وی در پایان گفت: تمایل دارم مراتب قدرشناسی و تشکر عمیق خود را به همه مدیران و معلمان، اعلام کنم، هرچند شاکر حقیقی خداوند است و کوچک ترین خدمت را فراموش نمی کند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نیروی انسانی - آموزش وپرورش - وزیر آموزش و پرورش - شورای عالی انقلاب - آموزش - پرورش - اصلاح - نیروی - آموزش و پرورش - لایحه رتبه بندی معلمان - شورای عالی - محسن حاجی میرزایی - دانشگاه فرهنگیان - رتبه بندی معلمان - تعلیم و تربیت - مسیر - انقلاب - ویدئوکنفرانس - مدیریت - ورود - مدیران مدارس - حاجی میرزایی - مبادی ورودی - تصویب لایحه - مدارس استان - اشاره - مصوبه - شورای - شهید رجایی - رتبه بندی

آخرین اخبار سرویس:
ویدئو زیبا از نوزادی که برای اولین بار می شنود!

مشاور ایتالیایی فرهاد رسماً کارش را آغاز کرد/ تفاضل گل؛ چالش جدید پرسپولیس و سپاهان

دنیا وارد مرحله «آپارتاید واکسن» شده است

الماس ها اسراری از گذشته ی زمین در خود دارند

استخدام خیاط یاچرخکار

خانواده بی پناه دزفولی اسکان داده شدند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

تأکید بر هم افزایی دانش حوزه نظامی و غیرنظامی

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 27 اردیبهشت

فعالیت 31 مرکز نوآوری جهاد دانشگاهی در سطح کشور

مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در بوشهر

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

اصول زیبایی شناختی، حلقه مفقوده ساخت پل در ایران

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

پیش بینی رشد حدود 20 درصدی دانشجویان علمی کاربردی در سال 1400

مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) کشتار دانش آموزان دختر افغانستانی را محکوم کرد

وبینار آشنایی با قرارداد های هوشمند خرداد 1400 برگزار می شود

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد بهبهان

استایل جدید سپیده خداوردی در سال تغییرات بزرگ + عکس

دستاورد های 9 استارتاپ گلستانی در نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2021) عرضه می شود

استخدام پرسنل پیش دبستانی

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

اجرای مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی رشت

فعال سازی مرکز تحقیقات دانشجویی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس

شش عنوان مجله دانشگاه زابل موفق به اخذ مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات شد

«پاویون زنان پیشگام کارآفرین» با حضور 30 بانوی کارآفرین برگزار می شود

برای تحصیل در خارج از کشور کدام کشورها بهتر هستند؟

اجرای طرح احوالپرسی از نودانشجویان در دانشگاه شریف

جذب 25 هزار دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از دریچه دوربین

سند تحول بنیادین آسیب شناسی می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی 26 تا 31 تیرماه برگزار می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در تاریخ تعیین شده برگزار می شود

دستگاه ازن ژنراتور پلاسما از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد ساخته شد

تفاهم نامه دانشگاه آزاد و مؤسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه امضا شد

پیش بینی های علمی| احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

اعلام شرایط آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی مشهد

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

تعویق آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد امتحان شفاهی

حال استارت آپ های ورزشی در کشور خوب نیست

ستارگان خاموشی بخش / گاهنامه «معنا» انجمن اسلامی دانشگاه علامه منتشر شد

اطلاعات کامل شهدای دانشجومعلم خراسان رضوی جمع آوری شد

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش

تلاش آگاهانه روابط عمومی موجب خلق جامعه ای پویا و باانگیزه است

معرفی نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی کرمانشاه

ناسا یک قدم به یافتن موثرترین راه آبیاری گیاهان در فضا نزدیک شد

جزییات مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام شد

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

سخنرانی استاد دانشگاه هاروارد درباره «فلسفه مشاء»

روابط عمومی باید پل باشند نه دیوار

زکات بدن / نشریه «دغدغه» بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی منتشر شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب | رشته ها و دستاوردها

اینوتکس 2021 از فردا آغاز به کار می کند

احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

وبینار «سیر تکوینی موزه در ایران و جهان» برگزار شد

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد برگزار می شود

فارس من| دانشجوها: اینترنت برای آموزش مجازی نداریم / وزارت ارتباطات: اینترنت دانشجویی از اول نیمسال دوم دانشگاه تخصیص یافت

استاد علوم پزشکی شیراز به جرگه دانشمندان پُر استناد جهان پیوست

دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکتری بدون آزمون دانشجو می پذیرد

آگاهی بخشی و راهنمایی مردم رسالت مهم روابط عمومی هاست

دانشجویان عاشق علم نیستند/ارزشیابی اساتید به دست دانشجویان درست نیست

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران امسال در 4 کشور راه اندازی می شوند

برگزاری دومین «شب شعر» برخط در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از 26 تا 31 تیر برگزار می شود

تجلیل از برگزیدگاه جشنواره مدرسان برتر علمی کاربردی در استان سمنان

دومین جشنواره ملی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با محوریت پیشگیری از انواع خشونت

مستند «دمی درنگ» با کشف شگفتی های روح و روان پخش می شود

کنفرانس بین المللی کامپیوتر و مهندسی دانش 2021 ICCKE در مشهد برگزار می شود

3 سال زندان، 10 هزار دلار جریمه برای وانمود کردن به ابتلا به کرونا

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تیر ماه برگزار می شود

استخدام فروشنده آقا در پوشاک گستر برسام منطقه آزاد ماکو در تهران

ایران کنونی ما فاقد رویاست

استخدام طراح صنعتی مسلط به کتیا، سالیدورک آقا در تهران

تجلی آداب دیپلماسی، نحوه مراوده و گفت وگو در شاهنامه فردوسی

آیین نامه «تشویق مقالات» دانشگاه صنعتی سهند منتشر شد

انتخاب مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام به عنوان مدرس نمونه استان

روشنگری نخبگان در جلب مشارکت حداکثری انتخابات تاثیر دارد

دانش بنیان ها نخستین ساختمان را با فناوری چاپ سه بُعدی ساختند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

امتحان شفاهی آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد به تعویق افتاد/ برگزاری همزمان با آزمون کتبی

مدرسان منتخب دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

فازسوم تزریق واکسن کووایران برکت

ادامه کلاس های مجازی دانشگاه بعد از کرونا/ نیاز علمی کاربردی به جذب مدرسان خبره تجربی

لزوم راه اندازی مراکز علمی کاربردی در جنوب خوزستان

تدوین شاخص های ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها

استخدام کمک مربی خانم (رشته روانشناسی یا علوم تربیتی) در البرز

25 خدمه کشتی برزیلی در بندر امام قرنطینه شدند

توزیع 8 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان ایلامی

بلاتکلیفی دانشگاه ها در نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم

دانشجویان تا 30 اردیبهشت برای اسکان در خوابگاه مراجعه کنند

حـفـاظـت گـرا کـیـسـت؟

امتحانات دانشگاه حضوری است؟

اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش وپرورش /آغاز فرآیند تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

اصلاح مسیر جذب نیروی انسانی در آموزش وپرورش /آغاز فرآیند تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس