مطالب مرتبط:
دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی | رشته ها و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه | امکانات و تسهیلات
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تبریز معرفی شد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی درگذشت سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد حجازی را تسلیت گفت
دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی طلای کشتی آزاد آسیا را کسب کرد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 16:252021-04-19دانش

دانشگاه آزاد اسلامی کاشان | معرفی کامل رشته ها و امکانات


دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان قدیمی ترین دانشگاه در استان اصفهان بوده و اکنون دارای 90 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی (دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد)، - "شهرستان کاشان با قدمت تاریخی 7 هزار ساله مهد تمدن کهن با سابقه طولانی در صنایع متنوع و افتخار پرورش شخصیت های بزرگ علمی در رشته های مختلف در طول تاریخ، مشهور به دارالمؤمنین و بزرگ ترین شهر استان اصفهان پس از شهر اصفهان بوده و بررسی های تاریخی نشان می دهد که حتی آغاز صنعتی شدن در کشور با شکل گیری صنعت نساجی در کاشان و شهرری بوده و سه ویژگی بارز صنعت، گرایش عمیق مذهبی و پرورش دانشمندان رشته های مختلف از امتیازات تقریباً منحصربه فرد این شهرستان است.

ضرورت تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان توجه به این نکات در مقدمه می تواند در کنار موارد ذیل ضرورت تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی در کاشان را تبیین کند: 1- تغییر استراتژی آموزشی عالی از نخبه پروری و انحصار آن به قشر محدود نخبه یا برخوردار کشور به استراتژی توسعه آموزش عالی به عنوان حق عموم مردم در هر نقطه از کشور 2- ظرفیت های ممتاز شهرستان نظیر سابقه طولانی در صنعت و علم، وجود واحدهای متعدد، متنوع و گسترده صنعتی، وجود قشر تحصیل کرده در رشته های مختلف، امکان جذب نیروهای فارغ التحصیل و متخصص، دسترسی به شهرهای بزرگ تهران و اصفهان و.

3-ناکافی بودن مراکز آموزش عالی موجود در آغاز تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی کاشان که منحصر به یک مدرسه عالی با سه رشته دبیری و یک آموزشکده فنی با چند رشته کاردانی می شد و در عین حال نیاز گسترده مردم 4- ایجاد یک دانشگاه اسلامی و مردمی در راستای اجرای فرمان امام مبنی بر واگذاری امور به مردم با توجه به سابقه مذهبی و روحیه مشارکت فعال در امور خیر مردم کاشان تشکیل هیئت مؤسس با هماهنگی شفاهی انجام شده با رییس وقت دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان 1363 و تقریباً در همان اوایل شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی در کشور امام جمعه فقید شهرستان آیت الله یثربی، سربلوکی از استادان فرهیخته دانشگاه تهران، فرماندار وقت شهرستان و تعدادی دیگر در جلسه ای به عنوان هیئت مؤسس هسته اولیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان را تشکیل داده و با توافق و تعهد حداقل های هیئت امنای دانشگاه سربلوکی را به عنوان مسئول راه اندازی این واحد دانشگاهی پیشنهاد دادند که با دستور کتبی رییس دانشگاه وی مأمور به این امر مهم شد.

آغاز فعالیت های آموزشی مهر سال 63 قرائتی مدیرعامل کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان آموزشگاه شرکت را برای انجام آغاز فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در اختیار قرار داد و تدریجاً با مساعدت های بیشتر، بخشی از باشگاه مخمل به این واحد دانشگاهی اختصاص داده شد.

در این مجموعه که دارای چهار اتاق بود از یکی از آنها به عنوان قسمت اداری و مالی و سه اتاق دیگر به عنوان کلاس بهره برداری شده و برای انجام امور آموزشی نیز یک دستگاه کانتیر خریداری و در حیاط باشگاه در مجاورت اتاق های صدرالذکر مستقر شد.

با توجه به امکانات یادشده با پذیرش 170 دانشجو در سه رشته کارشناسی عمران، کارشناسی تکنولوژی نساجی و کاردانی حسابداری نخستین فعالیت های آموزشی این واحد دانشگاهی آغاز شد.

توسعه رشته ها با ریاست ثابت که در آن زمان به عنوان معاون آموزشی سربلوکی بود و تا سال 76 به مدت 12 سال ریاست واحد را بر عهده داشتند دنبال شد؛ البته به دلیل محدودیت فضای آموزشی مکان یاد شده بسیاری از کلاس های درس نظری با استفاده از فضای دبیرستان ها در نوبت عصر، کلاس های عمومی نظیر اخلاق اسلامی در مسجد قائمیه کاشان تشکیل شده و از ظرفیت خالی هنرستان ها نیز برای برگزاری کلاس های عملی مثل نقشه کشی و غیره استفاده می شد.

در سال 1364 نیز با پیگیری های بعدی رشته های کارشناسی ادبیات و مهندسی مکانیک با گرایش سیالات به رشته های موجود اضافه شد.

احداث و راه اندازی ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی نبش چهارراه آیت الله کاشانی با پیگیری وساطت امام جمعه فقید شهرستان آیت الله یثربی در سال 1364 زمینی به مساحت تقریبی 600 متر در بهترین نقطه تجاری و در واقع در مرکز شهرستان کاشان در مجاورت چهارراه آیت الله کاشانی توسط یکی از خیرین به نام محمد اصفهانیان وقف دانشگاه آزاد اسلامی کاشان شده و عملیات اجرایی احداث نخستین ساختمان ملکی دانشگاه در این زمین به زیربنای تقریبی 2 هزار متر با بیش از 20 اتاق به عنوان کلاس، آزمایشگاه و فضای اداری آغاز شد.

سال 1366 ساختمان یاد شده به بهره برداری رسیده و در کنار باشگاه مخمل و ابریشم کاشان برای تشکیل غالب کلاس ها و برخی از کارگاه های فنی، کتابخانه و سایت کامپیوتر از آن استفاده می شد.

از این ساختمان تا سال 1372 که دانشگاه به سایت اصلی واقع در محل فعلی منتقل شده مورد استفاده قرار گرفته و در اوج بهره برداری از آن تا حدود یک هزار و 500 دانشجو را خدمات می داد؛ البته به دلیل محدودیت فضای مزبور از یک طرف و قرار گرفتن در شلوغ ترین نقطه ترافیکی شهر از طرف دیگر بعدها مورد استفاده های دیگر نظیر خوابگاه و .

قرار گرفت.

خرید مجموعه کارگاهی جهان صنعت با عنایت به اینکه غالب رشته های دایر شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان فنی و مهندسی بوده(مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، و مهندسی نساجی) و در عین حال دانشگاه فاقد امکانات واقعی کارگاهی مشتمل بر تجهیزات و ماشین آلات مناسب بودند، ثابت ریاست وقت دانشگاه به دنبال بررسی و یافتن راه حل مناسبی برای رفع این نقیصه برآمد در همین بررسی ها بود که در تابستان سال 1366 اطلاع یافت شرکت جهان صنعت با همه امکانات منقول و غیرمنقول کارگاهی در معرض فروش قرار گرفته قیمت تعیین شده برای شرکت مزبور 52 میلیون ریال بود در حالی که حتی دانشگاه در آن زمان وجهی برای پرداخت حقوق کارکنان که در حدود 4 میلیون ریال بود نداشت.

با توسل بر امام زمان (عج) برای خرید اقساطی شرکت مزبور اقدام شده و تا سال 1372 که سایت اصلی دانشگاه به بهره برداری رسید از این مجموعه برای دایرکردن کارگاه ها و آزمایشگاه های رشته مکانیک، عمران و نساجی استفاده می شد.

علاوه بر آن از این مجموعه در مواردی در چند سال علاوه بر استفاده برای امور آموزشی دانشگاه در راستای ساخت لوازم و تجهیزات مورد نیاز واحد کاشان و حتی دیگر واحدها نظیر یزد، نجف آباد، خمینی شهر و اراک نیز بهره برداری می شد.

تملک و بهره برداری از مجموعه کارگاهی صدرالذکر ازجمله نکات مثبت واحد بود که باعث شد سه رشته یاد شده در همان ابتدای فعالیت واحد کاشان مورد تصویب قطعی قرار گیرد.

تصویب و راه اندازی کارشناسی حسابداری سال 1369 دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با عنایت به اینکه از همان دوران آغاز فعالیت های خود کاردانـی حسابداری را دایر کرده و در این زمینه تجربه کافی در راستای پرورش نیروهای مالی سازمان ها، شرکت ها و ادارات مختلف کسب کرده بود رشته کارشناسی حسابداری را تأسیس کرد؛ البته کلاس های این رشته دانشگاهی نیز عمدتاً تا سال 1372 در محل باشگاه مخمل و ابریشم تشکیل می شد.

تملک و راه اندازی سایت اصلی دانشگاه با عنایت به وضعیت و امکاناتی که در قسمت های قبلی ذکر شد، برگزاری کلاس ها، تداوم و توسعه فعالیت های آموزشی در مجموعه امکانات موجود یعنی باشگاه مخمل و ساختمان چهارراه آیت الله کاشانی میسور نبود ازجمله مشکلات به جود آمده عبارت بودند از: 1- پراکندگی مجموعه امکانات اجاره ای و ملکی دانشگاه در سه محل کاملاً از هم متمایز و مشکلات نظارتی، کارکنانی و .

2- ناکافی بودن مجموعه امکانات موجود به دلیل افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه به تعداد حدود یک هزار و 500 دانشجو 3-وقوع ساختمان اصلی ملکی دانشگاه در شلوغ ترین نقطه ترافیکی شهر(چهارراه آیت اله کاشانی) که در کنار نداشتن پارکینگ خودروها عملاً دسترسی به واحد و امور جاری را غالباً با مشکل مواجه می ساخت.

4- فقدان محل مناسب برای استراحت و تجمع دانشجویان در ساعات قبل و بعد از کلاس ها و گلایه ها و بعضاً برخورد اماکن و نهادها و مسئولان شهری 5- نیاز به توسعه در یک فضای گسترده تر و در عین حال ایجاد یک مجموعه منسجم.

با توجه به این مسائل بود که مسئولان دانشگاه با مساعدت های امام جمعه فقید آیت الله یثربی(ره) و دیگر مسئولان شهرستان نظیر سازمان زمین شهری و دیگران برای خرید زمینی چند هکتاری برای اختصاص به سایت اصلی دانشگاه، اقدام کردند.

در نتیجه این تلاش ها زمینی به مساحت 21 هکتار در بلوار قطب راوندی (کیلومتر 5/3 جاده قدیم کاشان – قم) جنب دانشگاه و بیمارستان شهید بهشتی خریداری شد؛ البته سال 1381 با خرید 32 هکتار زمین های مجاور از اشخاص حقیقی و اضافه کردن به 21 هکتار یاد شده در مجموع سایت دانشگاه به مساحت فعلی 53 هکتار رسید.

بعدها با تلاش های انجام شده و پیگیری ها معاونت اداری و مالی واحد اسناد مالکیت سایت به عنوان سند دست اول به نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان تحصیل شد و امکان تصرفات عدوانی یا هرگونه ادعایی به این گونه زمین ها را منتفی ساخت.

سال 1370 با پیگیری های مسئولان دانشگاه جمالی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی مبلغ قابل توجهی به عنوان قرض الحسنه در اختیار دانشگاه قرارداد که از این مبلغ برای آغاز عملیات اجرایی، احداث ساختمان های آموزشی استفاده شد.

سال 1372 بخشی از آن به بهره برداری رسیده و به همین دلیل در یک فرآیند تدریجی (طی دو نیمسال) همه کلاس ها، کارگاه ها و آزمایشگاه ها به این ساختمان منتقل شد.

البته این ساختمان ها با کاربری نهایی کارگاهی بنا شده؛ اما با پارتیشن بندی اولیه کلاس های تئوری نیز به دلیل محدودیت فضای آموزشی اختصاص یافتند.

اکنون از بخشی از این ساختمان به عنوان کارگاه ها و بخشی دیگر نیز به عنوان مجموعه آموزش متمرکز استفاده می شود که با به بهره برداری رسیدن دانشکده جدید تحصیلات تکمیلی و علوم انسانی انتظار می رود صرفاً به کاربری اصلی منحصر شود.

احداث دانشکده فنی و مهندسی از سال 72 احداث دانشکده فنی و مهندسی در سه طبقه و با زیربنای نزدیک به 7 هزار مترمربع آغاز و ظرف کمتر از یک سال به بهره برداری رسیده و دانشجویان فنی و مهندسی در رشته های مکانیک، نساجی و عمران به این دانشکده منتقل شدند.

اکنون علاوه بر استقرار رشته های یاد شده در این دانشکده، سایت اصلی کامپیوتر، کتابخانه و بخش مرجع، دارالقرآن، دفتر فرهنگ اسلامی تشکل های دانشجویی نیز در این دانشکده مستقر بوده و حدود نیمی از دانشجویان فعلی را پوشش می دهد.

احداث دانشکده برق و کامپیوتر سال 1376 پس از سیدعلی ثابت که 11 سال ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان را عهده دار بود و در شکل گیری و توسعه اولیه دانشگاه نقشه محوری داشتند، سیدعباس حسینی به ریاست این واحد دانشگاهی انتخاب شد.

وی با عنایت به نیاز به فضای آموزشی و توسعه رشته ها اقدام به احداث دانشکده برق و کامپیوتر با زیربنای تقریبی حدود 6 هزار و 500 مترمربع کرد و با تلاش شبانه روزی مسئولان ازجملهمعاونت اداری و مالی وقت سیدعلی لاجوردی ظرف حدود 6 ماه دانشکده یاد شده احداث و به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این دانشکده رشته های کاردانی برق، کارشناسی نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر، کاردانی و کارشناسی حسابداری، کاردانی و کارشناسی ادبیات فارسی به این ساختمان منتقل و با تصویب رشته های جدید، افزایش دانشجو تعداد دانشجویان دانشگاه به بیش از دو برابر یعنی حدود 3 هزار دانشجو رسید.

احداث مجموعه رفاهی با عنایت به توسعه دانشگاه و نیاز به امکانات رفاهی در سایت اصلی در زمینه احداث مجموعه امکانات رفاهی مشتمل بر خوابگاه، ورزشگاه، سلف سرویس اقدامات تدریجی صورت گرفت: الف) ورزشگاه ب) خوابگاه ها ج) سلف سرویس محوطه سازی و توسعه فضای سبز از سال 79 با تصدی مسئولیت سیدعلی لاجوردی به عنوان معاونت اداری و مالی و قائم مقام واحد و با پیگیری های مستمر وی ایجاد فضای سبز و محوطه سازی در برنامه کارهای دانشگاه قرار گرفت و تدریجاً حدود 60 هزار متر فضای سبز مشتمل بر چمن، درخت زیتون، سرو.

در محوطه دانشگاه شکل و روحی تازه به دانشگاه بخشید و محوطه سازی، خیابان کشی، احداث دیوار دور دانشگاه و.

و.

با مساحت قابل توجه ایجاد و به بهره برداری رسید.

معرفی سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در راستای تحقق بند پنج سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری، به ویژه بندهای یک و دو، اقدامات ذیل راهبرد سه نقشه جامع علمی کشور و موارد ذیل راهبرد هفت فصل هفتم سند اسلامی شدن دانشگاه ها و در راستای آموزش و ترویج تفکر خلاق ایده پردازی و توسعه فرهنگ نوآوری در کشور و تحقق کارآفرینی مبتنی بر نوآوری، شناسایی و حمایت از دانشجویان، متخصصان و اساتید خلاق، نوآور و کارآفرین و فراهم سازی زمینه تجاری سازی دستاوردهای علمی آنها برای ورود به فعالیت های کارآفرینانه و خلق ارزش و تولید ثروت از دانش و فناوری و رفع مشکلات جامعه، دانشگاه آزاد اسلامی تمهیدات و بسترهای لازم برای اشتغال دانش بنیان از طریق راه اندازی سرای نوآوری را فراهم کرده است.

رشته های دانشگاه آزاد اسلامی کاشان این واحد دانشگاهی قدیمی ترین دانشگاه آزاد اسلامی در استان اصفهان است که با پذیرش در سه رشته ادبیات، حسابداری و عمران در 1363/03/24 تأسیس شده و اکنون دارای 90 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی (دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد)، کارشناسی و کاردانی به شرح زیر است.

رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد فوق لیسانس و دکتری تخصصی) کارشناسی ارشد دکتری تخصصی رشته های علوم انسانی رشته های فنی و مهندسی رشته های علوم انسانی رشته های فنی و مهندسی حقوق خصوصی، مهندسی مکاترونیک، حسابداری، مهندسی برق – قدرت، روان شناسی عمومی، مهندسی سیستم های انرژی - تکنولوژی انرژی، زبان و ادبیات فارسی، مهندسی برق - مخابرات، مدیریت بازرگانی- بازاریابی، مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی، علوم قرآن و حدیث، عمران - مهندسی و مدیریت ساخت، مدیریت بازرگانی- مدیریت استراتژیک، مهندسی مکانیک – طراحی کاربردی، مالی – مهندسی مالی، مهندسی عمران - سازه، مدیریت صنعتی- تحقیق در عملیات، مهندسی برق – مخابرات سیستم، مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی، مدیریت صنعتی- مدیریت کیفیت و بهره وری، مهندسی برق – مخابرات نوری، مهندسی کامپیوتر – نرم افزار، حسابداری، مهندسی برق – مخابرات میدان و موج، مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی، علوم قرآن و حدیث، مهندسی برق - سیستم های قدرت، زبان و ادبیات فارسی، مهندسی برق – مخابرات امن و رمزنگاری، مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی، مهندسی عمران - سازه، مهندسی عمران – زلزله، مهندسی معماری، مهندسی پلیمر- فرآورش، مهندسی شیمی – پلیمر، مهندسی نساجی - فناوری و مهندسی نساجی - الیاف.

رشته های مقطع کارشناسی (لیسانس) کارشناسی پیوسته ویژه دارندگان مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم های چهارساله و 3-3-6 کارشناسی ناپیوسته ویژه دارندگان مدرک کاردانی کارشناسی علوم پزشکی از طریق کنکور سراسری رشته های علوم انسانی، رشته های فنی و مهندسی، رشته های علوم انسانی، رشته های فنی و مهندسی، رشته های پزشکی و پیراپزشکی، حسابداری، مهندسی برق، حسابداری، مهندسی نرم افزار کامپیوتر، پرستاری، حقوق، مهندسی پلیمر، مدیریت صنعتی، مهندسی تکنولوژی برق، شبکه های انتقال و توزیع علوم آزمایشگاهی، روان شناسی، مهندسی پزشکی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مهندسی تکنولوژی برق- قدرت، بهداشت محیط، زبان و ادبیات فارسی، مهندسی شهرسازی، حرفه ای حقوق - حقوق ثبتی، مهندسی تکنولوژی الکترونیک، مترجمی زبان انگلیسی، مهندسی صنایع، کارشناسی حرفه ای، گرافیک - تصویرسازی، مهندسی تکنولوژی، تأسیسات حرارتی و برودتی، مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران، مهندسی تکنولوژی، ساخت و تولید- ماشین ابزار، مدیریت صنعتی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری مکانیک خودرو، مهندسی مکانیک، مهندسی اجرایی عمران، مهندسی فناوری نساجی، مهندسی تکنولوژی صنایع نساجی، طراحی لباس، معماری، فرش، حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت و معماری.

رشته های مقطع کاردانی پیوسته (فوق دیپلم) ویژه دانش آموختگان فنی و حرفه ای، کار و دانش، دیپلم سه ساله نظریو دارندگان مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم های چهارساله و 3-3-6 اشتغال به تحصیل در واحد دانشگاه آزاد اسلامی کاشان اشتغال به تحصیل در آموزشکده سما وابسته به واحد دانشگاه آزاد اسلامی کاشان ساختمان – کارهای عمومی عمران، طراحی دوخت، نرم افزار کامپیوتر، نقشه کشی معماری - معماری، تأسیسات تبرید، الکترونیک عمومی، تأسیسات تهویه مطبوع، الکتروتکنیک – برق صنعتی، ساخت و تولید - ماشین ابزار، گرافیک - گرافیک، مکانیک خودرو، حسابداری، صنایع نساجی و تربیت بدنی.

مسجد و مجتمع فرهنگی چهارده معصوم دانشگاه آزاد اسلامی کاشان مسجد و مجتمع فرهنگی چهارده معصوم دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در زمینی به مساحت 3 هزار و 600 مترمربع در مرکز اصلی محوطه دانشگاه در دو طبقه احداث شده و بعد از علوم تحقیقات، مرودشت و قزوین، یکی از بزرگ ترین مساجد دانشگاه های آزاد اسلامی بوده که دارای سه در ورودی به صورت مجزا است.

ساخت این مسجد از سال 1382 آغاز و در سال 1388 به پایان رسید و توسط ریاست پیشین دانشگاه جاسبی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مسجد چهارده معصوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان با بهره گیری از الگوی ایرانی اسلامی توسط هنرمندان کاشانی ساخته شده و این مسجد دارای 14 گنبد کوچک فرعی است و یک گنبد اصلی فیروزه ای در مرکز آن قرار دارد.

داخل مسجد نیز به صورت زیبایی مقرنس کاری شده و اطراف همه دیوارها و محراب مسجد به وسیله کتیبه های قرانی مزین شده و در سال 1387 با دفن سه شهید گمنام در نزدیکی مسجد چهارده معصوم فضای معنوی زیبایی به دانشگاه داده و همه مراسم مذهبی هیئت مذهبی دانشگاه به مناسبت ایام در این مسجد برگزار می شود.

موقعیت مکانی
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - کاشان - اسلامی - استان اصفهان - اصفهان - آزاد - رشته - شهرستان - تحصیلات تکمیلی - تاریخی - صنعت - منحصربه فرد - مختلف - استان - تشکیل - پرورش - ضرورت - شهر اصفهان - صنعت نساجی - قدیمی ترین - دانشمندان - بزرگ ترین - واحد - کارشناسی - بزرگ - امکانات - تحصیلات - طولانی

آخرین اخبار سرویس:
درخشش تیم تربت حیدریه در رقابت های ملی کرسی های آزاداندیشی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

قدرتمندترین اشعه لیزر جهان ساخته شد

کار زیبای علی دایی اشک همه را درآورد + عکس

بازگشایی بازار تهران پس از حدود یک ماه تعطیلی

سپیده خداوردی با لباس بدنسازی + عکس

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 19 اردیبهشت

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

ضرورت تقویت ظرفیت آموزش های الکترونیکی

قدردانی از استادان برگزیده دانشگاه های سیستان و بلوچستان+فیلم

کار خیر خیران لنگرودی در ماه مبارک رمضان

میزان تاثیر کنکور بر انتخاب دانشجویان کاهش یابد

میزان زکات فطریه از سوی مراجع تقلید اعلام شد + جزییات

آغاز امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

ارائه بن تخفیف نمایشگاه مجازی قرآن به دانشجویان و طلاب

بسته های پروتیینی از سوی جهادگران قم بین خانواده های نیازمند توزیع شد

ضرورت تقویت آموزش  الکترونیکی و ارتقای کیفی پژوهش در بودجه دانشگاه ها

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

68 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری زنجان فعالیت می کند

مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی برای تعمیر و به روزرسانی تجهیزات حمایت می شوند

آزادی زندانیان ی جرائم غیرعمد گیلان

تبدیل علم به فناوری در تمام رشته ها گره گشاست

70درصد تجهیزات بیمارستان جدید جهرم تأمین شد

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مجوز فعالیت گرفت

جذابیت دنیای سخن با کلاب هاوس / نشریه «واجد» انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد

معلمان جایگاه و شأن خود را ارج نهند

بین المللی سازی دانشگاه ها؛ بستری جهت ارتقای سطح استانداردها

راهکارهای برون رفت از تحریم در حوزه کشاورزی / کشاورزی در کشور دچار فرسودگی شده است

رونق صنعت دام و طیور با نوآوری های تازه به میدان آمده

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

آمادگی دانشگاهها برای پذیرش حضوری دانشجویان/انتظار داریم دانشگاهیان در اولویت واکسن قرار بگیرند

آمار واقعی قربانیان کرونا در جهان 7 میلیون نفر است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

برگزاری امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

فعال شدن شعب آینده پژوهی در دانشگاه

ردیابی منشاء تولید گاز سولفید هیدروژن در مخازن گازی

تغییر تاریخ امتحانات الکترونیکی پایان ترم

ماسک عجیب سیاوش خیرابی سوژه شد + عکس

14دستگاه صنعت شیشه و بلور ایران ساخت شد

کارگروه آینده پژوهی آموزش عالی در دانشگاه ها تشکیل شد

بن تخفیف در نمایشگاه قرآن به دانشجویان و طلاب اختصاص می یابد

اتاق های همکاری های علمی بین المللی راه اندازی می شود

آزمون جامع دکتری دانشگاه معارف مهر 1400 برگزار می شود

جشن پیروزی کارگران هفت تپه برگزار شد

جزییات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در تهران، اصفهان، مشهد و ...

درخواست تعویق زمان برگزاری امتحان جامع دکتری آزاد

همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی

تولید پارچه ای که بدن را هم گرم و هم سرد می کند!

هدیه 20 گیگابایتی ایرانسل برای استادان حوزه و دانشگاه فعال شد

شعب آینده پژوهی در دانشگاه ها فعال شد

اولین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

فرصت های همکاری علمی بین دانشگاه بجنورد و موسسه زبان های خارجی ترکمنستان بررسی شد

از هر تجمع و دورهمی عید فطر در خوزستان خودداری شود

طرح جامع راه مهندسی / ماهنامه «افق دانش» ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه منتشر شد

امکان ثبت نام مجدد کنکور ارشد 1400 فراهم شد

جزییات واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر هولوگرام اکنون می توانند در هوا حرکت کنند

14 ایده تحقیقاتی برای توسعه محصولات شناختی عرضه شد

ادامه اعتراض دانشجویان آزاد به تاریخ برگزاری آزمون جامع

ایتالیا سیلیکون ولی خود را می سازد

کارگروه آینده پژوهی آموزش عالی در دانشگاه ها تشکیل شد

ایران در بخش آموزش عالی جایگاه خوبی در جهان دارد

استایل از مد افتاده » فرزاد فرزین»/ عکس

منصور اوجی به روایت تصویر

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای استان سمنان منصوب شد

آغاز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون علوم پزشکی

آزمون جامع دکتری دانشگاه معارف مهر 1400 برگزار می شود

عکس های برتر هفته در جهان

برگزاری رزمایش کمک های مومنانه بسیج اساتید دانشگاه آزاد به مناسبت عید فطر

انجام بیش از 103 هزار ماموریت اورژانس آذربایجان شرقی در سال گذشته

رشد چشمگیر انتشار مقالات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

فردا آخرین مهلت ثبت نام برای حضور در جلسات پیش دفاع دکتری

به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و کارآفرینی هستیم

تصاویر هولوگرام اکنون می توانند در هوا حرکت کنند

اعلام آمادگی دانشگاه شهرکرد برای برگزاری کنکور سراسری

کشف نوع جدیدی از شفق قطبی

ادامه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه تهران در مقطع دکتری

رژیم غذایی افراد روزه دار از افطار تا سحر چگونه باید باشد؟

فردا آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در دومین دوره جلسات پیش دفاع دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز امتحانات دانشگاه پیام نور خوزستان از اول خرداد

آیات حقوقی قرآن

تجهیز بیمارستان جدیدالاحداث سید الشهدا در جهرم

فردا؛ آخرین مهلت ثبت درخواست حضور در دومین دوره جلسات پیش دفاع دکتری دانشگاه آزاد

مهندسی معماری و عمران از دانشگاه تا بازار کار

تحقق رویداد های استارت آپی دانشگاه علمی کاربردی در سال 1400

اندازه گیری کنترل خوردگی لوله های انتقال نفت و گاز در ایران

آموزش با طعم نوآوری و کارآفرینی

کدامیک از آزمون ها به تعویق افتاده اند؟ + زمان برگزاری

شرایط اجاره نامه و پرداخت وام مسکن متأهلی دانشجویان

موفقیت دانشگاه آزاد کرمانشاه در مرحله مقدماتی رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی

در جلسه رییس و دبیر جدید کانون کارآفرینی اصفهان اعلام شد: کانون نقش اتاق فکر کارآفرینی استان را برعهده دارد

تبدیل معدل ایران به ایتالیا، اولین گام در مسیر مهاجرت تحصیلی

آیین نامه های همیار دانشجو و انتقال دانشجویان بزودی به ابلاغ می شود

همکاری برای توسعه نوآوری های کارآفرینانه در بین صنایع خرد، کوچک، متوسط

تولید نانو پوشش ضدخش سطوح تزیینی با ضمانت ماندگاری 20 ساله

آیین نامه های همیار دانشجو و انتقال دانشجویان بزودی به ابلاغ می شود

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه تهران تا 24 اردیبهشت ادامه دارد

کدام دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب سخن خواهند گفت؟ + اسامی

احتمال برگزاری پیش از موعد آزمون های پایان ترم وجود دارد

پذیرش دوره DBA مالی و سرمایه گذاری دانشگاه تهران

دانشگاه آزاد اسلامی کاشان | معرفی کامل رشته ها و امکانات

دانشگاه آزاد اسلامی کاشان | معرفی کامل رشته ها و امکانات