مطالب مرتبط:
روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت قادر نیست همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت نمی تواند همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت به تنهایی و بدون حضور فعال مردم در صحنه قادر نیست مسایل کشور را حل کند
روحانی: هیچ دولتی قادر نخواهد بود بدون حضور مردم مشکلات را حل کند
-159 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 19:202021-04-19سياسي

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر روز دوشنبه در دیدار جمعی از خیرین افزود: در جامعه ای که ما زندگی می کنیم، هم محیط ما نیازمند به کمک است هم انسان ها نیاز به کمک هستند.

- نیازمندی ها البته یک مقدار متفاوت است بعضی ها نیازمندی های بیشتری دارند و برخی کمتر.

اما در عین حال بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مشکلات حل و فصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: این که ما فکر کنیم هر دولتی در هر جامعه ای و حتی در جوامع پیشرفته دولت قادر است همه مشکلات را حل کند و همه گره ها را باز کند و  شرایط و محیط مناسب را برای زندگی انسان ها فراهم کند این چنین نیست.

بدون کمک و فعالیت و حضور مردم امکان پذیر نیست.

رییس جمهوری اضافه کرد: چه ما که مسلمان هستیم و اعتقاد به خداوند و روز قیامت داریم و همه تاکیداتی که در زندگی همه پیامبران به ویژه پیامبر اسلام نسبت به دستگیری و یاری دیگران شده است و چه جامعه ایرانی که دارای یک تمدن کهن و بزرگی است ما اگر بخواهیم کشور و نظام حفظ کنیم و مردم را در مسیر سعادت و  تعالی قرار دهیم، بدون کمک و یاری یکدیگر امکان پذیر نیست.

اهم اظهارات او به نقل از ایرنا را در ادامه بخوانید: *{با اشاره به نقش احزاب سیاسی در ارتقای مردم سالاری در جامعه خاطرنشان } احزاب در مسیرآگاه سازی بیشتر مردم، در مسیر دموکراسی جامعه و آشنا کردن مردم به اهداف مهم کشور رسالت ها و وظایفی دارند اما کار سیاسی احزاب که جای خودش بسیار مهم است، نباید با فعالیت خیران و سمن ها و آنهایی که کاری ماورای حزب و گروه و جناح و مسائل سیاسی انجام می دهند،آمیخته شود.

*در مسائل سیاسی رقابت وجود دارد و فعالیت حزبی بدون رقابت امکانپذیر نیست؛  احزاب هر چند همه ممکن است قصد خیر داشته باشند اما برای تصاحب قدرت فعالیت می کنند اما بحث سمن ها و خیران، شرایط متفاوت است و رقابت ها طوری نیست که یکی بخواهد آن یکی را از صحنه بیرون کند و قدرت در اختیار او باشد.

*در موضوع سمن ها، هر چقدر تعداد سمن ها و خیران بیشتر باشد به نفع جامعه است و اگر تعداد کنونی آنها که چندهزارتاست، به چند ده هزار هم برسد ما ضرر نمی کنیم.

در عین حال وجود هماهنگی بین سمن ها ضروری است زیرا گاهی وقت ها جایی تکرار نیاز نیست و گاهی تکرار بیشتر نیاز است.

* بسیار ارزشمند است که ما بتوانیم در سامانه هایی، همه سمن ها را جمع کنیم و آنها از همدیگر باخبر باشند و بدانند که دیگران چه کار می کنند و همدیگر را در کار خیر یاری و فعالیت ها را هماهنگ کنند.

*{ با تاکید بر حضور جوانان} در این کار خیر جمعی، حضور جوانان بسیار مهم است و نسل جوان پرانگیزه و پرنشاط ما لازم است حضور پررنگ تری داشته باشند.

جوان های ما غیر از تحصیل و کار و اشتغال، اوقات فراغتشان را صرف کارهای خیر کنند تا این مسیر بتواند با قدرت ادامه پیدا کند.

تلاش ما در دولت یازدهم و دوازدهم باز کردن راه فعالیت سمن ها بود * بعضی ها فکر می کنند کار خیر مربوط به سنین بازنشستگی و زمانی است که باید به فکر قبر و قیامت و آخرت بود؛  انجام کار خیر و جامعه را در مسیر تعالی قرار دادن، رسالت و وظیفه انسانی و دینی همه ماست.

