مطالب مرتبط:
روحانی: ما سه سال در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم / امروز دنیا قبول دارد که ما ایستادگی کردیم و نشکستیم
روحانی: توانستیم در سه سال جنگ اقتصادی در برابر همه فشارها ایستادگی کنیم
روحانی: در برابر همه فشارها ایستادگی کردیم
روحانی: دشمن روش خود در جنگ اقتصادی را در دوران کرونا ادامه داد
روحانی: دشمن روش خود در جنگ اقتصادی را در دوران کرونا هم ادامه داد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 19:302021-04-19سياسي

روحانی: ما سه سال در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم / امروز دنیا قبول دارد که ما ایستادگی کردیم و نشکستیم


رویداد24   حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر روز دوشنبه در دیدار جمعی از خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد افزود: در جامعه ای که ما زندگی می کنیم، - "  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر روز دوشنبه در دیدار جمعی از خیرین و فعالان سازمان های مردم نهاد افزود: در جامعه ای که ما زندگی می کنیم، هم محیط ما نیازمند به کمک است هم انسان ها نیاز به کمک هستند.

نیازمندی ها البته یک مقدار متفاوت است بعضی ها نیازمندی های بیشتری دارند و برخی کمتر.

اما در عین حال بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مشکلات حل و فصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: این که ما فکر کنیم هر دولتی در هر جامعه ای و حتی در جوامع پیشرفته دولت قادر است همه مشکلات را حل کند و همه گره ها را باز کند و شرایط و محیط مناسب را برای زندگی انسان ها فراهم کند این چنین نیست.

بدون کمک و فعالیت و حضور مردم امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانید: شکایت اهل سنت از روحانی در دیوان عالی کشور" رییس جمهوری اضافه کرد: چه ما که مسلمان هستیم و اعتقاد به خداوند و روز قیامت داریم و همه تاکیداتی که در زندگی همه پیامبران به ویژه پیامبر اسلام نسبت به دستگیری و یاری دیگران شده است و چه جامعه ایرانی که دارای یک تمدن کهن و بزرگی است ما اگر بخواهیم کشور و نظام حفظ کنیم و مردم را در مسیر سعادت و تعالی قرار دهیم، بدون کمک و یاری یکدیگر امکان پذیر نیست.

رییس دولت تدبیر و امید با اشاره به نقش احزاب سیاسی در ارتقای مردم سالاری در جامعه خاطرنشان کرد: احزاب در مسیرآگاه سازی بیشتر مردم، در مسیر دموکراسی جامعه و آشنا کردن مردم به اهداف مهم کشور رسالت ها و وظایفی دارند، اما کار سیاسی احزاب که جای خودش بسیار مهم است، نباید با فعالیت خیران و سمن ها و آن هایی که کاری ماورای حزب و گروه و جناح و مسائل سیاسی انجام می دهند، آمیخته شود.

روحانی با بیان اینکه در مسائل سیاسی رقابت وجود دارد و فعالیت حزبی بدون رقابت امکانپذیر نیست، خاطرنشان کرد: احزاب هر چند همه ممکن است قصد خیر داشته باشند، اما برای تصاحب قدرت فعالیت می کنند، اما بحث سمن ها و خیران، شرایط متفاوت است و رقابت ها طوری نیست که یکی بخواهد آن یکی را از صحنه بیرون کند و قدرت در اختیار او باشد.

وی تصریح کرد: در موضوع سمن ها، هر چقدر تعداد سمن ها و خیران بیشتر باشد به نفع جامعه است و اگر تعداد کنونی آن ها که چندهزارتاست، به چند ده هزار هم برسد ما ضرر نمی کنیم.

در عین حال وجود هماهنگی بین سمن ها ضروری است، زیرا گاهی وقت ها جایی تکرار نیاز نیست و گاهی تکرار بیشتر نیاز است.

رییس جمهوری ادامه داد: بسیار ارزشمند است که ما بتوانیم در سامانه هایی، همه سمن ها را جمع کنیم و آن ها از همدیگر باخبر باشند و بدانند که دیگران چه کار می کنند و همدیگر را در کار خیر یاری و فعالیت ها را هماهنگ کنند.

روحانی با تاکید بر حضور جوانان در سمن ها افزود: در این کار خیر جمعی، حضور جوانان بسیار مهم است و نسل جوان پرانگیزه و پرنشاط ما لازم است حضور پررنگ تری داشته باشند.

