موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - مستمري بگيران - مستمري بگيران تامين اجتماعي - پرسپوليسي ها - استقلال و پرسپوليس - تأمين اجتماعي - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - متناسب سازي - انتخابات رياست - فيلم گلاب - سر رود - بادرود - گرانترين خانه - مسئول مسابقات ليگ برتر - صادرات برق به عراق - ماهي تن - اختلافات ملكي - سازوكار مالي اروپا - سازمان فاوا شهرداري - مالك باشگاه نساجي - صنايع پليمر - فيلم نفس عميق

مطالب مرتبط:
تاکید بر هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی
آمار مبتلایان و بستری های دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود
زمان بندی سامانه انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شد
فراخوان دانشگاه علوم پزشکی چهار محال و بختیاری جهت بکارگیری نیروی پرستار در قالب قرارداد 89 روزه
تیم دانشگاهیان علوم پزشکی کرمان در جشنواره سیمرغ موفق به کسب رتبه سوم ثبت آثار شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 فروردین 1400 ساعت 11:502021-04-15دانش

هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی از هدر رفت منابع جلوگیری می کند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست هم اندیشی مشترکی میان علی اکبر حقدوست ، - " معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: هم افزایی و تعامل میان کمیته تحقیقات دانشجویی، استعداد های درخشان و انجمن های علمی دانشجویی در هر دانشگاهی از هدر رفت منابع جلوگیری می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست هم اندیشی مشترکی میان علی اکبر حقدوست ، دکتر سیماسادات لاری و فرید نجفی معاونان آموزشی ، فرهنگی و دانشجویی و فناوری و تحقیقات وزارت بهداشت با موضوع انجمن های علمی دانشجویی و راهکارهای گسترش فعالیت های این نهاد دانشجویی برگزار شد.

در این نشست در خصوص هم افزایی سه نهاد انجمن های علمی دانشجویی ، کمیته تحقیقات دانشجویی و دفاتر استعدادهای درخشان دانشگاه های علوم پزشکی بحث و تبادل نظر شد.

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره انجمن های علمی دانشجویی اظهار داشت: یکی از دغدغه ها و موضوعات مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی موضوع انجمن های علمی دانشجویی و راه کارهای تقویت و توسعه این انجمن ها در سطح دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی است.

وی افزود: خوشبختانه طی چند سال گذشته، روند رو به رشدی به لحاظ کمی و کیفی در حوزه انجمن های علمی دانشجویی داشته ایم و به لحاظ تعدد و تنوع این انجمن ها در سطح دانشگاه های علوم پزشکی، به موفقیت های خوبی دست یافته ایم.

لاری افزود: دبیران انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های مختلف بر این باور بودند که روند رو به رشد و فزاینده ای در طول چند سال اخیر در انجمن های علمی حاکم شده است.

هر چند برخی از آنها از کمبود فضای فیزیکی و یا کمبود امکانات و تجهیزات تحقیقاتی و پژوهشی گله داشتند اما از سخنان همه آنان می توان نتیجه گرفت آینده درخشانی در انتظار انجمن های علمی است.

وی افزود: در بازدیدهایی که از دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی داشتیم، همواره یکی از مباحث مطرح شده در جلسات این بود که باید سه نهاد کمیته تحقیقات دانشجویی که ذیل معاونت تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند، استعدادهای درخشان که ذیل معاونت آموزشی هستند و انجمن های علمی دانشجویی که در معاونت فرهنگی ودانشجویی فعالیت می کنند با یکدیگر تعامل و هم افزایی بیشتری پیدا کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت گفت: در حقیقت این سه نهاد به یکدیگر مرتبط شوند تا بتوانیم با همکاری و تعامل سه گانه این نهادها در سطح دانشگاه های علوم پزشکی، در مسیر انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های مختلف، گام های محکم تری برداریم.

وی گفت: به عبارتی باید گفت هم افزایی و تعامل میان کمیته تحقیقات دانشجویی، استعدادهای درخشان وانجمن های علمی دانشجویی در هر دانشگاهی می تواند علاوه بر رسیدن به اهداف مورد نظر با حداقل منابع مالی، از هدررفت منابع مالی و انسانی جلوگیری کند.

لاری با اشاره به اینکه تعامل میان سه این سه نهاد علمی دانشجویی درون دانشگاه باید یکی از برنامه های اصلی سه معاونت تحقیقات و فناوری ، آموزشی و فرهنگی و دانشجویی باشد، خاطرنشان کرد: حتی در برگزاری یک کارگاه و یا وبینار آموزشی با موضوع علمی و پژوهشی در یک دانشگاه علوم پزشکی می توان به خوبی لزوم تعامل این سه نهاد را درک کنیم.

وی گفت: قطعاً در برگزاری یک کارگاه یا سمینار علمی، علاوه بر اینکه انجمن های علمی دانشجویی باید در برگزاری آن مشارکت داشته باشند، می بایست کمیته تحقیقات دانشجویی یا استعدادهای درخشان نیز هم افزایی و تعامل کنند.

فعالیت 738 انجمن علمی- دانشجویی در سطح دانشگاه های علوم پزشکیمعاون وزیر بهداشت گفت: هرچند تا پایان عمر دولت کنونی، فرصتی زیادی باقی نمانده است، اما در همین فرصت باقی مانده و با نشست های هم اندیشی که میان سه معاونت آموزشی ، تحقیقات و فناوری و فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می شود و با استفاده از دانش کارشناسان و پژوهشگران ستادی و همچنین کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی، باید در راستای توانمند سازی و افزایش هم افزایی میان انجمن های علمی دانشجویی، کمیته تحقیقات دانشجویی و نیز دفاتر استعدادهای درخشان، قدم های سازنده ای برداریم.

لاری با اشاره به اینکه 738 انجمن علمی دانشجویی فعال در سطح دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی، در زمینه های مختلف علمی و تحقیقاتی، مشغول به فعالیت هستند، گفت: این انجمن ها در سطح کشور، حدود 37 هزار نفر عضو دارند و خوشحال هستیم که این تعداد قابل توجه دانشجو و پژوهشگر در انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت های خود را با علاقه و عشق خاصی انجام می دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت بر لزوم حمایت بیشتر از دانشجویان فعال در انجمن های علمی دانشجویی تأکید کرد و گفت: در همه جای دنیا، حمایت های مادی و معنوی خوبی از انجمن ها و نهادهای دانشجویی صورت می گیرد و ما نیز باید بتوانیم مکانیزمی طراحی کنیم که در راستای حمایت از دانشجویان در این انجمن ها، به نتایج ارزشمندی دست یابیم.

وی گفت: از آنجایی که در همه دنیا و در خیلی از کشورهای پیشرفته، موضوع حمایت از انجمن های علمی در سطح دانشگاه ها، مطرح است و با توجه به نیازی که در کشور ما احساس می شود، باید تلاش کنیم در این مسیر پیشقدم بوده و همه ظرفیت ها و توان مان را بر حمایت از این انجمن ها متمرکز کنیم.

لزوم امضای تفاهمنامه میان کمیته تحقیقات دانشجویی ، انجمن های علمی- دانشجویی و استعدادهای درخشان وی با تاکید بر اینکه لازم است در هر دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی، جلسات هم افزایی مستمر و منظم میان مسؤولان انجمن های علمی دانشجویی، کمیته تحقیقات دانشجویی و همچنین استعدادهای درخشان، برگزار شود، اظهار داشت: بدون شک در هر دانشگاهی که این سه نهاد، تعامل و هم افزایی بیشتری باهم دارند، فعالیت آنها در امور تحقیقاتی و پژوهشی، منسجم تر و هدفمندتر است.

لاری گفت: باید ساز و کارهایی ترتیب داد که نشست های ماهانه یا فصلی در هر دانشکده یا دانشگاه علوم پزشکی میان سه نهاد انجمن های علمی دانشجویی، کمیته تحقیقات دانشجویی و نیز استعدادهای درخشان، برگزار شود.

البته در این مسیر می توانیم دانشگاه ها را از طریق برنامه عملیاتی، ملزم کنیم که جلسات منظم فصلی یا ماهانه خود را با حضور مسؤولان برگزار کنند تا میان آنها انسجام حاکم باشد
کلید واژه ها: دانشجویی - انجمن های علمی دانشجویی - وزارت بهداشت - معاونت فرهنگی و دانشجویی - انجمن های علمی - دانشگاه - علی اکبر حقدوست - نشست هم اندیشی - هم افزایی - معاونت فرهنگی - فرهنگی - بهداشت - دانشگاه های علوم پزشکی - معاون - وزارت - برگزار - دکتر سیماسادات لاری - هم اندیشی - خبرگزاری - انجمن - علی اکبر - تحقیقات - سیماسادات لاری - هدر رفت - معاونت - نهاد - نشست - علمی - میان - معاون فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
پیگیری برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه علمی

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 21 اردیبهشت

تجمع دانشجویان ایرانی و خارجی در محکومیت حمله تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل

مشروح مصاحبه جالب محمد دلاوری با محمد عباسی دربرنامه آقای رییس جمهور + فیلم

فراخوان جذب استارت آپ ها در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر منتشر شد

آزادی قدیمی ترین زندانی محکومیت مالی در بندرعباس

ربات ایرانی در جمع 10 ربات برتر 2020

کشف متانول در قرص سیاره ای برای اولین بار

وبینار معرفی صنعت خودرو ایسنا

زمان آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی 1400 تغییر کرد + جدول زمانبندی

وبینار معرفی صنعت خودرو

تغییر رنگ کرونا در چرام

ورود مجله مطالعات اسلامی معاصر به فرآیند ارزیابی و رتبه بندی مجلات وزارت علوم

شفق قطبی از منظر فضا

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

بادبادکی که از بادهای مریخی برق تولید می کند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

4 فضانورد با کرودراگون سال آینده به ایستگاه فضایی می روند

تغییر زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت

بسیج دانشجویی دانشگاههای هرمزگان: سینه خود را آماده حکم جهاد رهبری در برابر رژیم صهیونیستی کرده ایم

راه اندازی مرکز تجمیعی و خودرویی واکسیناسیون کرونا در سبزوار

جهادگران دانشگاه آزاد بندرلنگه 600 بسته غذایی بین نیازمندان توزیع کردند

تجلیل از استادان برتر دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

چگونه اپلای دانشگاه هاروارد را به روندی ساده تبدیل کنیم؟

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد/ امروز آخرین مهلت ثبت نام

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب منتشر شده در هلال احمر

حضور ماری در مسابقات دوبل رم بعد از 2 سال

فرسودگی شغلی را بشناسیم+ اینفوگرافی

اعلام نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400؛ هفته آینده

افزایش جذب دانشجو در دانشگاه حکیم سبزواری

بررسی دستورالعمل دفاع از پایان نامه دکتری با ارائه محصولات دانش بنیان در دانشگاه آزاد

استخدام منشی در گسترش دانش کسری در تهران

برگزاری مراسم هفته آموزش در دانشگاه علامه از 25 اردیبهشت

پوشش هایی نانویی عملکرد لنز دوربین ها را بالا برد

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل اعلام شد

فراخوان جذب استارت آپها در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر

همکاری محیط زیست شهرداری تهران و دانشگاه شریف برای اصلاح الگوی مصرف

پرستاران جامانده از واکسن به سایت نظام پرستاری مراجعه کنند

میدان مغناطیسی بسیار عجیب اورانوس و نپتون

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

کامبیز دیرباز و همسر و دخترش در خارج از کشور /عکس

کامبیز دیرباز و همسر و دخترش در خارج از کشور /عکس

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

آزمون زبان دکتری تخصصی پیام نور 5 خرداد برگزار می شود

اعتراض تشکل های دانشجویی دانشگاه مازندران به انسداد فضای فعالیت در دانشگاه

تحقق شعار سال با رفع موانع سرمایه گذاری امکان پذیر است

گفتگوی تخصصی پیرامون «مصوبه اخیر شورای نگهبان» از سوی دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه یزد و میبد برگزار می شود

لاهیجان رتبه سوم واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کرد

تغییر نام دانشکده سمای دانشگاه آزاد اسلامی یزد به مهارت و کارآفرینی

دفاع از پایان نامه دکتری با ارائه محصولات دانش بنیان تصویب شد

استخدام کارشناس طراحی (رشته مکانیک) در شرکت نیلپر در تهران

کنکور ارشد پزشکی 1400 به تعویق افتاد / اعلام زمان بندی جدید برگزاری آزمون

بادبادکی که از بادهای مریخی برق تولید می کند

زمان برگزاری آزمون دوره دکتری پزشکی تغییر کرد

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت تغییر کرد

رونمایی از نخستین واکسن «کوو ایران برکت»

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پزشکی مشخص شد

دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد رفسنجان خواستار واکنش مجامع بین المللی به حوادث اخیر افغانستان شدند

واکنش فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس به فاجعه کابل

افزایش احتمال زیست میکروب ها و وجود شرایط قابل سکونت در مریخ!

اعلام نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده

دو فصلنامه حقوق بشر دانشگاه مفید در کمیته بین المللی اخلاق نشر عضویت یافت

استایل متناقض مهشید جوادی پشت دوربین!+عکس

جمعیت 23 استان کشور به کمتر از سطح جانشینی رسیده است!/ حدود 10 میلیون جوان مجرد در انتظار ازدواج!

ادامه ثبت نام در 4 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

228 نفر از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شوشتر واکسیناسیون شدند

امکان پژوهش و تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه تکنولوژی اسلواکی

رشد 75 درصدی تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه پیام نور

جزییات تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی دامغان و دانشگاه تکنولوژی اسلواکی

تصویب دستورالعمل دفاع از پایان نامه با ارائه محصولات دانش بنیان

نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده اعلام می شود

نتیجه انتخاب رشته دکتری 1400 هفته آینده اعلام می شود

شرکت اکسیوم اسپیس 4 فرد را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد

کشف متانول در قرص سیاره ای برای اولین بار

برتری مجله دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در جشنواره فرهیختگان

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب منتشر شده در هلال احمر

جمع ستارگان در فضا + عکس

رونمایی از سامانه جامع آموزش همگانی و 15 عنوان کتاب در هلال احمر

روش ها و فنون تسهیل گری روستایی

چهارمین مرحله رزمایش همدلی مومنانه فاتب

نوای ملکوتی قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز طنین انداز شد

100 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند واکسینه شدند

زمان ثبت نام جاماندگان آزمون زبان دکتری پیام نور اعلام شد

دانشکده کارآفرینی در شهرکرد راه اندازی می شود

قدرت ایران در تولید واکسن کرونا و موفقیت انجام تست های بالینی / تلاش ها به ثمر نشست

روبات سورنا در جمع 10 روبات برتر سال 2020 قرار گرفت

استفاده از چمن مصنوعی در دفتر کار، یک تیر و چند نشان!

بیش از 9 میلیون جوان در سن ازدواج و مجرد هستند

ربات ایرانی «سورنا» در جمع 10 ربات برتر سال 2020 قرار گرفت

گرایش به سقط عمدی در خانواده های مرفه بیشتر است

هدف گذاری مهم ترین عامل موفقیت پژوهشگران

تعویق بخش کتبی آزمون جامع دوره دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ بخش شفاهی به صورت مجازی برگزار می شود

هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی از هدر رفت منابع جلوگیری می کند

هم افزایی سه نهاد دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی از هدر رفت منابع جلوگیری می کند