مطالب مرتبط:
روحانی: می خواستم 2 وزیر زن انتخاب کنم؛ توانم محدود بود و نشد/ برنامه 100 روزه برای پایان دولت داریم
می خواستم 2 وزیر زن انتخاب کنم؛ توانم محدود بود و نشد/ برنامه 100 روزه برای پایان دولت داریم
روحانی: می خواستم 2 وزیر زن انتخاب کنم؛ توانم محدود بود و نشد/ برنامه 100 روزه برای پایان دولت داریم
روحانی: می خواستم 2 وزیر زن انتخاب کنم؛ توانم محدود بود و نشد/ برنامه 100 روزه برای پایان دولت داریم
خانم ها با اراده خود می توانند فرد یا مورد تاییدشان را در مسند قدرت قرار دهند/ علاقمند بودم وزیر زن در کابینه داشته باشیم، اما توانم محدود بود و نشد
-78 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 21:402021-04-17سياسي

در دولت یازدهم 2 خانم را به عنوان وزیر انتخاب کرده بودم ولی نشد


اراده ام بر استفاده از ظرفیت خانم ها در کابینه بود، حتی در دولت یازدهم 2 تا خانم را به عنوان 2 وزیر انتخاب کرده بودم، نشد به هر حال.

- ،حسن روحانی بعد از ظهر شنبه در دیدار جمعی از فعالان حوزه زنان و خانواده که به صورت محدود حضوری و ارتباط ویدئو کنفرانسی انجام شد، اظهار داشت: استفاده از زنان در عرصه های مدیریتی همواره مورد تاکید این دولت بوده است و علاقمند بودم که وزیر زن هم در کابینه داشته باشیم اما توانم محدود بود و نشد، البته امروز دو معاون رییس جمهور از میان زنان توانمند هستند.

روحانی با بیان اینکه یکی از معیارهای دین مبین اسلام این بوده است که زنان در جایگاه متعالی خودشان قرار بگیرند، گفت: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی هم همین است و آزاد بودن فعالیت زنان و داشتن فرصت لازم برای بروز دادن استعدادها و توانمندی هایشان از ویژگی های نظام اسلامی است.

رییس جمهور با اشاره به جایگاه و منزلت زنان در دین مبین اسلام، گفت: در دوران جاهلیت دختر را به عنوان ننگ در خانواده خود تلقی می کرد ند اما با آموزه های دین اسلام، زنان در کفه مساوی با مردان قرار گرفتند.

روحانی با اشاره به تأثیر و نقش زنان در فعالیت های سیاسی و اجتماعی، گفت: اگر خانم ها اراده کنند، فرد، جناح و یا تفکری را بر مسند قدرت قرار دهند از این توان و قدرت برخوردار هستند.

همچنان که در انتخابات گذشته تأثیر نقش و فعالیت آنها را مشاهده کردیم.

رییس جمهور اظهار داشت: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده است اما متأسفانه این موضوع به خوبی تبیین و معرفی نشده و آمارها و اطلاعات در این زمینه اعلام نشده است.

روحانی با اشاره به فعالیت و حضور گسترده بانوان در شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: امروز بانوان زیادی در شرکت های دانش بنیان مشغول فعالیت و مدیریت هستند و البته توسعه شرکت های دانش بنیان نیز کمک کرده که ظرفیت های زنان جامعه بهتر ظهور و بروز پیدا کند.

همچنان که اقتصاد دیجیتال نیز کمک کرده تا خانم ها از توان و استعداد خود به خوبی استفاده کنند.

رییس جمهور در ادامه به نقش بانوان در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: ویروس کرونا مشکلات بزرگی را برای کشور ما و جامعه بشری ایجاد کرده است و در مقابله با این ویروس که یکبار هم توانستیم بر آن فائق شویم، خانم ها در نقش پرستار و پزشک، نقش ارزشمندی داشته اند.

روحانی گفت: خوشبختانه هفته آینده، واکسیناسیون کادر درمان که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، به طور کامل انجام می شود و تا پایان هفته، بیش از یک میلیون نفر واکسن دریافت می کنند و این می تواند آرامش بیشتری برای این عزیزان به همراه داشته باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه بانوان جامعه در بخش آموزش از نقش والایی برخوردار هستند و در بخش ها و رده های مختلف آموزشی حضور فعال و تأثیرگذار دارند، تصریح کرد: معتقدم همچنان بایستی در بخش توانمندسازی، فعالیت های خود را ادامه دهیم، تا هر چه بیشتر بتوان استعداد و ظرفیت بانوان را شکوفا کرد.

