مطالب مرتبط:
محسن هاشمی: مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند / اصولگرایان نسبت به تایید صلاحیت شان مطمئن هستند / در انتخابات مجلس، 20 درصد مردم تهران با احتساب رأی های باطله در انتخابات شرکت کردند؛ جناح اصلاح طلب اصلا کاندیداهای معروفی نداشتند
مشکلات احداث سد معشوره برای یکی از محروم ترین نقاط کشور
اصلاح طلبان پشت محسن هاشمی می روند یا ظریف یا جهانگیری؟ /علی مطهری در حوزه سیاست دموکرات است اما...
اصلاح طلبان پشت محسن هاشمی می روند یا ظریف یا جهانگیری؟
اصلاح طلبان پشت محسن هاشمی می روند یا ظریف یا جهانگیری؟
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 20:402021-04-15سياسي

محسن هاشمی: مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند


مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند و این تفکر در جامعه باب است.

وقتی مسئولان معتدل هستند می توانند رضایت مردم را جلب کنند اما وقتی افراط بر جامعه حاکم می شود کشور را دچار مشکل می کند .

- " - محسن هاشمی رفسنجانی گفت: اصولگرایان نسبت به تایید صلاحیت مطمئن هستند اما اصلاح طلبان نسبت به تایید کاندیدای خود شک دارند.

همین امر موجب کثرت کاندیدا در بین اصول گرایان شده ولی عبور کاندیدای اصلاح طلبان از فیلتر تایید موجب مشکل و کاهش شور انتخاباتی شده است.

محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران با حضور در استودیو پخش زنده رادیو تهران درباره موضوع انتخابات و آینده سیاسی اصلاح طلبان با برنامه سعادت آباد گفتگو کرد.

شورای شهر تهران از رانت خواری در شهرداری جلوگیری کردوی در پاسخ به اینکه در این 4 سال چه نمره ای به شورای شهر تهران می دهید؟ گفت: از 20 نمره من به شورای شهر تهران نمره 15 را می دهم.

برخی مواقع انتظارات مردم به طور کامل محقق نشده است.

عملکرد شورا با شهرداری فرق دارد و اختیارات این دو با هم متفاوت است.

انتظارات مردم را در کارهایی که انجام نشده باید تعریف کرد.

در شورای شهر تهران؛ شهرفروشی و قانون فروشی نداشتیم.

با رانت خواری در شهرداری مبارزه کردیم.

هزینه های اداره شهر را کاهش دادیم و بودجه ها را افزایشی نبستیم و صیانت از فضای سبز را به طور جدی دنبال کردیم و توسعه حمل و نقل عمومی را به جد دنبال کردیم ولی متاسفانه در بخشی که باید از طرف دولت مورد حمایت سرمایه ای قرار می گرفتیم خیلی موفق نبودیم ولی 39 کیلومتر از خطوط مترو را کامل کردیم.

درباره بافت های فرسوده مصوبات خوبی داشتیم و در تاب آوری شهر فعالیت جدی داشتیم اما در بحث آسیب های اجتماعی به واسطه قانون های متمرکز در دولت موفق نبودیم ولی در مجموع شورای شهر آرامی داشتیم.

اجازه ندادیم پرسنل شهرداری زیاد شود ضمن اینکه 10 هزار نفر از نیروهای شهرداری را هم کاهش دادیم.

بیش از 50 درصد نامگذاری معابر تهران به شهدا و هنرمندان و انقلابیون اختصاص داردرییس شورای شهر تهران در واکنش به اینکه می گویند اسم شورای شهر باید به شورای معابر نامگذاری شود گفت: این صحبتی است که خوب نیست برای ما حاشیه ساختند.

تعدادی از نامگذاری های ما از نظر برخی خوب نبود مثلا گفتند چرا نام مهندس بازرگان و آقای شجریان استاد آواز ایران را بر روی معابر گذاشتید؟ دو سه مورد بود که پس از تذکر جدی لغو شد ولی در مورد آنهاییکه تذکر جدی نداشتیم کاری انجام نشد.

اما بیش از 50 درصد نامگذاری ما به شهدا و هنرمندان و انقلابیون اختصاص دارد.

نامگذاری معابر جزو وظایف شورای شهر است و جایی به غیر از شورا نمی تواند اینکار را انجام دهد ولی به واسطه اتفاقاتی که روی داد حساسیت در مورد آن زیاد شد.

موانع اصلاح طلبان از سال 68 آغاز شدهاشمی رفسنجانی درباره آینده سیاسی اصلاح طلبان در انتخابات 1400 اظهار داشت: جمهوری اسلامی نظامی مردم سالار است و خوب است که عقاید مختلف و انتخاب مردم اصلی برای همه ما باشد.

نظام تک حزبی خوب نیست و از طرفی احزاب بی تفاوت هم برای نظام ما خوب نیست.

با حذف نگاه های متفاوت به سمت نظام تک حزبی می رویم که این نظام در رژیم گذشته هم جواب نداده است.

از دهه 60 شاهد رقابت دو جناح راست و چپ بودیم که طیف اعتدالی به آن اضافه شد.

بعد از دولت سازندگی نام این جناح ها را اصلاح طلب و اصولگرا گذاشتند که با مفهوم واقعی خود فرق کرد به طوریکه چپ ها در مسائل اقتصادی راست شدند و به مسائل اقتصاد بازار گرویدند و راست ها هم تند شدند و گرایش های محدود و افراطی را برگزیدند.

از سال 68 جریان اصلاح طلب با مشکلات و موانعی روبرو شد و از سال 92 حضور مستقلی نداشت.

جریان اعتدالی؛ راهگشای مشکلات مردموی درباره حمایت آیت الله رفسنجانی از حجت الاسلام روحانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در این سال کاندیدای ریاست جمهوری شدند که رد صلاحیت شدند.

اما با انتخابات قهر نکردند.

ایشان از آقای روحانی حمایت کردند و اصلاح طلبان هم علیرغم علاقه جدی از ایشان حمایت کردند.

در طول این 8 سال اصلاح طلبان با چالش هایی مواجه شدند.

هم دولت آقای روحانی و اصلاح طلبان شورای شهر از عملگرایی کنار رفتند و بخشی از بدنه اجتماعی خود را از دست دادند.

اصلاح طلبان باید برای پرشور شدن انتخابات بتوانند حرکتی مثل سال 76 را برنامه ریزی کرده و بتوانند آرایش جدید سیاسی را ایجاد کنند.

آنها باید بتوانند از بدنه اجتماعی استفاده کنند تا نیروهای معتدل اصولگرا و اصلاح طلب با نامی جدید به میدان بیایند جریان اعتدالی جدیدی ایجاد کنند تا در جهت کاهش مشکلات مردم و افزایش رفاه نسبی حرکت کنند .

لغات اصولگرا و اصلاح طلب در حال حاضر دچار مشکل است و مردم نگاه جدیدی را می طلبند.

اصلاحات بتواند گفتمان جدیدی برای مردم بیاورد.

اصلاح طلبان در سال 92 گزینه ای به جز حمایت از روحانی نداشتندوی در واکنش به اینکه بسیاری از اصلاح طلبان و مردم از حمایت خود پشیمان هستند گفت: اصطلاح پشیمانی واژه صحیحی نیست و تا به حال هم نشنیده ام.

آنها ابراز ندامت نمی کنند ممکن است سلبریتی ها اظهار پشیمانی کنند اما یک سیاستمدار اصلاح طلب چنین موضع واضحی ندارد.

در آن زمان اصلاح طلبان هیچ گزینه دیگری به جز حمایت از دولت فعلی نداشتند.

اگر با رد صلاحیت آیت الله هاشمی انتخابات تحریم می شد برای کشور بدتر بود.

در حال حاضر انتقاد از دولت و شخص آقای روحانی به وفور دیده می شود.

انتقاد طبیعی است اما به معنی پشیمانی نیست و معنای آن این است که انتظارات مردم از دولت محقق نشده است.

البته بخشی از مشکلات عمده ما به بدعهدی های آمریکا و اذناب این کشور و بیماری کرونا باز می گردد که ما را با کاهش شدید رشد اقتصادی و افزایش تورم به دلیل افزایش نرخ ارز مواجه کرده است.

اصلاح طلبان نسبت به تایید صلاحیت کاندیدای خود شک دارندرییس شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا اطلاعی از اردوگاه رقیب سنتی دارد یا نه ؟ گفت: خبرها از رسانه و برخی جلسات به گوش می رسد و آنها هم مثل اصلاح طلبان به دنبال اجماع هستند و قطعیتی در انتخاب ندارند.

اصولگرایان نسبت به تایید صلاحیت مطمئن هستند اما اصلاح طلبان نسبت به تایید کاندیدای خود شک دارند.

همین امر موجب کثرت کاندیدا در بین اصول گرایان شده ولی عبور کاندیدای اصلاح طلبان از فیلتر تایید موجب مشکل و کاهش شور انتخاباتی شده است.

مشارکت کمتر از 35 میلیون نفر به مصلحت انقلاب نیستوی افزود: در مقایسه با گذشته شروع فعالیت انتخاباتی و آرایش سیاسی شکل نگرفته اگرچه این امر می تواند خود یکی از سیاست های حاکمیتی باشد.

در مواقعی دولت مستقر با شروع زودهنگام تبلیغات انتخاباتی دچار مشکل می شود به همین دلیل به ویژه به خاطر مشکلات زیاد اقتصادی که دولت با آنها مواجه است حتی خود صدا و سیما هم انتخابات را پرشور نکرده و نهادهای نظارتی هم به واسطه برخی قوانین وتعریف رجل سیاسی باعث شده اند فضای انتخاباتی لازم شکل نگیرد و احساس می کنیم مشارکت کم است در صورتیکه باید حداقل 60 درصدی مشارکت وجود داشته باشد.

به ویژه اینکه انتخابات دوره اخیر ریاست جمهوری در آمریکا هم بسیار پرشور برگزار شد و به مصلحت انقلاب نیست که مشارکت کنندگان در انتخابات کمتر از 35 میلیون نفر باشند.

در حدود 25 روز به ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری باقیمانده است و صدا و سیما هم می تواند در این بین نقش موثری داشته باشد.

هاشمی در واکنش به اینکه مردم معتقدند بیشترین زمان ریاست جمهوری پس از انقلاب به اصلاح طلبان اختصاص داشته اما آنها همیشه در جایگاه اعتراضی بوده اند و به اختیارات کم ریاست جمهوری اعتراض دارند اما کماکان علاقمند به ریاست جمهوری هستند گفت: خود مردم پنداری یکی از مشکلات جدی همه ما شده است.

اولین رییس جمهور مقام معظم رهبری بودند و نخست وزیر آقای موسوی بود.

دولت بعدی به ریاست آیت الله هاشمی بود که فراجناحی بود.

دولت آقای خاتمی اصلاح طلب بود و دولت آقای احمدی نژاد اصولگرا بودن و دولت آقای روحانی هم کاملا اصلاح طلب نیست و فرض بر میانه روی ایشان است.

در کابینه ایشان از هر دو طیف وجو دارد.

اگر بخواهید بگویید به نوعی دولت همیشه دست ما بوده بله درست است.

نقش آیت الله هاشمی در دولت ها زیاد بود اگرچه در دوره آقای احمدی نژاد نقشی وجود نداشته است.

برای جذب مردم باید عملگرا و واقع گرا باشیمهاشمی تصریح کرد: اما من می پرسم آیا مردم از اصولگرایان راضی هستند؟ شاید از آنها ناراضی تر هم باشند.

مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند و این تفکر در جامعه باب است.

وقتی مسئولان معتدل هستند می توانند رضایت مردم را جلب کنند اما وقتی افراط بر جامعه حاکم می شود کشور را دچار مشکل می کند .

به هر جهت انتخابات مهم است.

در انتخابات مجلس، 20 درصد مردم تهران با احتساب رأی های باطله در انتخابات شرکت کردند و می توان گفت: مردم از هر دو جناح ناامید هستند.

جناح ما هم کاندیداهای معروفی نداشتند در نتیجه نباید به سمت تخریب هم برویم چون نتیجه آن عدم مشارکت مردم در انتخابات است.

اعتقاد من این است که باید عملگرا و واقع گرا باشیم در غیر اینصورت قادر به جذب مردم نخواهیم بود.

لازم است هر دو جناح عملگرا و واقع گرا باشیم که این تفکر در برنامه های آیت الله هاشمی دیده می شد.

وی درباره تعارضی که در رفتار اصلاح طلبان در کاندیداتوری ریاست جمهوری و اعتراضات آنها از اختیارات رییس جمهور وجود دارد گفت: این تفکر ویژه اصلاح طلبان نیست.

تمامی روسای جمهور به جز آیت الله هاشمی این مورد را مطرح کرده اند.

در دوره اول که مقام معظم رهبری رییس جمهور بودند این مقام بیشتر تشریفاتی بود.

در دوره بعدی هم آیت الله هاشمی این نظر را نداشتند و با سیاست جدی در بازسازی اقتصادی ایستادند.

این اظهار نظر به آقای خاتمی و آقای احمدی نژاد در دور دوم ریاست جمهوریشان باز می گردد.

آقای روحانی هم در دولت اول به واسطه امضای برجام و تثبیت نرخ ارز این حرف را نزدند و در دور دوم به دلیل فشارهای زیاد اعتراض کردند.

کسی که می خواهد رییس جمهور شود باید بپذیرد اختیارات ریئس جمهور در همین حد است.

وی قدرت تفکیک قوا را از شائبه های پایین بودن اختیارات رییس جمهور دانست و گفت: اگر دو قوه دیگر با وی هماهنگ نشوند اختیارات رییس جمهور کاهش می یابد.

ضمن اینکه ما دو سه تا قوه دیگر هم داریم که اسم ندارد در نتیجه هنر رییس جمهور این است که بتواند دو قوه دیگر و قوای نامریی را با خود هماهنگ کند.

هر شخصی می تواند در صنف خود آقازاده محسوب شودرییس شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا اگر آقازاده ها در شرایطی برابر با دیگر فرزندان مردم قرار گیرند رشدی خواهند داشت؟گفت: باید به کل آقازاده ها و کل مردم عادی نگاه کرد.

تعداد آقازاده ها زیاد نیست.

بعضی از آنها در فعالیت های سیاسی و اقتصادی خود را نشان داده اند.

کشور ما حدود 200 هزار مدیر دارد و هر شخصی می تواند در صنف خود آقازاده محسوب شود.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت خودش و آقازادگی عرف در جامعه گفت: من به همراه پدرم انقلاب را به طور کامل حس کردم.

به ویژه از سال های 54 تا 57 مرد یک خانواده 5 فرزندی بودم و بعد هم تحصیل کردم و به عنوان کارشناس ساده در صنایع موشکی کار کردم.

من از بنیانگذاران سوخت جامد موشکی بوده ام.

بعد از آن هم نامی از من نبود و از زمانیکه رییس دفتر رییس جمهور شدم اسم سیاسی پیدا کردم و پس از آن هم به کار تخصصی خودم در مترو برگشتم و توسط پدرم در این مسند نبوده ام.

علت اصلی آن به این دلیل نبوده که من فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده ام.

هر فردی باید در زندگی فرصت ها را کسب کند و به موفقیت برسد.

ضمن آقازادگی در مورد مقامات نیست.

این یک انحراف است که ایجاد شده و برای هدف دیگری است که با آن بعدا دچار مشکل خواهیم شد.


کلید واژه ها: محسن هاشمی رفسنجانی - اصلاح طلبان - محسن هاشمی - شورای شهر تهران - هاشمی رفسنجانی - شورای شهر - کاندیدا - مشکلات کشور - رییس شورای شهر تهران - اصولگرایی - شهر تهران - انتخابات - رفسنجانی - مشکل - هاشمی - تهران - اصلاح - افراط - شورای - تایید - رییس شورای شهر - شور انتخاباتی - تفکر - کشور - مشکلات - افراطی - محسن - مردم - تایید صلاحیت - رادیو تهران

آخرین اخبار سرویس:
دبیر جامعه زینب (س) خوزستان منصوب شد

دستگاه قضا خصوصی سازی را حمایت می کند

ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

سالگرد اعدام القانیان؛ اتهامات وی چه بود؟

آیین بهره برداری از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

پژمانفر: مسبب اصلی فقر امروز مردم، روحانی است

درخواست همکاری ارکستر ملی از آهنگسازان ایرانی

مازندران با آسیب تک فرزندی و مهاجرت روبرو است

رییسی: فضای کسب وکار در کشور به تسهیل سرمایه گذاری نیاز دارد

افتخاری: ریاست جمهوری باید کنار ولایت باشد نه مقابل ولایت

هدایت، نظارت و حمایت وظیفه دولت است

قالیباف: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

فرماندار: نواقص و کاستی های ایستگاه شهید زنگنه کنگاور باید رفع شود

نقدی بر سخنان امیر معزی درباره قرآن و ادعای مسئله ساز بودن آن

جهش ایرانی کرونا در راه؟

دولت با واردات کالا از بازارچه های مرزی سیستان موافقت کرد

بیانیه جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به مصوبه اخیر شورای نگهبان

ابراز امیدواری جهانپور به واکسیناسیون عمومی و حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی

قالیباف: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

آشنا: در مورد فایل صوتی به جای وزارت اطلاعات ادعای قطعی و به جای قوه قضاییه حکم قطعی صادر نکنید

تاسیس شهرستان های جدید موجب تحولات زیربنایی در قم می شود

انتقاد تند میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رییسی

سخنگوی شورای شهر خطاب به حناچی

حضور کامیون های ایرانی در قره باغ صحت دارد؟

میزان زکات فطره از سوی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی مشخص شد

رییسی: در کشور بن بست نداریم / هیچ کارخانه ای نباید تعطیل شود

یک سؤال از مردم درباره انتخابات 1400

باید دید: برگزیده ی اخبار امروز شفقنا

آیین بهره برداری از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران

بدنبال برگزاری انتخابات امن و باشکوه هستیم

قالیباف: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

​دیدار رییس سازمان زندان ها با خانواده مرحوم فروتن

قاسمی: حال سفره و معیشت مردم خوب نیست

این دکتر همه کاره در اینستاگرام را ببینید!

مازندران با آسیب تک فرزندی و مهاجرت روبرو است

4 روش حرفه ای برای نظافت قرنیز

قالیباف: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

ضرب الاجل یک ماهه رییسی برای احیای یک کارخانه

نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران رونمایی شد

رییس قوه قضاییه: فضای کسب وکار در کشور به تسهیل سرمایه گذاری نیاز دارد

مهلت پنج روزه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

قالیباف در جلسه با رییسی چه گفت؟ / ظریف، جهانگیری و عارف از جمع نامزد های اصلاح طلب کنار گذاشته شدند؟ / نقوی حسینی: در انتخابات 1400 شانسی برای اصلاح طلبان وجود ندارد

آیین اهدا 1000بسته معیشتی و 500تبلت به مددجویان کرمانشاهی

آخرین تصمیمات امتحان حضوری؛ مبنای طرح سؤالات چیست؟

مهم ترین موانع تولید و اشتغال از زبان معاون دادگستری کل کشور (فیلم)

استاندار: تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت های سیستان و بلوچستان هستند

پیام شرکت کنندگان در نشست مجازی روز قدس؛ مبارزه با رژیم صهیونیستی تمام شدنی نیست

تمایل اجتماعی و محبوبیت بالای رییسی در بین نامزدهای احتمالی

رییس قوه قضاییه: فضای کسب وکار در کشور به تسهیل سرمایه گذاری نیاز دارد

موافقت کمیسیون ماده پنج با طرح بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی

پیگیری اجرایی شدن مصوبات ستاد مدیریت کرونا برای ممنوعیت سفر بین استانی در تعطیلات عید سعید فطر

افتخاری: ریاست جمهوری باید کنار ولایت باشد نه مقابل ولایت

صحنه ای عجیب از گل شدن توپ و بازیکن با هم!

قالیباف: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

نگهبان مظلوم

وزیر ارتباطات: بعد از انقلاب، هر دوره سن کابینه حدود 3 تا 4 سال پیرتر شده/ نسل انقلابیون حاضر نیستند صندلی ها را به فرزندان خود بدهند

مردم باید احساس کنند که در نتیجه اجرای سند تحول در واحد های قضایی، تحول ایجاد شده و کار ها به سهولت انجام می شود

سه تذکر حسام الدین آشنا در مورد فایل صوتی ظریف

فیلم| از تعیین ضرب الاجل برای «کیوان» تا احقاق حق «مردم»

قاسمی: حال سفره و معیشت مردم خوب نیست

پیگیری خسارت های ناشی از سیل در گرمسار

سانسوری دیگر درباره سخنرانی روحانی در صداوسیما +عکس

قالیباف در نامه ای خطاب به رییس ولسی جرگه افغانستان: ترورهای بزدلانه تاثیری بر اراده راسخ ملت افغانستان ندارد

اخبار 21 شبکه یک سیما؛ 19 اردیبهشت

شایعات درباره سلامتی ناطق نوری تکذیب شد

آیت الله رییسی: اگر کسی خواست به دادرسی عادلانه برسد و امکان پرداخت هزینه دادرسی را نداشت، باید برای آن راهکاری پیدا کنیم

شایعات درباره وضیعت سلامتی حجت الاسلام ناطق نوری تکذیب شد

شیخ نعیم قاسم: خواست ما آزادی همه فلسطین است

همه باید خود را در برابر نگهداری از اسناد تاریخی مسئول بدانند

سازمان ثبت احوال: روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی شود

کمیسیون بهداشت گزارش تخلفات ستاد کرونا را ارائه می دهد

رییس قوه قضاییه: غربی ها مگر می توانند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند؟/از خصوصی سازی حمایت می کنیم

جبهه اصلاحات ایران: رییس جمهور به شورای نگهبان اخطار نقض قانون اساسی بدهد/ وزارت کشور مصوبه خلاف قانون اساسی شورای نگهبان را اجرا نکند

ببینید | ماجرای توقیف 3 موتورسیکلت سنگین در تهران

ظریف: با دو قطبی میدان و دیپلماسی موافق نیستم

ضرورت همکاری دستگاه های دولتی در قبال کاهش بزه در جامعه

قالیباف در جلسه با رییسی چه گفت؟

اظهارات آیت الله رییسی در بدو ورود به همدان

30 هزار نفر در همدان علیه کرونا واکسینه شدند

تکذیب حضور کامیون های ایرانی در قره باغ

هدایت، نظارت و حمایت وظیفه دولت است

جهش ایرانی کرونا در راه؟/ آخرین وضعیت موج چهارم کرونا

توزیع 11 هزار بسته معیشتی و کمک مومنانه - کرمانشاه

رییس قوه قضاییه: در کشور بن بست نداریم/ هیچ کارخانه ای نباید تعطیل شود / بانک ها حق تملک واحدهای تولیدی را ندارند

هیات دولت نصاب معاملات در سال 1400 را تعیین کرد

هشدار محسن رضایی به دولت درباره سهام عدالت

روز انتخابات و روز ماقبل آن درخواست جدید صدور شناسنامه پذیرفته نمی شود

بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه ملی در همدان در حال اجراست

یک مسوول بهداشتی: مردم مراسم عید فطر را با عادی انگاری تلخ نکنند

ماجرای مذاکرات امنیتی آلمان و انگلیس در طرقبه!

برگزاری جلسه تصویری دانشجویان با رهبر انقلاب

اختصاص زمین رایگان برای ساخت مسکن کارمندان

مبارزه با فساد نتوانسته رضایت جامعه را به دست بیاورد

هدف از احیای شب بیست و هفتم رمضان چیست؟

موافقت با طرح راهبردی بهسازی محدوده تاریخی چشمه علی

در بحث ماندگاری پزشکان در پزشکی قانونی مشکل داریم

کمک و دستگیری از فقرا و محرومان نباید محدود به ماه رمضان باشد

خصوصی سازی باید به افزایش تولید بیانجامد نه تعطیلی آن

ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس: میدان و دیپلماسی در کنار هم منافع ملی را تامین می کند

نتوانسته ایم گذشته را به خوبی حفظ کنیم / جمع آوری و نگهداری 30 میلیون سند در تبریز

محسن هاشمی: مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند

محسن هاشمی: مردم، بسیاری از مشکلات کشور را محصول تفکر اصولگرایی افراطی می دانند