موضوعات داغ: - كنعاني زادگان - ارديبهشت 1400 - موتورسواران - فشار حداكثري - رتبه بندي معلمان - مذاكره كنندگان - باشگاه استقلال - سپيده خداوردي - كردستان عراق - ترور سردار سليماني - مقاوم سازي منازل روستايي - حلوا - حسين زاده رييس مركز آمار - نعمت الله - باند موادمخدر - سينماي كودك و نوجوان - تاندون - انجمن منتقدان خانه تئاتر - سردار حسينعلي يوسف عليزاده - محمدمهدي دادمان - واده ها - دستفروشان - پست سازماني

مطالب مرتبط:
ایجاد قرارگاه محله محور شاکله پیشبرد امور اجتماعی در استان مرکزی است
فعالیت هزار و200 گروه جهادی برای سازندگی و رفع محرومیت در استان مرکزی
کاهش 44 درصدی جابه جایی مسافر با ناوگان عمومی جاده ای استان مرکزی
ادامه روند صعودی شیوع کرونا در استان مرکزی
حضور 2 مربی استان مرکزی در اردوی تیم ملی فوتبال 5 نفره کم بینایان و نابینایان
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 13:202021-04-15سياسي

قرارگاه محله محور امکانی در پیشبرد امور اجتماعی در استان مرکزی است


ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: قرارگاه محله محور امکانی در پیشبرد امور اجتماعی و فرهنگی هدفمند استان است که ساختار آن قابل دفاع بوده و همه دستگاه های اجرایی باید تکالیف مرتبط با راهبردهای اجتماعی را در لوای آن به انجام برسانند.

- " اراک - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: قرارگاه محله محور امکانی در پیشبرد امور اجتماعی و فرهنگی هدفمند استان است که ساختار آن قابل دفاع بوده و همه دستگاه های اجرایی باید تکالیف مرتبط با راهبردهای اجتماعی را در لوای آن به انجام برسانند.

بهروز اکرمی روز پنجشنبه در نشست کارگروه امور اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده استان مرکزی، افزود: برنامه ها و اقدامات قرارگاه محله محور باید در تعامل و همکاری با ارگان های مرتبط پی گرفته شود و اقدامات جزیره ای و موازی کاری در این راستا آفت است.

وی تاکید کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات حوزه فرهنگی اجتماعی استان شایسته است که دستگاه های اجرایی نقشه راه هدفمند با برنامه های اثربخش را زیر چتر قرارگاه محله محور تعریف و عملیاتی کنند و بیشترین بهره را از ظرفیت این نهاد کارا در قلب محله ها ببرند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: دستگاه های اجرایی می توانند طرح های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی خود را با تعامل و همکاری قرارگاه محله محور اجرایی کنند.

اکرمی ادامه داد:با توجه با شیوع موج چهارم کرونا در استان مرکزی باید از ظرفیت قرارگاه محله محور در راستای پیشگیری و مهار این بیماری به شایستگی بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره تولید رسانه ای و رزمایش کاهش آسیب های اجتماعی از سوی معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی نیز اقدام ارزشمندی است که باید همکاری لازم در خصوص اجرایی کردن این اقدامات فرهنگی انجام پذیرد.

معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: برای ایجاد جامعه اسلامی و اشاعه ارزش ها ی معنوی و دینی و بهبود شاخص های زیست مطلوب مردم باید در ابعاد مختلف پای کار باشند و هر ناهنجاری و آسیب با مردم و برای مردم پی گرفته و در راستای رفع آن اقدام شود.

علیرضا براتعلی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس با تدابیر ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی از ظرفیت های مردمی بهترین بهره گرفته شد و اقدامات موثری به عنوان راهبرد و الگوی موفق در عرصه ای مختلف وجود دارد.

وی با اشاره به ایجاد قرارگاه های محله محور نیز گفت: سپاه و بسیج در تمامی محله های مسکونی کشور راهبردی و تکنیک موفق داشته اند و برای برون رفت از مشکلات اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی نیز باید نقش این دو ارگان را میان مردم برجسته و نهادینه کرد.

معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: ساختار قرارگاه محله محور از سال 96 در استان مرکزی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شکل گرفته است.

براتعلی ادامه داد: آموزش ها در حوزه مددکاری و شناسایی آسیب های اجتماعی به افراد توانمند با مساعدت قرارگاه های محله محور صورت می گیرد و شورایی با حضور امام جمعه هر محله و افراد سرشناس معتمد مردم در مساجد دایر می شود که دستورالعمل های این قرارگاه را اجرایی کنند.

وی بیان کرد: چنانچه برای کاهش آسیب های اجتماعی نوع نگرش درونزا و محله به محله باشد، باید این قرارگاه در 60 محله اراک تشکیل شود مشروط بر اینکه از ظرفیت نمایندگان دستگاه های اجرایی نیز در این راستا بهره گیری کامل بشود.

معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: این قرارگاه زمینه و زیرساخت لازم را برای ارایه خدمت و تصمیم سازی برای دستگاه های دولتی ایجاد می کند و اعتباراتی نیز برای بررسی و رفع مشکلات آسیب های اجتماعی تخصیص می دهد.

براتعلی با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه اشتغال در محله ها ضروری است افزود: بیکاری از معضلات مهم در سکونتگاه های غیررسمی است و در این راستا تا کنون اطلاعات وضعیت اشتغال هشت هزار خانوار در استان جمع آوری شده است.

وی بیان کرد: باید کارگروه عمرانی، محرومیت زدایی و بهداشت و درمان نیز در این محله ها تشکیل شود تا خدمات مناسب در اختیار این جامعه هدف قرار گیرد.

معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزی بایادآوری جشنواره تولیدات فرهنگی و هنری، گفت: برگزاری این جشنواره با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی است و باید تولید محتوا به گونه ای باشد که عامه مردم از آن سود بگیرند.

براتعلی دامه داد: برخی تولیدات فرهنگی هنری از سوی مردم با امکانات شخصی تولید می شود که غنی و اثربخش هستند و نیاز است که از این تولیدها برای اطلاع رسانی گسترده استفاده شود و کم کم بانک تولید محتوا در استان شکل بگیرد.

وی توضیح داد: در این جشنواره باید از ظرفیت هنرمندان در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و ازدواج آسان نهایت استفاده بشود و این تولیدات فرهنگی مناسب را در اختیار مردم و سایر دستگاه ها باشد.

معاونت اجتماعی سپاه روح الله استان مرکزیعنوان کرد: انتظار می رود رزمایشی با تعامل و همکاری دستگاهه ای اجرایی ذیربط در راستای کاهش آسیب های اجتماعی استان مرکزی برگزار شود.

سرپرست مدیر کل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مرکزی گفت: کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد نشاط از برنامه های اولویت دار این دفتر است چرا که با توجه به شیوع کرونا، مشکلات اقتصادی و تعطیلی مدارس، مردم از لحاظ روحی و روانی در فشار هستند و باید از تعمیق این فشار و آسیب های جدی پیشگیری کرد.

جواد اتابکی افزود : سند کاهش آسیب های اجتماعی استان تدوین شده و در 23 منطقه برای حوزه های سلامت، آموزش عالی ، نشاط اجتمافی و ورزش و جوانان در حال اجرا است.

وی تاکید کرد: پیشبرد اهداف برنامه کمک مومنانه با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه مبارک رمضان پیش بینی شده و انتظار می رود دستگاه های اجرایی استان نیز در این راستا تعامل و همکاری لازم را داشته باشند.

سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: در سکونتگاه های غیررسمی برخی فعالیت ها به صورت جزیره ای انجام می شود و شماری از دستگاه های اجرایی نیز در پیشبرد برنامه های این حوزه کندی دارند که باید بررسی لازم صورت بگیرد.

اتابکی اظهار داشت: اقدامات لازم در خصوص جذب اعتبارات در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی انجام می شود و امید می رود که دستگاه های اجرایی استان از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره بیشتری ببرند.

وی عنوان کرد: کارگروه استانی متشکل از کمیته های سلامت و امنیت غذایی، بانوان و خانواده ، فرهنگی و عفاف و حجاب و آسیب های اجتماعی است که از این پس باید موازی کاریی ها کنار گذاشته شود.

استان مرکزی با یک میلیون 414 نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.


کلید واژه ها: اجتماعی - محله محور - معاون سیاسی امنیتی - دستگاه های اجرایی - استان - استانداری مرکزی - قرارگاه - معاون سیاسی - استان مرکزی - مرکزی - فرهنگی - استانداری - محور - محله - مرتبط - اقدامات - تعامل و همکاری - زنان و خانواده - دستگاه - امنیتی - ساختار - بهروز اکرمی - سیاسی - ایرنا - معاون - موازی کاری - سلامت زنان - برنامه ها - دفاع - قابل

آخرین اخبار سرویس:
واکسیناسیون یکهزار و 500 جانباز 50 درصد استان تهران آغاز شد

انتشار دایره المعارف فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان زنجان

کاندیداتوری رییسی قطعی شده است

چه کسی در ماه رمضان بخشیده نمی شود؟

ابتکار یک امام جماعت خلاق در ایام ماه مبارک رمضان + تصاویر

افشاگری های حناچی از پرونده های فساد در شهرداری | شهرداری در پرونده یاس بیشترین ضرر را کرد | تبصره عجیب در پرونده بام لند

صدور 61 حکم به نفع موقوفات استان چهارمحال و بختیاری

سردار سعید محمد به چه کسی قول وزارتخانه و مسئولیت داده است؟

می ترسیم رأی دهندگان را هم ممیزی کنند!

سعید محمد به چه کسی قول مسئولیت داده است؟

حرکت های اقتصادی در کشور بر اساس منافع ملی برداشته نمی شود

سیاست زدگی، مانع پیشرفت کشور

طرح مطالعاتی کتاب اندیشه اسلامی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود

ثبت نام قریب به هزار نفر تا امروز برای تحصیل در مدارس علمیه استان قم

تیتر متفاوت یک روزنامه برای کاندیدا های اصلاحات

اتهامات تازه کیهان به محمدجواد ظریف

پارک محله ای در تبریز به نام ملامحمد فضولی نامگذاری شد

جزییات تازه از ترور سردار سلیمانی: موبایل او توسط اسراییل رصد شده بود

ظریف: بایدن باید تصمیم بگیرد

شورای صنفی در پردیس البرز دانشگاه تهران تشکیل می شود

شوخی مادر و پسری، چاقو را در سینه پسر فرو برد

مردم جان فدا کردن در راه ولایت فقیه را هدف خود بدانند

433 نفر در مدیریت شهری و روستایی بازداشت شدند

فرصت 4 روزه داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

پرواز های فرودگاه رشت

جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی فایل صوتی ظریف

اگر رییسی نیاید همه خودشان را کاندیدا می دانند

کدام عمل نیک موجب سعادت می شود؟

اگر شرایط جدید واتس اپ را نپذیریم چه می شود؟

مردم جان فدا کردن در راه ولایت فقیه را هدف خود بدانند

پیش بینی 141 شعبه اخذ رأی برای انتخابات رباط کریم پرند و نصیرشهر

روحانی:تقریبا همه تحریم های اصلی و اصولی برطرف شده است

مجلس جلسه غیرعلنی تشکیل داد

علت ریزش بخشی از دیوار قلعه پرتغالی های جزیره هرمز چیست؟

ابراهیم رییسی کاندیدا می شود /با نظارت استصوابی گردن تاج زاده زده می شود

بررسی فایل صوتی ظریف در جلسه غیر علنی امروز مجلس

مناطق آزاد می توانند محل برگزاری اتحادیه جامع بین المجالس باشند

مصوبه ای غیر حقوقی

عذرخواهی «ظریف» کافی نیست/ دستگاه های امنیتی و مجلس ورود می کنند

شب تفسیر معاصرانه قرآن کریم برگزار می شود

آغاز جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی فایل صوتی ظریف

برگزاری امتحانات به صورت حضوری منطقی است/ والدین نگران نباشند

زاغه نشینی وسط بهشت گردشگری!

جلسه مشترک رییس انجمن نظام مهندسی ساختمان گیلان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار فرمانده دریابانی بندرانزلی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی

روحانی: تقریبا همه تحریم های اصلی و اصولی برطرف شده؛ مذاکرات برای برخی جزییات ادامه دارد

طرح رویداد آبی شهرستان های استان ادامه می یابد

نقش وزیر خارجه در سیاست گذاری و اجرا

ژئوپارک جهانی قشم با کمک جامعه محلی در حفظ میراث فرهنگی جزیره موفق بوده است

آغاز جلسه غیر علنی مجلس با موضوع بررسی مذاکرات وین

اعلام زمان و مکان رسیدگی به شکایات داوطلبان انتخابات مجلس

محافل انس با قرآن کریم افتخار نظام اسلامی است

جلسه غیر علنی مجلس برای بررسی فایل صوتی «ظریف»

ارتقای هویت ایرانی- اسلامی در شهرسازی و معماری محلات شهرهای جدید

جوجه آوری فلامینگو ها در خور های تالاب بین المللی شادگان

جزییات تازه از ترور سردار سلیمانی: موبایل او توسط اسراییل رصد شده بود

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی تغییرات در جداول بودجه

مقایسه ساختار قرآن و عهدین بررسی شد

بوستان نرگس برای بانوان قمی امنیت دارد؟!!

صادق خان بار دیگر شهردار لندن شد

بستری 8 بیمار ایزوله تنفسی در بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه

نشست قرآنیان؛ منادیان نور و امید

استفاده از ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش در برگزاری انتخابات باشکوه تر

طلاب از فرصت ماه رمضان برای تشویق مردم به حضور در انتخابات استفاده کنند

تبیین احکام روزه برای 8 هزار دختر روزه اولی

میز خبر | 19 اردیبهشت 1400 | جزییات جدید از ترور سردار سلیمانی

جنگ متفاوت یک فرمانده با تانک

حجم باور نکردنی قولنامه ها در آمار پرونده های دستگاه قضایی

نقوی حسینی: شانسی برای اصلاح طلبان نمی بینم

صادق خان برای دومین بار شهردار لندن شد

رییس پردیس کشاورزی تهران نسبت به ممانعت از رسم پرچم آمریکا و اسراییل در روز قدس توضیح دهد

فضایل دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

رییس مرکز مدیریت حمل ونقل و سوخت منصوب شد

گزیده روزنامه های 19 اردیبهشت 1400

افشای جزییات جدید از ترور سردار سلیمانی

خدایا تلاشم را در راه طاعتت مورد سپاس قرار ده

سیاست خارجی در دیپلماسی خلاصه نیست / 100 روز آینده روحانی، فرقی با هشت سال گذشته اش نخواهد داشت

کودکی پیمان و مهراب قاسم خانی را ببینید

روحانی: تقریبا همه تحریم های اصلی و اصولی برطرف شده؛ مذاکرات برای برخی جزییات ادامه دارد

حضور روحانیون مشاوره بالینی خراسان در بیمارستان های کرونایی

شکافی جدی در جبهه ضد ایرانی

انتقال سوابق بیمه روستاییان به سایر بیمه ها امکان پذیر شد

دو فضیلت اخلاقی مورد تأکید در نهج البلاغه + فیلم

200 تن پیاز بین نیازمندان توزیع می شود

فیلم| طبخ و توزیع غذا توسط گروه جهادی شهید ابراهیم هادی زنجان

سخنرانی محقق داماد، حسین نصر، اعوانی و ملکیان در شبهای بخارا

روحانی: تقریبا همه تحریم های اصلی و اصولی برطرف شده؛ مذاکرات برای برخی جزییات ادامه دارد/واکسن chr(034)کوپاستورchr(034) اواخر اردیبهشت آماده بهره برداری خواهد بود

برخی خودشان را پشت حاج قاسم پنهان می کنند/ ظریف گفت وزارت خارجه مجری است و مقام معظم رهبری هم تایید کردند/ می ترسند با احیای برجام، به اهداف انتخاباتی خود نرسند

نتایج بررسی صلاحیت کاندیداها میان دوره مجلس در حوزه گچساران باشت ابلاغ شد/ تایید صلاحیت تنها چهار داوطلب

امام موسی صدر؛ پایه گذار نخستین جنبش نظامی ضدصهیونیستی در لبنان

عذرخواهی «ظریف» کافی نیست/ دستگاه های امنیتی و مجلس ورود می کنند

ارتقا هویت ایرانی _ اسلامی در شهرسازی و معماری محلات شهرهای جدید

جزییات تازه یاهونیوز از ترور سردار سلیمانی: موبایل او توسط اسراییل رصد شده بود / سردار سلیمانی در 6 ساعت پیش از ترور، 3 بار تلفن همراهش را تغییر داده / هدایت هواپیما به سمت توقفگاه به وسیله ماموران اقلیم کردستان عراق صورت گرفت؛ آن ها با لباس مبدل در فرودگاه حضور داشتند / مایک پمپئو، ما

دشمن به دنبال کمرنگ کردن مشارکت مردم درصحنه های مختلف اجتماعی است

افزایش مشارکت مردم در انتخابات با ارائه راهکارهای عملی کاندیداها

روحانی: تقریبا همه تحریم های اصلی و اصولی برطرف شده؛ مذاکرات برای برخی جزییات ادامه دارد/واکسن کوپاستور اواخر اردیبهشت آماده بهره برداری خواهد بود

اصل بر صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها است و خلاف آن باید ثابت شود/ فقدان سوء شهرت شرط عضویت در شورا است نه بقای عضویت

تکه جداشده ی موشک فضایی چینی بر روی دریای عرب متلاشی شد

سعی مشکور

درخواست اعضای فراکسیون زنان مجلس به رییس دستگاه قضا برای عفو زندانیان زن

قرارگاه محله محور امکانی در پیشبرد امور اجتماعی در استان مرکزی است

قرارگاه محله محور امکانی در پیشبرد امور اجتماعی در استان مرکزی است