موضوعات داغ: - درگيري بازيكنان - بازيكنان پرسپوليس - پرسپوليس و سپاهان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - سپاهان و پرسپوليس - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - ديدار پرسپوليس - كمال كاميابي نيا - ايران خودرو - ضد سرطان - دكتر شهرياري - حمل و نقل بار و مسافر - شهرستان سرخس - سهم آب - مارك زاكربرگ - تيم ملي فوتبال كرواسي - بدنسازي - تيمور كرمي مقدم - بني هاشم - شبنم نعمت زاده - مذاكرات آستانه درباره سوريه - جويبار

مطالب مرتبط:
رییس قوه قضاییه: موارد نقض حقوق شهروندی پیگیری شود/ ستاد حقوق بشر پیگیر رفع ظلم و رسیدگی به تظلم خواهی مردم باشد
رییس قوه قضاییه: ایستادگی مقتدرانه، پاسخ حرکت های تروریستی دشمن است
رییس قوه قضاییه: پاسخ حرکت ‎های تروریستی دشمن مقتدرانه است
دستور رییس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیف شده / جرائم بخشیده می شود
رییس قوه قضاییه: پاسخ حرکت ‎های تروریستی دشمن مقتدرانه است
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 فروردین 1400 ساعت 03:152021-04-19سياسي

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه


نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه امتداد نو: نامه سرگشاده سید مصطفی تاجزاده به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه درباره ضرورت لغو تحریم ها و انتخابات آزاد بدین شرح است: - امتداد نو: نامه سرگشاده سید مصطفی تاجزاده به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه درباره ضرورت لغو تحریم ها و انتخابات آزاد بدین شرح است:  به نام خدا جناب آقای رییسی رییس محترم قوه قضاییه با سلام و احترام اخیرا در نقد تلاش دولت برای احیای برجام گفتید: اگر آن قدری که برخی آقایان جلسه گذاشتند که از غربی ها امتیاز بگیرند، برای رفع موانع تولید وقت می گذاشتند، خیلی از مشکلات حل شده بود و بسیاری از کارخانجات تعطیل فعال شده بود.

فعلا به این موضوع می پردازم که اظهار نظر در این زمینه از جایگاه ریاست قوهٔ قضاییه روا نیست و صرفا به نقد سخن شما، که حرف بسیاری از اقتدارگراهاست، می نشینم.

سخنی که واجد چند خطای مهم و مزمن است و تا اصلاح نشود، ایران در مسیر توسعه و پیشرفت قرار نمی گیرد و ایرانیان به رفاه و آزادی و کرامت انسانی دست نخواهند یافت.

جنابعالی به خطا تلاش برای رفع تحریم های ظالمانه امریکا را تلاش برای اخذ “امتیاز” از غرب می خوانید، حال آنکه وظیفهٔ هر دولتی شکستن حلقه محاصره علیه کشور است و اینکه بکوشد حقوق و اموال ملت را از حلقوم تحریم گران بیرون کشد.

نام این اقدام محاصره شکنی است نه امتیازخواهی.

آیا تحریم های نفتی و بانکی، یک جنگ اقتصادی نیست که به ایران و ایرانیان تحمیل شده و به درستی تروریسم اقتصادی نام گرفته است؟ و آیا دولت امریکا با فشار حداکثری افزون بر تحریم نفتی ایران، اموال کشورمان را نیز به گرو نزد کشورهای مختلف نگه نداشته است؟ اگر آری، چرا تلاش برای لغو تحریم ها و فروش آزاد نفت و دریافت بهای آن را که حق ایران است، اخذ امتیاز از غرب می نامید؟ از سوی دیگر چرا به این واقعیت تلخ که تداوم تحریم های غیرقانونی امریکا در دوران کرونا"، تروریسم بیولوژیک علیه سلامت 80 میلیون ایرانی به شمار می رود و مقابله با آن ضرورت تام دارد، توجه نمی کنید؟ شما که می دانید دولت امریکا نه فقط مانع فروش نفت و دیگر کالاهای کشورمان می شود و اجازه نمی دهد دولت های بدهکار طلب های ایران را پس دهند، بلکه در فروش واکسن حتی چینی هم به جمهوری اسلامی کارشکنی می کند و مستقیم و غیرمستقیم جان و سلامتی میلیون ها ایرانی را در معرض مخاطره قرار داده است.

