مطالب مرتبط:
باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی لامرد برتر کشوری شد
کمیسیون معاملات در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود
انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای برخوار
برنامه دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر برای جذب دانشجوی بین الملل/ 4 مدرسه عالی مهارتی راه اندازی می شود
واکسن پاکبانان گلستانی هم به مدیران شهری تزریق شد | رییس شبکه بهداشت علی آباد برکنار شد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 فروردین 1400 ساعت 00:152021-04-17دانش

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد


سامانه «آموزشیار» ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

- 12 دستاورد آموزشیار برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد" سامانه آموزشیار ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا"- علیرضا محمدی؛ دانشگاه وظایف و مأموریت های مختلفی دارد و باید در جوامع گوناگون نقش مؤثری ایفا کند.

اگر دانشگاه ها می خواهند به تربیت قوه عاقله بپردازند از طریق دو بال فرهنگ و علم میسر است.

در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت خود را تربیت قوه عاقله قرار داده است و به سه دانش تخصصی، اجتماعی و مهارتی دانشجویان اهمیت می دهد.

این دانشگاه در مسیر تبدیل شدن به دانشگاه کارآمد و کارآفرین، اقدام به راه اندازی سامانه آموزشیار در سال 99 کرده است که نتایج مثبتی برای دانشجویان داشت.

این سامانه می تواند به بیش از یک میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی خدمات یکپارچه ارائه دهد.

خدمات آموزشی آموزشیار اعم از ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، کلاس آموزشی مجازی و.

است.

دکتر طهرانچی: اگر آموزشیار راه اندازی نمی شد، نمی توانستیم در شرایط کرونایی ثبت نام دانشجویان را با موفقیت انجام دهیم دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: لازم بود که نظام و ساختار آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت پیوسته و در یک قالب استاندارد داشته باشیم، چراکه همان طور می دانیم در شبکه، تعداد اعضا مهم است که متأسفانه دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته به تعداد اعضای شبکه توجه نداشت و هر یک از واحدها به صورت مجمع الجزایری فعالیت می کردند.

وی می افزاید: متأسفانه در این حوزه که اقتضای شبکه ای شدن است، کشور دچار مشکلات جدی است و هر دانشگاه، واحد و مرکز دانشگاهی برای خود سامانه ای را از سامانه های خارجی به عاریت گرفته بود؛ مبنای ما این است که دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی یکپارچه در سیاست گذاری، نظارت، پاسخگویی و چندوجهی در اجراست، بر این اساس سامانه مدیریت امور یکپارچه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی، اگرچه برخی انتقادات نسبت به سامانه آموزشیار مطرح می شود، اما اگر این سامانه راه اندازی نمی شد، نمی توانستیم در شرایط کرونایی ثبت نام دانشجویان را با موفقیت انجام دهیم.

در واقع با راه اندازی سامانه آموزشیار در وهله اول مسائل مربوط به آموزش دانشگاه ساماندهی شد و در مراحل بعدی، کنترل و نظارت و برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت صورت خواهد گرفت.

با این روش، رصد آموزش مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به راحتی انجام می شود و برای برطرف کردن مشکلات موجود، سازوکار متناسبی به کار گرفته خواهد شد.

مدیریت واحد در مدل شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی، وجود سیستم کدینگ یکسان در تمام واحدهای دانشگاهی، یکپارچگی و ارتباط داده ها جهت کسب دانش، نظارت جامع و آمار و اطلاعات یکپارچه، کاهش ورود اطلاعات توسط کاربران و.

ازجمله ویژگی های سیستم اتوماسیون آموزش است.

در این سیستم امکاناتی برای اجرا و راهبری طرح های تعاون اعضای هیئت علمی، آزمون، دروس عملی و مهمانی ، انطباق پذیری دانشگاه ، تبدیل دانشگاه به شبکه هوشمند علمی و امکان ارائه دروس به صورت استانی و یا در سطح کل کشور در نظر گرفته شده است.

عطارزاده: 5 هدف کلان دانشگاه آزاد اسلامی برای مدیریت یکپارچه اطلاعات آموزشی ایمان عطارزاده، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آنا می گوید: در جهت حکمرانی و مدیریت یکپارچه اطلاعات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اهدافی شامل کاهش تمرکزگرایی و افزایش یکپارچگی سیستمی ، راهبری مدل شبکه ای دانشگاه ، انضباط بخشی اجرای فعالیت ها، برنامه ها و قوانین و مقررات در واحدهای دانشگاهی ، نظارت جامع، شفاف سازی و آمار و اطلاعات یکپارچه و بازمهندسی و هوشمندسازی در فرآیندها در دستور کار قرار گرفت.

حکمرانی و اقتدار مدیریتی از طریق سامانه آموزشیار به گفته وی، سامانه آموزشیار ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

با حضور آموزشیار حکمرانی و اقتدار مدیریتی، برنامه ریزی، نظارت دقیق، شفاف سازی و تصمیم گیری بر اساس آمار اطلاعات برخط در ستاد مرکزی، استان ها و واحدهای دانشگاهی محقق شده است.

همچنین دستاوردهای ارزشمند عظیم حاصل شده، بزرگترین تحولی است که در دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت همه همکاران حاصل شده است.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: در حال حاضر آموزشیار به عنوان قلب تپنده دانشگاه وظیفه مدیریت و ارائه تمامی خدمات آموزشی و آمار و اطلاعات متمرکز به همه حوزه های ستادی، استان ها و واحدهای دانشگاهی را برعهده دارد.

وجود اطلاعات یکپارچه آموزشی موجب شد که دانشگاه بتواند برگزاری همه کلاس های مجازی را نیز به صورت متمرکز با موفقیت در شرایط کرونا مدیریت کند؛ به عنوان نمونه در ترم جاری بالغ بر 542 هزار کلاس درس ارایه شده است و این حجم برگزاری کلاس به صورت مجازی در هر هفته و به طور همزمان برای بیش از یک میلیون دانشجو در کشور بی نظیر است.

12 دستاورد مدیریتی آموزشیار عطارزاده توضیح می دهد: از جمله دستاوردهای مدیریتی ارزشمند سامانه آموزشیار می توان به مدیریت و نظارت متمرکز بر تمامی امور آموزشی، برنامه ریزی درسی، عناوین رشته ها، یکسان سازی کدینگ رشته ها، سرفصل های یکسان در واحدهای دانشگاهی ، سیستم پرداخت شهریه متمرکز توسط دانشجویان، امکان تسهیم لحظه ای پرداخت شهریه ها و گزارش های مالی مرتبط که تحولی عظیم در شفاف سازی مدل پرداخت ها در حوزه مالی دانشگاه است ، دسترسی به داشبورد مدیریتی آمار و اطلاعات به صورت ستادی و استانی و گزارش های تحلیلی مرتبط ، گزارش های وضعیت ارائه دروس توسط واحدها و استان ها، به عنوان نمونه ارائه بیش از 542 هزار کلاس درس برای ترم جاری و معرفی و ثبت نام متمرکز نو دانشجویان، مشاهده آمار برخط از داوطلبان پذیرش شده و معرفی شده به واحدها، داوطلبان در حال تکمیل پرونده الکترونیکی، ثبت نام شده، وضعیت انتخاب واحد نو دانشجویان و.

اشاره کرد.

ثبت 6 میلیون نمره در ترم نخست سال تحصیلی 1400-1399 وی ادامه می دهد: گزارش های متنوع از وضعیت انتخاب واحد، حذف و اضافه و پرداخت شهریه دانشجویان ، گزارش های برخط از متوسط دروس اخذ شده و یا متوسط تعداد واحدهای اخذ شده بر اساس مقطع و رشته های تحصیلی ، گزارش های ثبت نمرات دانشجویان، برای ترم اول سال تحصیلی 1400-1399 بالغ بر 6 میلیون نمره درسی دانشجویان ثبت شده است ، مجموعه ای از گزارش های تحلیلی آموزشی، شهریه و مالی که حوزه های مختلف دانشگاه را در نیل به اهداف نظارتی و تصمیم گیری های مدیریتی در سطح ستاد، استان و واحد دانشگاهی یاری می رساند ، بازمهندسی فرآیندهای رسیدگی به درخواست ها، ایجاد جریان های کاری (workflow)، شفاف سازی، تسهیل فرآیند پاسخ دهی، تسهیل گری و سرعت بخشیدن به درخواست ها ، سیستم احراز هویت بر اساس شماره موبایل به صورت متمرکز و امکان پاسخگویی و راهنمایی برخط به دانشجویان در بستر شبکه اجتماعی بومی و ایجاد این سیستم یکپارچه موجب شده است، حوزه های ستادی و واحدهای دانشگاهی با اشتیاق ارائه خدمات جدید را مطرح و مطالبه کنند که این درخواست ها و ایده های ارزشمند در جهت بهبود و توسعه عملکرد و نیز ارائه خدمات نوین سامانه در دستور کار توسعه قرار می گیرد از دیگر دستاوردهای آموزشیار برای مدیران واحدهای دانشگاهی است.

به گفته مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی، قطعاً فرآیند انتقال داده ها از سیستم های قبلی و استقرار چنین سیستم بزرگی با چنین حجم داده عظیم (بالغ بر چند ده میلیون رکورد اطلاعاتی)، وجود ساختارهای متنوع داده ای، داده های غیرهمگن و گاهی ناهمخوان و رویه ها و قوانین مختلف اعمال شده بر روی آن ها عاری از اشکال نبوده است، اما همه ارکان دانشگاه تمامی تلاش و عزم خود را بر رفع تمامی مشکلات معطوف داشته و مرحله به مرحله بر رفع موارد و توسعه های مطلوب مورد نیاز، گام بر می دارند.

استقرار سامانه آموزشیار به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های یکپارچه سازی و تجمیع داده ها در کشور مطرح است و این دستاوردها و تجارب ارزشمند برای سایر زیرنظام های آموزشی و سازمان های کشور نیز قابل ارائه و اجراست.

عطارزاده می گوید: در فاز دوم پروژه، تمرکز بر اصلاح فرآیندهای سنتی کاری، بازمهندسی فرآیندهای کاری و توسعه سیستم ها و ماژول های خدمت رسانی هوشمند و نیز سیستم های تصمیم یار مدیریتی در دستور کار است.

حوزه های دانشگاه نیاز به سیستم های پیش بینی کننده وضعیت و تحلیل های پیشرفته امور آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه با هدف سنجش فعالیت ها و شاخص های آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه دارند که با اجرای فاز دوم، این امر نیز محقق می شود.

وی می افزاید: از تمامی همکاران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در تحقق این دستاورد گرانمایه همراهی کردند و با سعه صدر در رفع مشکلات همراه بودند کمال تشکر و قدردانی دارم.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی توانست به درستی مصداق شعار ما می توانیم را محقق کند.

این دستاورد و موفقیت ارزشمند را به جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و کشور تبریک می گویم.

بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی برای رسیدن به هدف خود که تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان در افق 1404 است، باید برنامه های راهبردی خود را عملیاتی کند که یکی از آن ها راه اندازی سامانه آموزشیار بود.

این سامانه تمامی خدمات امور آموزشی را انجام می دهد و ابزاری کارآمد و تخصصی برای مدیران دانشگاهی است که بر مجموعه خود تسلط داشته باشند و تمامی اطلاعات و داده ها را رصد کنند.

انتظار می رود که برخی از نقاط ضعف این سامانه در سال 1400 رفع شود و دانشجویان، آموزشیار را به معنای حقیقی کلمه، یار و یاور مسائل آموزشی خود بدانند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - دانش - آموزشی - آموزشیار - اسلامی - راهبری - خدمات آموزشی - ارائه خدمات - آزاد - ابزار - خدمات - شبکه - علمی - مأموریت - دستاورد - مدیران - سامانه - تربیت - دانشگاه ها - دانشجویان - نوین - خبرگزاری - اجتماعی - علیرضا - مهارتی - فرهنگ - اهمیت - وظایف

آخرین اخبار سرویس:
کمبود آب با فناوری های نوین جبران می شود

حفظ سلامتی، شرط حضوری شدن دانشگاه ها در ترم آینده است

کمبود آب با فناوری های نوین جبران می شود

حفظ سلامتی، شرط حضوری شدن دانشگاه ها در ترم آینده است

توزیع 3400 پرس غذای گرم در بین نیازمندان قزوینی از سوی دانشگاه آزاد

برگزاری دوره های پژوهشی و علمی در بسیج دانشجویی/ دانشجویان با جهاد علمی به حل مسائل کشور کمک کنند

بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا نشان دهنده وجود ظرفیت های مناسب در حوزه فناوری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز در قاب تصویر

مهلت ثبت نام در بیست و ششمین دوره طرح ولایت تمدید شد

شرط بازگشایی دانشگاه ها در ترم آینده اعلام شد

علی اکبر رمضانیان پور درگذشت+ بیوگرافی و علت فوت

ضرورت بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا

چند توصیه غذایی برای سلامت زنان+ اینفوگرافی

برگزاری دوره مقدماتی نرم افزار انسیس فلوئنت

نتایج دعوت به مصاحبه آزمون دکتری پایان هفته جاری اعلام می شود

شرط بازگشایی دانشگاه ها در ترم آینده اعلام شد

افتتاح زمین والیبال ساحلی خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم

مدل سازی ریاضی و تفکر محاسباتی برای مسائل دنیای واقعی

پاسخگویی به نیاز های ملی و منطقه ای با بهره گیری از ظرفیت های تحقیقاتی و علمی دانشگاه آزاد بوشهر

(تصاویر) آذری جهرمی در مراسم رونمایی از ابررایانه سیمرغ

شرط حضوری شدن کلاس ها و بازگشایی دانشگاه ها از مهر 1400

انتصاب دکتر گلشنی به ریاست گروه تخصصی علم و دینِ شورای متون

موافقت با ایجاد دو رشته جدید در آموزشکده فنی پسران ایلام

سومین نشست «نقد کتاب تفسیر معاصرانه قرآن» برگزار می شود

موافقت با ایجاد دو رشته جدید در آموزشکده فنی پسران ایلام

دیپلماسی یا میدان

سالن بدنسازی خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم افتتاح شد

آیا همه سیارات میدان مغناطیسی دارند؟

تعداد بستری های کرونایی استان بوشهر به 304 نفر کاهش یافت

نحوه فعالیت های پژوهشی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

طراحی نانوواکسن جدیدی که پاسخ ایمنی قوی ایجاد می کند

استقرار 3 تیم فناور و 3 شرکت دانش بنیان در سرای فناوری های نوین و پوشاک دانشگاه آزاد یزد

زمان بررسی پذیرش دانشگاه های خارج از کشور اعلام شد

تشخیص، مدیریت و درمان در رفتگی کشکک در حیوانات کوچک

دانشجویان برگزیده نهایی «هشت بهشت» معرفی شدند

پرسشگری و مطالبه گری از وظایف اساتید در انتخابات است

2 تیم دانشگاه آزاد کرمانشاه به مرحله سوم مقدماتی کرسی های آزاد اندیشی راه یافتند

آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال در زنجان

دانشگاه آزاد اسلامی با سپاه استان قم تفاهم نامه امضا می کند

افتتاح بزرگترین سایت خودرویی تزریق واکسن در کشور

پیروزی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در مسابقات کرسی های آزاداندیشی

نشست دانشگاه ها درباره گسترش همکاری با چین برگزار می شود

دانش بنیان ها به میدان می آیند / رفع نیاز های حوزه نقشه برداری

رونمایی از ابر رایانه سیمرغ

ویدئوی موتورسواری بهاره رهنما در جزیره کیش

طراحی نانو واکسن جدید کرونا که ایمنی قوی ایجاد می کند

نشست «بدون تعارف با خشکسالی 1400» در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

خاکی صدیق: شرط برگزاری حضوری کلاس های دانشگاهی از مهر 1400

250 بسته غذایی از سوی جهادگران علوم پزشکی ایرانشهر بین نیازمندان و کارگران این شهرستان توزیع شد

حسابدار و کمک حسابدار

آشنایی با کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران

نشست «آمار در پژوهش ویژه دانشجویان الهیات» برگزار می شود  

تغییرات اقلیمی در حال نابودی نقاشی 40 هزار ساله

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه خوارزمی و سازمان مدیریت بحران کشور امضا شد