روحانی همچنین اظهار داشت: در طول دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمندی در زمینه توانمندسازی و مهارت آموزی و ارتقا بانوان کشورمان انجام شده است و امیدوارم دولت بعدی نیز همین مسیر را ادامه دهد.

رییس جمهور در ادامه به حضور فعال و افتخار آفرینی بانوان در عرصه های مدیریتی کشور اشاره کرد و گفت: در آغاز دولت تدبیر و امید فقط 5 درصد خانم ها در مدیریت میانی و بالا حضور داشتند و هدف گذاری این دولت رسیدن به رقم 30 درصد بود که امروز به این رقم نزدیک تر شده ایم و به حدود 26 درصد دست یافته ایم.

روحانی خاطر نشان کرد: همچنان که در ابتدای دولت یازدهم برنامه ای برای صد روز ابتدایی داشتیم امیدوارم با یک برنامه صد روزه پایانی هم قدم هایی را برای خدمت به مردم برداریم و مردم نیز در انتخابات حضور پرشکوهی داشته باشند تا با یک انتخابات شکوهمند دولت بعدی فعالیت خود را آغاز کند.

در این نشست سرکار خانم ها زهرا کمالی، شایق بروجنی، حبیبه مهمویی، رباب رزمی، بهمنی، سادات یوسفی، محمودی، باغ بهشتی، پاکدل، جهانگیری و خسروی در سخنان جداگانه ای به ترتیب در موضوعات گفتگوی خانواده و بین نسلی، فروش صنایع دستی و محصولات روستایی در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی، استاندارد سازی محصولات کشاورزی، کار، مهارت و نوآوری، شرکت های دانش بنیان، ارتقا تاب آوری اجتماعی، اشتغال زنان سرپرست خانوار، حوزه سلامت، حمایت از سازمان های مردم نهاد، حمایت از مستندسازی و فعالیت های هنری و حوزه بیوتکنولوژیک و تولید پروتیین های تک سلولی، دیدگاه ها، مطالبات و پیشنهادات خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

متن کامل سخنان رییس جمهور به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم گزارش مختصر و کوتاهی از بخشی از فعالیت زنان جامعه در بخش های مختلف کشور در این جمع داده شد و برخی از حضار جلسه فرصت یافتند تا نوع تلاش و فعالیت خودشان را در کشور بیان کنند.

در دولت یازدهم و دوازدهم یکی از معیارهایی که برای این دولت قرار دادیم اینکه زنان، جوانان و همچنین اقوام و اقلیت های مذهبی در این دولت بتوانند فرصت و شرایط فعالیت در جامعه را داشته باشند.

شاید امروز یکی از شاخص هایی که برای هر حکومتی می تواند ذکر شود اینکه زنان در آن جامعه چگونه هستند.

این یکی از سوالات جهانی است برای همه.

یعنی ما هم وقتی می خواهیم راجع به یک تمدن، کشور، نظام و انقلابی بحث کنیم، یکی از سوالات این است که در این جامعه زنان دارای چه شرایطی هستند آیا فعالیت خانم ها آزاد است آیا خانم ها فرصت لازم برای اینکه در آن جامعه بتوانند استعداد و دانش و هنر خودشان را بروز دهند.

ممکن است در یک جامعه ای یک خانمی هم باسواد، هم هنرمند و هم مفید در جامعه باشد، اما این فرصت به او داده نشود، گاهی وقت ها فرصت یادگیری به او داده نمی شود، یک زمانی بود که رفتن خانم ها به مدرسه یک مقداری آزادی عمل بود وقتی به دبیرستان و دانشگاه می رسید، این را با معیارها و ارزش هایی که در جوامع گذشته بود گاهی منطبق نمی دانستند.

در انقلاب اسلامی اگر بخواهیم یک معیاری را عرضه کنیم، این است که این انقلاب برای جامعه و کشور و میهن چه کار کرد.

یکی از سوالات این است که برای خانم ها و بانوان جامعه چه کار کرد؟ در این نظام آیا بانوان جامعه ما امروز امنیت بیشتری برای شغل دارند، فرصت بیشتری برای فعالیت دارند، ارزش کار آنها همانند ارزش کار مردان هست.

مساوی است یا پایین تر است.

در سابق، بعضی از کارهایی که از خانم ها دعوت می کردند آن کار را انجام دهند، بخاطر اینکه مزد کمتری می خواستند بدهند، می گفتند اگر یک آقایی بخواهد این کار را انجام دهد، مزد بالاتری می خواهد، اگر یک خانمی بیاید، مزد کمتری می خواهد.

مهم است که آیا کاری که یک خانم انجام می دهد، به ارزش کارش و فعالیت اش بدون هیچ تبعیضی نگاه می کنیم یا خدای ناکرده بین زن و مرد در کار و فعالیت خودش تبعیضی قائل می شویم.

همانطوری که در خود دین مبین اسلام که دارای ارزش های بلند و والایی است و می توانیم به این دین مان در سطح جهانی افتخار کنیم، خود اسلام که 14 قرن پیش آمد و شروع به فعالیت کرد.

یکی از معیارهای دین مبین اسلام این بود که زنان در جایگاه متعالی انسانی خودشان قرار بگیرند.

الان نیاز به توضیح ندارد، شما زیاد شنیدید و خواندید در کتاب ها و سخنرانی های مختلف که وضع زنان در جامعه جاهلی و قبل از اسلام چگونه بود آنها دارای چه ارزشی بودند یا اصلاً دارای ارزشی بودند یا نبودند.

جامعه ای که دختر را به عنوان ننگ در خانواده خودش تلقی کند و ببیند.

همان تعبیری که قرآن مجید دارد نسبت به آنها می گوید وقتی به یک خانواده ای خبر می دادند که زایمان خانم این خانه دختر است اصلاً طرف نمی دانست چه کار کند.

با بدبختی، گرفتاری، اهانت و تحقیر در جامعه، خودش این را نگه دارد.

یعنی اگر می خواست این بچه را نگه دارد، می گفتند این 2 تا دختر دارد اصلاً وقتی می گفتند 2 یا 3 تا دختر دارد، معنای خیلی بدی در جامعه گذشته داشت مثل اینکه نعوذ بالله یک خانواده بدبختی است یک خانواده ای که در یک شرایط بسیار بدی قرار گرفته است.

می گفتند بهتر است از اول زیر خاکش کنیم و راحت شویم.

در یک جامعه ای اینچنینی، پیغمبر اسلام (ص) و دین مبین اسلام آمد زن ها را درست در کفه مساوی مردان قرار داد و همان جایگاهی که مردان در پیشگاه خداوند و جامعه دارند، مقام، عظمت و منزلتی که دارند، آن منزلت را برای زن ها هم قائل شد، اینکه پیغمبر اسلام (ص) در حضور جمع خانواده اش گاهی خم می شد و دست فاطمه اطهر (س) را می بوسید، می خواست به جامعه آن زمان بفهماند که دختر چه جایگاه و عظمتی دارد پدر چه احترامی به دختر می کند و دختر دارای چه رحمت و نعمتی برای خانواده است.

شما وقتی می خواهید دین مبین اسلام را بسنجید، معیار چه است این چه دینی بود.

حالا ده ها معیار و شاخص وجود دارد یک شاخص همین است که زن ها در این جامعه چه جایگاهی پیدا کردند چه مقام و منزلتی داشتند.

در آغاز دولت یکی از نکاتی که همواره بر آن تأکید می کردیم، خانم ابتکار در دولت یازدهم و دوازدهم بود و می دید که من چه قدر اصرار دارم به وزرا به همه مدیران که از خانم ها استفاده کنید خانم ها به وزارتخانه بیایند در وزارتخانه تان لااقل یک خانم به عنوان معاون و مشاور باشد.

یک جوان به عنوان مشاور و معاون باشد.

مسأله جوان و زن ها به عنوان 2 موردی بود که همواره روی آن تأکید می کردم و از وزرا می پرسیدم.

حتی ممکن است کسی بگوید اگر شما این همه اهتمام قائل بودید چرا یک خانم را وزیر نکردید من دلم خیلی می خواست هم در دولت یازدهم و دوازدهم، توان ما محدود است گاهی وقت ها آدم یک کاری می خواهد بکند دست هایش باز نیست.

من اراده ام این بود، حتی در دولت یازدهم 2 تا خانم را به عنوان 2 وزیر انتخاب کرده بودم، نشد به هر حال.

ولی از خانم ها در رده بالا استفاده کردیم.

یعنی خانمی که در هیأت وزیران به عنوان معاون رییس جمهور است، معاون رییس جمهور در دنیا مقامش از وزیر بالاتر است در کشور ما هم معاون رییس جمهور جایگاه بلندی دارد همانند وزیر و گاهی بالاتر از وزیراست.

پس این کار را در حد توان انجام دادیم.

اگر دستم باز بود بیش از این هم انجام می دادم، برای اینکه ما الان در هیأت دولت 2 خانم داریم قبلاً 3 خانم داشتیم، از نظراتشان استفاده می کردیم و بهره مند می شدیم.

واقعاً نمی بینیم این مرد بالاتر از خانم باشد.

بینی و بین الله در پیشگاه خداوند باید قضاوت کنیم.

معاون حقوقی ما خانم است البته قبلاً هم خانمی معاون حقوقی بود در یک مقطعی.

معاون هایی که هر کجا می روند باعث یکی از افتخارات دولت ما است.

این خانم وقتی در ژاپن رفته بود تعجب کرده بودند همین خانم، معاون حقوقی وقتی در اروپا رفته بود تعجب کرده بودند، می گفتند ما باورمان نمی شد که در ایران یک خانمی با این منزلت با این سواد، قدرت بیان، یا خانم ابتکار هر کجا برود و صحبت کند، این نشان می دهد که زنان ما جایگاه والایی دارند و ما از این جایگاه باید استفاده کنیم.

این چه ظلمی است به جامعه که 50 درصد جامعه خانم ها باشند و ما نعوذ بالله این را به عنوان مقام پایین تر از مقام مرد تلقی کنیم.

چرا؟ اگر پایین تر است چطور موقع انتخابات همه خانم ها را دعوت می کنیم بیایند پای صندوق اگر پایین تر هستند دعوت نکنیم.

امروز در جامعه ما نقش خانم ها، نقش اصلی است.

یعنی همین الان خانم های ما در کشور در هر انتخاباتی با هم اراده کنند که فرد، جناح، حزب و تفکری را در مسند قدرت قرار دهند این قدرت و توان را دارند و ما در انتخاب های گذشته حضور خانم ها و فعالیت شان، رأی و نقش شان را دیدیم.

به نظر من یکی از افتخارات انقلاب اسلامی ما همین است که متأسفانه درست تبیین نشده است.

همین اخیراً خانم ابتکار گزارشی در دولت داشتند که در بسیاری از آمارهای جهانی، آمارهای مربوط به ایران به خوبی بیان نشده است.

یا تقصیر از ماست یا داخل کشور نتوانستیم درست بیان کنیم.

یا آنها غرض ورزی کردند ولی عمدتاً شاید از طرف ما نقص باشد نتوانستیم آمار و ارقام را به خوبی معرفی کنیم.

در همین جلسه دیدیم که خانم هایی که نقش آفرین و فعالیند در صحنه های مختلف یا جزو شرکت های دانش بنیان هستند یا مدیر یک بخشی از شرکت های دانش بنیان هستند.

خود شرکت های دانش بنیان خیلی به ما کمک کردند برای اینکه خانم ها بهتر بتوانند ظهور و بروز پیدا کنند خود این اقتصاد دیجیتال خیلی به ما کمک کرد که خانم ها راحت تر از توان و استعدادشان به خوبی استفاده کنند.

یک خانمی می تواند حتی در خانه باشد در هر محلی باشد و با این امکانات فضای مجازی واقعاً فعال باشد.

فعال به معنی واقعی کلمه باشد.

ما الان در این شرکت های دانش بنیان یا در این پردیس هایی که می رویم و بازدید می کنیم می بینیم خانم ها چه جور فعال هستند، دوشادوش مردها فعالیت می کنند.

کارخانه های نوآوری که است می بینیم که خانم ها دارند چه جوری فعالیت می کنند و نقشی که خانم ها داشتند و در همین داستان کرونا که واقعاً یک مشکل بزرگی برای کشور بود و برای همه دنیا بوجود آمد، کار بسیار سختی بود و شما دیدید که ما یکبار بر کرونا فائق شدیم در این کشور.

واقعاً در موج اول و دوم و مقداری در موج سوم کاملاً این بیماری و این ویروس را مهار کردیم ولی یک مرتبه یک موج چهارمی وارد شد.

شما دیدید که این موج چهارم نوع ویروس جهش یافته که کاملاً با گذشته متفاوت بود یعنی قبلاً در یک خانواده یک نفر می آمد بیمارستان، الان کل خانواده با هم بیمارستان می آیند.

یک دفعه می بینید مرد، زن و فرزندان و گاهی نوه، همه اینها با هم می آیند یعنی اینقدر این ویروس جهش یافته، حالا اسمش انگلیسی، آفریقای جنوبی و برزیلی است.

این ویروس انگلیسی را شما ببینید چه مشکلاتی برای ما درست کرد و در این موج چهارم چه فشاری بر ما وارد کرد.

این را نمی خواهم بگویم، به هر حال یک معضل و مشکلی است که همه دنیا با آن مواجه است آنهایی که در تبلیغات شان ضد ایران حرف می زنند.

هر وقت علیه ملت و دولت و پزشکی و بهداشت و درمان ما حرف زدند به یک هفته و دو هفته نگذشت، کشوری که خودشان آنجا ساکن هستند، همانجا گرفتار شد و زبانشان قفل و بسته شد.

حالا در مبارزه با این ویروس خانم ها چه نقش والایی داشتند و در بیمارستان که پزشک و پرستار بودند نقش بسیار زیادی داشتند و کار بسیار سختی بود، واقعاً گاهی در برابر این همه فعالیت و فشار روحی و روانی امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا، وزیر بهداشت و درمان می گفت در بعضی از بیمارستان ها وقتی تعداد فوتی ها زیاد می شود روی روحیه همه پزشک ها و پرستارها اثر می گذارد.

اول این تخت، 2 ساعت بعد آن تخت، 4 ساعت بعد آن تخت خیلی فشار می آید به همه افرادی که دارند الان فعالیت می کنند و حالا خیلی خوشحالیم از اینکه هفته آینده تقریباً کادر درمان ما همه واکسن را می گیرند.

الان حدود 500 هزار نفر واکسن را دریافت کردند و تا پایان همین هفته بیش از یک میلیون نفر واکسن را دریافت می کنند، همه آنهایی که در کادر درمان و در خط مقدم بودند، امروز که واکسن دریافت می کنند یک مقدار خودشان، خانواده خودشان یک آرامشی پیدا می کنند با قدرت بیشتری می توانند با این بیماری مبارزه کنند خدمات بهتری می توانند به افراد بیمار ارائه کنند.

این از یک طرف، از طرف دیگر در خانه ها، یک مشکلی برای خانم ها پیش آمد، صبح بچه ها می رفتند، مدرسه، اینها یا خانه دار بودند، یا جایی می خواستند بروند، اداره ای، شرکتی بود که فعالیت می کردند.

الان هم باید بچه ها را نگه دارند، هم باید کار خودشان را انجام دهند.

هم گاهی باید معلمی کنند.

یعنی درست است از فضای مجازی بچه ها استفاده می کنند.

اما در عین حال کمک پدر و مادر را می خواهد.

پدرها معمولاً زیر این بار کمتر می روند مادرها همه این بار را بر دوش می گیرند.

در بخش کرونا می بینیم خانم ها نقش بسیار بزرگی ایفا کردند این نقش بسیار والا را در بخش آموزش کشور می بینید که کار بسیار بزرگی خانم ها، انجام می دهند، شماها می بینید در دبستان، دبیرستان و دانشگاه، هیأت های علمی دانشگاه های ما، بحمدالله خانم ها در بخش های مختلف و رده های مختلف حضور دارند و فعال هستند و نقش بسیار والایی دارند.

در بحث امروز دیدیم که باید در بخش توانمندسازی هنوز کار کنیم.

یعنی خانم های ما استعدادهای فراوانی دارند در این فصل دیدید فصلی است که کار می کنند حتی کار کشاورزی می کنند و فعال هستند.

یک فصلی هم که فصل کشاورزی نیست در خانه هستند و باید با کار و با صنایع دستی و فعالیت دیگر بتوانیم از خانم ها و از فرصت آنها استفاده کنیم و آنها بتوانند از لحاظ مالی توانمند شوند.

توانمندسازی مالی تنها مسأله پول نیست.

کسی که یک مهارتی دارد و کاری را انجام می دهد خودش هم از لحاظ روحی و روانی لذت می برد.

خود بیکاری و در خانه ماندن کسالت آور است و فشار روحی به آدم وارد می کند.

الحمدالله امروز می بینیم که هم معاونت زنان و خانواده و هم بخش های دیگر وزارتخانه های مختلف، کار ارزشمندی در این 7، 8 سال انجام دادند.

ان شاء الله دولت بعدی هم همین راه و مسیر را ادامه خواهد داد و خیلی برای ما افتخارآمیز است که خانم ها در بخش مدیریت هم حضور پیدا کردند.

قبلاً خانم ها در بخش علم و دانش بود واقعاً در دبیرستان، دانشگاه، می دیدیم در کنکور خانم ها یا 50 درصد بودند یا 55 درصد قبولی بودند در بعضی از رشته ها 60 درصد.

اما در بخش مدیریت، یک مقدار سطح پایین تر بود می بایست یک مقدار جبران شود.

این آماری که اعلام شد که آغاز دولت مدیرهای میانی و مدیرهای بالا در کشور ما درصدشان از خانم ها خیلی زیاد نبود.

5 درصد خانم ها بودند، بقیه مردها بودند.

این به تدریج بالا رفته، پایان دولت این 5 درصد شده 12 الی 13 درصد امروز این رقم بالاتر رفته است.

هدف ما 30 درصد بود گفتیم کاری کنیم در این دولت تا پایان دولت از 5 درصد به 30 درصد برسد این کار آسانی نیست کار بسیار سخت و مشکلی است.

اما بحمدالله نزدیک شدیم به آن 30 درصد، الان 26 درصد رسیدیم امیدواریم یک مقدار دیگر، در این 3 ماه تلاش کنیم این رقم بالاتر برود.

اینکه هدف 30 درصد بوده و پایان دولت بتوانیم 37 درصد برسیم قابل قبول است.

به هر حال تلاش خوبی انجام گرفته که امروز می بینیم در استانداری ها و فرمانداری، برخی از فرمانداران خود خانم ها هستند معاونین استاندارها، بخشدارها هستند.

در بخش های مختلف هستند مشاورین و معاونین هستند و خوب تلاش می کنند و هر جایی خانم ها وظیفه ای را به عهده گرفتند در برخی از موارد بهتر از مردان و در برخی از موارد هم پای آنها بودند.

حالا اگر یک مقداری پایین تر باشد، به هر حال فرصت نبوده است.

الان فرصت باز شده و از این فرصت باید استفاده کنیم و بهره برداری کنیم.

خیلی خوشحال شدم که در بخش های مختلف خانم ها فعال هستند حتی در تاب آوری اجتماعی جامعه خانم ها حضور دارند و فعالیت می کنند، در آموزش در اینکه برخی افرادی که حالا تحصیل می کنند بتوانند در یک رشته ای مهارت پیدا کنند دیدیم این کار مهارت آموزی انجام می گیرد برای من بسیار خوشحال کننده بود.

خواهش می کنم همه مواردی که در این جمع ما و درخواست هایی که خانم ها داشتند برای اینکه دولت آنها را بیشتر یاری کند.

حتماً این کار دنبال شود و انجام بگیرد و موارد دیگری که این معاونت مطلع است و به ما می گوید در حد توانمان انجام می دهیم.

حالا در 100 روز اول در دولت یازدهم افتخاراتی داشتیم البته این 100 روز را تا آخرش هم نفهمیدند که ما چه می گوییم.

می گویند فلانی گفته من می خواهم همه کارها در 100 روز درست کنم.

نه.

گفتم یک برنامه 100 روزه داریم و یک برنامه 4 ساله داریم.

هم در این دولت و هم در آن دولت.

ان شاء الله امیدواریم یک برنامه 100 روزه پایانی هم داشته باشیم از هفته آینده یا اواخر این هفته، صد روز پایانی ما شروع می شود ان شاء الله بتوانیم در 100 روز پایانی هم قدم هایی را برداریم برای خدمت به این مردم، همه ما زن و مرد در کنار همدیگر و ان شاء الله امیدواریم مردم در انتخابات حضور پیدا کنند و با یک انتخابات شکوهمند ان شاء الله دولت بعدی هم بتواند وظایف را دنبال کند و کارمان را انجام دهیم.


کلید واژه ها: دولت یازدهم - زنان - رییس جمهور - اسلام - معاون رییس جمهور - استفاده - زنان و خانواده - انقلاب اسلامی - یازدهم - انتخاب - اسلامی - کابینه - دولت - روحانی - وزیر - خانم - یکی از - نظام اسلامی - جمهور - حوزه زنان - رییس - توانمندی - خانواده - فعالیت - فعالان - انقلاب - ارتباط - ویدئو - اراده - ظرفیت

آخرین اخبار سرویس:
روابط عمومی ها خط مقدم دفاع از دستاوردهای نظام هستند

معامله قرن عملا ساقط شد/ نبرد با دشمن سیاسی و نظامی است

راه اندازی گروه های جهادی تخصصی در روستا هاو مناطق کم برخوردار کشور

هزار فروند پهپاد به ارتش تحویل داده می شود

عباس آخوندی: در ایران دولت وجود ندارد!

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در امتحانات پایه نهم دانش آموزان نگران کننده است

توانمندسازی خانواده اصلی ترین سیاست سازمان بهزیستی است

آغاز فرآیند واردات 60 میلیون دوز واکسن روسی از نیمه خرداد

پیام معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

حملات رژیم صهیونیستی جنایت علیه بشریت است

پیوند همسرانه در یک کتاب

رتبه بندی معلمان از چه زمانی اجرایی می شود؟

آغاز به کار مجدد پروژه کنارگذر غربی همدان

تجمع طلاب و روحانیون تهران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین

مدیران شرکت در جلسات شورای فرهنگ عمومی را با جدبت دنبال کنند

نایب رییس مجلس به استان فارس سفر کرد

تاکید بر بازنگری در نظام بهره برداری پارک ها

برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت عمومی در دستور کار پلیس لرستان است

رتبه بندی معلمان از کی اعمال می شود؟

رییسی: توصیه ای به پخش صوت و تصویرم از رسانه ملی ندارم

خداحافظ حداقل دستمزد!

خبر جدید از همسان سازی حقوق بازنشستگان

سوء استفاده از نام و اعتبار شهدا برای اهداف حزبی خیانت است

اظهارات انتخاباتی ربیعی؛ دولت به دنبال برگزاری انتخاباتی شایسته و حداکثری است

هشدار کلانتری نسبت به تبعات بحران آب برای کشور | منابع آب غارت می شود |توسعه جنگ آب از استان ها به روستاها

فروشنده - سالن کار - انباردار - نظافتچی

استخدام کمک آشپز و ظرف شور در کافه رستوران واقع در منطقه تهرانپارس

شبکه تبلیغ اجازه دوقطبی شدن فضای انتخابات را به دشمنان ندهد

ربیعی: برخی نگذاشتند عملکرد 8 ساله دولت دیده شود

«حسن سینکی» ریاست ستاد انتخاباتی شریعتمداری را عهده دار شد

ماجرای دستمزد 15 میلیاردی لیلا حاتمی چه بود؟

خدایا ما را از دیگران بی نیاز کن: آیا دعای خوبی است؟

فائزه هاشمی: اگر از تایید صلاحیت شدنم مطمئن بودم در انتخابات ثبت نام می کردم

احتمال گیر افتادن گازهای بادهای خورشیدی در هسته زمین!

«پروژه رویان» استان سمنان در دست تجهیز است

تصاویر / چهره ها در مراسم تشییع زنده یاد اکبر ترکان

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی حوزه های امتحانی

شبکه تبلیغ اجازه دوقطبی شدن فضای انتخابات را به دشمنان ندهد

رسالت روابط عمومی آگاهی بخشی و جریان سازی است

حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین مصداق جنایت علیه بشریت است

بوستان های بزرگ مقیاس باید برنامه ای پنج ساله داشته باشند

انتخابات فرصتی بسیار مهم برای تعیین سرنوشت

استخدام کارشناس شیمی

استخدام کارمند و نیروی کار هتل

سعادت آباد استخدام مشاور املاک

امور هتل داری و حسابداری

فروشنده آقا

منشی خانم باانرژی و روابط عمومی بالا /اتوبوس رانی

شاگرد ساندویچی داعم

واکنش حسین مهری به روز پسر+عکس

رویترز: رقابت بین رییسی و لاریجانی است

نقش اثرگذار روابط عمومی ها در نمایش ایثارگری مدافعان سلامت

کلید حل مشکلات کشور اتکا به جوانان است

«پروژه رویان» استان سمنان در دست تجهیز است

چرایی به پهلو چرخیدن اورانوس به دور خورشید 

واکنش حسین مهری به روز پسر+عکس

آیا مبلغ متناسب سازی به پایه حقوق اضافه شده است؟

حفظ وحدت مسلمانان در برابر استکبار جهانی و رژیم کودک کش اسراییل / کاهش ترانزیت کالا و حمل و نقل مسافر در مرزهای ایران و ترکیه

2 شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دامغان ایجاد شد

به خاطر تعداد بالای ردصلاحیت ها 8 شهر حدنصاب قانونی برای برگزاری انتخابات را ندارند!

باز هم سوتی به جای عذرخواهی!

ویدیو| دوقطبی چیست و با مغز چه می کند؟

مرکز خدمات مددکاری کمیته امداد در شهر گنبکی راه اندازی می شود

هدف از ایجاد مراکز تجمیعی واکسیناسیون چیست؟

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی حوزه های امتحانی

قوه قضاییه: بازداشت 57 نفر به اتهام فساد و دریافت رشوه

اجرای طرح قرآنی 1400 در اصفهان

ماجرای دستمزد 15 میلیاردی لیلا حاتمی چه بود؟

روحانی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

توسعه کرج نیازمند درآمد پایدار است/ مشکلات با همدلی حل می شوند

شهادت یکی از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین در غزه

تأکید آیت‎ الله رییسی بر اجرای سند تحول قضایی در سال جاری

بیانیه مهم مرکز جرایم سازمان یافته سایبری پس از دستگیری اعضای توکن BRG

مهران مدیری در آغوش همسر زیبایش / عکس

داوطلبان انتخابات باید برای حل مشکلات مردم برنامه شفاف ارائه کنند

رییس قوه قضاییه: جنایت صهیونیست ها بی پاسخ نمی ماند

بارش عجیب و غریب گوشت از آسمان!

فیلم | تجمع طلاب و روحانیون در حمایت از ملت مظلوم فلسطین

فروشنده ی پاره وقت خانم با روابط عمومی بالا

‍ پیام وزیر ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی بزرگداشت خیام

معاون اول رییس جمهور پیگیر وضعیت زلزله زدگان سنخواست

هرگونه تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت ها خلاف قانون است/ تجمعات انتخاباتی باید به حداقل برسد

پاسخگویی حلقه گمشده انتخابات

جنایات صهیونیست‎ ها بی پاسخ نمی ماند/ دست انتقام الهی حق مردم مظلوم فلسطین را خواهد گرفت

برگزاری امتحانات حضوری در ایلام

داوطلبان انتخابات باید برای حل مشکلات مردم برنامه شفاف ارئه کنند

تشکیل اتاق فکر، راه حل رونق کشاورزی در استان یزد

سینکی رییس ستاد انتخاباتی شریعتمداری شد

آمادگی تولیت مسجد کوفه برای برگزاری دهمین جشنواره فرهنگی «سفیر»+ تصاویر

ساماندهی محوطه تاریخی توس

لایحه دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی تصویب می شود؟

استخدام نیروی دفتری خانم دفتر فروش اینترنت

استخدام خانم و آقا شرکت خدمات نظافتی

رسیدگی به 2 هزار پرونده قضایی مددجویان

مدیران رسانه ملی به فکر شبکه مستقل برای مردم شهرستان های تهران باشند

انتظاراتی که مردم از شورا های شهر دارند

نیم قرن بهره برداری دوستانه و مشترک ایران و آذربایجان از سد ارس

غریب آبادی: حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین مصداق جنایت علیه بشریت است

تمدید ثبت نام در حوزه علمیه خواهران و برادران / ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزد ها

شهدا و ایثارگران فراجناحی و متعلق به انقلاب هستند

در دولت یازدهم 2 خانم را به عنوان وزیر انتخاب کرده بودم ولی نشد

در دولت یازدهم 2 خانم را به عنوان وزیر انتخاب کرده بودم ولی نشد