موضوعات داغ: - نقل و انتقالات - دروازه بان استقلال - هواپيماي اوكرايني - نقل و انتقالات تابستاني - فوق العاده ويژه - افشين پيرواني - يحيي گل محمدي - استقلال و تراكتور - هيئت مديره باشگاه پرسپوليس - سريال تلويزيوني - ميودراگ رادولوويچ - بنگاه كوچك - صادق وفايي - كودك نيازمند - هيئات مذهبي - خمير پاي - وزير كشور تركيه - جشنواره فانوس - فناوري خودران - نشان مشهد - احترام گذاشتن - سيستم كمك داور ويديويي - لودر

مطالب مرتبط:
اسراییل از چه تکنولوژی در حادثه خرابکاری نطنز استفاده کرد؟ /شهید فخری زاده با سلاح آمریکایی ترور شد
اسراییل از چه تکنولوژی در حادثه خرابکاری نطنز استفاده کرد؟ /شهید فخری زاده با سلاح آمریکایی ترور شد
اهداف دوگانه اسراییل از خرابکاری نطنز
تقسیم کار دشمن برای مذاکره وخرابکاری/پاسخ به حادثه نطنز محکم باشد
آیا حادثه نطنز با چراغ سبز آمریکا صورت پذیرفت؟
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 فروردین 1400 ساعت 15:502021-04-16سياسي

نبویان: انفجار نطنز کار آمریکایی هاست / مگر اسراییل بدون اجازه آمریکا کاری را پیش می برد


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می خواهد بگوید کار اسراییل است اما این کار آمریکاست، مگر اسراییل بدون اجازه آمریکا کاری را پیش می برد.

- از قم، سید محمود نبویان در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه، پیرامون موضوع سیاست خارجی و مذاکرات با انتقادی جدی به دولت اظهار داشت: دانشجویان و طلاب باید به این نکته مهم که مبنای فکری این دولت چه بوده توجه کنند و این دارای اهمیت است، چراکه این جهنم اقتصادی را برای مردم پدید آورده اند.

وی با بیان اینکه این دولت شاید به دو نکته معتقد است که نخست اینکه ریشه همه مشکلات کشور بر سر تحریم هاست و دوم اینکه تحریم ها فقط با مذاکره حل خواهد شد افزود: دولت می خواهد بگوید راه حل مشکل اقتصادی مردم که 100 درصد به خاطر تحریم هاست مذاکره با غرب و کشورهای غربی است و در اداره کشور درست عمل شده و اختلاس و کم کاری وجود ندارد و مشکل فقط بر سر تحریم هاست که باید آن برداشته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت حل مشکل مردم را فقط از طریق مذاکره با آمریکا و کشورهای غربی می داند ابراز کرد: سؤال این است که علیرغم نهی صریح، برخورد صریح و تذکرات محترمانه چرا همچنان دولت دست از مذاکره با آمریکا برنمی دارد.

وی با تأکید بر اینکه در مقابل مذاکره این را در جامعه جا انداخته اند که یا باید تن به جنگ داد و یا مذاکره را پذیرفت، گفت: مبنایی که دولت خیلی به آن باور دارد چهار مقدمه دارد که مقدمه نخست آن این بوده که راه پیشرفت ایران پذیرش جهانی شدن است و در مقدمه دوم جهانی شدن را دارای قواعد و قوانینی می داند که به اندازه ای که خود را منطبق با آن قوانین کنی پیشرفت خواهی کرد و هرچه مقابل قواعد ایستادگی شود عقب خواهیم ماند؛ مقدمه سوم تأیید قواعد جهانی شدن را حق طبیعی قدرتمندترین کشور دنیا می داند که قوانین جهانی شدن را او باید تنظیم کند و مقدمه چهارم آمریکا را همان قدرتمندترین کشور دنیا و تنظیم کننده این قواعد معرفی می کند.

نبویان با اشاره به اینکه جمع بندی این مقدمات می شود راه پیشرفت ایران و پذیرش قوانینی که آمریکا و سه کشور اروپایی تنظیم می کنند اضافه کرد: وقتی پیشرفت کشور را تابع انطباق با این قوانین می دانید پس اینکه می گوییم دولت غرب گرا، بی حساب وکتاب نیست.

تضاد فرهنگ آمریکایی با اندیشه شیعی وی با مطرح کردن این سؤال که حالا این قوانینی که باید قبول کرد تا کشور پیشرفت کند چیست گفت: مراد قوانین صنعتی و تکنولوژی نیست بلکه منظور قوانین سیاسی و فرهنگی است، یعنی منطبق شدن با خواسته های اسراییل و انسان کشی های منطقه خاورمیانه (در فلسطین و.

) را راه پیشرفت می دانند که اگر در مقابل آن ایستادگی کنیم پسرفت خواهی کرد و حتی اسم اسراییل صراحتاً در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای آورده می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرهنگ آمریکا که با اسلام و تشیع سازگاری ندارد و خواسته آمریکا را که جدا شدن از عدالت است در تعارض با اندیشه شیعی دانست و گفت: آمریکا می خواهد این را القا کند که پیشرفت کشور در گروی فاصله گیری از عدالت است، حتی اگر این اصل در تعارض با اصول شیعه و اسلام باشد اما بر اساس این مبنا آیا قابل اعتماد بودن یا نبودن آمریکا روشن نمی گردد.

وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری که می فرمایند" من نمی توانم به این ها اعتماد کنم" اذعان کرد: در مقابل رییس جمهور در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای این جمله را می گوید که" مشکل کشور بدبینی به دنیای غرب است و به دلیل بدبینی به غربی ها بعضی تصمیمات با تأخیر یا از دست رفتن فرصت اتخاذشده است و بی اعتمادی به غرب همواره مشکل آفرین بود" اما بالاتر از سخن رهبری در قرآن و در آیه 8سوره توبه هم آمده است که باید بدبین باشید (اگر این ها برشما غلبه پیدا کنند بدانید در مورد شما مراعات نمی کنند).

نبویان با تأکید بر عدم پایبندی کشورها به برجام گفت: هیچ کشوری به جز ایران به برجام عمل نمی کند تنها دو هفته از شهادت سردار سلیمانی بیشتر نگذشته بود که مجدداً گفتید ما حاضریم مذاکره کنیم اما این آمریکا همان کشوری است که حتی دارو را بر ما تحریم کرده است، تحریم دارو نامردی و وحشی گری آمریکا را به نمایش می گذارد که بالاتر از آن وجود ندارد و چگونه می توان به چنین کشوری اعتماد کرد.

انفجار نطنز کار آمریکایی هاست وی انفجار مجموعه هسته ای در نطنز را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: دولت می خواهد بگوید کار اسراییل است اما این کار آمریکاست، مگر اسراییل بدون اجازه آمریکا کاری را پیش می برد.

وی با طرح این سؤال که حاصل این تفکرات برای ایران چه بوده است؟ عنوان کرد: این تفکرات برای ایران جز خسارت چیزی به ارمغان نیاورده است.

نبویان به نامه رییس جمهور در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای خطاب به رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد که در آن آمده" تقاضا کردند اماکن نظامی را بگردیم اماکن نظامی ما ناموس ماست گفتیم سالی یک بار اشکال ندارد بعد گفتند سالی 4بار و بعد 26 بار جاسوسان آمدند تمام اماکن نظامی را شخم زدند و رفتند" گفت: سؤال من این است که شما می دانید این ها جاسوس هستند و اجازه دادید این کار را بکنند.

وی با قرائت صفحه 211 کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای که در آن آمده:" بر اساس قطعنامه سپتامبر 2003(شهریور82)آژانس چند بازرسی از مراکز مختلف را درخواست نموده بود که قاعدتاً سرویس های غرب موارد را برای آژانس مشخص کرده بودند".

و در توضیح آن افزود: سرویس غرب به سیا، موساد، سازمان اطلاعات آلمان، فرانسه و.

می گویند که شما 26 بار مراکز نظامی مارا در اختیار آن ها قرار دادید چرا امروز مراکز هسته ای ما تندتند منفجر می شوند باید گفت که چرا منفجر نشود.

نطنز منفجر شد آیا پیشرفت ما این است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: به مردم دروغ نگویید، چرا فقط وقتی شما سرکار می آیید نظام باید انقدر عقب نشینی کند؟ برای برجام و مذاکره می گویید نظام تصمیم گرفته این دروغ محض است، اتفاقاً به شدت نهی و برخورد می شود اما باز می روند کار خودشان را انجام می دهند و بعد می گویند دستور نظام بود.

وی خاطرنشان کرد: آقای ظریف چند ماه قبل اعلام کرد 90درصد بازرسی های آژانس در دنیا در ایران انجام شده است، خب معلوم است که هیچ کشوری این چنین اجازه ای نخواهد داد.

نبویان با انتقاد به این تفکر که گفته می شود غرب ناجی کشور است اظهار داشت: لازمه ی این تفکر، تعطیلی کشور و ظلم به مردم است.

این تفکر برای ایران در داخل تعطیلی و رکود و فشارهای اقتصادی آورده است.

انتهای پیام/460/ش
کلید واژه ها: نماینده مردم تهران در مجلس - آمریکا - تحریم ها - اسراییل - دولت - بدون اجازه - نماینده مردم تهران - مجلس شورای اسلامی - تحریم - سید محمود نبویان - اقتصادی - مذاکره با غرب - کشور - مذاکره - مردم - نبویان - کشورهای غربی - محمود نبویان - نماینده مردم - شورای اسلامی - مشکل اقتصادی - مدرسه علمیه - سیاست خارجی - مشکلات کشور - دانشجویان - طلاب - بدون - مشکل - آمریکایی - مذاکرات

آخرین اخبار سرویس:
طرح ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در مجلس بررسی می شود

قانون مشخص کرده که به بعضی مجازات ها تخفیف داده شود/ در دوره جدید قوه قضاییه هم براساس همین قانون عمل خواهد شد

مراسم تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا برگزار شد +تصاویر

وزیر نیرو به سازمان بازرسی فراخوانده شد/ جمع آوری ماینرهای ترخیص شده از گمرک

پیام تبریک اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به آیت الله رییسی

اقامه نماز جمعه در همه شهر های لرستان

وکیل ترامپ از وکالت معلق شد

روند مناسب ساخت خانه های جدید و ایجاد امکانات مورد نیاز در شهرک روستای زاچ و داربست

تدوین لایحه اصلاح مقررات ناظر بر مسئولیت کیفری اطفال و نوجوانان

روحانی فرارسیدن روز ملی جمهوری اسلوونی را تبریک گفت

نخستین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور منتخب امشب از حرم رضوی پخش می شود

نخستین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور منتخب امشب از حرم رضوی پخش می شود

شروع به کار کارگروه های تخصصی دیوان عدالت اداری به مناسبت هفته قوه قضاییه

وزیر نیرو درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت

پیام تبریک مدیرعامل بانک توسعه تعاون به رییس جمهور منتخب

اصحاب رسانه با برجسته کردن نقش مردم، فعالیت رسانه ای انجام دهند

پول با برکت

ریزش حامیان ترامپ

اتمام حدنگاری اراضی ملی در سال 1400 با اجرای سند تحول قضایی/ ضرورت اهتمام رییس آتی قوه قضاییه به اجرای کامل سند

دعوت پارلمان از وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سئوالات نمایندگان

ویندوز 11 مایکروسافت رونمایی شد

آیت الله سیداحمد خاتمی: سخنران پیام جمعه امروز

آرای باطله و ضرورت مسئولیت پذیری ناظر و مجری انتخابات

نجابت: آنچه که مردم را پای صندوق های رای آورد امید به حل مشکلاتشان بود

پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایرنا

برگزاری مراسم تشییع خبرنگاران جانباخته ایرنا و ایسنا

تسلیت رییس قوه قضاییه در پی حوادث تلخ رانندگی

پیام تسلیت روابط عمومی کل سپاه در پی جان باختن دو تن از خبرنگاران

تسلیت اعضای شورای شهر تهران به جامعه رسانه ای و فرهنگی کشور

ماجرای حضور شجریان در گروه سرود مبارزان انقلابی

اولیانوف: برگزاری نشست برجام تا پیش از 4 ژوییه محتمل است

لزوم استفاده از ظرفیت های ویژه مرز مهران برای توسعه روابط تجاری

پیام تبریک اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به آیت الله رییسی/ محکومیت اقدام وحشیانه منافقینِ خارج کشور در روز رای گیری

مردن در این شهر ممنوع است!

عکس/ یادگاری بهاره رهنما از مراسم عقدش!

با انتقال پرونده بحران سد «النهضه» به شورای امنیت مخالف هستیم

شتابزدگی در مذاکرات قابل قبول نیست/ مجلس روند گفتگو با 1+4 را رصد می کند

راه اندازی مرکز فوریت های سایبر با استقبال شهروندان مواجه شده است

اشتغال زندانیان کشور به 54 درصد رسیده است

زاکانی: باید دست های آلوده و فساد به نفع مردم قطع شود؛ انحصارطلبی هیچ نسبتی با انقلاب و ارزش های آن ندارد

لزوم بهره گیری از ظرفیت سمن ها و انجمن ها به منظور کاهش ورودی پرونده و اختلافات میان مردم

وکیل ترامپ از وکالت معلق شد

اولیانوف: دور جدید مذاکرات درخصوص احیای برجام از هفته آینده ازسر گرفته خواهد شد

هشدار ایران به کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی

آغاز ثبت نام دوره های مهارت آموزی فنی و حرفه ای گلستان

استاندار مرکزی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت

بازنگری طرح جامع کهک و جعفرآباد در دستور کار است

خانواده مقتولی که به خاطر امام رضا(ع) رضایت دادند

وزیر کشور جهت ارائه گزارش درباره انتخابات به مجلس می رود

مرد شماره یک دستگاه اطلاعات و دیپلماسی مصر و پرونده ایران

تبریک سینا مهراد به دوستش/عکس

نگاهی به ادعای کذب روحانی ؛ دولت کشور را بدون نفت اداره کرد ؟!

آخرین وضعیت انتخاب شهردار تهران

معاون ظریف: رفتار کانادا درباره هواپیمای اوکراینی سیاست زده است

دیدار مسئول بسیج رسانه خوزستان با نماینده ولی فقیه در خوزستان

تسریع در احداث یادمان­ های شهدای گمنام ضروریست

شعرخوانی شاعران برای امام رضا(ع)/ بایست رو به خراسان، سلام کن از دور

اولیانوف: مذاکرات احیای برجام هفته آینده ازسر گرفته خواهد شد

افتتاح ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب مس در شهربابک

تصاویر مراسم تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا

تکذیب اخراج 700 نفر از کارکنان پالایشگاه تهران

کلاهبرداری اینترنتی

ایجاد خانه های امن در مراکز استان ها/ بیشترین تماس ها با 123 درباره کودک آزاری و همسرآزاری است

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در پی درگذشت خبرنگاران

شتابزدگی در مذاکرات قابل قبول نیست/ مجلس روند گفتگو با 1+4را رصد می کند

مراسم دعای کمیل در حرم حضرت رقیه (س)+عکس

رییس کمیسیون های تخصصی مجلس چه کسانی شدند ؟

وکیل ترامپ از وکالت معلق شد

مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی در کانون توجه کاربران اینترنت/ سخنان عجیب سید بشیر حسینی او را ترند کرد/ رکورد علی دایی در آستانه شکسته شدن ترند شد/ ولسوالی چیست و چرا در اینترنت جست و جو می شود؟

دو عکس از کودکی و جوانی ابراهیم رییسی + تصاویر

مراسم تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا برگزار شد

وزارت خارجه: کانادا صلاحیت ارائه گزارش درباره سانحه هوایی در ایران را ندارد

تبریک سینا مهراد به دوستش/عکس

شکایت خبرنگاران از کیانوش جهانپور کلید خورد | وکیل دادگستری: این مسئول بارها به منتقدان توهین و بی حرمتی کرده است

وزیر کشور جهت ارائه گزارش درباره انتخابات به مجلس می رود

حکم دادگاه عالی نیویورک علیه وکیل ترامپ | رودی جولیانی حق وکالت ندارد

روایت خبرنگاران از اتوبوس مرگ | راننده فریاد زد ترمز نداریم و تمام

ماجرای شهادت فرمانده سِری ترین قرارگاه جنگ

ثبت شکایت از جهانپور/ مسئولیت کار این شخص با وزیر بهداشت و رییس دولت است

جدول خاموشی های احتمالی برق در چهارمین روز تابستان

رییس دیوان عدالت اداری با خانواده شهید رضاییان دیدار کرد

تاملی در طرح «اتحاد شکل البسه» در دوره رضاخان

مرگ تلخ 2 خبرنگار ماحصل تکلیف نانوشته مدیران

لایحه اصلاح مقررات ناظر بر مسئولیت کیفری اطفال و نوجوانان در قانون مجازات اسلامی

سازمان ملل: ادامه شهرک سازی اسراییل در کرانه باختری و قدس غیرقانونی است

افغانستان: اجازه حاکمیت طالبان در کشور را نمی دهیم

احضار وزیر نیرو به سازمان بازرسی در ارتباط با قطع برق/ جمع آوری ماینرهای ترخیص شده از گمرک

روایت تصویری تسنیم از مراسم تودیع و تکریم مدیرکل زندان های استان اصفهان

سلسله نشست های «کاسب حبیب خدا» در همدان برگزار می شود

شتابزدگی دولت در انجام مذاکرات/ مجلس روند گفتگو با گروه 1+4 را رصد می کند

احتمال پیگیری مذاکرات وین در هفته آینده

روسیه از دور جدید مذاکرات وین خبر داد

کم کاری برخی مدیران زنجان به بیت المال خسارت وارد کرد

آستان قدس و دانشگاه علوم پزشکی مشهد تفاهم نامه همکاری امضا کردند

توصیه سیاسیون به ابراهیم رییسی

لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای ایجاد صلح و سازش در اختلافات

اولیانوف: مذاکرات احیای برجام هفته آینده ازسر گرفته خواهد شد

روسیه: احتمال آغاز دور جدید مذاکرات وین از هفته آینده

هشدار ایران به کانادا درباره سوءاستفاده از سقوط هواپیمای اوکراینی

قفل های زیادی پیش روی احیای دریاچه ارومیه بسته است /بی توجهی کلانتری به اظهار نظر کارشناسان

نبویان: انفجار نطنز کار آمریکایی هاست / مگر اسراییل بدون اجازه آمریکا کاری را پیش می برد

نبویان: انفجار نطنز کار آمریکایی هاست / مگر اسراییل بدون اجازه آمریکا کاری را پیش می برد