در طول دولت یازدهم و دوازدهم تلاش ما این بود که سمن ها را تقویت کنیم و راه را برای فعالیت بیشتر آنها باز کنیم.

*{رییس جمهوری خواستار رفع مشکلات سمن ها و خیران شد} آمار و ارقام و تعداد، حکایت از این دارد که موفقیت هایی در این مسیر وجود داشته و تعداد به ما نشان می دهد که هم در بخش کار خیر و هم در بحث بهزیستی، کمک به افرادی که نیازمند توانمندسازی از لحاظ جسمی، ذهنی و خانوادگی هستند، فعالیت های خوبی در سطح کشور در حال انجام است.

تعداد سمن ها نزدیک به ده هزار سمن رسیده است * تعداد سمن ها خیلی بیشتر شده و از چهار و 300 سمن به 9 هزار و 800 سمن و تشکل رسیده، تصریح کرد: فعالیت های سمن هم افزایش چشمگیری داشته و سیاست ما هم این بود که تا جایی که می توانیم کار را به خود خیران واگذار کنیم.

* من از همان آغاز در خود بهزیستی عنوان کرده ام که هر جایی که امکان بوده در اختیار خیرین و سمن ها قرار بدهیم چرا که آنها بهتر می توانند کار را انجام دهند.

اگر شیرخوارگاهی در اختیار دولت و یا در اختیار مردم است، مردم بهتر می توانند در آن بخش کمک کنند یک بخشی از معلولین در اختیار دولت و یا در اختیار خیرین است، آنها بیشتر می توانند تلاش کنند.

*کار سمن، کار داوطلبانه است اما کار دولت کاری است که بر مبنای مقررات، وظیفه، حقوق و ساعت کار است.

وقتی می گویم دولت یعنی آغاز کار 8 صبح و تعطیلی 4 بعد از ظهر، یعنی یک زمان و شرایط خاص برای فعالیت.

اما وقتی می گوییم مردم، سمن یا تشکل های خیریه دیگر ساعت نمی شناسد، 7 صبح، 6 صبح، 5 صبح، یا ساعت 10 یا 12 شب و ساعت نمی شناسد چرا که داوطلب هم هست و وقت باز دارد، خودش آمده و علاقه مند است.

یعنی آمده که به جامعه نشاط بدهد اما خود او هم نشاط پیدا می کند.

*شما وقتی به کسی کمک می کنید و می بینید حال وی و زندگی وی بهتر شد، اول خودتان لذت می برید و این بهترین لذت معنوی است، خداوند ما را اینگونه خلق کرده است و از ما اینگونه خواسته است.

یعنی خداوند از مردم می خواهد و در این رابطه ای که بین خالق و مخلوق وجود دارد، می گوید مغفرت و رحمت و پاداش خداوند جلوی روی شماست، و به سمت بهشتی که پهنای آن همه زمین و آسمان است، بشتابید.

* خود روزه ماه رمضان هم برای همین تقواست، می گوید کسانی که کار نیک انجام دادند، دستگیر دیگران بودند و مردم را یاری کردند، در تمام حالات جزو برنامه آنهاست و هم در روز خوشحالی و غم و هم در روز سختی و رفاه، همیشه این کار را انجام می دهند.

*آن روزی که حال و وضع فردی خوب و خوشحال است، بخشی از وقت خود را برای جامعه و نیازمندی های جامعه قرار می دهد و وقتی هم که غم و مشکلات و سختی دارد، باز هم دیگران را فراموش نمی کند و دیگران را یاری می کند.

بنابراین اساس این است که کار خیر و کار خیر جمعی به عنوان وظیفه، نیاز و نشاط برای خودمان و برای جامعه ضروری است.

*در کنار آگاهی بخشی و توانمند ساختن جامعه، ما باید مردم و نسل جوان و جامعه را آگاه کنیم.

 بخشی از آسیب های اجتماعی و مشکلاتی که داریم در اثر ناآگاهی است.

اگر همه ویژگی ها و قسمت های مسئله برای نسل ما و جامعه ما تبیین و روشن شود، گاهی اوقات با فهم و درک درست مسئله حل می شود.

*گاهی وقت ها، شخص آگاهی دارد، اما نیاز دارد که ما وی را یاری و توانمند کنیم تا بتوانند شغل لازم و محل کسب و کار و فعالیت داشته باشند.

همه اینها جایی است که ما بعد از آگاه سازی، به دنبال توانمندسازی جامعه هستیم که اینها را توانمند کنیم.

*برخی اوقات کارهایی است که ممکن است یک نفر، دو نفر یا 10 نفر انجام دهند اما تبدیل به فرهنگ جامعه نمی شود.

قبل از اینکه دیگران به معروف دعوت و از منکر نهی کنیم، باید برای مردم به عنوان معروف، کار نیک و شایسته جا بیفتد و این در سایه فرهنگ سازی در جامعه اتفاق می افتد.

*وقتی شما می بینید فردی نظافت خیابان را به هم می زند و آشغالی را پرت می کند و احساس شرم هم نمی کند، این باید به فرهنگی تبدیل شود که این فرد احساس شرم کند.

* در همین مقطع کرونا و فشارهای اقتصادی که ما قرار داریم، خیلی حرف ها در گوشه و کنار بیان می شود که چرا فلان کار انجام نشد.

ما کشوری هستیم که سه سال و نیم در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، هیچ کشوری چنین شرایطی را پیدا نکرده است.

ما توانستیم در این سه سال و نیم در برابر همه فشارها ایستادگی کنیم، خم نشدیم و نشکستیم و ایستادگی کردیم تا جایی که همه دنیا امروز این موضوع را قبول دارند.

دولت آمریکا هم می گوید فشار حداکثری به اهداف خود نرسید * الان حتی یک کشور هم نیست که اگر شما بپرسید که فشار حداکثری نسبت به ملت ایران موفق بود یا نبوده بگویند موفق بوده است.

حتی خود آنهایی هم که این کار را انجام دادند می گویند ناموفق بوده است.

نه دولت فعلی آمریکا، حتی مسئولین دولت قبلی و همان کسانی که این فشار حداکثری را طراحی کردند هم معتقدند و می گویند این سیاست به اهداف خود نرسیده است.

آنها می خواستند ظرف، 6- 7 ماه، یک سال ما را تسلیم کنند ولی ناموافق بودند.

*{ با اشاره به فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم و اثرات آن در رفاه و توسعه کشور}: شما وقتی وارد جنگی که بر شما تحمیل شده می شوید، مگر می شود در جنگ باشید شهید و زخمی و مجروح و معلول ندهید.

این طبیعی است.

وقتی وارد  چنین محیطی می شویم مشکلات فراوانی دارد.

  افتخار ملت و دولت به عنوان خادم ملت این بوده که در طول 3 سال و نیم که کسی هم ما را یاری و کمک نکرد، توانستیم به جلو حرکت کنیم.

وقتی کرونا در کنار تحریم آمد و همه مردم گرفتار شدند قاعدتا هر کسی در آن شرایط می گوید که الان در اپیدمی کرونا لااقل در دارو به مردم فشار نیاوریم، اما دشمن همان روش را  در شرایط کرونا ادامه داد.

*اما مردم در کنار یکدیگر ایستادند و به صحنه آمدند.

اگر مردم، فعالان و شرکت های دانش بنیان و خیرین در کنار هم قرار نمی گرفتند ما نمی توانستیم در این یک سال و نیمی که این فشار کرونا بر ما وارد شد تاب بیاوریم.

البته همه کشورها با این معضل روبرو و تحت فشار هستند.

ویروس کرونا در موج چهارم با نوع قبلی قابل مقایسه نیست *{با اشاره به موج چهارم کرونا و شیوع ویروس جدید جهش یافته}: ویروسی که در موج چهارم با آن مواجه هستیم که با نوع قبلی قابل مقایسه نیست.

عین این وضع در کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین و خود آمریکا است همه جا با این مشکل مواجه شدند.

در واقع می توان گفت یک ویروس جدید و با شرایط جدید وارد شده است.

*اما در عین حال مردم مقاومت ایستادگی کردند و همدیگر را یاری کردند.

اگر نمی توانستیم امکانات لازم را برای بیمارستان های خود فراهم کنیم چه کسی به ما کمک می کرد.

حتی در ماسک ساده هم اگر فعالان و خیرین ما نبودند، ما با مشکل روبرو می شدیم بنابراین وقتی مردم وارد یک صحنه می شوند صحنه عوض می شود.

*{ با  یادآوری سیل فروردین 98 و حضور مردم در صحنه کمک به سیل زدگان}: در عرض یک هفته 25 استان کشور با سیل مواجه شد و خسارات زیادی دید.

مردم به صحنه آمدند و کمک کردند و  امروز در کرونا هم همینطور است.

 در ماه رمضان و قبل از آن مردم کمک های مومنانه کردند حتی برای کنترل بیماری هم در محل ها گروه های مردمی هم کنترل کردند، هم اگر خانواده هایی بودند که لازم بوده در قرنطینه باشند آنها را یاری و کمک کردند.

جمع هایی بودند که خرید کسانی که نیازمند بودند را انجام می دادند.

*کار جمعی و خیر کار مهمی است که هم در روز سختی و هم در روز راحتی ضرورت است و به آن نیاز داریم.

امروز در کشور گروه های مختلف در کارهای خیر مختلف حضور دارند.

در جلسه سال گذشته گفته شد که خیرین برای مدرسه سازی دنبال 3 هزار میلیارد تومان کمک بودند که 2 هزار میلیاردتومان آن تحقق یافته است و مدارس نیمه کاره را تکمیل کردند.

چه کار خیر بهتر از ساخت مدرسه و بیمارستان و یاری مردم در اشتغال است.

* وقتی یاری و کمک هست زندگی سخت آسان می شود، در شرایطی که قرار داریم هم جامعه ما نیاز به کمک دارد نه تنها به خاطر کرونا و تحریم، بلکه همیشه نیاز به کمک داریم.

حتی اگر تحریم و کرونا تمام شود جامعه ما به این تشکل ها نیاز دارد.

*جامعه نیاز دارد به انجمنی که  در اهدای عضو فعال باشد.

به هر حال افرادی هستند که  به خاطر عضوی جان خود را از دست می دهند و افرادی هم حاضرند که در شرایطی که از دنیا بروند در همان لحظه اول اعضای خود را فدا کنند.

این کار بسیار ارزشمندی است.

 آنچه مهم است این است که ما در این شرایط جامعه را دعوت و تشویق به کمک و همیاری یکدیگر کنیم.

ما نیازمند به کمک هستیم که این نیازمندی با یاری و فعال شدن  همدیگر امکان پذیر است.

*{با تاکید بر لزوم نقش افرینی خیرین در مسائل طبیعت  و محیط زیست}: ما در کشوری هستیم که همیشه در شرایط خشکسالی است بنابراین نیازمندیم که آب را حفظ کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

بخش شرق کشور که نسبت به جاهای دیگر پرطراوت نیست و دچار مشکل است معضل اصلی آن آب است یعنی اگر آنجا آب بود زمین برای کشاورزی آماده است.

* یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این است که تلاش کرد که آب را از دریا به فلات مرکزی ایران برساند و این کار انجام شد.

برخی متخصصین ما می گفتند که این کار امکان پذیر نیست مگر می شود آب دریا را شیرین کرد و یک هزار کیلومتر آنطرف تر برد و این کار شد.

* امروز جاسک مرکزی برای فعالیت اقتصادی در بخش دریا شده است، جاسک را به یک مرکز صادراتی برای نفت تبدیل می کنیم یعنی همانطور که نفت از خارک صادر می شد از این به بعد، هم از خارک و هم از جاسک صادر می شود که این موضوع از نظر امنیت ملی بسیار مهم است.

ما از خلیج فارس بیرون آمدیم و اگر فردا مشکلی برای تنگه هرمز و خلیج فارس پیش بیاید، ما نفتمان را بیرون خلیج فارس هم صادر می کنیم.

 ما یکهزار کیلومتر لوله از گوره تا جاسک کشیدیم و امیدوارم این طرح در اواخر اردیبهشت افتتاح شود.

