مطالب مرتبط:
واکسن کرونا، به نام کارگر به کام مدیر/ چرا سهم پاکبانان و غسال ها نصیب مدیران شهری می شود؟
واکسن پاکبانان گلستانی هم به مدیران شهری تزریق شد | رییس شبکه بهداشت علی آباد برکنار شد
پیامد تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران شهری/رییس شبکه بهداشت علی آباد کتول برکنار شد
پیامد تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران شهری/رییس شبکه بهداشت علی آباد کتول برکنار شد
جزییات ورود دادستانی آبادان به سوءاستفاده مدیران شهری از واکسن کرونای پاکبانان | اعلام اسامی مدیران خاطی به مراجع قضایی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 20:502021-04-17پزشكي

واکسن کرونا، به نام کارگر به کام مدیر/ چرا سهم پاکبانان و غسال ها نصیب مدیران شهری می شود؟


داستان سوءاستفاده مدیران شهری از سهمیه واکسن کارگران حوزه های مختلف شهری روز به روز ابعاد گسترده تری می یابد.

هنوز 24 ساعت از افشای سوءاستفاده تعدادی از مدیران شهری آبادان از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان این شهر نگذشته است که خبرهای .

- " شادی مکی: داستان سوءاستفاده مدیران شهری از سهمیه واکسن کارگران حوزه های مختلف شهری روز به روز ابعاد گسترده تری می یابد.

هنوز 24 ساعت از افشای سوءاستفاده تعدادی از مدیران شهری آبادان از سهمیه واکسن کرونای پاکبانان این شهر نگذشته است که خبرهای رسیده از تکرار ماجرای مشابه این بار در علی آباد کتول از توابع استان گلستان حکایت می کند.

به گفته علی متکی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ماجرا از این قرار است که روز تزریق سهمیه واکسن پاکبانان در این شهرستان از ویال آخر که مانند همه ویال ها 5 تایی است 4عدد باقی می ماند که این تعداد به مسئول خدمات شهری، یک خانم پیمانکار و 2 نفر هم که از کارکنان شهرداری این منطقه تزریق می شود.

از آنجایی که هیچیک از این افراد در اولویت تزریق واکسن نبوده اند بنابراین نباید این کار انجام می شد، متکی عنوان کرده است که تعدادی از پاکبانان برای تزریق واکسن مراجعه نکرده بودند که دیگران از سهمیه آن ها استفاده کردند.

در واکنش به این موضوع رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از صدور دستور عزل فوری مقصر تزریق واکسن به غیرپاکبانان در شبکه بهداشت و درمان علی آباد کتول خبر داد و عنوان کرد: دستور رسیدگی فوری به این موضوع را صادر کردم هیچ فردی حق ندارد خارج از اولویت تعیین شده واکسن دریافت کند، کوتاهی و قصور هر فردی در شبکه بهداشت علی آبادکتول اثبات شود بلافاصله عزل خواهد شد.

البته مدیریت شهری علی آباد کتول تا کنون نسبت به این ماجرا اظهارنظری نکرده و مشخص نیست این افراد به چه علت خود را واجد شرایط برای تزریق واکسن می دانستند.

ماجرای سهمیه واکسن کرونا پاکبانان آبادان البته این ماجرا تازگی نداشت؛ روز گذشته نیز دکتر شکراله سلمان زاده رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از ورود اسامی تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان به لیست واکسن پاکبانان خبر داد.

او گفته بود: تزریق واکسن برای پاکبانان در میان اولویت ها است که با هماهنگی شهرداری ها مقرر شد روزانه لیستی از پاکبانان به مراکز بهداشت شهرستان ها ارسال کنند تا پاکبانان بر اساس این لیست، واکسن را دریافت کنند، اما متاسفانه تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان، اسم خود را در این لیست قرار دادند.

او درباره علت پذیرش این فراد برای واکسیناسیون عنوان کرده بود: در شرایطی که افراد ماسک بر چهره داشتند، شناسایی افراد برای همکاران ما که تزریق واکسن را انجام می دهند، مشخص نبوده و تنها بر اساس لیست ارسالی شهرداری، واکسن تزریق شده است که برخی از این افراد، واکسن را دریافت کرده اند.

از سوی دیگر محمود رضا شیرازی شهردار آبادان در توجیه این اقدام تعدادی از مسئولان شهری آبادان گفته است که پاکبانان داوطلب دریافت واکسن سینوفارم به دلیل ناشناخته بودن این واکسن حاضر به تزریق نبودند و خواهان این بودند که بنده و امام جمعه شهرستان آبادان ابتدا واکسن را تزریق کنیم و در نهایت تعدادی از آن ها نیز انصراف دادند.

او عنوان کرده بود که خودش به همراه 8 نفر دیگران از مدیران شهری برای تردیدزدایی از پاکبانان قبل از آن ها اقدام به دریافت واکسن کرونا کرده اند.

بیشتر بخوانید: به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد 24 سخنان شیرازی نه توضیح و نه توجیه مناسبی برای این اتفاق است.

دریافت سهمیه واکسن قاعدتا بر اساس لیست اعلام شده از سوی سازمان مربوطه صورت می گیرد لیستی که کد ملی و مشخصات افراد در آن ها مشخص شد است.

سوال این است که اگر از قبل تصمیمی برای دریافت واکسن از سوی مسئولان شهری آبادان وجود نداشت به چه علت کد ملی این افراد و اسامی آن ها در لیست موجود بوده است؟ و اگر این اسامی در لیست موجود نبوده است به چه علت مسئولان مربوطه واکسن را به افرادی خارج از این لیست تزریق کرده اند؟ موضوعی که البته مسئولان بهداشت آبادان نیز باید پاسخگوی آن باشند.

جالب آنکه مسعود عابدی مدیر روابط عمومی سازمان پسماند شهرداری تهران هم در واکنش به این سخنان شیرازی در حساب توییتری خود نوشت: ما در سازمان پسماند شهرداری تهران به 200 نفر از پاکبانان و مسئول جمع آوری پسماند های بیمارستانی واکسن زدیم، اما با نظارت دقیق صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان پسماند فقط و فقط پاکبان ها با کد ملی مجاز به دریافت واکسن شدند و کسی هم نگفت اول شما بزنید تا ترس ما بریزد.

شهرداری آبادان دروغ ممنوع وضعیت به شدت دردناک است، در شرایطی که واکسن به صورت قطره چکانی وارد کشور شده و به همین صورت هم توزیع می شود، تزریق واکسن از سوی افرادی که هیچگونه اولویتی برای دریافت آن ندارند تنها نوعی سوءاستفاده از جایگاه و قدرت است.

سوءاستفاده ای که سعی می کنند با دست کم گرفتن هوش و خرد مردم آن را به جای گذشت و ایثار معرفی کنند.

ابهامات موجود در این ماجرا، اما کم نیستند چرا که شهردار آبادان همچنین گفته است که تعداد 24 واکسن از واکسن هایی که به شهرداری آبادان جهت تزریق به پاکبانان تعلق گرفته بود به بیماران زمینه ای خارج از حوزه شهرداری آبادان تزریق شده است.

اما مشخص نیست این بیماران چه افرادی هستند و اصولا با تجویز و نظارت چه افراد یا چه نهادی این کار انجام گرفته است.

آیا ماجرای بیماران دریافت کننده واکسن هم مانند ماجرای از خودگذشتگی مدیران شهری است.

لیست اسامی این افراد دراختیار چه کسانی است؟ از سوی دیگر شهردار از امام جمعه شهر هم به عنوان فردی یاد کرده که پاکبانان خواهان تزریق واکسن به او برای استرس زدایی بوده اند.

اما نگفته است که آیا امام جمعه واکسن را دریافت کرده است یا خیر؟ که اگر چنین باشد او نیز باید با عواقب این کار خود مواجه شود؛ بنابراین این موضوع نیز از دیگر موضوعات مبهم در این ماجراست که نیاز به شفاف سازی هرچه سریع تر از سوی مراجع مربوطه دارد.

وزیر بهداشت نیز شب گذشته به این ماجرای تلخ واکنش نشان داد و طی نامه ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان دستور عزل معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی در اسرع وقت را صادر کرد.

او در این نامه تاکیده کرده است:گروهی که در اولویت های سوم و چهارم هستند چنین سوءاستفاده ای کرده اند، لذا ضروریست کلیه کسانی که عامداً با این رفتار غیرمنصفانه و سوءاستفاده همراهی کرده اند و کسانی که به نحو ناشایست و ناعادلانه واکسینه شده اند، به مراجع قانونی معرفی شوند.

نمکی همچنین دستور داده که نتیجه موضوع حداکثر تا پایان وقت اداری امروز شنبه 8 فروردین به وی گزارش شود؛ که البته تا کنون هیچ خبری مبنی بر نحوه برخورد با مدیران شهری و همچنین امام جمعه (در صورت تزریق واکسن) منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید: یک روز با کارگران غسالخانه تهران/ هچ چیز عادی نیست! +تصاویر" سوءاستفاده از سهم غسال ها توسط شهردار اهواز البته در دوران شیوع کرونا این نخستین بار نیست که مسئولان با سوءاستفاده از جایگاه خود سعی در استفاده حداکثری از امکانات حداقلی می کنند.

ماجرایی مشابه در اهواز هم رخ داد، اما چندان به آن پرداخته نشد.

نه وزیر بهداشت برخوردی کرد و نه هیچ فردی ناچار به پاسخگویی شد.

ماجرا از این قرار بود که روز 5 فروردین دکتر فرهاد ابول نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از اختصاص 600 دوز واکسن کرونا به پاکبانان و کارکنان غسالخانه های اهواز خبر داده و گفته بود: این افراد به دلیل نوع شغلی که دارند در معرض آسیب ناشی از بیماری کرونا بوده و لازم به دریافت واکسن هستند.

.

اما 6 روز بعد اسکندر لطفعلی زاده عضو شورای شهر اهواز خبر می دهد که نوشادی شهردار اهواز در حرکتی عجیب از سهمیه واکسن غسال ها برای خود استفاده کرده است که این اقدام او باید مورد رسیدگی و برخورد قرار گیرد.

ماجرایی که هیچ کس از نتیجه آن باخبر نشد و اطلا ع رسانی چندانی هم درباره آن صورت نگرفت.

تضییع حق بی صداترین کارگران شهری توسط مدیران بالادستی جالب آنکه این تضییع حق درباره دو گروه از ضعیف ترین و بی صداترین اقشار کارگری کشور و از ناحیه مدیران بالادستی خودشان صورت گرفته است.

پاکبانان و غسال ها اتفاقا دو قشری هستند که با کثیف ترین و آلوده ترین ابعاد کرونا سروکار دارند.

زدودن ماسک و دستکش و دستمال کاغذی آلوده به انواع ویروس ها از جمله کرونا از کف خیابان ها تا جا به جا کردن پسماند های بیمارستانی تنها بخشی از فعالیت کارگران حوزه پسماند است که می تواند جان آن ها و خانواده هایشان را با خطر جدی مواجه کند.

از سوی دیگر تمیز کردن و شست و شوی متوفیان کرونایی و استفاده مداوم از لباس های ویژه محافظت از کرونا در میان گرمای آب و تعریق مکرر ناشی از نوع کار نیز مساله ای است که زندگی غسالان و اطرافیان آن ها را بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر قرار داده است این درحالی است که خطرات در کمین این گروه کمتر در مرکز توجه رسانه ها و فعالان حوزه بهداشت و درمان قرار داشته است.

در چنین شرایط مدیران بالادستی این گروه ها به جای اینکه پشت و پناه این افراد بوده و برای گرفتن سهمیه بیشتر واکسن کرونا برای آن ها رایزنی و تلاش کنند جان و سلامت خود را در اولویت قرار داده و حتی میزانی از واکسن را بدون در نظر گرفتن نظر و خواسته این افراد به خارج از حوزه شهرداری به افرادی که نامشان مشخص نیست بذل و بخشش می کنند.

وقتی از کنار اولین تخلف یعنی سوءاستفاده شهردار اهواز از واکسن سهم غسال ها خاموش و بدون کوچکترین برخورد و اعتراض گذر می کنیم البته که دفعه بعد شاهد افزایش تعداد سوءاستفاده کنندگان خواهیم بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد 24 هنوز داستان واگذاری 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا در شرایطی که مردم نگران ورود این واکسن به کشور بوده و این کالای دارویی تبدیل به متاعی نایاب در کشور شده بود از خاطرمان نرفته است.

ماجرای توزیع بسته های بهداشتی برای محافظت از کرونا در میان مجلسیان طی روز های ابتدایی اپیدمی این ویروس و کمیاب شدن اقلام بهداشتی مورد نظر نیز هنوز از یادمان نرفته است.

مجلس و نمایندگان مردم که اینگونه خود محور باشند قطعا از سایرین نمی توان انتظار چندانی داشت.

این سوءاستفاده از جایگاه و مقام و تنها گذاشتن مردم و خصوصا اقشار آسیب پذیر جامعه در بزنگاه های پرچالش کشور گویی تبدیل به روندی عادی در کشور ما شده است به نحوی که اگر زمانی یک مقام مسئول محکوم به سوءاستفاده از موقعیت خود نشود برای بسیاری از مردم باورپذیر نیست.

در مناطق و شهر های کوچک به ویژه به نظر می رسد به دلیل آشنایی ها و روابط نزدیک میان افراد دارای جایگاه و قدرت میزان نظارت ها کم و بذل و بخشش های دوستانه بیشتر هم می شود تا جایی که تنها برای چند دوز محدود از سهمیه واکسن پاکبان ها و غسال ها حق این اقشار زحمت کش و تحت فشار به راحتی تضییع می شود و اگر این اخبار در فضای رسانه ای و مجازی کشور دست به دست نمی شد شاید هرگز شاهد برملا شدن آن ها نبودیم.

البته در سایر نقاط جهان هم چنین رفتار هایی از سوی مسئولان انجام می شود به طور مثال بر اساس اخبار منتشر شده وزیر امور خارجه پرو، یکی از مقامات ارشد دولت اسپانیا و کانادا به دلیل تزریق واکسن زودتر از موعد و خارج از نوبت توسط افکار عمومی مجبور به استعفا شدند.

اما در ایران همیشه در بر یک پاشنه می چرخد، فساد و تخلفی افشا و مدیری مورد عتاب و خطاب قرار می گیرد اما در نهایت مدیر یا در جایگاه خود باقی می ماند یا اینکه به مقام دیگری دست پیدا می کند تا اینجا که نه شهردار اهواز و نه شهردار آبادان هیچیک مجبور به عزل و استعفا از مقام خود نشده اند.

درباره واکسن زدن یا نزدن امام جمعه آبادان نیز هنوز خبری در دست نیست.

روسای دانشگاه های علوم پزشکی هم تنها به بیان حقیقت و افشاگری بسنده کرده اند در حالیکه این افراد هم به دلیل انتخاب افراد ناکارآمد و آنچه در حوزه صلاحیت آن ها رخ داده است باید مجبور به استعفا می شدند.

در علی آباد کتول هم وضعیت بر همین منوال بوده و بعید است که در این شهر نیز عزل و استعفایی از سوی مقامات ارشد بهداشتی و شهری صورت بگیرد و آنچه در این میان ارزان است جان کارگرانی است که به جای پشت میز نشینی و حرف زدن، با انجام سخت ترین کار ها درصدد حفظ بهداشت شهر هستند، پول کمتر می گیرند و از تنها امتیازشان در زندگی که همان اولویت برای دریافت واکسن کروناست سوءاستفاده می شود.


کلید واژه ها: مدیران شهری - سوءاستفاده - پاکبانان - واکسن - مدیران - شهری - سهمیه - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه علوم پزشکی گلستان - دانشگاه علوم پزشکی - علوم پزشکی گلستان - کارگر - استان - کارگران - سخنگوی دانشگاه - گلستان - گسترده - علی آباد کتول - آباد - آبادان - داستان - استان گلستان - مختلف - ماجرا - علوم پزشکی - ساعت - حوزه - علی آباد - دانشگاه - شهرستان

آخرین اخبار سرویس:
کمک مؤمنانه| توزیع 200 بسته معیشتی توسط جمعیت هلال احمر مشگین شهر

آمار کرونا آذربایجان غربی 27 اردیبهشت؛ 11 فوتی و 661 ابتلای جدید

تزریق نخستین واکسن ایرانی به 10 هزار داوطلب تا پایان اردیبهشت

همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی راه مهار کرونا+فیلم

تامین واکسن برای تلقیح، گلوگاه اصلی در انجام واکسیناسیون

استخدام بازاریاب مواد غذایی در نگین صنعتی جنوب (چای سوفیا) در تهران

ایمنی با تزریق واکسن کرونا پیش از جراحی

دسترسی، دست یابی و تامین واکسن برای تلقیح، گلوگاه اصلی در انجام واکسیناسیون

ایمنی با تزریق واکسن کرونا پیش از جراحی

بی سابقه بودن راه اندازی تخت بیمارستانی و آی سی یو در دوران کرونا

وزیر بهداشت: ماهانه هزار تخت بیمارستانی در کشور راه اندازی شده است

استخدام بازاریاب و ویزیتور مواد غذایی با مزایا در گیلان

روند کاهشی ابتلا به کرونا در گچساران

نگرانی از شیوع کرونا با تبلیغات انتخاباتی/ خبرهای خوب از واکسن داخلی و خارجی

چیز های عجیبی که نمی دانید قابل خوردن هستند! + تصاویر

کمک های خیران به زندانیان نیازمند در ایام کرونا به اوج رسید

آمار کرونا کرمان 27 اردیبهشت؛ 10 فوتی و 59 ابتلای جدید

آمار کرونا زنجان 27 اردیبهشت؛ 2 فوتی و 160 ابتلای جدید

واکسینه شدن 63 درصد افراد بالای 80 سال در خراسان جنوبی

مرکز تحقیقات بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان افتتاح شد

آغاز واکسیناسیون گروه سنی بالای 60 سال در روستاهای قم

ماهانه 3700 تخت بیمارستانی در کشور راه اندازی شده

عادت هایی که باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند

استخدام فروشنده خانم و آقا(مواد غذایی و پروتیینی)

آغاز واکسیناسیون افراد 60 سال به بالا در مراکز روستایی قم

زنجیره انتقال ویروس کرونا همچنان متصل

سالمندان در صف زندگی

ابتلای 1.13 میلیارد نفر در جهان به فشار خون بالا

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / دوشنبه 27 اردیبهشت 1400

وزیر بهداشت: ماهانه 3700 تخت بیمارستانی و آی سی یو در کشور راه اندازی شده است

مردم در «ناصرخسرو» دنبال واکسن کرونا نباشند

شفقنا زندگی/ اقداماتی که سالمندان باید قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا انجام دهند+ اعلام فهرست مراکز واکسیناسیون کرونا در تهران

تاکید وزارت بهداشت: نوبت دهی تزریق واکسن کرونا نیازمند مراجعه حضوری نیست

تزریق واکسن یعنی خداحافظی با ماسک؟

تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به 10 هزار داوطلب تا پایان اردیبهشت ماه

محموله های جدید واکسن در راه استان خوزستان/ آغاز واکسیناسیون سالمندان 60سال به بالا در روزهای آینده

خبر خوش کرونایی نمکی برای مردم ایران

آخرین آمار کرونا در قزوین/10 فوتی و 173 بیمار جدید کرونایی

چرا ایران تولید واکسن را از چند مسیر دنبال می کند؟

آمار کرونا استان مرکزی 27 اردیبهشت؛ 11 فوتی و 287 ابتلای جدید

چه زمانی برای مصرف آجیل و غلات مناسب است؟

آماده سازی ورزشگاه 15خرداد برای واکسیناسیون خودرویی در کرمانشاه

به کارگر ساده،فرکار،آماده ساز،وسط کار،نیازمندیم

چرا کودکان مبتلا به کرونا علائم کمتری دارند؟

فیلم| تقدیر وزیر بهداشت از تولیت آستان قدس در رعایت پروتکل های بهداشتی حرم مطهر رضوی

مردم به دنبال واکسن های تقلبی کرونا در «ناصرخسرو» نباشند

تزریق 53 هزار دُز واکسن کرونا در کرمانشاه/ آماده سازی ورزشگاه 15خرداد برای واکسیناسیون خودرویی

تاثیر مثبت رمدسیویر در کاهش موارد بستری کرونایی ها

ادامه واکسیناسیون متولدین 1325 به قبل در سمنان

مردم به دنبال واکسن های تقلبی کرونا در «ناصرخسرو» نباشند

تزریق روزانه 500 هزار واکسن طی روزهای آینده

نوجوانان دارای اضافه وزن با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی روبرو هستند

بیشتر کودکان آلوده به کرونا علایم بیماری را ندارند

نحوه نوبت دهی واکسن کرونا چگونه است؟

مردم به دنبال واکسن های تقلبی کرونا در «ناصرخسرو» نباشند

فوت 9 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در همدان

کاهش بیش از 15 درصدی بیماران بستری کرونا در کشور

دستورالعمل های بهداشتی انتخابات ابلاغ می شود

نیاز فوری به فرآورده های خونی در بابل

9 هزار نفر در غرب اهواز 2 دوز واکسن کرونا تزریق کردند

انجام 15 هزار تست pcr از مسافران در مبادی مرزی کشور

خواص گیاه دارویی پونه یا پِدِنه

راهکارهای خواندنی برای موهای چرب

پیشگیری از سکته مغزی با حذف نمک از رژیم غذایی

توضیحات وزارت بهداشت درباره برگزاری امتحانات حضوری

علائم جدید کرونا که روی پوست ظاهر می شود

بستری 299 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم

این مواد غذایی را نباید در وعده شام خورد

راهکارهای خواندنی برای موهای چرب

وزیر بهداشت: تزریق روزانه 500 هزار واکسن طی روزهای آینده

شیوع مصرف دخانیات در استان یزد کمتر از میانگین کشوری

باز بودن سامانه کارآزمایی واکسن کرونا انستیتو پاستور

تمامی ایرانی ها تاپایان امسال واکسن می زنند

آخرین آمار مبتلایان کووید19 در مناطق تحت پوشش علوم پزشکی سمنان

استخدام پرستار و منشی پاسخگوی تلفن در کلینیک تخصصی پوست و مو صدف در تهران

مردم در «ناصرخسرو» دنبال واکسن کرونا نباشند

کووید 19 باعث ریزش مو می شود/ موهای از دست رفته دوباره درمی آیند؟

«لقمه شکم پر»؛ میان وعده ارزان هیجان انگیز

شش میان وعده سالم برای نوجوانانی که همیشه گرسنه اند

بستری های کرونا در کشور کاهش یافت/ شرایط حساس و ناپایدار تهران

انجام 15 هزار تست pcr از مسافران در مبادی مرزی کشور

آخرین آمار مبتلایان کووید19 در مناطق تحت پوشش علوم پزشکی سمنان

3 طرح بهداشتی درمانی در سبزوار به ثمر نشست

تزریق روزانه 500 هزار واکسن طی روزهای آینده

47 بیمار جدید کرونایی در خراسان جنوبی شناسایی شد

شدت کرونا در این بیماران بیشتر است

افراد بالای 80سال در قزوین واکسینه شدند

نگرانی از افزایش آمار ابتلا در خوزستان طی 10 روز آینده / وضعیت عادی نشده است

وزیر بهداشت: پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشتیم

2/000/000 نفر واکسن زدند

خطری که روزه گیران بعد ماه رمضان تهدید میکند

فشار خون بالا؛ علائم و عوارض/اینفوگرافیک

آغاز اجرای طرح صیانت از جمعیت و تعالی خانواده در فارس

مرگ 74 و ابتلای 3232 نفر در پاکستان به کرونا

نگرانی از افزایش آمار ابتلا در 10 روز آینده / وضعیت عادی نشده است

47 بیمار جدید کرونایی در خراسان جنوبی شناسایی شد

نقش بی بدیل اطلاع رسانی های دقیق در پیشگیری از شیوع کرونا

استخدام کارمند اداری (واحد تولید انتشارات پزشکی ) در رزیدنت یار در تهران

فائوچی: کرونا، نابرابری های نژادی را در آمریکا آشکار کرد

استخدام کارشناس بیهوشی در بیمارستان مهر در تهران

واکسن کرونا، به نام کارگر به کام مدیر/ چرا سهم پاکبانان و غسال ها نصیب مدیران شهری می شود؟

واکسن کرونا، به نام کارگر به کام مدیر/ چرا سهم پاکبانان و غسال ها نصیب مدیران شهری می شود؟