در چنین شرایطی برای دولت ایران چه موضوعی باید مهم تر و فوری تر از لغو تحریم ها و خرید واکسن کرونا از شرق و غرب عالم باشد؟ و بر مبنای کدام مصلحت ملی، رییس قوه قضاییه از قوه مجریه انتقاد می کند که چرا دغدغه اش لغو تحریم هایی است که به خرید واکسن کرونا نیز یاری می رساند؟ جناب آقای رییسی پیش از شما نیز شاهد مخالفت رهبر با دریافت 150 هزار واکسن پیشنهادی امریکا و واردات واکسن های معتبری آمریکایی و بریتانیایی بودیم که به زیان مردم و به ویژه به ضرر کادر درمان و نظام سلامت کشور تمام شد.

به این ترتیب از یک طرف دولت امریکا، جدا از پیشنهاد مزبور، در خرید واکسن در سطح انبوه توسط ایران اخلال ایجاد می کند.

از طرف دیگر در ایران بخشی از حاکمیت با ناآگاهی و بخش دیگر با کارنابلدی، سلامتی هموطنان خود را به خطر انداخته اند.

حقیقت آن است که اگر جمهوری اسلامی تحریم نبود و جنابعالی و دوستانتان با FATF نمی جنگیدید، ایران می توانست به مراتب زودتر و بیشتر از امروز واکسن بخرد تا ایرانیان در این حد در باتلاق مرگبار کرونا گرفتار نشوند.

جناب آقای رییسیآیا صادرات و واردات آزاد کالا/خدمات/سرمایه/دانش/تکنولوژی و استفاده از فرصت ها و بازارهای جهانی، نه فقط حق ملت ایران، که یکی از لوازم رونق و شکوفایی اقتصاد ملی و تامین رفاه مردم نیست؟ اگر رییس قوه قضاییه کشور نمی داند که یکی از علل مهم تعطیلی کارخانجات در 4 سال اخیر تحریم های نفتی و بانکی ایران بوده است که وامصیبتا! و اگر می داند و برای تضعیف رقیب آن را نمی بیند که واویلا! بگذریم از مخالفت شما با FATF که خودتحریمی داوطلبانه تلقی می شود و مشکلات اقتصادی جامعه را تشدید کرده است.

جناب آقای رییسی آیا می توانید کشوری را نام ببرید که در 42 سال گذشته به جهش اقتصادی دست یافته باشد، ولی در اولین گام به تنش زدایی با دنیا و عادی سازی روابط خود با سایر کشورها از جمله امریکا نپرداخته باشد؟ پس با استراتژی تنش زدایی و تلاش دولت برای لغو تحریم ها و مذاکره و عادی سازی روابط ایران با امریکا مخالفت نکنید، و اجازه دهید ایران نیز در مسیر توسعه قرار گیرد و با ایجاد رونق اقتصادی، گرانی و تورم و بیکاری را مهار کند و از رنج مردم بکاهد.

به بیان دیگر و باوجود تجربیات متعدد کشورها، چرا به ضرورت رفع تحریم های ظالمانه بی توجهید؟ آیا شکوفایی اقتصاد و رفاه مردم از جمله مستلزم لغو عزتمندانهٔ تحریم ها و تنش زدایی با امریکا نیست؟ چرا این واقعیت تلخ را نادیده می گیرید که اگر تحریم های نفتی و بانکی ادامه یابد، نمی توان از فرصت ها و منافع جهانی شدن بهره برد (در کنار تلاش برای حداقلی سازی هزینه های جهانی شدن و حمایت از آسیب پذیران و بازماندگانِ جهانی شدن) و مبارزه موثری با فقر، فساد، جرم و بیماری انجام داد و از قدرت های اقتصادی جهان شد؟ جناب آقای رییسینمی دانم با توضیحات فوق آیا همچنان این سخن تان را قابل دفاع می دانید که: دشمن با تحریم به دنبال ایجاد مشکلات اقتصادی برای کشور است و بایستی[باید] به جای اینکه به دنبال مذاکره با دشمن باشیم، با مدیریت درست ظرفیت های انسانی و طبیعی کشور مشکلات اقتصادی کشور حل کنیم.

بگذارید سخن شما را از زاویه دیگری هم نقد کنم.

شما به درستی به نقض حقوق مسلم ملت ایران توسط دولت امریکا و تحریم های یک جانبه و ظالمانه آن اعتراض دارید، اما حتی یک بار هم به دولت آقای احمدی نژاد انتقاد نکرده اید که چرا به کاخ سفید فرصت داد تا پرونده هسته ای کشورمان را در سال 1385 به شورای امنیت سازمان ملل ببرد و با جلب نظر و رای چین و روسیه تحریم های الزام آور جهانی به کشورمان تحمیل کند و خود بخش مهمی از اقتصاد ایران را گروگان بگیرد.

چرا باوجود چنین اشتباه استراتژیک و پرهزینه ای، به سرزنش دیپلماسی دولتی می پردازید که پرونده کشورمان را، با تثبیت حق غنی سازی اورانیوم، از شورای امنیت سازمان ملل بیرون کشید؟ و چرا به همین دولت اجازه نمی دهید که در ماه های آخر عمر خود به جنگ اقتصادی علیه میهن پایان دهد و ایران را از محاصره نفتی و بانکی امریکا و جهان خارج کند؟ جناب آقای رییسی شما به درستی به لزوم قدرت دفاعی و بازدارندگی نظامی ایران توجه دارید، اما چرا چشمان خود را بر این پیروزی بزرگ بسته اید که دولت روحانی توانست به تحریم های تسلیحاتی ایران، آنهم در دولت ترامپ خاتمه دهد؟ از طرف دیگر شما که تلاش برای لغو تحریم های تسلیحاتی را نافی پیشرفت صنایع دفاعی و موشکی کشور نمی دانید و در زمینه نظامی از دوگانه “لغو تحریم های تسلیحاتی” یا “پرداختن به صنایع دفاعی” سخن نمی گویید، چرا در زمینهٔ اقتصادی دوگانه “مذاکره” یا “پرداختن به مشکلات مردم” را ایجاد می کنید؟ چرا در این زمینه هم نمی گویید دولت برای لغو تحریم ها مذاکره کند و هم زمان به رشد اقتصادی و حل مشکلات مردم همت گمارد؟ جناب آقای رییسیچرا آثار مخرب تحریم های نفتی و بانکی را در دو دوره 90 تا 92 و نیز 97 تا 99 نادیده می گیرید و از رشد اقتصادی کشور در دوران برجام کلامی نمی گویید؟ آیا رشد اقتصادی ایران در سال های تحریم های نفتی و بانکی در هر دو دولت احمدی نژاد و روحانی منفی نشد و در سال های مذاکرات و توافق هسته ای مثبت نگردید؟ آیا حداقل دستمزد روزانه نیروی کار در دولت آقای احمدی نژاد در فروردین 1389 ده و نیم (10.

5) دلار نبود که در نتیجه شوک ارزی با 64 درصد کاهش به 3.

5 دلار در پایان سال 1391 سقوط کرد؟ آیا از سال 1392 و آغاز مذاکرات هسته ای ارزش حداقل دستمزد روزانه افزایش نیافت و پس از امضای برجام به 8.

3 دلار در ماههای خرداد و تیر سال 1396 بالغ نگردید (ولی با دو شوک ارزی سالهای 1397 تا 1399 به 2.

4 دلار در اسفند 1399 سقوط کرد)؟ آیا موارد و واقعیات زیر انکارشدنی است؟درآمد ارزی کشور در سال 99 نسبت به سال 98 به گفته رییس کل بانک مرکزی یک نهم شد.

طبق گزارش مرکز آمار ایران در اسفند سال 99 تورم سالانه به 36.

4 و تورم نقطه به نقطه به 48.

7 درصد رسید و هزینه خرید کالا و خدمات برای خانوارها به طور متوسط بیش از 48 درصد فقط نسبت به اسفند 1398 افزایش یافت.

قدرت خرید گوشت قرمز مردم با حداقل دستمزدها به کمتر از نیم کیلوگرم در ماه در پایان سال 1399 سقوط کرد و آمار مصرف سرانه میوه ایران که همواره از متوسط مصرف جهانی بالاتر بود، با کاهش روبه رو شد.

مطابق آمارهای گمرک ایران ارزش صادرات فرش دستباف ایران (بجز گلیم) در 11ماهه سال 99 حدود 64 میلیون و 277 هزار دلار بود که در مقایسه با قبل از شروع تحریم ها، یعنی 11ماهه سال 96 کاهش 83 درصدی یافت.

همچنین تحریم ایران خود را در دسترسی زودهنگام ایرانیان به واکسن های معتبر کرونا آشکار کرده است.

آیا ما می توانیم بدون تعامل با جهان از پس این معضل جهانی برآییم؟ جناب آقای رییسی تحریم های کنونی اگرچه خاستگاه امریکایی دارند اما همهٔ کشورهای جهان، به شمول همسایگان و حتی چین و روسیه نیز ناچار به تبعیت آن هستند.

آیا همین که ابرقدرتی مثل چین پروژه های میلیاردی خود را در ایران متوقف می کند و نمی تواند به رغم نیاز مبرم به نفت کشورمان، دادوستد متعارفی با ایران داشته باشد، نشان از تاثیر جهانی تحریم ها ندارد؟ آیا نشنیدید که وزیر خارجهٔ ایران در کلاب هاوس تصریح کرد که لازمهٔ تحقق یک قرارداد استراتژیک بلندمدت با چین که منافع ایران را به نحو حداکثری تامین کند اولا خروج ایران از لیست سیاه اف ای تی اف و ثانیا احیای برجام و لغو تحریم های آمریکاست؟ دلیل جهانی شدن تحریم واضح است: چین بزرگ ترین حضور اقتصادی را در امریکا دارد و اقتصاد چین به واسطه همین درهم تنیدگی بخشی از اقتصاد امریکا شده و برعکس، اقتصاد امریکا بخشی از اقتصاد چین شده است.

به همین دلیل نمی تواند تحریم ها را نادیده بگیرد و همچون گذشته با ایران دادوستد کند.

همکاری با ایران بدون توجه به تحریم ها چین را متحمل زیان های زیادی می کند.

وقتی کشوری چون چین نتواند از قواعد تحمیلی امریکا برای تحریم ها تخطی کند از کشورهای دیگر جهان چه انتظاری می توان داشت؟ و چگونه می توان تحریم ها را که خصلتی جهانی کسب کرده، فقط “تحریم های امریکایی” دانست و از آثار جهانی آن که ایران را در محاصره قرار داده است، غافل بود؟ بنابراین تلاش برای لغو تحریم ها ناشی از علاقه به امریکا نیست؛ شکستن حصر جهانی علیه ایران و احقاق حقوق ایرانیان است و پایان دادن به جنگ نابرابر اقتصادی، که فشارهای آن کمر قشرهای وسیعی از مردم ما را خم کرده است.

جناب آقای رییسی من هم با شما موافقم که سوءحکمرانی های داخلی نقشی تعیین کننده در وخامت اوضاع اقتصادی میهن داشته، اما با شما موافق نیستم که تحریم ها نقشی موثری نداشته است.

نقش هیچ کدام انکارکردنی نیست.

به هر دو عامل باید توجه کنیم: هم رفع هر چه زودتر تحریم ها و هم اصلاحات سیاستی و هم اصلاحات ساختاری اقتصادی و سیاسی.

یادآور می شود که حتی توفیق قوهٔ قضاییه در بسیاری از اصلاحاتی که هدف گرفته اید (بعضی از عناصرش نویدبخش اند به شرطی که گام های عملی به سمت آنها بردارید و در حد شعار نمانند)، نیازمند گشایش های اقتصادی و توجه به اقتضائات آن از جمله رفع تحریم ها است.

بنابراین امیدوارم حتی شما هم با صدای بلند به حامیان رفع هر چه زودتر تحریم ها و پایان دادن به خودتحریمی ها بپیوندید.

جناب آقای رییسیاز شما که از نگاه به داخل سخن می گویید و بر استفاده از ظرفیت های ملی تاکید می کنید، انتظار می رود مانند کسانی رفتار نکنید که به ملت اعتقاد ندارند و حاضر نیستند به خواست مردم تمکین کنند، مدافع پروپاقرص نظارت استصوابی و مخالف سرسخت انتخابات آزاد هستند، شعار مشارکت حداکثری می دهند اما عملا از ردصلاحیت نامزدهای محبوب و منتقد حمایت می کنند و فرصت برپایی انتخابات پرشور را از ایرانیان می گیرند.

شعار تکیه به داخل هنگامی باورپذیر می شود که گوینده بر استفاده از ظرفیت ملت در برگزاری انتخابات آزاد نیز تاکید ورزد و به طرد دیدگاهی بپردازد که معتقد است انتخابات حداکثری برای کشور بحران امنیتی ایجاد می کند و انتخابات غیررقابتی و حداقلی مجلس یازدهم را باشکوه و حاصل اراده ملت ایران می خواند.

جناب آقای رییسی برگزاری انتخابات آزاد با ارتقای سطح مشروعیت جمهوری اسلامی، دولت امریکا را در وضعیت دفاعی قرار می دهد و با کسب رضایت و مشارکت مردم، زمینه را برای جلب همکاری های بین المللی و شکوفایی اقتصادی کشور فراهم می کند.

مصداق بزرگ نگاه به داخل و استفاده از ظرفیت ملی، برگزاری انتخابات آزاد است! ایران در شرایط دشوار کنونی نیاز به یک انتخابات آزاد و رقابتی و غیرمهندسی شده دارد تا با انتخاب رییس جمهوری مدافع حقوق ملت بتواند حق سلامت هموطنان، حق تجارت آزاد و استفاده از شبکه جهانی بانکی و مالی ایرانیان را تامین کند تا بستر رشد اقتصادی و افزایش رفاه شهروندان و کاهش فقر و نابرابری هموار شود.

/کاتال مصطفی تاج زاده
کلید واژه ها: رییس قوه قضاییه - قوه قضاییه - نامه سرگشاده - رییس - سید مصطفی تاجزاده - تاجزاده - مصطفی تاجزاده - انتخابات آزاد - لغو تحریم ها - لغو تحریم - انتخابات - نامه - تحریم ها - رییسی - رفع موانع تولید - ابراهیم - موانع تولید - تحریم - مصطفی - ضرورت - اظهار نظر - رفع موانع - آزاد - غربی ها - مشکلات - احترام - آقایان - امتیاز - تولید - موانع

آخرین اخبار سرویس:
ویدئو / «مردم تحمل دولت های ریاستی را ندارند»

الهام پاوه نژاد در آغوش مادرش /عکس

اولین سرپرست موسسه اطلاعات منصوب از طرف امام چه کسی بود؟

تکذیب حضور کامیون های ایرانی در قره باغ

ویدئو / «مردم تحمل دولت های ریاستی را ندارند»

امام چه کسانی را به عنوان مشاور شورایعالی دفاع ملی برگزید؟

بلوغ عاطفی و نشانه های آن

هاشمی طبا: ظریف رای خوبی خواهد آورد/ بعید می دانم در انتخابات دوقطبی ایجاد شود

برگزاری جلسه تصویری دانشجویان با رهبر معظم انقلاب

مقاومت روحانی در برابر قانون انتزاع سبب تشکیل صف های ارزاق شد

دعا و ترتیل قرآن ویژه روز بیست و هفتم ماه رمضان + دانلود

وزارت کشور می تواند ابلاغیه شورای نگهبان برای انتخابات را اجرا نکند؟

دانشگاه ادیان و مذاهب انفجار تروریستی کابل و شهادت دانش آموزان دختر را تسلیت گفت

جدول داوطلبان نامزدی در انتخابات 1400

اعتبارات مصوب استان بوشهر در سال جاری دو برابر شد

جدول داوطلبان نامزدی در انتخابات 1400

«فرزندآوری» موضوع مغفول رسانه ملی/ «مثل ماه» و توجه ویژه به خانواده

در پشت صحنه ماه من چه می گذرد؟| اینجا همه چیز واقعی است!/ آقای آرامش در لوکیشنی عجیب و غریب

مواجهه تاریخی آیت الله بروجردی با بهاییت در رمضان 1334

سحر ولدبیگی در حال باغبونی /عکس

آصفری: نگاه سیاسی از مذاکرات وین برداشته شود

عناوین روزنامه های سیاسی 20 اردیبهشت 1400/ انتفاضه نقطه زن +تصاویر

پاسخ به چند استفتاء از حضرت آیت الله خامنه ای ؛ جهت مصرف فطریه چیست؟  آیا می توان زکات فطره را برای فقیر کارت به کارت کرد؟

مردم تحمل دولت های ریاستی را ندارند /در انتخابات به رفتارها توجه کنیم

ماه صیام در کردستان

اعتبارات مصوب استان بوشهر در سال جاری دو برابر شد

اوقات شرعی استان ها؛ دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

یک روز هم در عمرم آموزش نظامی ندیدم/ زندگی فرماندهان سپاه دست حفاظت اطلاعات است

چراغ تولید نباید خاموش شود/ ابلاغیه اخیر شورای نگهبان گامی به جلو است

حسینی کیا: انتخاب مردم از میان چهره های اصول گرا خواهد بود

طرح گربه ای نقشه ایران شاهکار کیست؟

«موج وارونه»| ماموریت رسانه در فضای انتخابات چیست؟/ راه های جلب اعتماد مردم

انتقادات عضو شورای شهر به نحوه شهرسازی در منطقه 22

بیش از 23 مرض با روزه مداوا می شود | چگونه به کمال الهی برسیم؟

جشن حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند بهارستان برگزار شد

هفت سال مجاهدت تا شهادت

سلفی مجری سرشناس و برادر بازیگرش /عکس

موضوع مدافعان حرم ظرفیت بسیاری برای پرداختن دارد

وعده های انتشار اسناد جنگ چه زمانی محقق خواهد شد؟

قدرت نفوذ رسانه‏ های تعاملی

مسئولیت اجتماعی نخبگان در انتخابات 1400

کیهان نوشت: تحلیل امنیتی غرب از وین تا هفت تپه

مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح نسخه حل مشکلات کشور است

خبر مهم نوبخت در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان برای هفته آینده

دفاع از مظلوم، رمز حیات انسانی

اجرای آیین سنتی شمایل گردانی ابن ملجم مرادی در روستاهای کاشان

سلفی مجری سرشناس و برادر بازیگرش /عکس

زن می تواند قاضی شود و فتوا دهد

انتقاد تند به ظریف در مجلس /هزاران میلیارد یارانه حذف شدگان گمشده است /پیشخوان

سفارش مهم استاد فاطمی نیا برای روزهای آخر ماه مبارک رمضان

انتصابات جدید وزارت صمت در فولاد مبارکه/ اعضای جدید هیأت مدیره از کرمان و چهارمحال می آیند

جامعه کارگری زنجان 229 شهید دارد

انتصابات جدید وزارت صمت در فولادمبارکه/ اعضای جدید هیأت مدیره از کرمان و چهارمحال می آیند

اجرای آیین سنتی شمایل گردانی ابن ملجم مرادی در روستاهای کاشان

دیدار نماینده جامعه المصطفی العالمیه در نیجر با وزیر آموزش عالی این کشور

چند ترفند برای ایجاد استقلال و اعتماد به نفس در کودکان

مخالفت صریح رییس کمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت با تشکیل وزارت انرژی و محیط زیست

انسان در مقابل امتحان الهی باید صبر پیشه کرده و مقاومت کند

مخالفت صریح رییس کمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت با تشکیل وزارت انرژی و محیط زیست

قوه قضاییه و مجلس تپه های از دست رفته دیگر را بازپس می گیرند

توزیع 400 بسته معیشتی به همت بسیجیان شاهرود

حسینی کیا: انتخاب مردم از میان چهره های اصول گرا خواهد بود

بهره مندی هر 44 روستای شهرستان محروم میامی از طرح توسعه

AFC داغ دل ها را تازه کرد! +عکس

سه تذکر حسام الدین آشنا در مورد فایل صوتی ظریف

استاندار تهران: فعالیت شرکت «ارج» از سر گرفته می شود/ لزوم الحاق 120 هکتار اراضی به شهرک صنعتی خوارزمی

فواید جالب دعوای زن و شوهری

آذری جهرمی: برخی افرادِ نسلِ انقلاب، حاضر به ترک صندلی خود نیستند

پیروزی استقلال طلبان اسکاتلند در انتخابات پارلمانی

قالیباف: مذاکرات وین جدی است

چهره الهه حصاری از زاویه ای دیگر /عکس

جزییات جدید از ترور شهید سلیمانی

نوبخت: لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان تاهفته آینده تحویل دولت می شود

ترفند جدید دشمن برای دلسردی مردم از انتخابات 1400

چهره الهه حصاری از زاویه ای دیگر /عکس

برگزاری جلسه شورای اداری و قضایی استان همدان با حضور رییس قوه قضاییه

منتظر تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری هستیم

جلسه علنی بهارستانی ها برای حمله به ظریف

لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان تاهفته آینده تحویل دولت می شود

بررسی صلاحیت نامزدهای شوراها براساس گزارش های 15 مرجع

یک ساعت هم مجاز نیستیم واکسیناسیون را به تأخیر بیندازیم

شما نمی دانید چه خبر است!

دکتر احمدی نژاد: به زودی صحبت می کنم!

سه تذکر حسام الدین آشنا در مورد فایل صوتی

افتتاح یک باب «خانه محروم» در پارس آباد/ محرومیت زدایی از اولویت های مهم بسیج است

ابراهیم رییسی جمعه برای انتخابات ثبت نام می کند

دشواری های دستیاران پزشکی در چند روایت

سفر رییس قوه قضاییه به همدان

سند به مثابه سند آینده

لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان تاهفته آینده تحویل دولت می شود

دیدار جمعی از مردم استان تهران با دکتر احمدی نژاد

به زودی طومار رژیم صهیونیستی درهم پیچیده خواهد شد

جزییات جلسه قالیباف با رییسی: نامزد نمی شوم!

110 میلیارد تومان اعتبار به مجموعه دادگستری استان همدان اختصاص یافت

راه برای لاریجانی باز شد؟ /این بار مجلس گاندو می سازد!

به جای ⁧وزارت اطلاعات⁩ ادعای قطعی در مورد ⁧فایل صوتی⁩ مطرح نکنید

نوبخت: لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان تا هفته آینده تحویل دولت می شود

اوقات شرعی دوشنبه 20 اردیبهشت زنجان

اوقات شرعی امروز دوشنبه به افق شهرکرد

اینفوگرافیک | تقویم انتخابات ریاست جمهوری

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه