مطالب مرتبط:
گره زدن انتخابات با مذاکره خیانت نابخشودنی است
دور جدید مذاکرات برجامی در وین/ غنی سازی 60 درصدی و آچمز شدن غرب
باز شدن درهای مذاکره و آغاز فصل دلواپسی داخلی و خارجی
هیچ گونه مذاکره مستقیم یاغیرمستقیمی با آمریکا در دستور کار نیست
راه اندازی یگان اختصاصی فوریت های پلیسی در غرب استان تهران
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 19:152021-04-15سياسي

غرب دنبال تقویت جناح مذاکره کننده است/ می خواهند مذاکره را به امنیت گره بزنند


رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرف غربی اقداماتی را انجام می دهند که جناح مذاکره کننده را تقویت کنند گفت: در زمان انتخابات برخی از اقدامات برای ایجاد ناامنی صورت می گیرد تا مذاکرات را به امنیت گره بزنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از همدان، مقام معظم رهبری در یزد فرمودند که همان دولتی که تعلیق ها را پذیرفته باید برود تعلیق ها را بردارد ادامه داد: این تعلیق ها دیکته سه کشور طرف مذاکره بود، با روی کار آمدن دولت نهم تعلیق ها برداشته شد و بلافاصله کشورهای خارجی پرونده را به شورای حکام بردند بدون اینکه دولت نهم هیچ اطلاعی از موضوع پرونده هسته ای داشته باشد.

عباسی خاطرنشان کرد: آنچه آژانس در سال 2011 نوشته و یا مکتوب کرده مشخص می کند و می گوید با مسأله ایران قبل از سال 2003 مشکل داشته که مربوط به دوره ریاست جمهوری خاتمی، هاشمی و موسوی است.

وی ادامه داد: اما متأسفانه یک جریان سیاسی در کشور ما همه مشکلات را گردن دولت نهم و دهم انداخته است به طوری که مقصر مناقشات با آژانس و دیگر کشورها، دولت نهم عنوان شده و استفاده نهایی را از موضوع کردند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این موضوع استراتژیک را به ملعبه و تسویه حساب سیاسی تبدیل کردند، چون دولت را از دست داده بودند، با موضوع هسته ای دولت نهم و دهم را تحت فشار قرار دادند تا بگویند همه مشکلات تقصیر آن است اما همه مشکلات به همین آقایان برمی گشت که تعلیق را پذیرفتند و کاری کردندپرونده ما به شورای امنیت برود و به صدور قطعنامه ها و تحریم کشور به مدت 6 سال منجر شود.

وی با بیان اینکه در این مدت کشور پیشرفت های بسیاری کرد اما قطعنامه ها و تحریم ها باعث شد فشار اقتصادی بر ما وارد شود گفت: جریان مقابل با رسانه هایی که در دست داشتند طوری القا کردند که تیم مذاکره کننده در جریان گفت و گوها موعظه می کند و به این ترتیب را لغو کنند، البته به معنای آن نبود که آنها پذیرفته بودند بلکه مراد از این سخن این است که ما سقف مذاکرات را به اینجا رساندیم.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا طرف غربی اعلام می کرد هسته ای را برای چه می خواهید و نیازی به آن ندارید ادامه داد: وقتی مقاومت ما را دیدند گفتند راکتور داشته باشید سوخت را کار کردیم و بعد گفتند غنی سازی برای چه می خواهید؟.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: البته ما ادامه دادیم، بعد مجبور شدند بگویند غنی سازی 20 درصد را برای چه چیزی نیازی دارید؟ ما در پاسخ عنوان کردیم غرب سوخت راکتور تهران را نمی دهند، تنها آمریکا و آرژانتین این سوخت را داشتند که تحت تأثیر امریکا، آرژانتین نیز این سوخت را به ما نداد.

وی با بیان اینکه وقتی به غنی سازی 20 درصد رسیدیم، غربی ها درباره 20 درصد مذاکره کردند و نه بنیاد مسأله هسته ای افزود: اگر به سمت 56 یا 60 درصد می رفتیم اقتدار دولت را نشان می دادیم چون برای پیشران هسته ای هم نیاز داشتیم.

عباسی با بیان اینکه ما به دنبال سلاح اتمی نبودیم و نیستیم هرچند ساخت سلاح هسته ای راحت تر است اظهار کرد: ما در حال ساخت راکتور هستیم و این یعنی کشور می تواند بر سیستم انرژی اعلام مدیریت و کنترل کند، ولی سلاح به سیستم کنترل نیاز ندارد.

وی با تأکید بر اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ساخت سلاح نیست افزود: غربی ها می گویند زمان گریز ایران را زیاد می کنیم که سوال مطرح می شود گریز به سمت کجا؟ ما به هیچ عنوان دنبال سلاح هسته ای نیستیم و هر زمانی هم که بدهند غلط است، با انفجار در نطنز یا نقاط دیگر می خواهند وقفه ایجاد کنند به این بهانه که زمان گریز ایران را زیاد کرده اند! رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل موضوع مورد ادعای طرف مقابل غلط است و یک تبلیغ علیه ماست تصریح کرد: متأسفانه تیم مذاکره کننده در سال 1394 برجام" را امضا کردند، آژانس پیشتر در سال 2015 گزارشی منتشر کرد و گفت برنامه هسته ای ایران در حد امکان سنجی و مطالعه علمی به سمت بمب رفته و آژانس ایران را مجرم اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این اظهار نظر مبنای قطعنامه 2231 و بیانیه 1+5 و زیربنای برجام قرار گرفت اضافه کرد: برجام مجازات مجرم است و امتیازی برای ما در برندارد و محدودیت آن زیاد است.

عباسی ادامه داد: در برجام استفاده از ماشین های آی آر یک و آی آر 2 بعد از دوره هشت ساله ممنوع است و ما را به آی آر 6 و آی آر 8 حواله دادند یعنی چیزی که داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: حالا آیا کشورهای آمریکایی و اروپایی دلشان به حال ما سوخته که با ماشین های با راندمان پایین کار نکنیم؟ خیر، این ماشین ها بومی است و می توان با آنها به غنی سازی رسید و سو ماشین های نوع دوم چهار تا پنج برابر آی آر یک است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راندمان جداسازی دوم 51 بوده که با بهینه سازی به 6 هم که بر این مبنا طراحی شده بود برسیم گفت: بنابراین اینها را ممنوع کردند که نسازیم و دنبال نخود سیاه فرستادند.

وی با اشاره به اینکه انفجار مسأله جدیدی نیست و سال های قبل هم داشتیم اظهار کرد: انفجارها معمولا به سمت قطع برق ماشین های سانتریفیوژ می رود زیرا کنترل آن از دست اپراتور خارج است و اگر برق قطع شود می خواهد از دور بیفتد، به روی فرکانس های طبیعی می رود و نوسان پردامنه ایجاد می کند.

عباسی با بیان اینکه برخی مشکلات به نفوذ در داخل نیز بازمی گردد افزود: ما سخت گیری های خود را بر روی نیروهای خودمان انجام می دهیم اما ممکن است از  یک یا دو نیرو غفلت کنیم و دشمن هم بر روی نیروها کار می کند و می تواند به اشکال مختلف جذب خودش کند.

وی تصریح کرد: مسأله دیگر که به ما آسیب می زند، آسیب های اقتصادی، اجتماعی و اتفاقاتی چون سال 96 و 98 به همراه نارسایی های اجتماعی است که به نبود انسجام مدیریت در کشور باز می گردد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر زمان که مقام معظم رهبری سخنی می گویند که با دیدگاه های این آقایان متفاوت هستند بحث رفراندوم را مطرح می کنند، خودشان را صاحب ایدئولوژی می دانند و به جای پرداختن به امور اجرایی کشور به ایدئولوژی سازی رو می آورند، اسلامی رحمانی را مطرح می کنند و به جای رسیدگی به وظایف خود دنبال ساخت یک اسلام جدید هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما یک اسلام ناب محمدی داریم که حضرت آقا" فرمودند، حالا اسلام رحمانی همان حقوق بشر آمریکایی و مسیحیت تحریف شده نیست که زیربنای این حقوق بشر شده است؟ عباسی گفت: نسبت به غرب شناخت متفاوت و متضاد وجود دارد که خود را در سیاست خارجی و اداره کشور نشان می دهد به طوری که شیطان بزرگ دیگر معنایی برای این افراد ندارد و می خواهند به هر قیمت شده با آمریکا توافق کنند.

وی با اشاره به اینکه اعلام کردند که توافق بد بهتر از توافق نکردن است اظهار کرد: اینها کلماتی است که از دهان طرفداران این جریان بیرون می آید.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشکل ما در کشور عدم انسجام مدیریت حتی در مسائل راهبردی است افزود: ما در منطقه حرکت یکسانی نداریم به عنوان مثال نیروها در حال نبرد با داعش هستند اما از طرف دیگر افرادی در داخل آشوب به پا می کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که ادعا می کنند موضوع فلسطین و اعتقاد داشته باشند که اجرا کنند اظهار کرد: متأسفانه چون این اعتقاد وجود ندارد، اقتصاد مقاومتی در حد حرف، سربرگ بالای نامه و یا دیوارنویسی باقی می ماند و در سخنرانی ها خلاصه می شود، چه کسی می خواهد آن را اجرا کند مشخص نیست! چون دستگاه اجرایی برای آن برنامه ای ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انفجارها در قبال فرار نخبگان ما مهم نیست حتی اگر فرض کنیم هزار یا 2 هزارتا سانتریفیوژ را هم از بین برده باشند افزود: ما نباید جوانان کشور و سرمایه های فکری را به رایگان در اختیار کشورهای غربی دهیم.

عباسی با اشاره به اینکه پروژه های استراتژیک برای نگهداری متفکران کشور است تصریح کرد: ما باید این افراد را ارضای علمی کنیم و در کشور نگاه داریم در غیر این صورت به خارج از کشور می روند.

وی با بیان اینکه ما در انتخابات پیش رو باید انتظار دوقطبی های مختلفی را داشته باشیم که مطرح شود خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دوقطبی معیشت ـ مذاکره حتما رخ می دهد و با دوقطبی هایی که در حوزه اجتماعی وجود دارد، به تناسب روز و استفاده ای که از رسانه های خارجی دارند، موضوع می تراشند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید آمادگی داشته باشیم انتخابات 1400 با توجه به فشار بسیار زیادی که بر مردم آمده از این دوقطبی ها به خود بسیار ببیند گفت: در چند ماه اخیر رشد قیمت مواد غذایی خیره کننده بود، در قیمت دلار به مرگ گرفتند که به تب راضی شد به طوری که تا 30 هزار تومان رفت و الان که به 25 هزار تومان رسیده باید خوشحال شویم! وی با بیان اینکه در سال 1396 از دلار 5 هزار تومان مردم را ترساندند و اثر هم داشت اظهار کرد: یکی دیگر از وقایع این بود که جناحی که مومن تر است اگر رأی بیاورد در خیابان دیوار می کشند! شخصی را دیدم که گفت اگر غیر روحانی انتخاب می شد در خیابان ها دیوار می کشند، یکبار گفتم می دانید قیمت دیوار و جنس آن به چه شکل است و در چهارراه ها چه اتفاقی می افتد که فرد مخاطب گفت چرا این موارد را زودتر نگفتید؟ عباسی با اشاره به اینکه باید پرسید ببینیم واژه هایی چون لوله، گازانبر، 38 سال اعدام که مورد استفاده قرار گرفت چه کسی به طیف برنده یاد داده است افزود: هر کدام از این واژه ها چند میلیارد خرج دارد که ببینیم چه چیزی بگوییم که آقای رییسی یا قالیباف تخریب شود.

وی تصریح کرد: جناحی که می خواهد کشور را نجات دهد، مرکز تصمیم گیری را داخل کشور نگاه دارد باید مراقب این نوع حرکات باشد چون این طیف از رسانه خود بهره می گیرند و از واژه هایی استفاده می کنند که تأثیر خود را می گذارد.

وی درباره اتفاقات سال 1388 نیز اظهار کرد: رأی من کو که درست شد یک جمله است اما جامعه را به التهاب کشید، بنابراین جامعه این پذیرش را دارد که اگر موجی با فرکانس مناسب وارد کشور شده و با داخل همخوانی یابد، پدیده تشدید رخ می دهد.

عباسی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی، تبعیض ها، مواردی که در حوزه عدالت، قانونگذاری داریم، باعث می شود که این جمله سازی ها رخ دهد، باید به آن توجه کنیم که طرف مقابله از آن سوء استفاده نکند.

وی با بیان اینکه اگر دولت می خواست از مذاکرات ناامید شود ظرف 18 سال گذشته می شد تصریح کرد: از سال 84 تا 92 مرکز تحقیقات استراتژیک کشور را با پول هایی که برای آن هزینه شده بود در اختیار داشتند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یعنی تفکر مرحوم هاشمی رفسنجانی بود و رییس تحقیقات استراتژیک آقای روحانی بود، افرادی که در دولت هستند هم در آنجا گرد هم بودند، باید گفت که دستاورد هشت ساله آنها برای کشور چه بوده است؟ یعنی کلی از نظام پول گرفتند و امروز تخریب کردند و تا لحظه آخر هم مسیر خود را طی کردند و هرگز حاضر به تغییر و اصلاح آن نشدند.

وی با اشاره به اینکه نطنز به شکلی طراحی شده که در مقابل حملات هوایی مقاوم باشد گفت: برخی از افراد نخبه در آن زمان دعوت می شدند و آنچه در دانشگاه ها می آموختند را در اینجا مشق می کردند.

عباسی با بیان اینکه خارجی ها هم خرابکاری می کنند و سپس تجهیزات را به چند برابر قیمت به خود ما در بازار سیاه فروختند اظهار کرد: مأمور امنیتی و مأموران خرید باید دقت بیشتر در حوزه های چک و خنثی به خرج می دادند.

وی با تأکید بر اینکه در سال های قبل شدت انفجارها افزایش یافته است افزود: یک جاهایی تجربه نداریم و باید تجربه کسب کنیم، باید بررسی شود که مدیر دستگاه چقدر به کار تسلط دارد و چه میزان به دنبال کارهای متفرقه است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت ارشد انرژی هسته ای ما کار را به دیگرانی که دقت و صلاحیت لازم نداشتند، سپرده است تصریح کرد: او علاقه عجیبی هم به این افراد نالایق دارد و من نخستین بار است که این موارد را ذکر می کنم.

وی با بیان اینکه پس از اتفاقات اخیر باید بدانیم که استعفا هم وجود دارد ادامه داد: بهتر است فقط علم و دانش غربی ها را دیکته نکنیم، عذرخواهی هم وجود دارد و می توانند استعفا کنند، حتی استیضاح هم هست.

عباسی با بیان اینکه سوال اینجاست که چرا وزیر و رییس جمهور استیضاح نمی شوند خاطرنشان کرد: این موارد هم باید در کشور مطرح شود اما بنا به دلایلی مصلحت نمی دانند که این اتفاق رخ دهد ما هم تابع هستیم.

وی گفت: باید طرف خاطی را استیضاح کنند، مجبور به استعفا کنند اما حجم هجوم زیاد است و ما باید انسجام داشته باشیم و به یکدیگر کمک کنیم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما یک راهبرد مشخص که همه در کشور قبول داشته باشند نداریم اظهار کرد: در بحث انرژی می خواهیم برق هسته ای داشتیم به شکلی که وزارت نیرو" یک تحقیق را انجام داده و بر اساس آن در سال 1410 باید 123 هزار مگابایت برق نصب شده داشته باشید و بر مبانی آن هشت درصدش باید هسته ای باشد و مهم نیز که ما گاز، نفت و بنزین داریم.

وی با بیان اینکه گزارش دیگری که وجود دارد از 13 هزار مگاوات برق هسته ای سخن به میان می آورد افزود: قبل از این تاریخ مجلس شورای اسلامی 20 هزارمگاوات برق هسته ای را تصویب کرده و ما اسناد بالادستی در این زمینه داریم، برخی مصوبه مجلس را سیاسی می دانند.

عباسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به مسائل سیاسی نگاه نمی کنند و نیاز واقعی کشور را در نظر می گیرند بنابراین ایشان 20 هزار مگاوات را به طور کاملا جدی مطرح می کنند ادامه داد: اما وقتی به بررسی بودجه سال های مختلف می پردازیم روند آن را با نظر مقام معظم رهبری متفاوت است.

وی با تأکید بر اینکه نظر مقام معظم رهبری کاملا کارشناسی است که بر اساس نظرات متخصصان مختلف ایشان جمع بندی کردند گفت: وقتی بودجه سال 90 را نگاه می کنیم می بینیم که مجلس هیچ بودجه ای برای راکتورهای جدید ندیده است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال 90 برای هر راکتور جدید 7 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است اظهار کرد: با 7 میلیارد تومان در تهران می توانستیم چند آپارتمان بخریم چراکه یک راکتور یک هزار مگاواتی حدود 5 میلیارد دلار برای مدت زمان 5 تا 8 سال ساخت آن طول می کشد.

وی با تأکید بر اینکه یک راهبرد مشخص در حوزه انرژی نداریم افزود: در حوزه کاربرد پرتوها در زندگی مردم دارای گردش مالی بیشتری نسبت به برق هسته ای است.

عباسی با بیان اینکه در حوزه آموزش حوزه انسانی هم دقیق نمی توانیم چه کار باید انجام دهیم تصریح کرد: در دانشگاهی که قدرت ندارد، 90 فوق لیسانس فیزیک هسته ای خروجی می دهد که همه پس از فارغ التحصیلی کار می خواهند در حالی که این میزان کار برای فارغ التحصیلان نداریم.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی با کار موجود تطبیق ندارد ادامه داد: ما در صنعت نفت، گاز، هسته ای، فولاد و.

تکنسین نیاز داریم اما مهندس فوق لیسانس در آنجا قرار می دهیم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید راهبرد خود را تصحیح کنیم خاطرنشان کرد: از روی گزارش آژانس می توان بگوییم چند ماشین را از دست دادیم و به صورت دقیق محاسبه می کند که چند ماشین بر اثر انفجارها از دست دادیم.

وی با اشاره به اینکه رسیدن به غنی سازی 60 درصد به چین"ش ماشین ها و میزان جرمی که بخواهیم تولید کنیم بستگی دارد گفت: ماشین های جدید دارای قدرت جداسازی بیشتری هستند.

عباسی با بیان اینکه سانتریفیوژ را با معیشت مردم گره زدند اظهار کرد: اینها معتقدند باید این امکانات را واگذار کنیم و در واقع فریب غرب را خوردند.

وی با اشاره به اینکه مسائل را به مردم نمی گویند افزود: در حوزه اقتصاد خبر رفع مشکلات ظرف 100 روز را دادند، آیا محقق کردند؟ یا پاسپور ایرانی را ارزشمند کردند؟ همان طور که با پرروریی گفتند اگر رییسی بیاید دلار 5 هزار تومان می شود امروز با پررویی از دلار 25 هزار تومانی سخن می گویند! آیا هواپیما خریداری کردند؟ رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر رییس جمهوری در دنیا با این افت ارزش پول مواجه می شد باید از این پست خداحافظی می کرد نه اینکه بماند و فرافکنی کند و بگوید اختیار ندارد خاطرنشان کرد: آنها اصلا نمی خواهند در برابر غرب اختیار داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمدن نوین اسلامی بدون هنر، دفاع و تولید ثروت محقق نمی شود خاطرنشان کرد: ما چون در عرصه دفاعی فرمانده واحد داشتیم به هماهنگ شد؛ اگر رییس جمهوری قلدری و یکه تازی نکند و طایفه گرا و قبیله گرا نباشد با دو رییس قوا می تواند کار کند.

وی ادامه داد: رییس جمهور باید وزرایی را انتخاب کند که نظر مجلس با آنها باشد و فردا به صورت مداوم آنها را به مجلس فرانخوانند، تنها در صورت اشتباه آنها را بخواهند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید چهره جدیدی را به مردم معرفی کنیم تا مردم به آن اعتماد کنند گفت: 42 سال از انقلاب گذشته و تجارب لازم را اخذ کردیم، دستگاه امنیتی هم پیشرفت کرده است، حتی در کشورهای دیگر هم در حوزه امنیتی به عنوان مشاوره فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه جناحی در داخل مملکت می خواهد دستگاه امنیتی را سیاه و اعتراف بگیر داخلی معرفی کند اظهار کرد: دستگاه امنیتی ما تجارت فنی، متخصصان خوب و فارغ التحصیلان دانشگاه های خوبی دارد، امروز کشور امنیت بالایی دارد.

عباسی با بیان اینکه تعداد تهاجم زیاد است اما جامعه ما دارای آرامش است افزود: بالاخره بین اطلاعات نیروی انتظامی"، اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات باید هماهنگی ایجاد شود و البته در حال ایجاد هماهنگی است و باید دستگاهی برای هماهنگی حوزه امنیتی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولت حفاظت و حراست، وزارت اطلاعات است تصریح کرد: در داخل سایت حراست و حفاظت بر عهده وزارت اطلاعات و خارج از آن بر عهده نیروی انتظامی است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه رییس انرژی اتمی اصرار عجیبی داشت که عنصر امنیتی رانده شده حضور داشته باشد ادامه داد: افرادی در سازمان انرژی هسته ای به جای پرداختن به امنیت، تنها نمایش ضد جاسوسی می دادند.

وی با اشاره به اینکه وزیر اطلاعات وقت در زمان من این افراد را تغییر داد خاطرنشان کرد: به محض برگشت آقای صالحی افرادی که تنها نمایش ضد جاسوسی می دادند مجدداً بازگشتند.

عباسی با بیان اینکه وزارت اطلاعات تغییراتی را اعمال کرد اما آقای صالحی این افراد را به عنوان دستیار ویژه خود به کار گرفت گفت: آقای صالحی باید دلیل این اقدامات را پاسخ بدهد، باید دلیل اصرار ایشان را بدانیم که چرا افرادی در رأس قرار گرفتند که به کارهای متفرقه می پردازند و وظایف ضد جاسوسی خود را انجام نمی دهند؟ وی با اشاره به اینکه این سخنان را تاکنون مطرح نکرده بودم اظهار کرد: امروز دیگر وقت آن است تکلیف مشخص شود، آقای صالحی در یک جلسه علنی در شورای عالی امنیت ملی توضیح دهد چه حساب و کتابی با این افراد دارد که انرژی اتمی را به این روز نشانده است؟ رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کوتاهی این افراد و اطلاعاتی که لو دادند باعث ترور آقای فخری زاده شد افزود: حفاظت وزارت دفاع و وزارت اطلاعات بیایند و بررسی کنند که از سال 1392 چه کسی به دنبال اسناد آقای فخری زاده بود و آن را رها نکرده است و ببینند در سال 1395 چه اتفاقی افتاده است؟ وی با بیان اینکه من بارها به دستگاه ها توضیح دادم که این اقدامات را انجام ندهید و برای آقای فخری زاده مشکل ایجاد نکنید ادامه داد: همان فردی که آقای صالحی خیلی اصرار داشت که در مجموعه ایشان حضور پیدا کند، همان پیگیر ایجاد مزاحمت برای آقای فخری زاده بود و برای سه سال به کار خود ادامه داد تا اینکه آقای فخری زاده و تشکیلات او را با مشکل مواجه کند.

عباسی با بیان اینکه فرد نزدیک آقای صالحی یعنی مسئول امنیت سازمان انرژی هسته ای، دنبال فخری زاده بود تا برایش مشکل ایجاد کند گفت: ما تا چه زمانی باید منتظر یک اتفاق مناسب باشیم بسیاری از مسؤولان کشور هم از این مسائل اطلاع دارند.

وی با بیان اینکه آقای صالحی این افراد را باید از خودش دور می کرد و این مطلب را بارها به او گفتم تصریح کرد: بنده در جریان مسائل ریز و درشت سازمان انرژی هسته ای بودم اما وقتی دوره مسئولیتم تمام شد، بنده را ممنوع الورود کردند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اتفاق نمونه عدم وجود مدیریت یکپارچه در کشور است ادامه داد: تا چه زمانی باید این افراد بر سر کار باشند؟ مردم باید فکری به حال این اشخاص کنند.

وی با بیان اینکه اگر مردم این دوره فریب این افراد، را با محوریت اقتصادی و دلار 5 هزار تومانی بخورند دیگر تقصیر خودشان است گفت: باید فردی بیاید که به نظریه مقاومت اعتقاد داشته باشد.

عباسی اظهار کرد: وقتی آقای فخری زاده ترور می شود به جای اینکه به درستی معرفی شود دستورالعمل می آید که فخری زاده هسته ای نبوده است! اعلام کردند که یک مدیر اجرایی در وزارت دفاع بوده و نگفتند که معاون وزیر دفاع بوده است.

وی با بیان اینکه فخری زاده 22 سال مسئولیت را بر عهده داشت افزود: دولت نمی خواهد مسأله هسته ای را در جامعه باز کند، من محکم ایستادم که ایشان هسته ای بودند و صدا و سیما حاضر شد که من حرف بزنم.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی خواستند بگویند که فخری زاده دکترا دارد در حالی که رساله دکترای ایشان با من بود؛ معمولا رسانه های اصلاح طلب مطرح کردند و وقتی من گفتم اعلام کردند که برای خودش تبلیغ می کند.

وی با اشاره به اینکه آقای فخری زاده پشتیبان انرژی اتمی بود و تجهیزات لازم را با تیم خود تهیه کرد ادامه داد: آقای کمالوندی، معاون انرژی اتمی در جایگاهی نیستند که بگویند چه کسی دانشمند هسته ای هست و دیگری نیست! عباسی با بیان اینکه ما می توانیم از قدرت دیپلماسی عمومی استفاده کنیم خاطرنشان کرد: وقتی وزارت خارجه این کار را نکردند ما موسسه ای برای این حوزه در انرژی هسته ای ایجاد کردیم که در سال 1392 آن را منحل کردند و به مدیرآن هم گفتند که کنار بروند وگرنه برای او دردسر ایجاد می کنند.

وی با بیان اینکه دولت چه اصراری دارد که رژیم صهیونیستی را مسؤول انفجارها یا ترورها معرفی کند گفت: رژیم صهیونیستی پادو است چون در منطقه ما حضور دارد و دستور اصلی و اطلاعات را کسی دیگر می دهد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اینها چرا نمی خواهند از حضور انگلستان سخن به میان آورند؟ چرا رییس جمهور درباره انگلستان صحبت نمی ‎کند؟  افزود: داده های اولیه برای ترور بنده، شهید فخری زاده، شهریاری، احمدی روشن، علی محمدی و رضایی نژاد توسط دستگاه امنیتی انگلستان جمع آوری شده است اما چطور نقش انگلستان را نادیده می گیریم.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از منافقین به خوبی استفاده می کند تصریح کرد: مملکت بزرگ است و مقاوم است، رژیم صهیونیستی عددی نیست و در اصل امریکا و انگلیس نقش اساسی را دارند، اما دولت چون می خواهد با آنها مذاکره کند، نامی از این دو کشور به میان نمی آورد.

عباسی با اشاره به اینکه عوامل MI6 عملا خود را معرفی می کردند ادامه داد: هر فردی که خارج می رفت، از او درباره افراد خاص می پرسیدند.

وی با بیان اینکه طرف غربی اقداماتی را انجام می دهند که جناح مذاکره کنندگان را تقویت کنند خاطرنشان کرد: در زمان انتخابات برخی از اقدامات برای ایجاد ناامنی صورت می گیرد تا مذاکرات را به امنیت گره بزنند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه اجرایی کشور اراده ای برای مقابله با رژیم صهیونیستی، انگلیس و امریکا را ندارند اظهار کرد: جریان دولت به دنبال فریب دادند مردم هستند تا مردم دوباره مانند سال 1392 به طیف آنها رأی دهند.

انتهای پیام/ 3140/س
کلید واژه ها: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی - مذاکره - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - تعلیق - کمیسیون انرژی مجلس - مجلس شورای اسلامی - دولت نهم - اقدامات - مقام معظم رهبری - پرونده هسته ای - کمیسیون انرژی - خبرگزاری فارس - پرونده - دولت - شورای اسلامی - ریاست جمهوری - رییس کمیسیون - تقویت - شورای - امنیت - شورای حکام - مقام معظم - کشور - جناح - انتخابات - خبرگزاری - کمیسیون - مذاکرات - هسته ای - ناامنی

آخرین اخبار سرویس:
لحظه واکسیناسیون استاد اکبر گلپایگانی

انتقاد نماینده ایران در سازمان ملل از تضعیف اعتبار سازمان منع سلاح های شیمیایی

پرتغال و ایران بر گسترش روابط پارلمانی تاکید کردند

قالیباف: طرح دموکراتیک همه پرسی راه حل مساله فلسطین است

لحظه واکسیناسیون استاد اکبر گلپایگانی

ترور سیاسی ظریف در یک برنامه تلویزیونی

انتقاد ایران از سازمان منع سلاح های شیمیایی

تخت روانچی: تصمیمات مبتنی بر اغراض سیاسی موجب تضعیف اعتبار سازمان منع سلاح های شیمیایی شده است

فعالیت 270 گروه جهادی در میناب

شهید سلیمانی معمار شکست های استراتژیک استکبار جهانی است

فلاحی: تشکیل گروه های مقاومت و محدود شدن رژیم صهیونیستی از ثمرات روز قدس است

فساد در حوزه غذا و دارو مصداق بارز جنایت است

بیانیه جدید سپاه پاسداران

بیانیه مجلس خبرگان و شورای نگهبان برای روز قدس

پاسداشت فلسطین واجب شرعی و تعطیل ناپذیر است

سپاه قدرت نابودی یک روزه اسراییل غاصب را دارد

روز جهانی قدس فراموش شدنی نیست

اسراییل در بدترین شرایط سیاسی قرار گرفته است

بهره برداری از 8 طرح رفاهی، آموزشی و پژوهشی ایلام همزمان با سراسر کشور

واکنش معزی به مطرح شدن سوالاتی درباره ظریف در یک برنامه تلویزیونی

روز قدس مظهر بیداری، وحدت و همبستگی مسلمان علیه استکبار است

فلسطین مهمترین مساله ی جهان اسلام

وظایف مستمعین در سبک زندگی مهدوی / چرا موعظه ها اثر نمی کند

رضایت مردم و نخبگان از عملکرد شورای اسلامی شهرو شهرداری مشهد

عراقچی: راه درازی در پیش داریم

تعجیل بی مورد نخواهیم کرد و اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نمی دهیم

شکستن اقتدار صهیونیست ها محصول تفکر مقاومت و اسلام ناب است

تکذیب قطعی شدن کاندیداتوری رییسی

کنکور کارشناسی ارشد 2 ماه به تعویق افتاد

بن بست انکار ناپذیر در رژیم صهیونیستی

فارس من| قانون «تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران» قصد اجرایی شدن ندارد؟

تعطیلی کارخانه ها با اجرای نادرست سیاست های اقتصادی/ لزوم پرهیز نامزدها از ارائه وعده های واهی

در سرزمین مقدس قدس پیروزی حق بر باطل تکرار می شود

برگزاری مسابقه راهپیمایی مجازی روز قدس 1400 در بابل

تنها گزینه در رابطه با قدس مقاومت است/انتقاد از بی توجهی سازمان های بین المللی به مسئله قدس

فرهنگیان نظراتشان را برای رفع مشکلات سیستم آموزشی بیان کنند

ترتیل جزء 24 قرآن کریم+صوت و متن

عراقچی: در مورد مسیری که باید برویم تفاهم داریم؛ گرچه موانع جدی وجود دارد

مقاومت تنها رمز پیروزی در برابر استکبار جهانی است

عراقچی: در مورد مسیری که باید برویم تفاهم داریم؛ گرچه موانع جدی وجود دارد

تغییر شگفت انگیز متین ستوده + تصاویر

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان

نام گذاری روزهای هفته منتهی به روز ملی جمعیت

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 16 اردیبهشت

دیدار عراقچی با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد

واکنش معاون روحانی به تخریب ظریف در صداوسیما

عادی سازی رابطه با اسراییل فاجعه آمیزترین اتفاق قرن است

وزیر بهداشت: از موج چهارم کرونا عبور کردیم + ویدئو

اقدام تاریخی امام خمینی (ره) موضوع فلسطین را در مدار توجه جهانیان قرار داد

واقع نمایی راهبرد رسانه ها در مسائل موجود باشد

واکنش معاون روحانی به تخریب ظریف در صداوسیما

انتقاد نماینده ایران در سازمان ملل از تضعیف اعتبار سازمان منع سلاح های شیمیایی

خاطرات آیت الله هاشمی از وقایع جنجالی سال 1377؛ سیزدهم آذر: از گزارش سید محمد خاتمی در مورد هیات آمریکایی تا گلایه های وزیر صنایع از مشکلات برای تولید

اوقات شرعی هفدهم اردیبهشت در سمنان

مهمانپرست: در انتخابات ریاست جمهوری به نفع کسی کناره گیری نمی کنم

صوت دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان + دانلود، ترجمه

رودپارک می تواند در مسیر مشهد به عنوان یک الگو تعریف شود

پوستر| بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره حاج قاسم و دیپلماسی

برای واکسیناسیون عادلانه باید چاره ای پیدا کرد

کارشناس جمهوری آذربایجان:اهمیت روز جهانی قدس هر سال بیشتر می شود

روز قدس از ماندگارترین میراث های تاریخی امام خمینی (ره) است

ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در همه رنگ بندی ها

آزادی کامل قدس شریف به عنوان سیاستی بازگشت ناپذیر تداوم خواهد یافت

تخت روانچی: ایران بزرگترین قربانی استفاده وسیع از سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر است

بیانیه نهادهای استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز قدس

روز جهانی قدس، روز حمایت از انتفاضه مردم فلسطین

مقاومت؛ اصل اصیل قرآنی/ عدالت مبنای صلح باشد

ظرف 24 ساعت می توانیم اسراییل غاصب را نابود کنیم

روز قدس نماد ظلم ستیزی و وحدت امت اسلامی است

قدس فراموش شدنی نیست

دولت آینده باید دارای دیپلماسی اقتصادی باشد

نماز جمعه این هفته در تبریز برگزار نمی شود

واعظی: پیشرفت های در زمینه رفع تحریم ها صورت گرفته

بیانیه سپاه ولیعصر(عج) و نیروی انتظامی خوزستان به مناسبت روز جهانی قدس

روز جهانی قدس، روز جمایت از انتفاضه مردم فلسطین

عکس/ استوری احساسی مهناز افشار برای چهلم آزاده نامداری

کارشناس سیاسی جمهوری آذربایجان: روز قدس نماد دفاع از حقوق مردم فلسطین و مسلمانان جهان است

تکذیب حضور قطعی آیت الله رییسی در انتخابات 1400

یادداشت| سلام بر آنانی که قدس را هدف خود قرار داده اند

تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات 1400 صحت دارد؟

عادی سازی رابطه با اسراییل فاجعه آمیزترین اتفاق قرن است

ببینید | سکوت همسر آزاده نامداری شکست / آتشی که از قلب سجاد عبادی برای همسرش زبانه کشید

توزیع 200 بسته معیشتی در رزمایش ضیافت همدلی در چمستان

جمع آوری تمام معتادان متجاهر خراسان رضوی تا پایان شهریور

مبارزه علیه استکبار در حصار مرزها و شرایط نیست

ببینید | استاد گلپا واکسن کرونا را زد

پیام سعید محمد به اصولگرایان کنایه یا تصریح؟ / آن جوان انقلابی منم!

تاکید دبیرکل انصارالله یمن بر اهمیت روز قدس

عراقچی: در مذاکرات وین تعجیل نمی کنیم

تخت روانچی: ایران بزرگترین قربانی استفاده از سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر است

فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی تضعیف جهان اسلام و ممانعت از وحدت امت اسلامی است

گفتگوی ویژه؛ بن بست انکار ناپذیر در رژیم صهیونیستی

فهرست جدید آزمایشگاه های تشخیص کووید 19 اعلام شد

وزیر بهداشت: از موج چهارم کرونا عبور کردیم

ضرب الاجل دوهفته ای رییس دستگاه قضا به دادستان کل کشور برای تعیین تکلیف 5000 زندانی

عراقچی: اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نمی دهیم

جهانیان فروریختن هیمنه پوشالی اسراییل را به چشم می بینند

ظرف 24 ساعت می توانیم اسراییل غاصب را نابود کنیم

واعظی: پیشرفت هایی درزمینه رفع تحریم های مرتبط با برجام صورت گرفته است

غرب دنبال تقویت جناح مذاکره کننده است/ می خواهند مذاکره را به امنیت گره بزنند

غرب دنبال تقویت جناح مذاکره کننده است/ می خواهند مذاکره را به امنیت گره بزنند