جوان های ما غیر از تحصیل و کار و اشتغال، اوقات فراغتشان را صرف کار های خیر کنند تا این مسیر بتواند با قدرت ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه بعضی ها فکر می کنند کار خیر مربوط به سنین بازنشستگی و زمانی است که باید به فکر قبر و قیامت و آخرت بود، خاطرنشان کرد: انجام کار خیر و جامعه را در مسیر تعالی قرار دادن، رسالت و وظیفه انسانی و دینی همه ماست.

در طول دولت یازدهم و دوازدهم تلاش ما این بود که سمن ها را تقویت کنیم و راه را برای فعالیت بیشتر آن ها باز کنیم.

رییس جمهوری خواستار رفع مشکلات سمن ها و خیران شد و گفت: آمار و ارقام و تعداد، حکایت از این دارد که موفقیت هایی در این مسیر وجود داشته و تعداد به ما نشان می دهد که هم در بخش کار خیر و هم در بحث بهزیستی، کمک به افرادی که نیازمند توانمندسازی از لحاظ جسمی، ذهنی و خانوادگی هستند، فعالیت های خوبی در سطح کشور در حال انجام است.

روحانی با بیان اینکه تعداد سمن ها خیلی بیشتر شده و از چهار و 300 سمن به 9 هزار و 800 سمن و تشکل رسیده، تصریح کرد: فعالیت های سمن هم افزایش چشمگیری داشته و سیاست ما هم این بود که تا جایی که می توانیم کار را به خود خیران واگذار کنیم.

وی اضافه کرد: من از همان آغاز در خود بهزیستی عنوان کرده ام که هر جایی که امکان بوده در اختیار خیرین و سمن ها قرار بدهیم چرا که آن ها بهتر می توانند کار را انجام دهند.

اگر شیرخوارگاهی در اختیار دولت و یا در اختیار مردم است، مردم بهتر می توانند در آن بخش کمک کنند یک بخشی از معلولین در اختیار دولت و یا در اختیار خیرین است، آن ها بیشتر می توانند تلاش کنند.

روحانی عنوان کرد: کار سمن، کار داوطلبانه است، اما کار دولت کاری است که بر مبنای مقررات، وظیفه، حقوق و ساعت کار است.

وقتی می گویم دولت یعنی آغاز کار 8 صبح و تعطیلی 4 بعد از ظهر، یعنی یک زمان و شرایط خاص برای فعالیت.

اما وقتی می گوییم مردم، سمن یا تشکل های خیریه دیگر ساعت نمی شناسد، 7 صبح، 6 صبح، 5 صبح، یا ساعت 10 یا 12 شب و ساعت نمی شناسد چرا که داوطلب هم هست و وقت باز دارد، خودش آمده و علاقه مند است.

یعنی آمده که به جامعه نشاط بدهد، اما خود او هم نشاط پیدا می کند.

رییس جمهوری گفت: شما وقتی به کسی کمک می کنید و می بینید حال وی و زندگی وی بهتر شد، اول خودتان لذت می برید و این بهترین لذت معنوی است، خداوند ما را اینگونه خلق کرده است و از ما اینگونه خواسته است.

یعنی خداوند از مردم می خواهد و در این رابطه ای که بین خالق و مخلوق وجود دارد، می گوید مغفرت و رحمت و پاداش خداوند جلوی روی شماست، و به سمت بهشتی که پهنای آن همه زمین و آسمان است، بشتابید.

وی با اشاره به توصیف متقین اظهار کرد: خود روزه ماه رمضان هم برای همین تقواست، می گوید کسانی که کار نیک انجام دادند، دستگیر دیگران بودند و مردم را یاری کردند، در تمام حالات جزو برنامه آنهاست و هم در روز خوشحالی و غم و هم در روز سختی و رفاه، همیشه این کار را انجام می دهند.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آن روزی که حال و وضع فردی خوب و خوشحال است، بخشی از وقت خود را برای جامعه و نیازمندی های جامعه قرار می دهد و وقتی هم که غم و مشکلات و سختی دارد، باز هم دیگران را فراموش نمی کند و دیگران را یاری می کند؛ بنابراین اساس این است که کار خیر و کار خیر جمعی به عنوان وظیفه، نیاز و نشاط برای خودمان و برای جامعه ضروری است.

روحانی با بیان اینکه در کنار آگاهی بخشی و توانمند ساختن جامعه، ما باید مردم و نسل جوان و جامعه را آگاه کنیم، اظهار کرد: بخشی از آسیب های اجتماعی و مشکلاتی که داریم در اثر ناآگاهی است.

اگر همه ویژگی ها و قسمت های مسئله برای نسل ما و جامعه ما تبیین و روشن شود، گاهی اوقات با فهم و درک درست مسئله حل می شود.

وی ادامه داد: گاهی وقت ها، شخص آگاهی دارد، اما نیاز دارد که ما وی را یاری و توانمند کنیم تا بتوانند شغل لازم و محل کسب و کار و فعالیت داشته باشند.

همه این ها جایی است که ما بعد از آگاه سازی، به دنبال توانمندسازی جامعه هستیم که این ها را توانمند کنیم.

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در جامعه اظهار کرد: برخی اوقات کار هایی است که ممکن است یک نفر، دو نفر یا 10 نفر انجام دهند، اما تبدیل به فرهنگ جامعه نمی شود.

قبل از اینکه دیگران به معروف دعوت و از منکر نهی کنیم، باید برای مردم به عنوان معروف، کار نیک و شایسته جا بیفتد و این در سایه فرهنگ سازی در جامعه اتفاق می افتد.

روحانی اضافه کرد: وقتی شما می بینید فردی نظافت خیابان را به هم می زند و آشغالی را پرت می کند و احساس شرم هم نمی کند، این باید به فرهنگی تبدیل شود که این فرد احساس شرم کند.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: در همین مقطع کرونا و فشار های اقتصادی که ما قرار داریم، خیلی حرف ها در گوشه و کنار بیان می شود که چرا فلان کار انجام نشد.

ما کشوری هستیم که سه سال و نیم در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، هیچ کشوری چنین شرایطی را پیدا نکرده است.

ما توانستیم در این سه سال و نیم در برابر همه فشار ها ایستادگی کنیم، خم نشدیم و نشکستیم و ایستادگی کردیم تا جایی که همه دنیا امروز این موضوع را قبول دارند.

وی ادامه داد: الان حتی یک کشور هم نیست که اگر شما بپرسید که فشار حداکثری نسبت به ملت ایران موفق بود یا نبوده بگویند موفق بوده است.

حتی خود آن هایی هم که این کار را انجام دادند می گویند ناموفق بوده است.

نه دولت فعلی آمریکا، حتی مسئولین دولت قبلی و همان کسانی که این فشار حداکثری را طراحی کردند هم معتقدند و می گویند این سیاست به اهداف خود نرسیده است.

آن ها می خواستند ظرف، 6- 7 ماه، یک سال ما را تسلیم کنند، ولی ناموافق بودند.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فشار های اقتصادی ناشی از تحریم و اثرات آن در رفاه و توسعه کشور گفت: شما وقتی وارد جنگی که بر شما تحمیل شده می شوید، مگر می شود در جنگ باشید شهید و زخمی و مجروح و معلول ندهید.

این طبیعی است.

وقتی وارد چنین محیطی می شویم مشکلات فراوانی دارد.

روحانی افزود: افتخار ملت و دولت به عنوان خادم ملت این بوده که در طول 3 سال و نیم که کسی هم ما را یاری و کمک نکرد، توانستیم به جلو حرکت کنیم.

وقتی کرونا در کنار تحریم آمد و همه مردم گرفتار شدند قاعدتا هر کسی در آن شرایط می گوید که الان در اپیدمی کرونا لااقل در دارو به مردم فشار نیاوریم، اما دشمن همان روش را در شرایط کرونا ادامه داد.

وی ادامه داد:، اما مردم در کنار یکدیگر ایستادند و به صحنه آمدند.

اگر مردم، فعالان و شرکت های دانش بنیان و خیرین در کنار هم قرار نمی گرفتند ما نمی توانستیم در این یک سال و نیمی که این فشار کرونا بر ما وارد شد تاب بیاوریم.

البته همه کشور ها با این معضل روبرو و تحت فشار هستند.

رییس جمهوری با اشاره به موج چهارم کرونا و شیوع ویروس جدید جهش یافته گفت: ویروسی که در موج چهارم با آن مواجه هستیم که با نوع قبلی قابل مقایسه نیست.

عین این وضع در کشور های اروپایی و آمریکای لاتین و خود آمریکا است همه جا با این مشکل مواجه شدند.

در واقع می توان گفت یک ویروس جدید و با شرایط جدید وارد شده است.

روحانی افزود:، اما در عین حال مردم مقاومت ایستادگی کردند و همدیگر را یاری کردند.

اگر نمی توانستیم امکانات لازم را برای بیمارستان های خود فراهم کنیم چه کسی به ما کمک می کرد.

حتی در ماسک ساده هم اگر فعالان و خیرین ما نبودند، ما با مشکل روبرو می شدیم بنابراین وقتی مردم وارد یک صحنه می شوند صحنه عوض می شود.

رییس دولت دوازدهم با یادآوری سیل فروردین 98 و حضور مردم در صحنه کمک به سیل زدگان گفت: در عرض یک هفته 25 استان کشور با سیل مواجه شد و خسارات زیادی دید.

مردم به صحنه آمدند و کمک کردند و امروز در کرونا هم همینطور است.

وی اضافه کرد: در ماه رمضان و قبل از آن مردم کمک های مومنانه کردند حتی برای کنترل بیماری هم در محل ها گروه های مردمی هم کنترل کردند، هم اگر خانواده هایی بودند که لازم بوده در قرنطینه باشند آن ها را یاری و کمک کردند.

جمع هایی بودند که خرید کسانی که نیازمند بودند را انجام می دادند.

رییس جمهور گفت: کار جمعی و خیر کار مهمی است که هم در روز سختی و هم در روز راحتی ضرورت است و به آن نیاز داریم.

امروز در کشور گروه های مختلف در کار های خیر مختلف حضور دارند.

روحانی خاطرنشان کرد: در جلسه سال گذشته گفته شد که خیرین برای مدرسه سازی دنبال 3 هزار میلیارد تومان کمک بودند که 2 هزار میلیاردتومان آن تحقق یافته است و مدارس نیمه کاره را تکمیل کردند.

چه کار خیر بهتر از ساخت مدرسه و بیمارستان و یاری مردم در اشتغال است.

وی با بیان این که وقتی یاری و کمک هست زندگی سخت آسان می شود، افزود: در شرایطی که قرار داریم هم جامعه ما نیاز به کمک دارد نه تنها به خاطر کرونا و تحریم، بلکه همیشه نیاز به کمک داریم.

حتی اگر تحریم و کرونا تمام شود جامعه ما به این تشکل ها نیاز دارد.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: جامعه نیاز دارد به انجمنی که در اهدای عضو فعال باشد.

به هر حال افرادی هستند که به خاطر عضوی جان خود را از دست می دهند و افرادی هم حاضرند که در شرایطی که از دنیا بروند در همان لحظه اول اعضای خود را فدا کنند.

این کار بسیار ارزشمندی است.

رییس جمهور گفت: آنچه مهم است این است که ما در این شرایط جامعه را دعوت و تشویق به کمک و همیاری یکدیگر کنیم.

ما نیازمند به کمک هستیم که این نیازمندی با یاری و فعال شدن همدیگر امکان پذیر است.

وی با تاکید بر لزوم نقش افرینی خیرین در مسائل طبیعت و محیط زیست گفت: ما در کشوری هستیم که همیشه در شرایط خشکسالی است بنابراین نیازمندیم که آب را حفظ کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

بخش شرق کشور که نسبت به جا های دیگر پرطراوت نیست و دچار مشکل است معضل اصلی آن آب است یعنی اگر آنجا آب بود زمین برای کشاورزی آماده است.

روحانی افزود: یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این است که تلاش کرد که آب را از دریا به فلات مرکزی ایران برساند و این کار انجام شد.

برخی متخصصین ما می گفتند که این کار امکان پذیر نیست مگر می شود آب دریا را شیرین کرد و یک هزار کیلومتر آنطرف تر برد و این کار شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز جاسک مرکزی برای فعالیت اقتصادی در بخش دریا شده است، خاطرنشان کرد: جاسک را به یک مرکز صادراتی برای نفت تبدیل می کنیم یعنی همانطور که نفت از خارک صادر می شد از این به بعد، هم از خارک و هم از جاسک صادر می شود که این موضوع از نظر امنیت ملی بسیار مهم است.

ما از خلیج فارس بیرون آمدیم و اگر فردا مشکلی برای تنگه هرمز و خلیج فارس پیش بیاید، ما نفتمان را بیرون خلیج فارس هم صادر می کنیم.

وی یادآورشد: ما یکهزار کیلومتر لوله از گوره تا جاسک کشیدیم و امیدوارم این طرح در اواخر اردیبهشت افتتاح شود.

هزار کیلومتر لوله، پمپ ها و طراحی همه تولید داخل است.

ما از ابتدا این امکانات را نداشتیم و کارگاه ها و کارخانه های بزرگ ما فعال شدند و این کار بزرگ به سرانجام رسید.

روحانی تبدیل جاسک به یک اسکله صادرات نفت را تحولی بزرگ و زیربنایی ارزیابی کرد و افزود: این کار های زیربنایی را دولت برای زنده کردن سواحل مکران انجام داد تا زمینه برای فعالیت های بعدی اجتماعی توسط سمن ها و خیران فراهم شود.

دولت در این منطقه جاده ساخت و الان تقریبا تمام مسیر از بندرعباس تا چابهار در حال دو بانده و بزرگراه شدن است و بخش بزرگی از آن، از خوزستان تا سیستان بزرگراه شده است.

رییس جمهوری با اشاره به احداث راه آهن از چابهار تا زاهدان اظهار کرد: این راه آهن تا خراسان ادامه پیدا خواهد کرد و 700 کیلومتر راه آهن در حال ساخت است.

انشاالله تا خرداد، راه آهن از زاهدان به خارک را آماده افتتاح می کنیم و بخش دیگر آن یعنی از چهابهار به ایرانشهر تا آخر دولت آماده افتتاح می شود.

در حالی که استان سیستان و بلوچستان گاز نداشت، لوله گاز به این استان آمد و آن را متحول کرد.

روحانی، علاقه مندی بخشی از سمن ها به فعالیت در استان سیستان و بلوچستان را یادآور شد و افزود: کار های زیربنایی را باید دولت انجام دهد و سرمایه گذاری کند و بعد کار های عظیمی وجود دارد که دست تشکل های مردم نهاد است و آن ها باید وارد عمل شوند و برای ارتقای آموزش و آگاه سازی و اشتغال و فرهنگ مردم، ساخت مدارس و بهبود شرایط بهداشتی کمک کنند و دولت هم در کنار آنهاست.

وی از همه تشکل هایی که در بخش های مختلف فعالیت می کنند، مخصوصا تشکل ها و سمن هایی که جوان ها در آن ها فعال هستند، تقدیر کرد و گفت: در این دولت، جوان ها به صحنه آمدند و سمن ها و تشکل های مختلفی ایجاد کردند و 100 مرکز به عنوان خانه جوان در کشور تاسیس شده که محل حضور و آموزش و همکاری اینهاست.

این یک ضرورت برای جامعه است و باید ادامه پیدا کند.

یکی از افتخارات ما این بود که در این زمینه تسهیل گری و کمک و تشویق بیشتری کردیم، اما کار اصلی را تشکل های مردمی انجام دادند.

رییس جمهوری با تاکید بر این موضوع که دولت از لحاظ مسائل مربوط به مقررات، حقوق و قانون به فعالیت سمن ها کمک کرده، گفت: دولت بیشتر از این هم سمن ها را یاری خواهد کرد و این کار بزرگ می تواند به توسعه کشور منجر شود و در توسعه همه جانبه، بخشی از توسعه در اختیار فعالان اجتماعی غیردولتی است.

گاهی هم فعالان اجتماعی غیردولتی بین دولت و جامعه و مردم واسطه می شوند و این میانجیگیری را هم سمن ها انجام می دهند.

روحانی با بیان اینکه کار بزرگی در کشور توسط سمن ها در حال انجام است، افزود: از همه خیران و تشکل ها و سمن ها که در بخش های مختلف فعال هستند تشکر می کنم.

فرصتی بود که ما سخن خیران و فعالان این بخش اجتماعی را بشنویم و تا پایان دولت آن ها را یاری خواهیم کرد و ان شاءالله دولت های بعد هم آن ها را یاری خواهند کرد.


کلید واژه ها: سازمان های مردم نهاد - حجت الاسلام - نیازمند - حسن روحانی - روحانی - مردم نهاد - نیاز - نیازمندی - المسلمین - جامعه - زندگی - انسان ها - دوشنبه - مشکلات - فعال - کنیم - فعالان - سازمان - مردم - دیدار - انسان - خیرین - نهاد - بدون - ایستادگی - دولت - محیط - حل و فصل - اقتصادی - پیشرفته

آخرین اخبار سرویس:
موازنه قدرت در فلسطین و منطقه؛ به نفع مقاومت

واکنش معاون دفتر رییس جمهوری به یک برنامه تلویزیونی با طرح سوالاتی درباره ظریف

آغازثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن

ادمین اینستاگرام

بساط رژیم یاغی و سرکش منطقه چون اربابانشان برچیده می شود

شورای نگهبان با نامزدهای انتخابات جلسه ای داشته است؟

بیانیه سپاه ولیعصر(عج) و نیروی انتظامی خوزستان به مناسبت روز جهانی قدس

کنکور سراسری 9 تا 12 تیر و ارشد 6 تا 8 مرداد برگزار می شود/ سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شد

شورای نگهبان تاکنون جلسات رسمی با نامزد های انتخابات نداشته است

اعمال شب و روز بیست و چهارم رمضان 1400 + اعمال دهه آخر رمضان، نماز و دعای 24 رمضان

پُر بازدید های شانزدهم اردیبهشت خبرگزاری صدا و سیمای فارس

عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدای بوکان

آخرین خبرها از الکترونیکی شدن انتخابات 1400

ویدئو| محمود کریمی، تشکر از ظریف و فحاشی به ظریف!

پرونده مسکن فرهنگیان باغملک در پیچ و خم اداره ها

پیام حمید هیراد به هوادارانش از بیمارستان

تمدید محدودیت های کرونایی شهرهای نارنجی و قرمز/ مسافرت در عید فطر ممنوع است

شعله های انتفاضه و مقاومت فلسطین خاموش نخواهد شد

واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد 

یک هزار و 238 دوز واکسن کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آبادان تزریق شد

توسعه زیرساخت های اینترنت برای 70 درصد روستاهای بوکان در دست بررسی است

بیمه کارگران شهرداری های دشت آزادگان به روز شد

«تُرنا» آیینی برای طلب مغفرت و آموزش اصول دینی

روز قدس بهانه ای برای حمایت بیشتر از مردم فلسطین است

بساط رژیم یاغی و سرکش منطقه چون اربابانشان برچیده می شود

بیانیه سپاه؛ شعله های انتفاضه و مقاومت فلسطین خاموش نخواهد شد

بیانیه روز جهانی قدس

قاضی نورالله شوشتری؛ مروج بزرگ مذهب شیعه در هند

مردم روز قدس را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین پاس خواهند داشت

روز قدس ؛ سمبل بیداری اسلامی و مقاومت

معاون آموزش حوزه: معاد نقش مهمی در رفتار و اخلاق انسان دارد

ایفای نقش معلمی در گرو شناخت حقیقت انسان است

دیدار انتخاباتی محسن رضایی، رستم قاسمی و سعید محمد

کنکور کارشناسی ارشد 6 تا 8 مرداد برگزار می شود

شورای نگهبان تاکنون جلسات رسمی با نامزد های انتخابات نداشته است

آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی کوبایی از تیرماه

روز جهانی قدس مایه دلگرمی مردم فلسطین است

نشست ها با قشرهای مختلف ادامه خواهد یافت

حضرت علی(ع) مصداق تجلی صفات الهی و قرآن کریم است

دیدار انتخاباتی محسن رضایی، رستم قاسمی و سعید محمد

استقرار 150 پایگاه در کاشان برای جمع آوری زکات فطره

700 پرس غذای گرم بین نیازمندان بناب توزیع شد

برگزاری کنکور سراسری در روزهای 9 تا 12 تیرماه و کنکور ارشد در تاریخ 6 تا 8 مرداد

ارتش: تا رهایی کامل قدس، از ملت فلسطین حمایت می کنیم

استخدام فارغ التحصیل متالورژی در شرکت فلزات رنگین در تهران

پیام نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز قدس

پرچم فلسطین در آستانه روز قدس در قم به اهتزاز درآمد

مداحان علیه ظریف چه گفتند؟

اهتزاز پرچم فلسطین در میدان روح الله قم

به نیمه اردیبهشت رسیدیم؛ آقای نمکی چه خبر از «واکسیناسیون عمومی»

نابودی اسراییل در سایه مقاومت مسلمانان و حمایت از فلسطین

سید حسن خمینی: باید به وضع موجود متعرض باشیم و هستیم

وزیر دفاع آمریکا: پنتاگون باید برای جبهه جنگ بسیار بزرگتری آماده باشد

اهدای تبلت توسط دفتر امام جمعه همدان به دانش آموزان کم برخوردار

تصمیم ستاد ملی کرونا برای تعطیلات عید فطر | ممنوعیت ورود و خروج به تمام استان های کشور

واکنش حمید ابوطالبی کارشناس سیاسی به شروط جدید شورای نگهبان برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری

دقت در تایید صلاحیت ها، گامی موثر در مشارکت حداکثری

گفتمان مقاومت رمز نابودی و محو رژیم اشغالگر قدس است

میزگرد| بررسی اقدامات گروه های جهادی در لرستان/ وقتی صندوق های قرض الحسنه مردمی راهگشا می شود

اهتزاز پرچم فلسطین در میدان روح الله قم

مشخص نیست نادران با چه مجوزی برای 280 هزار میلیارد رأسا هزینه و مصرف تعریف کرده است!

لایحه رتبه بندی معلمان چه مشکلاتی دارد؟

ظریف: ایران با افتخار کنار مردم فلسطین ایستاد

پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی قدس

تصاویر/ مراسم احیای شب قدر در حرم امامین کاظمین (علیهما السلام)

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع شد

لایحه رتبه بندی معلمان چه مشکلاتی دارد؟

بیانیه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت روز قدس

حمایت گسترده از ابتکار اهتزاز پرچم فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس

همه آنچه درباره واکسیناسیون کرونا باید بدانید/ پیشنهاد تعطیلی عمومی به جای محدودیت های نیم بند !

استاندارخوزستان: نشست ها با قشرهای مختلف ادامه خواهد یافت

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اعلام شد

تعریف مصادیق از اختیارات شورای نگهبان است/جلسات غیر رسمی با نامزدها

جزییات محدودیت های تردد در تعطیلات عید فطر

بسته بندی و کار در منزل

تبریز تنها کلانشهر بدون بدهی در کشور است

فروشنده عطر وادکلن

ادمین و مدیر صفحات مجازی

موقعیت جغرافیایی امتیاز ویژه منطقه آزاد قصرشیرین

توزیع 2 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان هرمزگان

بیانیه ارتش به مناسبت روز جهانی قدس

تکذیب قمه‎ زنی شهروندان خمینی شهر در شب قدر

دفاع کدخدایی از مصوبه شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

روز قدس، روز نمایش وحدت و انسجام جهان اسلام

روز قدس بیانگر اندیشه وحدت اسلامی مقابل زورگویان جهان است

بیانیه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل در حمایت از آیت الله رییسی

اعلام روز قدس از سوی امام خمینی از ابداعات بزرگ الهی بود/شهید سلیمانی شهید راه قدس است.

آغاز به کار سفیران انتخابات و تبلیغات در خراسان شمالی

بیانیه شورای ائتلاف استان اردبیل در حمایت از آیت الله رییسی

بازدید دادستان و جانشین دادستان و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج راور از خانواده زندانیان

ممنوعیت سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر/ بازگشایی مشاغل گروه یک و دو در هفته پیش رو / تمدید محدودیت های اعمال شده در شهرهای نارنجی و قرمز

منوچهر متکی: معتقد به پیروزی آسان اصولگرایان نیستم

تبریز تنها کلانشهر بدون بدهی در کشور است

تمدید محدودیت های اعمال شده در شهر های نارنجی و قرمز/ مشاغل گروه 1 و 2 مجاز به فعالیت خواهند بود

راه رسیدن به مقام خلیفهاللهی چیست؟

عراقچی برای حضور در دور چهارم مذاکرات وارد وین شد

مهندسی نامزدهای انتخابات شایعه است

موقعیت جغرافیایی امتیاز ویژه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین

اشتغال جدید بسیج سازندگی نهبندان برای 65 جوان جویای کار

تکذیب ادعای نماینده مجلس درباره نفوذ در ریاست جمهوری

روحانی: ما سه سال در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم / امروز دنیا قبول دارد که ما ایستادگی کردیم و نشکستیم

روحانی: ما سه سال در یک جنگ تمام عیار اقتصادی بودیم / امروز دنیا قبول دارد که ما ایستادگی کردیم و نشکستیم