مطالب مرتبط:
سرنوشت تلخ این خانواده/ساز ناکوک زندگی این 4 معلول+فیلم و عکس
سرنوشت تلخ این خانواده/ساز ناکوک زندگی این 5 معلول+فیلم و عکس
هفته ای سرنوشت ساز در انتظار استان یزد + فیلم
فیلم کامل مستند لشکر زینبی(س) ؛ گوشه هایی از دیدار خانواده های شهدای مدافع حرم با رهبر معظم انقلاب
کام تلخ زندگی 100 هزار حاشیه نشین در یاسوج/ آرزویی که در وزارت کشور مسکوت ماند+تصاویر
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 فروردین 1400 ساعت 17:152021-04-16پزشكي

​سرنوشت تلخ این خانواده/ ساز ناکوک زندگی این 4 معلول+فیلم و عکس ​


- با هزار بدبختی خودم را بیمه کرده ام ماهیانه باید 800 هزار تومان حق بیمه پرداخت کنم واقعا ندارم اما چکار کنیم تا زمانی که دخترم نیاز داشته باشد مجبورم حق بیمه را پرداخت کنم.

اگر درد ما در زمان خودش تشخیص داده نشد و نتوانستیم پیشگیری کنیم، الان نیایش شرایطش بهتر است می توانیم جلوی فاجعه را بگیریم، دوست دارم حداقل دخترم زندگی عادی را تجربه کند زندگی ای که واقعا حقش است.

ضرورت استفاده از دوچرخه و تخت  براساس تجویز پزشکان حتما باید روی تخت بخوابد، دوچرخه سواری کند و روی مبل بنشیند، ولی وقتی تنها فرش زیر پای ما عاریه است و اتاق خواب فرزندانم حتی موکت فرش هم نیست چطور می توانم برایش دوچرخه و تخت تهیه کنم.

چراغ امید این پدر معلول خاموش شده است، هر روز غمگین تر از روز قبل شاهد بدتر شدن شرایط جسمی کودکش است می گوید واقعا نمی توانم مخارج بچه ام را بدهم.

این طفل معصوم بدون هیچ دوا و درمانی در خانه مانده است گاهی از درد کمر نمی تواند روی پایش بند شود رادیو"لوژی آخری که گرفتیم مهره ستون فقراتش دارد کاملا خم می شود از این رنج می کشم که وضع و حال خودم هم به صورتی است که نمی توانم برایش قدمی بردارم.

زهرا از پله هایی می نالد که هر روز باید برای رفت آمد از آن بالا و پایین برود، می گوید وضعیت خانه برادرم 100ها مرتبه از ما بهتر است روز به روز وضعیت ما به لحاظ جسمانی بد و بدتر می شود در حالی که در خانه چند معلول داریم، بهزیستی می گوید در حد پرداخت تسهیلات برای ساخت خانه کمکمان می کند وقتی پدرمان دیگر توانایی حتی کار کشاورزی ندارد و مجبور است زمین را با کمترین میزان اجاره بدهد که آن هم در شرایط کنونی که واقعا در روستا با کمبود آب مواجه هستیم چگونه می توانیم تسهیلات بگیریم.

سهم صفر این خانواده از بسته های حمایتی! بسته های معیشتی ایام کرونا هم به ما نرسید این در حالی است که شرایط زندگی به مراتب خیلی دشوارتر از دیگران است یکی از مهمترین موضوعات در درمان این بیماری تغذیه مناسب است از ما که گذشت انتظاری هم نداریم ولی امکان درمان برادرزاده ام وجود دارد تنها انتظارمان از مردم و مسئولان این است که برای درمان نیایش کمک کنند.

هیچ حمایتی به لحاظ دارویی از ما نمی شود این هم وضعیت زندگیمان است این بیماری دست بردار ما نیست الان مادرمان با بدبختی می تواند راه برود چه برسد به بالا و پایین آمدن از پله ها، این ژن از مادرم به ما رسیده خودمان در وضعیت امروزی که داریم هیچ نقشی نداشته ایم.

باید مدام داور مصرف کنیم این بیماری روی بخش های مختلف بدنمان تاثیر می گذارد ولی واقعا پولی برای تهیه دارو نداریم و نسخه پزشک را هر دفعه به امید پرداخت بخشی از هزینه ها به بهزیستی قروه می بریم ولی هیچ فایده ای ندارد نسخه قبلی داروهایمان را نتوانستم بگیرم همزمان باید پول وام، بیمه تامین اجتماعی و غیره پرداخت کنم مغازه هم که کلا خالی از جنس شده فروشی ندارم وضعیت جسمی هم بگونه ای است که واقعا قادر به انجام هیچ کاری نیستم به زور مسیر خانه تا مغازه را هم طی می کنم.

نگرانی مادر نیایش از سرنوشت تلخ فرزند موج نگرانی در دریای چشمانش سمیه مادر نیایش  در تلاطم عجیبی است، می گوید: خانواده شوهرم چهار معلول دارند متاسفانه این ارث نامیمون به دخترم هم رسیده هر روز و شبم با کابوس تلخ آینده نامعلوم نیایش گره خورده است، اینکه می بینیم فردای نیایش هم مسیری است که پدرش و سه معلول دیگر خانواده اش طی کرده اند تمام وجودم رنج می شود دستمان خالی تر از آن است که خودمان بتوانیم مانع این فاجعه شویم.

واقعا چرا سرنوشت این دختر بیچاره به خاطر فقر اینگونه تلخ رقم بخورد اگر خانواده شوهرم زودتر مشکلشان را تشخیص می دادند شاید دیگر چهار معلول نداشتند.

اگر خانواده شوهرم زودتر مشکلشان را تشخیص می دادند شاید دیگر چهار معلول نداشتند   بیماری حتی برای آخرین فرزند خانواده شوهرم که متولد سال 74 است دیر تشخیص داده شد الان بنده خدا بیشترین آسیب را از این بیماری دیده به گونه ای که حتی قادر به ایستادن روی پاهایش نیست مدام باید با عصا راه برود.

رنج مادر از درد فرزند دیگر توان گفتن از رنج هایشان را ندارد بچه ها با دیدن اشک های مادر سرشان را به زیر می اندازند تا اشک های لگام گسیخته مادر را نبینند هیچ کس یارای رد و بدل کردن کلامی ندارد سکوت برای چندین دقیقه بر حاضرین حاکم می شود نگران و ترس را از چشمان نیایش که گردن و کمرش را کامل به یک سمت خم کرده می توان احساس کرد.

سن و سالی ندارد، نحوه برخورد و اشکی که در کاسه چشمانش جمع شده حس بدی را تزریق می کند شاید این اولین باری است که اینگونه بی پرده آینده نامعلومی که در انتظارش است را از زبان خانواده اش می شنود.

اصرار ما برای نشستن در کنار پدرش بی فایده بود دختر کوچک اشک ریزان به داخل اتاق خزید تا خودش را از تیررس نگاه های حاضرین مخفی کند اتاقی که جای برای نشستن نداشت وعده خریدن دوچرخه صورتی او را از اتاق بیرون کشید لبخندی محو بر صورتش نقش بست خوب معلوم بود دل خوشی از این وعده ها ندارد.

زهرا تیر خلاص را زد و گفت این هم وعده است یا اینکه واقعا امیدوار باشیم، خوب کی می آورید خیلی ها وعده ها به ما دادند که هیچکدامش عملی نشد درد ما درد بی درمانی است که ریشه خانواده را سوزانده است اگر یکی از ما وضعیت جسمانی بهتری داشت جور مابقی را می کشید ولی چکار کنیم که همگی گرفتار هستیم.

عصای شکسته محمد و جواب تلخ بهزیستی محمد که تا این لحظه در سکوت چشم به دهان دیگران دوخته است می گوید سال گذشته عصایم شکست قابل تعمیر نبود به بهزیستی مراجعه کردم گفتند سهمیه نداری سال آینده! درد ما تنها بیماریمان نیست، فقر و نداری در کنار معلولیت موجب شده تا رنجی متحمل شویم که شاید در توان هر کسی نباشد با این وجود راضی به رضای خدا هستیم و تنها انتظارمان این است که مسئولان و خیرین به داد برادر زاده ام برسند از ما که گذشت حداقل نیایش درمان شود.

از درب خانه پر دردشان بیرون می زنم، نبی اله بیرون روی پله های ورودی ایستاده است کاش می شد نوشت تمام حرف هایی که بغض شدند و در گلویش باقیماند سکوتش دنیای از حرف دارد نگاهش پر از غم و چشمانش پر از اشک است، تلاقی چشمانش در چشمانم کافی بود تا عمق رنج سال های سال زندگی اش در این شرایط را حس کنم و از ته قلب برای او و روزهای از دست رفته اش ناآرام شوم، می گوید خدا می داند از زندگی خسته ام.

طالع گره خورده با رنج در این خانه همه چیز در درد و رنج خلاصه شده است مشکلات فرزندانم یکی دوتا نیست کاش حداقل امکاناتی داشتم که این همه در بدبختی و فلاکت نبودند و فقط درد بیماریشان را می کشند فرزندانم امیدی نه به امروز دارند و نه می توانند منتظر فردای روشن باشند.

پسر بزرگم را 6 ماه در تهران بستری کردم ولی بی نتیجه بود، زمانی که دنبال درمان پسرم بودم خانه مان آتش گرفت دوتا از بچه ها سوختن"د درد وقتی بیاید باهم می آید بازهم توکل بر خدا.

پسر بزرگم را 6 ماه در تهران بستری کردم ولی بی نتیجه بود، زمانی که دنبال درمان پسرم بودم خانه مان آتش گرفت دوتا از بچه ها سوختند    امروز چشم نیاز این خانواده به باران مهربانی خیرینی است که به نیکی در حق همنوعانشان برای رضای خدا ایمان دارند و همواره درهای مهربانی و سخاوتشان به سمت آنانی باز است که چشم انتظار مهربانی هستند،  این خانواده نیازمند، ترحم نمی خواهند یک مشت معرفت می خواهند معرفتی که از چشمه همیشه جوشان تو هموطن ایرانی جوشیدن بگیرد و مرحمی بر دردهای بی پایانشان باشد.

خانواده ای از جنس معلولیت جسمی و حرکتی خانواده ای که به امید دیده شدن و حمایت از سوی مسئولان و خیرین به این رسانه پناه آورده اند تا صدایشان به گوش خیرین و مسؤولان برسد و با درمان نیایش کوچک روزهای تلخشان به شیرینی ورق بخورد.

و اما.

داستانی تلخ که مدام تکرار شده و در میان آمار و ارقام نهاد های حمایتی و مدیران رده بالا که از حمایت ها و اعتبارات تخصیص داده شده به این اقشار داستان ها می سرایند گم می شود، فریاد های در گلو شکسته این افراد را فریادرسی نیست، خانواده ای با داشتن چندین معلول به دلیل فقر و شرایط معیشتی بد خانواده باید اندک امید خانواده برای بهبود شرایط جسمی کودکی 6 ساله تبدیل به تلی از یاس و ناامیدی" شود.

  در حالیکه کودک بودن و معلولیت کودکانی مانند نیایش را در جایگاهی خاص و مستحق داشتن حمایت های ویژه قرار می دهد اما گویا این گروه از کودکان آنقدر نادیده گرفته می شوند که مهدی و سمیه ناامید از نهادهای متولی امر به دنبال یافتن دستانی یاری گر هستند تا  وجود بی پناه کودکش را دریابد و با کمک برای توانبخشی و کاردرمانی این دختر 6 ساله حداقل ها را برای ادامه زندگی او فراهم کند.

هیچ واژه ای نمی تواند به تلخیِ قطره اشکی باشد که از گوشه چشمان یک مرد سرازیر می شود، مردی که اگرچه خودش در چنگال معلولیت اسیر مانده ولی برای نجات دخترش دست نیاز به سوی همنوعان دراز کرده است، سوزناکیِ دست های خالی یک مرد را که نگران از پا افتادن فرزندش است، به تصویر بکشد، هیچ قلمی نمی تواند بازتاب پریشانی اهل درد باشد و هیچ دوربینی نمی تواند به عمق آرزوی کودک 6 ساله این خانواده که امید بازیافت سلامتی دارد باشد، چقدر خوب است در این دریای بی کران زندگی نگاهمان به دست های غریقی باشد که فریاد بی صدایش ما را به خود می خواند! خانواده نبی اله و مهدی ترحم نمی خواهند یک مشت معرفت می خواهند معرفتی که از دل همیشه سبز خیران در جای جای ایران اسلامی جوشیدن بگیرد و روزهای خزان گرفته این خانواده را به بهارتبدیل کنند، چه کسی می تواند غمناکی دل های به غم نشسته آنها را  با تبسّمی شیرین عوض کند و روزهای سرد زندگی و چشم های بارانی سمیه مادرنیایش را به پنجره روشنایی و بهار بگشاید.

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد وقتی دستی را به یاری می گیری، بدان که دست دیگرت در دست خدا"ست  اگر می خواهیم جاده مهربانی همیشه باز باشد باید کاری کرد، حتی به اندازه یک قطره باران، از کوچکی قطره خجالت نکشیم، چرا که قطره وقتی به دریا می پیوندد دریا می شود.

انتهای پیام/2330/71
کلید واژه ها: دوچرخه - زندگی - حق بیمه - بیمه - پرداخت - دوچرخه سواری - شرایط - معلول - اتاق خواب - هزار - خواب - کنیم - زمان - پیشگیری - استفاده - پزشکان - بدبختی - معصوم - تومان - سواری - فاجعه - غمگین - نیایش - زمانی - تشخیص - خاموش - ضرورت - نیاز - امید - چراغ

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه های آذربایجان شرقی در حوزه های آموزش، پژوهش و فناوری پرچم دار هستند

کرونا باعث بیماری خطرناک گوارشی می شود؟

آیا می توان دو دز واکسن متفاوت را دریافت کرد؟

این روایت واقعی از یک خانواده کرونایی را بخوانید!

ثبت نام واکسن کرونا برای افراد بالای 75 سال

استخدام راننده بازار یاب تخم مرغ حسام

ساخت اولین سامانه برای داشتن رنگ مو و لنز دلخواه

اولین روز بدون فوتی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید

علل هشداردهنده تیرگی پوست گردن چیست؟

آمار کرونا مازندران 28 اردیبهشت؛ 104 بهبودیافته و 96 بستری جدید

آمار مبتلایان به کووید 19 در زنجان به 87 هزار و 394 نفر رسید

تزریق 90 درصد واکسن های دریافتی زنجانی ها

اولین روز بدون فوتی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید

تزریق 90 درصد واکسن های دریافتی زنجانی ها

این نشانه ها یعنی لخته خون در بدنتان هست!

طرز تهیه پاستا با سس پنیر و سیر سوخاری

نبود پایگاه انتقال خون در کوهدشت

فوتی های کرونا در هرمزگان با 4 نفر افزایش به 1219 نفر رسید

اهدای 533 قلم تجهیزات پزشکی به بخش درمان کرمان

روحانی: سلامت مردم را وارد مناقشات سیاسی نکنیم

خوردن این میوه تابستانی حکم ضدآفتاب را دارد

اولین روز بدون فوتی کرونا بعد از 2 ماه در کهگیلویه و بویراحمد / عادی انگاری، عامل افزایش مبتلایان به کووید 19

شکستن دست خبرنگار توسط حراست دانشگاه+ عکس

دونفر کارگر زیر 25 سال

استخدام کارشناس رگولاتوری دارویی در شرکت اشبال شیمی در تهران

خبری خوش برای گیاه‎ خواران/ آشنایی با خواص نان بربری

بانوی 130 ساله خوزستانی در مقابل کرونا واکسینه شد

آمار کرونا سیستان و بلوچستان 28 اردیبهشت ؛ یک فوتی و 33 بستری جدید

کدام شیوه برای زایمان سزارین بهتر است؟

فوت 5 بیمار کرونایی طی 24 ساعت گذشته

استخدام مشاور فروش و بازاریاب خانم

تزریق واکسن اشتباهی به کادر درمان در شهرکرد

واکسن فعلا به صورت دولتی وارد می شود

سلول های چشم به کووید 19 آلوده می شوند

4 فوتی طی 24 ساعت گذشته در خراسان شمالی

نوزادان پسر نارس در بزرگسالی زودتر پیر می شوند

تحویل 3690 دوز جدید واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

آغاز کار سرویس مشاوره دامپزشکی حیوانات خانگی در اسنپ دکتر

تزریق واکسن تولیدی مشترک ایران کوبا به 3 هزار هرمزگانی

گام به گام تا گسترش واکسیناسیون

استخدام مدیر پیج و بلاگر در مجله آنلاین کلاب آقایان در تهران

آمار کرونا هرمزگان 28 اردیبهشت؛ 4 فوتی و 421 بستری

تزریق واکسن تولیدی مشترک ایران - کوبا به 3 هزار هرمزگانی

تیرگی پوست گردن نشانه چیست؟

برخورد فیزیکی حراست دانشگاه بهشتی؛ خبرنگار را راهی بیمارستان کرد

تزریق واکسن تولیدی مشترک ایران - کوبا به سه هزار هرمزگانی

قیمت و جزییات توزیع داروی رمدسیویر برای بیماران کرونا | گرانفروشی را به 190 اطلاع دهید

اگر علائم سرماخوردگی دارید، فعلا واکسن نزنید

آمار کرونا یزد 28 اردیبهشت؛ 2 فوتی و 168 ابتلای جدید

اگر علائم سرماخوردگی دارید، فعلا واکسن نزنید

آمار کرونا همدان 28 اردیبهشت؛ 12 فوتی و 50 ابتلای جدید

کدام دارو خطر مرگ بیماران مبتلا به کرونا را کاهش می دهد؟

آمار کرونا کرمان 28 اردیبهشت؛ 4 فوتی و 70 ابتلای جدید

قاتلی به نام ساعت کار طولانی

فروش اینترنتی دارو موجب فروش دارو های غیرمجاز می شود

تزریق واکسن اشتباهی به کادر درمان در شهرکرد

علت تلخ شدن دهان

سرپرست انبار و کمک انباردار

استخدام بازاریاب و ویزیتور در حوزه مواد غذایی با حقوق ثابت و مزایا در تهران

پارکینسون دارید، ورزش کنید ایسنا

واکسن هایی حاوی نانوفلزات؟

طرز تهیه پای اسفناج و پنیر؛ ساده، سالم و دلچسب

استخدام کمک آشپز فرنگی ماهر با حقوق و مزایا در تهران

مراکز منتخب واکسیناسیون بیماری کرونا در کرمانشاه

پارکینسون دارید، ورزش کنید

تاکنون 4.5 میلیون دُز واکسن کرونا وارد شده است

آمار کرونا البرز 28 اردیبهشت؛ 24 فوتی و 115 بستری جدید

هنرمندان پیشکسوتی که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

آمار کرونا زنجان 28 اردیبهشت؛ 3 فوتی و 244 ابتلای جدید

بلوطستان زاگرس در معرض تهدید

بازدید وزیر بهداشت از طرح واکسیناسیون خودرویی در نیشابور

حال وخیم 81 بیمار کرونایی در قم

هنرمندان پیشکسوت واکسن کرونا دریافت کردند

طرز تهیه قارچ سوخاری با سس پنیر

توبیخ عوامل سهل انگاری در تزریق واکسن در شهرکرد

ارتقاء دانشکده علوم پزشکی آبادان

بیش از 17 میلیون ریال اقلام قاچاق از عطاری های اقبالیه کشف شد

اجرای طرح واکسیناسیون عمومی شهروندان منطقه 3

چگونه از سکته های قلبی و مغزی ناشی از فشار خون پیشگیری کنیم؟

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / سه شنبه 28 اردیبهشت 1400

فواید فوق العاده پیاده روی منظم برای بدن

افزایش بیماران کرونایی بستری در گلستان/ 35 مرکز واکسیناسیون در استان فعال شد

اگر علائم سرماخوردگی دارید، فعلا واکسن نزنید

استخدام بازاریاب و ویزیتور مواد غذایی در شرکت زعفران عباس زاده اصل در تهران

تاکنون 4.5 میلیون دُز واکسن کرونا وارد شده است/ تولید 145 میلیون دُز واکسن ایرانی تا آخر سال

استخدام کارشناس تضمین کیفیت در یک شرکت تجهیزات پزشکی-آزمایشگاهی در تهران

جمعیت سالمندان کشور در 2 تا 3 دهه آینده به 25 درصد می رسد

پیش بینی میزان ایمنی واکسن کووید 19 با اندازه گیری سطح پادتن

اهدای پلاسمای 214 بهبود یافته کرونا در ماه رمضان

خوانندگی محمد گلریز بعد از تزریق واکسن کرونا+ ویدئو

مأمور حراست بیمارستان انگشتان دست خانم خبرنگار را شکست

30 هزار سالمند بالای 80 سال گیلانی در برابر کرونا واکسینه شدند

شناسایی 56 بیمار جدید مبتلا به کرونا در منطقه کاشان / فوت 6 نفر

آمار کرونا استان مرکزی 28 اردیبهشت؛ 8 فوتی و 183 ابتلای جدید

یک متخصص عفونی: اگر علائم سرماخوردگی دارید واکسن نزنید

چگونه از سکته های قلبی و مغزی ناشی از فشار خون پیشگیری کنیم؟

برگزاری سلسله نشست های رویکرد هیجان مدار در روان درمانی

توزیع انسولین قلمی در دزفول فقط با ثبت در سامانه امکان پذیر است

محموله جدید واکسن کرونا فردا وارد خوزستان می شود

بیمارستان های اهواز در بخش هتلینگ دچار مشکل هستند

​سرنوشت تلخ این خانواده/ ساز ناکوک زندگی این 4 معلول+فیلم و عکس ​

​سرنوشت تلخ این خانواده/ ساز ناکوک زندگی این 4 معلول+فیلم و عکس ​