مطالب مرتبط:
تبعات برگزاری عجولانه انتخابات سهام عدالت استانی؛ از بازشدن باب رانت و دلالی تا فشار فروش 60 هزار میلیاردی
بازشدن باب رانت و دلالی و فشار فروش 60 هزار میلیارد تومانی در بازار سهام
ارزش سهام عدالت امروز 28 فروردین ماه 1400 | کاهش سهام عدالت در اولین روز هفته
ارزش سهام عدالت امروز شنبه 28 فروردین 1400
محدودیت تخصیص کارت اعتباری سهام عدالت با روش «توثیق غیرمستقیم» در شش استان
-57 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 فروردین 1400 ساعت 02:052021-04-17اقتصادي

آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار


فروش سهام عدالت منوط به ثبات بازار و توسعه ظرفیت های لازم است و باید راهکاریی ارایه شود که فشاری به بازار سرمایه وارد نکند.

- آقای محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جمعه شب 27 فروردین ماه در جمع خانواده بازار سرمایه گفت: سال گذشته بازار سرمایه به رغم همه فراز و نشیب ها جایگاه جدیدی را در اقتصاد کشور به نام خود ثبت کرد و امروز نام بورس به عنوان یک نهاد مهم اقتصادی در کشور مطرح است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: به واسطه آزادسازی سهام عدالت، خانواده بازار سرمایه به مرز 57 میلیون نفر رسیده و بیش از 90 درصد جمعیت کشور با این نهاد مهم اقتصادی در ارتباط هستند.

با توجه به این فراگیری نقش جدیدی برای جایگاه مهم بازار سرمایه در اقتصاد تعریف شد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه بازار سرمایه در معادلات اقتصادی کشور به عنوان یک متغیر مهم در نظر گرفته می شود، افزود: در این شرایط، چگونگی توسعه بازار سوال اصلی است.

بر این اساس رویکرد جدیدی برای توسعه بازار در دستور کار نهاد ناظر بازار سرمایه قرار دارد و محور آن توسعه مولفه های درونی بازار در میان مدت و بلندمدت است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های بی نظیری همچون نهاد های مالی و ابزار های مالی درون بازار سرمایه وجود دارد، ادامه داد: حذف موانع و قوانین دست و پاگیر پیش روی شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها، نخستین گام بود و باید از ظرفیت نهاد های مالی بازار برای توسعه استفاده کنیم که نمونه آن را در اسفندماه شاهد بودیم.

بازاربدهی به کمک بازار سرمایه می آید رییس سازمان بورس افزود: توسعه ابزار ها و بهره برداری حداکثری از آن ها از جمله ریپو نیز در دستور کار قرار دارد.

دستور العمل قرارداد ریپو در حال بررسی است و شرکت ها می توانند با این ابزار از منابع مالی مازاد یکدیگر بهره برداری کنند.

این مساله افزایش کارایی شرکت ها و افزایش دارایی پورتفوی آن ها را به همراه دارد.

ضمن این که بازار بدهی نیز به کمک بازار سرمایه می آید.

بازار سرمایه در مسیر توسعه سخنگوی شورایعالی بورس با تاکید بر اینکه موارد ذکر شده تنها بخشی از برنامه های جدید نهاد ناظر بازار است، گفت: تسهیل همه فرایندها، تقویت نظارت، حمایت از حقوق سهامداران خرد، افزایش شفافیت و موارد مهم دیگر برای حرکت در مسیر توسعه بازار سرمایه به زودی اجرایی می شود.

انتشار 24 هزار میلیاردتومان اوراق در گام نخست وی در پاسخ به سوالی مبنی بر حجم انتشار اوراق در سال گذشته و برنامه های سال جاری گفت: سال گذشته 220 هزار میلیارد تومان اوراق در بازار سرمایه منتشر شد که از این میزان 180 هزار میلیارد تومان اوراق دولتی بود و مابقی به اوراق شرکت ها تعلق داشت.

بیش از 400 درصد رشد انتشار اوراق خصوصی را در این سال شاهد بودیم و هم اکنون راه برای حضور گسترده شرکت ها در بازار سرمایه هموار است.

این درحالی است که در اولین گام شرکت ها برای انتشار 24 هزار میلیارد تومان اوراق اعلام آمادگی کردند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه موانع انتشار اوراق برای شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ های بزرگ برداشته شده است، افزود: البته طبیعی است که شرکت ها بر اساس منافع خود عمل کنند و سهام شرکت های مدنظر خود را مورد حمایت قرار دهند.

اما سازمان بورس و اوراق بهادار به طور جد بر این موضوع نظارت دارد که منابع حاصل از انتشار این اوراق در بازار سرمایه و خرید سهام صرف شود.

دهقان دهنوی ابراز امیدواری کرد که حجم این اوراق از 24 هزار میلیارد تومان فراتر رود و با بیان اینکه دولت حجم بالایی تامین مالی را از طریق بازار سرمایه انجام داده، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که انتشار اوراق شرکتی در سال گذشته به 36 هزار میلیارد تومان رسیده که 4 برابر سال پیش از آن است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه 206 هزار میلیارد تومانی شرکت ها، ادامه داد: از برنامه های سازمان بورس، انجام عرضه های اولیه از طریق صرف سهام است.

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اینکه تعداد شرکت های سهامی عام بسیار اندک است و بازار اولیه باید تقویت شود، ابراز داشت: هر برنامه توسعه ای در این زمینه، بازگشت به بازار و تقویت اقتصاد را به دنبال دارد.

این در حالی است که بازارگردانی در اولویت برنامه ها قرار گرفته است که البته باید نواقص آن برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در مقطعی از بانک ها و حقوقی ها برای حمایت از بازار درخواست همکاری و کمک شد، گفت: این امر موجب می شود تا فضای با ثبات تری را شاهد باشیم.

از سوی دیگر، انتشار اوراق فروش تبعی و همچنین سهام خزانه اقدام بسیار مناسبی بود که باید توسعه یابد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: از سوی دیگر باید مولفه های تاثیر گذار بر اقتصاد را نیز مدنظر قرار داد.

باید به جایی برسیم که بازار سرمایه از ابزار های کافی برای ثبات خود چه در دوران رکود و چه دوران صعود برخوردار باشد.

بازار سرمایه، موضوعی ملی است رییس سازمان بورس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص قیمت گذاری دستوری و تاثیر آن در بازار گفت: همواره عنوان کرده ام و مجددا تاکید میکنم که بازار سرمایه امروز یک موضوع ملی است.

حدود 90 درصد مردم کشور در این بازار فعالیت دارند.

نباید با قیمت گذاری حقوق سرمایه گذار را تحت تاثیر قرار دهیم.

باید سرمایه گذاری در بخش مولد اقتصاد از توجیه پذیری برخوردار باشد.

نباید به بازار سهام ضربه وارد کنیم.

قیمت گذاری دستوری با تولید، سرمایه گذاری، اهداف اقتصادی کشور، برنامه های توسعه ای و سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها هماهنگی ندارد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه تلاش می شود تا دیگر شاهد قیمت گذاری نباشیم، تصریح کرد: چنانچه قرار به تعیین قیمت باشد، باید سازمان بورس به عنوان یکی از پایه های اصلی، حضور داشته باشد.

البته چنانچه چنین روند های قیمت گذاری دستوری ادامه یابد، اعلام جرم و شکایت برای دفاع از حقوق سهامداران به جریان می افتد.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه ذاتا رفتاری های پیش واکنشی زیادی دارد، گفت: در واقع بازار سرمایه خیلی زود نسبت به رخداد های اقتصادی واکنش نشان داده و گاهی واکنش ها بیش از اندازه اصلی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه قیمت گذاری برای اقتصاد سم است افزود: وظیفه و اولویت اصلی سازمان بورس دفاع از حقوق سهامدار است، از آن دفاع می کنیم.

دبیرشورایعالی بورس در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات جدید سازمان بورس در مسیر افزایش نقدشوندگی و شفافیت گفت: بازار باید از همه پارامتر ها و زیرساخت های لازم برای شفافیت و نقدشوندگی برخوردار باشد.

هیچکس ادعا نمیکند که بازار سرمایه در حال حاضر از لحاظ این زیرساخت ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

باید و حتما برای اجرای مطلوب و پایدار بازارگردانی برنامه های مشخصی داشته باشیم.

توسعه فرهنگ سهامداری و آموزش مدیریت ریسک نیز بازطراحی و عملیاتی می شود.

برای دستیابی به این چشم انداز باید تصمیمات درست و دقیق داشته باشیم.

کارگزاری های جدید در راهند وی افزود: دستورالعمل کارگزاری ها نیازمند بازنگری است.

تسهیل صدور مجوز ها در این نهاد اولویت محسوب می شود و در حال تدوین و نهایی شدن است.

این دستورالعمل به زودی ابلاغ و فضا برای ورود کارگزاران جدید فراهم می شود.

دهقان دهنوی با اشاره به اینکه تشکیل کانون سرمایه گذاران حقیقی از دیگر برنامه های سازمان است، ادامه داد: سهامداران حقیقی نیاز دارند که از یک تریبون رسمی، درخواست ها و مطالبات خود را اعلام کنند.

این موضوع در دستور شورای عالی بورس است و از نظر حقوقی مشکلی ندارد.

برنامه ریزی لازم برای اجرای انتخابات اعضای هیأت مدیره این کانون در حال تدوین است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی کانون سرمایه گذاران حقیقی باشیم.

نرخ سود بالا، سم بازار های مالی و پولی وی با اشاره به اینکه می توان ادعا کرد که بازارسرمایه ناجی اقتصاد در سال گذشته بود، افزود: قرار است منابع قابل توجهی از صندوق توسعه وارد بازار شود.

توجه به نرخ بهره نیز از دیگر موارد مهم است.

این نرخ باید به گونه ای تنظیم شود که هم بازار بانکی و هم بازار سرمایه در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند.

رییس سازمان بورس و اوارق بهادار با اشاره به اینکه نرخ سود بالا برای هردوبازار پولی و مالی سم است، ادامه داد: افزایش نرخ سود، افزایش هزینه مالی بانک ها را در پی خواهد داشت.

هم اکنون نرخ سپرده ها مشخص و نرخ 16 درصد کوتاه مدت یک سال برای آن ها است؛ بنابراین نباید نرخ بهره بین بانکی که حتی یک روزه هم است بالاتر از این ارقام باشد و به 20 هم برسد.

وی ادامه داد: پرداخت سود بالاتر از سود های مصوب، برهم زدن آرامش بازار ها را به دنبال خواهد داشت.

تسریع در فرایند افزایش سرمایه ها رییس سازمان بورس با بیان اینکه یکی از فرایند هایی که باید بررسی و بازنگری شود، موضوع افزایش سرمایه شرکت ها است، خاطرنشان کرد: به منظور تسریع کار ها می توان نظارت پیشین را به نظارت پسین تبدیل کرد.

دکتر دهقان دهنوی با تاکید بر اینکه مانع زدایی برنامه اصلی سازمان بورس در همه جوانب است، افزود: انتشار پیش بینی سود نیز یکی از مواردی است که به شفافیت کمک می کند.

در همین راستا الگویی مناسب نیز برای شرکت های مشاور سرمایه گذاری و شرکت ها تحلیلی ارایه خواهد شد تا هر چه بیشتر شاهد حاکمیت تحلیل در بازار سرمایه باشیم.

وی تصریح کرد: تحلیل سناریوی EPS باید بر اساس متغیر های اصلی تاثیر گذار بر شرکت ها باشد، از همین رو، به زودی الگویی مناسب در این زمینه ارایه خواهد شد.

دهقان دهنوی با اشاره به محدودیت های سیستم بانکی در خصوص بحث تسهیلات بانکی در قبال سهام؛ ابراز داشت: باید این موضوع در ذهن سیاست گذار شفاف شود که ارایه تسهیلات برای خرید سهام و فعالیت در بازار سرمایه، کمک به چرخه اقتصاد است.

اهمیت بالای فضای مجازی سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اهمیت اخبار و اطلاعات در بازار سرمایه گفت: در دنیای جدید فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است و سازمان بورس باید از این ابزار ها استفاده بیشتری کند.

البته تخلفاتی نیز در فضای مجازی وجود دارد که از فضای مشاوره خارج شده و به سمت هدفمند به یک یا چند سهم منتهی می شود.

باید رفتار مفید از مخرب تفکیک شود.

می توان با صدور مجوز، فعالیت های سالم و مخرب را تفکیک کرد و اگر کسانی تخلف داشتند، موضوع به قوه قضا ارجاع شود.

دامنه نوسان فعلی موقتی است رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مقابل پرسش دیگری مبنی بر اصلاح دامنه نوسان پاسخ داد: در خصوص دامنه نوسان بحث زیادی در میان فعالان بازار سرمایه وجود دارد.

شخصا معتقدم که محدود کردن دامنه نوسان در بلند مدت نه کار مناسبی است نه مفید و ما هم محدودیت فعلی را برای زمان کوتاهی اعمال کردیم.

فضای نا اطمینانی به اقتصاد رو به کاهش است و فعالان اقتصادی در فضای مناسبتری فعالیت می کنند؛ بنابراین دامنه نوسان به صورت تدریجی مانند گذشته و متقارن می شود.

همچنین اگر فضای کلی بازار سرمایه مناسب باشد به سمت افزایش دامنه نوسان حرکت می کنیم.

بازنگری در کد های بسته وی با اشاره به آیین نامه مصادیق دستکاری قیمتی و همچنین بسته شدن کد های معاملاتی گفت: این آیین نامه میتواند با اعمال سلیقه زیادی همراه باشد؛ بنابراین اجرای آن متوقف شد تا اصلاحات لازم صورت گیرد و تا زمانی که این سطح از اطمینان ایجاد نشود، اجرایی نمی شود.

همچنین تا زمانی که پرونده فرد با حکم قطعی همراه نباشد، ما مجاز به مسدود کردن کد های معاملاتی نیستیم.

آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار دبیر شورایعالی بورس به موضوع سرمایه گذاری بانک ها در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: قانون رفع موانع تولید، محدودیت های زیادی برای سرمایه گذاری بانک ها درنظر گرفته است و در این مسیر باید بحث بنگاه داری و سرمایه گذاری بانک ها را از یکدیگر تفکیک کرد.

ایجاد شرکت ها و صندوق های پروژه ای از جمله مواردی است که می تواند به تسهیل فرآیند سرمایه گذاری بانک ها در بازار سرمایه کمک شایانی کند.

سخنگوی سازمان بورس در ادامه به سهام عدالت نیز اشاره کرد و گفت: فروش سهام عدالت منوط به ثبات بازار و توسعه ظرفیت های لازم است.

پیشنهاد های خوبی در این زمینه ارایه شده که یکی از این موارد ایجاد صندوق های خاص برای فروش سهام عدالت است.

راهکار دیگر افزایش جذابیت این سهام است تا افراد به نگهداری آن ترغیب شوند.

در نهایت باید راهکاری ارایه شود که فشاری به بازار سرمایه وارد نکند و در عین حال، دارایی مردم و حقوق سهامداران حفظ شود.

لزوم توسعه فرهنگ سرمایه گذاری غیرمستقیم رییس سازمان بورس در پایان با اشاره به چشم انداز بازار سرمایه گفت: اگر در بازار سرمایه نگاه بلند مدت حاکم شود و تصمیم گیری بر اساس تحلیل و ارزندگی سهام باشد، نباید نگران تغییر و نوسان قیمتی باشیم.

باید رویکرد سرمایه گذاری غیرمستقیم را توسعه دهیم و فرهنگ سرمایه گذاری غیرمستقیم را ترویج کنیم.

چشم انداز حرکت بازار به سوی نقدشوندگی بالا و شفافیت است.

توسعه اقتصاد به دنبال توسعه بازار سرمایه وی با بیان اینکه بازار سرمایه بازاری متصل به اقتصاد کشور است افزود: باید فضای مناسب و ابزار های مناسب برای جوابگویی به افراد با درجه ریسک پذیری گوناگون ایجاد شود.

توسعه هر چه بیشتر بازار، تمرکز دارایی ها در بخش مولد اقتصاد و در نهایت رشد اقتصادی را به دنبال دارد.

روش ما در سازمان مبتنی بر تعامل، همکاری و انتقادپذیری است.

تلاش ما بر این است که مجموعه بازار سرمایه به عنوان یک خانواده در کنار هم باشند زیان برخی سهامداران در سال گذشته، مسئولیت سازمان بورس را سنگین تر می کند و تلاش زیادتری را می طلبد تا آینده روشن تری را شاهد باشیم.


کلید واژه ها: بازار سرمایه - بازار - سرمایه - رییس سازمان بورس - اقتصاد - سهام عدالت - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار - فروش سهام عدالت - سازمان بورس و اوراق بهادار - اقتصادی - رییس سازمان - سازمان بورس - فروش سهام - آزادسازی - کشور - عدالت - خانواده - بورس - سهام - سازمان - اوراق بهادار - اقتصاد کشور - شرایط - دهنوی - دهقان - ثبات بازار - فروش - نهاد - رییس - منوط

آخرین اخبار سرویس:
سرمایه گذاری 1400 میلیارد ریالی مخابرات در کردستان طی سال گذشته/برخورداری 544 روستای کردستان از اینترنت

دریافت کارت بازرگانی و صدور مالیات های سنگین برای کارگران/ دستگیری 10 نفر در رابطه با پرونده های کلان مالیاتی/ عدم توقیف دستگاه های ماینر در صورت اخذ مجوز از بانک مرکزی

استخدام مکانیک ماهر جهت کار در یک کلینیک مجهز در تهران

کسب رتبه برتر روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان

استخدام مدیر مالی در زر نگار پخش پایتخت (زرماکارون) در کرمان

روز گذشته قیمت شمش فولاد 24 درصد پایین تر از قیمت جهانی در بورس تهران عرضه شد

برخورداری 99.5 درصد جمعیت اصفهان از گاز طبیعی

قیمت کالاهای اساسی با یارانه 8 میلیارد دلاری نباید گران شود/ وزارت صمت نظارت کند

بهترین گوشی موبایل تا 4 میلیون (28 اردیبهشت)+ لیست جزییات

استخدام مهندس صنایع با حقوق و مزایای عالی در وستادژ آسیا در رباط کریم

انعقاد 650 هزار میلیارد تومان قرارداد در طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر؛ این هفته/ بخشنامه های روان ساز حوزه تولید در حال صدور است

پرورش ارقام جدید توت فرنگی با خاصیت تجاری در کردستان/فعالیت 1290 واحد صنایع فرآوری

موزه موسیقی اصفهان در آستانه تعطیلی است

بازدید رییس کل دادگستری تهران از شرکت «گاز لوله»/ بازگشت شرکت به مدار تولید با ورود دستگاه قضایی

حال مروارید کرج خوب می شود؟

وزارت صمت افزایش قیمت کالا های اساسی را کنترل کند

کریمی قدوسی از توضیحات وزیر صنعت در مورد افزایش قیمت فولاد قانع شد

معرفی 1.3 میلیون مسکن خالی به سازمان امور مالیاتی

صادرات نفت اوپک 1 میلیون بشکه در روز افزایش یافت

مدیران خودرو همراه جامعه ایران در بحران ها

وام 300 میلیون تومانی ساخت مسکن +جزییات

نشست سالیانه مجمع جهانی اقتصاد لغو شد

استخدام کارمند فروش در شرکت دومان در تهران

استخدام کارمند انبار در شرکت بانی مد از البرز

جذب سرمایه گذار با سود قطعی

برش کار کباب ترکی

کارشناس فروش خانم

نیازمند کارگر

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت کوروش پروتیین البرز در البرز

افزون بر 30 تن ذخایر طلا در سیستان و بلوچستان وجود دارد

وزیر صمت: نوسانات قیمتی فولاد به دلیل افزایش قیمت ارز است/chr(034)رزم حسینیchr(034) از مجلس کارت زرد گرفت

آغاز به کار نمایشگاه اینوتکس با حضور بیش از 1800 شرکت/ استارکاپ را در اینوتکس دنبال کنید

رزم حسینی: تلاش کرده ایم از واردات کالاهای غیرضرور و لوکس جلوگیری کنیم

استخدام کارشناس سئو در یک شرکت معتبر در تهران

هشدار قالیباف نسبت به افزایش قیمت کالاهای اساسی

استخدام کارمند بازرگانی در شرکت هوشمند ساز فراهم در تهران

استخدام مشاور مبتدی و حرفه ای

1.3 میلیون واحد مسکن خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

استخدام حسابدار خانم با حقوق و بیمه در شرکت ستاره تجارت آرام در تهران

کریمی قدوسی از پاسخ های وزیر صمت در مورد قیمت فولاد قانع شد

استخدام کارشناس فروش در شرکت امیر پایا تجارت قشم در اصفهان

استخدام کارشناس اجرایی (رشته صنایع) در تولیدی پارس لانه در البرز

تغییر ساعت کار ستاد و شعب بانک ایران زمین در خراسان جنوبی

جلوگیری از تعطیلی 447 بنگاه تولیدی

ارائه خدمات بانک امانات پزشکی به 1392مراجعه کننده در خراسان جنوبی

برای نجات کسب و کار خود رضایت مشتری را جلب کنید!

مانع زدایی از تولید در شرکت قیر جم هندیجان

طرح اتحاد و بیمه رونمایی شد

دلایل پنج گانه شایعات بنزینی

بازدید رییس کل دادگستری تهران از شرکت «گاز لوله» که با ورود دستگاه قضایی به مدار تولید بازگشت

رییس مددکاران اجتماعی: خشونت در ایران در مرز هشدار است/ چرا مرم ایران خشمگین هستند؟

پیشنهادهایی برای خرید بلیط استانبول با بهترین قیمت

خبر خوش بیمه ایران برای سهامداران

کریمی قدوسی: وزیر صمت با یک امضای طلایی جلوی واردات بی رویه را بگیرد

برداشت موز در میناب

همکاری های سه جانبه تشکیل دهیم/ هیچ کشوری در انزوا توسعه پیدا نمی کند/ در دوران تحریم، طرف های خارجی پاسخ ایمیل ما را نمی دادند

اشتغالزایی برای 44 نفر با بهره برداری از صنایع تبدیلی در استان قزوین

کریمی قدوسی از پاسخ رزم حسینی بصورت مشروط قانع شد

دمای هوای امروز خراسان رضوی به 40 درجه خواهد رسید

ضرورت به کارگیری معماری ایرانی-اسلامی در ساخت و ساز شهری برای حفظ هویت ایرانی اسلامی

25 درصد آب معدنی کشور در اردبیل تولید می شود

واردات واکسن کرونا به زودی/سود ارز ترجیحی در جیب ثروتمندان رفت

یک نامه زدند و 25 هزار کارگر را بیکار کردند/ کارگرانِ قطعه بندیِ همچنان بلاتکلیف هستند

پیگیری استقرار گمرک و اخذ کد گمرکی به منظور راه اندازی واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سمنان

قیمت جهانی طلا امروز 1400/02/28

مالیاتی که سربازان با جوانی خود می پردازند + ویدئو

ارزش دلار در یک قدمی از دست دادن کانال 90 واحدی

استخدام کارگر خط تولید آقا با حقوق و مزایا در البرز

تغییر ساعت کار ستاد و شعب بانک ایران زمین در خراسان جنوبی

کارت زرد مجلس به وزیر صمت

عقبگرد مجدد دلار در بازار

معرفی 1.3 میلیون واحد مسکن خالی به سازمان امور مالیاتی

قیمت کاغذ نسبت به سال گذشته دو برابر شده است

استخدام مدیر سایت پتروشیمی و مهندس فرآیند در تهران

مصالح ساختمانی؛ پاشنه آشیل بازار مسکن

فولاد مبارکه چگونه «جهش تولید» را محقق کرد؟

نرخ رسمی 18 ارز افزایش یافت

وضعیت بورس امروز 28 اردیبهشت 1400

استخدام نماینده علمی و فروش در تعاونی طب طبیعی سبز دیموند در کرمان

قیمت ارز دولتی 28 اردیبهشت 1400/ نرخ 47 ارز عمده اعلام شد

قیمت جهانی نفت امروز 1400/02/28|خیز نفت برای قیمت 70 دلاری

افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری

تعطیلی 15 هزار واحد تولیدی

اشتغال؛ مهمترین چالش اقتصاد ایران

قیمت جهانی نفت در 27 اردیبهشت 1400

اینفوگرافیک / واکسیناسیون کرونا در جهان تا 28 اردیبهشت

جهانپور: هیچ موردی از خروج واکسن کرونا به بازار آزاد نداشته ایم

فراهم شدن مقدمات ورود پوشش شبکه نسل پنج اپراتور به لرستان

لحظه شماری برای توقف آسوده

خربزه شهرستان مُهر در راه بازار

میزان مصرف انرژی استخراج بیت کوین چقدر است؟

ریزش بورس ها در جهان

استخدام رییس حسابداری مدیریت با حقوق و بیمه در تهران

استخدام مدیر برنامه ریزی تولید و مواد و ارسال نقلیه و انبار در البرز

طرح ملی واکسیناسیون کووید19 در نمایشگاه سابق بین المللی اصفهان + فیلم

صادرات نفت اوپک افزایش یافت

استخدام حسابدار و کارشناس فروش در بازرگانی کاشی و سرامیک ناصری فر در یزد

کاردانو، برنده نزاع بازار رمزارزها / ریزش ادامه دار ارزش بیت کوین

تاخیر 4ساعته پرواز های هما در پی اعتصاب کارکنان

واردات بی رویه و قاچاق کالا عامل سقوط بخش تولید

آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار

آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار