مطالب مرتبط:
همکاری همگان در رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا ضروریست
رعایت پروتکل های بهداشتی یک وظیفه ملی است
رعایت پروتکل های بهداشتی یک وظیفه ملی است
واردات واکسن کرونا به ایران چرا به تاخیر افتاد؟
معاون سیاسی سپاه: بعضی ها نمک می خورند و نمکدان می شکنند؛ این ها ریشه همه مشکلات را به گردن رهبری می اندازند / بعضاً گفته می شود که چرا رهبری مشکلات را حل نمی کنند
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 23:502021-04-17اقتصادي

مشکلات کارگران در دوران کرونا چیست؟/ چرا کارگران طبق پروتکل های بهداشتی شیفتی نمی شوند؟


هرچه قرمزی و التهاب رنگِ بحران کرونا بیشتر می شود، مشکلات کارگران نیز حادتر می شود؛ اگر کارفرمایان کارگاه های کوچک واقعا آنقدر استطاعت ندارند که کارگران را برای جلوگیری از خطر کرونا شیفتی کنند دولت به میدان بیاید و از آن ها حمایت کند، - "اگر در طول سالهای قبل که ما تا این اندازه مطالبه گری کردیم و فریاد زدیم، قراردادهای دائم کار احیا و دادنامه 179 دیوان عدالت ابطال می شد امروز در زمانه بحران تا این اندازه تفاوت و تبعیض میان کارگران و کارمندان نمی بود.

شیشه نازک اشتغال کارگران در کارگاه های کوچک کشور هر لحظه در حال ترک برداشتن و شکستن است.

به نظر می رسد در همین فروردین ماه و با بحرانی شدن وضعیت کرونایی کشور، موج جدید بیکاری در راه است؛ موجی به مراتب سنگین تر از سال قبل و قربانیان اصلی آن نیز هزاران کارگران کارگاه کوچک در سراسر کشور هستند که به نظر می رسد امروز مجبورند میان جان و نان یکی را انتخاب کنند؛ این انتخابِ ساده ای نیست! همیشه همه چیز به ضرر کارگران کارگاه های کوچک بوده اما با آمدن کرونا، وضعیت کارگران این کارگاه ها دیگر نور اعلی نور شده است.

کارفرما در بسیاری از این کارگاه ها یک جمله ثابت را خطاب به کارگران تکرار می کند: دورکاری که نداریم؛ اگر می خواهید می توانید شیفتی کار کنید اما از حقوق تان کسر می شود؛ فقط به تعداد روزهایی که سر کار باشید، حقوق می گیرید! دلهره ها و نگرانی های کارگران: از کارگاه های کوچک تا شرکت های پیمانکاری در روزهای اخیر کارگران بسیاری در تماس های مکرر با ایلنا، از فقدان فرصت دورکاری و اجازه ندادن برای شیفتی کاری انتقاد داشته اند؛ یکی از آن ها زنی سرپرست خانوار در یک کارگاه تولیدی کوچک مواد غذایی و سبزیجات در حاشیه های تهران است.

او به شدت نگران وضعیت فعلی خود است: کار ما طوری است که باید در کارگاه باشیم و مواد غذایی را بسته بندی کنیم.

تجهیزات و امکاناتِ مورد نیاز در منزل فراهم نیست و بنابراین نمی توانیم دورکاری کنیم.

کارفرما اجازه شیفتی شدن را نمی دهد؛ یعنی اجازه می دهد اما می گوید آن هایی که می خواهند مرخصی بدون حقوق بگیرند؛ روزهایی که سر کار نیایید از حقوق هم خبری نیست.

او که نگران فرزندانش است، اکنون بر سر یک دوراهی بزرگ گیر افتاده؛ کار را ادامه دهد یا به مرخصی اجباری و بدون حقوق حداقل برای روزهایی از هفته تن بدهد: با حقوق کامل که سال قبل دو میلیون تومان بود، نمی شد زندگی را گرداند؛ من و فرزندانم در یک سوییت کوچک و بدون امکانات مستاجر هستیم اما بیشتر حقوق من پای اجاره همان به اصطلاح خانه می رود؛ ریالی پس انداز ندارم که بگویم اشکال ندارد از آن خرج می کنم! همیشه برای اینکه تا آخر ماه تاب بیاوریم و گرسنه نمانیم، نصف هزینه ها را قیچی می کنیم حالا چطور از بخشی از حقوقم بگذرم؟! این دوراهی، کارگران بسیاری را امروز گرفتار خود کرده است؛ آیا باید دستمزد کامل را چسبید که البته کامل آن هم بسیار ناچیز و ناکافی است یا باید به مرخصی اجباری و بدون حقوق رفت؟! نگرانی ها و مشکلات کارگران وقتی برجسته تر می شود که در نظر بگیریم کارمندان با اولین بخشنامه کرونایی دولت، راحت شیفتی می شوند، در خانه و دور از خطر ابتلا می نشینند و حقوق کامل خود را به همراه تمام مزایای مزدی می گیرند.

در میان کارگران اما سلسله مراتب امنیت و خرسندی داریم: وضع رسمی ها بهتر از قراردادی ها و وضع قراردادی ها بهتر از پیمانکاری هاست؛ همانطور که وضعیت کارگران کارگاه های بزرگ به مراتب مرتب تر و بهتر از کارگاه های کوچک است.

کارگران پیمانکاری پارس جنوبی نیز از عدم رعایت پروتکل های کرونا در برخی شرکت های پیمانکاری انتقاد دارند و می گویند: وضعیت غذا و استراحت ما نامناسب است؛ هر آن احتمال ابتلا به کرونا و انتقال آن به خانواده ها در کمین مان نشسته و در این شرایط بحرانی، نیازمند نظارت نهادهای بالادستی هستیم.

قانون چه می گوید: تامین ایمنی و بهداشت، وظیفه دولت و کارفرمایان براساس قانون کار، رعایت بهداشت و ایمنی کار، ابتدا برعهده دولت و وزارت کار و سپس برعهده کارفرمایان است.

ماده 85 قانون کار، وظایف کارفرمایان در قبالِ صیانت از نیروی کار را مشخص کرده و این وظایف را به تمام کارگاه ها حتی کارگاههای کوچک و خانگی تسری داده است؛ یعنی همه جا بلااستثنا لازم الاجراست: برای صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور رعایت دستورالعمل هایی که از طریق شورای عالی حفاظت فنی (جهت تامین حفاظت فنی) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (جهت جلوگیری از بیماری حرفه ای و تامین بهداشت کار و کارگر و محیط کار) تدوین می شود، برای کلیه کارگاه ها، کارفرمایان، کارگران و کارآموزان الزامی است.

تبصره - کارگاه های خانوادگی نیز مشمول مقررات این فصل بوده و مکلف به رعایت اصول فنی و بهداشت کار می باشند.

در ماده 91 نیز تهیه وسایل و امکانات بهداشتی را وظیفه کارفرمایان می داند؛ البته دولت وشورای عالی حفاظت فنی باید در این زمینه بخشنامه و ابلاغیه صادر کند: کارفرمایان و مسئولان کلیه واحدهای موضوع ماده 85 این قانون مکلف هستند بر اساس مصوبات شورای عالی حفاظت فنی برای تامین حفاظت و سلامت و بهداشت کارگران در محیط کار، وسایل و امکانات لازم را تهیه و در اختیار آنان قرار داده و چگونگی کاربرد وسایل فوق الذکر را به آنان بیاموزند و در خصوص رعایت مقررات حفاظتی و بهداشتی نظارت نمایند.

افراد مذکور نیز ملزم به استفاده و نگهداری از وسایل حفاظتی و بهداشتی فردی و اجرای دستورالعمل های مربوطه کارگاه می باشند.

پس در شرایط فعلی، اولین گامی که باید برداشته شود، صدور بخشنامه های عاجل و قاطع با هدف تامین برابری میان نیروهای بخش های مختلف (دولتی و خصوصی) است؛ هرچه در زمانه کرونا نصیب کارمندان دولت می شود باید نصیب کارگران هم بشود چراکه جان انسان ها همه جا ارزشمند است و در زمینه حفظ جان نباید هیچ فرقی میان نیروهای کار قائل شوند؛ کارگرو کارمند وقتی اوضاع بحرانی است، اگر امکانش هست باید دورکار و اگر نیست باید شیفتی شوند و این وظیفه وزارت کار است که چنین بخشنامه های قاطعانه ای صادر و اعلام کند مقررات ایمنی که شامل کارمندان است، مشمول کارگران نیز می شود و اگر کارفرمایی تخلف کند مجازات در انتظارش است.

اما گام بعدی، میزان عمل به این دستورالعمل ها و ابلاغیه ها در کارگاه های کوچک و خانگی است که اگرچه قانون فرقی میان این کارگاه ها و کارگاه های بزرگ از منظر الزام به رعایت بایدها قائل نشده اما این کارگاه ها خود را خارج از شمول قانون کار می دانند و همانطور که به الزامات مزدی قانون عمل نمی کنند و بسیار دیده شده به کارگران خود دستمزدی بسیار پایین تر از مزد مصوب شورایعالی کار می پردازند، به بخشنامه های جانبی نیز تمکین نمی نمایند.

ریشه مشکل کجاست؟ این درحالیست که به گفته حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور) مشکل از جای دیگری است: اگر در طول سالهای قبل که ما تا این اندازه مطالبه گری کردیم و فریاد زدیم، قراردادهای دائم کار احیا و دادنامه 179 دیوان عدالت ابطال می شد امروز در زمانه بحران تا این اندازه تفاوت و تبعیض میان کارگران و کارمندان نمی بود.

کارگر دائم می تواند از حقوق و حقوق خود به خوبی دفاع کند و دیگر کارفرما نمی تواند او را برای اینکه سلامت بماند و خدای ناکرده از کرونا نمیرد به مرخصی بدون حقوق بفرستد.

فتح الله بیات (رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور) نیز دوراهی سر راه کارگران را تنها محدود به انتخاب بین حقوق کامل و حقوق نصفه نیمه نمی داند: بخش بزرگی از کارگران دارای قرارداد کوتاه مدت هستند و نگرانند با گرفتن مرخصی اتمام کار بخورند یعنی آخر ماه دیگر کاری در کار نباشد، از این رو ترجیح می دهند کرونا بگیرند ولی کار خود را از دست ندهند! نتیجه گیری هرچه قرمزی و التهاب رنگِ بحران کرونا بیشتر می شود، مشکلات کارگران نیز حادتر می شود؛ اگر کارفرمایان کارگاه های کوچک واقعا آنقدر استطاعت ندارند که کارگران را برای جلوگیری از خطر کرونا شیفتی کنند دولت به میدان بیاید و از آن ها حمایت کند، همانطور که از کارمندان خود در هر بحرانی با تمام توان حمایت می کند.

اما به هر شکلی که می توانند اجازه دهند کارگران نیز مانند کارمندان کمتر از خانه خارج شوند و روزهایی از هفته را سر کار نروند؛ البته با خیال خرسند در خانه و دور از ویروس مرگبار بمانند، ترس از بیکاری و از دست دادن شغل در میان نباشد.

اگر همه شهروندان کشور برابرند این برابری باید همه جا و همه وقت برقرار باشد و در دوران بحران ها برقرارتر شود؛ جان همه عزیز است و نباید دوراهیِ سر راه بخش عمده ای از کارگران کشور که قراردادموقت هستند و امیدی به آینده ندارند، دوراهی بر سر جان یا نان باشد!
کلید واژه ها: کارگران - مشکلات کارگران - کرونا - کارگاه - پروتکل های بهداشتی - بحران - وضعیت کرونایی - کشور - مشکلات - کوچک - دوران کرونا - دیوان عدالت - بحران کرونا - کارفرمایان - مطالبه گری - خطر کرونا - کارمندان - قربانیان - فروردین - کرونایی - بهداشتی - سال قبل - التهاب - هزاران - مطالبه - اشتغال - پروتکل - بیکاری - بحرانی - عدالت

آخرین اخبار سرویس:
گزارش بورس 28 اردیبهشت 1400 / ادامه روند ریزشی شاخص

شیوه تولید برنامه های مزخرف تلویزیون را ببینید!

تاکید بر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد

43 روستای البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند

مهم ترین حوادثی که در 28 اردیبهشت ماه رخ داد

اختصاص 3 میلیارد تومان برای بازسازی سرای نوآوری فرش ماشینی

دستورالعمل جدید تاسیس صرافی ها تصویب شد

شاگرد لوله کش

استخدام منشی کار با تلفن

استخدام ویزیتور حقوق ودرصد و سهام و مزایا

استخدام ناخن کار حرفه ای با مشتری

استخدام کارشناس فروش تلفنی و گرافیست در حامی سازه آسایش در تهران

استخدام همکار خانم بازاریابی و فروش

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک شرکت مهندسی در محدوده سید خندان

مونتاژ کار و کارگر فنی

دعوت به همکاری1166بیمه سامان و مجوز نمایندگی

استخدام بازاریاب و ویزیتور در گروه تولیدی عالیس در اصفهان

توصیه همتی به سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال/ اقدام شتابزده نمی‎کنیم

تولید نفت نامتعارف آمریکا 7 برابر می شود

استخدام سرپرست هاب منطقه در تیپاکس اکسپرس پارس در کرمان

رابطه بورس و دلار در 4 سال گذشته

خبر مشروح 20 سه شنبه 28 اردیبهشت 1400

راز مگوی صنعت خودروهای برقی / آنچه درباره تسلا که به شما نمی گویند

عکس تکی آقای بازیگر در کنار آرامگاه خیام+عکس

وزیر راه و شهرسازی: 1/3 میلیون واحد مسکن خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

آغاز بتن ریزی و نصب تجهیزات خط 30تنی تفکیک و پردازش پسماندهای یزد

ورود واکسیناسیون به معادلات سیاسی/ بخش خصوصی در واردات واکسن کرونا ناکام ماند؟

زمان پرداخت سود سهام عدالت مشخص شد

مشکلی برای تامین مواد ویژه بارورسازی ابرها نداریم

حسن یزدانی: خداحافظ اینستاگرام

فروشنده اقا یا خانوم

کانون تبلیغاتی پرواز

آشپز . کمک آشپز . سالن کار . ویتر

جذب راننده پایه یکم

استخدام نظافتچی خانم با حقوق ثابت و بیمه در پارس فولاد کوروش در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش در خانه سازی پارس مان سازه در تهران

اختصاص 1/5 میلیارد دلار برای اشتغال روستایی کشور

کپی برداری از شادی گل آل کثیر+تصاویر

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در اصفهان

استخدام مدیر مالی در شرکت مرجان بازرگان استوار در تهران

استخدام کارشناس حسابداری با حقوق و بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

دستورالعمل جدید تاسیس صرافی ها تصویب شد

استخدام مسئول دفتر خانم با حقوق و بیمه در کاوان صنعت نوین فرم از تهران

موافقت اصولی تاسیس 5 نهادمالی صادر شد

استخدام شرکت آهن آلات دایان پولاد آرون -- آسرون

نیازمند خیاط نیمه ماهر نازکدوز علاقه به خیاطی

تایپیست و ادمین

نیاز به سرمایه گذار

راننده وانت - بیمه - پایه ثابت- پرداختی ماهانه

استخدام فروشنده. پاسداران هروی

استخدام مدیر فروش (دیجیتال) از تهران جهت کار در شیراز

استخدام در شرکت معتبر

استخدام کارشناس فروش آقا با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

تغییر ساعات کار ادارات در سراسر استان کرمان

475 میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان زنجان

قیمت مسکن، اجاره بها و خودرو در آگهی های آنلاین امروز 28 اردیبهشت 1400

انباشت بیش از 3 ونیم میلیون تن کالا در گمرک

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن بانک ملی

پیش بینی قیمت طلا فردا 29 اردیبهشت

کنکور 2 بار در سال برگزار می شود

تلاش برای واگذاری سرخ آبی ها تا قبل از پایان دولت

تصویب دستورالعمل جدید تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها

استخدام مدیر مالی در شرکت زر نگار پخش پایتخت (زرماکارون) در هرمزگان

استخدام کارشناس فروش تجهیزات صنعت خودروسازی،کارشناس فروش ابزارهای تراشکاری

ببینید | توضیحات رییس بانک در خصوص ویدیویی جنجالی ضرب وشتم یک زن

استخدام سرپرست فروش، بازاریاب و کارمند فروش در آذربایجان شرقی

توضیح دکتر همتی درباره شایعات اخیر حوزه رمزارزها؛ بانک مرکزی اقدامی شتابزده انجام نمی دهد

توصیه همتی به سرمایه گذاران در باراز ارزهای دیجیتال/ اقدام شتابزده نمی‎کنیم

آخرین آمار از عرضه دلار در سامانه نیما

کرونا و گرانی بازار کله پاچه فروش ها را هم کساد کرد

امسال تحت هیچ شرایطی جیره بندی آب نداریم

گسترش شبکه واکسیناسیون

استخدام خانم بازاریاب تلفنی

به تعدادی کارگر ساختمانی نیازمندیم

استخدام مسئول کنترل کیفی و کارشناس مهندسی صنایع در آذربایجان شرقی

استخدام کارگر ساده ساختمانی

کارگر کارخانه با حقوق و مزایای قانون کارنیازمندیم

کارانلاین دریک شرکت معتبر ودانش بنیان

استخدام کارشناس استقرار سیستم ها در شرکت همکاران آرا هوشمند در تهران

کارگر نیمه ماهر فعال و با انگیزه جهت شیفت شب

اجرای 22 پروژه طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه

اجرای طرح «سه شنبه های بدون خودرو» در شهرکرد جان گرفت

استخدام کارمند فروش جهت فروش قطعات آسانسور در تهران

استخدام مدیر فروش، کارشناس فروش و حسابدار در خراسان رضوی

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در شرکت تنها پولاد کیان از تهران و البرز

پیش بینی بورس فردا 29 اردیبهشت

رفع تصرف اراضی ملی در سرچهان

کشورهای پیشرفته چه مواجهه ای با رمزارزها داشتند؟

صندوقدار رستوران (بلوار فردوس)

جذب نیرو در بیمه پاسارگاد

به دو کارگر صفر در کارگاه mdf نیاز مندیم

زمان عرضه اولیه «فتوسا» در بورس + جزییات

کدام خودروها در 24 ساعت گذشته گران شدند؟

کولر های آبی، وسیله ای پر مصرف در آب +فیلم

گازرسانی چهارمحال و بختیاری در کشور کم نظیر است

اجرای 22 پروژه طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه

مشترکات فرهنگی، مبنای تحکیم روابط ایران و جمهوری آذربایجان است

استخدام بازاریاب میدانی اقای در( snapp)

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید در شرکت مبلمان اداری مرانتی در تهران

بسته بندی و فروش اینترنتی کفش

مشکلات کارگران در دوران کرونا چیست؟/ چرا کارگران طبق پروتکل های بهداشتی شیفتی نمی شوند؟

مشکلات کارگران در دوران کرونا چیست؟/ چرا کارگران طبق پروتکل های بهداشتی شیفتی نمی شوند؟