هزار کیلومتر لوله، پمپ ها و طراحی همه تولید داخل است.

ما از ابتدا این امکانات را نداشتیم و کارگاه ها و کارخانه های بزرگ ما فعال شدند و این کار بزرگ به سرانجام رسید.

جاسک تبدیل به یک اسکه صادرات نفت شده است * تبدیل جاسک به یک اسکله صادرات نفت تحولی بزرگ و زیربنایی است.

 این کارهای زیربنایی را دولت برای زنده کردن سواحل مکران انجام داد تا زمینه برای فعالیت های بعدی اجتماعی توسط سمن ها و خیران فراهم شود.

دولت در این منطقه جاده ساخت و الان تقریبا تمام مسیر از بندرعباس تا چابهار در حال دو بانده و بزرگراه شدن است و بخش بزرگی از آن، از خوزستان تا سیستان بزرگراه شده است.

*{ با اشاره به احداث راه آهن از چابهار تا زاهدان}: این راه آهن تا خراسان ادامه پیدا خواهد کرد و 700 کیلومتر راه آهن در حال ساخت است.

انشاالله تا خرداد، راه آهن از زاهدان به خارک را آماده افتتاح می کنیم و بخش دیگر آن یعنی از چهابهار به ایرانشهر تا آخر دولت آماده افتتاح می شود.

در حالی که استان سیستان و بلوچستان گاز نداشت، لوله گاز به این استان آمد و آن را متحول کرد.

*کارهای زیربنایی را باید دولت انجام دهد و سرمایه گذاری کند و بعد کارهای عظیمی وجود دارد که دست تشکل های مردم نهاد است و آنها باید وارد عمل شوند و برای ارتقای آموزش و آگاه سازی و اشتغال و فرهنگ مردم، ساخت مدارس و بهبود شرایط بهداشتی کمک کنند و دولت هم در کنار آنهاست.

*در این دولت، جوان ها به صحنه آمدند و سمن ها و تشکل های مختلفی ایجاد کردند و 100 مرکز به عنوان خانه جوان در کشور تاسیس شده که محل حضور و آموزش و همکاری اینهاست.

این یک ضرورت برای جامعه است و باید ادامه پیدا کند.

یکی از افتخارات ما این بود که در این زمینه تسهیل گری و کمک و تشویق بیشتری کردیم اما کار اصلی را تشکل های مردمی انجام دادند.

*دولت از لحاظ مسائل مربوط به مقررات، حقوق و قانون به فعالیت سمن ها کمک کرده، دولت بیشتر از این هم سمن ها را یاری خواهد کرد و این کار بزرگ می تواند به توسعه کشور منجر شود و در توسعه همه جانبه، بخشی از توسعه در اختیار فعالان اجتماعی غیردولتی است.

گاهی هم فعالان اجتماعی غیردولتی بین دولت و جامعه و مردم واسطه می شوند و این میانجیگیری را هم سمن ها انجام می دهند.

* کار بزرگی در کشور توسط سمن ها در حال انجام است،  از همه خیران و تشکل ها و سمن ها که در بخش های مختلف فعال هستند تشکر می کنم.

فرصتی بود که ما سخن خیران و فعالان این بخش اجتماعی را بشنویم و تا پایان دولت آنها را یاری خواهیم کرد و ان شاءالله دولت های بعد هم آنها را یاری خواهند کرد.


کلید واژه ها: نیازمند - مشکلات - نیاز - نیازمندی - جامعه - زندگی - انسان ها - کنیم - پیامبر - دولت - روحانی - پیامبر اسلام - جامعه ایرانی - حجت الاسلام - رییس جمهوری - اسلام - انسان - حسن روحانی - حضور مردم - روز قیامت - فعال - بدون - پیامبران - حضور - المسلمین - مردم - محیط - حل و فصل - دستگیری - پیشرفته

آخرین اخبار سرویس:
آخوندی: بحث کاندیداتوری ام یک بحث جمعی است

برای به آشوب کشیدن کاندیدا نشده ام | نامزد شده ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم

نگاهی به شایعات انتخاباتی علیه قالیباف و رییسی

سردار افشار: 47 برنامه ملی تحول آفرین در همه عرصه ها دارم

ویدئو / فریدون عباسی: برای قد علم کردن در جهان نیاز به گفت وگوی باعزت داریم

نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم

سقوط هواپیما در شرق تهران تکذیب شد

مشکلات اقتصادی نباید مانع از حضور مردم در انتخابات شود

چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

تاجزاده پس از ثبت نام در انتخابات: هیچ قدرتی بالاتر از قدرت بی قدرتان نیست/ مخالف راه حاکمیت هستم

هر اقدام فرهنگی را می توان به سمت کسب و کار فرهنگی سوق داد

مثل این که محمود ادای مصطفی را در می آورد!

اقدام یک محکوم امنیتی برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

تا روزی که باطل در جهان خریدار دارد کشتار دانش آموزان ادامه خواهد داشت

یادداشت:تحلیلی بر رابطه میدان و دیپلماسی

آخرین خبر از تولید واکسن مشترک ایران و کوبا

پزشکیان شنبه ثبت نام می کند

تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات و خودکشی های اخیر دستیاران | مشکلات دستیاران از حقوق حداقل 3میلیون تومانی تا شیفت های طاقت فرسا

یادبود شهدای حادثه تروریستی افغانستان در دانشگاه قم برگزار شد

پاسخ باهنر به پذیریش ستاد تبلیغاتی علی لاریجانی: مشخص نیست

در حال تایپ/ اجمالی/ حجت الاسلام فرزانه:خدا قرآن را برای کمک به عقل بشر فرستاد

انتشار فراخوان دومین دفتر مطالعات قصه گویی در آستانه روز ملی فردوسی

مشکلات اقتصادی و بی تدبیری مسؤولان نباید باعث غفلت از وظیفه شرعی رأی دادن شود

نام نویسی فریدون عباسی در انتخابات ریاست جمهوری

جزییات طرح مجلس برای ساماندهی استخدام کارکنان دولت

واکنش باهنر به پذیریش ریاست ستاد تبلیغاتی لاریجانی

(تصویر) داوطلبی که با پلاک مخدوش آمد

با انحصار و تک صدایی در صداوسیما مخالفم

اصلاح طلبان دور این چهره جمع می شوند؟

7 کاندیدای جدی اصولگرا و اصلاح طلب هنوز نیامده اند/ تاج زاده و دو مدیر ارشد دولت احمدی نژاد کاندیدا شدند

13 زندانی جرایم غیرعمد استان بوشهر با کمک خیران به آغوش خانواده بازگشتند

واکسن ایرانی از ابتدای تابستان برای مردم تزریق خواهد شد

پیام سفیر ایران در تاجیکستان به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

رستم قاسمی: با احمدی نژاد ائتلاف نمی کنم اما کُپ او عمل می کنم

آخرین گمانه زنی ها درباره تشکیل ستاد انتخاباتی علی لاریجانی

ظاهر عجیب یکی از داوطلبان ریاست جمهوری

فریدون عباسی: نیامده ام تا به نفع کسی کنار بروم+ ویدئو

رستم قاسمی: با احمدی نژاد ائتلاف نمی کنم

کاندیداتوری جهانگیری و لاریجانی قطعی شد

یادداشت:تحلیلی بر رابطه میدان و دیپلماسی

تاجزاده: نامزد شده ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم

تصاویر | مصطفی تاج زاده خبرساز با همسرش برای کاندیداتوری آمد

افزایش 10 درصدی تعداد شعب انتخابات در اسفراین

حمایت از 17 عنوان کتاب با موضوع نماز

 اولین حضور عمومی ملکه انگلیس پس از مرگ همسرش + فیلم

حرف های جنجالی یک کاندیدای ریاست جمهوری

آذری جهرمی امروز کاندیدا می شود؟

ناکارآمدی مسئولان را به پای ضعف نظام ننویسید | انتخاب فرد اصلح، راه برون رفت از مشکلات است

برای به آشوب کشیدن کاندیدا نشده ام | نامزد شده ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم

تمسخر ثبت نام کنندگان عادی انتخابات، به رد صلاحیت ها مقبولیت می دهد/ باید از نظارت استصوابی عبور کرد

وزیر ارشاد: سردار سلیمانی را در سطح پلاکارد رقابت های انتخاباتی تنزل ندهیم

آذری جهرمی امروز در انتخابات ثبت نام می کند

فعالیت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم

سردار سلیمانی را در سطح پلاکارد تنزل ندهید

دیدار رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه با پدر شهید لطفی نیاسر

نامزد شده ام تا رویای آزادی و عدالت را زنده نگه دارم

سؤالات پرتکرار حول زکات فطریه

دعوت سید محمد خاتمی و کروبی از جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات

آزمایش های جالب روی بنز در سال 1982+ویدئو

مواضع نامزدهای انتخاباتی به اصول نظام اسلامی آسیب نرساند

آخوندی: بحث کاندیداتوری ام یک بحث جمعی است

 اولین حضور عمومی ملکه انگلیس پس از مرگ همسرش + فیلم

چهارمین روز ثبت نام انتخابات 1400

فطریه مردم بین نیازمندان مناطق و محلات خراسان جنوبی توزیع می شود

افشار پس از ثبت نام: شعار دولت من »با مردم و برای مردم« است

یابود شهدای حادثه تروریستی افغانستان در دانشگاه قم برگزار شد

برگزاری هیئت حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی در جوار شهدای گمنام + عکس

شناسایی ظرفیت های کشورهای عضو اکو در رویداد ساری 2022

فریدون عباسی: ملزم به اجرای برجام هستیم

تاجزاده پس از ثبت نام در انتخابات: پیام من دوست داشتن زندگی و تلاش برای افزایش شادی و امید است

رد صلاحیت 54 نفر از داوطلبان شورای شهر اهواز در هیات نظارت خوزستان

تاجزاده: برای به آشوب کشیدن کاندیدا نشدم /با حجاب اجباری مخالف هستم

پاسداشت شیراز، فاصله ی حرف تا عمل

من با سیاست خارجی پرهزینه مخالفم/ با نظارت استصوابی مخالفم

آذری جهرمی امروز کاندیدای ریاست جمهوری می شود؟ /یک کاندیدا قبل از ثبت نام به قم رفت

حضور مصطفی تاج زاده در ساختمان وزارت کشور به همراه همسرش

تاج زاده پس از ثبت نام: با انحصار و تک صدایی در صداوسیما مخالفم

فیلم نشست خبری فریدون عباسی/ نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم

مردم نا کارآمدی دولت را به پای انقلاب نخواهند نوشت

شعار دولت من با مردم و برای مردم است

وعده انتخاباتی فریدون عباسی: باید اینترنت رایگان بدهیم/ به نفع هیچ کسی کنار نمی روم حتی رییسی

عصر کرونایی و انتخابات 1400 در ایران

اجرای زنده سالار عقیلی - باغ عفیف آباد

لزوم اهتمام جدی دستگاه های اجرایی برای برگزاری کنگره شهدای همدان

الکاظمی وضعیت نامزدی خود در انتخابات را مشخص کرد

تاجزاده: با نظارت استصوابی مخالفم/ رویاهای زیادی دارم!

سردار سلیمانی را در سطح پلاکارد رقابت های انتخاباتی تنزل ندهیم

شیوه مواجهه رهبر انقلاب با انتقادات تند یک دانشجو + فیلم

داستان سرقت سردیس یک هنرمند در شیراز

حضور مصطفی تاج زاده در چهارمین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

عکسی از تاج زاده با شناسنامه در دست

سفیر ایران در تاجیکستان: فردوسی سزاوار احترام ابدی است

خاطره جالب فیروز کریمی از وقت کشی تیم میثاقیان + فیلم

وزیر جوان امروز در انتخابات ثبت‎نام می کند!

تکلیف کاندیداتوری آذری جهرمی مشخص شد

عکس | کمند امیرسلیمانی در کنار پدر و برادرش

تنها بانوی تاریخ که بانوی اول دو کشور شده است!+عکس

آخرین مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکتری در دانشگاه تهران

انتخابات 1400 و انتقادها به احمدی نژاد/ او در حال فاصله گرفتن از مشی رهبری و گفتمان انقلاب است

افزون بر 50 میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند