موضوعات داغ: - رژيم صهيونيستي - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - باشگاه استقلال - تيم فوتبال پرسپوليس - علمي كاربردي - جمهوري آذربايجان - همسان سازي حقوق - مديرعامل باشگاه استقلال - كارشناس داوري - فيلم 23 نفر - قاريان - اداره كل آموزش وپرورش - كمبود بودجه - هوروش بند - سازمان اقتصادي كوثر - سناريوها - گواتامك - توزيع واكسن كرونا - صدرالساداتي - خط حمله زنيت - حسين كاظم پور اردبيلي - تصاوير

مطالب مرتبط:
استخدام کارشناس شبکه و امنیت در شرکت صدور احرار شرق در تهران
شبکه های اجتماعی| رشد نجومی ارزش کلاب هاوس
مسکن سازی کشور در قالب طرح اقدام ملی نیازمند رشد و توسعه است
تشدید برخورد با حفرکنندگان چاههای غیر مجاز در بخش رخ
بخش قابل توجهی از زندانیان به مرخصی می روند
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 21:502021-04-19اقتصادي

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است


قطع آب در بخش فشافویه با نزدیک شدن به فصل گرما بیش ازپیش احساس می شود و ازآنجاکه تجهیزات ترمیم لوله های انتقال آب فشافویه در کشور موجود نیست تأمین آب و شبکه آب و فاضلاب این بخش نیاز به بازسازی و نوسازی اساسی دارد.

- از ری، در روزهای گذشته باوجود شرایط کرونایی و وضعیت قرمز ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، در بخش فشافویه شاهد قطعی های طولانی مدت آب بودیم که در نتیجه عدم نوسازی و بهسازی تجهیزات فرسوده ایجاد شده بود.

شهروندان بخش فشافویه به دلیل شکستگی لوله اصلی انتقال آب و عدم اطلاع رسانی به موقع با قطعی 5 ساعته آب مواجه بودند که در شرایط فعلی بسیار سخت و طاقت فرسا است البته این موضوعات تأمین آب در فشافویه تنها محدود به زمان فعلی نیست و مردم مظلوم این بخش در تابستان گذشته روزهای زیادی را با مشکل افت فشار، قطعی آب و همچنین عدم کیفیت آب سپری کردند.

مشکل فعلی که منجر به قطع طولانی مدت آب بود ناشی از شکستگی خط لوله اصلی و نبود تجهیزات ترمیمی بود که به گفته کارشناسان مربوطه تجهیزات ترمیم این نوع لوله در کشور موجود نیست و این خط لوله نیاز به تعویض و بازسازی دارد.

بر اساس اسناد موجود آب زندان تهران بزرگ که در محدوده فشافویه قرار دارد از بخش فشافویه تأمین می شود که سازمان زندان ها در این زمینه نزدیک به 16 میلیارد تومان بدهی به اداره آب فشافویه دارد که با پرداخت آن امکان تعویض و ترمیم بسیاری از لوله های فرسوده نیز فراهم می شود.

در آستانه فصل تابستان و به واسطه افزایش مصرف آب در روزهای گرم مانند هرسال مشکل کمبود آب به سراغ مردم جنوبی تریم بخش پایتخت خواهد رفت لذا ضروری است که در شرایط فعلی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

شرح گفت وگو با مسئولان شهر در زمینه مشکل ایجاد شده در ادامه آمده است: شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیاز اساسی به بازسازی و نوسازی دارد حسن حقیقی در گفت وگو با خبرنگار از ری با اشاره به قطعی آب در پی شکستگی لوله اصلی آب بخش فشافویه اظهار داشت: مشکل اصلی فرسوده بودن لوله های آب و فاضلاب شهر حسن آباد فشافویه است که بیش از 30 سال از عمر این لوله ها می گذرد و در حال حاضر نیاز به بازسازی دارد.

وی افزود: لوله انتقال آب دارای قطر 600 است که با توجه به شکستگی لوله نیاز به تعمیر و تعویض دارد اما این در حال حاضر این جنس لوله در کشور موجود نیست لذا زمانی که لوله دچار شکستگی شود، برقراری اتصال مجدد و رفع خرابی نیاز به زمان دارد.

مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری در ادامه گفت: در شرایط کنونی مشکل شکستگی لوله برطرف شده اما درصددیم تا با هماهنگی فرمانداری ویژه شهرستان ری و شهرداری شهر حسن آباد بازسازی و نوسازی شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه را انجام دهیم.

حقیقی با اشاره به اینکه زمان قطعی آب در 2 مرحله رخ داده است تصریح کرد: این قطعی در 2 مرحله انجام شد زیرا که پس از تعمیرات اولیه دچار نشتی مجدد شد و عوامل تعمیر مجبور شدند قطعه دیگری را جایگزین کنند که به دلیل قطر زیاد، فرسودگی، قدمت بالای لوله و حجم بالای آب عملیات ترمیم لوله ها نیاز به زمان داشت و تنها راه حل مشکل بازسازی لوله است.

وی با بیان اینکه طرح بازسازی لوله های آب طی چه مدت زمانی و با چه اعتباری انجام می شود بیان کرد: خرید لوله آب و فاضلاب با اعتبار 8 میلیارد تومان و عملیات اجرایی با اعتبار 2 میلیارد تومان نیاز به هزینه دارد و اگر این اعتبار در قالب مناقصه تأمین شود این طرح در مدت 3 تا 5 ماه نیاز به زمان دارد.

مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری در پایان خاطرنشان کرد: قطع آب در فشافویه در مقاطع مختلف به دلیل مشکلات مختلف بود و قطعی آب در این دوره به دلیل فرسودگی لوله های آب و فاضلاب است اما مشکل قطعی آب سال گذشته به دلیل مشکل در شبکه آب و فاضلاب بود که با اعتبار 5 میلیارد در وسعت 1100 متر بازسازی و به اتمام رسید.

اظهار داشت: مشکل قطعی آب در فشافویه مربوط به لوله اصلی انتقال آب است که دومرتبه ترمیم شده اما مجدد نشتی داشته که سازمان آب آن را برطرف کرده است.

وی افزود: ترکیدگی یکی از لوله های اصلی انتقال آب باعث قطعی آب در 2 مقطع با زمانی 5 ساعته شد که یک بار ترمیم و پس از گذشت چند ساعت قطعه جدید نیز دچار مشکل شد و مجدد عوامل اداره آب فشافویه آن را برطرف کردند.

رییس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه با بیان اینکه دلیل اصلی مشکل فرسودگی قطعه بوده گفت: فرسودگی قطعات به دلیل نبود اعتبار لازم تابه حال اجرایی نشده لذا باید اعتبار لازم تأمین و در اختیار سازمان آب فشافویه قرار گیرد تا لوله ها تعویض شود البته این اقدام از عهده سازمان آب و شهرداری حسن آباد خارج است.

زندی با اشاره به اینکه مطالبات سازمان آب فشافویه از سازمان زندان ها 16 میلیارد تومان است بیان کرد: اگر مطالبات سازمان آب فشافویه از سازمان زندان ها پرداخت شود اقداماتی در راستای طرح توسعه آب رسانی می توان انجام داد و باید بر اساس تبصره 3 و تبصره 7 و ماده 3، می بایست درصدی از هزینه های پرداختی آب مصرفی مردم صرف طرح توسعه آب رسانی به محدوده داخل شهرها شود.

وی بیان کرد: بافت فرسوده شبکه آب باید ترمیم شود و این اقدام نیازمند کار اصولی است که از توان شورا اداره آب فشافویه خارج است و نیازمند تأمین اعتبارات استانی است که اگر این اقدام انجام نشود منجر به وخیم شدن شرایط می شود.

رییس شورای شهر حسن آباد با اشاره به اینکه در راستای بازسازی شبکه آبی شهر حسن آباد و کاهش افت فشار آب اقداماتی انجام شده خاطرنشان کرد: شهرها توسعه پیدا کردند اما زیرساخت های لازم ازجمله آب، برق، گاز، آسفالت و.

فراهم نیست و برای رفع این مشکلات می بایست مسئولان استانی نیز اقدام نمایند.

زندی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که سازمان زندان ها به ری منتقل شد باید زیرساخت های لازم نیز فراهم می شد اما در حال حاضر امکانات سازمان زندان ها از شهر حسن آباد تأمین می شود که به منزله بار مضاعفی برای تأمین ملزومات شهر است.

تأمین اعتبار برای تعویض تجهیزات اولویت فعلی در بخش فشافویه کریم رئوف بخشدار فشافویه نیز در رابطه با قطعی آب در سطح فشافویه اظهار داشت: به دلیل فرسوده و قدیمی بودن تجهیزات آب رسانی، طی روزهای اخیر شاهد مشکلات قطعی آب بودیم.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات مربوط به 50 سال پیش است افزود: اداره آبفای شهرری پیگیری های لازم را انجام داده است و در حال حاضر مشکل اصلی تأمین اعتبار برای تعویض تجهیزات است.

بخشدار فشافویه با اشاره به مکاتباتی که بین آبفا و شورای شهر انجام شده است تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر حسن آباد باید کمک کنند تا این مشکل به طور اساسی برطرف شود.

رئوف با تأکید بر حمایت از حقوق مردم افزود: تلاش می کنیم تا مشکلات موجود هرچه زودتر رفع شود ضمن آنکه در این مدت باید اطلاع رسانی در مورد قطعی آب به طور دقیق به مردم اعلام شود.

گزارش از مریم باحور انتهای پیام/ ت
کلید واژه ها: فشافویه - آب و فاضلاب - نوسازی - انتقال آب - تأمین آب - بازسازی - نوسازی و بهسازی - شبکه آب - شرایط کرونایی - قطعی - فاضلاب - انتقال - شکستگی لوله - اطلاع رسانی - شرایط - گذشته - شیوع ویروس - وضعیت قرمز - نیاز - شبکه - لوله - مشکل - کیفیت آب - فصل گرما - کرونایی - نیازمند - تابستان - قطعی آب - طولانی - بهسازی

آخرین اخبار سرویس:
تمدید تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن تا پایان تیر

به یک پرستار خانم نیازمندیم

کارگر بلوک زن

نیروی کار رستوران ماهر و نیمه ماهر با جای خواب

تایپیست غیر حضوری

نیازمند همکار خانم جهت کار در غرفه شال و روسری

کارگر نیرو نقاشی ساختمان نقاش

استخدام همکار فروشنده

همکار خانم جهت کار در فروشگاه لوازم یدکی

استخدام مراقب سالمند

نیروی بازاریابی و فروش

استخدام همکار خانم در زمینه بورس بین الملل

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت خاوران صنعت پاسارگاد در تهران

استخدام مدیر بازاریابی و فروش اینترنتی در 6 استان کشور

استخدام 4 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر تولیدی در تهران

صدور بیش از 210 پروانه اکتشاف در آذربایجان شرقی

تهران شهر دوستدار کودک یا مدفن آرزوهای نان آوران کوچک؟!/مصوبه کاغذی یادگار بی فایده اهالی خیابان بهشت!

استخدام 3 عنوان شغلی در تولیدی ظریف مصور در اصفهان

استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت درنیکا در مازندران

استخدام مدیر سایت پتروشیمی در شرکت مجتمع پتروشیمی بدر شرق منطقه آزاد چابهار

بانک مرکزی باید خودپردازها را به سامانه صیاد متصل کند

استخدام طراح گرافیست خانم در شرکت بازرگانی MVT در مشهد

کارغیرحضوری وآنلاین

فروشنده خانم یا آقا در میوه فروشی

استاد کار سقف زن

کار با منگنه کوب بادی

استخدام کارشناس فروش تجهیزات پزشکی در شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

کمک نصاب کولر گازی و آموزش نصب هم زمان

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در شرکت ریخته گری دقیق پارس در تهران

کارمند فروش بازرگانی لوازم یدکی لتومبیل

همکار آقا و خانم ( با درآمد بالا و شرایط ویژه)

استخدام در فروشگاه رفاه

رنگ آمیزی مجسمه

استخدام خانم منشی جهت املاک نیمه وقت و تمام وقت

استخدام بازاریاب حضوری و تلفنی

همکاری در باقلوا بستنی کارگر ساده

استخدام آشپز و ظرفشور

رونالدو خودروهای لوکس خود را از تورین خارج کرد+عکس

استخدام حسابدار خانم در یک دفتر بازرگانی در تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت حمل ونقل کرخه ترابر سپاهان در اصفهان

بازداشت رییس هیئت مدیره پتروشیمی گلستان

تمدید تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن تا پایان تیر

قرار بازداشت موقت برای رییس هیئت مدیره پتروشیمی گلستان صادرشد

نشست مجمع جهانی اقتصاد در سنگاپور لغو شد

استخدام نیروی کار حرفه ایی شرکت آفتاب آرمان ارم

مونتاژ کار

استخدام در کافه نان و شیرینی و رستوران

کارشناس مهاجرت تحصیلی

فروشنده خانم جهت فروشندگی در بوتیک مردانه

آموزش و اشتغال دوره حسابداری بازار کار

استخدام همکار خانم جهت فروشندگی یک شیفت صبح معالی آباد

نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری افزایش یافت

استخدام مشاور املاک آقا با سابقه آشنا به محل

تعمیرکار پکیج و تعمیرکار کولر گازی نصاب سرویسکار

کارمند و کارگر ساده جهت کار در بازار

استخدام در مرکز کراتینه(کراتینه کار)

استخدام مشاور حرفه ای منطقه دروس

افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری

شابلون زن

استخدام منشی و جوابگوی تلفن

استخدام بازاریاب شرکت کارین

forex بورس بین الملل فارِکس bourse

استخدام فست فود ایفل

فروشنده

کارگر ساده یا ماهر چاپ

حراست شرکت سام سرویس

اســتـخـدام خــانــم در املاک

استخدام مدیر بازاریابی و فروش اینترنتی در کشاورزی آنلاین در یزد

استخدام کارشناس فروش در شرکت بازرگانی معتبر کهن درفش کاویانی در تهران

استخدام تعمیرکار و مکانیک دیزل ژنراتور در سهند ژنراتور ایرانیان در تهران

یک تصمیم جدید برای سگ های بلاصاحب اهواز

استخدام کارشناس شهرسازی در یک شرکت مهندسان مشاور در تهران

نبض آهن قراضه نامنظم می زند

یک تصمیم جدید برای سگ های بلاصاحب اهواز

 ابتلای بیش از 10 هزار نفر دیگر به کرونا در ترکیه

صادرات نفت اوپک افزایش یافت

توضیحات نماینده کارگران معترض معدن منوجان کرمان درباره علت اعتراضات

استخدام کارشناس فیکسچر و ابزار در فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران در گیلان

استخدام کارشناس تحقیقات بازار آقا در متین پارس شفق در تهران

5 دلیل برای شایعات بنزینی

استخدام تعدادی نیرو اقا و خانم تولیدی

جذب دوزنده خانم

بازاریابی نیمه وقت با حقوق و پورسانت

استخدام بازاریاب کتاب با سابقه

استخدام فروشنده خانم شیفت عصر

به یک کارمند بازنشسته فعال نیازمندیم

نیروی اقا مسلط به کار اشپز خانه

به چند کارگر جوان و نوجوان شهرستانی نیازمند یم

خانم جهت پاک کردن سبزی

جذب نیرو صندوق دار و لاین جهت فروشگاه مواد غذایی

بازار یابی وفروش انلاین کالایه پزشکی

استخدام حسابدار صنعتی

استخدام کارشناس فروش در صنایع بسته بندی ابتکار اندیشان مهر در البرز

استخدام پشتیبان فروش خانم در احیا نان ایرانیان در تهران

استخدام 7 عنوان شغلی در شرکت سک سک در شیراز

استخدام کارشناس فروش در شرکت مادوی در خراسان رضوی

استخدام منشی خانم در شرکت تجهیز و توسعه پیشرو پاکران در تهران

استخدام حسابدار خانم با حقوق ثابت و بیمه در هیدرو پردازش صنعت در تهران

جذب فروشنده در فروشگاه محصولات فرهنگی

ویزیتور برای فروش با درصد وسود دهی

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است