برگزاری دوره مقدماتی آنلاین طراحی تجربه و رفتار کاربردی

امتحانات پایانی 11 هزار دانش آموز دزفولی حضوری برگزار می شود

سلسله جلسات کارگاه «روش تحقیق» برگزار می شود

برگزاری دوره مقدماتی آنلاین طراحی تجربه و رفتار کاربردی

همایش مجازی خیام و توسعه شهری در دانشگاه نیشابور برگزار می شود

اعلام سطوح محدودیت و شرایط فعالیت پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس

زمان بررسی پذیرش دانشگاه های خارج از کشور اعلام شد

سرپرست دانشگاه صنعتی همدان منصوب شد

تایید ابتلای دو سرنشین برزیلی یک کشتی در بندر امام به کرونا

تقدیم نسخه اصلاح شده آیین نامه انضباطی دانشجویان به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی

معاون دانشگاه فردوسی، سرآمد آموزشی کشور شد

وزارت ارتباطات ابررایانه جدید را به نام مریم میرزاخانی نامگذاری کرد/ بسترهایی برای تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری ارائه می شود

وبینار «روان شناسی اسطوره در داستان های شاهنامه» برگزار شد

نحوه فعالیت های پژوهشی در دانشگاه تربیت مدرس

شبکه موزه های دانشگاهی ایران و جهان شکل می گیرد

جایزه سالیانه Calder Prize برای یک پایان نامه دانشجویی

سامانه ثبت نام آزمون بخش نظری دوره ICU مجددا از 28 اردیبهشت ماه فعال می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام(ره) و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

سه رتبه ارتقا در سامانه علم سنجی برای تلاشگران دانشگاه علوم پزشکی اراک

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه | امکانات و دستاوردها

برنامه های کارآفرینی دانشگاه آزاد تضمین کننده فعالیت های اقتصادی است

آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی اعلام شد

شورای تعامل و هم اندیشی دانشجو و دانشگاه در مشهد آغاز به کار کرد

انجمن های علمی با مراکز فناور ارتباط نزدیک پیدا کنند

اسکان دانشجویان علم و صنعت در خوابگاه ها از امروز آغاز می شود / جلوگیری از ورود دانشجویان فاقد گواهی سلامت

موانع تولید دانه های روغنی در کشور کدامند؟

کارگاه آموزشی «غلبه بر نگرانی» برگزار می شود

وبینار ارزیابی چرخه عمر مصالح

دانشگاه آزاد اسلامی با پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای تفاهم نامه امضا کرد

موانع تولید دانه های روغنی کشور کدامند؟

استخدام بازاریاب حضوری با پورسانت عالی در شرکت خانه مکمل

هدف مدرسه اینورس آموزش تخصصی برای ورود به بازارکار است

برگزاری کارگاه آموزشی «تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان»

احتمال دائمی شدن واکسیناسیون کرونا در جهان

همکاری صنایع برای جذب CO 2 و تبدیل آن به مواد شیمیایی کاربردی

هجدهمین نشست مشورتی دانشگاه ها 4 خردادماه برگزار می شود

خاکی صدیق: واگذاری اختیار تصمیم گیری به دانشگاه ها برای انعطاف پذیری قوانین آموزشی دست و پاگیر

خاکی صدیق: واگذاری اختیار تصمیم گیری به دانشگاه ها برای انعطاف پذیر شدن قوانین آموزشی دست و پاگیر

بررسی کتاب «رسانه شناسی» مهدی محسنیان راد

برگزاری سلسله نشست های انتخاباتی در دانشگاه سوره

پاسخگویی به نیازهای ملی و منطقه ای با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه

قطب علمی جراحی های مغز و اعصاب کشور کجاست؟

مهندسی بافت؛ از بازسازی اندام آسیب دیده تا گوشت مصنوعی

ابر رایانه سیمرغ به عنوان به روزترین و قدرتمندترین ابررایانه کشور، افتتاح شد

دومین سمپوزیوم مطالعات میان رشته ای در زنجان برگزار می شود

اساسنامه کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی تدوین شد

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد