مطالب مرتبط:
30 درصد سهم اشتغال استان کرمان در پروژه های اقتصاد مقاومتی تعریف شده است
رییس سازمان زندان ها کنار زندانیان ندامتگاه فردیس کرج افطار کرد
نامه انتقادی رییس سازمان بورس به همتی
رییس سازمان استاندارد: «تارا» کیفیت و ایمنی بالایی دارد
پیام رییس سازمان بازرسی کل کشور به مناسبت روز ارتش
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 فروردین 1400 ساعت 19:252021-04-18اقتصادي

رییس سازمان مدیریت: 70 درصد پروژه های نیپا کرمان تصویب شد


ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از پیشنهاد 44پروژه اولویت دار این استان (نیپا) در سال جاری و پذیرش و تایید 70درصد آنها توسط دبیرخانه کشوری خبر داد.

- " کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از پیشنهاد 44پروژه اولویت دار این استان (نیپا) در سال جاری و پذیرش و تایید 70درصد آنها توسط دبیرخانه کشوری خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، جعفر رودری روز یکشنبه در دومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان در سال 1400 افزود: این مهم در حالی صورت می پذیرد که درصد متوسط پذیرش پروژه های اولویت دار سطح کشور 41 درصد است.

وی اظهار داشت: شعار امسال با نگاه عمیق کارشناسی و استمرار مباحث اقتصادی و با تاکید بر مباحثی از جمله جهش تولید، حل مشکلات معیشت مردم، رفع موانع تولید، واردات نکردن کالاهای مشابه داخلی، قاچاق کالا، حمایت از تولید، تقویت تولید، بهبود فضای کسب و کار، تشویق سرمایه گذاری، ارزش پول ملی و نگاه بلندمدت تبیین شده است.

وی با بیان اینکه باید نقشه راه برنامه ریزی های استان باشد اظهار داشت: نقشه راه بلندمدت کشور برای نخستین بار به ویژه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در افق 25 ساله تدوین و به عنوان سند ملی آمایش سرزمین در اسفندماه سال گذشته در شورای عالی آمایش به تصویب رسید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه سند ملی آمایش این استان در شورای عالی آمایش سرزمین تصویب شد گفت: این سند نقشه راه تمام برنامه های کوتاه مدت سال 1400، میان مدت افق 1405 و بلندمدت افق 1414 بر اساس مدل مفهومی توسعه استان کرمان است.

وی افزود: تمامی فعالیت های تعریف شده در بخش های مختلف این سند به گونه ای است که مجموع نیازها و مصارف آبی محدود به سقف آب قابل برنامه ریزی است.

رودری اصلاح ساختار اقتصادی استان کرمان و منطقی کردن سهم بخش ­های اقتصادی از طریق افزایش سهم ارزش افزوده بخش­ های خدمات و صنعت و معدن و کاهش سهم بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: ارتقای رقابت­ پذیری اقتصادی این استان از طریق افزایش بهره­ وری در بخش کشاورزی و دانش محوری توسعه در بخش صنعت و معدن و خدمات و تبدیل استان به مهم­ترین قطب معدنی کشور از طریق استفاده بهینه از قابلیت­ های معدنی استان از دیگر اهداف این استان است.

وی با اشاره به تقویت قطب کشاورزی استان کرمان بالاخص جنوب از طریق توسعه و تکمیل زنجیره ارزش محصولات اصلی با تاکید بر ارتقا بهره ­وری عوامل تولید گفت: مدیریت پایدار منابع و مصارف آب کرمان افزایش بهره­ وری آب با تاکید منطقی ­سازی سهم بخش­ های اقتصادی استان، توسعه و گسترش ظرفیت­ های گردشگری و صنایع دستی با هدف افزایش ارزش افزوده این بخش در اقتصاد کرمان و بهینه سازی و افزایش بهره­ وری تولید و مصرف انرژی در سال جاری دنبال می شود.

وی همچنین به ضرورت هایی از جمله تقویت و ارتقای خدمات برتر در سطح منطقه با توجه به مرکزیت استان در منطقه، توانمند­سازی و توزیع متوازن و متعادل جمعیت و سکونتگاه­ ها، کاهش عدم تعادل ­ها و دوگانگی اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیکی و جغرافیایی شمال و جنوب استان، نظام متوازن خدمات و توسعه شبکه ­های زیر بنایی درون و برون استانی جهت پشتیبانی از پسکرانه­ های مکران و توسعه خدمات نوین بازرگانی و تقویت زیرساخت ­ها و فعالیت ­های بازرگانی با توجه به قابلیت­ های توسعه مبادلات ملی و فراملی اشاره کرد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان تصریح کرد: حفاظت فعال از منابع طبیعی و ذخائر زیست­ محیطی و مدیریت جامع پسماند و کاهش آلاینده­ های زیست محیطی، ارتقای سطح امنیت این استان از طریق به کارگیری الزامات دفاعی، امنیتی، پدافند­غیرعامل و مدیریت بحران در برنامه های توسعه­ ای استان را از مهمترین اهداف بنیادین سند آمایش استان دانست.

وی با اشاره به برنامه میان مدت (1405) استان کرمان گفت: حدود 50 درصد از اقتصاد استان مستقیم و غیر مستقیم متاثر از کشاورزی و شرایط خشکسالی است که تداوم شرایط ، ساختار فعلی را در آینده با دچار مشکل خواهد کرد لذا لازم است با متعادل سازی سهم بخش های اقتصادی منطبق با قابلیت ها و تنگناها و منطقی سازی سهم بخش کشاورزی با توجه به اینکه علیرغم حدود یک دوم بارندگی در استان ، سهم بخش کشاورزی استان 2 برابر کشور است.

افزایش سهم بخش صنعت بالاخص صنایع کوچک و متوسط (SMEها) رودری اضافه کرد: افزایش سهم بخش خدمات با توجه اینکه سهم خدمات استان نسبت به ملی 18 واحد درصد پایین تر است.

وی ادامه داد: همچنین کاهش مصرف آب به میزان 1036,7 میلیون متر مکعب بر مبنای آب قابل برنامه ریزی به منظور تحقق توسعه پایدار استان و جبران بیلان منفی آب با توجه به منابع آب تجدید پذیر با افزایش مکانیزاسیون، احداث گلخانه، آبیاری نوین، اصلاح الگوی کشت و ارتقای کشاورزی سنتی و معیشتی به کشاورزی مدرن، نسبت به اصلاح ساختار اقتصادی استان گام برداریم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از هدف گذاری اقتصاد کلان استان در سال 1400 با افزایش 69 هزار میلیارد تومانی در تولید ناخالص داخلی استان و رشد اقتصادی چهار درصدی خبر داد.

وی افزود: سهم بخش کشاورزی 11 هزار میلیارد تومان 16 درصد، بخش صنعت و معدن 28 هزار میلیارد تومان چهار درصد و بخش خدمات 30 هزار میلیارد تومان 43 درصد، 40 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید (بخش کشاورزی هفت هزار میلیارد تومان 19 درصد، بخش صنعت و معدن 16 هزار میلیارد تومان 40 درصد و بخش خدمات 17 هزار میلیارد تومان چهار درصد است.

وی از ایجاد 45 هزار فرصت شغلی جدید همچون بخش کشاورزی 6 هزار و 750 فرصت شغلی جدید 15درصد، بخش صنعت و معدن 18 هزار فرصت شغلی جدید 40 درصد و بخش خدمات 20 هزار و 250 فرصت شغلی جدید 45 درصد خبر داد.

رودری افزود: الگوی تامین مالی سال جاری 14 درصد بودجه دولت 36 درصد بانک ها و موسسات موسسات اعتباری غیر بانکی چهار درصد بازار سرمایه 21 درصد شرکت ها و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی 10 درصد سرمایه گذاری خارجی و 15 درصد منابع صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است .

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان همچنین از برگزاری 21 جلسه ستاد (پنج نشست شهرستانی و 16 جلسه استانی) در سال گذشته خبر داد و ادامه داد: از تعداد 159 مصوبه ستاد 113 مصوبه اجرا شده و 44 مصوب نیز در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی با تشریح عملکرد 674 پروژه این استان و اینکه دوره برنامه ریزی شده برای اتمام پروژه ها به طور عمده دو ساله بوده (1400-1399) افزود: 17 هزار و 362فرصت شغلی جدید از محل اجرای این پروژه ها پیش بینی شده بود که قریب به 70 درصد آن محقق شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خاطرنشان کرد: پنج پروژه از 24 پروژه جهش تولید استان در سال 99 به اتمام رسیده و اجرای 19 پروژه دیگر از راه پیگیری تکمیل سه پروژه عمرانی بخش دولتی، پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش به 14 پروژه بخش خصوصی با سه درصد یارانه سود، سرمایه گذاری بخش خصوصی شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در 2 پروژه در دست اقدام است.

وی همچنین چارچوب کلی پروژه های پیشنهادی دستگاه ها در سال 1400 را انطباق حداکثری پروژه ها با اسناد بالادستی کشور و استان اعلام کرد گفت: از این دست می توان به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم کشور و استان، نظریه پایه توسعه و سند آمایش استان، اولویت ها و جهت گیری های بودجه سال 1400 اشاره کرد.

رودری افزود: محورها و اولویت های مهم در تعریف پروژه از جمله تحقق شعار سال (تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها)، تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت دار، افزایش ظرفیت تولید داخلی با تاکید بر ارتقای بهره وری عوامل تولید و استفاده از ظرفیت های بدون استفاده، حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال مولد، بهبود معیشت اقشار آسیب پذیر، بهبود محیط کسب و کار در بخش های اقتصادی استان و افزایش ظرفیت صادرات غیرنفتی از این استان هستند.

وی گفت: از دیگر این موارد به ارتقای میزان جذب سرمایه گذاری در استان کرمان، مقابله و خنثی سازی اثر تحریم ها و تبدیل آنها به فرصت، بهره گیری از ظرفیت ها و تقویت مشارکت بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی استان، ساماندهی پروژه های عمرانی استانی با تأکید بر واگذاری آنها و استفاده از رویکرد مشارکت عمومی خصوصی برای اجرا و تکمیل آنها، مقابله با بحران های زیست محیطی، افزایش نفوذ فناوری های نوین در بخش های مختلف اقتصادی استان خواهند بود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان از 6 برنامه اجرایی پیشنهادی از جمله تکمیل و توسعه زنجیره تولید، توسعه اقتصاد دانش بنیان، بهبود فضای کسب و کار و تکمیل پنجره واحد، احصای قوانین و دستورالعمل ها زائد و موانع سرمایه گذاری و تولید، برنامه کاهش فقر و اقتصاد کرونا، تامین مالی و شناسایی فرصتهای نیازمند سرمایه گذاری به عنوان برنامه ها و بسته های سیاستی در راستای پشتیبانی ها و مانع زدایی ها خبر داد.

وی افزود: ضرورت دارد دبیران هر برنامه پس از هماهنگی لازم با مسئولان مربوطه تا پایان اردیبهشت ماه محورها، فعالیت ها و اقدامات متناسب ، اهداف کمی، دستگاه های همکار و برنامه زمانبندی هر برنامه را به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.


کلید واژه ها: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی - رییس سازمان مدیریت - سازمان مدیریت و برنامه ریزی - سازمان مدیریت - رییس سازمان - استان کرمان - ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی - استان - کرمان - برنامه ریزی - پروژه - درصد - پروژه های اولویت دار - اولویت - سازمان - مدیریت - پذیرش - ایرنا - اقتصاد مقاومتی - توسط - کشور - برنامه - رییس - اقتصاد - کشوری - حل مشکلات - رفع موانع - فرماندهی - کارشناسی - مقاومتی

آخرین اخبار سرویس:
میز ناهارخوری گرد بخریم یا مستطیل؟ کدام برای خانه های کوچک بهتراست؟

حمله تند آخوندی به احمدی نژاد و مخالفان FATF

استخدام کارآموز مهندس مکانیک (هماهنگ کننده) در شرکت هیربد نیرو در تهران

استخدام بازاریاب حضوری سوپرمارکت در توسعه تجارت هرو در تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت تشخیص بافت آرا ژن در تهران

روغن خوراکی 35 درصد گران شد

استخدام مدیر پروژه آقا (رشته مکانیک) در ساز آب صنعت پژوه در البرز

پروژه های مسکن فرهنگیان بعد از 15 سال هنوز تکمیل نشده است

عوارض الکترونیکی در آزادراه غدیر؛ وعده ای که عملی نشد

استخدام مدیر پروژه (رشته مکانیک) در ساز آب صنعت پژوه در تهران

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت هیربد نیرو در تهران

استخدام مدیر پروژه (رشته مکانیک) در ساز آب صنعت پژوه در تهران و البرز

رییس سازمان چای کشور: 5 کارخانه چایسازی غیرفعال شمال کشور به چرخه تولید بازگشت

کشت چغندرقند در حدود دو هزار هکتار از مزارع شهرستان مهاباد

تالار های عمومی کتابخانه ملی بازگشایی شد

استخدام کارشناس مهندسی مکانیک در شرکت هیربد نیرو در تهران

نتایج قرعه کشی پیش فروش سایپا (ویژه عید فطر) اعلام شد + لیست برندگان

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران: وضعیت تهران هنوز هم قرمز است

فروش 3 میلیارد تومانی در اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم

کاهش 25 درصدی قیمت ماشین های اداری

امکان خرید اقساطی تا سقف 12 میلیون تومان برای بازنشستگان تامین اجتماعی+ راهنمای ثبت درخواست

ماجرای بنزین 20 هزار تومانی چیست؟

بارشهای محدود و کم ابی در استان و تابستانی سخت پیش رو

لزوم صادرات تایر های مازاد توسط تولیدکنندگان

روند قیمت ها در بازار اجاره کاهشی است

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در آذربایجان غربی

برداشت گندم در استان ایلام

تهران هنوز بر اساس معیارهای درمان قرمز است

برگزاری سومین نشست حلقه های علمی اقتصاد مقاومتی

افت و خیز بورس در انتخابات 1400

پیش بینی برداشت 140هزار تن هلو و شلیل از باغات نکا

استخدام مشاوره و پشتیبان خدمات و فروش در هولدینگ پارس پندار نهاد در اصفهان

استخدام بازرس فروش با حقوق و مزایا در اصفهان شکلات در آذربایجان شرقی

استخدام بازرس فروش با مزایا در شرکت اصفهان شکلات- کامور در زنجان

استخدام کارآموز مهندسی مکانیک (Rotary) در شرکت هیربد نیرو در تهران

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در خوزستان

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات در کرمان

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در بوشهر

صادرات شمش فولاد آزاد شد

استخدام بازرس فروش با حقوق و مزایا در اصفهان شکلات در کردستان

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در قزوین

افزایش جذب کارگران در بخش صنعت/ دولت به فکر کارگران نیست

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات در همدان

بین متناسب سازی و همسان سازی تفاوت وجود دارد/ در تامین اجتماعی متناسب سازی به عدالت بیمه ای نزدیک تر است

چالشی نوآورانه برای افزایش کیفیت تجهیزات دندان پزشکی

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در گیلان

بودجه افزایش حقوق کارگران صرف کسری بودجه شد

ارز دیجیتال و ایلان ماسک دوج کوین + بیوگرافی و حمایت از بیت کوین

استخدام بازرس فروش با حقوق، بیمه و مزایا در هرمزگان

استخدام مدیر ارتباط با مشتریان در هایپر مارکت اینترنتی میسو در خراسان رضوی

پاسخ به نیازهای حوزه سلامت با توانمندی استارتاپ ها/ گامی بلند برای افزایش کیفیت محصولات داخلی

استخدام بازرس فروش در شرکت اصفهان شکلات- کامور در سمنان

تعویق سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران/ ستاد ملی مقابله با کرونا با زمان برگزاری موافقت نکرد

مجلس با بررسی با اولویت طرح اداره بانک مرکزی موافقت کرد

مقررات سفر به امارات تغییر کرد

پشت پرده گرانی قطعات خودرو چیست؟

استخدام بازرس فروش با حقوق و مزایا در اصفهان شکلات در خراسان رضوی

خرید اقساطی بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور+نحوه ثبت درخواست و جزییات

ارتقای زیست پذیری شهری در افق برنامه اصفهان 1405

ایجاد اشتغال برای مددجویان با راه اندازی کارگاه بلوک زنی در زندان مرند

جزییات خرید اقساطی بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور

اخلاقی نگاشتن و مردمی نگریستن مهمترین ویژگی روابط عمومی پویا

حقوق بازنشستگان چقدر افزایش پیدا کرد؟

تغییر نگاه به مناطق آزاد برای پیوستن به تجارت جهانی WTO

1300 میلیارد تومان باشد قطار به اسلام آبادغرب می رسد

افزایش تولیدات فولاد مبارکه موتور محرکه اقتصادی کشور

چرا ایران باید به دانشجویان افغانستانی بورس تحصیل رایگان بدهد؟

استمرار استفاده از ظرفیت کلینیک کسب و کار  برای بازفعال سازی واحدهای راکد 

تاثیر انتخابات بر روند بازار سرمایه

72 زندانی نیازمند مالی در زنجان از بند رها شدند

قیمت اقلام خوراکی در بازار شیراز؛ یکشنبه 26 اردیبهشت ماه + جدول

تشدید نظارت بر فعالیت های استخراج ارز دیجیتال در هرمزگان

آغاز مالیات ستانی از خودرو های لوکس

راه اندازی بزرگترین سایت پرورش آهو شرق کشور در کلاته رودبار

دشت کاشان کم بارشی بی سابقه ای را تجربه می کند

پرداخت 50 میلیارد تومان از مطالبات چای کاران/ خریداری 49 هزار تُن برگ سبز

مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد

بازگشت نشاط صنعتی به چرخه تولید در اروند خوزستان

افزایش قیمت نان در هاله ای از ابهام

رشد تولید گاز ایران در مرز ترکمنستان

فرماندار: 2روستای منوجان به سیستم پایش تصویری مجهز شد

استخدام کارشناس شیمی یا پلیمر در شرکت صنایع رنگ و رزین یشم در تهران

تولید انبوه موتور کم مصرف سه استوانه در دستور کار ایران خودرو

استخدام 3 عنوان شغلی در مبلمان اداری داتیس در شهرک صنعتی پرند

زعفرانکاران انگیزه کشت ندارند/قیمت دستوری علیرغم رشدشدیدهزینه ها

برداشت گل محمدی از سطح 380 هکتار از گلستان های دلیجان آغاز شده

استخدام مدیر فروش در شرکت پخش لوازم خانگی متین در اصفهان

توسعه اراضی کشاورزی بویراحمد و دنا با لایه روبی کانال ها

تأثیر تغییر دامنه نوسان بر بازار سرمایه

خرید اقساطی بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور +راهنمای ثبت درخواست

بورس امروز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400/ نمای بازار بورس امروز چگونه بود؟

چرا با وجود بالا بودن آمار فوتی ها رنگ شهرها از قرمز به نارنجی تبدیل شد؟!

بازگشایی تالار های عمومی کتابخانه ملی ایران

دلار هایی که خرج تولید داخلی می شوند

اگر روحانی نبود| بساط احتکار مسکن در سال 95 جمع می شد/ وزیری که یک تنه از سوداگری حمایت کرد

آب مشترکان پرمصرف قطع نمی شود

کسب رتبه اول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان در اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی

آغاز فعالیت اجرایی مخازن شماره 3 و 4 آب اضطراری در سال جاری

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تولید خودرو در کشور باید رقابتی شود

بهره برداری از نخستین مجتمع گردشگری سلامت در کردستان

رییس سازمان مدیریت: 70 درصد پروژه های نیپا کرمان تصویب شد

رییس سازمان مدیریت: 70 درصد پروژه های نیپا کرمان تصویب شد